Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Ale dlaczego? o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o SŁAWA Ukrainie! – a Polsce na…
  revers o Wolne tematy (08 – …
  CIA o Izolacja Zełenskiego
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Carlos o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Nieukiem Polska stoi
  Krystian Szeliga o Izolacja Zełenskiego
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  misio o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Generał Surowikin radykalnie zmienił plany operacyjne na Ukrainie

Posted by Marucha w dniu 2022-11-28 (Poniedziałek)

Działania Rosjan wpływają na stan fizyczny i moralny wroga, a efekt będzie się nasilać w miarę ochładzania się pogody. Więc nie oczekuj, że rosyjskie ataki rakietowe ustaną.

Znalazłem dziś opinię specjalisty wojskowego, która brzmi dokładnie tak jak teza, którą postawiłem w mojej ostatniej notce. (Może kiedyś zostanę „analitykiem” jak dr Bartosiak albo sam red. Sakiewicz 🙂
Chodziło mi o to, że to sami Ukraińcy powinni położyć kres kijowskiej, nazibanderowskiej juncie wspieranej i inspirowanej przez USA/NATO a obecne działania rosyjskich sił alianckich polegające na niszczeniu czułych punktów ukraińskiej infrastruktury energetycznej właśnie mają ich do tego „zachęcić”.

Rosjanie nie niszczą elektrowni tylko podstacje transformatorowe odpowiedzialne za zasilanie sieci energetycznych. Zaczęli od tych mniejszych 110 kV, potem przyszła kolej na transformatory 320 kV a teraz niszczą te największe 720 kV, które odpowiadają za przesył energii elektrycznej między całymi regionami Ukrainy.

Problem polega na tym, że cała sieć elektryczna Ukrainy została zbudowana za czasów ZSRR i na zachodzie nikt nie produkuje takich stacji transformatorowych, więc nie ma możliwości szybkiej naprawy szkód. Jakiś wojskowy złom może jeszcze wygrzebią ale sieci energetycznych Ukrainy nie uruchomią.

Nazibanderowska junta jest w przysłowiowej „czarnej d…”

Założę się, że Rosjanie planując takie ataki już mają przygotowane zamienniki, bo tylko oni je produkują. Dwa zakłady, które to produkowały na Ukrainie, zostały już dawno „zaorane” przez zachodnich „inwestorów”.
Produkcja takiej podstacji transformatorowej o mocy 720 kV (waży ponad 200 ton) zajmuje kilka miesięcy albo więcej. Montaż gotowej to pewnie dużo krócej i Rosjanie są na to z pewnością przygotowani, technicznie i logistycznie.

Jeśli Ukraińcy chcą mieć znowu światło, ciepło i wodę to nie muszą zrobić nic więcej, jak tylko kopnąć w dupę klauna i jego kamarylę, podziękować „przyjaciołom” z USA/NATO/EU i ogłosić wieczną neutralność Ukrainy. Najlepiej pod nadzorem międzynarodowym. Może wtedy Rosja wspaniałomyślnie zostawi im Odessę i włączy prąd.
[Lepiej byłoby potraktować bydlaka sznurem i wapnem w dole – admin]

Autorem artykułu jest Valentin Vasilescu. Pilot, były zastępca dowódcy sił zbrojnych Rumunii, były senator, absolwent Akademii Studiów Wojskowych w Bukareszcie w 1992 roku.

Zapraszam do lektury.

*                    *                    *

Rosyjski generał Siergiej Surowikin prowadzi kampanię wojskową XXI wieku na Ukrainie przy użyciu najnowocześniejszych metod. Na przykład Surovikin jest zwolennikiem „podejścia pośredniego” brytyjskiego teoretyka wojskowości Basila Henry’ego Liddella Hartha. „Akcja pośrednia” ma na celu pozbawienie sił wroga środków potrzebnych do kontynuowania wojny poprzez ich destabilizację.

W rezultacie armia rosyjska czasowo zrezygnowała z szeroko zakrojonych operacji ofensywnych przeciwko pozycjom Sił Zbrojnych Ukrainy. Od 10 listopada Siergiej Surowikin pracuje nad zniszczeniem krytycznej infrastruktury kijowskiego reżimu poprzez masowe uderzenia w różne instalacje energetyczne. Działania rosyjskiego generała wpływają również na stan fizyczny i moralny wroga a efekt będzie się nasilać w miarę ochładzania się pogody. Więc nie oczekuj, że rosyjskie ataki rakietowe ustaną.

Infrastruktura krytyczna Ukrainy została tak osłabiona, że ​​za każdym razem, gdy Rosjanie przeprowadzają kolejny nalot, ukraiński system narodowy się rozpada. Najważniejsze jest teraz to, że zmiana na Ukrainie jest w ręku generała Surowikina.

Niektóre cele

1. Zachód wysyłał coraz więcej broni i amunicji do armii ukraińskiej, która przekraczała granice i mogła bez przeszkód dotrzeć na linię frontu. Mimo wysiłków Rosja nie osiągnęła jeszcze całkowitej przewagi powietrznej nad Ukrainą a ukraińskie baterie rakietowe nadal stanowią realne zagrożenie dla rosyjskiej siły powietrznej. Uniemożliwiło to rosyjskiemu lotnictwu wojskowemu realizację całego szeregu konkretnych misji, w tym ZAKAZU LOTNICZEGO. W terminologii wojskowej ZAKAZ LOTNICZY ma na celu uniemożliwienie rozmieszczenia/dostawy wojsk i sprzętu bojowego z głębi lądu na linię frontu.

Rosyjskiemu wojsku udało się jednak wykryć i trafić rakietami Iskander w kilka zachodnich magazynów broni i amunicji w północnej i zachodniej Ukrainie. Kilkakrotnie uderzali nawet w pociągi pociskami manewrującymi. Pociągi zatrzymywały się na stacjach tylko na czas załadunku lub rozładunku tej broni. Uderzenia te były możliwe, ponieważ ukraińskie wojska i sprzęt bojowy stacjonowały godzinami w jednym miejscu bez poważnej osłony przeciwlotniczej.

Dziś sytuacja się zmieniła. Gdy tylko armia rosyjska odcina prąd na Ukrainie, zatrzymuje się transport kolejowy, a wraz z nim pociągi z bronią, amunicją i żołnierzami wysyłanymi na front. Różnica między stanem sprzed 10 listopada a dniem dzisiejszym polega na tym, że generał Siergiej Surowikin może każdego dnia wybierać, które ukraińskie pociągi wojskowe mają zniszczyć, gdzie muszą zostać zatrzymane przez armię rosyjską i jakich rosyjskich pocisków użyć przeciwko nim. W ten sposób armia rosyjska wykonuje zadanie zakazu lotniczego, bez prawdziwej dominacji w powietrzu.

Kiedy Rosjanie odcinają prąd, konwoje ukraińskich pociągów z zachodnim uzbrojeniem przeznaczonym na front zostają pozostawione na otwartej przestrzeni, bez żadnej obrony przeciwlotniczej, dokładnie tam, gdzie wcześniej rozlokowała się armia rosyjska. I są natychmiast atakowani przez rosyjskie pociski, jak podczas podstawowego szkolenia rosyjskiej armii na poligonie w Astrachaniu.

2. Sieć satelitarna „Starlink” Elona Muska, która zapewnia nieograniczone połączenie internetowe z Ukrainą. Jest niezbędna dla armii ukraińskiej, gdyż służy do odbierania danych wywiadowczych z amerykańskich systemów wczesnego ostrzegania AWACS, pokładowych i bezzałogowych systemów rozpoznania powietrznego. Bez tych informacji ukraińskie wojsko byłoby „ślepe i głuche” na rosyjskie manewry wojskowe, taktyczne naloty i rosyjskie ataki rakietowe.

Specjaliści wojskowi wiedzą, że Rosja ma kilka urządzeń zakłócających sieć satelitarną „Starlink”. Jednak Rosja nie dotknęła Starlinka i nie zrobi tego w przyszłości. Bo „Starlinek” to miecz obosieczny dla prezydenta Zełenskiego. Moskwa jest zdolna do przeprowadzania globalnych ofensyw czwartej generacji PSYOPS (Psychological Influence Operation), których celem jest zniszczenie, uszczuplenie i okaleczenie organów władzy dowolnego państwa wroga. Na Ukrainie rosyjskie PSYOPS mają na celu zaszczepienie wojsku, a zwłaszcza ludności, z góry określoną percepcję, która jest własną wizją Rosji, w przeciwieństwie do wizji administracji kijowskiej.

Sieci społecznościowe Twitter lub Facebook, VK, Telegram itp. to publiczne kanały przesyłania danych w Internecie, nic więcej. Tyle że bez sieci Starlink Elona Muska, która dostarcza internet na Ukrainie, nie byłoby portali społecznościowych, za pośrednictwem których Rosja mogłaby wywołać stan niepokoju i paniki wśród ukraińskiej ludności. Nie może też tworzyć wirtualnych grup niezadowolonych, by przygotowywać akcje protestacyjne przeciwko reżimowi Zełenskiego.

Technologia robienia „spontanicznych” wieców tego typu rozpowszechniła się w Stanach Zjednoczonych, nazywa się to „Smart Mobs” i ma na celu wstrząsnąć wewnętrzną sytuacją polityczną danego kraju.

Zniszczenie infrastruktury krytycznej będzie miało istotny wpływ na nastroje ukraińskiego społeczeństwa. Zakłada się, że protesty uliczne będą motywowane faktem, że Ukraińcy nie są już w stanie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb (żywność, światło, woda pitna, ogrzewanie itp.). Ludność ukraińska ma już dość wojny, więc wewnętrzny opór ukraiński szybko zyska na popularności.

NATO od dawna stosuje metody PSYOPS. Widać to było na przykład w 1999 r., kiedy NATO zbombardowało serbską infrastrukturę w celu sprowokowania ulicznych demonstracji przeciwko Slobodanowi Miloszeviciowi. Z nowym Majdanem skierowanym przeciwko Zełenskiemu reżim kijowski nie przetrwa do wiosny.

Valentin Vasilescu
Wersję polską opracował SpiritoLibero.
https://spiritolibero.neon24.info

Komentarzy 38 do “Generał Surowikin radykalnie zmienił plany operacyjne na Ukrainie”

 1. Listwa said

  A tylu było niedawno którzy widzieli klęskę Rosji.
  A przycichli teraz.

  ————-
  Ukraina po raz kolejny wygrała wojnę, a Putin kilka razy umarł… 🙂
  Admin

 2. Listwa said

  Zapomniał powiedzieć o sankcjach, rakiety tylko widzi.
  https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1492532%2Cjens-stoltenberg-musimy-byc-przygotowani-na-wiecej-atakow-na-ukraine.html

 3. Nie przycichlim said

  To powyżej jest jedynie opinią rumuńskiego wojskowego. Jak będzie naprawdę zobaczymy.Czy te ukry powstaną przeciw zielonemu i banderowskiemu reżimowi czy będą tak zawzięte, że bez prądu czy nawet wody kilka lat będą siedzieć uparte i zdychać. A uwierzcie mi, że to uparte cholerstwo jest. Wszyscy nie uciekną przecież.

 4. mowimy ,piszemy ,czytamy o kilkunastu tysiacach zabitych antysemitow, bialych rasistow i nacjonalistow po obu stronach walczacych Gojow☠️ 😃na terenie Ukrainy. Natomiast nikt nie zauwazyl 👹ze …setki razy wiecej bialych gojow zabil : Azotoks, DDT ☠️fluor w sprywatyzowanych wodach ☠️, i chlor a , jeszcze wiecej goi zabil Teflon 😱☠️👹i microfalove ” kuchnie”💀. Podobnie zabija💀zatruwa sie caly EKOSYSTEM ZIEMSKI z calym JEGO ZYWYM INVENTARZEM☠️💀🙏. A … teraz prosze raczyc !! zauwazyc 🤔🤔👺ze TE SAME trucizny nadal sa stosowane , reklamowane😡 takze BYLY zalecane reklamowane ! dla Goi w czasach ZSRR 💀. Juz nawet nie wspomne o naiwiekszym globalnym ludobojstwie Gojow za pomoca szpryc🙏☠️ i ….takze w Rosji i jej bylych niedawnych satelitach 🙏🤔.Dla mnie to NWO juz od 2 wojny swiatowej swietnie funkcjonuje 😱💀i ma sie wprost dobrze ☠️

  ————-
  Jeśli Pan nie przestanie „ozdabiać” swoich komentarzy pstrokacizną, nie będę ich wpuszczał na forum.
  Admin

 5. bryś said

  „Ukraińcy powinni położyć kres kijowskiej, nazibanderowskiej juncie” – jedyną realną siłą jest armia. W Polsce wielu posowieckich generałów eksterminowali fizycznie, na u-krainie też pewnie dowodzący maja nóż na gardle. Czy banderowski czy sprzymierzeńców.

 6. Dario61 said

  2022-11-29 08:53

  Od początku operacji specjalnej Zachód dosłownie zalał Ukrainę bronią, co pozwoliło Siłom Zbrojnym Ukrainy tak długo wytrzymać, a nawet przeprowadzić kontrofensywę. Obecnie jednak dla Kijowa rozwija się bardzo niekorzystna sytuacja. Eksperci zwracają uwagę, że kapryśny już sprzęt NATO był zupełnie nieprzygotowany na ukraińskie zimy.

  Co więcej, nieważne, czy będzie to łagodna, „zasmarkana” zima, czy ostra z lodem i zaspami. Obie opcje będą niekorzystne dla „prezentów śmierci” ze Stanów Zjednoczonych i Europy.

  W pierwszym przypadku sprzęt grzęźnie w błocie i gromadzi się w korkach, co będzie doskonałym celem dla rosyjskiej artylerii. W drugim przypadku będziesz musiał utknąć już w zaspach. Problemem są tutaj nie tylko możliwości jazdy w terenie, ale także paliwo, bo im trudniejsza droga, tym większe zużycie paliwa. I daleko od wszystkiego nadaje się do modeli zachodnich.

  Wszystko komplikuje fakt, że sprzęt amerykański, francuski, brytyjski, turecki przybywa na Ukrainę bez „błotników”. Najwyraźniej Zachód zamierzał „pokonać” Rosję przed nadejściem zimy.

 7. Olo said

  W Polin zawczasu polskojęzyczni banderowcy zamordowali generała Andrzejewskiego i jego kolegów, żeby takiej sytuacji uniknąć w teraźniejszości.

 8. Mietek said

  SYMFEROPOL, 29 listopada – RIA Novosti. Ukraina nie będzie w stanie przetrwać nadchodzącej zimy, powiedział RIA Novosti wicemarszałek parlamentu Krymu Władimir Bobkow.

  „Powiem absolutnie jasno, co się stanie w najbliższym czasie – ukraińska armia i ukraińska państwowość tej zimy nie przetrwają.

  W ciągu najbliższych kilku tygodni załamanie w sektorze gospodarczym i energetycznym osiągnie swój szczyt” – powiedział.

  Zdaniem parlamentarzysty Siły Zbrojne Ukrainy będą nadal ponosić porażki.

  „Już dzisiaj armia ukraińska traci kontrolę nad wieloma osadami w Donbasie i ta tendencja będzie się tylko nasilać” – powiedział Bobkow.

  Od 10 października Rosja przeprowadza ataki rakietowe na ukraińską infrastrukturę. Rozpoczęły się dwa dni po ataku terrorystycznym na most krymski, za którym według Moskwy stoją ukraińskie służby specjalne. Celem jest energetyka, przemysł obronny, dowództwo wojskowe i obiekty łączności. Naloty lotnicze w regionach Ukrainy ogłaszane są codziennie, często w całym kraju.

  Kolejny potężny cios miał miejsce 23 listopada. W Kijowie powiedzieli, że wszystkie elektrownie jądrowe i większość elektrowni cieplnych i wodnych okazała się pozbawiona energii, a zdecydowana większość ludności nadal nie ma prądu.

  https://ria.ru/20221129/krym-1834923378.html

 9. Mietek said

  Europejscy członkowie NATO napięci w udzielaniu pomocy Ukrainie tracą zaufanie do USA..
  Global TimesOpublikowano: 29 listopada 2022r.

  Głównym powodem, dla którego Ukraina może wytrzymać do dziś w toczącym się konflikcie z Rosją, jest ciągła pomoc NATO. Jednak przedstawiciele NATO w ostatnich dniach przyznali, że europejscy członkowie bloku mają trudności z udzieleniem Ukrainie pomocy. Czy taka okoliczność może pomóc kryzysowi ukraińskiemu zapoczątkować rozmowy pokojowe?

  W rozmowie z niemiecką gazetą Welt am Sonntag sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg przyznał, że wojskowe i finansowe wsparcie krajów zachodnich dla Kijowa drogo kosztuje ich społeczeństwa. „Wzrastające rachunki za żywność i energię oznaczają ciężkie czasy dla wielu gospodarstw domowych w Europie” – powiedział. Jednak kraje europejskie powinny nadal zaopatrywać Kijów w dostawy wojskowe pomimo ceny, ponieważ „najlepszym sposobem na utrzymanie pokoju jest wspieranie Ukrainy” – kontynuował.

  Podobnie artykuł w New York Times z soboty, zatytułowany „USA i NATO starają się uzbroić Ukrainę i uzupełnić własne arsenały”, zacytował urzędnika NATO, który powiedział, że jeśli chodzi o dostarczanie broni Ukrainie, mniejsze kraje wyczerpały swój potencjał, z 20 z 30 członków „dość wystukanych”. Ale pozostałe 10 wciąż może zapewnić więcej, zasugerował, zwłaszcza większych sojuszników. 

  Pomimo retoryki, że NATO dotrzymuje kroku USA w dostarczaniu pomocy Ukrainie, państwa członkowskie NATO, zwłaszcza te w Europie, wykazują oznaki wyczerpania. Kraje europejskie są rzeczywiście najbardziej dotknięte kryzysem rosyjsko-ukraińskim i zapłaciły ogromną cenę za udzielenie Ukrainie pomocy, nie tylko zużywając istniejące uzbrojenie, ale także cierpiąc z powodu rosnących rachunków za energię i inflacji, która sięgała dziesięcioleci. W wielu krajach europejskich poparcie społeczne dla dalszej pomocy dla Ukrainy jest kruche. Sądząc po dzisiejszej sytuacji Europy, europejskim członkom NATO trudno jest utrzymać pomoc dla Ukrainy.

  Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone, które przewodzą blokowi, w następstwie wyborów śródokresowych, kiedy Republikanie przejęli kontrolę w Izbie Reprezentantów, motywacja Waszyngtonu do oferowania pomocy Ukrainie zostanie znacznie zmniejszona.

  „Uważa się, że urzędnicy NATO, w szczególności Stoltenberg, wkrótce napotkają piętrzącą się presję. Mimo że nalegał on na kraje europejskie, aby kontynuowały dostawy na Ukrainę, sądząc po rzeczywistej sytuacji krajów europejskich, jeśli będą kontynuowane, będzie to stanowią dla nich ciężar nie do udźwignięcia. Taka pomoc z pewnością nie jest trwała”, powiedział Global Times Lü Xiang, ekspert w dziedzinie badań amerykańskich i pracownik naukowy Chińskiej Akademii Nauk Społecznych.

  Nie tylko Ukrainę, ale także Europę czeka bardzo trudna i wymagająca zima. Przywódcy krajów europejskich nie chcą, aby te problemy utrzymywały się, ponieważ będzie to powstrzymywało ich przed zdobyciem większego poparcia w wyborach.

  W rezultacie prawdopodobny jest gwałtowny spadek pomocy NATO dla Ukrainy, a dostawy utrzymają się jedynie na poziomie symbolicznym. Następnie NATO lub kraje europejskie mogą rozpocząć negocjacje z Rosją, aby załagodzić kryzys i przywrócić narody Ukrainy i Europy do względnie normalnego życia, zauważył Lü.

  Prawdopodobieństwo negocjacji pokojowych z Rosją zależy od tego, jak państwa członkowskie NATO negocjują z USA. Prezydent Francji Emmanuel Macron może również omówić tę kwestię ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Joe Bidenem podczas jego wizyty w USA w tym tygodniu.

  Ponieważ NATO jest grupą wojskową zdominowaną przez Waszyngton, retoryka urzędników NATO w rzeczywistości reprezentuje bardziej interesy Waszyngtonu. Słowa urzędników NATO wzywające państwa europejskie do kontynuowania pomocy dla Ukrainy pomimo trudności mogą jeszcze bardziej pogłębić przepaść między USA a Europą.

  Sprzeczność między Stanami Zjednoczonymi a Europą stała się widoczna. Kraje europejskie są rozczarowane sprzedażą przez USA energii po zawrotnych cenach w kontekście kryzysu energetycznego. A waszyngtońska ustawa o redukcji inflacji poważnie zaszkodziła interesom Europy.

  Niektórzy politycy w Europie widzieli już wyraźnie, że USA mają nadzieję na pociągnięcie Rosji w dół, osłabienie Europy i wzmocnienie zależności Europy od USA, tak aby zachować hegemonię w Europie, wykorzystując kryzys ukraiński, który w rzeczywistości poświęca interesy sojuszników. To spowoduje, że kraje europejskie lepiej zrozumieją, że USA są niewiarygodne i zmniejszy spójność w ramach NATO.
  https://www.globaltimes.cn/page/202211/1280678.shtml

 10. Mietek said

  Pushilin ogłosił rychłe uwolnienie Ugledara

  Pełniący obowiązki szefa DPR Pushilin powiedział, że Ugledar zostanie zwolniony „bardzo szybko”

  MOSKWA, 29 listopada – RIA Novosti. Vuhledar zostanie zwolniony w najbliższej przyszłości, powiedział Denis Pushilin, pełniący obowiązki szefa Donieckiej Republiki Ludowej.

  „Ważnym kierunkiem jest Ugledarskoje. Wróg próbuje, w nocy były pewne próby kontrataku w kierunku Pawłówki. Dla wroga była to bolesna utrata osady, pozycji. muszą wykonać zadania. Vuhledar również zostanie wkrótce zwolniony” – powiedział.

  Według niego w tym przypadku otworzy się możliwość dojazdu do Kramatorska i Słowiańska.

  W przededniu Puszylina powiedział, że wojska ukraińskie poniosły poważne straty w kierunku Uludar. Ponadto według pełniącego obowiązki szefa KRLD armia rosyjska znajduje się blisko operacyjnego okrążenia Artemowska, a w Maryince walki toczą się już w centrum miasta.

  Według mnie, jak wezmą Artemowsk, będzie to koniec działań wojennych.

  https://ria.ru/20221129/ugledar-1834947812.html

 11. misio said

  Wygląda na to, że Rosja nie będzie potrzebowała ofensywy zimowej, aby wygrać wojnę
  Paula Craiga Robertsa

  [… …]

  Proszę uważniej czytać gajówkę.
  Admin

 12. Liwiusz said

  Dlaczego Niemcy nie zniszczyli infrastruktury energetycznej ZSRR ??
  Logiczne jest, że najprościej pokonać wroga wyłączając mu prąd i niszcząc zasoby paliwa.

 13. Mietek said

  Pokój Kartaginy w Waszyngtonie zderza się z rzeczywistością.

  Administracja Bidena odmawia mówienia Amerykanom prawdy: Ukraina nie wygrywa i nie wygra tej wojny…
  Douglasa Macgregora
  29 listopada 2022 r

  Krajowi przywódcy polityczni i wojskowi, którzy angażowali Amerykę w wojny z wyboru w Wietnamie, na Bałkanach, w Afganistanie i Iraku, czynili to z reguły, ponieważ byli przekonani, że walki będą krótkie i decydujące. Amerykańscy prezydenci, doradcy prezydencki i wyżsi dowódcy wojskowi nigdy nie przestali myśleć, że strategia narodowa, jeśli w ogóle istnieje, polega na unikaniu konfliktu, chyba że naród zostanie zaatakowany i zmuszony do walki.

  Ostatnią ofiarą tej mentalności jest Ukraina. Wobec braku krytycznej, gruntownej analizy siły narodowej i interesów strategicznych Rosji, amerykańscy dowódcy wojskowi i ich polityczni szefowie patrzyli na Rosję przez wąsko ukierunkowany pryzmat, który podkreślał siłę USA i Ukrainy, ale ignorował strategiczne korzyści Rosji — głębokość geograficzną, niemal nieograniczone zasoby naturalne, wysoka spójność społeczna i zdolność militarno-przemysłowa do szybkiego zwiększania swojej siły militarnej. 

  Ukraina jest teraz strefą wojenną podlegającą takiemu samemu traktowaniu, jakie siły zbrojne Stanów Zjednoczonych zadały Niemcom i Japonii podczas II wojny światowej, Wietnamowi w latach 60. i Irakowi przez dziesięciolecia. Systematycznie niszczone są sieci energetyczne, sieci transportowe, infrastruktura komunikacyjna, miejsca produkcji paliw i magazyny amunicji. Miliony Ukraińców nadal uciekają ze strefy działań wojennych w poszukiwaniu bezpieczeństwa, co ma złowrogie konsekwencje dla europejskich społeczeństw i gospodarek. 

  Tymczasem administracja Bidena wielokrotnie popełnia niewybaczalny grzech w społeczeństwie demokratycznym, odmawiając mówienia Amerykanom prawdy: wbrew popularnej w zachodnich mediach narracji o „zwycięstwie Ukrainy”, która blokuje wszelkie sprzeczne z nią informacje, Ukraina nie wygrywa i nie będzie w stanie wygrać tej wojny. 

  Miesiące ciężkich ofiar ukraińskich, wynikających z niekończącej się serii bezsensownych ataków na rosyjską obronę w południowej Ukrainie, niebezpiecznie osłabiły siły ukraińskie. 

  Jak można było przewidzieć, europejscy członkowie NATO, którzy ponoszą ciężar wpływu wojny na swoje społeczeństwa i gospodarki, są coraz bardziej rozczarowani prowokacją Waszyngtonu wobec Ukrainy. 

  Społeczeństwa europejskie otwarcie kwestionują prawdziwość doniesień prasowych na temat państwa rosyjskiego i amerykańskich celów w Europie.

   Napływ milionów uchodźców z Ukrainy w połączeniu ze sporami handlowymi, czerpaniem zysków ze sprzedaży broni przez USA i wysokimi cenami energii grozi skierowaniem europejskiej opinii publicznej przeciwko zarówno wojnie Waszyngtonu, jak i NATO. 

  Rosja również przeszła transformację. W pierwszych latach kadencji prezydenta Putina Siły Zbrojne Rosji były zorganizowane, wyszkolone i wyposażone wyłącznie do obrony terytorialnej kraju. Jednak przebieg Specjalnej Operacji Wojskowej (SMO) na Ukrainie pokazał nieadekwatność tego podejścia dla bezpieczeństwa narodowego Rosji w XXI wieku. 

  Faza otwarcia SMO była ograniczoną operacją o wąskim celu i ograniczonych celach. Punktem krytycznym jest to, że Moskwa nigdy nie zamierzała zrobić nic więcej, jak tylko przekonać Kijów i Waszyngton, że Moskwa będzie walczyć, by uniemożliwić Ukrainie przystąpienie do NATO, a także dalsze złe traktowanie Rosjan na Ukrainie. SMO opierało się jednak na nieważnych założeniach i zostało rozwiązane. Jak się okazało, ograniczony charakter SMO przyniósł efekt odwrotny od pożądanego przez Moskwę, wywołując wrażenie słabości , a nie siły.

  Po stwierdzeniu, że podstawowe założenia dotyczące gotowości Waszyngtonu do negocjacji i kompromisu są nieważne, Putin polecił STAWCE opracować nowe plany operacyjne z nowymi celami: po pierwsze, zmiażdżyć ukraińskiego wroga; po drugie, aby rozwiać wszelkie wątpliwości w Waszyngtonie i europejskich stolicach, że Rosja odniesie zwycięstwo na własnych warunkach; i po trzecie, stworzenie nowego terytorialnego status quo współmiernego do potrzeb bezpieczeństwa narodowego Rosji.

  Po przedstawieniu i zatwierdzeniu nowego planu prezydent Putin zgodził się na ekonomiczną operację siłową w celu obrony rosyjskich zdobyczy terytorialnych przy użyciu minimalnych sił, do czasu zgromadzenia wymaganych zasobów, zdolności i siły roboczej do decydujących operacji. Putin mianował także nowego dowódcę teatru, generała Siergieja Surowikina , starszego oficera, który rozumie misję i ma nastawienie na osiągnięcie sukcesu. 

  Nadchodząca ofensywna faza konfliktu zapewni wgląd w wyłaniające się nowe siły rosyjskie i ich przyszłe możliwości. W chwili pisania tego tekstu na południowej Ukrainie, zachodniej Rosji i Białorusi zgromadzono 540 000 rosyjskich sił bojowych. Liczby wciąż rosną, ale obejmują już 1000 systemów artylerii rakietowej, tysiące taktycznych pocisków balistycznych, pocisków manewrujących i dronów, a także 5000 bojowych pojazdów opancerzonych, w tym co najmniej 1500 czołgów, setki załogowych stałopłatów szturmowych, helikoptery i bombowców. Ta nowa siła ma niewiele wspólnego z armią rosyjską, która interweniowała 9 miesięcy temu 24 lutego 2022 r.

  Obecnie można przewidywać, że nowe rosyjskie siły zbrojne, które wyłonią się z tygla wojny na Ukrainie, będą przeznaczone do przeprowadzania operacji o strategicznym znaczeniu. 

  Powstające w ten sposób siły rosyjskie prawdopodobnie będą inspirowane projektem sił i ramami operacyjnymi zalecanymi w pracy generała pułkownika Makhmuta Gareeva „ Jeśli wojna nadejdzie jutro? Kontury przyszłych konfliktów zbrojnych . Nowy establishment wojskowy będzie się składał z istniejących sił znacznie większych, zdolnych do przeprowadzania decydujących operacji w stosunkowo krótkim czasie przy minimalnym wzmocnieniu i przygotowaniu. 

  Innymi słowy, do czasu zakończenia konfliktu wydaje się, że Waszyngton skłoni państwo rosyjskie do zbudowania swojej potęgi militarnej, co jest przeciwieństwem fatalnego osłabienia, do którego dążył Waszyngton, wkraczając na kurs militarnej konfrontacji z Moskwą. 

  Jednak żaden z tych wydarzeń nie powinien nikogo dziwić w Waszyngtonie. Począwszy od przemówienia Bidena w Warszawie , w którym skutecznie domagał się zmiany reżimu w Moskwie, administracja Bidena odmówiła postrzegania polityki zagranicznej w kategoriach strategii. Niczym głupi generał, który nalega na obronę każdego centymetra ziemi do ostatniego człowieka, prezydent Biden potwierdził zobowiązanie Stanów Zjednoczonych do przeciwstawienia się Rosji i potencjalnie każdemu państwu narodowemu, które nie dorównuje obłudnym demokratycznym standardom globalizmu, bez względu na koszty narodowi amerykańskiemu, czy to pod względem bezpieczeństwa, czy dobrobytu. 

  Przemówienie Bidena w Warszawie było gorące od emocji i pogrążone w ideologii moralizującego globalizmu, popularnej w Waszyngtonie, Londynie, Paryżu i Berlinie. Ale dla Moskwy przemówienie było równoznaczne z kartagińskim planem pokojowym. 

  Polityka zagraniczna Bidena „nie brać jeńców” oznacza, że ​​wynik następnej fazy wojny ukraińskiej nie tylko zniszczy państwo ukraińskie.

   Zniszczy również ostatnie pozostałości powojennego porządku liberalnego i spowoduje dramatyczną zmianę władzy i wpływów w całej Europie, zwłaszcza w Berlinie, z dala od Waszyngtonu, a bliskodo Moskwy, i w ograniczonym zakresie, do Pekinu. 

  O AUTORZE

  Douglasa Macgregora

  Pułkownik Douglas Macgregor (w stanie spoczynku) jest starszym członkiem  The American Conservative , byłym doradcą Sekretarza Obrony w administracji Trumpa, odznaczonym weteranem wojennym i autorem pięciu książek.

  https://www.theamericanconservative.com/washingtons-carthaginian-peace-collides-with-reality/

 14. Carlos said

  Olo masz 100% racje. Katastrofa Casy to byl zamach. Pisali o tym za granica niezalezne media, m.in. Ivo Pogonowski

 15. wewewe said

  Re 7:
  Może dlatego, że byli przekonani o swojej wygranej?

 16. Liwiusz said

  @ Wewewe
  Niemcy jak weszli na teren ZSRR to Rosjanie się poddawali, nie walczyli.
  Dwa i pół miliona jeńców, w Niemcach widzieli swoje wybawienie, tak samo jak i Polacy w żydobolszewickich gułagach.
  Kto i jak przerobił Polaków, widzących w Niemcach swoich wybawców na wrogów??
  Jak otumaniono naszych przodków, że żydobolszewickiego kata uznał za przyjaciela ??
  Dzisiejsza sytuacja pozwala nam na nowo i inaczej spojrzeć na historię drugiej wojny światowej, napisaną przez z zwycięzców.
  Mamy identyczną sytuację tylko jesteśmy używani w drugą stronę.

  ——
  Sam Pan jesteś otumaniony.
  Admin

 17. Ad. 1

  Ukraina po raz kolejny wygrała wojnę, a Putin kilka razy umarł…

  To ważne zdanie, bo ukazuje brak myślenia historycznego lemingów. Lemingi myślą histerycznie, nie historycznie. Czyli wystarczy, że media będą karmiły emocje lemingów, żeby mieć władzę na ich umysłami – związek przyczynowo-skutkowy między przekazem wczorajszym a dzisiejszym nie musi w medialnych przekazach występować.

  Myślenie historyczne, to pamięć o zdarzeniach przeszłych – choćby z wczoraj – i dostrzeganie związku tych przeszłych wydarzeń z wydarzeniami dzisiejszymi.

  Do mojego postulatu powrotu do szkół filozofii, logiki, retoryki i łaciny dodaję postulat powrotu historii. Historii ukazującej związki przyczynowo-skutkowe działań człowieka.

 18. bryś said

  „Dlaczego Niemcy nie zniszczyli infrastruktury energetycznej ZSRR??” – Skąd ma Pan informację że nie niszczyli? Jaką infrastrukturę konkretnie ma Pan na myśli na przestrzeni tych 2000 km które mieli do Moskwy? Rosjanie mówili zawsze o głębi strategicznej, Niemcy nie dobrali się do ich zasobów, chociaż bardzo chcieli. Co do masowego poddawania – Rosjanie mieli przeciwko sobie jakieś 3 miliony żołnierzy – początkowo, potem doszło do jakichś 6. W większości przypadków Niemcy mieli przewagę liczebną.

  „w Niemcach widzieli swoje wybawienie” – proszę podać konkretne nazwiska dowódców radzieckich, którzy walczyli po stronie Niemców. Oprócz Własowa i jego oddziałów, w których do końca nie wiadomo jakie narodowości się znalazły.

  Ciekawostka za wiki:

  Podczas operacji „Barbarossa” Rosjanie przeprowadzili olbrzymią akcję ewakuacyjną wszystkich fabryk, zakładów przemysłowych i zbrojeniowych położonych w zachodnich częściach Związku Radzieckiego. Były one ładowane na pociągi i wysyłane na Ural, Syberię lub do Kazachstanu[51][52]. Tej mistrzowskiej akcji, rozpoczętej w lipcu 1941 roku, dokonano w zadziwiająco krótkim czasie, nie zakłócając jednocześnie procesu produkcji zbrojeniowej[53]. Przeniesienie radzieckich zakładów lotniczych między wrześniem a grudniem 1941 roku jest jednym z najbardziej niewiarygodnych wyczynów organizacyjnych w dziedzinie przemysłu zbrojeniowego podczas II wojny światowej[52]. Ukraińska huta Zaporożstal została rozebrana w 19 dni między 19 sierpnia a 5 września. W tym czasie najważniejsze maszyny, ze szczególnie cennym wyposażeniem walcowni, zostały załadowane na 16 000 wagonów kolejowych[54]. Łącznie do końca roku przesunięto 2593 zakładów przemysłowych[51], w tym 1360 wielkich fabryk zbrojeniowych, co stanowiło ładunek 1 500 000 wagonów kolejowych[53]. Dzięki ewakuacji przemysł ZSRR wkrótce rozpoczął masową produkcję broni, wyposażenia i amunicji na potrzeby Armii Czerwonej daleko poza zasięgiem niemieckiego lotnictwa bombowego[51].

 19. prawda jest ze kiedy Niemcy zaarakowali Rosjan w 1941 Risja wladali totalnie ” baksiki, gasiorowskie, ,Hodorkowskie w proporcji : na 400 komisarzy w tamtym czasie bylo tylko 12 z napletkam!) . A te 382 komisarzy bez napletkow😱zdolali zrobic taki terror, !!masakre!! , rzezie w Rosyjskim narodzie:( ze masowo wyrzynany ” antysemicki” narod Rosyjski widzial zbawce w Hitlerze ! a gdyby byl nim i sam Belzebub . tez by szukali schronienia u niego !!

 20. bryś said

  „Ukraińska huta” – na czym polegała jej u-krainskość, nie wnikam.

 21. Liwiusz said

  @ Niepostepowyoszolom
  Moi dziadkowie tam byli i czekali z niecierpliwością na Niemców.
  Jak to się stało, że zaczęli strzelać do Niemców tego nie mogli pojąć.
  Po ludobójstwie w 1937 r. w którym żydowskie NKWD wymordowało 390 tys. Rosjan a 360 tys. zamknęło w swoich gułagach. Trudno, żeby ci co je przeżyli walczyli po stronie żydobolszewików. Tych co mordowali po wykonaniu zadania rozstrzelano, dlaczego ??
  W 1937 r. wymordowali 110 tys. Polaków. Ja gdybym dostał broń to pierwszego kogo bym zastrzelił to byłby to najwyższy funkcją żydobolszewik. Przemysł radziecki nie był w stanie pokonać Niemców. Anglosasi użyli sowietów i Polaków do pokonania Niemców dostarczając im ogromne ilości broni i paliwa. Samych samolotów dostarczono 22 tysiące, samochodów pół miliona. Już w 1938 r. rozpoczęto szkolenie sowietów obsługi amerykańskiego uzbrojenia i samolotów.
  W 1938 r. utworzono CZTERY SZKOŁY ANTYNIEMIECKIEJ PROPAGANDY.
  Gen. Okulicki i na pewno gen. Sikorski rozumieli co się dzieje i jakie będą tego dla nas konsekwencje.

 22. Ad. 19

  na 400 komisarzy w tamtym czasie bylo tylko 12 z napletkam!

  Pan nie odróżnia ręki od głowy. 🙂

 23. Marucha said

  Re 21:
  Krótko mówiąc… gdyby nie nachalna propaganda, żylibyśmy z Niemcami jak przyjaciele.

 24. NICK said

  Tak się składa, że.
  Czytam „Krzyżaków”.
  Maćka, Zbyszka, Jagienkę, Danusię i Urlicha won.

 25. revers said

  re2

  Tak dzialaja sankcje na zachodzie …

  Zelensky powinien zacząć zwracać pieniądze za pomoc wojskową. (https://t.me/+LwySkUQA_VNjNzZi)

  „Przed wysłaniem Zelensky’emu miliardów, Biden, Macron i Ursula powinni przynajmniej poprosić go o repatriację dziesiątek milionów, które ukrywa w rajach podatkowych” – powiedział były europoseł Florian Filippo.

  Zdaniem polityka, fakt, że Zelensky nie zwraca państwom zachodnim kosztów dostawy broni, czyni sytuację „jeszcze bardziej haniebną”.

  a most powietrzny pomiedzy Sznghajem i Moskwa, Moskwa Teheranem i to kielbasa?

  Putin tylko podczas jednej wizyty w Tehernaie dostal 30 mld. usd kredytu bez sankcji i innych ublizen zachodnich polgolodoopcow.

 26. revers said

  re24
  a gdzie tu Krzyzacy jak nie w RP?, juz frankistowsko ukrzyzakowano co Polskie, nawet szczerbce miecze.

  Polski wiceminister obrony Marcin Oczepa powiedział, że Warszawa uważa prawdopodobieństwo wojny z udziałem Polski za „niezwykle wysokie”.

  „Jakie jest prawdopodobieństwo wojny, w której weźmiemy udział? Niezwykle wysoki – powiedział.”

 27. „Przed wysłaniem Zelensky’emu miliardów, Biden, Macron i Ursula powinni przynajmniej poprosić go o repatriację dziesiątek milionów, które ukrywa w rajach podatkowych” – powiedział były europoseł Florian Filippo?! w tych rajach podatkowych ,Monako itp tam ukraincy sa tylko w harakterze ochroniarzy , obslugi ,kelnerow i woznicow 😀. Ktokolwiek by mial odwage siegnac ? czy tylko sprawdzic skad maja te miljardy ?? Bedzie oskarzony o Antysemityzm😄

 28. Emilian58 said

  Gdy wchodziłem na rosyjskie portale na początku konfliktu to rzeczywiście sporo było Rosjan, którzy uważali ukrów za bratni naród. Ale gdy wyszło na jaw bestialstwo ukrów to Rosjanie stonowali braterstwo. Jeżeli jednak ten konflikt się przedłuży przy milczącym przyzwoleniu ukrów to myślę że wtedy Rosjanie w ogóle nie będą myśleć o żadnym braterstwie.

 29. Emilian58 said

  @Liwiusz
  Przecież elektrowni nie mogli niszczyć bo sami byliby bez prądu. A gdyby niszczyli transformatory to skąd by wzięli potem rosyjskie? Albo targać swoje, które zapewne były jeszcze cięższe od dzisiejszych. To była zupełnie inna para kaloszy.

 30. NICK said

  Revers.
  Idę stąd precz.

 31. NICK said

  kazik idę
  Nie idę nie idę

 32. re.16,18,19 Do beznadziejnej,skazanej na klęskę kampanii wciągnęli nas wredni Angole(„Angliczanin,eto jewrej-Mikołaj II”)…dając nam gwarancje bez pokrycia…tylko po to,żeby zapobiec kapitulacji Polski wobec Niemiec.A nasze sanacyjne,zdradzieckie władze-nie wiadomo,czy z nieudolności,czy celowo-wzięły te oszukańcze gwarancje za dobrą monetę…ściągając nam na głowę niemiecką agresję września 1939…co w pełni odpowiadało zdradzieckiemu „Zachodowi”…głównie Anglii….bo kierowało tę agresję na wschód zamiast na zachód.
  Po upadku Czechosłowacji we wrześniu 1938 roku(w Monachium)-jedyną rozsądną…chroniącą „substancję narodową” polityką było ugięcie się przed Niemcami…tak jak to zrobiły Węgry Horthy’ego…
  Przypominam,że dzięki takiej rozsądnej polityce,pierwsi obcy żołnierze pojawili się na węgierskiej ziemi dopiero na wiosnę 1944 roku.
  Podobnie zdradziecką taktykę zastosowali Angole wobec Jugosławii w marcu 1941…organizując zamach stanu gen.Dusana Simovica…co miało ten sam skutek co w przypadku Polski-prawie natychmiastową niemiecką agresję…i w wyniku tego-4 lata okrutnej okupacji,ustaszowskich rzezi…itp.

 33. revers said

  Po dokad masz isc p.Nick? takie zycie zgotowali nam samozwancze elity.

  Na spacer? lub do hipermarketu sprawdzic czy jeszcze praadu nie wylaczyli i na polce lezy ulubiony czaj, czy twarog i chlib, tyz porusku dzwieczy.

  W budynku mieszkaja ukrainscy nachodzcy i coraz glosniej sie niesie rozzruba z za Buga, saasiad po kilka razy dziennie musi schodzic nadol o pietro i pare jobow rzucic dla rozwszeczonej dziatwy ukrainskiej.

  Co to bedzie jak podrosna?, nic tylko dobry nagan pomoze lub petka. No ale na to licza upalincy ze tubylcow tu nie bedzie.

 34. Szczepan Zbigniewski said

  Kolejny co to żałuje, że szwaby nie wygrały wojenki.

  A nie mówiłem, że takich przybywa?!

 35. NICK said

  idę tam gdzie idę; nie idę gdzie nie idę.
  https://www.bing.com/videos/search?q=ide+tam+gdzie+ide+kazik&view=detail&mid=F4664B6A1D40435AF1E6F4664B6A1D40435AF1E6&FORM=VIRE

 36. CBA said

  re 34 Lepiej byłoby, żeby bolszewicy napoili swoje konie w Oceanie koło Brestu.?! A tak byłoby, gdyby Niemcy ich nie ubiegli o dobre 2 tyg. Gdyby nie ten fakt, to bolszewia weszłaby w Europę jak noż w masło. A mało tam było komuchów…już przebierali girami /np. Hamburg/. Rosjanie mieli czołgi do jazdy na niem. autobahny. Zrzucały gąsienice i …mogły iść do przodu jak VW.

 37. Szczepan Zbigniewski said

  wyżej @

  Lepiej byłoby gdyby hitlerki spaliły ostatniego Polaka w Auschwitz?

 38. revers said

  Im mniejszy jest piesek, tym głośniej szczeka: Łotwa aktywnie popycha świat w kierunku III wojny światowej. Na spotkaniu w Bukareszcie minister spraw zagranicznych Łotwy Edgars Rinkevics oświadczył dosłownie następujące:

  „Powinniśmy (sic!) pozwolić Ukraińcom na użycie broni do uderzenia w miejsca, w których znajdują się rakiety lub lotniska, z których przeprowadzane są te operacje [uderzenia w ukraińską infrastrukturę]”. A także dodał, że członkowie Sojuszu „nie powinni obawiać się eskalacji”.

  Ten pan liczy zapewne na to, że Łotwa jest tak mała, że rosyjskie rakiety po prostu jej nie zauważą. Ale pozostałe kraje, które nie mają dążenia do samobójstwa, mają w końcu coś porobić z tym klubem bałtyckich mikrocefali. Zanim będzie za późno.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: