Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  Marek o Powstał Polski Ruch Antyw…
  osoba prywatna o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  osoba prywatna o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  Marek o Powstał Polski Ruch Antyw…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Zachód coraz głębiej kopie w swoich zapasach amunicji w związku z jej zużyciem przez Ukrainę

Posted by Marucha w dniu 2022-11-24 (Czwartek)

Trzeba będzie sięgnąć do rezerw

Kraje zachodnie sięgają głębiej do swoich zapasów amunicji artyleryjskiej w związku ze znacznym zużyciem jej przez wojska ukraińskie – podała amerykańska publikacja Politico.

„Zachód (…) zagłębia się w swoje zapasy amunicji artyleryjskiej, gdyż Ukraińcy oddają od 5 do 6 tys. ostrzałów w kierunku umocnionych pozycji Rosji na południu” – zaznaczono.

Gazeta zauważa, że zachodnie rządy „od Ottawy po Oslo” starają się maksymalnie przyspieszyć pozyskiwanie i produkcję nowej broni, której zapasy „nieubłaganie” wyczerpują się z powodu konfliktu na Ukrainie.

Kraje szukają między innymi sposobów na zwiększenie produkcji broni przeciwpancernej i nowego sprzętu do obrony powietrznej. Zdolność przemysłów obronnych do zaspokojenia potrzeb krajów w krótkim czasie wzbudziła poważne obawy podczas ostatniego spotkania NATO w Brukseli – zauważa Politico, powołując się na swoje źródła.

Nowy pakiet pomocy z USA

Nowy pakiet amerykańskiej pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 400 mln dolarów będzie obejmował sprzęt do obrony powietrznej, dodatkową broń i amunicję – poinformował w środę Departament Stanu USA.

„Przydział 400 mln dolarów obejmuje dodatkową broń, amunicję i sprzęt obrony powietrznej z zapasów Departamentu Obrony USA” – poinformował resort. Dodano, że dzięki temu łączna kwota amerykańskiej pomocy wojskowej dla Ukrainy wyniesie 19,7 mld dolarów od początku istnienia obecnej administracji.

W środę prezydent USA Joe Biden polecił szefowi Departamentu Stanu Antony’emu Blinkenowi skierowanie do 400 mln dolarów wsparcia wojskowego dla Ukrainy.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 21 do “Zachód coraz głębiej kopie w swoich zapasach amunicji w związku z jej zużyciem przez Ukrainę”

 1. Mietek said

  Rebelión opublikował..
  Wojna już przegrana.
  Ukraina, spisek przestępczy.

  Fabrizio Casari | 22.11.2022r

  Operacja fałszywej flagi, „aktywna dezinformacja”, jak należy ją nazwać. Taka jest geneza i historia międzynarodowej prowokacji Kijowa z rakietą na terytorium Polski.

  Prymitywna operacja rządu, który wie, że może przedstawiać swoją propagandę jako prawdę absolutną, wykorzystując cenzurę rosyjskich mediów i protekcjonalność Zachodu, który całkowicie obalił historyczną, wojskową i polityczną prawdę Rosji operacja na Ukrainie

  Amerykańskie i rosyjskie badania satelitarne były natychmiast w stanie wykryć fałszywość twierdzeń Kijowa, a Zełenski próbował następnie wycofać się, mówiąc o „tragicznym wypadku”, próbując zmniejszyć szkody wizerunkowe, co było prawdziwym celem samobójczym.

  Nie było pomyłki: Ukraińcy wystrzelili rakietę w Polskę, próbując uruchomić mechanizmy przewidziane w artykułach 4 i 5 Traktatu Atlantyckiego, które odpowiednio przewidują zwołanie Rady Atlantyckiej na wniosek państwa członkowskiego (art. 4) i natychmiastowej militarnej odpowiedzi wszystkich w celu wsparcia zaatakowanego członka Sojuszu (art. 5).

  Nie trzeba było wiele, aby zdemaskować Kijów i ujawnić zamiar uderzenia na terytorium Polski: wystarczył ekspert od balistyki w towarzystwie zdrowego rozsądku. Pierwszy pokazałby, że przy nieistnieniu pocisków o trajektorii bumerangu, ten, który eksplodował w Polsce, należący do ukraińskich sił zbrojnych, spadł tam, gdzie chcieli go rzucić. Choć technologia była przestarzała i niedokładna, mogła chybić celu, ale nie całkowicie odwrócić kurs. Dlatego nie był wymierzony w pozycje rosyjskie na południowym wschodzie, ale celowo w terytorium Polski na północnym zachodzie.

  Zdroworozsądkowy doradca dodałby uwagę równie prostą, co skuteczną: kto zyskuje na uderzeniu w Polskę? Rosjanie z pewnością nie, i to z dwóch oczywistych względów. Po pierwsze: Moskwa od miesięcy pogrążona jest równolegle do działań militarnych w poszukiwaniu dyplomatycznego rozwiązania konfliktu; poszukiwania, które w ostatnich tygodniach doprowadziły same Stany Zjednoczone do rozmów z wyższymi rosyjskimi dowódcami wojskowymi, a jednocześnie wywierają presję na Zełenskiego, aby okazał chęć rozmów bez niemożliwych do utrzymania i niemożliwych do zrealizowania żądań.

  Drugi. Rosjanie nie urodzili się wczoraj i obawiają się rozszerzania scenariusza wojny na kraje NATO, gdyż czym innym jest wspieranie przez NATO armii ukraińskiej, a czym innym rozpoczęcie formalnej i otwartej wojny, która ze względu na bliskość terytorialną z Rosji, szybko przekształciłby się w konwencjonalny i taktyczny konflikt nuklearny i tym samym rozpocząłby III wojnę światową.

  Ukraina poza kontrolą

  Ukraińska próba wciągnięcia Zachodu w totalną wojnę z Rosją ujawnia socjopatyczny i przestępczy profil pokonanego reżimu. I choć niektóre media sugerują, że Zełenski byłby skłonny negocjować, tylko że jako zakładnik wojskowy nie ma wystarczającej autonomii, prawdopodobne jest, że to politycy kijowscy, nierozerwalnie związani z partiami nazistowskimi i armią Azowa, grają w obie strony. role w spektaklu. Są to pozbawieni skrupułów, skorumpowani i autorytarni biznesmeni, którzy wyłonili się wraz z zamachem stanu z 2014 r., który doprowadził do nazizacji Ukrainy. Sam Poroszenko, poprzednik Zełenskiego, powiedział dwa dni temu w wywiadzie telewizyjnym, że nigdy świadomie nie respektował porozumień mińskich: służyły mu tylko 3 lub 4 lata, aby NATO wyszkoliło i uzbroiło armię ukraińską i uczyniło ją najbardziej przerażającą w Europie. To ten sam Poroszenko, który powiedział, że w swojej polityce wobec rosyjskojęzycznego Donbasu widział „nasze dzieci w szkole, a wasze w schroniskach”.

  To, co się stało, ujawniło niebezpieczeństwo ukraińskiego rządu, który w celu uzyskania bezpośredniego udziału NATO lub, w przypadku jego braku, znacznego zwiększenia dostaw wojennych i pieniędzy na kontynuację przegranej wojny, zaryzykował wprowadzenie planety do światowej III wojna. W tym samym czasie ukraińska sieć „pozostawania w tyle” zaczyna rysować panoramę trudności w kontrolowaniu i kierowaniu walkami dla samych Stanów Zjednoczonych, które nadal dostarczają wywiad i sieci satelitarne, aby zapewnić szerokość i długość celów , ale zaczyna wątpić, czy poradzi sobie z armią, która stała się gigantyczną maszyną terrorystyczną, w której łańcuch dowodzenia jest niejasny.

  Od wyeliminowania ukraińskiego negocjatora do ataków na rosyjskich obszarach przygranicznych, do sabotowania gazociągów, a teraz do niekontrolowanego odwetu, zarządzanie różnymi ukraińskimi obrzeżami wojskowymi i wywiadowczymi staje się problemem w ramach problemu dla strategii wznowienie bezpośrednich rozmów między Waszyngtonem a Moskwą, a także stwarza poważne problemy w ogólniejszej perspektywie wewnętrznego uporządkowania NATO.

  Istnieją precedensy dla Stanów Zjednoczonych, takie jak szkolenie i uzbrajanie mudżahedinów w Afganistanie, którzy później stali się Al-Quedą, lub szkolenie tych w Syrii, którzy później stali się ISIS. Waszyngton finansuje i uzbraja po zęby mordercze bojówki odpowiedzialne za wspieranie amerykańskich interesów na całym świecie, najlepiej w Azji Mniejszej, na Bałkanach, na Kaukazie i na Bliskim Wschodzie: ale potem, w obliczu nagromadzenia sił, różne organizacje zamierzają wziąć na siebie sobie rządy i zasoby miejsc, w których bronili zachodnich interesów. I tak, w obliczu zmieniającego się ogólnego obrazu, wczorajsi użyteczni „bojownicy o wolność” stają się „nadwyżką wojskową”, niełatwym stowarzyszeniem, które należy odzyskać i którym należy zarządzać,

  I jeśli niekoniecznie jest to złe dla Waszyngtonu, ponieważ czerpie korzyści z ciągłych wojen i wzmacnia swoje jednobiegunowe dowództwo żandarmerii, to nie tak widzą to jego europejscy sojusznicy. Dla nich, z punktu widzenia skuteczności Sojuszu Atlantyckiego, kwestia ukraińska powinna skłonić ich do refleksji nad niezdolnością wielu krajów NATO i tych, które do tego aspirują, do spełnienia podstawowego wymogu Traktatu Atlantyckiego, czyli poprawy bezpieczeństwo zbiorowe.

  Co oczywiście jest żądaniem retorycznym i propagandowym, ale obojętność na postępowanie któregokolwiek członka może zaszkodzić interesom narodowym innych członków, co zostało jasno powiedziane na szczycie NATO w Madrycie w 2021 roku. Spośród obecnych i aspirujących krajów członkowskich co najmniej jedenaście powinno zostać wydalonych lub nieprzyjętych, ponieważ aktywnie uczestniczą w tworzeniu niepewności wewnątrz Sojuszu i na jego granicach, i tyle samo dlatego, że są z własnej winy nieistotne.

  Dzisiejsza Ukraina jest tego przykładem. NATO i UE są uwarunkowane przez tych, którzy starają się wzniecić i podsycić wojnę na kontynencie.

  Wojna już przegrana

  Sytuacja na ziemi dla Kijowa jest dramatyczna. Ogłaszają pewne zwycięstwa, ale połowa kraju leży już pod śniegiem, bez prądu i z małą ilością wody, a właśnie nadeszła „powszechna zima”: mocno uderzy między grudniem a marcem i wtedy będzie tragedia. Armia ukraińska jest zdezorganizowana i wkracza teraz tylko na tereny, które Rosjanie zdecydują się opuścić, choć propaganda przedstawia je jako odbitych. Pomocy zostało niewiele, międzynarodowy kryzys gospodarczy nie pozwala na wiele, a znużenie rządów USA i UE arogancją Zełenskiego nie skłania do dalszych wyrzeczeń. Z samych Stanów Zjednoczonych Kijów otrzymał już (oficjalnie, według ostrożnych szacunków) broń wartą 17 miliardów dolarów. Do tego należy dodać około 15 pozyskanych z Europy oraz finansowanie batalionów najemników z Gruzji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady i Hiszpanii. Około 30 000 rzezimieszków za 1000 dolarów dziennie, którzy wspierali wszystkie tak zwane ukraińskie kontrofensywy, ale mimo to nie zdołali odzyskać ani jednego metra terytorium okupowanego przez Rosję, z wyjątkiem tych, które Moskwa zdecydowała się opuścić.

  Ze swojej strony, obojętna na całą propagandę, Rosja nadal okupuje 25% Ukrainy i musimy wziąć pod uwagę niezdolność sojuszników Kijowa do dostarczania większej ilości broni, arsenałów rezerwowych różnych armii NATO. Co w sytuacji wysokiego napięcia z Rosją uniemożliwia większą hojność.

  Rosja potępia horror

  Ze swojej strony Rosja zwróciła się do ONZ o orzeczenie w sprawie haniebnej zbrodni popełnionej przez ukraińskich żołnierzy na nieuzbrojonych rosyjskich więźniach, którzy zostali zatrzymani. W piątek doszło do masakry w Makowce w Donbasie. Obrazy, zrekonstruowane przez The Guardian i potwierdzone różnymi rekonstrukcjami, przedstawiają dziesięciu rosyjskich żołnierzy wziętych do niewoli, którym ukraińscy żołnierze rozkazali założyć ręce za głowy i położyć się na ziemi. Jeden z mężczyzn w czarnych szatach podchodzi za nimi i zabija ich wszystkich, strzelając im w głowę. Materiał filmowy zatrzymuje się i wznawia, gdy poległych mężczyzn leży w jeziorze krwi.

  Kreml wezwał organizacje międzynarodowe do zbadania egzekucji, która przypomina nazistowskie represje. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa powiedziała, że ​​Moskwa „wielokrotnie zwracała uwagę społeczności międzynarodowej na okrutne i nieludzkie traktowanie zatrzymanych rosyjskich żołnierzy przez stronę ukraińską”. Obszerne dowody zbrodni zostały zignorowane przez kolektywny Zachód, który wspiera Kijów we wszystkim, co sprawia, że ​​amerykańscy i europejscy mentorzy są współwinni tych zbrodni”.

  Zobaczymy, co ustali dochodzenie ONZ, zakładając, że nadal istnieje Komisja zdolna do prowadzenia dochodzenia i zakładając, że ONZ nadal istnieje.

  https://rebelion.org/ucrania-la-conspiracion-criminal/

 2. gnago said

  podwójnie bandersynom się nie udało celowali w magazyny nawozów licząc na mały Bejrut rakieta chybiła , jak wróble ćwierkają o te nędzne 20 m

 3. Kojak said

  od 1 Bardzo cenie twoja wiedze i twoje zaangazowanie ! Nie moge przejsc jednak do porzadku kiedy piszesz o jakiejs rakiecie ! Ciagnik stal nietkniety, przyczepa przewrocona na bok, tez w zasadzie nie tknieta ! Jakby pizdnela rakieta to ten ciagnik i ta pzyczepa bylby rozrzucone na co najmniej kilkadziesiat a byc moze kilkaset metrow ! To BYLO TAK ZENUJACE ,TAK OPERETKOWE TAK BEZCZELNI NIEDOLNE ,TAK CHAMSKIE I PRYMITYWNE ZE BRAK SLOW. MOWIENIE TU O JAKIEJS RAKIECIE JEST OBRAZANIEM NORMALNYCH LUDZI, BO ONI NIESTETY ZA TAKICH NAS MAJA !

 4. Mietek said

  Kto wygrywa przez wojnę na Ukrainie?
  Kto działa racjonalnie, a kto robi z siebie głupka?
  Można już wiele wniosków z tego co się dzieje wyciągnąć..

  Tylko Putin (i Przewodniczący Xi) ale o tym nie dziś, to nie jest na dziś, działa racjonalnie i optymalnie.

  Wszyscy pozostali uczestnicy postępują irracjonalnie, w wyniku czego z każdą kolejną swoją decyzją, pogarszają tylko swoją sytuację, przesuwając punkt równowagi na korzyść Rosji.

  Od lutego 2022 roku Putin proponował status quo.
  W wyniku kilku powtórzeń irracjonalnych działań Stanów Zjednoczonych, UE i reżimu kijowskiego ich sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu.

  1. Stany Zjednoczone – wyczerpanie większości strategicznych rezerw ropy naftowej, inflacja, pogłębienie podziałów wewnętrznych, wyczerpywanie się rezerw wojskowych itd.

  2. UE – kryzys energetyczny, inflacja, utrata francuskich kolonii w Afryce, zamknięcie produkcji w Niemczech, konflikty wewnątrz UE, wyczerpywanie się rezerw wojskowych itd.

  3. ukraina – minus terytorium, minus połowa PKB, zniszczona większość systemu energetycznego, ogromne straty w sprzęcie i sile roboczej, kilka milionów uchodźców.

  Oczywiście to tylko tak w skrócie.

  Dlatego kontynuacja tej konfrontacji jest KORZYSTNA dla Rosji, ponieważ z każdym cyklem irracjonalnych strategii Zachodu poprawia ostateczny wynik, który zostanie ustalony na wynikłej z tego„konferencji pokojowej, jakby na to nie patrzeć, tak to właśnie wygląda.

 5. olo said

  Zełenski, Zełenski, Zełenski, Zełenski.

  A żydobanderowski Kurdupel nic nie wiedział o tej prowokacji? Może sam ją wymyślił?

 6. Bezpartyjna said

  PiS kontynuuje pranie mózgów Polaków. Wczoraj Morawiecki powiedział, że jeśli padnie Kijów, Rosja skieruje agresję na Polskę.
  https://ndp.nowyekran24.com/post/170028,hanna-kramer-usa-ujawnily-swoj-plan-europa-prowadzi-wojne-do-ostatniego-europejczyka

 7. osoba prywatna said

 8. ruskaonuca said

  E, tam, panie Gajowy, ma Pan rda z trzydziestego dziewitego. Aktualnie proca wyglda ta:

  ———–
  Nie wiem, czy w-Ukraińców stać na takie proce.
  Admin

 9. ruskaonuca said

  Przepraszam za literówki. Klawiatura misie zbiesiła.

 10. Jabo said

  Szanowny Adminie, oczywiście, że ich stać. Sługa dostarczy im za darmo, sam zadłużając się przyszłe pokolenia, choćby i na sto lat.

 11. Józef Bizoń said

  Dlaczego rakieta?
  To proste.

  Był wybuch w Przewodowie blisko granicy z Ukrainą.
  Rząd warszawski cały czas (i nadal) był zainteresowany wciągnięcie Polski i NATO do wojny z Rosją.
  Wybuch był resztę się dorobi.
  Jako pierwsze rabanu narobiło radio ZET, a zanim ESKA i wszystkie inne szczekaczki.

  Zaczęli od świstów – i filmiku bardzo kiepskiej jakości i tak wykonanego, aby nie przeczył z góry założonej tezie (rakiety).

  „- Świst na niebie – a potem huk – powiedzieli naszemu reporterowi Piotrowi Olejarzowi mieszkańcy Przewodowa. Według wciąż niepotwierdzonych informacji na tamtejszą suszarnie zboża niedaleko ukraińskiej granicy – mogły spaść rosyjskie rakiety. Mieszkańcy słyszeli, jak nadlatują od strony granicy.

  – Nie widziałem nic, bo w oborze byłem. Słyszałem, że nad oborą, nad mieszkaniem lecieli. Dwa świsty były, jeden za drugim zaraz. Podejrzewali, że to rakiety. Potem ucichło, nic nie było słychać – powiedział nam jeden z mieszkańców.”

  https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/bylo-slychac-dwa-swisty-relacja-z-przewodowa-jest-tez-nagranie

  Zaraz też odezwał się Zełemski potwierdzając tezę, ze to rosyjskie rakiety.
  Ni poszło to wszystko w świat.

  Nakręcaną medialna histerię mającą na celu wciągnięcie NATO do wojny można było bardzo szybko zatrzymać tylko w jeden sposób.
  Zrobili to Amerykanie metodą – nieważne co faktycznie tam wybuchło, ale skoro chcecie rakietę, to macie rakiety, ale to była rakieta wystrzelona przez Ukrainę.
  Tym sposobem zamknęli wszystkim gęby – no i ostała się rakieta.
  A swoją drogą, to nie pierwszy raz przecież Amerykanie powstrzymali wariatów z Warszawy pod przywództwem Kaczyńskiego.
  —–
  Re. 3 Kojak

  Kojak ma rację co do stanu faktycznego, że tam żadnej rakiety nie było.
  Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcie i wykonać jego analizę z uwzględnieniem praw fizyki.

  No i teraz pytania.
  1. Jaki musiał być kierunek działania sił po wybuchu i ich przyłożenie, aby środek ciężkości przyczepy załadowanej ziarnem kukurydzy przesunął się poza punkty podparcia tj. dwa boczne koła przyczepy leżące na ziemi (widoczne na zdjęciu)?

  2. Czy siły działające skośnie do przyczepy po wybuchu, których źródło byłopoza przyczepą, mogły przewrócić tą przyczepę biorąc pod uwagę powierzchnię bocznych burt przyczepy oraz duży prześwit pomiędzy podłożem a podwoziem przyczepy?

  3. Do tego należy dołożyć brak widocznych zniszczeń przyczepy oraz brak oznak termicznego oddziaływania na przyczepę i jej ogumienie.

  Efekt widoczny na zdjęciu może spowodować wybuch gazu ziemnego w komorze pod wagą towarową biegnącą wzdłuż prawej krawędzi tej wagi (patrząc od przyczepy w kierunku ciągnika.

  Przypomnijmy – tam jest suszarnia opalana gazem ziemnym, a więc jest i instalacja gazowa doprowadzając gaz ziemny do suszarni.

 12. karlik said

  ” Wczoraj Morawiecki powiedział, że jeśli padnie Kijów, Rosja skieruje agresję na Polskę.”

  W roku 1920 była taka sama propaganda, że po Polsce będą następne kraje.
  Zarówno wtedy jak i obecnie nikt się nie nabierze.

 13. zagobasum said

  Moravetz, kalkstein (czy jak oni się tam NAPRAWDĘ nazywają w jidisz) oraz ich polskojezyczni renegaci Narodu Polskiego to zwykłe q…wy na sznurkach rorshildów.

 14. Boydar said

  Miejmy nadzieję (12), że nabiorą się podróżnicy do ziemi obiecanej, przez tysiąc lat to chyba odpoczęli

 15. Ale dlaczego? said

  Nie jestem ekspertem od rakiet i wybuchów. Musiał by się tu taki wypowiedzieć.
  Faktem jest, że kurwy pisowskie aż przebierają racicami by wciągnąć Polskę do wojny z Rosją i rozwiązać raz na zawsze „kwestię polską”.
  Wcześniej chcieli sprowokować wojnę wysyłając polskie migi na Ukrainę. Za zezwoleniem Usraella. Bo NATO nie ma obowiązku bronić kraju NATO atakującego inny kraj. Dopiero jak dostali opierdol od kilku ostatnich Polaków, to wymyślili wysłanie migów do amerykańskiej bazy Ramstein. Na co szef NATO ogłosił, że nie mogą przyjąć migów i przerzucić ich na Ukrainę, bo BYŁO BY TO ZAGROŻENIEM DLA NATO.
  Poliniactwo jednak dalej wierzy kurwom pisowskim i kocha Usraell…

 16. Józef Bizoń said

  Do komentarza nr 11.

  A tak wygląda miejsce wybuchu po jego uprzątnięciu i po poszukiwaniu szczątków rakiety.

  https://www.tygodnikzamojski.pl/media/uploads/artykuly/63/125894b.jpg?r=1669019151

  W dolnej lewej części zdjęcia widzimy rurę biegnącą wzdłuż komory wagi.
  Poprzecznie do niej biegnie rura w komorze wagi (dolna centralna część zdjęcia).
  Komora musi posiadać kanalizację odwadniającą, aby nie powstał w niej basen z wodą opadową i gruntową. Wewnątrz komory widzimy studzienkę kanalizacyjną.
  W dali widoczny żółty budynek obsługi wagi.

  A teraz opis tego zdjęcia wykonany przez pismaka.
  Widzi on tam lej o głębokości 5-6 metrów.
  Zmieciony budynek obsługi wagi wraz z jego fundamentami.

  https://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/125894/przewodow-wyrwalo-potezny-lej-zmiotlo-budynek-wagi.html

 17. Boydar said

  Widzi Szanowny (15), jakiś powód do przyjacielskiej wizyty w Polsce Rosja mieć musi

 18. Józef Bizoń said

  Re. 15 Ale dlaczego?

  Wierzą na tej samej zasadzie co „Ale dlaczego?” wierzy w rakietę, bo tak przekaziory podały.
  Zostaw waść rakietę i rusz własną głową, a eksperci od rakiet i wybuchów nie będą potrzebni.

 19. Józef Bizoń said

  istotne uzupełnienie do kom. 11 jest w moderacji.

 20. Joannus said

  Nachalnie wciskany kit o wybuchu gazu ma jednoznacznie dezinformacyjny cel. Rakieta absolutnie nie przyleciała z zaprzyjaźnionego sąsiedniego kraju.

  Podobnie inny fachowiec dowodził na podstawie zdjęć i bajdurzeń medialnych, jakoby do katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem doprowadził wybuch bomby.

 21. Józef Bizoń said

  Re. 20

  No widzisz Joannus, wystarczy tobie, że zaraz podali wersję w gazetach i przekaziorach, że rakieta (tylko w oparciu o to, że komuś w głowie świszczało), a potem się innym dziwisz, że ludzie uwierzyli w zwida i dobrodziejstwo szpryc.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: