Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krystian Szeliga o Izolacja Zełenskiego
  misio o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Izolacja Zełenskiego
  Głos Prawdy o Izolacja Zełenskiego
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Boydar o Wolne tematy (08 – …
  Kojak o Izolacja Zełenskiego
  wow o Polskość czarnych Polaków na…
  Boydar o O paranoi giedroyciowych i bar…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wizja wielobiegunowego świata Władimira Putina

Posted by Marucha w dniu 2022-11-30 (Środa)

Zarówno w podręcznikach historii, jak i w polityce, każda historia jest kształtowana przez to, gdzie ktoś zdecyduje się rozpocząć opowieść. Obecne walki na Ukrainie, które wielu obserwatorów uważa za etap otwierający III wojnę światową, są właśnie takim wydarzeniem.

Czy zalążki konfliktu pojawiły się po wyrażeniu przez rosyjskiego przywódcę Michaiła Gorbaczowa zgody na rozwiązanie Związku Radzieckiego w 1991 r., po otrzymaniu od Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników zobowiązania do niewprowadzania zachodniego sojuszu wojskowego NATO do Europy Wschodniej? To była obietnica, jaką szybko zignorował prezydent Bill Clinton, który interweniował militarnie w byłej Jugosławii przed przyjęciem nowych członków NATO z ruin Układu Warszawskiego.

Od tego czasu NATO kontynuuje ekspansję kosztem rosyjskich interesów bezpieczeństwa narodowego. Ukraina, jako jedna z największych republik byłego Związku Radzieckiego, szybko stała się ogniskiem potencjalnego konfliktu. Stany Zjednoczone otwarcie ingerowały w politykę ukraińską, w tym częste wizyty nieubłaganie jastrzębiego senatora Johna McCaina i potwora z Departamentu Stanu Victorii Nuland, a także zainwestowanie 5 miliardów dolarów w celu destabilizacji sytuacji (zamach stanu) i doprowadzenia do zmiany reżimu w celu usunięcia prorosyjskiego rządu Wiktora Janukowycza i zastąpienia go reżimem przyjaznym Ameryce i jej europejskim sojusznikom.

Gdy tak się stało, nieuchronnie doprowadziło to do propozycji zaproszenia Ukrainy do NATO, posunięcia, o którym Moskwa wielokrotnie ostrzegała, że ​​będzie stanowić egzystencjalne zagrożenie dla samej Rosji.

Wreszcie Moskwa usilnie próbowała negocjować rozwiązanie rozwijającego się kryzysu ukraińskiego w latach 2020-2021, ale USA i ich sojusznicy nie byli zainteresowani, co pozwoliło skorumpowanemu ukraińskiemu rządowi Wołodymyra Zełenskiego na odmowę jakichkolwiek ustępstw.

Tak więc sama Rosja zauważyła, że ​​była wielokrotnie wprowadzana w błąd lub nawet okłamywana przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników. Szczególnie dokucza jej grabież zasobów naturalnych, głównie przez zachodnich oligarchów, działających pod ochroną zapewnioną przez nieodpowiedzialnego prezydenta Borysa Jelcyna w latach 1991-1999, marionetkę zainstalowaną i utrzymywaną przez amerykańską i europejską ingerencję w rosyjskie wybory.

Właśnie wtedy, gdy Rosja klęczała, być może celowo, w 1999 roku na scenie pojawił się były oficer KGB Władimir Putin, który jako premier, a później prezydent, przystąpił do sprzątania domu.

W związku z groźbą dramatycznej eskalacji obecnej sytuacji na Ukrainie, podczas której z obu stron toczą się rozmowy na temat warunków użycia broni jądrowej, przemówienie prezydenta Władimira Putina wygłoszone 27 października na 19. posiedzeniu Międzynarodowego Klubu Dyskusyjnego Wałdaj, która odbyła się pod Moskwą, powinna być lekturą obowiązkową dla Joe Bidensa i Jensów Stoltenbergów tego świata.

Tematem spotkania był post-hegemoniczny świat: sprawiedliwość i bezpieczeństwo dla wszystkich. W czterodniowej sesji wzięło udział 111 naukowców, polityków, dyplomatów i ekonomistów z Rosji i 40 innych krajów, w tym z Afganistanu, Brazylii, Chin, Egiptu, Francji, Niemiec, Indii, Indonezji, Iranu, Kazachstanu, RPA, Turcji, Uzbekistanu i Stany Zjednoczone.

W swoim przemówieniu Putin przedstawił swoją wizję wielobiegunowego świata, w którym nie ma koncepcji politycznie hegemonicznego „porządku światowego opartego na zasadach”, który zastępuje „zasady prawa międzynarodowego”. Zauważył, że same zasady były regularnie dyktowane przez jeden kraj lub grupę krajów. Zamiast tego Putin wezwał do przejścia na gotowość do zaakceptowania faktu, że wszystkie kraje mają interesy i prawa, które należy szanować.

Co ciekawe, Putin od objęcia przywództwa w swoim kraju niezmiennie domaga się szacunku dla wszystkich krajów świata, przez co rozumie przez to, że lokalne interesy i kultury muszą być uznawane przez wszystkich za słuszne i godne akceptacji, o ile dopuszczają wolność jednostki i podobnie szanują interesy i cechy narodowe innych.

Zrelaksowany i żartobliwy Putin przemawiał przez ponad godzinę w swoim przemówieniu wstępnym, a następnie przez kolejne dwie i pół godziny odpowiadał na pytania publiczności. W odpowiedzi na pytanie ocenił poczytalność doradców Białego Domu, którzy „psuja stosunki z Chinami, jednocześnie dostarczając Ukrainie broń wartą miliardy w walce z Rosją… Szczerze mówiąc, nie wiem, dlaczego oni to robią… Czy oni są zdrowi na umyśle? Wydaje się, że jest to całkowicie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i logiką… To po prostu szaleństwo!”

Rosyjski prezydent podkreślił kilka punktów, które rozwinęły jego poglądy. Po pierwsze, zauważył, że hegemonia USA/Zachodu „zaprzecza suwerenności krajów i narodów, ich tożsamości i wyjątkowości oraz lekceważy wszelkie interesy innych państw… [Oparty na zasadach] światowy porządek” wzmacnia jedynie tych, którzy „stanowią zasady”. Wszyscy inni muszą być posłuszni lub ponieść konsekwencje.

Putin potępił również tendencję Zachodu do ustanawiania zasad, a następnie ignorowania ich, gdy zmieniają się okoliczności. Zauważył, jak cynicznie stosowane są sankcje gospodarcze i „kultura anulowania”, aby osłabić lokalne gospodarki, jednocześnie poniżając kulturę i cechy narodowe zagranicznych przeciwników. Zauważył na przykład, jak rosyjscy pisarze i kompozytorzy są zakazani wyłącznie po to, by wysłać przesłanie polityczne i ukarać Moskwę za jej politykę zagraniczną.

Putin wyjaśnił, że Rosja jest „niezależną, oryginalną cywilizacją” , która „nigdy nie uważała się za wroga Zachodu”. Moskwa „po prostu broni swojego prawa do swobodnego istnienia i rozwoju. Jednocześnie my sami nie dążymy do tego, by stać się jakimś nowym hegemonem”.

Następnie przedstawił swoją analizę tego, co się rozwija, mówiąc, że świat stoi w obliczu globalnej burzy, której nikt nie może zignorować. „Stoimy na historycznym kamieniu milowym, wyprzedzając prawdopodobnie najbardziej niebezpieczną, nieprzewidywalną i jednocześnie ważną dekadę od zakończenia II wojny światowej. Zachód nie jest w stanie samodzielnie zarządzać ludzkością, ale desperacko próbuje to zrobić, a większość narodów świata nie chce już tego znosić”. Możemy zdecydować, „albo nadal gromadzić ciężar problemów, które nieuchronnie zmiażdżą nas wszystkich, albo wspólnie próbować znaleźć rozwiązania, choć niedoskonałe, ale skuteczne, zdolne do uczynienia naszego świata bezpieczniejszym i bardziej stabilnym”.

Tak więc Władimir Putin wzywa do walki o przejście do świata wielobiegunowego, co nieuchronnie zmieni reguły gry zarówno w stosunkach międzynarodowych, jak iw gospodarce światowej. Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nie będą już mogli rościć sobie pretensji do „rządów prawa”, używając siły przymusu w celu ukarania konkurentów.

Odchodzenie od używania dolarów jako światowej waluty rezerwowej, głównie w transakcjach energetycznych, już ma miejsce, ponieważ główni partnerzy handlowi, tacy jak Indie, Chiny i członek NATO Turcja, zignorowali ograniczenia, jednocześnie kontynuując wykup rosyjskiego eksportu energii, negując w pewnym stopniu sankcje nałożone przez Waszyngton i Europę.

Putin, oczywiście może się okazać, że się mylił, a obecny system globalny może równie dobrze być w stanie utykać w dającej się przewidzieć przyszłości. Ale jeśli ma rację, te zmiany prowadzące do wielobiegunowego świata oznaczałyby de facto upadek i upadek Stanów Zjednoczonych jako światowego hegemona, podczas gdy cokolwiek choćby w przybliżeniu przypominające upadek dolara miałoby katastrofalny wpływ na amerykańską gospodarkę napędzaną importem, jak również na na zwykłych Amerykanach.

Nie do pomyślenia jest pewnego rodzaju częściowa niewypłacalność amerykańskiego długu skarbowego. A Putin może mieć rację w swoich przewidywaniach, że nadchodzi zmiana, a Stany Zjednoczone i ich przyjaciele nie mogą nic zrobić, aby ją powstrzymać.

W każdym razie polityczne i gospodarcze dostosowania, które z pewnością nadejdą w taki czy inny sposób, z pewnością będą miały miejsce, gdy konflikt na Ukrainie będzie się zaogniał. Tragedia polega na tym, że to, co się rozwija, jest samookaleczeniem, całkowicie możliwym do uniknięcia, nie reagującym na jakiekolwiek rzeczywiste interesy Stanów Zjednoczonych, ale to już inna historia.

Jeśli Ukraina zwróci się ku otwartej wojnie z bardziej bezpośrednim zaangażowaniem USA i dyslokacją gospodarczą, nieuchronnie wzrośnie międzynarodowa presja na demontaż status quo po II wojnie światowej. Bez względu na to, jak się rozwinie, to, co dzieje się teraz, zmusi wiecznie głuchych polityków w Białym Domu i wokół niego do ponownego przemyślenia miejsca Ameryki w świecie i jej opcji jako głównego mocarstwa. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak to się potoczy, a proces ten stworzy przekonujący teatr, gdy dwie główne partie polityczne w Ameryce zajmą stanowiska, aby udowodnić, że druga strona ponosi wyłączną winę. Nie sposób przewidzieć, jak daleko rozszerzy to rozlew krwi.

Philip M. Giraldi, Ph.D., jest dyrektorem wykonawczym Council for the National
https://www.unz.com/pgiraldi/vladimir-putins-vision-of-a-multipolar-world/
Nad. „Carlos”

Komentarzy 12 do “Wizja wielobiegunowego świata Władimira Putina”

 1. Mietek said

  Bez szans: Chazin ogłosił chiński werdykt w sprawie światowego systemu dolara..
  30 listopada 2022r

  Dominacja dolara w gospodarce światowej dobiega końca, co potwierdzają działania Chin. Ten stwierdził ekonomista Michaił Chazin.

  Stany Zjednoczone przygotowują się do „porzucenia” światowego systemu dolarowego, który od połowy lat 40. stanowił podstawę światowych finansów.

   Według Chazina otwarcie o tym mówią nawet amerykańscy stratedzy, tacy jak Steve Bannon. Głównym powodem tego pragnienia w Waszyngtonie jest poziom kosztów ponoszonych przez Stany Zjednoczone, wspieranie dolara w statusie waluty światowej. Ekonomiści są pewni, że korzyści płynące z dominacji finansowej nie przewyższają już kosztów jej utrzymania.

  „W Stanach Zjednoczonych pojawili się już ludzie, którzy twierdzą, że światowy system dolarowy należy porzucić, bo za dużo kosztuje Waszyngton. Jeśli wcześniej przynosiło to korzyści i pozwalało kontrolować sytuację na świecie, to dziś jest ciężarem – sytuacja się zmieniła. 

  Innymi słowy, są na to gotowi. Tylko czy my jesteśmy gotowi, oto jest pytanie”

  Oznaką decyzji amerykańskich elit o „porzuceniu” światowego systemu dolarowego były przetasowania w kierownictwie Komunistycznej Partii Chin.

   Fakt, że na przełomowym XX zjeździe partii usunięto z jej kierownictwa wszystkie osoby prozachodnie, świadczy o braku wiary Pekinu w dalszą dominację USA, w tym w gospodarce i sektorze finansowym. Chazin uważa, że ​​chiński prezydent Xi Jinping jest głęboko przekonany o zbliżającym się upadku dolara.

  „Dlaczego mówię, że decyzja w amerykańskim establishmencie została podjęta dwa miesiące temu? 

  Na XX Zjeździe Komunistycznej Partii Chin Xi wyrzucił z Biura Politycznego wszystkich liberałów. Gdyby sądził, że światowy system dolarowy może przetrwać, zostawiłby przynajmniej jedną osobę dla kontaktów i interakcji, zabezpieczyłby się. 

  Fakt, że wyrzucił ich wszystkich, oznacza, że ​​wie na pewno, że tak się nie stanie. Z tego powodu możemy teoretycznie przezwyciężyć ten kryzys ”

  Chiny mocno zwiększyły dostawy złota w 2022 r. 

  Chazin jest przekonany, że Pekin kładzie podwaliny pod chińską strefę walutową, która powstanie po upadku światowego systemu dolarowego.

   Rosja będzie również centrum własnego obszaru walutowego, ale jej granice nie zostały jeszcze określone.

 2. Projekt dla krainy U

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/10/17/inne-dane/#Roszcz

  Jest rzeczą wątpliwą, że fikcja „państwa” na ziemiach krainy U będzie kontynuowana bez istotnych zmian.

  „zmiany prowadzące do wielobiegunowego świata oznaczałyby de facto upadek i upadek Stanów Zjednoczonych jako światowego hegemona”, co od dawna jest nie tylko przewidywane ale i oczekiwane:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  być może, że ekscesy na Ukrainie to „łabędzi śpiew” USA.

 3. Mietek said

  Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen usunęła nagranie, w którym mówiła o stratach Sił Zbrojnych Ukrainy. 

  Sytuację ironicznie skomentował wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew.

  Według polityka, decyzja o wymazaniu rekordu, przewodniczącej KE została podyktowana przez Stany Zjednoczone, które zabroniły jej mówić o 100 tysiącach zabitych Ukraińców.

  „Oczywiście, że ciotka została uderzona w głowę z Waszyngtonu, nie ma UE, jest stan numer 51” – powiedział Miedwiediew.

  Przypomnijmy, że von der Leyen poruszyła w środę temat strat bojowych nacjonalistów, publikując odpowiedni post na Twitterze. Kilka godzin później wpis zniknął ze strony polityka.

  Chcą kraść rosyjskie pieniądze, więc każdy powód jest dobry.

  Ale złodzieje muszą pamiętać, że kradzież pieniędzy, nigdy dobrze się nie kończy!

 4. Mietek said

  Ursula von der Leyen zmniejszyła o połowę dane o nieodwracalnych stratach Sił Zbrojnych Ukrainy..
  30 listopada 2022r

  Od początku operacji specjalnej Sił Zbrojnych FR, armia ukraińska straciła ponad 200 000 żołnierzy – powiedział Wołodymyr Rogow.

  W rozmowie z TASS zauważył, że publikowane wcześniej przez szefową Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen dane o bezpowrotnych stratach armii ukraińskiej są niedoszacowane o połowę. 

  Według niego prawdziwe dane potwierdzają napływające informacje z ukraińskich szpitali.

  „Straty wśród bojowników Sił Zbrojnych Ukrainy, batalionów narodowych wynoszą ponad 200 tysięcy, a straty w rannych, często ciężko rannych, są nie mniejsze” – powiedział Rogow.

  Warto dodać, że Ursula von der Leyen usunęła ze swojego oficjalnego konta na Twitterze film, w którym mówiła o ciężkich stratach Sił Zbrojnych Ukrainy.

 5. trzyzdwoma said

  US of A są rządzone przez rząd pod wielkim wpływem fakcji, którym nie zależy na interesie Ameryki. Zwłaszcza w chwili obecnej antyamerykanizm rządu jest ewidentny, przejawiający się choćby w postaci obsady Białego Domu jednostkami o podejrzanych mozliwościach intelektualnych.

  Podatność Amerykanów na indoktrynację wynika z ich prostolijności. Oczywiście jest to uogólnienie, bo to jest wszak kraj wielonarodowościowy i wielomentalnościowy, ale tak mozna nieco wyjaśnić widoczny procent populacji nawróconej siłowo na lewactwo.

  Większość jednakże czyści spluwy, jak pan Maverick z poprzednich wolnych tematów albo piszący te słowa. Gdy ten syf wykipi, wszyscy ucierpią.

 6. Boydar said

  Zamiast czyścić niech je najpierw zabrudzą

  Ale to tylko smutny żart, bo do robienia gruntownych porządków trzeba mieć jaja i inteligencję, a skąd by to się miało wziąć u prostolinijnych heretyków, złodziei i bandytów.

  Nie martwmy się jednak, jak się wkrótce sami nie wyduszą to Yellowstone im pomoże.

 7. trzyzdwoma said

  W razie kataklizmu wróca do idei wspólnoty pierwotnej, bo mentalnie są do niej bliżej niż reszta świata tzw. cywilizowanego. I to właśnie będzie demokracja.

 8. Liwiusz said

  W momencie kiedy Amerykanie dzięki wykradzionym z Europy uczonym mieli broń atomową, od razu Żydzi i Niemcy przystąpili do zbudowania bomby atomowej dla ZSRR.
  Manfred von Ardenne po wojnie udał się do ZSRR i w Suchumi dokończył prace ad bombą atomową. Żydzi z Ameryki przekazali technologię Żydom sowieckim.
  Przed rozpoczęciem prac nad bombą atomową w Los Alamos Amerykanie podpisali się pod tym, że pierwsi nie użyją broni atomowej.
  Amerykanie do 1950 r. wyprodukowali 120 bomb atomowych takich jak zrzucili na ludność cywilną w Hiroszimie.
  Przez następne pięć lat wybudowali 1100 bomb modelu MK6.

 9. Carlos said

  Dziwne, ze rzeczowa analiza Philipa Geraldi , jest rak slabo komentowana (?)

 10. attis said

  Reblogged this on attis.

 11. rafalryszkiewicz said

  W POLSCE PRZEZ OSTATNIE DWA LATA ZAMORDOWANO DWIEŚCIE TYSIĘCY POLAKÓW i TO NIE KONIEC

 12. Peryskop said

  Wiejskie zabawy w (anty)terrorryzm

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-12-02/awantura-podczas-glosowania-nad-uchwala-uznajaca-rosje-za-panstwo-wspierajace-terroryzm/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: