Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o SŁAWA Ukrainie! – a Polsce na…
  revers o Wolne tematy (08 – …
  CIA o Izolacja Zełenskiego
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Carlos o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Nieukiem Polska stoi
  Krystian Szeliga o Izolacja Zełenskiego
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  misio o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polska dla Polaków

Posted by Marucha w dniu 2022-11-27 (Niedziela)

4 czerwca 1990 to finał gorączkowych rewindykacji etnicznych. Po ideologicznym recyclingu i partyjnej metamorfozie (tj. wstąpieniu do UD/UW, najlepszej inwestycji Kominternu w Polsce), na rządowych stołkach zasiada drugie, a nawet trzecie pokolenie pewnej mniejszości.

Zmiana warty udaje się znakomicie – kosmopolityczna szajka, której szef dogadał się w Magdalence z Kiszczakiem, znalazła się w pierwszym szeregu budowniczych III RP. W starych demokracjach jest czymś oczywistym, że opinia publiczna ma prawo znać przeszłość ludzi, którzy w jakikolwiek sposób decydują o jej losach. Prześwietlany jest każdy. W Polsce dla sitwy, która swymi mackami omotała całe państwo, wszelkie pytania i rozważania o rodzinnych korzeniach to „ohydne grzebanie w życiorysach” i „antysemityzm”.

Gdy Bronisław Geremek kompletował swój „zespół”, kierował się jedną regułą: niepolskie pochodzenie. Świadczą o tym rozliczne i namacalne dowody. Żeby można było zrobić karierę, zdobywać zaszczytne tytuły i stanowiska przydatna była też rekomendacja Michnika, Urbana lub Kiszczaka. Geremka (i przy okazji, siebie) zdemaskował Władysław Bartoszewski w Knesecie: „Polska to ewenement. Pokażcie mi taki drugi kraj w Europie, w którym w ciągu ostatnich dwóch dekad trzech szefów dyplomacji miało żydowskie pochodzenie, jeden był honorowym obywatelem Izraela, a obecny ma żonę Żydówkę”.

Wtórował mu ówczesny prezydent RP, który w wywiadzie dla ukraińskiej „Zierkało Niedieli” rzekł: „W naszym kraju nie ma zbyt licznie reprezentowanych mniejszości narodowych, tym bardziej je więc wysoko cenimy”.

No i mieliśmy, co mieliśmy. Pierwszego szefa rządu wybrała sobie mazowiecka gmina żydowska, a ministrem spraw zagranicznych został syn warszawskiego rabina. Po nim premierem został wnuk żołdaka Wehrmachtu, a wicepremierem i ministrem obrony członek władz Związku Ukraińców w Polsce.

Bogdan Zdrojewski miał objąć MON, ale został przesunięty na Ministerstwo Kultury, a ministrem został lekarz psychiatra z Krakowa. Był on wprawdzie właścicielem Instytutu Studiów Strategicznych, ale ta pompatyczna nazwa myli, bo instytut zajmował się takimi strategicznymi kwestiami, jak wpływy kultury żydowskiej. Ministrem finansów miał być Zbigniew Chlebowski, ale w Warszawie pojawił się poddany brytyjski i skarbnikiem naszej kasy został nie mający obywatelstwa polskiego „angielski ekonomista profesor Jan Vincent Rostowski”. Po jakimś czasie okazało się, że minister nie jest ani ekonomistą, ani angielskim, ani profesorem, tylko wykładowcą na Uniwersytecie Sorosa w Budapeszcie, a profesorami to byli pochodzący z Kresach jego dziadek Jakub Rofhfeld, syn Mojżesza i Lei z domu Broder oraz jego kuzyn Adam Daniel Rotfeld.

Sprawę można by też ująć innym pytaniem: Gdzie jest na świecie taki drugi kraj, w którym głównym ekonomistą zostaje historyk, ministrem finansów absolwent technikum ogrodniczego, ministrem zdrowia księgowy, szefem BBN lekarz, ministrem obrony historyk, ministrem rozwoju i technologii filolog, ministrem przedsiębiorczości menedżer kultury, a szefem największej spółki państwowej były operator wózka widłowego?

Rostowski wydzielił gabinet dla pracującego społecznie „zewnętrznego eksperta” od podatków, pani Renaty Hayder, która okazała się być spokrewniona z Rotfeldami. Podatkami zajmował się przewodniczący sejmowej komisji „Przyjazne państwo”, Janusz Palikot, który w międzyczasie wrócił do judaizmu i został członkiem loży B’nai B’rith.

Okazało się też, że wśród darczyńców na Muzeum Polin znalazł się Jan Kulczyk i jego połowica, którzy zrobili wielki majątek, prywatyzując masę upadłościową po PRL. Niektórzy mówią, że pieniędzmi dzielili się z WSI. Ale to niepoważne bredzenie, bo zdradził ich bratni oligarcha z bratniej Rosji, Borys Bieriezowski: „Czasy były takie, że każdy brał, ile mógł unieść”. Jeszcze lepiej zdiagnozował to Józef Oleksy: „Kosmopolityczne gangi rozkradły Polskę”. Przy okazji podważył „legalność majątku” innego żydowskiego oligarchy. I, co ciekawe, Aleksander Kwaśniewski nazwał go w rewanżu zdrajcą i idiotą, ale nie… „kłamcą”!

Za czasów „pierwszego niekomunistycznego rządu wolnej Polski”, ulica mówiła: „Sami Żydzi tylko jeden Syryjczyk” (chodziło o ministra przemysłu Tadeusza Syryjczyka). Dziś można by zawołać: „Sami Żydzi tylko jedna Ukrainka” (chodzi o wiceminister rozwoju Olgę Semeniuk).

Przypomnijmy, że ministrami od pieniędzy byli: Marek Borowski, Jerzy Osiatyński, Mateusz Jakub Morawiecki, Tadeusz Kościński, Leszek Balcerowicz, Marcin Święcicki i Grzegorz Kołodko. Trzem ostatnim przydzielono za żony: dwie urokliwe córeczki Eugeniusza Szyra (KPP-owca, szefa frakcji żydowskiej w PPR, członka BP PZPR) i córkę Maksymiliana Pohorille (KPP-owca, promotora pracy doktorskiej, rektora Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR).

Śledząc „sukcesy” pomyślnie ożenionych, można pytać, czy aby na pewno byli samodzielni, i czy ministrami nie zostali dzięki instytucji Esterki, która, w połączeniu z formułą, że Żydem jest każda osoba urodzona z matki Żydówki, mocno modeluje zasady polityki kadrowej. Można też zapytać: W jakim innym kraju możliwa byłaby tak żelazna logika postępowania i precyzja w obsadzie kluczowego stanowiska?

W dzień po aneksji Krymu kilkudziesięciu Polaków z Mariupola zwróciło się o tymczasowe schronienie w kraju przodków. Postawa rządu warszawskiego wprawiła w osłupienie. Wiceszef MSZ – a był nim Rafał Trzaskowski – sprzeciwił się temu, publicznie dywagując, że mogłoby to nie zostać dobrze odebrane przez… Kijów. „Sprowadzanie tych Polaków podważa status Ukrainy, jako państwa silnego i demokratycznego, stąd Polsce trudno sobie na to pozwolić, ponieważ chcemy wzmacniać państwowość ukraińską, a ściąganie Polaków byłoby przyznaniem, że Ukraina sobie nie radzi. Jeżeli powiemy, że wszyscy Polacy z terytorium suwerennej Ukrainy mogą przyjechać do Polski, to w pewnym sensie będziemy podważać to, czy Ukraina jest silnym, demokratycznym państwem” – oświadczył.

„Co będzie, jeżeli z innych terytoriów Ukrainy zgłosi się mnóstwo Polaków, którzy powiedzą: nie żyje nam się dobrze, chcemy być natychmiast ewakuowani do Polski?” – podwyższył poprzeczkę.

Gdy w lutym wtargnęły do Polski miliony „uchodźców” z Dzikich Pól, w tym pół miliona weteranów obrony „silnego, demokratycznego państwa” przed Ruskimi, Trzaskowski stał się nagle zwolennikiem ich sprowadzania, i to w jak największej liczbie.

Czy powodem takiego wybryku Trzaskowskiego nie jest to, że jego matką jest Teresa z domu Arens, a ojczymem Marian Ferster, syn pułkownika UB Aleksandra i funkcjonariuszki UB Władysławy, której stryj Bolesław Drobner, był ministrem w PKWN, prezydentem Wrocławia i, do Marca ’68, I sekretarzem KW PZPR w Krakowie?

Czy znaczenia nie ma to, że matka Trzaskowskiego, która w latach 50. prowadziła bar w „Piwnicy pod Baranami”, jako tajna współpracowniczka i donosicielka o pseudonimie Justyna, miała kontakty z dyplomatami z konsulatu USA w Krakowie, a dzisiaj jej synalek, który patriotyzm wyssał z mlekiem matki, ma doskonałe kontakty z dyplomatami z ambasady USA i też je wykorzystuje do antypolskich celów? Co Trzaskowskiego najbardziej przeraziło? Perspektywa: Co będzie, jeżeli z innych terytoriów Ukrainy zgłosi się mnóstwo Polaków, którzy powiedzą: nie żyje nam się dobrze, chcemy być natychmiast ewakuowani do Polski.

Co w tym wszystkim jeszcze przeraża? Opozycja, której przeszkadza zawieszenie sędziego Tuleyi, a nie przeszkadza, gdy rządząca partia rozbraja polską armię (a uzbraja po zęby armię sąsiada, który nas nienawidzi), gdy wyjmuje z kieszeni Polaków 100 miliardów i napycha kabzy oligarchów ukraińskich, gdy na zmywak wysłała miliony Polaków, a przyjmuje na garnuszek miliony Ukraińców, obdarzając ich nadzwyczajnymi przywilejami. I jeszcze jedno – jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS, na czele rankingu polskich polityków jest prezydent Warszawy. Ufa mu 44 proc. badanych. No i mamy, co mamy – przyszłego Prezydenta Wszystkich Polaków.

Szewach Weiss na łamach „Rz” wygadał się: Kiedy Żyd chce, by rozpoznał go jego rodak, mówi „AMCHU”. Jest to tajemny kod żydowski. Niemożliwością jest rozpoznać każdego Żyda z wyglądu i, jakkolwiek by to brzmiało dziwnie, po kształcie jego nosa, ani po nazwisku. Wielu Żydów zmieniło bowiem swoje rodowe nazwiska, także ze względów bezpieczeństwa. Myli się i wprowadza w błąd innych ten, kto twierdzi, że żydostwo jest tylko wiarą. Nawet ci, którzy odeszli od wiary mojżeszowej, nawróceni na inne wyznanie, odczuwają przynależność do swego narodu (…) Solidarność żydowska istnieje również między tymi, którzy przeszli na chrześcijaństwo, i tymi, którzy zostali żydami. Ta solidarność jest częścią duszy żydowskiej. Ten, kto porzucał żydostwo, robił to na ogół ratując swoje życie, albo był zmuszony siłą. „Amchu” umożliwiła istnienie wspólnoty narodu żydowskiego w diasporze bez państwa, bez flagi, bez władzy, bez możliwości samoobrony.

„Europa przeszła drogę od Auschwitz do „Nigdy więcej Auschwitz!”. Jest mniej nacjonalistyczna. Właśnie to oraz globalizacja, Internet umożliwiają życie Żydom w europejskim domu. Dla nich jest on teraz wielkim „sztetl”. Już nie ma potrzeby ukrywać pochodzenia żydowskiego. „Amchu” wychodzi z podziemia. Żydzi obejmują najwyższe stanowiska w krajach diaspory, nie ukrywając swojej tożsamości. Jest to historyczne zwycięstwo „Amchu”.

Na koniec Szewach stwierdza: „Amchu” nie jest już tajnym kodem, ale nie wolno go zgubić: „Wieczne, wieczyste „Amchu”! W wielu miejscowościach na Warmii i Mazurach Ukraińcy wieszają sobie niebiesko-żółte wstążeczki, bo policjant Ukrainiec, jak zobaczy swojego rodaka mandatu nie da, a sędzia Ukrainiec nie wsadzi za kratki. I czy dwukolorowa wstążeczek na piersi redaktora Sakiewicza, to nie takie „Amchu”?

Politycy polscy nie wyciągają wniosków z przeszłości. Wciąż popełniają te same błędy. Dotyczy to wszystkich ekip rządzących krajem po 4 czerwca 1989 roku. Bez patrzenia na interes Polski poparli obalenie Wiktora Janukowycza, a Wiktor Juszczenko plując w twarz polskim sprzymierzeńcom, ogłosił Stepana Banderę narodowym bohaterem Ukrainy. Ale czy chodziło tylko o „błędy” i czy o błędy polityków „polskich”, a nie o świadomą działalność rządzącej w Polsce żydokomuny i rządzących na Ukrainie żydobanderowców?

Rewolucja to gruntowna wymiana elit politycznych, to zdobycie władzy przez nową klasę społeczną kosztem drugiej. Tymczasem nad Dnieprem wszystko pozostało po staremu. Władza jak spoczywała, tak spoczywa w rękach kilku oligarchów żydowskiego pochodzenia.

Zwraca uwagę kompatybilność elit znad Wisły i znad Dniepru. Gdy warszawskie oskarżały przedmajdanowego prezydenta o bycie marionetką Putina, świadczyć o tym miała jego zgoda, aby teki ministrów przypadły trzem politykom ukraińskim, którzy zachowali obywatelstwo rosyjskie. Tymczasem pierwszy pomajdanowy rząd ukraiński okazał się armią pełną zagranicznych najemników, z nadanym pospiesznie ukraińskim obywatelstwem.

Prezydent Petro Poroszenko uzasadnił to tak: To część wysiłków, aby znaleźć innowacyjne rozwiązania w rządzie, z uwagi na nadzwyczajne wyzwania stojące przed Ukrainą. Oprócz prezydenta, obcoplemieńcami okazali się: wiceprezydent, premier, sekretarz Rady ds. Bezpieczeństwa, minister obrony, minister kultury, minister finansów, minister administracji prezydenta i wicepremier (później premier) Wołodymyr Hrojsman (którego matka jest autorką terminu „żydobanderowszczyzna”). Nie lepiej było wśród opozycji, żeby tylko wymienić Julię Tymoszenko. I jeszcze jedno – następca Poroszenki dwa miesiące temu rzekł: „Jak zakończymy wojnę, to cała Ukraina będzie wyglądała jak wielki Izrael”.

Znamienna była tu diagnoza Nadii Szewczenko. W 2015 oficer lotnictwa Ukrainy została zwolniona w ramach rosyjsko-ukraińskiej wymiany jeńców. O jej uwolnienie zabiegali prawie wszyscy politycy zachodniego świata. Prezydent Poroszenko nadał jej tytuł bohatera narodowego. Została deputowaną Rady Najwyższej. Miała prezydenckie ambicje, a sondaże wskazywały, że cieszy się największym zaufaniem wśród Ukraińców.

Tymczasem w marcu 2018 roku ukraiński parlament, przytłaczającą większością głosów, uchylił jej nietykalność i zezwolił na areszt, z oskarżenia o planowanie zamachu stanu oraz próbę zamachu terrorystycznego. Co takiego wydarzyło się, że trafiła za kratki? Nic wielkiego. Powiedziała tylko (ku wielkiemu rozczarowaniu redaktorów naczelnych „Gazety Polskiej” i „Gazety Wyborczej”): „Żydzi stanowią 2 proc. społeczeństwa, a zajmują około 80 proc. stanowisk w rządzie”. Wymieniła premiera Wołodymyra Hrojsmana. Stwierdziła, że Petro Poroszenko tak naprawdę ma na nazwisko „Walcman”. Zasugerowała żydowskie pochodzenie Julii Tymoszenko, a wcześniej w studio telewizyjnym zgodziła się z wypowiedzią jednego z widzów o „żydowskim jarzmie na Ukrainie”.

Czy „Żydobanderowcami” są też redaktorzy „Gazety Wyborczej”? Zastanawia bowiem osłona medialna, jaką Michnik od lat zapewnia mniejszości ukraińskiej. Czy tym samym tropem pójść można w przypadku Anne Applebaum, która na łamach gazety Michnika dowodziła: „Nacjonaliści na Ukrainie to jedyna nadzieja tego kraju na ucieczkę od apatii, drapieżnej korupcji i, w ostateczności, rozpadu. Żaden rozsądny bojownik o wolność nie wyobrażał sobie utworzenia nowoczesnego państwa, a co dopiero demokracji, bez ruchu o nacechowaniu nacjonalistycznym”.

A co z redaktorami „Gazety Polskiej? Przecież ich też łączy z Applebaum pogląd, że każdy nacjonalista jest dobry, byle nie polski?

Kto w Polsce bierze czynny udział w promowaniu banderowskich postulatów historycznych i gloryfikuje zbrodniczą organizację? Od samego początku istnienia III RP środowisko dawnego KOR, skupione wokół „Gazety Wyborczej”, za cel główny swoich działań postawiło sobie lansowanie idei tzw. pojednania polsko-ukraińskiego, przez co rozumiano przyjęcie wykładni historii najnowszej środowisk probanderowskich.

Ośrodek skupiony wokół Adama Michnika i Jacka Kuronia, tropiący wszelkie przejawy nacjonalizmu w Polsce, przeszedł do porządku dziennego nad skrajnie szowinistyczną ideologią OUN-UPA. Michnikowi i Kuroniowi nie przeszkadzało nawet to, że organizacja, którą wzięli w obronę miała na sumieniu śmierć dziesiątków tysięcy Żydów. Główną wykładnią stały się słowa Jacka Kuronia: „Jeśli Ukraina chce być niepodległa, nie może wyrzec się pamięci o UPA. UPA była powstańczą armią walczącą o niepodległość”.

Przypomnieć też warto o złożonej w wywiadzie dla „Kuriera Galicyjskiego” propozycji Adama Michnika przyłączenia Polski do Ukrainy i nadanie nowemu tworowi nazwy UKR-POL. „Będziemy wówczas państwem, z którym się będzie musiał liczyć każdy i na wschodzie i na zachodzie” – prorokował, z akcentem na „MY”. Chociaż w tym przypadku nie trudno było odgadnąć, że w pomyśle „nie chodziło o jakiś „UKR-POL”, tylko o stary żydowski pomysł z Judeopolonią.

Dlaczego pochodzący z żydokomunistycznej rodziny kresowej Paweł Kowal, nawołując do wspierania neobanderowskiej Ukrainy, najchętniej w imię interesów i rojeń polityków ukraińskich wypowiedziałby wojnę Rosji? Jak wyjaśnić jego słowa, że „Ukraińcy muszą dojrzeć do samooceny tak, jak Polacy dojrzeli do samooceny w Jedwabnem”? Dlaczego Dawid Wildstein powiedział: „Nierozliczenie rzezi wołyńskiej nie powinno dziś być dla Polaków przeszkodą we wspieraniu Ukraińców” i czy nie ma znaczenia, że jego dziadek był ubekiem, a ojciec masonem?

A może chodzi o coś innego? Aleksander Kwaśniewski, syn ukraińskiego Żyda i oficera NKWD w sprawach Ukrainy wypowiada się jak lobbysta ukraiński, bo bierze pieniądze od żydowskich oligarchów.

À propos – gdy w 1976 r. powstał KOR Michnik pisał: „Marek Edelman powiedział kiedyś, że KOR to było to samo, co Bund. Te same ideały, te same wartości. Dla mnie – mówił Marek – Bund i KOR to ciągłość”. Tymczasem Bund był przedwojenną żydowską partią, która reprezentowała komunistyczny ekstremizm, która manifestował swoją wrogość do państwa polskiego, domagała się pełnej autonomii dla żydów, laickiego szkolnictwa oraz zrównania języka jidysz z językiem polskim, którą minister spraw wewnętrznych II RP uznał za „partię kryptokomunistyczną, bo „zgłosiła swój akces do komunistycznej Międzynarodówki i stoi na stanowisku wrogim naszemu państwu”.

Sprawdzianem lojalności KOR wobec Polski byli wyłonieni liderzy, którzy w sytuacji niedojrzałości chłopsko-robotniczych elit „S”, przejęli ruch protestu, wymanewrowali hierarchów kościelnych, zmonopolizowali poparcie z zagranicy, zablokowali odrodzenie się endecji, chadecji, a nawet PPS.

Dlaczego wszyscy mają poglądy dziwnie podobne do poglądów lobby ukraińskiego? Co, oprócz miłości do banderowców, ich łączy? Może nienawiść do Polaków? I czy tylko nienawiść?

Anne Applebaum i żydowska gazeta dla Polaków szczególnie uwzięła się na Wiktora Janukowycza. I tu pytanie: Czy nie wzięło się to z tego, że „Nasz Dziennik” nieopatrznie ujawnił: „Korzenie rodziny Wiktora Janukowycza sięgają dzisiejszej Białorusi (…) w Janukach wszyscy byli gospodarzami i pszczelarzami (…) dziadek Wiktora został ochrzczony w miejscowym kościele katolickim. Ludność tych terenów Białorusi – to przeważnie katolicy. Toż była tu kiedyś Polska. Swoistymi świadkami tamtych czasów są pomniki na miejscowym cmentarzu. Na większości z nich napisy już się starły, a na tych, które się zachowały, widać napisane alfabetem łacińskim nazwisko „Janukowicz”.

I drugie pytanie: Czy nie wzięło się to z tego, że tygodnik „Nasza Polska” napisał: „Nie mógł Polak zostać prezydentem w Warszawie to musiał w Kijowie. Na Warszawę jeszcze Polacy muszą poczekać!”.

Na Janukowycza uwzięła się nie tylko gazeta żydowska. Słowa: „Popieram wszystkich Ukraińców protestujących w Kijowie przeciwko rządom postkomunistycznego bandyty”, pojawiły się w… „Warszawskiej Gazecie” Pomijano przy tym i przemilczano oczywisty fakt, że przedmajdanowa ekipa wła­dzy w Kijowie była po prostu propolska i że swoistej pikanterii dodawał postulat ministra edukacji w rządzie Janukowycza wprowadzenia języka polskiego jako drugiego języka urzędowego w zachodniej części Ukrainy.

Polityczne zadanie usunięcia Janukowycza, postawione przed polską klasą polityczną przez Sorosa, wymagało „marginalizacji konfliktów historycznych” i partnera po stronie ukraińskiej. Zostali nimi skrajni nacjonaliści, którym nie przeszkadzało, że Ukrainą rządzi rosyjsko-żydowska mafia i że finansowego wsparcia udziela im lider społeczności żydowskiej, rezydujący w Genewie posiadacz paszportu izraelskiego Ihor Kołomojski. „Naszych”, do tej antypolskiej machinacji nie zniechęcił nawet Günter Verheugen, który zdiagnozował: „Po raz pierwszy w tym stuleciu prawdziwi faszyści z krwi i kości zasiadają w rządzie”.

W tym kontekście przypomnieć należy, że Janukowyczowi szyto buty marionetki Moskwy, mimo że dobrze mu szło układanie stosunków z Putinem na zasadzie „jak równy z równym”, mimo że nie zgodził się, by Ukraina wstąpiła do unii celnej z Rosją i mimo że z większym sukcesem niż „nasi”, oparł się szan­tażowi energetycznemu Putina, i to wówczas, gdy mentalnie zrusyfikowa­ny polski minister podpisywał niekorzystne kontrakty na dostawy gazu rosyjskiego.

Przy okazji – co się porobiło z PSL-owcami? Niegdyś byli pierwszą partią, która dbała o pamięć pomordowanych na Wołyniu. Dziś Kosiniak-Kamysz pierwszy rzuca hasło „UkraPolin”, a Marek Sawicki rzuca pomysł, aby Państwo Polskie wykupiło i wyremontowało 200 tysięcy opuszczonych chłopskich chałup i przekazało je ukraińskim przesiedleńcom.

À propos – kiedy podczas kampanii wyborczej w 2015 r. kandydat PSL Adam Jarubas naruszył święte tabu, jakim jest bezkrytyczne popieranie Ukrainy, został solidarnie zaatakowany przez cały establishment i skutecznie wyciszony. To był klasyczny przykład funkcjonowania nieformalnego układu PO-PiS, kiedy spór między „zaprzańcami” a „szczerymi patriotami” nie toczy się o interes narodowy, ale o to, kto lepiej będzie rządził Polakami w interesie kosmopolitycznego układu.

Są też inne podobieństwa. Tak jak pierwszy pookrągłostołowy rząd Tadeusza Mazowieckiego podjął próbę budowy JudeoPolonii, tak pierwszy pomajdanowy rząd Petro Poroszenki podjął próbę budowy JudeoUkrainy. Z tym że nad Dnieprem to się udało, a nad Wisłą projekt runął, dzięki… Stanowi Tymińskiemu. Przypomnijmy: w wyborach prezydenckich w 1990 roku, przedstawiany jako „kandydat znikąd”, po bardzo intensywnej kampanii, podczas której przedstawiał się jako jedyny „człowiek spoza układu”, zdecydowanie kontestujący balcerowiczowskie reformy gospodarcze, uzyskał w I turze prawie 4 miliony głosów, wyprzedzając Tadeusza Mazowieckiego (i Wołodię Cimoszewicza). Po tej poniżającej klęsce, Mazowiecki wraz ze swym zamysłem Judeopolonii już się nie podniósł.

W dzisiejszej Polsce toczy się jedna wielka wojna i mnóstwo potyczek. Fronty krzyżują się, krzyżują się obce wpływy. Na te potężne i wyrafinowane naciski wystawiona jest „nasza” elita polityczna, nielojalna, czołobitna wobec obcych, uwikłana w agenturalną działalność. Czy kraj, w którym ministrami zostają przypadkowe miernoty, ludzie gardzący polskimi interesami, kupczący pozycją Polski w świecie, których jedynym celem jest utrzymanie się przy władzy, i którym rozkazy wydaje mały żydowski komik, jest zdolna do obrony polskich interesów?

Krzysztof Baliński

Krzysztof Baliński – dyplomata i politolog. W latach 1991-1995 ambasador RP w Syrii i Jordanii. Publicysta poruszający zagadnienia polityki międzynarodowej i polskiej dyplomacji. Publikował w „Nasza Polska”, „Tygodnik Solidarność”, „Głos”, „Warszawska Gazeta”, http://www.polishclub.org, wicipolskie.org. Autor książek: MSZ polski czy antypolski?, Ministerstwo Spraw Obcych, Polska czy Polin? – sekrety relacji polsko-żydowskich.

https://www.bibula.com/

Komentarzy 66 do “Polska dla Polaków”

 1. Emilian58 said

  To czy ministrem zdrowia będzie historyk z wykształcenia to raczej nie powinno być naganne jeżeli to będzie Polak z krwi i kości oraz dziada, pradziada. Oczywiście, musi być dobrym organizatorem i zarządcą oraz dobrać ludzi mających na sercu tylko Polskę i Polaków. Żaden żyd ani łajza z niemieckiej łapanki. A co do Geremka tej wybitnie antypolskiej gnidy to o jego stosunku do Polaków świadczą jego liczne wypowiedzi. A jako że naród polski z łatwością dał się przemienić w naród frajerów i tumanów to można sądzić że tego żydowskiego robactwa które Nas osiadło tak szybko z siebie nie strącimy.

 2. Krzysztof said

  Będziemy zawsze w „czarnej dupie” jeżeli w Polsce będą rządzić ludzie,którzy jej nienawidzą.

 3. JADAM said

  W poprzednim artykule podałem prosty przepis na zllkwidowanie ukropolin .
  ………….. ???????????
  I o czym tu i teraz dyskutować ?
  Bębenki , trąbki i werble ,- to dla młodych .
  (w tym czasie resztki starych muszą zdechnąć ( np. z glodu , zimna i ….
  ….”pomocy tzw. medycznej” ) . 150 -200 lat temu „baba’ , czy znachor szybciej
  pomógł , niż XXI wieczna , tzw. „służba tzw.ZDROWIA” .

 4. Boydar said

  i dla tego zawsze będę popierał Janusza Walusia, bo najlepsze są najprostsze rozwiązania

 5. NICK said

  Są.

 6. Krzysztof said

  No to może jakaś ściepa na „rozwiązywacza problemów”?Ja też jestem za najprostszymi rozwiązaniami.

 7. Krzysztof said

  Pytanie,od kogo zacząć,a może da radę hurtem?

 8. Olo said

  Od ponad 300 lat w Polsce nie ma żadnych zmian. Państwem cały czas rządzą podszywający się pod Polaków sabbatejscy frankiści, którzy są panami życia i śmierci Polaków. A Wołyń 2.0 zbliża się wielkimi krokami.

 9. NICK said

  Krzysztof.
  Czyniłem ściepy.
  Np. na Rydzyka.
  Zawsze to się we g… obracało.
  Pomoc, wszelaka, to do osób znanych.
  Bezpośrednio.

 10. pokrzywa said

  ‚Wiktor Juszczenko plując w twarz polskim sprzymierzeńcom, ogłosił Stepana Banderę narodowym bohaterem Ukrainy’ i pewno w nagrodę otrzymał tytuł doctora h.c. ‚katolickiej’ uczelni KUL im. JP II

 11. Marek said

  Rosja jest krajem terrorystycznym wg europosłów, zaś USA gołąbkiem pokoju.

 12. NICK said

  Jadam.
  „Będąc młodą lekarką”, potwierdzam.

 13. JADAM said

  Nu Marek , nu pagadi ….
  …. 1999 Jugosławia /Belgrad bombardowane …
  SERBOWIE NIE DALI się Stalinowi …..
  a „sojusznik” Ich zrównał z ziemią , wyrwał dla azjatów Ichni Kraków,
  i z 50 -cio milionowej Republiki zrobił tłumek plemionek/narodzików/klubowiczów
  Była Wielka, Niepodległa ,- SUWERENNA YUGOSŁAWIA.
  Co zostało ? ……….
  ….
  Gdybyśmy stanęli okoniem , jak Jugole – przed „reformami/zabójstwem Polskiej
  gospodarki ” – to w ’89 – ’91 mielibyśmy w aktualnym polin – TO SAMO .
  Parę milionów ukrów , których Stalin nie chciał przekwaterować na Syberię ,
  z 3 000 000 volksdeutschów niewielu uciekło (bo i po co ), – i „nowym żywiołem”,
  co złośliwcy nazywają „żydokomuną” (ponad 8 000 000 ) , byłaby taka
  „WOJNA DOMOWA” , – że 2/3 resztek Polaków zasiliłoby Polską Ziemię

 14. Greg said

  Jestem na 1/2 i puszczają mi wszystkie zawory.
  Cała prawda o episkopacie, rydzyku, nie-rządzie.

  https://gloria.tv/share/JKmQNC8WjcbS2CwRfcABFD3af#595

 15. Ad. 9

  Zanim się da grosz komuś, to trzeba posłuchać jego głosu, spojrzeć mu w oczy… A to może wiele powiedzieć… O ktosiu…

 16. NICK said

  Co komu zawierzę a i grosz daję.
  Ten się nikim dla mnie staje wkrótce.

  Dlatego, Gajowemu, nic nie dałem i nie dam.
  Może być, że tylko ja tak mam.
  Takie fatum.
  Albo inaczej?

  Do p. JO byłem ze pierwszych.
  Kasa leciała ho, ho.
  I. Co?
  Ze tym ryżym kudłą?

  ———–
  Czy ja o coś prosiłem??
  Admin

 17. Polskagdzieto said

  Coś niesamowitego! Dlatego media to broń w XXIw. Ponad to, tak ważne jest by nie należały to najeźdzców – oto proszę dziennikarka nazistowsskiego onetu w Polsce Ringer Axel Springer – Mariia Tsiptsiura (Ukrainka), opisuje sytuacje na Ukrainie! Zapewne jest obiektywna w dodatku obca osoba, kreuje obcy i fałszywy światopogląd wsród innego narodu (Polaków) przekaz jest mocno stronniczy i zakłamany . To chore czasy, jak i kiedy one się skończą.. Oby jak najszybciej i bardzo sromotnie dla wszystkich winnych.

 18. MatkaPolka said

  KOLEJNY – b. dobry felieton pana Krzysztofa Balińskiego

  POLSKA W RUINIE a SŁAWA UKRAINIE (felieton Krzysztofa …
  https://ekspedyt.org/2022/05/27/polska-w-ruinie-a-slawa-ukrainie/?cn-reloaded=1

  A gdzie tu Polak? A gdzie tu Polska?
  https://marucha.wordpress.com/2022/11/12/a-gdzie-tu-polak-a-gdzie-tu-polska/

  BANDERYZACJA POLSKI – idzie w szybkim tempie

  OBSERWUJEMY UPADEK PAŃSTWA POLSKIEGO
  Nie będzie Polski – będzie BanderPolin lub Ukro-Polin

  „Polskie elity” polityczne – to są elity banderowskie

  Prezydent – Potomek banderowca
  Ministrowie Obrony Polski – potomkami banderowców (IV rozbiór Polski
  Policja Polska – w rękach Banderowców
  Elity rządzące – przede wszystkim PiS – potomkowie Banderowców
  IPN – przejęty przez Banderowców
  Uchwała Senatu 1990 – Potępienie „Akcji Wisła”

  Wszystko wg planu – Uchwała Prowydu OUN z 1990 roku

  Banderowiec opowiedział jak zabiorą Polske
  Jak wyrżniemy Polaków, to wtedy przejmiemy ich państwo

  (Ukraińców zderzać z Polską nie trzeba- Już zdjeli z youtube)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Illa_Kywa

  POSTĘPY BANDERYZACJ POLSKI
  https://kresywekrwi.blogspot.com/2022/05/postepy-banderyzacji-w-polsce.html

  Rzeczywistość KL Polen
  https://kresywekrwi.blogspot.com/

  (CZYTAJ RÓWNIEŻ Starsze Posty)

 19. Liwiusz said

  Wątpię by przy naszym zadłużeniu dało się Polską rządzić. Zostaje nam tylko obsługa zadłużenia. Wierzyciele założyli nam pętlę na szyję i nic nie nawojujemy.
  Kaddafi jak doszedł do władzy anulował wszystkie długi i wyznaczył Żydom termin na opuszczenie Libii. Żydów przesiedlano do Rzymu.
  Dzisiaj w muzeum niektórych Żydów w Warszawie organizuje się szkolenia dla POLICJANTÓW.
  https://policja.pl/pol/aktualnosci/219124,Edukacja-antydyskryminacyjna-przedsiewziecia-szkoleniowe-dla-Policji.html
  „Na podstawie porozumienia o współpracy zawartej pomiędzy Komendantem Głównym Policji a Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, w piątek ( 03.06.2022 r.) w sali konferencyjnej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyło się szkolenie pn. ,,Edukacja antydyskryminacyjna – przedsięwzięcia szkoleniowe dla Policji”.”

 20. NICK said

  nie, Adminie.
  Nie prosiłeś.
  I nie o tym było. (16).

 21. minka said

  Polska w oczekiwaniu na katastrofę energetyczną

  Gazeta Do Rzeczy obawia się, że przerwy w dostawie prądu na ulicach i w szpitalach mogą rozpocząć się już w grudniu.

  czyżby w imię solidarności z upadliną?

 22. AlexSailor said

  @Minka

  Proszę zwrócić uwagę na tytuł. Przekreśla już całą treść, bo jest czystą manipulacją.
  Po pierwsze, wyłączenie świateł na ulicach, zwłaszcza wsi, gdzie samorządy nastawiały lamp bez sensu oświetlając pola i lasy,
  jest mało istotne.
  Po drugie, wyłączenia prądu w szpitalach odbędą się w ostatniej kolejności, a do tego szpitale mają zapasowe źródła zasilania.
  To jest typowe sianie paniki, bo ludzie natychmiast widzą umierających z braku prądu pacjentów, chirurgów
  nad stołem operacyjnym po wyłączeniu prądu.
  Polskie kopalnie węgla brunatnego i kamiennego pracują i dostarczają go do elektrowni.
  Do tego przybyło sporo instalacji elektrowni słonecznych, które pozwalają zaoszczędzić sporo tego węgla.
  NO CHYBA, ŻE PRĄD POPŁYNIE NA WSCHÓD.
  Ale raczej nie, bo na Ukrainie zniszczone zostały właśnie urządzenia do przesyłu.

  ————
  Krótko mówiąc – lunio jest.
  Admin

 23. bryś said

  ????

  Podczas gdy elektrownie, ciepłownie i rzesza gospodarstw domowych walczą o każdą tonę węgla, polskie kopalnie nie tylko nie zwiększają wydobycia, ale ich produkcja z miesiąca na miesiąc systematycznie spada. W sierpniu — to ostatnie dostępne dane — spółki górnicze wydobyły zaledwie 3,8 mln ton węgla, czyli o 10 proc. mniej niż przed rokiem i o 30 proc. mniej niż w lutym tego roku. Kłopoty ma większość producentów. Tymczasem im mniej krajowego surowca uda się wydobyć, tym więcej musimy sprowadzać go z odległych krajów i to po znacznie wyższej cenie.

  https://businessinsider.com.pl/biznes/polskie-kopalnie-nie-daja-rady-wydobycie-wegla-zamiast-rosnac-spada/nbnpkrn

 24. bryś said

  „Według ostatnich danych GUS produkcja węgla kamiennego w Polsce wyniosła w 2017 roku 65,8 mln ton, czyli o 6,5 proc. mniej niż przed rokiem. Węgla brunatnego wydobyliśmy ponad 61 mln ton, co oznacza wzrost rok do roku o 1,5 proc. Ogółem rzecz biorąc – wydobycie węgla spadło i było najniższe od lat 50-tych XX wieku.

  Trzeba przy tym pamiętać, że spadek wydobycia nie oznacza takiego samego spadku zużycia. Ilość energii wytworzonej w Polsce z węgla w 2017 r. niemal się nie zmieniła. Wzrósł za to import węgla kamiennego, głównie tego z Rosji.”

  Według danych około 1990 roku wydobycie wyniosło 180 mln. ton.

  https://wysokienapiecie.pl/7870-wydobycie-wegla-w-polsce-spadlo-poziomu-z-1950-roku/

 25. bryś said

  Co do wiatraków i fotowoltaik. Ciekawe opracowania Marka Zadrożniaka. Dwa filmy w linkach.

  https://nczas.com/2021/04/17/nadciaga-katastrofa-energetyczna-testament-sp-inz-marka-zadrozniaka/

 26. bryś said

  A do tego od 4 grudnia wchodzi ban na rosyjską ropę.

  Z końcem tego roku wygasają kontrakty na dostawy rosyjskiej ropy do Polski. Wchodzi wówczas w życie kolejny pakiet unijnych sankcji, które zakazują importu produktów ropopochodnych z Rosji. Mamy niewiele czasu na zapewnienie dostaw z innych kierunków. Tymczasem rząd i Orlen w tej sprawie skąpią informacji. Embargo na rosyjskie paliwa oznacza złe wieści dla kierowców, bo może pojawić się problem z dostępnością diesla i LPG.

  https://www.money.pl/gospodarka/embargo-na-rosyjska-rope-coraz-blizej-polska-bierze-udzial-w-globalnym-wyscigu-6832203135994528a.html

 27. bryś said

  Alex – katastrofę to już mamy. Dwukrotny wzrost cen paliw, czy 4 wzrost cen węgla nie jest dla Pana katastrofą? A prąd, gaz?

 28. AlexSailor said

  @Bryś

  Zysk Orlenu zwiększył się o ponad 500%.
  Zyski spółek energetycznych o 21.000%.
  Cena ropy na rynkach światowych niższa niż przed wojną.
  Gaz staniał o połowę.
  To jest zupełnie sztuczne.
  Nawet teraz zamykane i niszczone są kopalnie sprzedające węgiel po 200-300 zł.
  Wojna jest tu raczej sposobem niż przyczyną na zniewolenie ludzi.
  A panika temu bardzo dobrze służy.
  No i dzieci mogą pojechać na wakacje za 500+ (złośliwość > @Marucha).
  Chleb zdrożał 2-3 razy, a magazyny zboża są pełne i ceny skupu się nie zmieniły.
  W końcu wojnę trzeba z czegoś finansować.
  Ale to dopiero początek rżnięcia ogłupionych.
  Jeśli się nie obudzą.
  Nawet w Chinach się budzą i być może skończy się oryginalnym wystrojem świątecznym
  latarni na ich ulicach.
  U nas dalej największym problemem jest „aborcja”, „prawa zboczeńców” i ostatni hit Tuska „in vitro”.
  Po 1989r. sami się nie wybierali.
  Zresztą, to nie o wybory chodzi nawet.
  Oni badają nastroje i nie zrobią niczego, na co nie ma przyzwolenia.
  Teraz jest sprawa samochodów spalinowych i płatnych ekspresówek, a o planach tych
  oficjalnie wiadomo – mówię ludziom i co – nawet piłka kopana jest ważniejsza,
  że o grillu tylko wspomnę.
  Mamy najgłupszy i najbardziej restrykcyjny sposób poboru opłat od autostrad,
  które zostały wybudowane z naszych podatków i za które płacimy podatek już w paliwie.
  I co?
  Czy ktoś żąda bezpłatnych – o ileż sensowniejsze nawet socjalnie, niż 500+ – oczywiście, że nie.
  No to w nagrodę będą płatne ekspresówki.
  Tak to wygląda.
  Gdyby rząd wyleciał po zablokowaniu węgla z Rosji w marcu, czy po przywiezieniu
  4 miliardów kilaka lat temu w darze na Ukrainę przez D., to nie tylko nie byłoby
  teraz rujnowania Polski i wpompowania tam z 200 miliardów (jak nie więcej),
  ale może nawet wojny by nie było.
  A co zrobili Polacy?
  W poczuciu pseudo-chrześcijańskiego obowiązku (ach ta tresura) i nienawiści do Rosji
  pojechali na granicę przygarnąć obcych sobie ludzi w czasie epidemii do domu i wziąć na
  utrzymanie praktycznie.
  Ludzie mieszkania kupowali i meblowali dla nich, tacy miłosierni.
  A jak Polacy w trudnej sytuacji, też dzieci, matki, wdowy, sieroty mieszkają
  w noclegowniach, nie mają dachu nad głową lub na buty, to co tam.

 29. CBA said

  re 11 Dobra uwaga po rosyjsku pod wykazem.!!

 30. Cypisek said

  „wymanewrowali hierarchów kościelnych”

  Kogo wymanewrowali? Poddanych Lolka Kremówkowego? To była celowa, perfidna akcja. Tzw. hierarchia doskonale o tym wiedziała.

 31. revers said

  ad26
  Europejscy przywódcy własną polityką wpędzili Unię Europejską w kryzys energetyczny – powiedziała na antenie kanału TVC rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zakharowa.

  „Oni (przywódcy europejscy – komentarz TASS) popchnęli Europę, w szczególności Unię Europejską, w kierunku globalnej zapaści energetycznej” – powiedziała.

  Zakharova powiedziała, że teraz europejskim przywódcom pozostaje przekonać swoich obywateli, że „to nie jest tylko dobre, to nie jest tylko słuszne, to jest w ich własnym interesie”. „Test demokracji” – dodała.

 32. UZA said

  „W starych demokracjach jest czymś oczywistym, że opinia publiczna ma prawo znać przeszłość ludzi, którzy w jakikolwiek sposób decydują o jej losach.”

  Bo w „starych demokracjach ” tzw. „opinia publiczna” jest już tak zniewolona i otumaniona, że znajomość faktów nie ma żadnego wpływu na jej zachowania. Tymczasem w „nowych demokracjach” ostało się więcej wolnych, myślących samodzielnie ludzi, którzy potrafią ze znajomości faktów wyciągać wnioski. Lepiej więc, żeby za dużo nie wiedzieli, a jak nawet coś wywęszą, to zawsze można ogłosić pozostałym, że to teorie spiskowe.

 33. bryś said

  Revers – przekonywać obywateli? Przecież nie ma żadnego kryzysu? – „Polskie kopalnie węgla brunatnego i kamiennego pracują i dostarczają go do elektrowni.Do tego przybyło sporo instalacji elektrowni słonecznych, które pozwalają zaoszczędzić sporo tego węgla.”

 34. Boydar said

  „Polska dla Polaków”

  ciężko będzie, ale w Bogu nadzieja

 35. Jabo said

  Panie Bryś, ma Pan rację! Większość Polaków, nawet gdy będzie zdychać z głodu i zimna, o wszystko będzie oskarżać Putina i będzie dzielnie znosić dolegliwości, bo dzięki temu Ukraina wygra i obroni nas przed Rosją.

 36. Politycy polscy nie wyciągają wniosków z przeszłości. Wciąż popełniają te same błędy.

  Winno być: Politycy p.o. polskich nie wyciągają… itd. 🙂

  Prawda jest inna. Żaden z nich wniosków nie wyciąga, bo nie po to zrobiono ich politykami. W Polsce.

 37. Boydar said

  Słusznie, Panie Krzysieńku, to albo agenci, albo cwaniacy albo zwykłe tłumoki, są też psychopaci.
  Żadna z tych grup nie jest kompetentna do wyciągania interesujących nas wniosków.

  Ale dalej to tylko narzędzia.

  Dlatego jestem za Królem, jakby co, to będzie jasne kogo zgilotynować, i dla Niego też.

  Obecnie trudno byłoby skrócić 460 z knesejmu, 100 z knesenatu i jeszcze „kilku” innych przydu’pasów. Kupa roboty, z przeważająca ilością kupy.

 38. Krajowcy chrystowiercy z Polin powinni przynajmniej domagac , wywalczyc protestami aby w PRZ byl choc jeden Czlowiek z napletkiem 😁😃. nawet jak ogrodnik ! czy sprzatacz brudow ! albo kierowca 🤔😳🙏

 39. Piotr B. said

  Zobaczymy co ISKRA z Kanady przyniesie i czy w ogole do Polski doleci te zimy.W Kanadzie juz sciezki prostuje.

 40. Lily said

  Nawolywanie Spelnilo Sie!.

  „Niech Stapi Duch Twoj.
  Niech Stapi Duch Twoj,
  i Odnowi Oblicze Ziemi.Tej Ziemi”.
  Warszawa,dnia 02.06.1979 r.

  Dziesiec lat pozniej,co do miesiaca.

 41. revers said

  re39
  no juz zaiskrzylo, gdy w rodzinkach Kanadyjskich po 99% osobnikow zarazonych jest c19 szczepionka i ix-em, jakos to bedzie, damy rade ze szczepka, a nawet bez pradu.

  .https://cdn.newspunch.com/wp-content/uploads/2022/11/jesus-fake-news-678×381.jpg.webp

 42. Piotr B. said

  41…Zrobil BANDYTA to co zrobil,ludzie jeszcze siedza w wiezieniach.Ale?Nie tracmy nadziei.Mialem na Boze Narodzenie pojechac do dzieci,niestety Bufallo odciete od swiata,spadlo 2 metry sniegu.

 43. NICK said

  No właśnie Lily.
  Jakiego to ducha nawoływał lolek.
  Hę?

  Odnowił.
  Widzę.

 44. MatkaPolka said

  Generał Surowikin radykalnie zmienił plany operacyjne na Ukrainie
  https://spiritolibero.neon24.info/post/170047,general-surowikin-radykalnie-zmienil-plany-operacyjne-na-ukrainie

 45. MatkaPolka said

  BATALION MONAKO
  Żegnaj Kijowie, witaj Lazurowe Wybrzeże: Podczas gdy Zachód wysyła pomoc, oto jak skorumpowane elity Ukrainy czerpią zyski z konfliktu (– rozkradając pomoc humanitarną i finansową i militarną)
  KORUPCJA NA UKRAINIE – Elity Ukraińskie uciekają z Ukrainy z olbrzymymi fortunami
  Ukraińscy poborowi uciekają – do Polski,
  a polscy żołnierze gina za „Samostijną Ukraine”

  https://babylonianempire.wordpress.com/2022/11/26/batalion-monako/

 46. MatkaPolka said

  WOJNA NA UKRAINIE
  Nowa strategia gen. Armageddona na ukrainie spowoduje FALE UCHODŹCÓW Z UKRAINY 12-15 mln spowoduje załamanie się Unii Europejskiej (w tym Polski) z powodu napięć społeczno ekonomicznyc i kulturowych

  POLSKIE tłumaczenine automatyczne ze strony cz24.news

  https://cz24.news/surovikinuv-armageddon-dostava-prvni-konkretni-obrysy-v-podobe-ohlaseni-exodu-az-3-milionu-ukrajincu-prchajicich-do-eu-pred-letosni-zimou-hrozi-trvaly-socialni-a-ekonomicky-kolaps-evropske-unie/

  Gen Surowikina (znany jako)Armageddon ma swoje pierwsze konkretne zarysy w postaci zapowiedzi exodusu nawet 3 mln Ukraińców uciekających do UE jeszcze tej zimy. Grozi trwały upadek społeczno-gospodarczy Unii Europejskiej!

  ROSJA/UKRAINA/UE: Szef ukraińskiego giganta energetycznego DTEK Maksym Tymczenko w oświadczeniu prasowym sprzed 3 dni poradził wszystkim Ukraińcom posiadającym pieniądze lub krewnych w UE, aby rozważyli wyjazd z Ukrainy na zimę, aby oszczędzać energię elektryczną dla kluczowych gałęzi przemysłu, takich jak opieka zdrowotna a zwłaszcza szpitale, ponieważ w okresie zimowym spodziewany jest dotkliwy brak energii elektrycznej. A właśnie wczoraj Wołodymyr Zełenski ponowił tę prośbę, aby Ukraińcy rozważyli opuszczenie kraju przed zimą, ponieważ zimą na Ukrainie nie będzie wystarczającej ilości prądu i gazu do ogrzania budynków cywilnych.

  Zapowiedź od razu wywołała niepokój wśród czeskich polityków, bo według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zimowy exodus obejmie od 2 do 3 mln Ukraińców, którzy uciekną z Ukrainy , ale nie tylko przed zimą, ale i przed głodem , ponieważ na Ukrainie dostawy żywności zaczynają się załamywać, ponieważ cała żywność jest konfiskowana przez ukraińskie wojsko. Tak zwana ukraińska doktryna Surowikina, która do tej pory nie miała sensu, zaczyna się spełniać, ale teraz okazuje się, że przezwisko generała „Armageddon” wcale nie jest przesadzone i nie jest dalekie od prawdy.

  Doktryna Surowikina: Armageddon na Ukrainie i jednocześnie w UE
  Zdaniem dowódców NATO jest to bezprecedensowy, ale tym bardziej przerażający plan generała Surowikina ewakuacji ludności Ukrainy do UE na zimę, a następnie znacznie silniejsze bombardowanie opustoszałych już ukraińskich miast, tak aby ci Ukraińcy nie mieli gdzie wrócić na wiosnę i tym samym pozostali na stałe w UE, co doprowadzi do wybuchu załamania gospodarczego, kulturalnego, społecznego, a przede wszystkim bezpieczeństwa w Unii Europejskiej.

  Zdaniem Surovikina Unia może zająć się taką liczbą uchodźców krótkoterminowo przez kilka miesięcy, ale nie na dłuższą metę. Długoterminowy pobyt doprowadzi do eksplozji napięć społecznych w krajach UE i wzrostu nienawiści do Ukraińców. Poszczególne rządy UE będą starały się chronić Ukraińców, co odwróci gniew opinii publicznej od Ukraińców i przeciwko rządom krajów UE.

  Według rosyjskich dziennikarzy, Surowikin chce zapoczątkować koncepcję tzw. kraju niezamieszkałego na Ukrainie , do którego nie wróci, bo nie będzie można tam mieszkać. Woda nie będzie płynąć, ponieważ pompy elektryczne są potrzebne do przepływu wody i zwiększania ciśnienia w rurach w miastach. To samo dotyczy oczyszczalni ścieków i pompowania osadów. W miastach nie da się gotować bez prądu, bo piece w blokach działają na prąd. Tam, gdzie jest ogrzewany gazem, będzie tak samo, bo gazu nie będzie. Miasta staną się niezdatne do zamieszkania, dosłownie miasta duchów, obraz przypominający Armageddon. Ci, którzy mogą przenieść się na wieś Ukrainy, gdzie można ogrzewać drewnem, a chałupy mają studnie, a wodociągi nie istnieją, bo nie są potrzebne, wodę niesie się w wiadrach i konewkach.

  Ukraińskie miasta bez ludności mogą powrócić do UE i pozostać w UE, podczas gdy armia rosyjska będzie mogła spuścić na miasta absolutnie wszystko, w dzień iw nocy
  Opustoszałe miasta będą bombardowane przez wojska rosyjskie. Okupacji takich miast nie będzie już spowalniać obecność ludności cywilnej w mieszkaniach. Surowikin będzie miał otwarte ramiona i będzie mógł zrównać z ziemią miasta, jeśli ulokuje się w nich armia ukraińska. A w jaki sposób zapewni się, że Ukraina sama i dobrowolnie ewakuuje swoje miasta?

  Otóż w taki sposób, aby w tych miastach nie były spełnione warunki do życia ludności cywilnej. Nie będzie prądu, a więc ani wody, ani gazu. Dlatego Zełenski zarządził w niedzielę [ 3 ] ewakuację całej ludności z Chersoniu, gdzie nie ma prądu, gazu i bieżącej wody. Miasto zostanie całkowicie wyludnione i stanie się zapowiedzią tego, co zimą wydarzy się w większości miast Ukrainy. Puste miasta, w których nie będzie ludności cywilnej, tylko rozmieszczone wojska ukraińskie.

 47. MatkaPolka said

  cd..
  Można sobie wyobrazić, co to oznacza dla rosyjskiego planowania wojskowego. Puste miasta bez cywilów wypełnione tylko żołnierzami wroga. Taka jest doktryna Surowikina o „Armageddonie” i pomysł jest taki, że ten exodus Ukraińców z miast pójdzie głównie do UE, bo ukraińska wieś wyludnia się w ciągu tygodnia, podobnie jak Czechy czy Słowacja. Większość zabudowań ma charakter wyłącznie rekreacyjny, zabudowa nie posiada rolnictwa, gdzie rodziny mogłyby uprawiać zboża takie jak ziemniaki, zboże, warzywa, kury, króliki, bydło i tym podobne. Dotyczyć to będzie tylko niewielkiej części Ukraińców. Większość Ukraińców z miast będzie próbowała przedostać się do UE, a taki atak już teraz będzie stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa państw członkowskich UE.
  Powoli zaczyna wychodzić na jaw, dlaczego Polska chciała wciągnąć NATO do wojny. Byłby to pretekst do wprowadzenia stanu wojennego z szerokimi uprawnieniami do ograniczania własności

  Mam nadzieję, że już rozumiecie, dlaczego Petro Fialenko próbuje zatwierdzić stan wojenny w Czechach i dlaczego wszyscy w jego rządzie wylewali krokodyle łzy, kiedy w zeszłym tygodniu nie można było zaangażować NATO w wojnę na Ukrainie z Rosją, bo okazało się, że się, że za atak na polski traktor i ciężarówkę z platformą odpowiedzialne były dwie ukraińskie, a nie rosyjskie rakiety. Rozczarowanie było tym większe, że jeśli teraz z Ukrainy nadejdzie ogromna fala migracyjna, to wszystko się skomplikuje i bez stanu wojennego rządy Czech i Polski będą miały bardzo trudny czas.

  W stanie wojny rząd może nie tylko rekwirować własność prywatną, nieruchomości prywatne, mieszkania, budynki mieszkalne dla Ukraińców, ale może także rekwirować i delegować siłę roboczą oraz nakazać ludziom pracę za darmo i pomoc Ukraińcom A kto odmówił, mógł zostać postawiony przed trybunałem wojskowym i rozstrzelany. Właśnie dlatego potrzebny jest im stan wojenny, który powinien był zostać ogłoszony w oparciu o przystąpienie NATO do wojny z Rosją na Ukrainie w zeszłym tygodniu. W ten sposób doskonale to obmyślili i chcieli zapobiec Armageddonowi Surowikina w Europie. Potrzebują wojny, aby w stanie wojny łatwiej i bez ograniczeń mogli rządzić własnym narodem, Czechami i Polakami.

  FOTO Petro Fialenko i Wołodymyr Zełenski

  Michal Hašek z ČSSD, jako były gubernator obwodu południowomorawskiego, ostrzegał już] rząd, że trzeba powiedzieć Kijowowi, jakie są możliwości Republiki Czeskiej i że nasz kraj nie może przyjąć tylu Ukraińców, ilu w przeszłości . Wygląda jednak na to, że rząd Fialenki jest skłonny posunąć się aż do granicy 1 miliona Ukraińców w Czechach, o czym już kilkukrotnie słyszeli w czeskich mediach ludzie z otoczenia rządu Fialenki.

  Obecnie w Czechach mieszka około 450 000 Ukraińców, a reżim Fialenko uwięził już dwóch aktywistów, którzy protestowali przeciwko niekontrolowanej i niekontrolowanej migracji. Wyobrażacie sobie, co się stanie, jeśli ta liczba się spełni i kolejne 500-600 tysięcy Ukraińców rzeczywiście przybędzie do Czech? Logicznie rzecz biorąc, większość uchodźców będą stanowiły kobiety, dzieci i osoby starsze. I mam nadzieję, że nie muszę tłumaczyć, co to będzie oznaczać dla czeskiego systemu edukacji, który będzie miał problem z uporaniem się z takim naporem ukraińskich dzieci.

  Jeśli Armageddon zostanie rozpętany na Ukrainie gruntownie i nie tylko w ciągu zimy, to stopniowo w kilku falach popchnie do UE nie 3, ale według szacunków dziennikarzy 12-15 mln Ukraińców

 48. MatkaPolka said

  cd..
  Na otwarte ramiona Polski nie można już liczyć, bo w Polsce już wybuchają protesty przeciwko ukraińskim migrantom, a rząd Morawieckiego boi się zamieszek. Warszawa nie będzie mogła przyjąć tylu Ukraińców co wiosną, tym razem Ukraińcy będą musieli szukać schronienia gdzie indziej. Kryzys przyjdzie jednak wiosną, kiedy stanie się jasne, że nie ma już dokąd wracać, bo ukraińskie miasta po rosyjskiej zimowej operacji rakietowej nie nadają się do zamieszkania. Surowikin będzie starał się uniemożliwić Ukraińcom powrót po zimie. Zgadzają się z tym nie tylko rosyjscy dziennikarze, ale także generałowie NATO, co można było usłyszeć w niemieckiej telewizji w weekend.

  Celem Kremla jest wojna z Kolektywnym Zachodem, która ma mieć charakter hybrydowy i polega na rozerwaniu Europy od wewnątrz w wyniku kryzysu migracyjnego z Ukrainy. Kiedy Ukraińcy nie będą mogli wrócić na wiosnę, będą musieli pozostać w krajach UE. Nie będą mogli być na stałe zakwaterowani w szkolnych salach gimnastycznych, hotelach, internatach i ciasnych przestrzeniach internatów. Po prostu będą potrzebować mieszkań, mieszkań dla matek z dziećmi, a rządy Fialenko i Morawiecki zaczną na wiosnę szukać sposobów, aby Ukraińcy wepchnęli Czechów i Polaków do swoich nieruchomości, najpierw do rekreacyjnych na wsi, później w niezamieszkane mieszkania inwestycyjne w miastach.

  Pretekst do wciągnięcia NATO do wojny na Ukrainie z Rosją – Przewrócony polski traktor z platformą

  Pytanie, czy będzie to za opłatą i za pieniądze, czyli w tym sensie, że jak będziecie przyjmować migrantów z Ukrainy, to państwo będzie wam płaciło, czy też będzie to siłą i siłą na podstawie tzw. Ustawa kryzysowa lub stan wojenny. Im dłużej Ukraińcy będą przebywać w Czechach, bo na Ukrainie będzie Armageddon i zero warunków do życia, tym większe będzie napięcie społeczne w Czechach między miejscową ludnością a Ukraińcami. Rząd stanie po stronie Ukraińców i w ten sposób postawi przeciwko sobie własną ludność.

  Plan Surovikina jest w zasadzie genialny, chociaż jest bardziej niż przerażający. Ukraina jest ogromnym krajem, a według rosyjskich dziennikarzy liczba 2-3 mln Ukraińców jest mocno i kilkakrotnie niedoszacowana, ponieważ jeśli armia rosyjska zamknie większość Ukrainy, 12-15 mln Ukraińców trafi do UE w kilku fale, według trzeźwych szacunków. A rząd Czech będzie musiał znowu zadłużać się i pożyczać od Ukraińców. Ostatecznie na Ukrainie pozostaną tylko ukraińscy żołnierze i wyludnione miasta. Obraz Armagedonu. A w Chersoniu właśnie się zaczęło.

 49. Józef Bizoń said

  Re. 43 NICK

  To jest cały czas aktualne, bo duch Jego jeszcze nie zstąpił na polską ziemię.
  Muszą wpierw zmięknąć zatwardziałe serca – również i szyderców.

  ———-
  Już niedługo pewnie wstąpi.
  Admin

 50. wnikliwymokiem said

  ” Politycy polscy ” –

  – politycy w Polsce jest poprawnie … no bo to jacy politycy w Polsce są Polakami ?

 51. Józef Bizoń said

  Re. MatkaPolka

  Nie będzie żadnej następnej fali 12-15 mln. Ukraińców.
  Już zaczyna działać wstecznie na Ukrainie zasada – wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
  Główna masa Ukraińców, tych co chcieli wyjechać z Ukrainy, już wyjechała.
  Te 12-15 mln. dojdzie do wniosku, że trzeba ukręcić łeb Zełemskiemu i jego świcie.
  Roboty dla Ukraińców będzie w bród przy odbudowie Ukrainy – tak było przy odbudowie Polski po II w.ś. (w tym Warszawy – w 65% zniszczone, Jasła – w 97% zniszczone).

 52. NICK said

  taka jest reży-seria.
  Ducha lolkowego.

 53. NICK said

  Zatem.
  Białoruś jest przepołowiona.
  Leci do Moskwy.
  Naturalnie.
  Bo musi.

  Bo Polska jest głupia.

  No tak.
  Ruscy wiele nam zrobili.
  Złego i dobrego.

  Manifest.
  Chcę jednoty.
  Sławian.

 54. Józef Bizoń said

  Ku przemyśleniu i refleksji wielu – w tym tu piszących.

  Ewangelia Mateusza » Rozdział 27
  http://bibliepolskie.pl/zzteksty_ch.php?wid=29&book=40&chapter=27&e=

 55. Józef Bizoń said

  Re. 53 NICK

  A pod czyim panowaniem ma być ta jednota Słowian?

 56. JADAM said

  Drogi NICKU
  Jedność SŁOWIAN BYŁA , JEST I B Ę DZI E . {!!!}
  Czy społeczność znad wisełki ( ksywa : ściek Czaskoskiego) , to
  wszyscy Słowianie ??? ( Nie mylić plemion z dalekiego , czy bliskiego wschodu
  ze Słowianami ! )
  Pozdrówka W. Sz. Panie ( chociaż – żeś wariat , ale p o ż y t e cz n y , –
  -to było w ramach wrestlingu , o którym ja nie zapomniałem )

 57. Józef Bizoń said

  Krótko i treściwie.

  Dla PiS ważniejsza jest propaganda niż bezpieczeństwo Polaków? Prof. Izydorczyk stawia sprawę jasno!

  https://banbye.com/watch/v_ycgM1lrDs2J8

 58. JADAM said

  Ad 55 & 53
  Nie daj się NICKu.
  J. W. Panie Józefie .
  W takiej społeczności Słowian
  Zarządzającym jest Rada Seniorów
  ( wiek ponad ’40 , udokumentowane pochodzenie do 4 pokolenia
  wstecz – w danym Narodzie , – CZYSTE KONTO w sprawach „byznesu,
  działalności , ETYKI )
  i KAŻDEGO NALEŻY USUNĄĆ (wypierdolić na cito i na amen z zarządzania po
  KAŻDYM EKSCESIE w trakcie zarządu – a wystarczy 100 000 głosujących
  na tego „menela” ).
  P.S.
  Ogromnie się cieszę , że ” zmartwychstała ” Matka Polka .
  Wyrazy szacunku M-me.

 59. dość said

  „W stanie wojny rząd może nie tylko rekwirować własność prywatną, nieruchomości prywatne, mieszkania, budynki mieszkalne dla Ukraińców, ale może także rekwirować i delegować siłę roboczą oraz nakazać ludziom pracę za darmo i pomoc Ukraińcom”

  Ja ci k-wa dam dokwaterowanie banderowskich śmierdzieli do mieszkań. Niech se PiSiory ich biorą do domów i klechy na plebanie. Jak mnie jakiegoś przydzielą to Bóg mi świadkiem, że będę przestępcą i moje życie nie wróci już nigdy do normalności ale tych ukrów wyje#ję z chaty, a potem obiję ryja wójtowi i spalę mu dom, proboszczowi też obiję, spalę budynek gminy i biura PiSu, a jak trzeba będzie to będę walczył. Zabijał wrogów choćby kamieniami i kijami. Tak powinien zrobić każdy Polak. Już granica k#wa przekroczona. Zmieniają ludziom DNA, chcą wyrzucać z domów, chcą odbierać własność i co jeszcze może cyrograf mam podpisać? Jak zrobią zniesienie własności to trzeba krwii. Co jeszcze te świnie z PiSu wymyślą? To jest już granica granic!

 60. NICK said

  Jestem sobą, cenzorzy moi.
  Rozpatrzę zawołania.
  Gdy zechcę.

 61. JADAM said

  Ad 59 J. W. P. Dość
  I co dalej ………….. z tym bydłem , nierogacizną
  na dwóch nogach ….,
  chocia są na klęczkach.
  Prusowie „zniknęli” w XII wieku , Starożytny RZYM padochł ok.
  IV – V wieku , a po co komu banda znad ścieku pt. „wisła”.
  …………..
  nic chłopie nie zrobisz , jak to , to co żyje , żre , browaruje,
  etc. — N I E . M Y Ś L I
  albo jest tak zagoniona za dutkami , że też zatraciła człowieczeństwo.
  ….
  A to , to już NIEWOLNICTWO

 62. NC said

  W generalnym zarysie tekst pana ambasadora Krzysztofa Balińskiego jest trafnym podsumowaniem najnowszej historii Polski.

  Jest jednak trochę błędów:
  – Bronisław Geremek, czyli Berele Lewartow nie był synem, tylko wnukiem rabina Lewartowa.
  – Żona Kołodki nie może być córką Maksymiliana Pohorille, bo ten nie miał córki. Ale Kołodko był doktorantem Pohorilla.

  No i wieczne pytanie – dlaczego przy okrągłym stole Kiszczak i Jaruzelski oddali władzę w ręce żydowskie?

 63. Piotr B. said

  Jest odpowiedz w tym co napisal Pajak.Silownicy chwilowo stracili Sile,albo celowo… zeby sie przegrupowac.Jelcyn byl tym czym byl i daje odpowiedz.Bo Gorbaczow wiedziel ze jak zostanie w sojuzie to mu leb ukreca,jak nie jedni to drudzy.I to on spawaczowi nakazal oddac…co ten uczynil poddanczo w NY City.

 64. CBA said

  re 62 dlaczego przy okrągłym stole Kiszczak i Jaruzelski oddali władzę w ręce żydowskie?” Retoryczne pytanie…Przecież przy O. Stole żydków było około 90%…to komu mieli oddać ?! I tak wsio było z góry ukartowane.

 65. Boydar said

  znaczy się artykuł pisany na zlecenie

 66. NC said

  Re 64. Pomińmy mebel i inscenizację – dlaczego oddali im właśnie? Czy to wynik rozmowy Rockefeller-Jaruzelski w NYC w 1985? A dlaczego ta rozmowa w ogóle się odbyła?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: