Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o SŁAWA Ukrainie! – a Polsce na…
  revers o Wolne tematy (08 – …
  CIA o Izolacja Zełenskiego
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Carlos o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Nieukiem Polska stoi
  Krystian Szeliga o Izolacja Zełenskiego
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  misio o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wygląda na to, że Rosja nie będzie potrzebowała zimowej ofensywy, aby wygrać wojnę

Posted by Marucha w dniu 2022-11-28 (Poniedziałek)

Moon of Alabama okazał się być wiarygodnym źródłem informacji o konflikcie na Ukrainie. Post z 23 listopada wskazuje, że jakaś część rosyjskiego rządu lub wojska w końcu zrozumiała, że Rosja jest w stanie wojny. Relację można przeczytać tutaj:
>https://www.moonofalabama.org/2022/11/ukraine-lights-out-no-water-and-soon-no-heat-.html

Wydaje się, że ośmiomiesięczna polityka Kremla polegająca na ochronie Ukrainy przed atakiem, a tym samym pomocy Ukrainie w prowadzeniu wojny z siłami rosyjskimi, dobiegła końca. Infrastruktura – energia, transport, woda – Ukrainy jest wyłączana.

Prawdziwe wojenne ataki rosyjskie na zdolność Ukrainy do funkcjonowania stopniowo nasilają się, powodując coraz większe i poważniejsze szkody. Wydaje się, że Rosjanie nie chcą zniszczyć wszystkiego, chyba że Zachód i jego marionetkowy rząd Ukrainy nie opamiętają się.

Zachodnie kurwiarskie media, oczywiście, nie informują o prawdziwej sytuacji. Zachodnie presstytutki są ministerstwem propagandy i stworzyły obraz rosyjskiej klęski. Trudno byłoby wskazać najgorszego kłamcę w zachodnich mediach, bo kandydatów jest nieskończenie wielu, ale Charles Moore z brytyjskiego Telegraphu jest czołowym kandydatem do zamieszczania najbardziej wyświechtanych doniesień.

Zobacz na przykład: „Jedyną nadzieją Władimira Putina jest teraz przerażenie Zachodu, by wynegocjował zwycięstwo Ukrainy”.
>https://www.telegraph.co.uk/news/2022/11/18/vladimir-putins-hope-now-terrify-west-negotiating-away-ukraines/

Telegraph mówi nam również, że „Ukraina może zdobyć Krym przed Bożym Narodzeniem”
>https://www.telegraph.co.uk/world-news/2022/11/19/ukraine-news-russia-war-latest-putin-missiles-severodonetsk/?li_source=LI&li_medium=liftigniter-rhr

Amerykańscy tzw. „rosyjscy eksperci” rozpowszechniają te same złudzenia.

W konsekwencji narody zachodnie mają całkowicie fałszywy obraz sytuacji. Rosja mogłaby zniszczyć Ukrainę w ciągu jednego dnia bez użycia broni jądrowej.

Powściągliwość Kremla – moim zdaniem strategiczny błąd, ponieważ umożliwiła Zachodowi zaangażowanie się i rozszerzenie wojny na Ukrainie – ma szereg uzasadnionych powodów. Ukraina i tamtejsza ludność od wieków stanowiły część Rosji. Występuje tam wiele małżeństw mieszanych. Większość [? – admin] Ukraińców nie jest przychylna neonazistom, którzy zdominowali Ukrainę od czasu obalenia rządu przez USA w 2014 roku i sama cierpi z ich rąk. Kreml nie chce ubogiej ruiny kraju na swojej granicy i nie chce odpowiedzialności za odbudowę infrastruktury Ukrainy.

Jest dla mnie niepojęte, że „eksperci” i „reporterzy” na Zachodzie są tak głupi i skorumpowani, że napisali absurdalne relacje z konfliktu, które noszą ich nazwiska. To totalny nonsens, który zachęcił do fałszywego przekonania, że Rosja może zostać pokonana i że „Ukraina może być na Krymie do Bożego Narodzenia.”

To, że tak absurdalna propaganda może być skuteczna, może spowodować, że USA/NATO postawi buty na ziemi, a wtedy będziemy mieli III wojnę światową.

Z punktu widzenia Waszyngtonu, im bardziej Ukraina zostanie zniszczona, tym lepiej. Jeśli Putin w końcu porzuci swoje półśrodki i zabierze się do prawdziwej wojny, to wojna wkrótce się skończy. Jeśli Waszyngton może zapobiec poddaniu się Zelenskiego, dopóki Ukraina nie zostanie zniszczona, Waszyngton zyskuje korzyści z ekonomicznego i finansowego drenażu Rosji, który narzuci odbudowa. Z punktu widzenia Waszyngtonu, im więcej problemów dla Rosji tym lepiej, niezależnie od kosztów ponoszonych przez Ukraińców.

To, czego jesteśmy świadkami, to ogromna nieludzkość Waszyngtonu i stolic NATO. Niesprawiedliwe jest to, że to Ukraina ponosi koszty zachodniej nieludzkości, a nie Waszyngton i stolice europejskie.

https://www.paulcraigroberts.org/2022/11/25/it-seems-russia-wont-require-a-winter-offensive-to-win-the-war/

Komentarzy 13 do “Wygląda na to, że Rosja nie będzie potrzebowała zimowej ofensywy, aby wygrać wojnę”

 1. bryś said

  Autor jest bez miłosierdzia. „Zachodnie kurwiarskie media, oczywiście, nie informują o prawdziwej sytuacji. Zachodnie presstytutki” – autorze, więcej pokory, pisz o nich z miłością, tak im bardziej pomożesz! Skąd ta pycha? Czyżbyś wiedział lepiej niż oni? A tak wogóle to czytaj, czytaj i proś o więcej. To oni wtedy zrozumieją swój błąd i przestaną.

  —————-

  Admin

 2. Leo said

  Cóż, Roberts nie ma u siebie miliona Ukrów na przymusowym utrzymaniu więc nie wie, że większość jest totalnie zideologizowana przez, trwającą już całe pokolenie, pracę Anglosasów u podstaw, tresujących ludność w nienawiści do Rosji. Ta sama praca miała i miejsce w Polsce i odniosła znaczący sukces: większość wierzy TelaVizji i opowieściom o „strasznym Putinie, co chce napaść Polskę a potem szwiat cały”.

 3. Boydar said

  @ Pan Leo

  gdyby Władymir Władymirowicz tylko chciał, to pół biedy, może i dałoby się Mu to jakimś cudem wyperswadować.
  Problem niektórzy jednak mają w tym, że nie tyle chce co musi – dobry gospodarz nie zostawia padliny pod płotem.

 4. Olo said

  Nie da się pokonać banderyzmu, bez wcześniejszej eliminacji kaczyzmu i oczyszczenia Polski ze zwolenników ukrofaszyzmu. Już teraz należy tworzyć listy proskrypcyjne tych bydlaków.

 5. Kojak said

  Wiekszosc nie popiera ? Kompletny idiotyzm ! 80 % Ukraincow popiera banderowskich skurwysynow ! Niech wiec zdechna razem ze zboczonym zydowskim bydlakiem i narkomanem Zelenskim. Jego jesli juz powiesic to tylko za jaja na latarni w Kijowie albo gdzies w kiblu jak zamierzal to zrobic Putin z Sakaszwilim ,niestety nie dotrzymal slowa

 6. Właściwie można by tę operację specjalną nazwać operacją pokojową… Bo chodzi w niej o zapobieżenie wojnie… Znacznie większej, bo światowej…

 7. AlexSailor said

  @Marucha

  Piszę o tym, co w artykule od początku.
  Ale Moskwa dalej żyje złudzeniami.
  „Większość [? – admin] Ukraińców nie jest przychylna neonazistom”
  Największą przegraną Moskwy i Polski będzie właśnie podwalina pod
  budowę państwa ukraińskiego w postaci tej wojny i w końcu powodzenie
  projektu anglosasko-germańskiego stworzenia narodu ukraińskiego.
  Nie ważne, czy wygrana, czy przegrana wojna, każdy dzień jej trwania,
  to przegrana Polski, Moskwy i ludności Ukrainy.
  Moskale dalej żyją złudzeniami i mitami „wielkoruskimi”,
  choć rzeczywistość ich cuci.

  ———-
  Zobaczymy, zobaczymy… 😉
  Admin

 8. UZA said

  „Wiekszosc nie popiera ? Kompletny idiotyzm ! 80 % Ukraincow popiera banderowskich skurwysynow ! ”

  Tego nie wiemy. Wydaje mi się, że większość jest po prostu skutecznie zastraszona. Nawet za granicą boją się myśleć samodzielnie i mówić, co myślą. Inna sprawa, że oficjalna narracja temu nie sprzyja. Dopóki gadają „co trzeba”, dostają pomoc, a gdyby zachciało im się prawdy, to nie tylko pomoc by się skończyła, ale i jakiś fanatyczny banderowiec mógłby zrobić krzywdę. Hałyczyna (na moje oko 30 – 40 % obecnej populacji) niewątpliwie zaprzedała dusze diabłu i Banderze. Oni tu w Polsce (i nie tylko) są , gotowi dyscyplinować innych, na wypadek, gdyby znormalnieli.

  „Właściwie można by tę operację specjalną nazwać operacją pokojową… Bo chodzi w niej o zapobieżenie wojnie… Znacznie większej, bo światowej…”

  Niestety, wiele wskazuje na to, że centrum dowodzenia globalizmu prze ku wojnie. Opętani psychopaci z Zachodu wpadli w szał samozagłady i chyba nie ma się co łudzić, że jakiekolwiek zdroworozsądkowe argumenty do nich dotrą. Diabeł stłumił w nich nawet instynkt samozachowawczy. Prawdopodobnie wyobrażają sobie, że tylko my wyginiemy, a oni ocaleją.

 9. Boydar said

  ja to bym tylko chciał wiedzieć gdzie leży ta cienka czerwona linia pomiędzy „zastraszonym” a „praktycznym”

  czy „ludność” mająca (od „maić” – kwiecić) bramy przed hitlerowską armią była zastraszona czy praktyczna, a może jeszcze „inna” !

 10. Szczepan Zbigniewski said

  Nie wiem ilu ukrów ale Polaków 87%

  https://zapodaj.net/99b4fc1143824.jpg.html

  https://marucha.wordpress.com/2022/06/18/azow-po-grecku/#comments

 11. Ad. 9

  Ludzie słuchają propagandy i w ich umysłach tworzy się pewien obraz świata. Pan oczekuje, że ten obraz świata może się w nich zmienić w ciągu tygodnia?

 12. Boydar said

  Ja propagandy słucham od ponad pięćdziesięciu lat. I gdyby mi w rodzinie nie mówili ze Ruski jest be, to nawet bym się nie domyślił. Rodzicom się wierzy normalnie, a każda propaganda się do człowieka lepi jak gó’wno, i to się czuje jak się ma choć trochę instynktu.

  Kiedy już zbyt wiele misię przestało zgadzać (jestem genetycznym technikiem, tak się nie da żyć i funkcjonować), dałem sobie spokój z rodziną i zacząłem ramki rzeczywistości układać po swojemu, No i jakoś nie narzekam 🙂

 13. NICK said

  Nadchodzi zima.
  Jaka będzie taka będzie.

  Od wojen Bo-naparte.
  Wcześniej tyż.
  RUŚ.
  Zwyciężała zimą.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: