Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  misio o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Izolacja Zełenskiego
  Głos Prawdy o Izolacja Zełenskiego
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Boydar o Wolne tematy (08 – …
  Kojak o Izolacja Zełenskiego
  wow o Polskość czarnych Polaków na…
  Boydar o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Ukraina na skraju przepaści! M…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nie strasz, nie strasz, bo…

Posted by Marucha w dniu 2022-11-26 (Sobota)

Zapachniało prochem, albo i czymś gorszym. Na miejscowość Przewodów w powiecie hrubieszowskim spadła rakieta produkcji rosyjskiej, której wybuch zabił dwie osoby. Zebrało się Biuro Bezpieczeństwa Narodowego przy panu prezydencie, a potem również – Rada Ministrów.

Część jednostek, zwłaszcza obrony powietrznej, została postawiona w stan podwyższonej gotowości, podobnie jak policja, Straż Graniczna i bezpieczniacy. Zaalarmowany został prezydent Biden, NATO i Unia Europejska, słowem – wszystko, jak w filmie Hitchcocka, kiedy to najpierw wybucha bomba atomowa, a potem napięcie rośnie.

W tym przypadku bomby atomowej na szczęście nie było, tylko „rakieta produkcji rosyjskiej”, która poza tym spadła na pozbawiony chyba wszelkiego strategicznego znaczenia Przewodów – ale pan minister Rau wezwał rosyjskiego ambasadora w Warszawie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, by udzielił „wszelkich wyjaśnień”.

Tymczasem ambasador żadnych wyjaśnień udzielić nie mógł nawet gdyby chciał, bo Rosja od wybuchu rakiety zdecydowanie się „odcięła”. To oczywiście jeszcze żaden dowód, ale pan premier Morawiecki najwidoczniej zaczął coś podejrzewać, bo na zakończenie swego orędzia do narodu, wezwał „rodaków” do zachowania spokoju i nie ulegania ”prowokacjom”. Kto miałby rodaków „prowokować” i do czego – tego już pan premier nie wyjaśnił, wobec czego zostaliśmy skazani na domysły. W domyśle autorem prowokacji powinien był oczywiście Putin, no bo któż by inny – ale jasności w temacie nie było.

Nad ranem wszakże okazało się, że „tymczasem na mieście inne były już treście”. Amerykanie podali wiadomość, że lot feralnej rakiety był śledzony przez jeden z samolotów NATO i że według wszelkiego prawdopodobieństwa, chociaż była ona produkcji rosyjskiej, to wystrzelona został z terytorium Ukrainy przez tamtejszą obronę przeciwlotniczą.

W tej sytuacji wprawdzie Rosja od winy wymigać się nie może, bo po co tę rakietę wyprodukowała – ale wystrzeliła ją jednak Ukraina. Co prawda w słusznej, a może nawet świętej sprawie, więc oczywiście nikt wobec Ukrainy żadnych pretensji nie ośmieli się u nas podnieść, bo wiadomo: człowiek strzela, ale to Pan Bóg kule nosi, a i rakiety też. Mamy więc do czynienia z dopustem Bożym, wobec którego wypada tylko schylić głowy, ale nikogo – oczywiście poza Rosją, to chyba jasne – obwiniać za to nie można.

Co prawda marzeniem prezydenta Zełeńskiego jest, by wojna możliwie jak najszybciej rozlała się poza granice Ukrainy, najlepiej na inne państwa Europy Środkowej z Polską na czele, ale przywódcy państw mądrzejszych nie są do tego pomysłu tak entuzjastycznie ustosunkowani, jak pan generał Roman Polko, który sprawia wrażenie, jakby nie mógł się doczekać, by znowu sobie podowodzić. Bez wojny oczywiście nic z tego, więc trudno się dziwić tej tęsknocie, chociaż z drugiej strony, czy naprawdę wszyscy musielibyśmy zostać wciągnięci do tej zabawy? Podowodzić sobie można w końcu również żołnierzykami ołowianymi, co jest i tańsze i bezpieczniejsze słowem – same plusy dodatnie – może z wyjątkiem ryzyka ołowicy.

Is fecit, cui prodest – mawiali starożytni Rzymianie, co się wykłada, że ten zrobił, kto skorzystał. O marzeniach prezydenta Zełeńskiego już wspomniałem, ale istotna wydaje się również jeszcze jedna okoliczność. Oto przed kilkoma zaledwie dniami w Ankarze rozpoczęły się tajne rozmowy amerykańsko-rosyjskie, o których nic nie wiemy, poza tym, że „na pewno” nie dotyczą Ukrainy, tylko jakichś zupełnie innych spraw. Tak w każdym razie poinformowała świat amerykańska funkcjonariuszka, więc niegrzecznie byłoby zaprzeczać.

Tedy nie zaprzeczając zauważamy jedynie, że gdyby tak na Przewodów spadła rakieta nie tylko wyprodukowana w Rosji, ale jeszcze stamtąd wystrzelona, to kto wie, czy te rozmowy nie zostałyby przerwane, ku niewątpliwej uciesze prezydenta Zełeńskiego. I my wiemy bowiem i on wie, że co tam w Ankarze Amerykanie z Rosjanami uradzą, to on będzie musiał nolens-volens wykonać, więc gdyby tak napięcie nagle wzrosło, to byłaby szansa na zerwanie tych rozmów i odsunięcie, przynajmniej na jakiś czas, miecza Damoklesa.

Nawiasem mówiąc, Rosjanie właśnie w momencie gdy te tajne rozmowy zaczęły się toczyć, przypuścili gwałtowne uderzenie rakietowe na Ukrainę. Wprawdzie – jak poinformował prezydent Zełeński – „około 70 rakiet” zostało zestrzelonych, ale 30 trafiło w infrastrukturę energetyczną.

Przypomina to trochę sytuację z końcówki wojny wietnamskiej, kiedy to wietnamski przywódca Le Duc Tho odgrażał się, że dopóki chociaż jeden żołnierz amerykański depcze świętą ziemię wietnamską, to o żadnych rokowaniach mowy być nie może. Tedy prezydent Nixon nakazał loty dywanowe B-52 na Wietnam Północny i po trzech dniach tego eksperymentu wietnamscy przywódcy zgodzili się na rokowania, chociaż świętą ziemię deptało jeszcze pół miliona amerykańskich żołnierzy. To tylko pan prezydent Duda w chwili próby stanąłby nieugięcie na wysokości zadania, o czym świadczyła jego reakcja na jakieś rosyjskie pogróżki: „nie strasz nie strasz, bo się…” – no, mniejsza z tym.

Kiedy jednak zapachniało prochem, to sytuacja stała się „poważna”, chociaż z drugiej strony prawdziwa wojna raczej nie zaczyna się od przypadkowego uderzenia rakiety w pozbawiony wszelkiego strategicznego znaczenia Przewodów, tylko od uderzenia w ośrodki kierowania państwem, w newralgiczną infrastrukturę, której zniszczenie powoduje znaczne i gwałtowne zmniejszenie zdolności państwa do prowadzenia wojny, no i wreszcie – w siły zbrojne.

Jak pamiętamy, tak właśnie wyglądała zarówno pierwsza, ta karna, jak i druga – ta wyzwoleńcza – wojna przeciwko Irakowi, kiedy to Saddam Husajn ukrył iracką broń masowego rażenia „w miejscach niemożliwych do wykrycia”. Skoro jednak pan premier Morawiecki w swoim orędziu do narodu nawoływał do „zachowania spokoju”, to widocznie musiał gdzieś dostrzec oznaki zaniepokojenia.

Trudno się temu dziwić, bo dopóki wojna wydaje się zdarzeniem mało prawdopodobnym, to zwolenników orężnej rozprawy z Putinem i w ogóle – rozczłonkowania Rosji – objawia się u nas cały Legion. Ale kiedy w Przewodowie rozległ się wybuch i dwie osoby zginęły, to zaraz pan premier Morawiecki musiał nawoływać do zachowania spokoju i w ogóle.

„Stąd nauka jest dla żuka”, by na przyszłość nie poddawać się propagandzie, płynącej od lobby banderowskiego w Polsce, ze strony żydowskiej gazety dla Polaków i ze strony ukraińskiej gazety dla Polaków pod redakcją kawalera orderu ukraińskiej SBU – bo interesy państwowe Ukrainy i Polski nie są identyczne.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarze 42 do “Nie strasz, nie strasz, bo…”

 1. – bo interesy państwowe Ukrainy i Polski nie są identyczne ;są zupełnie rozbieżna Panie Stanisławie .

 2. Marek said

  ks Koczwara ku pokrzepieniu:

 3. Liwiusz said

  „dorobimy się” na odbudowie Ukrainy. Może nawet okazać się, że zasłużyliśmy sobie na organizowanie przetargów na roboty na Ukrainie. Wyślemy tysiące „Sławomirów Nowaków”, którzy wiedzą jak się wydaje unijne pieniądze.
  Zarobimy tak jak zarobiliśmy na używaniu nas do napaści na Irak.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/klasykipolityki/1764554,1,nareszcie-wracamy.read

  „Brak kontraktów idzie w parze z marginalizacją Polski w Białym Domu. „Zapomniał pan o Polsce” – poprawia Busha John Kerry, gdy w debacie przedwyborczej prezydent wylicza członków koalicji antysaddamowskiej. Rok po inwazji na Irak Polska nie jest już „strategicznym partnerem”, tylko kulą u nogi, ojczyzną zbyt często przyjeżdżających premierów i prezydentów, którzy żebrzą w kółko o to samo: wizy i offset. W 2005 r. polskim politykom umyka zasadnicza zmiana między pierwszą a drugą kadencją Busha: prezydent pozostał ten sam, ale jego ekipa to już nie neokoni, którzy posłali Amerykę do Iraku, tylko internacjonaliści dążący do odbudowy stosunków ze „starą” Europą. „Nowa” idzie w odstawkę.”

  Wrócili neokoni i posłali Amerykę na Rosję. U nas będzie po staremu, kilku dostanie walizkę 20 dolarówek i się wypnie na resztę.

 4. Listwa said

 5. Listwa said

 6. Emilian58 said

  Może nie na temat ale właśnie oglądam National Geographic i program o różnych bombach oczywiście też o bombach atomowych. I w jednym programie mówią że to strasznie radioaktywna broń a za chwilę mówią że tych bomb używano między innymi do budowy tuneli i w górnictwie!!! No to przecież po eksplozji takiej strasznie radioaktywnej bomby do tego tunelu czy kopalni nie można byłoby wrócić przez dłuuugie lata!!! No ale redaktory wiedzą że biomasa łyka i koduje TYLKO strach płynący z tvdajni! Kilka lat wstecz czytałem ciekawy referat polskiego naukowca. Stwierdził w tym opracowaniu że owszem opracowano straszną broń ale pomimo swojej ogromnej siły niszczenia nie jest radioaktywna. Ta broń jest na bazie CERU ten pierwiastek reaguje z rożnymi metalami wywołując potężną eksplozję. Ale też niezwykle silne pole elektromagnetyczne, które jest przez jedną,dwie doby tak samo groźne jak sama eksplozja a może nawet groźniejsza. Od czasu drugiej wojny zapewne pracowano nad tym aby ta bomba tworzyła jeszcze większe piekło. Przeciwko promieniowaniu świadczy chociażby szybki powrót i odbudowa Hiroszimy. I to by było na tyle.

 7. Olo said

  Za próby rozpętania III wojny światowej Bidet, Kurdupel i Klaun powinni trafić przed międzynarodowy pluton egzekucyjny.

 8. bryś said

  Emilian58 – tez jakoś mnie to zastanawiało.

 9. Andy said

  https://m.youtube.com/watch?v=0IvmmoGsdGA komentarz zbędny

 10. revers said

  re4

  Juz dosadniej nie mozna, przyszla elita ukropolin …

  Inne persona dostaja nagrody literackie za wybielanie rzezi wolynskiej.

 11. Szczepan Zbigniewski said

  wyżej @

  O to dobre dla tych wszystkich co wyzywają od ruskich onuc! Kopiować ten obraz i rozsyłać w eter przy każdej okazji!

 12. Szczepan Zbigniewski said

  planeta abstrakcja precz lewaki paszoł won ! ! !

 13. revers said

  Briefing by Chief of Nuclear, Biological and Chemical Protection Troops Lieutenant General Igor Kirillov

  ◽️The Ninth Review Conference of the Biological Weapons Convention (BWC) will take place in Geneva, Switzerland, from 28 November to 16 December 2022.

  ◽️Such sessions are organised every five years in accordance with Article 12 of the Convention to examine the present state of the BWC, compliance challenges, and to review scientific and technological advancements having dual-use potential.

  📄 Read full text (https://telegra.ph/Briefing-on-the-eve-of-Ninth-BWC-Review-Conference-11-26)
  📄 See materials of the briefing (https://disk.yandex.ru/d/Bxa0q9WZkBsWlQ)

  No 80% populacji do utylizacji i ubojnii to nie sranie w banie a w Szwajacarii troche lepiej pracuja, badaja w CERN i analizuja jak w takiej niemczarni, asglosyjonarnii,czy kibucach.

 14. Ale dlaczego? said

  Panie Emilian.
  Bomba atomowa oparta na plutonie jest radioaktywna.
  Wszystko zależy od okoliczności i dawki promieniowania pochłoniętej przez człowieka. Po za tym w Hiroszimie ładunek miał tylko ok. 16kt TNT. Nagasaki 22kt. Dziś typowe ładunki mają 1Mt TNT.
  Tu rodzaje bomb:
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Bro%C5%84_j%C4%85drowa
  Sieje Pan teorie idiotów (lub zadaniowców) z yt.
  Wojna jądrowa to miliardy trupów. A może zagłada ludzkości.
  Gdyby nie to niebezpieczeństwo, IIIWŚ już dawno by wybuchła.
  Wybuch bomby atomowej to złożony proces fizyczny. Bardzo groźny jest opad promieniotwórczy z cząstkami rozpadu plutonu czu uranu.
  Jedynie bomba termojądrowa nie pozostawia wiele radioaktywności, bo działa na zasadzie fuzji a nie rozpadu na lżejsze pierwiastki.
  Zamiast oglądać „negacjonistów atomowych” radzę poszukać informacji naukowych.

 15. UZA said

  Ad.11) „O to dobre dla tych wszystkich co wyzywają od ruskich onuc! Kopiować ten obraz i rozsyłać w eter przy każdej okazji!”

  Podejrzewam, że nic by to nie dało – słowa na nich po prostu nie działają. Zresztą powiedzieliby, że to prowokacja ruskich onuc. Nawet gdyby im ukraińscy „bracia” napluli w twarze, powiedzieliby, że deszczyk pada. No chyba, żeby ktoś mocno przywalił w mordę albo dźgnął widłami, to może by zauważyli . Ale i tak pretensje mieliby do Putina.

 16. Emilian58 said

  To TYLKO oznacza jak wiele PICÓW ludziom się wciska TYLKO po to aby zasiać wieczny strach! Przykłady PICpandemia czy modne ostatnio więcej płci niż ludności na świecie. Dziwne oczywiście jest to jak ludzie bez zastanowienia łykają te bzdury. Na przykład te „szczepienia” . Jestem ciekaw ile osób zaopatrywanych w podarki od big pharmy czytało ulotkę??? Myślę że na dziesięć to może jedna osoba potrudziła się coś przeczytać! No bo to taki męczące jest a tvdajnie mówiły przecież że szpryce to życiodajne są i owszem.

 17. minka said

  Morawiecki na tle ukraińskich barw. „Ukraino, zawsze będziemy was wspierać”.

  W sieci zawrzało
  Nagranie wywołało spore poruszenie wśród internautów.

  „Takie decyzje, tak kosztowne, wciągające nas w wojnę wymagają zgody obywateli. Mojej na to nie ma. Mam nadzieję, że takich Polaków, dla których Polska i bliscy są numerem 1 jest więcej. Mam nadzieję, że zapłacicie za to co nam robicie. Że wykopiemy Was w niesławie. Won” – skwitowała Greta Czyta.

 18. minka said

  Braun: Polska niewątpliwie się kończy na naszych oczach

  Przewodów to może być prowokacja!

 19. Emilian58 said

  @ale dlaczego
  A co na przykład mówili ci nałókofcy o PICpandemi i tych życiodajnych ”szczepionek” ??? Wielu i zapewne pan też uwierzyli w te bzdury a TERAZ ściga ich baba z kosą. Idź pan lepiej ulepić ruskich pierogów.

 20. NICK said

  Nie zdziwię się gdy Braun zamknie obecny teatr.
  Ostatnia scena, ostatni akt.

  Drodzy widzowie, moja gawiedzi.
  Uprawdzałem się. Wierzyliście. Ba, dalej mi wierzycie.

  Tyle interwencji, także poselskich, takie poczytalne relacje. Tyle. dobra. [hm]
  Dobrze mi z tym. A i wam coraz lepiej (?).
  Będę posłem kolejnej (deka)kadencji. Wiem to; nie wiecie?
  Wy? Nie wiecie?
  Będę czynił to samo.
  Dla was.
  Żeby było gojom „lepiej”.

  Zaraz po tzw. zjednoczeniu we Konfederację.
  Napisałem na blogu Gospodarza. Lata mijają.
  Konfederaci, barscy, targowiccy, inni.
  To są ci sami.
  Mentzem, prawdopodobnie nazwisko prawdziwe, „Korwin”=Goldberg, Winnicki – przypadkowy ale użyteczny.
  Braun ze życiorysem przodków.

  Bo to wiecie.
  W pewnych rodzinach, nie piszę o mafii sycylijskiej,
  jest obowiązek kontynuacji.
  Inaczej? Skuteczna kulka lub inny sposób.
  Zatem, poprzez kontynuowanie.
  Ma list żelazny.

  Koniec może być taki, że, wracając do akapitu pierwszego.
  Zostanie prezydentem.
  Jaki to będzie nowotwór; jakie jego składowe.
  Nie wiem.
  P.s.
  O ile wszystko, wcześniej, nie będzie CHAOSEM.

 21. Halina said

  ad.6.http://gdziezyjemy.pl/showthread.php?tid=27
  Tytuł tego materiału: nuklearne oszustwo.

 22. NICK said

  Emilian. Pozdrawiam.
  Patrz.

  Na nick’a: ale dlaczego… .
  Brzmi jakby miał pewne braki?
  Ale ich nie ma.
  Pozdrawiam: ale dlaczego… .

  Ale Dlaczego pisze jak pisze.
  Emilian zadaje pytania.
  Co dalej i po co taka, niewiele warta, wymiana.

 23. Józef Bizoń said

  Re. 2 Marek

  „Więcej kazań nie będzie. Kontrowersyjny ksiądz dostał zakaz

  Ksiądz Stanisław Koczwara wygłosił bulwersujące kazanie. Po raz kolejny. Tym razem mówił o „fałszywej pandemii”, „byle ministrze” i „światowych szaleńcach”. Słowa te padły w ostatnią niedzielę w jednej z lubelskich parafii. Reakcja abpa Stanisława Budzika była stanowcza: zakazał kontrowersyjnemu duchownemu głoszenia kazań.

  Kazanie, w efekcie którego abp Budzik podjął taką decyzję, zostało wygłoszone przez ks. Koczwarę w ostatnią niedzielę (20 listopada) w parafii pw. Chrystusa Króla w Lublinie podczas uroczystości odpustowych. Kazanie jest nadal dostępne na kanale You Tube, a kontrowersyjne słowa padają w końcowej części.

  Ks. Koczwara mówi o „zarządzeniach byle ministra”, „farsie wirusowej w której prym wiedli duchowi siejący panikę wśród ludzi, poniżający ich, czyniący zadość zarządzeniom głupich ustaw i poniżając Kościół Chrystusowy czyniąc go chłopcem na posyłki sanitarnych szaleńców”. Padły też słowa o „światowych szaleńcach od niszczenia zdrowia fizycznego i psychicznego ludzkości”.

  – W tej homilii pojawiły się treści, które są prywatnymi opiniami sprzecznymi z nauczaniem Kościoła, aktualną wiedzą medyczną oraz zdrowym rozsądkiem – komentuje kontrowersyjne słowa ks. Adam Jaszcz, rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej.
  W minioną niedzielę w tym samym kościele, miało odbyć się również wieczorne kazanie ks. Koczwary, ale do niego już nie doszło, bo o słowach duchownego dowiedziała się kuria lubelska.
  – Ksiądz arcybiskup podjął działania w sprawie głoszonych skandalicznych treści w niedzielę popołudniu.
  Sutkiem tego ks. Koczwara nie głosił już homilii na Mszy św. wieczorowej. W poniedziałek otrzymał on zakaz głoszenia słowa Bożego na terenie archidiecezji lubelskiej – informuje ks. Jaszcz.

  To nie jedyny zakaz jaki spotkał duchownego. Jeszcze w 2004 r. ówczesny abp lubelski, Józef Życiński odebrał mu misję kanoniczną za nauczanie niezgodne z papieską wizją Kościoła i antysemickie wypowiedzi. W efekcie duchowny stracił posadę na KUL oraz otrzymał zakaz wygłaszania kazań w kościele akademickim.

  Antysemickie wypowiedzi sprzed lat, czy te, które padły podczas ostatniego kazania to nie wszystko. Ks. Koczwara przypomniał o sobie także w marcu 2021 r., kiedy obwiniał księży-pedofilii o ataki na kościół. Mówił wówczas o „powszechnej paranoi” oraz „obrzydliwej farsie”.

  Ks. Koczwara formalnie należy do diecezji zamojsko-lubaczowskiej, ale nie jest przyporządkowany do żadnej parafii.

  – Biskup Marian Rojek już kilka razy przeprowadzał rozmowy dyscyplinujące i teraz będzie podobnie. Właśnie dostaliśmy pismo od abp Budzika z informacją, że ks. Koczwara ma zakaz głoszenia kazań – mówi ks. Sylwester Zwolak, rzecznik prasowy kurii zamojsko-lubaczowskiej. – Ks. Koczwara nie pracuje na terenie naszej diecezji, nie prowadzi tu posługi i ciężko powiedzieć, gdzie przebywa – dodaje rzecznik.

  O komentarz w sprawie chcieliśmy zapytać także proboszcza parafii pw. Chrystusa Króla, gdzie kontrowersyjne kazanie było wygłoszone, ale mimo wielokrotnych prób telefonicznych nie udało nam się do niego dodzwonić.

  – Zaproszenie kontrowersyjnego kapłana nie było zbyt roztropne i ufam, że ksiądz proboszcz już to zrozumiał – komentuje rzecznik kurii lubelskiej.”

  https://kurierlubelski.pl/wiecej-kazan-nie-bedzie-kontrowersyjny-ksiadz-dostal-zakaz/ar/c15-17072955
  ========
  Niecierpiący prawdy i zamykacz ust
  abp Budzik – główny organizator „pielgrzymki” do Izraela (pośrodku w pierwszym rzędzie).

 24. Emilian58 said

  @Halina
  Bardzo dziękuję za ten „A” link i pozdrawiam serdecznie.

 25. Emilian58 said

  Warto wejść w link udostępniony przez Panią Halinę! Podejrzewam że ci dla, których te dwa słowa OTWARTY UMYSŁ już oznaczają teorię spiskową to i tak pozostaną w obłokach bzdur wciskanych przez żydosystem.

 26. UZA said

  „Może nie na temat ale właśnie oglądam National Geographic i program o różnych bombach oczywiście też o bombach atomowych. I w jednym programie mówią że to strasznie radioaktywna broń a za chwilę mówią że tych bomb używano między innymi do budowy tuneli i w górnictwie!!! No to przecież po eksplozji takiej strasznie radioaktywnej bomby do tego tunelu czy kopalni nie można byłoby wrócić przez dłuuugie lata!!! No ale redaktory wiedzą że biomasa łyka i koduje TYLKO strach płynący z tvdajni!”

  Krótko mówiąc, uważa Pan, że szlachetni humaniści z National Geographic, przemycając między wierszami prawdziwe informacje, chcą biednych ludzi (czyli – jak Pan to określa – biomasę) wyzwolić od lęku ? A co robili w sprawie strasznego kowida ? Czy w 2020. tłumaczyli ludziom, że nie ma się czego bać ? Jak podeszli do kwestii eksperymentalnego preparatu, stręczonego nawet bardzo młodym osobom, którym nowa choroba podobno nie zagrażała ?

  Jak słusznie podnosi Komentator „Ale Dlaczego ?”, gdyby nie lęk przed bronią atomową , III Wojna Światowa już dawno by wybuchła. Może właśnie o to idzie, żeby pokonać ten opór. W tej chwili ostatnie głosy rozsądku na Zachodzie znajdują oparcie w rosyjskim potencjale atomowym. Może dlatego słyszymy właśnie teraz takie a nie inne sugestie. „A co tam, może to wszystko nieprawda z tymi atomicami i z tym promieniowaniem, nie przejmujmy się i idźmy na całość!”.

  Globalni psychopaci mają przecież głębokie schrony z wielkimi zapasami i wierzą, że tam bezpiecznie przeczekają zawieruchę. Jak nie przeczekają, to przecież ich szef- diabeł się nie przejmie. Co mieli zrobić już zrobili i nie są dłużej potrzebni. A my ? No cóż, ludzi jest przecież za dużo… Taka głowica to droga rzecz i nie ma tego tyle, żeby wszystkich odparować. Skazić można jednak ogromne obszary. Jeśli większość nie będzie wierzyć w promieniowanie, i tam polezie, nie zachowując środków ostrożności, to depopulacja pójdzie lepiej. Może operacja psychologiczna „Pandemia” była właśnie po to, żeby ludzie już we wszystko zwątpili albo, żeby byli gotowi we wszystko uwierzyć…

 27. Bezpartyjna said

  Ależ Nick się rozpisał, jestem pod wrażeniem 😊

 28. NICK said

  Panie Józefie.
  (23).
  Co do Budzika, zwanego arcy bp, zwanego metropolitą lubelskim, który śpi i wiem gdzie.

  [nie znaczy, że umarł; hm…]

  Nigdy po polsku się nie obudzi.
  Lubelak milczy.
  Ja?
  Jem rosół prawdziwy.
  Jako kolację.

 29. NICK said

  🙂 .
  Dobrze czy inaczej?
  Stajesz się dobrowolnym moderatorem, Bezpartyjno.
  Dobrze.
  Bo.
  Piszę gdy.
  Mam coś do napisania lub.
  Do reakcji.
  Na to z czym się nie zgadzam.
  Myśmy są.
  Dogadani.
  Miło, że… .
  Jesteś.
  Bywałem narowisty… .
  Staram się… .

 30. Józef Bizoń said

  Kazanie ks.Prof. Stanisława Koczwary (pod kom. 2) dedykuję również Gospodarzowi oraz tym co się mienią tradycjonalistami. Jest tam i do Was do gruntownego przemyślenia część tego kazania w aspekcie ad personam poniewierania osób, a i ogólnie ludźmi (w tym i Polakami).

 31. Marucha said

  Re 30:
  Swoimi poglądami, swą głupotą, swym zachowaniem ludzie sami sobą poniewierają, a ja nie mam zamiaru im smarować d00py masłem.

 32. NICK said

  Cóż to się dzieje.
  Czyżbyśmy?
  Sprowadzali siebie do mianownika wspólnego?

  Daj Boże.

 33. NICK said

  Olejem… .
  Palmowym.
  (32) jest do P. Józefa.

 34. NICK said

  (23).
  Jak widzę tych hierarchów.
  Te ryje ryjące, niepolskie.
  Ten chłam.
  Tą kloakę. Biskupią.
  Tych, którzy, poprzez Wiarę zabijają nas.
  Tych generałów.
  Tą gawiedź. Niby polską.

  Coś dodać?
  To… .

 35. tras said

  nie wiem skąd michalkiewicz czerpie informacje (te o Wietnamie i Nixonie i B52 czy co szef CIA i jego ruski odpowiednik ‚dyskutowali’ w Turcji
  ale trza mu (Michalkiewiczowi) przyznać rację w jednym:
  ‚interesy państwowe Ukrainy i Polski nie są identyczne’
  bo w tej całej imprezie nie chodzi o Polin czy Ukronazi i do tego wniosku doszli
  Amerykanie:
  It Was Never About Ukraine (26.11.22)
  .https://www.zerohedge.com/geopolitical/it-was-never-about-ukraine
  a tam konkluzja:
  W wojnie na Ukrainie nigdy nie chodziło tylko o Ukrainę. ………Ukraina jest gdzie Rosja wyznaczyła granicę jednobiegunowego świata prowadzonego przez USA i gdzie USA zdecydowały się stoczyć bitwę o hegemonię. Ta bitwa dotyczy przede wszystkim Rosji, ale w dłuższej perspektywie chodzi o Chiny, „najbardziej wszechstronne i poważne wyzwanie” dla amerykańskiego hegemona.i poważne wyzwanie” dla hegemonii USA.’
  i o ile szef połączonych sztabów USA (czyli zarządzający operacyjnie machiną wojskową USA i NATO czyli naszą tyż) – gen. Milley mówi ‚że ta wojna jest nie wygrania” vide:
  Poland WWIII scare shows why top US general wants peace – Straszenie III wojną światową w Polsce pokazuje, dlaczego czołowy amerykański generał chce pokoju (w/ Doug Macgregor) 16.11.22
  .https://thegrayzone.com/2022/11/16/poland-wwiii-scare-shows-why-top-us-general-wants-peace-w-doug-macgregor/
  +++
  .https://youtu.be/obi849eRuN4
  oraz
  Polak amerykański (albo Amerykanin o polskich korzeniach) z ….Wrocławia (gdzie żyje obecnie) czyli Mike Krupa:
  Mike Krupa and Larry Johnson Chat About Poland and Ukraine (26.11.22)
  .https://www.thegatewaypundit.com/2022/11/mike-krupa-larry-johnson-chat-poland-ukraine/?ff_source=Email&ff_medium=the-gateway-pundit&ff_campaign=dailyam&ff_content=2022-11-26
  ++++
  .https://www.youtube.com/watch?v=zRwWORZK1TM
  gdzie się mówi: Rosja
  zrozumiała, że nie potrzebuje Zachodu
  podczas gdy
  AnnApplebaum pisze 14.11.22 !!! Rosyjski imperium musi UMRZEĆ –
  https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2022/12/putin-russia-must-lose-ukraine-war-imperial-future/671891/
  i Ann Applebaum wyraża ‚poglądy’ Blinkena i Yellen – czyli TVN, Wybiórczej, ‚demokratycznej opozycji” + Lewica
  ale też ‚zjednoczonych prawiczków’ aka patriotów – wliczając dawnych ‚obalaczy komuny,’, ‚dekomunizatorów’ , ‚budowniczych wolnego rynku’ czy normalnych ukropolińskich rusofobów którzy nienawiść do rosji (lub do niemiec) wyssali z mlekiem matek swoich
  czyli
  klasyczna pułapka Tukidytesa (dla jankesów w Szapie)
  podczas gdy Ukropolin i Ukropolińcy – w ciemnej dupie i wg klasycznej definicji Kisielewskiego: najgorsze, że zaczynamy się do tego przyzwyczajać.

 36. Józef Bizoń said

  Re. 31. Marucha

  Nie chodzi przecież o smarowanie – o czym Pan powinien wiedzieć.
  Pod kom. 2 ks. Prof. Stanisław Koczwara też nikomu nie smaruje.
  Omawia On każde z ośmiu błogosławieństw.

  No, ale Pan wie lepiej i niektóre z tych błogosławieństw według Pana nie mogą być przez katolików stosowane.

  „NOWY TESTAMENT – Ewangelia wg św. Mateusza
   
  KAZANIE NA GÓRZE1

  5
  1 Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. 2 Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami:

  Osiem błogosławieństw2

  3 «Błogosławieni ubodzy w duchu3, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
  4 Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
  5 Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
  6 Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
  7 Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
  8 Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
  9 Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
  10 Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
  11 Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. 12 Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków4, którzy byli przed wami.

  https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=248#P2

 37. Jack Ravenno said

  @17 MINKA – tego nie da się odzobaczyć i zapomnieć. Nakłanianie do wojny, parcie do wojny jest czynem karalnym.

 38. Marucha said

  Re 36:
  Co mi Pan chciał przekazać?

 39. Józef Bizoń said

  Re. 38 Marucha

  Wszystko zostało już powiedziane (i przekazane) – i spisane w powyższej Ewangelii, objaśnione przez ks. Prof. Stanisława Koczwarę (pod kom. 2), z moimi do tego skromnymi dopiskami.

 40. Marucha said

  Re 39:
  Myśli Pan, że cytatami z Biblii załatwi Pan dyskusję?

 41. Tras said

  re 36: Józef Bizoń:
  ad vocem:
  10 Przykazań oraz 8 Błogosławieństw z Kazania Na Górze
  to wystarczające wskazówki dla każdego katolika aby żyć w zgodzie z innymi.

 42. Listwa said

  @ 39 Józef Bizoń said
  Józiu, jak juz się gubię o co ty walczysz.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: