Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krystian Szeliga o Izolacja Zełenskiego
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  misio o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Izolacja Zełenskiego
  Głos Prawdy o Izolacja Zełenskiego
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Tajemnicze zjawisko ostatecznej jasności umysłu przed śmiercią

Posted by Marucha w dniu 2022-11-25 (Piątek)

Ostateczna klarowność umysłu jest zjawiskiem często obserwowanym u nieuleczalnie chorych pacjentów, kiedy przed śmiercią doświadczają nagłego przypływu energii, czujności i świadomości. Dlaczego niektórzy ludzie doświadczają maksymalnej jasności umysłu przed śmiercią?

Biolog Michael Nahm w artykule opublikowanym w czasopiśmie Near Death Research podał następującą definicję tego zjawiska:

„Pojawienie się normalnych lub niezwykle podwyższonych zdolności umysłowych u nieprzytomnych lub chorych psychicznie pacjentów na krótko przed śmiercią, w tym wyraźny wzrost nastroju i podniecenia lub zdolność mówienia w wcześniej niezwykły, duchowy i optymistyczny sposób”.

Michael Nam od wielu lat bada stan świadomości bliskiej śmierci. Jest także współautorem powiązanego artykułu z Brucem Graysonem. Ich badanie wykazało, że jasność umysłu występuje nie tylko u osób śmiertelnie chorych, ale nawet u osób z chorobami psychicznymi. Skrajną klarowność świadomości obserwowano nawet u osób, które latami żyły z demencją, wracały do ​​swoich wcześniejszych funkcji poznawczych i po pewnym czasie umierały.

Dalsze badania naukowców wykazały, że stan jasności umysłu może wystąpić na godziny, dni, tygodnie, a nawet miesiące przed śmiercią. Basil Eldada z National Institute on Aging powiedział The Guardian, że wstępne badania wydają się potwierdzać istnienie jasności umysłu przed śmiercią. Jego zdaniem można bezpiecznie powiedzieć, że to zjawisko istnieje i jest prawdopodobnie bardziej powszechne, niż się spodziewamy.

Dlaczego to się dzieje? Historyczne przypadki maksymalnej jasności umysłu przypisywano konsekwencjom zmiany fizjologii mózgu przed śmiercią, chociaż nie znaleziono wystarczająco szczegółowego wyjaśnienia na poparcie tej teorii.

Zjawisko to jest naprawdę zastanawiające, ponieważ występuje u pacjentów, u których uważa się, że funkcja mózgu jest nieodwracalnie uszkodzona przez chorobę, jak ma to miejsce w przypadku choroby Alzheimera. W jaki sposób można ponownie udostępnić usunięte wspomnienia? W tej chwili po prostu nie wiemy.

W zgłoszonych przypadkach z niezwykłą wyrazistością osoby, które przeżyły choroby mózgu i urazy, takie jak ropnie mózgu, udary i guzy, przypominały sobie wspomnienia i ludzi, o których myśleli, że je stracili. Przypominali sobie dawno zapomniane wydarzenia i ludzi, o których myśleli, że zapomnieli.

https://innemedium.pl

My, którzy chodziliśmy na lekcje religii przedsoborowej, wiemy, co o tym myśleć.
Admin

Komentarze 44 do “Tajemnicze zjawisko ostatecznej jasności umysłu przed śmiercią”

 1. GonDar said

  https://www.gloria.tv/post/cLmtcDk3Tp1N1k7EY6rHatX3p
  Błysk światła.

 2. ‚przypominali sobie dawno zapomniane zdarzenia i ludzi o których myśleli,że zapomnieli”
  Otóż jakiś czas przed tzw.”śmiercią”…czyli opuszczeniem przez duszę(świadomość)-fizycznej powłoki-następuje stopniowe „rozlużnienie” obu komponentów…i człowiek coraz bardziej zaczyna funkcjonować w rzeczywistości nadnaturalnej(astralnej)…a coraz mniej-w fizycznej.W związku z tym nawiązuje kontakt z osobami i wydarzeniami,z którymi miał wspólne przeżycia w trakcie fizycznej egzystencji a które przed nim pojawiły się w astralu(tzw.”film życia”).
  To jest akurat tylko jeden z elementów procesu „umierania”. Inne to:obserwacja swojego ciała z zewnątrz,podróż ciemnym tunelem do światła(które może być Bogiem,Miłością,czy Chrystusem),dotarcie do świetlistej krainy…doświadczanie błogości i szczęścia(w większości przepadków…rzadko bywają też przeżycia negatywne.).
  Głównym wnioskiem jakie można wyciągnąć z tych zjawisk,jest fakt,że dusza może funkcjonować poza ciałem…a jeśli tak-to także wtedy,kiedy ciało ulega zniszczeniu…czyli po tzw.”śmieci”…która jest niczym innym tylko uwolnieniem się Boskiej Wiecznej Duszy z „więzienia”materialnego,przemijającego ciała.
  Czyli jest to silna poszlaka…bliska dowodu- na nieśmiertelność duszy.

 3. Z woli Boga, żeby się móc wyspowiadać.

 4. Emilian58 said

  A czarcie plemię na wszelkie sposoby chce nam odebrać duszę. Czyli tą tajemniczą cząstkę Stwórcy, której gady nie mają.

 5. UZA said

  „Tajemnicze zjawisko ostatecznej jasności umysłu przed śmiercią”

  Przed jak przed, ale po to dopiero będzie jasność ! Oczywiście, niedowiarkowie wszystko próbują tłumaczyć fizjologią (że niby coś się gdzieś wydziela itd.). Biedni, sami sobie odbierają nadzieję, a potem się dziwią, że mają depresję i łykają pastylki. Bo w pastylki to oni wierzą. I w zastrzyki.

 6. bronek said

  „Czyli jest to silna poszlaka…bliska dowodu- na nieśmiertelność duszy.”
  —————–
  To nie poszlaka to dowód – tylko problem jest w tym, że nie ma i nie może być materialnych dowodów. Po opuszczeniu ciała dusza jest ściągana do świata niematerialnego – czyli do domu. Na Ziemi jesteśmy tylko na osobliwej delegacji.

 7. errorous said

  Ad „Czyli jest to silna poszlaka…bliska dowodu- na nieśmiertelność duszy.”
  —————–
  To nie poszlaka to dowód …

  Nie sądzę żeby takie zjawisko, dość tajemnicze, trzeba przyznać mogło być uznane za dowód na nieśmiertelność ducha, duszy czy świadomości. Zresztą w normalnych czasach ludzie nie odczuwali potrzeby dowodów na coś w co święcie wierzyli.

  Ad Przed jak przed, ale po to dopiero będzie jasność !

  Całkiem możliwe, nie wiem. Ale kto nie ma jasności w sercu za życia, dlaczego miałby jej doznać po śmierci? Mówię tu o dobrych ludziach, którym jednak daleko od doskonałości bo w Gajówce chyba nikt nie wątpi że Bill Gates nie zobaczy żadnej jasności…

 8. Re.6 Było przeprowadzanych wiele badań eksperymentalnych…czyli właśnie „materialnych”-na funkcjonowanie duszy=świadomości poza ciałem…Tylko nie są one szerzej znane…bo władcom tego świata nie są one na rękę…ponieważ burzą ich naturalistyczny paradygmat…o tym,że jesteśmy tylko „workiem” na kości i mięśnie…i że cała rzeczywistość mieści się w „tu i teraz”

 9. Greg said

  Tajemnicze zjawisko ostatecznej jasności umysłu przed widmem śmierci Polski, zaplanowanej przez Wschód i Zachód.
  Jeden czort !
  To się samo komentuje i rozwiewa wszelkie wątpliwości.

  .https://www.youtube.com/watch?v=6GBgnDuRHiM

 10. Boydar said

  tak jeszcze a’propos jasności –

  „Co to qurwa było !!! powiedział burmistrz Hiroszimy”

 11. AnKa said

  Dusza jest nieśmiertelna. Koniec, kropka !. Tylko, że nie każda dusza trafi do „wiecznego nieba” , czeka na nią „wieczne piekło”.
  Przypomniało mi się powiedzenie klasyka: „Życiński to tak w piekle wyje, że go w niebiesiech słychać.”
  To samo będzie z Getsami, rotszyldami, Winstorami i wszelkiej maści gadami.

 12. Re.11 „Wieczne piekło” to wymysł Kościoła…po to,aby poprzez grozbę okrutnej i absurdalnej kary trzymać w strachu maluczkich…

  ———–
  Pan znowu swoje „rewelacje” ogłasza…
  Admin

 13. Marucha said

  Ad 12:
  Jezus Chrystus wielokrotnie używał sformułowań, które jednoznacznie mówią o absolutnym i nieodwołalnym pozbawieniu radości życia wiecznego.

  O zaproszonych, którzy odmówili przyjścia na ucztę, mówi: żaden z owych ludzi, którzy byli zaproszeni, nie skosztuje mojej uczty (Łk 14, 24).

  O absolutnym wykluczeniu mówią słowa Jezusa: Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz grozi mu gniew Boży (J 3, 36). Sługa nieużyteczny będzie wyrzucony na zewnątrz w ciemności (Mt 25, 30). Nierozsądne panny nie będą mogły wejść i usłyszą słowa: zaprawdę powiadam wam, nie znam was (Mt 25, 12). Ci, którzy nie byli posłuszni woli Bożej, usłyszą: odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości (Mt 7, 23).

 14. Greg said

  @ 12
  To się w głowie nie mieści, że można takie bzdury wypisywać !
  W takim razie diabeł też jest wymysłem Kościoła, żeby straszyć dzieci ?

 15. Boydar said

  „… „Wieczne piekło” to wymysł Kościoła …”

  Owszem, Szatan żydom obiecywał że nie, i że dusza się ekspiruje po śmierci. Tylko że on przeważnie łże jak muzułman … a Pan Semperparatus też uwierzył.

  Szwiat jest jednak pełen frajerów, jakie to smutne 🙂

 16. Ad. 12

  „Wieczne piekło” to wymysł Kościoła…

  Pan wierzy w nieśmiertelność duszy ludzkiej? Wierzy pan, że ludzie i tylko ludzie mają duszę?

 17. Antares said

  #9 Greg
  Takie pierdoly jak te na linku to możesz pokazywać sympatykom gazety polskiej, Pch24 lub innym tępakom.
  Na jakiejś konferencji spotykają się jakiś ksieżula z jakimś tam frycem i ogłaszają, że wrogami świata, zachodu i Polski jest Pitun i patriarcha Moskwy. Cały zachód jest cacy i świat powien mu być wdzięczny za wszystkie dobrodziejstwa jakie od nich otrzymał.

 18. Dogmat o „wiecznym piekle” nie ma racji bytu ponieważ:
  1.Jest sprzeczny z wszech-dobrocią i miłosierdziem Boga(chyba,że mówimy o jahwe).Jest przejawem skrajnego okrucieństwa(co nie dziwi w przypadku KK…splamionego niezliczonymi zbrodniami)
  2.Kara jest nieproporcjonalna do winy…jak może skończona przyczyna wywoływać nieskończone skutki…to absurd
  3.Kara ma tylko wtedy sens kiedy czegoś pozytywnego uczy,służy poprawie i rozwojowi.Kara wiecznego piekła nie może niczego nauczyć,ponieważ nie daje winnemu żadnej nadziei
  Nie wiem,jak Wy-wyznawcy żydo -katolicyzmu -możecie pogodzić dogmat o kochającym Bogu z dogmatem wiecznego piekła…te dwa pojęcia nie dadzą się ze sobą pogodzić…
  Piekło-ale na szczęście-czasowe-mamy tutaj…na rządzonej przez jahwe=szatana ziemi…i w egzystencji w materialnym ciele.Co widać,słychać i czuć…

 19. Boydar said

  A kto mówi o karze ???

  Piekło, to egzemplifikacja odrzucenia Boga, tam nic złego nie ma, nie ma ognia, siarki, piekielnych tortur, powiem więcej – tam nie ma nic, tak jak odszczepieniec sobie życzył przez całe życie.

  Niebo natomiast, podobnie, jest tym co człowiek zawsze (albo prawie zawsze) chciał – obecność i bliskość Stwórcy.

  Więc po co Pan Semperparatus mąci ?

 20. Antares said

  Człowiek rodząc się w świecie katolickim od małego, jak tylko już ma świadomość jest straszony piekłem i diabłem. W jego umysł bez przerwy wdukowywana jest świadomość że jest grzeszny, że powien nadstawiać policzek, a na koniec jeszcze przebaczyć wrogom (jak ostatnio: przebaczamy i prosimy o przebaczenie). Powoduje to, że taka osoba jest upośledzona i na staconej pozycji w stosunku do wroga Weźmy np. takich szczegolnie żydów, ale także niemców, anglików czy francuzów. Tam za bardzo nie znali, a teraz ogóle nie znają takich pojęć. I jaką mieli i mają pozycje na świecie to mówić nie trzeba. Jak było trzeba i w ich interesie narodowym, to wszystko było tam dozwolone – z ludobójstwem i grabieżą na czele. I nikt tam nie mówił o posypywaniu głowy popiołem, samokrytyce czy o zbrodniach. Traktują to wszystko jako szeroko pojęty ich własny interes narodowy.
  A u nas? To szkoda gadać.

 21. Re.18 Ja nie mącę…tylko uzmysławiam wyznawcom jahwe=zbrodniarza i psychopaty… jakim okrucieństwem a jednocześnie absurdem jest pojęcie(tu ukłon w stronę Pana Boydara)- „wiecznego piekła”.
  I że doskonale koresponduje ono z postacią „księcia” tego świata…bezlitosnego mordercy i ojca zła i kłamstwa.
  A wyjaśnieniem losów nieśmiertelnej Boskiej Duszy jest jej stopniowe doskonalenie się i rozwój…w procesie wielokrotnych wcieleń…czego końcowym „akordem” i celem będzie powrót do Prawdziwego Boga Miłości,Wieczności i Ducha…z którego się wywodzimy i który jest dla nas Prawdziwą Ojczyzną.

 22. Greg said

  Procesy wielokrotnych wcieleń ?
  Wpisy Semperparatus na zdrowy rozum graniczą z obłędem, a nawet bluźnierstwem.

 23. Greg said

  @19
  Nazwałeś Pan Jahwe zbrodniarzem i psychopatą /ST/
  To posłuchaj, jeżeli uszy nie świerzbią.

  .https://www.youtube.com/watch?v=A1627-j8rvg

 24. Re.20 i 21 Poczytaj sobie Pan Stary Testament=żydowski kodeks przestępczy…Ilu zbrodni dokonał „jahwe” sam…a do ilu tylko podżegał?Ktoś obliczył …(po wnikliwej analizie tej „księgi”)…nie pamiętam już osoby ani zródła-że ilość ofiar tego zbrodniarza mogła być liczona w milionach.
  No i ta idea żydowskiego „wybraństwa” i pogardy dla nie-żydów…mówi Panu to coś?

 25. Boydar said

  Wielce Szanowny Panie Semperatusie, pozwolę sobie niedyskretnie zapytać – czy może grecki i aramejski są Panu nieobce ?

 26. Re.Wielce Szanowny Panie Boydarze…Z aramejskim nigdy nie miałem do czynienia…natomiast z greką-jak najbardziej…To znaczy głównie z językiem nowogreckim(‚demotiki”)…obecnie obowiązującym- urzędowym w Helladzie.Kocham Grecję(S’agapo Ellada) i nawet uczę się greckich słówek…bo na naukę gramatyki jestem jednak za leniwy.

 27. Greg said

  ,,No i ta idea żydowskiego „wybraństwa” i pogardy dla nie-żydów…mówi Panu to coś?”

  Mówi i to dużo, np. starożytny Egipt był ojczyzną magów, okultystów, alchemików, rozwiązłości, a to wszystko razem wzięte = satanizm.
  Dzisiejsza cywilizacja upodobniła się do starożytnych, stała się satanistyczna i dlatego Bóg znów będzie zmuszony dokonać ,,zbrodni” i ją dosłownie zniszczyć.

 28. Re.27 Pana (pseudo)bóg…a naprawdę-szatan…wybrał sobie konkretny naród do pomocy w zbrodni…jak komendant KL-u pomocników=”kapo”-do terroryzowania i zabijania więzniów(gojów)…Wiemy o jaki naród chodzi i ile ofiar ten „sojusz” i „wybraństwo” przyniosło ludzkości…od czasów faraonów,aż do dzisiaj.
  Sztandarowy przykład:rewolucja zwana rosyjską…co najmniej 60 milionów okrutnie zamordowanych chrześcijan…
  A także-aborcja…w której ten naród ma szczególne upodobanie(40-50 milionów corocznych ofiar)

 29. Greg said

  Materiał starszy już, trafiłem dopiero niedawno i polecam.
  Nawet w tańcu można czcić demony, dotyczy obu stron, tańczących i patrzących.
  Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy.
  Najbardziej nieprawdopodobna jest cz.3, ale polecam wszystkie 4.

  .https://www.youtube.com/watch?v=KUxKDwltZOo

 30. Greg said

  .https://www.youtube.com/playlist?list=PL3n4XL4CMp0F0xG3Hgs9D3uH4khmRC1Kx

 31. Marucha said

  Przypominam, że witryna/blog ma charakter katolicki. Tradycji katolickiej.

  Dlatego nie mogę pozwolić na totalne rozmycie tego charakteru, dopuszczając w imię tolerancji wypowiedzi o wręcz antykatolickim wydźwięku.

  Tak, to do Pana, Semperparatus.
  Proszę zaprzestać tego, co Pan robi.

 32. NICK said

  Ach.
  Semper jest.
  No to znikam.
  Niech rządzi.

 33. Listwa said

  @ 2 semperparatus said
  Komentarz to przykład ezoterycznego New Age.

  czyli po tzw.”śmieci”…która jest niczym innym tylko uwolnieniem się Boskiej Wiecznej Duszy z „więzienia”materialnego,przemijającego ciała.

  – każdy umrze i każdy pozostawi swoje ziemskie ciało, ale do czasu. Potem ponownie dusza przyjmie ciało.Zbawieni przez Chrystusa, piękne, wspaniałe, zaszczytne. Potępieni na wieki powtórnie otrzymają swe ciało, obrzydliwe, śmierdzące, będące znakiem hańby.
  Reinkarnacja to zwykły wymysł, wpychający w piekło. Po śmierci będzie straszny Sąd, gdyż wyrok będzie na wieki. Więc nie należy dukać bzdur tylko przygotowywać się, aby otrzymać „wejdź do radości swego Pana”.

 34. Listwa said

  @ 12 semperparatus said
  „Re.11 „Wieczne piekło” to wymysł Kościoła…po to,aby poprzez grozbę okrutnej i absurdalnej kary trzymać w strachu maluczkich…”
  – przykład wypowiedzi i poglądów głupca.
  O wiecznym piekle pouczył i to wielokrotnie Jezus Chrystus. Kościół powtarza , a nie wymyśla.
  I nie trzyma w ryzach maluczkich, bo jak widać semperparatus od Kościoła odszedł.

  Nikt cię głupcze na siłę w Kościele nie trzyma, Kościół tylko uczy żebyś wiedział i rozumiał.
  „Kto uwierzy i przyjmie chrzest będzie zbawiony”

  A jeśli twoim zdaniem jest reinkarnacja, to Semperparatus kim będziesz po śmierci?
  Bo możesz według tej teorii wstąpić w świnie lub bawoła, czyli w ciało materialne

 35. Listwa said

  @ 18 semperparatus said

  Kolejny komentarz głupca, zdążającego do wiecznego piekła. Do tego porywa się na doskonałą naukę katolicką, na podstawie swoich domniemań.

  Kościół po to daje dogmaty, żeby jasno i precyzyjnie pouczyć w wybranych fragmentach.
  Kto neguje dogmaty jest heretykiem i poniesie konsekwencje swoich szaleństw.

  Dogmat o „wiecznym piekle” ma racji bytu:

  1. Pan Bóg jest rzeczywiście miłosierny, ale jest też sprawiedliwy. Różne Semperparatusy produkują fałszywą argumentacje, nie znając nauki katolickiej, a porywają się na jej krytykę.
  Fakty są takie, że człowiek jest obdarowywany miłosierdziem, ale tylko za ziemskiego życia. Potem będzie sprawiedliwy Sąd i żaden człowiek nie wniesie do Królestwa Bożego zła.
  Tacy będą odrzuceni na wieki. To jest dobre, sprawiedliwe, rozsądne. Jest też miłosierne względem zbawionych. Tu nie ma nic do rzeczy urojenia Semperparatusa o splamieniu Kościoła licznymi zbrodniami. Jeśli jakieś zbrodnie były, to każdy ze zbrodniarzy będzie rozliczony. Natomiast to nie jest powód do wykluczenia się z Kościoła. Bredzisz Semperparatus pseudoargumentami.

  2. Ma rację pan Boydar, że po pierwsze, trafienie do wiecznego piekła jest czystą konsekwencją wyboru zła. Bo jeśli ktoś traci i odrzuca Pana Boga, traci również dobro, miłość, porządek, szczęście, wieczną radość. Pozostaje co? wszystko przeciwne, totalny brak Pana Boga i jego darów. Czyli nie chodzi tylko o karę, a tragizm wyboru głupca.
  Po drugie w piekle grzesznik i odstępca będzie karany sprawiedliwie w zależności od przestępstw i na miarę zła.

  Żaden absurd Semperparatus.
  Pyta Pan Bóg duszę, kim i jaki ja jestem?
  Dusza : Panie jesteś nieskończony i doskonały we wszystkim.
  Pan Bóg: a jeśli ktoś mnie obraża, to jaka ta obraza jest?
  Dusza: obraza zatem jest również nieskończona i najcięższa.
  Pan Bóg: zatem duszo, kara nie może być nieskończona co do siły, stąd jest nieskończona co do czasu.

  Zamiast pisać bzdury, to najpierw poznaj naukę katolicką, a nie wypowiadasz się czego nie znasz. Bo podskakiwaniem w temacie nadprzyrodzonym, własnym rozumem i to głupca, do niczego dobrego nie osiągniesz.

  3. To jest spojrzenie w ramach ziemskiego życia. Wymiar nadprzyrodzony rządzi się odmiennymi regułami. Po śmierci nic człowiek nie musi się uczyć poprzez kary, bo otrzyma poznanie i otrzyma pełnie tego to co wybrał. Masz głupcze czas do śmierci na nawrócenie się, a na przyjęcie łaski Boga. Twoje ezoteryczne poglądy to tylko będą dowodem na sprawiedliwość Sądu.

  Dogmat o „wiecznym piekle” nie ma racji bytu ponieważ:
  1.Jest sprzeczny z wszech-dobrocią i miłosierdziem Boga(chyba,że mówimy o jahwe).Jest przejawem skrajnego okrucieństwa(co nie dziwi w przypadku KK…splamionego niezliczonymi zbrodniami)

  2.Kara jest nieproporcjonalna do winy…jak może skończona przyczyna wywoływać nieskończone skutki…to absurd

  3.Kara ma tylko wtedy sens kiedy czegoś pozytywnego uczy,służy poprawie i rozwojowi.Kara wiecznego piekła nie może niczego nauczyć,ponieważ nie daje winnemu żadnej nadziei

  „Nie wiem,jak Wy-wyznawcy żydo -katolicyzmu -możecie pogodzić dogmat o kochającym Bogu z dogmatem wiecznego piekła…te dwa pojęcia nie dadzą się ze sobą pogodzić…”
  – zydo Semperparatusie to nie człowiek musi to godzić. Pan Bóg przyjmie z miłością wszystkich którzy Go miłują i czczą oraz akceptują Jego wolę. Odrzuci też grzeszników i to z gniewem.
  Jak uczy Pismo św : straszną jest rzeczą wpaść w ręce Boga żywego. Dusze potępione same uciekają do straszliwego piekła, przed strasznym gniewem Boga.
  Ty żyjesz ezoterycznymi mitami.

  „Piekło-ale na szczęście-czasowe-mamy tutaj…na rządzonej przez jahwe=szatana ziemi…i w egzystencji w materialnym ciele.Co widać,słychać i czuć…”
  – zwykłe brednie.

 36. Listwa said

  @ 21 semperparatus said

  To tylko głupia i fałszywa teoryjka. Czczona przez ludzi niedouczonych i błądzących

  @ 24 semperparatus said
  Poczytałem, pokazujesz całkowite niezrozumienie.

 37. Listwa said

  @ 20 Antares said
  A gdzie tego wszytkiego się nauczyłęś?
  To pokaż dokonania antychrześcijańskiej lewicy.
  Rewolucja antyfrancuska była ok?
  Grabierze i mordy Brytoli i hameryki były ok?

  Bo wyprawy krzyżowe były ok. Bitwa pod Lepanto, Warszawą, Wiedniem, Grunwaldem też.
  Cos ci nie gra w tej edukacji z tv

 38. Antares said

  #Listwa

  „Potem ponownie dusza przyjmie ciało.Zbawieni przez Chrystusa, piękne, wspaniałe, zaszczytne. Potępieni na wieki powtórnie otrzymają swe ciało, obrzydliwe, śmierdzące, będące znakiem hańby”

  A skąd to wiadomo jak i kto będzie wyglądał po śmierci? Skąd takie dane? Z jakichś niezliczonych wizji mistyków?

  „A gdzie tego wszytkiego się nauczyłęś?
  To pokaż dokonania antychrześcijańskiej lewicy.
  Rewolucja antyfrancuska była ok?
  Grabierze i mordy Brytoli i hameryki były ok?”

  Widać, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Jeszcze raz powtórzę: tu nie chodzi o to, że to było skurwysyństwo, tylko ile korzyści im to dało (mówię o brytolach i hameryce). Na zasadzie, i co nam zrobicie? No i nikt im nic nie zrobił. A Polacy? Nie dokonywaliśmy ludobójstwa, prześladowania innych, grabieży czy bezsensownego niszczenia. No i co z tego mamy? Jesteśmy uważani za morderców żydostwa, złodziei i o wszystko co najgorsze.

  „Bo wyprawy krzyżowe były ok. Bitwa pod Lepanto, Warszawą, Wiedniem, Grunwaldem też.
  Cos ci nie gra w tej edukacji z tv”

  Chłopie, wyrażaj się jaśniej. To jesteś za czy przeciw tym wydarzeniom?

 39. Re.Gajowy Dobrze…nie mam wyboru…kiedy Gospodarz żąda…nie będę się wypowiadał na tematy religijne…
  A swoją drogą-ty Listwa jesteś świetnym materiałem na Wielkiego Inkwizytora…coś na kształt Torquemady…czy Dzierżyńskiego.
  Nienawiść i fanatyzm aż z ciebie biją…gdybyś mógł to byś wszystkich(w twoim mniemaniu) heretyków-zamordował…i to w okrutny sposób…tak jak twój idol…
  Niestety,to nie te czasy…i możesz sobie tylko poszczekać na forum…

 40. Boydar said

  Można więc wyciągnąć wniosek, że ze Świętego Oficjum nienawiść i fanatyzm aż biła.

  Jestem dziwnie przekonany że to rodzinne anse.

 41. waldens said

  Najdalej w przyszłość wybiegający fragment Biblii (1Kor 15,20-28):

  „Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy.Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.”

  Zwróćmy uwagę na ostatnią zapowiedź: „aby Bóg był wszystkim we wszystkich”, a nie „częściowo w niektórych”.

 42. lewarek.pl said

  Witaj, Waldensie!
  Pamiętam Cię z Frondy/Rebelyi.
  Niełatwo mają waldensi.

 43. Listwa said

  @ 39 semperparatus said

  Tak, tak chciałbyś pleść bazgroły bez żadnej krytyki. Dostałeś wyjaśnienia i jak widać dostałeś tez dukania o inkwizycji, Torquemady…czy Dzierżyńskiego.

  To teraz masz trochę nauki katolickiej, której nie znasz i wydaje ci się, że twoje marne, gnostyckie dukanie ma jakąś wartość:

  Gdy weźmiemy takie słowa jak asumpt, zachęta, motywacja, powód, przyczyna, korzyść, słuszność, dobro, wieczność, mądrość, to gdyby z nich utworzyć jedno pojęcie, to Kościół katolicki, założony przez Jezusa Chrystusa posługują się nim uczy:

  Są trzy powody dla wybrania Chrystusa oraz jego nauczania
  1. aby uniknąć wiecznego piekła, strasznego, bez nadziei i sensu istnienia.
  2. aby uzyskać szczęście wieczne, którego wspaniałości, jak ohydy piekła, opisać nikt nie jest zdolny
  3. Aby powrócić do Pana Boga i mieć z nim bliski kontakt, mieć udział w jego naturze, doświadczać wspaniałości tej najwspanialszej postaci, móc przebywać w jego obecności, poznawać bezkres, uzyskać wieczny sens.

  Zatem gnostycki mądraku, Kościół nie wymyślił piekła, a tylko powtarza naukę Chrystusa o piekle i ostrzega przed wieczną śmiercią.

  Ale piekło jest najniższą motywacją dla szukania zbawienia, wyższą jest uzyskane szczęścia wiecznego, ale najwyższym dobrem i najwyższym celem jest sam Bóg.

  Większą stratą jest utrata Boga niż zatracenie w piekle – co jest też strasznym powodem cierpienia w piekle. Stąd co nazywasz straszeniem piekłem, jest tylko jednym z elementów i to wcale nie najważniejszym.

  „Re.Gajowy Dobrze…nie mam wyboru…kiedy Gospodarz żąda…nie będę się wypowiadał na tematy religijne…
  – nie wypowiadasz się, tylko powtarzasz te same gnostyckie głupoty i krytykujesz coś czego nie znasz.

  „Nienawiść i fanatyzm aż z ciebie biją…gdybyś mógł to byś wszystkich(w twoim mniemaniu) heretyków-zamordował…i to w okrutny sposób…tak jak twój idol…”
  – gnostycki baran jesteś. Gdyby to była prawda, nie pisałbym do ciebie nic. Może nawyzywałbym od Dzierżyńskich.

  „Niestety,to nie te czasy…i możesz sobie tylko poszczekać na forum…”
  – a ty czytasz to szczekanie i zgrzytasz kłami, bo jesteś przemądrzały mondrak.

 44. Listwa said

  @ 38 Antares said

  Z Objawienia Jezusa Chrystusa i Tradycji. W Piśmie św jest opis przemienienia Pańskiego na górze Tabor oraz opisy spotkania Chrystusa z Apostołami, ale tez innymi osobami, już po zmartwychwstaniu Chrystusa. Po śmierci i zbawieniu będziemy mieli przebóstwione ciała jak Chrystus po zmartwychwstaniu. Potępieńcy odwrotnie, pozbawione Bożego piękna – gdzie robak ich nie umiera. Pismo św opisuje jak Chrystus przybył do nich pomimo zamkniętych drzwi itd.

  Oni mają chwilowe, materialne zyski, ale też liczne straty i życie w udręce, trzeba wszystko widzieć , a tylko jak morderca i złodziej rechocze nad złotymi monetami.
  „A Polacy?”
  – trzeba też ustalić dlaczego mają kłopoty i biedę. A są i to liczne. I nie dlatego że nie dokonywali „ludobójstwa, prześladowania innych, grabieży czy bezsensownego niszczenia”

  „Człowiek rodząc się w świecie katolickim od małego, jak tylko już ma świadomość jest straszony piekłem i diabłem. W jego umysł bez przerwy wdukowywana jest świadomość że jest grzeszny, że powien nadstawiać policzek, a na koniec jeszcze przebaczyć wrogom (jak ostatnio: przebaczamy i prosimy o przebaczenie).”

  – I co z tego że umiesz czytać ze zrozumieniem, gdy piszesz bzdury bez zrozumienia. Dno Antares.

  „Bo wyprawy krzyżowe były ok. Bitwa pod Lepanto, Warszawą, Wiedniem, Grunwaldem też.
  Cos ci nie gra w tej edukacji z tv”
  – jak widzisz te zwycieskei bitwy przeczą twoim powyższym przekonaniom. Trzeba poznać prawdziwy katolicyzm a nie posoborowe modyfikacje.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: