Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Nieukiem Polska stoi
  Krystian Szeliga o Izolacja Zełenskiego
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  misio o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Izolacja Zełenskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

«Batalion Monako»

Posted by Marucha w dniu 2022-11-28 (Poniedziałek)

Żegnaj Kijowie, witaj Lazurowe Wybrzeże: Podczas gdy Zachód wysyła pomoc, oto jak skorumpowane elity Ukrainy czerpią zyski z konfliktu.

Urzędnicy i oligarchowie przekierowali większość wsparcia finansowego wysyłanego do Kijowa.

Od początku rosyjskiej ofensywy wojskowej na Ukrainie, USA, UE i ich sojusznicy udzielili Kijowowi pomocy o wartości 126 miliardów dolarów, co stanowi niemal równowartość całego PKB tego kraju. Ponadto miliony Ukraińców znalazło schronienie w UE, gdzie otrzymali mieszkania, żywność, pozwolenia na pracę i wsparcie psychologiczne. Zakres tej pomocy jest ogromny, nawet jak na zachodnie standardy.

Biorąc pod uwagę, że blok finansował Kijów, zmagając się jednocześnie z własnym kryzysem gospodarczym i energetycznym, pomoc ta jest chyba szczególnie godna uwagi.
>https://www.ifw-kiel.de/topics/war-against-ukraine/ukraine-support-tracker/

Kijów uzasadnia swoje niekończące się prośby o dofinansowanie upadkiem swojej gospodarki, spowodowanym wojną, oraz koniecznością “odparcia agresji rosyjskiej”. Czy jednak pomoc dociera do wyznaczonego celu?

Batalion Monako

Podczas gdy Ukraina doświadczyła powszechnej mobilizacji obejmującej wszystkich mężczyzn poniżej 60 roku życia, wielu byłych i obecnych wysokich urzędników, polityków, biznesmenów i oligarchów przeniosło się w bezpieczne miejsce za granicę – głównie do UE.

Masowa ucieczka ukraińskich elit rozpoczęła się jeszcze przed konfliktem zbrojnym. 14 lutego 2022 roku nagle zniknęło 37 deputowanych z frakcji parlamentarnej prezydenta Ukrainy (Sługa Ludu). >https://www.kp.ru/daily/27363/4545361/

Gdyby następnego dnia posłowie nie dostali zakazu opuszczania kraju, z pewnością dołączyliby do nich inni. Równocześnie, byli urzędnicy i oligarchowie cieszyli się szerszą swobodą przemieszczania się. Według włoskiej gazety “La Repubblica”, z kijowskiego lotniska Boryspol wystartowało 14 lutego także 20 odrzutowców biznesowych. >https://www.repubblica.it/esteri/2022/02/14/news/jet_privati_e_charter_la_grande_fuga_da_kiev_di_oligarchi_e_deputati-337773360/

Jako pierwsi ruszyli potentaci. Przedsiębiorca i poseł Vadim Novinsky, biznesmeni Vasily Khmelnitsky i Vadim Stolar, Vadim Nesterenko i Andrey Stavnitzer opuścili kraj lotami czarterowymi. Polityk-milioner Igor Abramowicz zarezerwował prywatny lot do Austrii dla 50 osób – na pokład zabrał krewnych, partnerów biznesowych i kolegów z partii. Oligarchowie polecieli z Kijowa do Nicei, Monachium, Wiednia, na Cypr i do innych miejsc w UE. Inna grupa biznesmenów wystartowała prywatnymi samolotami z Odessy. Właściciel banku Vostok odleciał do Izraela, a szef grupy Transship do Limassolu (Cypr). Kraj opuścił również były gubernator obwodu odeskiego, Władimir Niemirowski z firmy Stalkanat.

Latem i wczesną jesienią 2022 roku, Ukraińska Prawda przygotowała kilka filmów śledczych o nadających się do służby ukraińskich miliarderach i urzędnikach zauważonych na wakacjach na Lazurowym Wybrzeżu – w trakcie wojny. Film o ironicznym tytule “Batalion Monako” pokazuje ukraińskich oligarchów wypoczywających w swoich willach, rezydencjach i na jachtach. W pierwszej części widzimy biznesmena Konstantina Zhevago, który znajduje się na liście poszukiwanych przez Interpol
>https://ria.ru/20210715/rozysk-1741437113.html
relaksującego się na swoim prywatnym jachcie wartym 70 milionów dolarów. Jacht upiększa linię brzegową Lazurowego Wybrzeża, podczas gdy rodzina Zhevago schodzi z pokładu.

Obok, widać płynącego jachtem charkowskiego przedsiębiorcę Aleksandra Jarosławskiego, który obiecał sprzedać swój jacht i przekazać środki na odbudowę Charkowa.

Dziennikarze “Ukraińskiej Prawdy” zauważyli również we Francji braci Surkisów, którzy obecnie wynajmują apartamenty o wartości 2 milionów euro rocznie. Tymczasem Bentley o wartości 300 000 dolarów należący do ukraińskiego biznesmena Vadima Ermolaeva został dostrzeżony w pobliżu kasyna w Monako, a Eduard Kohan, współzałożyciel Euroenergotrade, był widziany w jednym z eleganckich hoteli w Monte Carlo.

Wygląda na to, że cała kolonia ukraińskich oligarchów zamieszkała w elitarnej francuskiej gminie Cap-Ferrat. Deweloper Vadim Solar, oligarchowie Dmitry Firtash, Vitaly Khomutynnik i Sergey Lovochkin są wśród tych, którzy cieszą się luksusowym życiem na tle wojny. Willę Cap-Ferrat należącą kiedyś do króla Belgii Leopolda II kupił najbogatszy ukraiński oligarcha Rinat Achmetow. Jego sąsiadami są Aleksander Davtyan, prezes Grupy Inwestycyjnej DAD LLC orazWładisław Gelzin, były deputowany Donieckiej Rady Obwodowej.

Jak wielokrotnie podkreślają twórcy filmu, deputowani i biznesmeni “prorosyjskich” frakcji parlamentarnych opuścili kraj w czasie wojny. Jednak wielu aktywnych zwolenników obecnej władzy również woli bronić ojczyzny z zagranicy.

Ukraińskiej Prawdzie udało się przeprowadzić wywiad z Andrejem Kołodowem, deputowanym z partii Sługa Ludu Władimira Żeleńskiego, z jego obecnego miejsca zamieszkania w Wiedniu.

Stolicę Austrii wybrali także nacjonalista Nikita Poturajew oraz Siergiej Melnichuk, były szef batalionu Aidar, znany ze zbrodni wojennych, o których informuje Amnesty International.
>https://ukraina.ru/20220226/1033384967.html https://www.amnesty.org/en/documents/eur50/040/2014/en/

Były szef Sądu Konstytucyjnego Ukrainy 59-letni Aleksander Tupicki i 45-letni były prokurator generalny Ukrainy Rusłan Riaboszapka również opowiedzieli się za zagranicznymi “okopami”.
>https://donpress.ru/gde-sejchas-samye-jarostnye-ukrainskie-patrioty/

Członkowie ukraińskiego parlamentu nie spieszą się z uchwalaniem w czasie wojny żywotnie ważnych dla kraju ustaw. Według kanału Telegram “Volyn News” – na dzień 11 marca, ponad 20 deputowanych z nieokreślonych powodów przeniosło się za granicę. Geografia wybranych lokalizacji jest rozległa: Wielka Brytania, Polska, Katar, Hiszpania, Francja, Austria, Rumunia, Węgry, ZEA, Mołdawia, Izrael itd.
>https://t.me/volyn_news/15046
W marcu Prokuratura Generalna Ukrainy wszczęła śledztwo w sprawie działań sześciu parlamentarzystów, którzy pozostali za granicą.
>https://kyiv.media/news/deputativ-rady-yaki-vyyihaly-za-kordon-hochut-prytyagnuty-do-vidpovidalnosti

Najwyraźniej ani wojna, ani kary nie są w stanie zmusić ukraińskich ustawodawców do pracy. Na posiedzenie parlamentu 20 lipca stawiło się zaledwie 99 z 450 deputowanych.
>https://ukraina.ru/20210721/1031889498.html
Prawdopodobnie są rozkojarzeni latem, Lazurowym Wybrzeżem, Malediwami i jachtami… Co do obrony samej Ukrainy – zostawmy to ochotnikom zagranicznym, stwierdzają.

Ustawodawca siedzi w pustej sali parlamentarnej przed rozpoczęciem sesji. © Sergii Kharchenko / NurPhoto via Getty Images

Dokąd trafia cała pomoc wojskowa i humanitarna?

Niektórzy zachodni darczyńcy zauważyli ostatnio, że większość pomocy wojskowej i humanitarnej nigdy nie dociera do ukraińskiej armii lub do zwykłych obywateli.

W autorskim filmie dokumentalnym CBS podało, że około 70% pomocy wojskowej nie trafiło do zamierzonych beneficjentów, a kraje darczyńcy często nie są w stanie kontrolować jej przeznaczenia. Według twórców raportu, część broni jest sprzedawana na czarnym rynku. Jak powiedział weteran Korpusu Piechoty Morskiej USA – Andy Milburn: “Mogę stwierdzić jednoznacznie, że do jednostek na linii frontu te rzeczy nie docierają. Drony, Switchblades, IFAKs. Nie ma ich, jasne, kamizelki, hełmy, jak zwał tak zwał”.

The Grayzone pisze, że broń i pomoc humanitarna dostarczana przez Zachód ukraińskiej armii jest po drodze rozkradana i nigdy nie dociera do żołnierzy. W tym samym czasie ukraińscy deputowani przyznali sobie niedawno 70-procentową podwyżkę płac. Autor artykułu twierdzi, że miliardy dolarów z otrzymane z UE i USA zostały przekierowane gdzie indziej.
>https://thegrayzone.com/2022/08/18/ukraine-veterans-us-aid-soldiers-war/

Ukraiński żołnierz o imieniu Iwan opowiedział dziennikarzom o zachodnich funduszach nigdy nie docierających na front: “Wyobraź sobie, że mówisz amerykańskiemu żołnierzowi, że na wojnie używamy naszych prywatnych samochodów i jesteśmy również odpowiedzialni za płacenie za naprawy i paliwo. Kupujemy nasze indywidualne kamizelki kuloodporne i hełmy. Nie mamy narzędzi obserwacyjnych ani kamer, więc żołnierze muszą wystawiać głowy, by zobaczyć, co nadciąga, co oznacza, że w każdej chwili rakieta lub czołg może urwać im głowę.”

Samantha Morris, lekarka z USA, zwróciła uwagę na kradzież środków medycznych i ogólną korupcję: “Lekarz prowadzący w bazie wojskowej w Sumach zamawiał w różnych momentach środki medyczne od i dla wojska, przy czym zdarzyło mu się, że 15 ciężarówek z zaopatrzeniem całkowicie zniknęło” – powiedziała. Lekarze nie byli w stanie zorganizować kursów dla asystentów medycznych, dopóki nie wstawił się za nimi przyjaciel gubernatora obwodu sumskiego.

CNN rozmawiała z emerytowanym pułkownikiem USA, który powiedział, że ukraińskim oddziałom brakuje zaopatrzenia. Broń strzelecka, sprzęt medyczny, szpitale polowe i wiele innych rzeczy znajduje się pod kontrolą struktur prywatnych – bardziej zainteresowanych kradzieżą pieniędzy niż ratowaniem życia swoich rodaków. >https://maxpark.com/community/7300/content/7594219

Jak podkreślał Stephen Myers, były członek Komitetu Doradczego Departamentu Stanu USA ds. Międzynarodowej Polityki Gospodarczej, “niewiele stoi na przeszkodzie, aby dowódca polowy przekierował część sprzętu do nabywców, vel Rosjan, Chińczyków, Irańczyków lub kogokolwiek innego, jednocześnie twierdząc, że sprzęt i broń zostały zniszczone…”
>https://www.newsweek.com/billions-us-aid-vanished-afghanistan-will-ukraine-same-1733077

Tysiące ton pomocy humanitarnej są rozkradane. We wrześniu, Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy (NABU) udowodniło, że za kradzieżą pomocy humanitarnej na dużą skalę w obwodzie zaporoskim stoją szef Kancelarii Prezydenta Andrej Jermak, jego zastępca Kirył Tymoszenko, szef partii Sługa Ludu Dawid Arakhamija oraz jego przyjaciel Vemir Davityan.
>https://rusdozor.ru/2022/09/29/na-ukraine-zapadnaya-gumanitarnaya-pomoshh-razvorovyvaetsya-v-promyshlennyx-masshtabax_1202292/

Zaporoscy urzędnicy: Staruch, Nekrasowa, Szerbina i Kurtev jedynie fragmentarycznie wykonywali zadania związane z dystrybucją pomocy. W ciągu sześciu miesięcy zorganizowali kradzież 22 kontenerów morskich, 389 wagonów kolejowych i 220 ciężarówek. Pomoc humanitarna była sprzedawana w ATB i Selpo – supermarketach należących odpowiednio do Giennadija Butkiewicza i Władimira Kostelmana.
>https://eadaily.com/ru/news/2022/09/06/ermak-i-arahamiya-popalis-na-grabezhe-gumanitarki-dlya-zaporozhya

Oczywiście Tymoszenko, Nekrasowa i Davityan zostali “uchodźcami” i znaleźli azyl w Wiedniu. >https://www.autoparus.by/publication/90729

Prawdą jest, że nie wszyscy uciekli. Andrey Yarmolsky, skandaliczny były wiceszef wołyńskiej administracji obwodowej – oskarżony o kradzież pomocy humanitarnej, dostarczanie wadliwych kamizelek kuloodpornych i nielegalne wyprowadzanie ludzi z kraju – awansował. Obecnie pracuje on w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.
>https://www.volynnews.com/news/all/skandalnyy-ekszastupnyk-holovy-volynskoyi-ova-pislia-zlovzhyvan-z-humanitarkoiu-pratsiuye-v-rnbo-/

Kradzione są również materiały medyczne. The Telegraph donosi, że “niektóre z ofiarowanych materiałów trafiły później na półki aptek szpitalnych: wycenione i wystawione na sprzedaż”. Pracownicy służby zdrowia przywłaszczają sobie leki, bandaże i sprzęt medyczny i odsprzedają je pacjentom, dla których miały być darmowe – czytamy w artykule.
>https://www.telegraph.co.uk/global-health/terror-and-security/how-volunteers-delivering-wartime-aid-sidestepping-ukraines/

Podobną historię opowiedziała wspomniana już wcześniej lekarka dr Morris: “Zadzwoniła do mnie pielęgniarka ze szpitala wojskowego w Dnieprze. Powiedziała, że prezes szpitala ukradł wszystkie leki przeciwbólowe, aby je odsprzedać i że leczeni tam ranni żołnierze nie mają środków przeciwbólowych. Błagała nas o przekazanie jej leków przeciwbólowych. Powiedziała, że ukryje je przed prezesem szpitala, aby trafiły do żołnierzy. Ale komu można zaufać? Czy prezes szpitala rzeczywiście kradł leki, czy też pielęgniarka próbowała nas oszukać, abyśmy dali jej leki przeciwbólowe, które mogłaby sprzedać lub wykorzystać? Kto to może wiedzieć. Wszyscy kłamią.”

Wojna dla jednych, Gucci dla drugich

Ogromne przepływy pieniężne z krajów zachodnich są stale przeznaczane przez skorumpowanych urzędników ukraińskich na osobiste wzbogacenie się oraz zakup luksusowych towarów.

W niedawno ujawnionym schemacie korupcyjnym, odescy celnicy przemycali pod przykrywką wyposażenia wojskowego koszulki, plecaki, buty sportowe, paski i inne luksusowe przedmioty firm Givenchy, Gucci, Polo, Dolce & Gabbana, Michael Kors, Chanel, Louis Vuitton i Armani. Dokumenty, deklarujące ładunek jako “przeznaczony dla Sił Zbrojnych Ukrainy”, były podpisywane przez pełniącego obowiązki szefa odeskiego urzędu celnego Witalija Zakolodyżnego.

Zdaniem deputowanego Aleksandra Dubińskiego, jest to powszechny schemat kradzieży. “Praca celników nie spełnia oczekiwań, ponieważ podczas gdy jedni walczą na froncie, inni zarabiają pieniądze w mundurze celnika” – powiedział parlamentarzysta.
>https://news.ati.su/news/2022/06/13/v-rade-vskryli-korruptsiju-na-ukrainskoj-tamozhne-vo-vremja-vojny-316426/

Aby sięgnąć po inny przykład, w maju 2022 roku kraje zachodnie zniosły cła dla Ukrainy. W ciągu tygodnia do kraju sprowadzono ponad 14 000 samochodów osobowych. Jak skomentował wiceminister infrastruktury, Mustafa Nayem, “Biorąc pod uwagę, że jesteśmy krajem będącym w stanie wojny, nasi partnerzy w Polsce, Słowacji i Rumunii byli dość zaskoczeni tak szybką modernizacją naszej floty pojazdów.”
>https://news-front.info/2022/05/04/strannosti-vojny-na-ukraine/

Podczas gdy złodzieje zaopatrują się w luksusowe ubrania i samochody, dbają również o wycofywanie kapitału z Ukrainy.

Według Biura Bezpieczeństwa Ekonomicznego Ukrainy, w budżecie Ukrainy brakuje 4,5 mld hrywien z tytułu podatków od podmiotów prowadzących działalność agrotransferową: “W okresie sierpień-wrzesień 2022 roku przez obszar celny Ukrainy wyeksportowano prawie 12 mln ton upraw zbożowych i oleju o wartości szacowanej na 137 mld hrywien. Z tego prawie 4 mln ton wyeksportowały fałszywe firmy istniejące wyłącznie na papierze.” Ponadto, “większość firm nierezydentów, do których eksportowane jest zboże, to firmy wysokiego ryzyka, zamieszane w śledztwa kryminalne.”

Czy to jest ów “deal zbożowy”, któremu aktywnie kibicuje społeczność globalna? Wygląda na to, że ukraińscy oszuści korumpują nie tylko własny kraj, ale i obce państwa. A to tylko przykład jeden z wielu. >https://thepage.ua/ua/news/do-byudzhetu-ne-nadijshlo-48-mlrd-grn-podatkiv-vid-agrotrejderiv

Kiedy bracia Surkis opuścili Ukrainę, zabrali ze sobą 17 milionów dolarów. Ale to tylko drobiazg w porównaniu z “bohaterami Euromajdanu”. Według byłego deputowanego ludowego Ukrainy Olega Tsarewa, po wybuchu działań wojennych czołowi ukraińscy politycy wysłali za granicę zarówno swój kapitał, jak i swoje rodziny.

Wspomina on, że rodzice i krewni Zelenskiego i jego żona wszyscy opuścili kraj. Jego poprzednik, były prezydent Pyotr Poroshenko, wywiózł do Wielkiej Brytanii nie tylko swoje dzieci, ale także około miliarda dolarów amerykańskich w gotówce.

To samo dotyczy innych ważnych ukraińskich urzędników: były minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow, szef Kancelarii Prezydenta Andrej Jermak, drugi prezydent Ukrainy Leonid Kuczma, były premier Arsenij Jaceniuk i wielu innych – wszyscy wywieźli z kraju swoje rodziny i majątki, szacowane na około miliard dolarów. Nie wspominając o licznych politycznie powiązanych oligarchach.

Również oszuści mniejszej postury są w stanie “indywidualnie przystąpić do UE”. System łapówek pozwala mężczyznom w wieku wojskowym na opuszczenie kraju. Jak podaje Izvestia, opłata wynosi obecnie od 8 do 10 tysięcy dolarów.
>https://iz.ru/1304850/ekaterina-tiunina-ivan-petrov/komanda-sidet-ukrainskie-vlasti-zapretili-muzhchinam-vyezd-za-rubezh

Ukraińskie media również czynnie informują o osobach płacących za przekroczenie granicy.
>https://promin.cv.ua/2022/03/25/na-bukovyni-za-misiats-zibraly-ponad-220-tys-hrn-khabariv-za-peretyn-derzhavnoho-kordonu.html (…)

Autor: Olga Sucharewskaja – była dyplomatka ukraińska
Źródło: https://www.rt.com/russia/566935-they-robbed-ukraine/

https://babylonianempire.wordpress.com

Autor artykułu systematycznie używa anglojęzycznej transliteracji ukraińskich nazwisk, choć mamy polską.
Admin

Komentarzy 21 do “«Batalion Monako»”

 1. bronek said

  Jeżeli forsa nadal tam płynie – to tak tam ma być – jak jest.

 2. Wojna, która okazała się kłamstwem

  „rodzice i krewni Zelenskiego i jego żona wszyscy opuścili kraj”, szczury wiedzą pierwsze, kiedy zaczyna okręt tonąć.

  „Ponadto miliony Ukraińców znalazło schronienie w UE, gdzie otrzymali mieszkania, żywność, ” szacuje się na 8 milionów t.j. ok. 20% całej populacji krainy. Jest rzeczą niespotykaną, żeby nawet w czasie ciężkich zmagań wojennych z kraju uciekło 20% ludności.

  „lekarka dr Morris: … Wszyscy kłamią.” ”

  „Samantha Morris,,,, zwróciła uwagę na kradzież środków medycznych i ogólną korupcję” – TA Ogólha Korupcja systemu w Kijowie była znakomicie znana i udokumentowana od lat, o tym, że ekipa w Kijowie to wyłącznie organizacja przestępcza wiadomo od samych początków tworzenia na ziemiach krainy U atrapy państwa. Nie ma bowiem żadnego państwa w tej krainie.

  „Ogromne przepływy pieniężne z krajów zachodnich są stale przeznaczane przez skorumpowanych urzędników ukraińskich na osobiste wzbogacenie się oraz zakup luksusowych towarów.”

  Naturalnie klan Biden i wspólnicy z UE, znany z innych już przestępstw, rozkoszuje się tą sytuacją, gdyż znaczna część „przekazywanych” do Kijowa środków, jest przecie rozkradana przez stronę darczyńców, myślę, że jeśli połowa środków dociera do Kijowa, to jest już nieźle. Obecnie zarządzający Polakami dlatego tak chętnie podjęli się „wspierać” Kijów, bo przecie jakże łatwo jest im rozkradać owoce pracy Polaków.

  „inni zarabiają pieniądze w mundurze celnika”, bądźmy w zgodzie z semantyką, nie zarabiają tylko rabują.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  „ukraińscy oszuści korumpują nie tylko własny kraj, ale i obce państwa” jak Turcja i organizacje międzynarodowe jak ONZ czy UE, nie pominiemy tu także Rosji.

  „rodzice i krewni Zelenskiego i jego żona wszyscy opuścili kraj”, on sam też by opuścił, ale za drzwiami stoi jego osobista ochrona, która pilnuje, aby nie zwiał.

  Wojna jest zawsze źródłem wszelkiego rabunku, szczególnie rabunku dostaw wojennych. Wojna jest zawsze kłamstwem.

  Aby zrozumieć te wydarzenia, nie sposób nie sięgnąć po termin „chachły”

  https://www.dakowski.pl/chachly-kacapy-batiuszka-uchodzcy/

 3. Emilian58 said

  Czyli po prostu zgniły zachód pasie bandytów z banderlandu! Ciekawe czy to tałatajstwo musi się jednak podzielić „paszą” z dostawcami ameryckimi i tymi z eurochlewu? Bo jakoś tak łatwiutko ten PINIONC podatników zmienia kieszeń! Zapewne Dziupla of London z chęcią pomoże.

 4. Wywrotowiec said

  ..ktos wie gdzie trafiaja polskie wozy strazackie i karetki medyczne?

 5. WI42 said

  @Admin
  „Autor artykułu systematycznie używa anglojęzycznej transliteracji ukraińskich nazwisk, choć mamy polską.”
  Admin
  Najprawdopodobniej nie autor tylko tłumacz

 6. Takie niewinne pytanie.

  Czy te 125 miliardów dolarów to jest bezzwrotna pomoc czy też to trzeba zwracać, z takim czy innym procentem? Za Gierka Zachód też pompował do Peerelu pomoc, która spowodowała 18 miliardowy dług. (tylko 18 wówczas, ale na owe czasy to była kwota niewyobrażalna). Więc jak to jest, dar czy kredyt?

 7. Marucha said

  Re 6:
  1. Pożyczki gierkowskie w dużej mierze szły na inwestycje.
  2. Zostały spłacone już dość dawno.
  3. Kwota niewyobrażalna to dotyczy dzisiejszych pożyczek. Niespłacalnych fizycznie.

 8. NICK said

  Aaa.
  Tu też?
  trzy z dwoma=0+jeden?
  Wypierdalaj.
  Bez ogródek.

  Marucha!

 9. NICK said

  „Witam więc w zacnym gronie jebniętych w mózg.”
  Marucha.
  To było do Ciebie.
  I mnie.
  I Nas.
  Natychmiast!
  WYPIERDOLIĆ!

 10. NICK said

  Pisz coś.

 11. „Zdrowaś Mario, łaski pełna…” – tyle im zostało.

  Trzeba zrobić listę tych typów – będziemy ich wykreślać sukcesywnie…

 12. Greg said

  Zrozumiałeś ten sarkazm opacznie Nick-u.

 13. Boydar said

  też jestem tego zdania

 14. lewarek.pl said

  Autor artykułu systematycznie używa anglojęzycznej transliteracji ukraińskich nazwisk, choć mamy polską.
  Admin

  No i trzeba się będzie do tego przyzwyczaić. Starzy uczyli się rosyjskiego, niektórzy potrafią jeszcze czytać w tym języku, choć mało co albo nic już nie rozumieją. Młodsi nie uczą się rosyjskiego w ogóle. Znają natomiast angielski i dla np. marszałek Czujkow pisze się Chuykov.
  Skundlenie Polaków obejmuje też ich polszczyznę.

 15. Szczepan Zbigniewski said

  wyżej @

  A kto mnie przetłumaczy to zdanie wykopkowego smarkacza?

  „OP GG tylko żeby nie nafeedował jak to mają w zwyczaju mainy ”

  Bo mam 32 lata a nie rozumiem z tego nic.
  Niedługo nie będę chyba w stanie porozumieć się pokoleniem dzieci mojego rodzeństwa.

  Ogólnie uważam wykop.pl za najgorsze gówno w pseudopolskojęzycznym internecie. Nawet media sakiewicza czy oko.press nie są tak p o j e b a n e jak durnie z wykopu. Same tam naziole, rusofoby, banderowcy, korwinowska durnota, koniobijcy, zboczeńcy i incele, sekciarze a nawet fani islamistów. Syf i gnój. Takie będą Rzeczpospolite jakie ich bachory niewychowane.

  ———-
  A gdzie ci „naziole”? W lasach koło Wodzisława Śląskiego?
  Admin

 16. Szczepan Zbigniewski said

  Nie. Na wykop.pl – obrZYDliwym forum

 17. CBA said

  re 7 1. Pożyczki gierkowskie w dużej mierze szły na inwestycje.”” Około 20/25% na dobra konsumpcyjne…reszta na inwestycje /połowa /+/- z tego na inwestycje sensu stricto, reszta na „materiały” potrzebne do …realizacji inwestycji.!

 18. UZA said

  Ad. 15) „OP GG tylko żeby nie nafeedował jak to mają w zwyczaju mainy ”

  O ile zdołałam się zorientować, jest to specyficzny język graczy – miłośników pewnej gry komputerowej („League of Legends”). Chodzi w tej grze, oczywiście, o walkę i wirtualne zabijanie nieprzyjaciół, którzy atakują „naszą” stronę. Znalazłam takie wyjaśnienie : „Gracza, który kilka razy zginął na swojej linii, nie zabijając przeciwnika, nazywa się feederem, bo „karmi” przeciwników złotem i doświadczeniem.”

  Podejrzewam, że to tak wygląda jak u ludożerców – zabijając wroga zyskujesz nie tylko jego dobytek (skarby, krowy, czy co tam jeszcze) ale również jego siłę i żywotność (dlatego ludożercy po bitwie zjadali mózgi zabitych przeciwników). Młodzi ludzie przed komputerami zapewne nawet nie zauważyli, że sprowadzono ich do poziomu dzikusów. Sądzę, że nie ma potrzeby wchodzić w ich świat i uczyć się tej ich nowomowy, ważne, żeby oni jeszcze rozumieli normalny język i potrafili żyć w realnym świecie.

  Obecnie wojna globalnych psychopatów (gadów, Unych, czy jak ich tam nazwiemy) przeciwko ludzkości toczy się właśnie o realny świat, bez którego nie możemy istnieć – ani my, ani oni, bo wszyscy jesteśmy organizmami białkowymi. Oni chcą ten świat zawłaszczyć, a nas z niego wykopać. I to bynajmniej nie do świata wirtualnego – to tylko etap przejściowy. Można sobie siedzieć i grać, ale do tego potrzebne są:

  – elektryczność,
  – sprzęt,
  – ogrzewane pomieszczenie,
  – biurko,
  – wygodne siedzisko,
  – jedzonko i napoje,
  – łazienka, w której wydalamy produkty przemiany materii.

  Tych wszystkich potrzebnych rzeczy dostarczają małolatom rodzice, którzy w realnym świecie ciężko walczą o byt i zarabiają pieniądze. Bo póki co, daje się to jeszcze jakoś robić. Jest jednak coraz trudniej i w końcu musi nastąpić wielka zagłada, o ile bezmyślni ludzie pozwolą się pędzić dalej ku przepaści w złudnej nadziei, że jakoś to będzie.

 19. Umiejętność podzielenia się łupem

  ad. 3, Emilian58

  „czy to tałatajstwo musi się jednak podzielić „paszą” z dostawcami ameryckimi i tymi z eurochlewu?”

  Ne pewno, patrz zresztą 2, ProstoPoPolsku.

  „Wojna jest zawsze źródłem wszelkiego rabunku, szczególnie rabunku dostaw wojennych.”

  Także Wokulski w „Lalce” Prusa tak doszedł do majątku. Ta uwaga jedynie dla tych, którzy czytali lektury w szkole.

 20. krzysio72 said

  Zamiast Wykop, proponuję Wysryw…

 21. Szczepan Zbigniewski said

  UZA @

  Jestem pod wrażeniem pani wiedzy.
  Jak to dorośnie to ja nie wiem jak będzie ten kraj wyglądał. Antypolskie poglądy + dwie lewe ręce. Następujące po sobie pokolenia są coraz głupsze.
  W życiu byłem załamany gdy przyszło mi się zmierzyć z poglądami emerytów zapatrzonych w PiS ale widzę, że młodzi to dopiero „wygrywają” te igrzyska indoktrynacji.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: