Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Modliłem się w intencji E…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

„H.j, d..a i kamieni kupa”, czyli kto właściwie rządzi Polską?

Posted by Marucha w dniu 2022-11-17 (Czwartek)

Wydarzenia ostatnich godzin każą nam wrócić do słynnego stwierdzenia jednego z prominentnych polityków poprzedniego obozu rządowego, kiedy to, nie mając nad sobą presji mediów, a jednocześnie nie zdając sobie sprawy, że jest w skrytości nagrywany, mógł otwarcie i bez ogródek przyznać, w jakim stanie znajduje się Polska: „H.j, d..a i kamieni kupa”.

I pewnie wiedział co mówi, tym bardziej, że reprezentował w owym czasie jeden z resortów siłowych.

Czy coś się od tamtego czasu, a był to rok 2014, zmieniło? Tyle się zmieniło, że nieszczęsny obóz rzeczonego polityka oddał władzę innemu obozowi. Trochę się towarzystwo przemieszało, bo w tzw. międzyczasie miały miejsce, spowodowane różnymi osobistymi niesnaskami i zawodami, migracje polityków – od tych do tamtych i od tamtych do tych. Czyli norma w III RP.

Nowy obóz władzy obiecał „wstawanie z kolan”, „strategię zrównoważonego rozwoju”, „nowy polski ład”, „budowę statków i promów”, „budowę mostów”, „miliony aut elektrycznych”, „czysty klimat” itp., itd.

Dla rządu, który na każdym kroku odgrażał i odgraża się, a to Niemcom, a to Rosji, a to Izraelowi, a to Unii Europejskiej, że twardo stoi na gruncie „polskich interesów” i nie pozwoli sobą pomiatać, w dniu 15 listopada 2022 roku wybiła chwila prawdy.

Po godzinie 15.00, w Przewodowie, niewielkiej miejscowości na Lubelszczyźnie doszło do eksplozji. Nie wiadomo było, co wybuchło i dlaczego, poza tym, że są ofiary śmiertelne. Dodano, że na miejsce udał się wojewoda lubelski, co przy zwykłych wypadkach raczej się nie zdarza. Już to był sygnał, że stało się coś, co wyrasta ponad przeciętność. Informacja poszła w eter.

Wieczorem, rzecznik rządu III RP ogłasza na twitterze, że premier Morawiecki zwołuje błyskawiczną naradę związaną z bezpieczeństwem państwa. Coraz więcej jest informacji łączących tę nagle zwołaną naradę z wybuchem we wschodniej Polsce. Mijają godziny…

Tymczasem zachodnie agencje zaczynają donosić, że w Polsce spadła rosyjska rakieta. Kuriozalne jest to, że o tym, co dzieje się w kraju, Polacy muszą dowiadywać się z zagranicznych mediów (niczym za komuny, gdy z wypiekami na twarzy słuchało się „Głosu Ameryki” czy „Wolnej Europy”).

Pojawiają się przecieki, że rakieta została wystrzelona przez Ukraińców, i miała za zadanie strącić rakiety rosyjskie, lecące na Ukrainę. Tych informacji z zagranicy jest coraz więcej. Głos zabierają amerykańscy dygnitarze, kondolencje napływają z Estonii, Litwy.

A polskie władze co? MILCZĄ.

A jeśli milczą to znaczy, że mają poważną zagwozdkę.

Dopiero po godzinie 23-ciej do tzw. dziennikarzy wychodzi rzecznik prasowy rządu i mówi, że sprawa jest badana, że zarządzono podwyższoną gotowość bojową w niektórych jednostkach oraz w służbach mundurowych. Znaczy się, człowiek, czerpiący wiedzę wyłącznie z mediów III RP wciąż, tak naprawdę, nie wie, co się stało w niewielkiej miejscowości na Lubelszczyźnie.

Czy premier Morawiecki, który nie ominie żadnej okazji, by przed kamerami pomachać trochę rączkami i pochwalić się „wielkimi sukcesami rządu” przemówił tego dnia do Polaków? NIE (pomijam sztampowe wystąpienie wygłoszone około północy, z którego i tak niczego się nie dowiedzieliśmy w myśl maksymy: „nie trzeba głośno mówić)”.

Czy prezydent Andrzej Duda, który gdyby tylko mógł serce oddałby za „wolność naszą i waszą” przemówił do Polaków? NIE.

Czy minister Błaszczak, który zalewa portale społecznościowe kolejnymi rewelacjami na temat zakupów nowoczesnej broni z USA i Korei, przemówił do Polaków? NIE. Czy wreszcie prezes Kaczyński przemówił do Polaków? NIE. Itd. itp.

Wyłania się z tego obraz dość przygnębiający. Nasza elita nie znalazła nawet chwili, by 15 listopada 2022 roku, z podniesioną głową, odważnie zakomunikować Polakom, co się tak naprawdę nieopodal granicy polsko-ukraińskiej wydarzyło i jakie w związku z tym Polska zamierza podjąć działania. Polski odbiorca polegać ma wyłącznie na informacjach obcych wywiadów, na słowach prezydenta USA, szefa państwa tureckiego i innych, które też nie dają jednoznacznej odpowiedzi i każą pozostawać w sferze domysłów i spekulacji. Polskich polityków nie ma; polskich służb nie ma; polskich mediów nie ma.

Cóż zatem jest? No właśnie: „H.j, d..a i kamieni kupa…”.

Paweł Sztąberek
Za: ProKapitalizm.pl (16/11/2022) – – [Org. tytuł: «„H.j, d..a i kamieni kupa”, czyli kto właściwie rządzi Polską?»]

https://www.bibula.com/

Komentarzy 19 do “„H.j, d..a i kamieni kupa”, czyli kto właściwie rządzi Polską?”

 1. minka said

  Wysłannik Rosji do ONZ Wasilij Niebenzja oskarżał w środę, że oświadczenia Warszawy i Kijowa miały na celu wywołanie bezpośredniego konfliktu Rosja-NATO w związku z incydentem rakietowym w Polsce.

  Jak przekazała agencja prasowa Tass, wysłannik Rosji do ONZ Wasilij Niebenzja przekonywał w środę, że oświadczenia Warszawy i Kijowa miały na celu wywołanie bezpośredniego konfliktu Rosja-NATO w związku z incydentem rakietowym w Polsce.

  „Gdyby to spotkanie nie było zaplanowane, musiałoby zostać zwołane w celu omówienia prób Ukrainy i Polski sprowokowania bezpośredniego starcia między Rosją a NATO. Całkowicie nieodpowiedzialne wypowiedzi przywódców tych dwóch krajów nie mogą być postrzegane w jakikolwiek inny sposób” – powiedział na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ.

  „Podkreślam to dla kolegów: te wypowiedzi pochodziły od osoby, która nie mogła nie mieć informacji, że to ukraińskie rakiety wystrzelone przez system obrony powietrznej przeleciały nad Polską” – powiedział dyplomata. „Oznacza to, że nie była to tylko celowa dezinformacja, ale świadoma próba skłonienia NATO, które toczy wojnę zastępczą z Rosją na Ukrainie, do bezpośredniego starcia z naszym krajem”.

  „Rusofobiczny rząd w Polsce niewiele się różnił, ponieważ od początku z pełnym przekonaniem mówił, że znalazł się pod rosyjskim atakiem. Ministerstwo Spraw Zagranicznych tego kraju wezwało ambasadora Rosji w środku nocy i wystosowało do niego stanowczy protest” – powiedział Niebenzja.

  https://kresy.pl/wydarzenia/wyslannik-rosji-do-onz-oskarza-polske-i-ukraine-o-probe-wywolania-konfliktu-miedzy-rosja-i-nato/

 2. Kojak said

  Kto rzadzi Polska ? NIe ! Kto wykonuje polecenia i czyje ? Bo o zadnym tu rzadzeniu nie moze byc mowy ! Blad byl w 89 roku kiedy zydowstwo do spolki wrecz z banderowcami objelo totalna wladze w POlsce . Teraz to tylko coraz jaskrawiej widac ! Oj mozna by dlugo ! Ale kto madry to o tym wie a polskim glupkom i tumanom ktorych jest przytlaczajaca wiekszosc szkoda pisac bo i tak nie zrozumia i powiedza ;spiskowa teoria dziejow ,a u was bija murzynow i …i

 3. Kojak said

  od 2 Albo powiedza ze czlowiek jest chory psychicznie i go skasuja tak jak w,, prawicowym ,,rzekomo portalu WIERNI POLSCE SUWERENNEJ !

 4. Mietek said

  Polską rządzą ci sami, co rządzą Europą.

  Ludzie w Europie zaczynają przyzwyczajać się do nowego życia. To nic innego jak kwadratura koła.

  Fakt, że ludzie w Europie protestują, jest dobry. Trzeba protestować. Szkoda, że ​​jeszcze nie rozumieją, że wszystkie ich protesty są bezużyteczne: protesty niczego nie zmienią. W każdym razie na pewno spokojne. Pokojowy protest nikogo nie przeraża, nigdy nie wiadomo, kto kręci się po ulicach… Takich „wielobarwnych” jest tak dużo…

  Aby coś osiągnąć od władzy, przeciętny Europejczyk będzie musiał zmądrzeć. Będzie musiał zrozumieć, że kraj, w którym żyje, nie jest niezależny, nie jest suwerenny, nie jest zamożny. Europejczyk będzie musiał zrozumieć, że wierzył w piękną bajkę o demokracji. Ta opowieść to kłamstwo i to bez żadnej wskazówki. Nie ma demokracji pod czyimś dachem, jest co najwyżej wasalstwo.

  Ludzie w Europie muszą zrozumieć, że żadna ilość protestów i demonstracji nie zmieni kursu klasy rządzącej w jego kraju. Klasa rządząca olała te protesty, służy własnym interesom, które zależą wyłącznie od Stanów Zjednoczonych. 

  Rządy krajów europejskich, nawet jeśli bardzo tego pragną, nie mogą zmienić swojej polityki. Nie dlatego, że nie chcą, ale dlatego, że w przeciwieństwie do obywateli doskonale wiedzą, jak to wszystko działa. Wiedzą, że Stany Zjednoczone trzymają ich kraje za gardło i za jaja… wystarczy tylko zrobić krok w niewłaściwym kierunku – a palce zaczną się zaciskać. Co zdarza się regularnie.

  Ludzie w Europie będą musieli zrozumieć, że we wszystkich ich instytucjach społeczno-politycznych roi się od zdrajców działających w interesie innych ludzi. W polityce, edukacji, finansach, mediach, kulturze… Wszędzie. Pozbycie się sieci, którą pająk z Waszyngtonu zaplątał w ich krajach, wymaga wielu lat ciężkiej pracy. 

  Np.Rosja wyplątuje się z niej od 15 lat, a koniec jest jeszcze daleki.

  W pewnym sensie mieszkaniec Europy z 2022 roku jest nieco podobny do mieszkańca Rosji z lat 90. Ówczesny mieszkaniec uważał, że Rosja jest niepodległym krajem, i tylko władza nie może wybrać właściwego kursu. 

  Przecież wtedy nie pokazano Rosjanom przemówienia Jelcyna w Kongresie USA, gdzie przysiągł im wierność i powiedział: „Niech Bóg błogosławi Amerykę”.

  Ludzie w Rosji niewiele wtedy rozumieli. Pokazali im, jaki był Jelcyn w G8, ale nie powiedzieli im, jaki jest tam jego status. Nie. Rosja była w G8 nie gościem, ale jedzeniem. Rosjanie zrozumieli to znacznie później. Nie wiadomo, czy Jelcyn to zrozumiał?

  Nawet teraz przeciętny Europejczyk niewiele rozumie.

   Nie ma alternatywnych źródeł informacji. Wszystkie luki informacyjne są uszczelnione, o przyczynach powstałych problemów można mówić tylko szeptem, a w telewizji przez całą dobę mówi się o złej Rosji.

   Ludzie w Europie będą musieli do wszystkiego dojść przez własny żołądek, skórę, portfel. Będą musieli sami rozgryźć, kto i dlaczego odciął ich od rosyjskiego gazu, niszcząc trzy rury.

  Europejczycy będą musieli dowiedzieć się, na czym opierał się ich dobrobyt.

   O tym, że swoją suwerenność zamienili na sytość i wygodę. I podczas gdy Stany Zjednoczone mogły, korzystając z hegemonii dolara, splądrować cały świat, żywność trafiała do europejskiego koryta. 

  Ale teraz sytuacja się zmieniła i bez względu na to, jak pójdziesz do urn, kogo wybierzesz, nic nie zostanie dodane do koryta: W Anglii nie pozwolą ci, żebyś pomyślał co jest grane. Co chwilę zmieniają tam premiera, i co z tego? Żaden premier nie będzie w stanie wypełnić budżetu, jeśli nie będzie przemysłu. A on nie Istnieje „gospodarka postindustrialna”, czyli gospodarka bez przemysłu.

  Wszystko, co zostało zdobyte przez grabież kolonii, zostało zjedzone i nic więcej. 

  Teraz możesz chodzić na wybory, nawet na protesty, nie przyniesie to pieniędzy do skarbu państwa. Trzeba żyć na miarę swoich możliwości, do czego Europa dawno się odzwyczaiła. Człowiek został stworzony przez pracę, bez pracy człowiek gnije, znów staje się dzikusem. 

  Społeczeństwo też się rozkłada, widać to bardzo wyraźnie. Jeśli ludzie w Europie tego nie widzą, po pewnym czasie, po prostu mało kto tam zostanie.

  Przyzwyczajenie się do nowych realiów będzie trudne, ale konieczne. Ogólnie rzecz biorąc, już zaczęliśmy. Mniej jeść, i mniej się kąpać. Ale trudno to nazwać postępem…

  Dotyczy to wszystkich krajów w Europie, łącznie z naszą pisowską Polską.

 5. NICK said

  Kojak.
  Pisz swoje.
  Bracie.
  Czytają.
  Rzadko komentują i nic to nie znaczy.

 6. Maverick said

  Chazarskim onucom, dzieciom enkawudzistów nie wyszło z komunizmem w Rosji to teraz wasaląc się Lucyferianom masońskim pomawiają Polaków.. Ta Gosiewska to prawdziwa Whore i onuca chazarska. Całkowity brak odpowiedzialności przed narodem a bezczelność ma na poziomie Bieruta, Morela, czy bermana.

  Ta Gosiewska to zwykła komunistyczna ku–a co chce okradać Polaków, i topić nasze pieniądze w worku bez dna jakim jest budowanie nowej Chazarii na Upadlinie.

  A prezio Duda to zwykły banderowiec.

 7. Emilian58 said

  To „polskie” tałatajstwo boi się powiedzieć wprost że rakietu przysłali ukry bo a nuż przyjedzie komik pracujący NOSEM i skopie ryje gnidom.

 8. NICK said

  Należy powiedzieć.

  sejm polski jest czyj?

  szkoła we Szczytnie, policji, jest czyja?

 9. Waldemar Bartosik said

  TA WOJNA SŁUŻY AMERYCE…
  A nade wszystko ich koniunkturze, przez pacyfikację kryzysu, dzięki eksportowi niekonkurencyjnych węglowodorów z łupków oraz masowym dostawom broni dla walczących i zbrojących się głupków i podżegaczy.
  A G-20 ???
  Niech za komentarz posłużą uśmiechnięte twarzyczki Xi i Joe….
  Co prawda z Monachium też uśmiechnięci wyjeżdżali Hitler i Chamberlain, a Anglik nawet triumfalistycznie wołał : „przywiozłem wam pokój”, jednak Ameryka wtedy wpadła w drugą falę kryzysu, na nic więc pokój był jej potrzebny.
  Teraz ma wojnę, koniunktura się poprawia, a narzucone światu łupki, ratują ją przed megakryzysem.
  To dlatego Xi i Joe, tak jowialnie się uśmiechają….
  Co nie powstrzymało Xi, przed przykładnym zjebaniem wychowanka Schwaba – Justina Trudeau z Kanady.
  A co do wątku Polski :
  Pamiętacie, jak onegdaj Mikuś Pomponik, robiący za sekretarza stanu u aroganta Trumpa którego kampanii nie chce nawet wspierać Ivanka – przy okazji jakiejś krajoznawczej podróży powiadomił warszawkę że ma przygotować catering na wojenną naradę Ameryki i jej przydupasów, wymierzoną w Iran ?
  Idąc tą ścieżką, z Bali, śpiący Joe ex cathedra zawyrokował, że Przewodowo, to nie był atak Rosji.
  A przebierający nogami do wojny, tumanowaci podżegacze z warszawki nabrali wody w usta, by się dowiedzieć co o tym całym incydencie mają myśleć. A gdy już gębę otwarli i prawomyślnie, w zgodzie z „wartościami kolektywnego zachodu” zawyrokowali co zawyrokowali, błazen Zełenski wpadł w furię, i chce sprawę badać w Polsce.
  Dement Biden chce wojny.
  Ale nie własnymi siłami…..

 10. zagobasum said

  Jak słusznie zauważono, tzw. pokojowe protesty NIC NIE DAJĄ! Efekt mógłby przynieść protest zakończony wywleczeniem jakiegoś sq…syna czy q…rwy z przytulnego gabineciku i „ozdobienie” takim ścierwem latarni ulicznej! Może wówczas szumowiny zwane dowcipnie „elitami” zrozumiałyby, że to na poważnie. Szansę mieli Kanadyjczycy, byli dosłownie o krok ale zamiast ścigać tego sq…syna Justynkę, zaczęli robić grille i festiwale country…Jak na razie, to malowanie kredkami po zamachach terrorystycznych.

 11. Boydar said

  obywatelu Sztąberku, u nas w Polsce „to” się pisze przez ce-cha …

 12. Olo said

  Kto rządzi Polin? Bandyci z OUN-UPA podszywający się pod Polaków, bo rodzeni z banderowskich kur ew.

 13. Odpowiadam said

  Otóż, Polską choć nie tylko, rządzi dług finansowy!

 14. bronek said

  „…kto właściwie rządzi Polską?”
  ——————–
  Polacy mają szlaban na ster państwa od czasu zaborów – więc to nie Polacy. Po 1989 roku z PRL światowy, czarci pomiot uczynił żerowisko dla wszelkiej maści kanalii – co to za ojca diabła mają. Obecnie czarci pomiot szykuje po raz n-ty wszystko to – co zostało obecnie po Polakach – jako mięso armatnie pod rosyjskie lufy i też nie jest to pierwszyzna.

 15. Liwiusz said

  Żeby się dostać do rządzenia trzeba mieć pieniądze, ale to nie wystarczy. Trzeba się jeszcze nie dać zastrzelić. Jak już osiągniemy cel i zaczniemy rządzić to się okazuje, że światowe korporacje mają ogromne pieniądze i swoje interesy. Część swoich zysków przeznaczają na agenturę, speców od neurotechnologii i MEDIA. Osoby mające dyplomy polskich uczelni nie mają dostępu do informacji co się obecnie dzieje z naszymi finansami.
  Jak ktoś będzie starał się działać dla naszego dobra to skończą z nim jak z Thomasem Sankarą.
  Czarno biały film „Ukryte siły” pokazuje jak działa „demokracja”.

 16. mate29 said

  ad.6 „Ta Gosiewska to zwykła komunistyczna ku–a co chce okradać Polaków” – Nie obrażaj komunistów

  ——–
  Gosiewska to zwykła banderowska podpaska. Kurwa.
  Nieważne, jaką ma orientację polityczną.
  Admin

 17. Piotr B. said

  Dlatego Putin tym wszystkim „acjom”powiedzial DOSC.Moze Mu sie uda bo wyglada na to ze ciagna juz na pustych rezerwach.Narkman -komik,wirtuoz klawiatury…zlapany za reke,bredzi ze to nie jego reka…
  Nizej juz upasc sie nie da.To juz „czarna dziura”.

 18. od kilkuset lat w bialej Europie byly i NADAL SA ☠️ wojny ,rewolucje , powstania , masakry, zamachy na ludzi o haplogrupie krwi R1 A 1 ( grupa bialych Arjan ! przez innych badaczy ZAKLAMANEJ HISTORI AKADEMICKIEJ zwanych Tartarami .I to wlasnie ta rasa bialych ludzi o niebieskich zrenicach jest wybiorczo wyrzynana przez POLITYKE czarnoglowych i czarnookich obrzezanych Arcykaplanow wyklutych w okolicach rzeki , doliny Jordan🙏.Przeciez Ukraincy , Rosyjanie, Polacy ,Bialorusini i CALA BIALA EUROPA 😍to dla czarnoglowych obrzynow tylko Krajowcy 😳zamieszkujacy dany teren zwany Krajem. Prosze zauwazyc ze pare lat temu ” kilka obrzezanych rodzin porzyczkodawcow☠️zalalo cala biala Europe miljonami obrzezanych Emigrantow😳.Bialy czlowiek ma jeszcze niekompletnie 😱obrzezany szkolnictwem i medyjami mozg 🙏 i wlasnie dlatego jest przeznaczony do likwidacji . Od ostatnich wyborow W USA niemal kazy bialy emigrant z Yevropy 😳jest traktowany znacznie gorzej anizeli Afro….😡. juz w niektorych stanach jest takie koszerne ” prawo” jak Afro…wtargnie do domu bialego ” antysemity ” to w sadzie sedzia ZAWSZE trzyma strone Afro…. lub innego semity👿. w wiezieniach „wieszaja „sie tylko i wylacznie Biali antysemici , rasisci i nacjonalisci ! Identyczna polityka w stosunku do Bialych ” krajowcow” jest forsowana rowniez i w Polin. Strach pomyslec co czeka bialych ludzi w Europie w przypadku przegranej Rosi i tym samym zaprowadzenia Tam „demokratycznych wartosci zachodnich „💀☠️

 19. RE: Artykul..
  „Rzadza Nami ….a w „kneSejmie cwelebryci”..

  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=29141
  ===========================
  jasiek z toronto

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: