Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o SŁAWA Ukrainie! – a Polsce na…
  revers o Wolne tematy (08 – …
  CIA o Izolacja Zełenskiego
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Carlos o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Nieukiem Polska stoi
  Krystian Szeliga o Izolacja Zełenskiego
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  misio o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

BlackRock: 2 biliony dolarów straty

Posted by Marucha w dniu 2022-11-26 (Sobota)

BlackRock to najpotężniejsza firma finansowa, jaka kiedykolwiek istniała. Ale mimo że w 2021 roku zarządzał ponad 10 bilionów dolarów, jest znacznie gorzej niż rok temu, a zarządzane aktywa spadły do ​​poniżej 8 bilionów dolarów w trzecim kwartale 2022 roku, co oznacza spadek o ponad 20 procent.

Czy BlackRock, jak twierdzą niektóre strony internetowe, znajduje się w trudnej sytuacji egzystencjalnej, a nawet na drodze do bankructwa?

Absolutnie nie. Obecna strata jest wynikiem strategii, w którą sam BlackRock jest mocno zaangażowany i która ma dwa cele: zniszczenie klasy średniej i wprowadzenie nowego systemu monetarnego.

Oto tło tych działań:

BlackRock został założony w Nowym Jorku w 1988 roku. Dzięki deregulacji w globalnym systemie finansowym, firma rozwinęła się w największego zarządzającego aktywami na świecie w ciągu trzech dekad.

Głównym udziałowcem BlackRock jest firma Vanguard. Obie firmy razem są głównymi akcjonariuszami sześciu z następujących ośmiu największych zarządzających majątkiem na świecie, a także jednymi z głównych akcjonariuszy największych światowych firm cyfrowych, Apple, Amazon, Alphabet i Microsoft.

Ponadto BlackRock posiada najbardziej kompleksowy system analizy danych finansowych na świecie z siecią komputerową Aladdin, z którego korzystają również największe banki centralne od czasu światowego kryzysu finansowego 2007/08, który uczynił BlackRock najważniejszym doradcą w tym czasie.

Ponieważ BlackRock i Vanguard mogą wpłynąć na prawie każdy rynek na świecie na swoją korzyść, obie firmy mają decydujący wpływ na politykę pieniężną banku centralnego. Tak więc decyzja, którą podjął bank centralny kilka miesięcy temu, aby zakończyć luźną politykę pieniężną i podnieść stopy procentowe, w żadnym wypadku nie jest decyzją podjętą przeciwko BlackRock i Vanguard.

Ale dlaczego dwaj giganci finansowi prowadzą politykę, która zmniejsza ich własne aktywa?

Z dwóch powodów.

Z jednej strony najbardziej udanym modelem biznesowym ostatnich dwóch dekad jest model gospodarki platformowej. Firmy takie jak Amazon, Uber, airbnb, booking.com, MyHammer czy Lieferando są nie tylko niezwykle dochodowe, ale także żyją z niszczenia małych i średnich firm. Na przykład Amazon doprowadził do bankructwa setki tysięcy detalistów na całym świecie, a Uber tyle samo firm taksówkarskich.

Obecna polityka pieniężna banków centralnych – podwyższenie stóp procentowych – powoduje, że średnie spółki znajdują się pod jeszcze większą presją niż dotychczas, a duże platformy z łatwością radzą sobie z przejściowymi stratami, kolejnymi przejęciami, a co za tym idzie jeszcze większym rynkiem wzrostem potęgi dla nich i dla BlackRock w przyszłości.

Z drugiej strony nasz globalny system finansowy jest zepsuty i nie da się go utrzymać przy życiu na dłuższą metę. Dlatego w tle przygotowywany jest nowy system oparty na cyfrowym pieniądzu centralnym. Pożyczki powinny zostać wycofane z banków komercyjnych i przekazane wyłącznie w ręce banków centralnych.

Ale to oznacza koniec wszelkiej wolności finansowej, a tym samym koniec demokracji. Aby narzucić ludziom ten system, trzeba wpędzić ich w społeczne, ekonomiczne i finansowe trudności. Obecna polityka pieniężna również to osiąga. Napędza inflację w warunkach najwyższego poziomu zadłużenia w historii, utrudnia obsługę kredytów, a także tworzy armię bezrobotnych, którzy ostatecznie, z czystej desperacji, będą gotowi zaakceptować każdy system monetarny, nieważne jak niedemokratyczny.

Więc jeśli BlackRock obecnie ponosi straty, to jest to nic innego jak manewr strategiczny, którego jasnym celem jest bycie jeszcze bogatszym i jeszcze potężniejszym niż wcześniej pod koniec okresu suszy.

Ernst Wolff

Tłumaczył Paweł Jakubas, proszę o jedno Zdrowaś Maryjo za moją pracę.

Ten artykuł pojawił się po raz pierwszy 21 listopada 2022 r. na stronie:
https://apolut.net/blackrock-2-billionen-dollar-verlust-von-ernst-wolff/

https://www.bibula.com

Komentarzy 29 do “BlackRock: 2 biliony dolarów straty”

 1. Emilian58 said

  Szlag mnie trafia jak pomyślę z jaką łatwością czarcie plemię przepycha te chore zbrodnie! I nie widać na horyzoncie żadnej siły,która mogłaby gadom pokrzyżować te zbrodnicze plany!

 2. kolejny said

  Bo to „czarcie plemie” jest ręką sprawiedliwości Bożej na heretyków i apostatów dni ostatecznych, czyli naszego pokolenia. Od wieków w zależności od kondycji KK „czarcie plemię” miało się lepiej lub gorzej. Niestety obecnie ma się wyśmienicie, bo katolicy stanowią znikomą siłę mogącą ubłagać Pana Boga, aby „zneutralizował ” wysiłki synów diabła. Patrząc na to co wyprawiają obecni katolicy tylko z nazwy(nominalni) nie dziwi fakt, że świat wygląda tak jak wygląda. „Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.
  Jak dzisiaj wypełnia się ten Boży nakaz?…………………..

 3. Liwiusz said

  27.10.2022,

  https://www.watson.ch/wirtschaft/schweiz/763326690-credit-suisse-schreibt-4-milliarden-franken-verlust-in-einem-quartal

  „Wielki bank Credit Suisse zakończył trzeci kwartał z ogromną stratą. Okazał się znacznie wyższy niż wcześniej przewidywali analitycy.
  W okresie od lipca do września 2022 r. bank odnotował stratę netto w wysokości 4,03 mld CHF, o czym informowaliśmy w czwartek. Była to czwarta kwartalna strata z rzędu. Ostatni raz CS zanotował zysk w trzecim kwartale 2021 roku – w wysokości 434 mln.”

  Jak już najlepsi mają problemy, drobnych połkną by chwilę przetrwać.
  Kto ich wykupi i za ile ??

 4. bryś said

  To tylko cyferki. W rzeczywistości są w posiadaniu, maja akty własności, akcje i co ważniejsze armię i polityków i morderców którzy im te prawa gwarantują do połowy świata, jak nie lepiej.

 5. Mietek said

  Jak wiadomo, USA to niewypłacalny bankrut..

  Skąd Skarb Państwa Stanów Zjednoczonych ma pieniądze?

   W tym roku Stany Zjednoczone zbiorą 4,2 bln dol, a wydają 6,0 bln dol. Skąd bierze się to 1,8 biliona dolarów?

  Odpowiedź jest prosta.

   Pożyczki i drukowanie. Dług publiczny wynosi obecnie 30,6 bilionów dolarów.

   Ubezpieczenia społeczne i wszystkie fundusze ubezpieczeniowe są w stanie upadłości. Innymi słowy, cały domek z kart jest dokładnie tym. 

  Dalej..

  Na każdym szczeblu zarządzenia w Stanach Zjednoczonych budżety są niezrównoważone i pogarszają się. 

  Bliższe spojrzenie na Nowy Jork, stan Nowy Jork i rząd federalny pokazuje, że problem jest znacznie bardziej niebezpieczny, niż się wydaje.

  Przewiduje się, że w roku podatkowym 2023 Nowy Jork zbierze 73,3 miliarda dolarów podatków i wyda 101,1 miliarda dolarów. 

  W jaki sposób zamyka lukę w wysokości 27,8 miliarda dolarów? 

  Miasto otrzymuje dotacje od państwa (16,8 mld USD) i 9,3 mld USD od Skarbu USA. Innymi słowy, bez hojności Nowy Jork jest bankrutem.

  Czy zawsze tak było?

  Cofnij się do 2000 roku, zaledwie pokolenie temu, do tego, jak kiedyś wyglądały amerykańskie finanse. Nowy Jork był znacznie lepiej zarządzany, a rząd federalny działał ze zrównoważonym budżetem.

  W 2000 roku Nowy Jork wydał 36,0 miliardów dolarów, z czego 25,1 miliardów dolarów pochodziło z podatków i innych dochodów lokalnych, a 11,3 miliardów dolarów pochodziło z funduszy stanowych i rządu federalnego. Miasto w tamtych czasach miało nadwyżkę budżetową, wykorzystując 2,1 miliarda dolarów nadwyżki z poprzedniego roku.

  Wydatki państwa wyniosły łącznie 79,7 miliardów dolarów w porównaniu z 222 miliardami dolarów obecnie – i choć trudno w to uwierzyć, 500 milionów dolarów przeznaczono na spłatę zadłużenia państwa.

  W tym samym roku rząd federalny zarobił 2,0 biliony dolarów i wydał 1,8 biliona dolarów, uzyskując 236 miliardów dolarów nadwyżki.

  Dług publiczny wyniósł 5,7 bln USD, czyli 55% PKB, w porównaniu z dzisiejszymi 30,6 bln USD, co odpowiada 121% PKB.

  Innymi słowy, w ciągu jednego pokolenia finanse Ameryki zostały zrujnowane na każdym szczeblu rządzenia. Z fiskalnego punktu widzenia jest to bez wątpienia najgorsze pokolenie w historii Ameryki. 

  W naszym krótkim studium przypadku: wydatki miasta wzrosły z 36,3 miliarda dolarów do 101,1 miliarda dolarów; stan z 79,7 miliardów dolarów do 222 miliardów dolarów; i rząd federalny z 2,0 bilionów dolarów do 6,0 bilionów dolarów, a ostateczne źródło finansowania, dług publiczny Stanów Zjednoczonych, z 5,7 bilionów dolarów do 30,6 bilionów dolarów. 

  Wśród ekonomistów rozumiano i powszechnie się zgadzano, że dług publiczny nigdy nie powinien przekraczać 70% PKB. A jednak tutaj jesteśmy na poziomie 121%, wyższym niż u szczytu II wojny światowej, rosnąc szybko, niezrównoważenie, jak okiem sięgnąć. Biuro Budżetowe Kongresu prognozuje, że dług w 2052 r. wyniesie 185% PKB.

  I nie popełnij błędu. Żadna wysokość podatków nie rozwiąże tego problemu, nawet pomijając rujnujący wpływ nadmiernego opodatkowania na zachęty, kapitał wzrostu, innowacje, wolność osobistą i dobrobyt. Ponownie to liczby opowiadają historię.

  Z 73,3 miliarda dolarów podatków w Nowym Jorku, 15,3 miliarda pochodzi z dochodów osobistych. 

  Musiałbyś potroić podatek dochodowy, aby zlikwidować niedobór. 

  Dla stanu podatek dochodowy od osób fizycznych wynosi 67,3 miliarda dolarów, a nawet podwojenie podatku nie zrównoważyłoby budżetu.

   Na szczeblu federalnym podatek dochodowy od osób fizycznych wynosi 2,0 biliony dolarów. Więc znowu, podwojenie podatków zajęłoby zrównoważenie budżetu. To daje łączne podatki przekraczające 100% dochodu.

  Krótko mówiąc, Amerykanie żyją z drukowania pieniędzy.
  Jak to jest możliwe?

  https://www.americanthinker.com/articles/2022/11/the_worst_generation_of_political_elites_ever.html

 6. NC said

  Black Rock i Vanguard nie „posiadają” wszystkich największych korporacji na świecie. Inwestują biliony dolarów w wiodące firmy w imieniu swoich klientów, którzy ostatecznie są właścicielami akcji Black Rock i Vanguarda. A ich akcje są dostepne każdemu, kto zechce je kupić.
  https://finance.yahoo.com/quote/BLK.

  Podobnie z funduszami Vanguarda, a jest ich mrowie.

 7. Mietek said

  Dalej..

  Brak paliwa spowodował rekordowy wzrost cen ogrzewania w USA..
  26 listopada 2022r

  Mieszkańcy USA będą musieli znacznie ograniczyć wydatki na rozrywkę i artykuły spożywcze ze względu na przewidywane podwyżki cen ogrzewania.

   Według ABC News koszty wzrosną o 28%, co jest nowym rekordem.

  Eksperci przekonują, że przyczyną gwałtownego wzrostu cen ogrzewania była „idealna burza czynników”. Mówimy o dotkliwym niedoborze gazu, oleju napędowego, oleju opałowego i problemach w pracy rafinerii ropy naftowej. 

  No proszę, przypomnę że wkrótce Prezydent Rosji podpisze dekret, o zakazie sprzedaży przez rosyjskie koncerny, ropy dla krajów, które same będą ustalać sobie limit ceny.

  Jednocześnie Stany Zjednoczone nie mogą też kupować rzadkich surowców ze względu na nałożenie sankcji na Rosję.

   Wielu Amerykanów zaczęło już oszczędzać na rachunkach.

  „Z rzeczy takich jak chodzenie do restauracji trzeba zrezygnować. Zaciskamy pasa tam, gdzie możemy” – powiedział właściciel domu Joe Tripodo.

  Robert Spiegel, właściciel firmy związanej z ogrzewaniem SOS Xtreme Comfort, mówi, że jego klienci częściej proszą go o ustalanie cen. Według niego, w ten sposób czują się spokojniejsi.

  Eksperci zalecają, aby Amerykanie ustawili termostaty w swoich domach maksymalnie +20 stopni.

   Zakłada się, że taki środek pozwoli im zaoszczędzić około 20% całkowitego rachunku.

 8. Emilian58 said

  @kolejny
  Światło powiadasz? Przecież w koło prawie sami ślepcy. Ślepy prowadzi ślepego potykając się o życie.

 9. Liwiusz said

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Potwor-z-Jekyll-Island-czyli-sto-lat-Rezerwy-Federalnej-3017157.html

  „23 grudnia 1913 roku – powstała wszechwładna instytucja finansowa, która przejęła monopol na kreację pieniądza w największej gospodarce świata. Narodziny systemu Rezerwy Federalnej były jednym z najważniejszych wydarzeń XX wieku.

  Ustawa powołująca do życia bank centralny Stanów Zjednoczonych (Federal Reserve Act) została uchwalona 23 grudnia 1913 roku. Na dzień przed Wigilią, gdy część kongresmanów była już poza Waszyngtonem, Kongres przegłosował ustawę łamiącą konstytucję Stanów Zjednoczonych*. Wybrany za pieniądze bankierów prezydent Woodrow Wilson niezwłocznie podpisał ustawę, która tego samego dnia weszła w życie.
  Ustanowienie prywatnego banku centralnego mającego monopol na emisję pieniądza (Federal Reserve Notes) było nie tylko naruszeniem treści ustawy zasadniczej, ale też pogwałceniem ducha państwa amerykańskiego. Thomas Jefferson – jeden z Ojców Założycieli USA – powiedział: „Jeśli naród amerykański kiedykolwiek pozwoli, by prywatne banki przejęły kontrolę nad emisją pieniądza, to banki i rozwinięte wokół nich korporacje pozbawią ludzi ich własności, aż nasze dzieci obudzą się bezdomne na kontynencie podbitym przez ich ojców”.

  https://www.taniaksiazka.pl/finansowy-potwor-z-jekyll-island-edward-g-griffin-p-302847.html?gclid=EAIaIQobChMIyLz6w5_M-wIVRAzmCh36rw7hEAMYAyAAEgKtffD_BwE

  „Finansowy potwór z Jekyll Island”
  Autor: Edward G. Griffin

 10. Wywrotowiec said

  …gdyby tylko ludziska przejrzeli na oczy i w doopie mieli nadmuchane akcje wirtualnych firm ,ktore nie wytwarzaja zadnych dobr ich akcje spadlyby na minima tam gdzie ich miejsce ,a jeszcze lepiej szczezly by w pisdu..Skad sie biora te kosmiczne ceny akcje za dobra ,ktorych nie ma?,ani z bezdennej glupoty napalencow,ktorzy kupuja poniewaz wszyscy kupuja,wiec poniewaz jest duzy popyt to „wartosc” nominalna akcji rowniez wzrasta,wiem ,ze wszyscy to wiedza z tym ,ze wystarczy maly trick najwiekszych graczy czyt. najbogatszych i akcje spadaja na leb na szyje poniewaz te akcje nie sa oparte na zadnym materialnym wymiarze.Nie odkryje hameryki gdy powiem,ze wszystkie gieldy to piramidy finansowe zarzadzane przez spekulantow.Tylko szulerzy naiwniacy i ryzykanci czyt. gamblerzy tam wsadzaja swoj zasmarkany nos.
  Glupota ludzka nie zna granic.
  Masz kase?kup sobie to co zawsze zyskuje na wartosci ,cos materialnego,rzeczywistego.

 11. Policzmy: 30.000 żołnierzy, każdy zarabia 1.000$ dziennie. To daje… 900.000.000$ miesięcznie. To tylko koszty personelu. A gdzie reszta? 🙂

 12. Ale dlaczego? said

  AD. NC
  A kto jest największym udziałowcem tych funduszy???

 13. Anucha said

  Z podwórka małego Kazia😀

  Jak właściciele szwiata wprowadzają monopol.
  Stosują dumping. Ta sytuacja powoduję stratę, ponieważ towary czy usługi są oferowane w cenie poniżej kosztów. W dłuższej perspektywie, te działania prowadzą do wybicia konkurencji.
  A gdy nie ma już konkurencji, hulaj dusza, piekła nie ma. Ceny w górę, jakość w dół.
  Tworzą iluzję konkurencji- Coca cola i Pepsi cola, Cargill i Land O’Lakes..
  Gdy sobie popijemy a nasze zwierzęta pojedzą, wtedy naszym podupadłym zdrowiem zajmie się Big Farma.
  Całe te bydło ludzkie i zwierzęce, wesoło popierdując zmierza ku zagładzie, doprowadzając do globalnego ocieplenia (tzn. une tak gadają)

 14. UZA said

  „I nie widać na horyzoncie żadnej siły,która mogłaby gadom pokrzyżować te zbrodnicze plany!”

  Pan Bóg może pokrzyżować im zbrodnicze plany, a my możemy Go o to prosić. Przecież Pan Jezus powiedział :”Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.  Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą”. I nie są do tego potrzebne wielkie tłumy – tłumy już były, klaskały, śpiewały, słuchały opowieści o kremówkach, nosiły koszulki z napisem „pokolenie JP II”. I co z tego wynikło? Co dziś robią przedstawiciele tego pokolenia, jak wychowali swoje dzieci ? „Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich”. Tylu wystarczy i tylu się na pewno znajdzie .

 15. Abc said

  „A kto jest największym udziałowcem tych funduszy???”

  Zapewne inne fundusze, i tak to hula.
  Praktycznie, to kasta zarządzająca wybiera sama siebie i jest nie do ruszenia.

 16. NC said

  Re 12, 15:

  Top 10 Owners of Black Rock Inc
  Stockholder Stake Shares owned Total value ($)
  The Vanguard Group, Inc. 8.49% 12,865,927 8,310,230,909
  BlackRock Fund Advisors 4.31% 6,533,942 4,220,338,477
  SSgA Funds Management 4.17% 6,319,438 4,081,788,199
  Temasek Holdings Pte Ltd. 3.36% 5,092,825 3,289,506,596
  Capital Research & Mgmnt. 2.34% 3,546,838 2,290,938,133
  Charles Schwab 1.92% 2,905,078 1,876,418,931
  Capital Research 1.82% 2,756,624 1,780,531,008
  Geode Capital Mgmnt. 1.70% 2,575,505 1,663,544,435
  Morgan Stanley Smith Bar. 1.43% 2,161,766 1,396,306,277
  JPMorgan Investment 1.40% 2,122,057 1,370,657,837

  Top 10 Mutual Funds Holding Black Rock Inc
  Mutual fund Stake Shares owned Total value ($)
  Vanguard Total Stock Market 2.84% 4,298,536 2,776,467,388
  Vanguard 500 Index Fund 2.28% 3,449,963 2,228,365,601
  Washington Mutual Invest. 1.79% 2,708,810 1,749,647,467
  Schwab US Dividend Eq. 1.34% 2,035,893 1,315,003,648
  SPDR S&P 500 ETF Trust 1.12% 1,698,687 1,097,198,920
  Fidelity 500 Index Fund 1.08% 1,628,737 1,052,017,516
  iShares Core S&P 500 ETF 0.90% 1,364,339 881,240,203
  Government Pension Fund 0.87% 1,311,250 846,949,488
  MFS Value Fund 0.86% 1,305,748 843,395,691
  Vanguard Value Index Fund 0.84% 1,268,595 819,398,196

  Ja z kolei mam akcje 5 spośród w/w 10 mutual funds, (Głównie Vangiarda, bo prawie zerowe koszta administracyjne) ,więc wychodzi na to, że jestem cząstkowym właścicielem Black Rock. W dodatku moje fundusze emerytalne inwestują m. in. w Black Rock.

  A takich jak ja są tutaj miliony ludzi, zapewne nawet dziesiątki milionów.

 17. Nozup said

  Blackrock, bez przesady, nic tej grupie kapitalowej nie grozi , poprostu pozbywa się konkurentów a to kosztuje

 18. NC said

  Re 17: Obecny spadek wartości aktywów BlacRocka jest wynikiem spadku wartości lokalnych walut, także europejskich, w stosunku do dolara. Europejska fima o wartości 1 miliona euro w przeliczeniu na dolary była warta $1.15 miliona na początku tego roku, a we wrześniu już tylko $0.95 miliona.

  I cytacik: „According to Marketwatch, there is currently around $40 trillion in circulation around the world — which means BlackRock manages a quarter of the world’s money. Jul 8, 2022”

 19. Ale dlaczego? said

  AD. NC
  Końcowym właścicielem większości akcji jest finansjera. A więc rody „finansowe”.
  Dlatego jest to tak głęboko ukryte, by społeczeństwa i ciułacze nic nie kumali. Jak każdą firmą liczy się większościowy/największy właściciel. Reszta to plebs dostarczający kasę.
  Jak przyjdzie czas, plebs zostanie wykupiony za grosze.

 20. Jabo said

  Ale Dlaczego?, po co plebs ma być wykupiony za grosze? Przecież, chociaż płaci, kupując akcje, o niczym nie decyduje. To jest idealna sytuacja. No, chyba , że pan NC, który oświadczył , że jest niejako posiadaczem Black Rocka decyduje o zarobkach prezesów, ma wpływ na działania funduszy, oddziałuje na polityków, wtedy tak.

 21. NC said

  Re 19: Właścicielem moich akcji jestem ja.

 22. minka said

  Najbogatszy człowiek na świecie

  Cel tego eseju jest trojaki: (1) zwrócenie uwagi czytelników na istnienie od dawna spisku mającego na celu identyfikację „Najbogatszego człowieka świata”, (2) usunięcie z sporu aktualnej listy kandydatów i (3) udokumentować, że niewielka liczba żydowskich rodzin bankowych działających w londyńskim City od pokoleń posiadała te rekordy bogactwa z fortunami, które są o rzędy wielkości większe niż wszystko, co moglibyśmy sobie wyobrazić. Zajmę się tymi punktami w odwrotnej kolejności, a na końcu zajmę się obecnymi plonami cudownego dziecka.

  Nie twierdzę, że jestem w stanie w sposób niezbity udokumentować wszystkie twierdzenia poczynione w tym eseju, ani ostatecznie uzasadnić wszystkich wyciągniętych wniosków. Temat jest taki, że zbyt wiele niezbędnych dowodów prawnych jest nieodwracalnie ukrywanych przed opinią publiczną i dostępnością, a my w wielu przypadkach musimy polegać na logice i poszlakach, aby poprzeć nasze twierdzenia i wnioski.

  Chociaż dowody nie są tak kompletne, jak można by sobie tego życzyć, ten poziom wsparcia dowodowego jest często wystarczający, zwłaszcza gdy nasze sprawy przebiegają zgodnie z ustalonym schematem i dysponujemy takim rozumowaniem i dowodami masowo. Opisy i dowody zawarte w tym eseju posłużą przynajmniej do zapewnienia rozsądnej podstawy do zrozumienia i „zwrócenia uwagi na niektóre z wielkich sił, które kształtują nasz świat”.

  Siła procentu składanego

  Znaczna część tego eseju opiera się przede wszystkim na jednej prostej tezie: ci, którzy mają ogromne bogactwo, nie pozostawiają go bezczynnym, ale stale go dobrze wykorzystują; pieniądze są zawsze w pracy. Pożycza się je w celu finansowania wojen i kolonizacji, zakupu legalnych firm, ustanowienia kontroli nad rządami i gospodarkami narodowymi i nie tylko.

  Jeśli chodzi o stopy procentowe dla długoterminowej akumulacji, zwykle uważamy, że historyczne stopy procentowe były bardzo niskie, być może tylko 1% lub 2%, ale rzadko tak było. Powodem, dla którego Abraham Lincoln uciekł się do drukowania swoich „Greenbacków” jako waluty, był fakt, że Rothschild zażądał 24% stopy procentowej, aby sfinansować Unię w wojnie domowej w USA. Takich przykładów jest wiele, zwłaszcza że finansowanie wojen było wysoko oprocentowane.

  Niektóre informacje na temat korporacji

  Wiele największych światowych korporacji jest własnością i jest kontrolowanych przez Żydów, wiele z nich należy do nielicznych wybranych w londyńskim City, ale także bardzo wiele spoza tej małej grupy. Główne światowe koncerny naftowe są kontrolowane przez interesy żydowskie, podobnie jak główne koncerny farmaceutyczne, wielu producentów broni i światowe linie lotnicze, przeważająca część światowej zdolności żeglugowej i wiele innych gałęzi przemysłu, które normalnie nie przychodzą na myśl. Niemożliwe jest uzyskanie dostępu do wszystkich informacji wymaganych, aby choćby zaryzykować odgadnięcie wartości własności korporacyjnej tych osób, ale należy wziąć pod uwagę, że praktycznie wszystkie media na Zachodzie i wiele głównych mediów w reszta świata, w tym filmy i wydawanie książek, jest własnością Żydów lub jest przez nich kontrolowana.

  Istnieją międzynarodowe firmy warte w sumie wiele bilionów dolarów, które są całkowicie żydowskie; Nestle, Sanofi, Monsanto, jako nieliczni wśród setek takich. Nie możemy łatwo stwierdzić, jaka część tego wraca do naszej garstki żydowskich bankierów w londyńskim City, ile z tego było finansowane i kontrolowane przez to centrum, ale nie jest to bez znaczenia.

  Rzeczy nie zawsze są tym, czym się wydają. Wiele wielkich światowych fortun zostało sfinansowanych przez Rothschilda lub innych z tego wewnętrznego kręgu, a zatem istnieje ukryta własność, która nigdy nie zostanie ujawniona. Trollując historyczne kroniki, odkrywamy czasem, że bardzo bogaty człowiek pozostawił posiadłość wartą zaledwie kilka milionów dolarów. Nie jest tajemnicą, choć najwyraźniej nie jest powszechnie znana, że ​​jeden z Rothschildów sfinansował stworzenie przez Rockefellera Standard Oil, i zrobił to samo między innymi ze stalowym imperium Andrew Carnegiego i fortuną kolejową Harrimana w USA.

  Finansowanie odbywało się zwykle za pośrednictwem JP Morgana, który był agentem Rothschilda przez całą swoją karierę, w rzeczywistości same interesy bankowe Morgana były bardziej europejskie, niż amerykańskie. Warto zwrócić na to uwagę czytelników, ponieważ wydaje się, że znaczna część bogactwa słynnych amerykańskich i europejskich rodzin mogła tak naprawdę nie należeć do nich, ale raczej do największych żydowskich finansistów w tle. Dziś Google, Facebook, Tesla, Amazon, Starbucks i wiele innych należą do tej kategorii, firmy, które nie mogłyby osiągnąć swojego zakresu kontroli rynku bez zarówno dużego finansowania, jak i intensywnego planowania pochodzącego z innych źródeł.

  Przeprowadzono szereg badań nad zazębieniem własności korporacyjnej i kontroli, z spójnymi wnioskami, że zaledwie 400 firm, a być może nawet zaledwie 250 firm, posiada lub przynajmniej sprawuje kontrolę nad ponad 40% całej wartości notowana na wszystkich giełdach na całym świecie.

  Ale za tymi 400 lub 250 firmami stoi taka sama liczba ludzi kontrolujących te firmy. Mimo że większość dużych korporacji jest notowana na giełdach, a ich akcje wyceniane są czasem na setki milionów, nie możemy wiedzieć, gdzie leży prawdziwa kontrola. Coraz częściej wiele akcji jest w posiadaniu pełnomocników, takich jak Blackrock lub Blackstone lub inne grupy inwestycyjne, i nie mamy żadnych informacji na temat klasyfikacji akcji ani innych ograniczeń dotyczących głosowania i kontroli.

  Opinia publiczna nie ma również informacji na temat powiązanych ze sobą dyrektorów, którzy sprawują absolutną codzienną kontrolę, w tym nad wszystkimi decyzjami finansowymi. Co ważniejsze, nie jest konieczne posiadanie wielu akcji, jeśli kontrolujesz Radę Dyrektorów lub jeśli czytają z tego samego scenariusza. Ci ludzie mogą opróżniać skarbiec firmy, aby wypłacać nieograniczone dywidendy wolne od podatku za pośrednictwem raju podatkowego, i robią to nawet bez wywoływania niepokoju ze strony zwykłych akcjonariuszy, którzy rzadko rozumieją te sprawy.

  Wiele europejskich banków należy do tej kategorii, większość z nich należy do Żydów i jest ściśle kontrolowana. Kilkadziesiąt największych europejskich banków, takich jak HSBC, BNP Paribas, Lloyd’s, ma kapitalizację rynkową w bilionach i bazę aktywów o wartości ponad 30 bilionów euro. Główne banki Ameryki Północnej , takie jak Goldman Sachs, Citigroup, Wells Fargo, ponownie należące do Żydów, mają kapitalizację rynkową znacznie przekraczającą 1,5 biliona dolarów i odpowiednie aktywa. Poza tym mamy dosłownie setki żydowskich banków w Szwajcarii i innych krajach, których nigdzie nie ma na żadnej liście.

  Wiele z największych na świecie firm ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych jest własnością Żydów, a ich łączna kapitalizacja rynkowa wynosi biliony, i nie ma sposobu, aby wycenić Lloyd’s of London, ogólnoświatową platformę ubezpieczeniową, która jest praktycznie bezcenna. Następnie są firmy naftowe ; Sam Royal Dutch Shell ma kapitalizację rynkową przekraczającą 200 miliardów dolarów, a jest ich wiele, kontrolowanych przez Żydów, wystarczających do kontrolowania światowych cen ropy, jak zobaczymy.

  Dwie największe firmy FMCG , Unilever i P&G, obie żydowskie, mają łączną kapitalizację rynkową przekraczającą pół biliona dolarów. Firmy związane z Internetem, takie jak Google, Meta, Amazon, Dell, Oracle, znowu wszystkie żydowskie, mają łączną kapitalizację rynkową prawie 5 bilionów dolarów. Światowe domy mody i firmy jubilerskie , w większości należące lub kontrolowane przez Żydów, firmy takie jak Swarovski, YSL, LVMH, Cartier, Hermès, Estee Lauder, L’Oréal, mają kapitalizację rynkową przekraczającą 1 bilion dolarów, a setki biżuterii firmy, szlifierze diamentów i kupcy, handlarze złotem , działające za kulisami, które również są własnością Żydów i są warte łącznie biliony dolarów.

  Główni producenci uzbrojenia i broni , którzy zawsze mieli wysoki procent żydowskiej własności i kontroli, znowu mają kapitalizację rynkową w okolicach 1 biliona dolarów. Innym przykładem są największe światowe firmy spożywcze , w większości będące w posiadaniu Żydów. Nestlé, całkowicie żydowska firma, jest właścicielem ponad 2000 marek żywności, których kapitalizacja rynkowa wynosi około 1/3 biliona dolarów. Pepsico jest drugą co do wielkości firmą spożywczą na świecie, posiadającą setki głównych marek, a wiele innych, takich jak Kraft Heinz, Mondelez, Danone, Anheuser-Busch Inbev, Coca-Cola, Diageo, Starbucks, ma łączną kapitalizację rynkową wynoszącą co najmniej 1,5 biliona dolarów. Wszystkie największe na świecie firmy farmaceutyczne są własnością Żydów, a ich łączna kapitalizacja rynkowa wynosi około 4 bilionów dolarów.

  Główne firmy medialne w Ameryce Północnej (wszystkie należące do Żydów) mają kapitalizację rynkową przekraczającą 1 bilion dolarów, z większą liczbą mediów europejskich, które również są w dużej mierze własnością Żydów i praktycznie wszystkie są przez nich kontrolowane. A to ignoruje ich udziały w mediach w Ameryce Łacińskiej, Azji i Afryce. Istnieją dosłownie setki żydowskich firm, które nie pasują do powyższych kategorii, włączając w to wszystko od H&R Block po Mattel i Hasbro, Monsanto, Ben and Jerry’s. Lista jest prawie nieskończona. Łącznie ich wartość i wpływ są ogromne.

  Prawdziwa władza: dynastie rodzinne

  Kiedy czytamy o Billu Gatesie lub Warrenie Buffecie, zwykle myślimy prostymi kategoriami o kimś, kto zakłada firmę z dobrym pomysłem i przez całe życie buduje ogromne przedsiębiorstwo, które dziś jest warte wiele miliardów. Ale to rozumowanie jest uproszczone, ponieważ ograniczamy nasze myśli tylko do jednego pokolenia. Ludzie, o których tu mowa, to rodowe dynastie, które gromadzą fortunę od może dziesięciu, a nawet dwudziestu pokoleń. Wraz z Rothschildami, Sassoonami i wieloma innymi, cofamy się do XVII i XVIII wieku , do dynastii rodzinnych, które ogromnie się rozrosły na przestrzeni wieków i utrzymywały kontrolę nad swoim coraz większym bogactwem poprzez unikanie podatków spadkowych, sztywne małżeństwa mieszane i wspólne intencje.

  Największe ze wszystkich dynastii rodowych są ukrywane, usuwane z mediów, usuwane z podręczników historii i prawie nigdy nie przyciągają uwagi opinii publicznej. Wszyscy oni są Żydami – Rothschild, Sassoon, Sebag-Montefiori, Warburg, Lehman, Goldman i wiele nazwisk, o których być może nigdy nie słyszeliście. Oto lista kilku żydowskich bankierów, reprezentujących być może tylko 25% z nich, z których większość rozpoczęła działalność bankową, finansową i przemysłową na początku do połowy XIX wieku, czyli średnio prawie 200 lat, a wielu z nich zakończyło się żydowskimi dynastiami rodzinnymi, które trwają do dziś, całkowicie poza zasięgiem opinii publicznej.

  Rothschild, Sassoon, Warburg, Moses Montefiori, Sebag-Montefiori, Kadoorie, Lehman, Israel Moses Seif, Kuhn Loeb, Goldman Sachs, Salomon, Schiff, Joseph Hambro, J. Henry Schroder, Samuel Montagu, Emile i Isaac Péreire, Lazard Brothers, Bracia Speyer, bracia Seligman, bracia Stern, bracia Barnato, Ernest Oppenheimer, Abraham Oppenheim, Carl Fuerstenberg, Jacob Goldschmidt, Oskar Wassermann, Hirsch, Raphael Jonathan Bischoffsheim, Hambro, Isaac Glückstadt, Levy Martin, Markus Rubin, Goldsmid, Rosenthal, A. Dunkelsbueler, Eugen Gutmann, Herbert Gutman, Wagg and Co, rodzina Mèdici, Speyer, Speyer-Elissen, Emile Erlanger, S. Japhet, Ernest Cassel, Carl Meyer, Achille Fould, Luigi Luzzatti, Wertheimer i Gompertz, Lippman.

  Mam na komputerze grafikę przedstawiającą posiadłości dynastii Rothschildów , przypominającą schemat organizacyjny z małymi ramkami wskazującymi posiadłości i wszędzie liniami wskazującymi własność i kontrolę. Jest tak duży, że wydrukowanie go najmniejszą czytelną czcionką wymagałoby kartki papieru o rozmiarze pół metra. Rothschild niedawno stworzył nowy bank tylko po to, by zarządzać ziemią skonfiskowaną z biednych krajów.

  Trudno jest uzyskać twarde informacje, ponieważ tak wiele z nich odbywa się za pośrednictwem anonimowych banków, agentów, powiązanych firm i przebiega przez niezliczone raje podatkowe. Rothschild jest właścicielem między innymi Sanofi Pharma o kapitalizacji 125 miliardów dolarów, The Economist i IHSktóry jest największym operatorem wieży telefonii komórkowej w Afryce.

  Firma Anglo American została założona przez Ernesta Oppenheimera, niemieckiego Żyda. Z siedzibą w londyńskim City, jest to jedna z 250 największych firm na świecie, produkująca złoto, diamenty, inne metale i prawie połowę światowej platyny. Ich spółek zależnych i inwestycji jest zbyt wiele, by je wymienić. Kiedy Ernest zmarł, jego następcą został jego syn Harry, który również został prezesem De Beers, więc możesz zobaczyć, jak rodziny integrują i racjonalizują swoje gospodarstwa.

  Żydowscy Wallenbergowie w Szwecji działają od 200 lat, gdzie dziś są właścicielami większości dużych szwedzkich grup przemysłowych, takich jak Enskilda Bank, Ericsson, Electrolux, ABB, SAAB, SAS Group, SKF, Atlas Copco i Nasdaq. Już 50 lat temu firmy rodzinne Wallenbergów zatrudniały 40% szwedzkiej siły roboczej w przemyśle i reprezentowały 40% całkowitej wartości sztokholmskiej giełdy. Kapitalizacja rynkowa tylko dziesięciu z ich firm wynosi prawie 350 miliardów dolarów, a wiele z nich zostało zakopanych w trustach i ukrytych w rajach podatkowych. Swarovski ze swoim fałszywym „kryształem” to kolejna 150-letnia żydowska dynastia.

  W tym eseju zignoruję większość przeszłej historii tych rodzin żydowskich i zacznę od początku XIX wieku, ale należy zauważyć, że te chazarskie „rodzinne fortuny” zaczęły się setki lat wcześniej. Mieliśmy (żydowską) holenderską bańkę tulipanową, (żydowską) bańkę Mórz Południowych, (żydowską) brytyjską i holenderską Kompanię Wschodnioindyjską i wiele podobnych. Były stulecia handlu niewolnikami, rolnictwa podatkowego i wielu innych. To wszystko pominę.

  Indie były swego czasu prawie na pewno najbogatszym krajem na świecie, dysponującym zasobami złota, srebra i drogocennych klejnotów godnych baśni i legend. Brytyjska Kompania Wschodnioindyjska, której ostatecznie przewodził jeden z Rothschildów, była bezsprzecznie największym przedsięwzięciem przestępczym w historii świata i pojazdem używanym do splądrowania Indii do kości.

  Czytaj całość: https://www.unz.com/lromanoff/the-richest-man-in-the-world/

 23. NICK said

  NC.
  CO?
  (21)

  Właściwie to dobrze.
  Bądź.

 24. NICK said

  Jesteś właścicielem.
  Cielem; cielątkiem.

 25. NICK said

  Nie słuchajcie.
  Midela.
  Tradera21.
  Kusza.
  Mentzema… .

  Macie mieć.
  Swój rozum.
  Nikt wam i nic nie poda rozwiązań.
  Tylko wy sami.
  Sobie i bliskim.

  To będzie najlepsze.
  Pierwsza myśl jest, najczęściej, dobra.

  Rozumiecie?

 26. tras said

  ‚Ale dlaczego dwaj giganci finansowi prowadzą politykę, która zmniejsza ich własne aktywa?’
  to jest dowód, że facio który to pisze – jest po prostem CEPEM – jak można PROWDZIĆ
  politykę, która zmniejsza ‚WŁASNE’ aktywa!!!
  BlackRock jest funduszem hedgingowym – czyli ‚gromadzi’ AKTYWA (w papiórach) czyli ‚portfolio’ – notowanych na giełdach – a co reguluje US SEC i jedyne na co ma wpływ BlackRock – i innych funduszy hedgingowych – jest odpowiedni dobór tych ‚aktywów’- dla zainteresowanych: DŁUG (państw-firm) jest AKTYWEM
  a ponieważ bardach na całym wolnym świecie wolnym-demokratycznym i spadki na giełdach – czyli ‚wartość’ AKTYWÓW spada – i na to, żaden BlackRock, czy Soros nie mają wpływu

  ———–
  Oj naiwny, naiwny…
  Admin

 27. minka said

  Spójrz na zdjęcie (wówczas) księcia Karola i Evelyn de Rothschild, z zadowolonym Rothschildem szturchającym Karola w pierś. To bardzo agresywny gest, którego nie można zrobić wobec przełożonego. Czy możesz sobie wyobrazić siebie, jak podchodzisz do swojego szefa lub prezesa zarządu, szturchasz go w pierś i mówisz: „Mam ci coś do powiedzenia”? Absolutnie nie.

  Zrobilibyśmy to tylko wyraźnie gorszemu, i to komuś, kogo zastraszaliśmy, traktując niemal z pogardą. Gest ten ma na celu nie tylko zaakcentowanie jakiejś kwestii, ale jest rodzajem groźby, którą możemy sobie wyobrazić policjanta wydającego polecenie. Na zdjęciu relacja między tymi dwoma mężczyznami jest dość wyraźna. Nie możemy znać tematu rozmowy, ale Rothschild zasadniczo mówi Charlesowi „tak to jest i nie musi ci się to podobać”.

  Ale dlaczego Rothschild nie dźgnąłby tego małego durnia w pierś? Charles jest dla niego nikim, wygodnym utrapieniem, trochę publiczną tarczą, ale nic więcej. Rothschild ma bogactwo, którego Charles ledwo może pojąć, i władzę przewyższającą Charlesa o rzędy wielkości, w tym nad brytyjskim parlamentem i brytyjską opinią publiczną. Obaj mężczyźni wiedzą, że Rothschild może zdetronizować „króla” w każdej chwili, że Karol jako członek rodziny królewskiej istnieje tylko dla przyjemności Żydów. Karol, rzekomy „król Anglii”, nie może nawet wejść do domu lub siedziby firmy Rothschild bez specjalnego zaproszenia. Jak bardzo możesz być uległy? To kilku Rothschildów, Sebag-Montefioris i inni podobni uważani są za prawdziwych „arystokratów” Anglii, Karol, Andrzej, Edward, będący marionetkami-karykaturami.

  Miasto w Londynie

  https://www.unz.com/lromanoff/the-city-of-london/

 28. minka said

  @ 27

  City of London

  Autor: Larry Romanoff

  https://babylonianempire.wordpress.com/2022/11/28/city-of-london/

 29. tras said

  re 26: ADMIN
  może i jestem naiwny ale potrafię czytać co piszą inni szczególnie w USA – se poczytaj pan zerohedge.com
  -https://www.zerohedge.com/
  czy publicystykę profesora Michaela Hudsona tu:
  https://www.unz.com/author/michael-hudson/
  czy Adama schiffa
  czy Egona von Greyerz a to niech stanowi ‚podsumowanie’ bardachu w ‚wolnym, demokratycznym, zdekomunizowanym,’ świecie
  $2 Quadrillion Debt Precariously Resting On $2 Trillion Gold
  https://www.zerohedge.com/markets/2-quadrillion-debt-precariously-resting-2-trillion-gold
  czyli dług 2 KWADRYLIONY (10 do 24tej) USD spoczywa na 2 trylionach USA w złocie!!!
  Ekonomia idioty, nieprawdaż !!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: