Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krystian Szeliga o Izolacja Zełenskiego
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  misio o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Izolacja Zełenskiego
  Głos Prawdy o Izolacja Zełenskiego
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Jak długo „Zachód” będzie mógł finansować tę wojnę?

Posted by Marucha w dniu 2022-12-01 (Czwartek)

Po siedmiu miesiącach wojny gospodarka państwa Ukraińskiego jest w kompletnej ruinie i tego faktu nie da się już ukryć: nie są w stanie tego zrobić ani cenzura ani dyżurni hejterzy.

Nawet oficjalni propagandyści muszą publicznie przyznać, że obrona Ukrainy ta w całości jest finansowana i zaopatrywanie ze źródeł zewnętrznych. Jest to największy paradoks historyczny, który dotychczas nie miał precedensu. Wojny dotychczas prowadzono przede wszystkim własnymi siłami, a pomoc zewnętrzna miała charakter uzupełniający.

W przypadku, gdy całość wyposażenia i wyżywienia oraz finansowania wojsk pochodzi od państw trzecich, należy zadać pytanie o sens takiej wojny nie tylko z punktu widzenia tych, którzy się bronią. Niestety wojny to również (a może przede wszystkim) wielki biznes. Dotychczas prowadziły je tylko te państwa, które było na to stać: gdy wyczerpywały się środki jej prowadzenia, walki wygasały w sposób naturalny: obrazowo mówiąc oszczędzano krew, bo nie można posyłać na śmierć nieuzbrojonych żołnierzy.

Teraz jest inaczej i jest tu pewna analogia do Wielkiej Brytanii w czasie drugiej z wielkich wojen: tego państwa nie było stać na kontynuowanie walki z Niemcami już w 1940 roku po klęsce Francji: rolę wojennego jego sponsora przejęły Stany Zjednoczone, które równocześnie doprowadziły do … likwidacji mocarstwowej pozycji Londynu a później do kasaty Imperium Brytyjskiego, i podporządkowania tego państwa polityce amerykańskiej.

Rodzi się jednak pytanie: jak długo teraz Stany Zjednoczone i kilka innych państw (w tym Polska) będą ponosić ciężary tej wojny? Już powoli wyczerpują się istniejące zasoby ich uzbrojenia, które przekazywane jest Ukraińcom, a prawdopodobieństwo przestawienia gospodarki tych państw na tryby wojenne jest bardzo niskie: wymagałoby to drastycznego obniżenia poziomu życia istotnej części ich ludności, reglamentacji obrotu wieloma towarami, kontroli cen, a to mogłoby spowodować bunt społeczny.

Już obecne skutki ekonomiczne tej wojny, które są udziałem społeczeństw państw zachodnich (inflacja, drożyzna, braki w dostawach gazu, węgla i ciepła energetycznego), budzą silny sprzeciw. Jak długo więc ów „zjednoczony Zachód” będzie finansował tę wojnę? Prawdopodobnie ich stratedzy liczą na to, że w Moskwie dokona się jakiś „przewrót pałacowy” i to Rosja przyczyni się do zakończenia tego konfliktu. Czyli będzie można odtrąbić sukces, bo „polityka odstraszania” zakończyła się spektakularną klęską: Rosja rozpoczęła regularną wojnę, czyli nie przestraszyła się gróźb ze strony NATO.

Publicznie prezentowane analizy a zwłaszcza oficjalna propaganda pomijają ten problem z wielu powodów. Dlaczego? Bo narzucony i bezdyskusyjny cel tej wojny, czyli „wyzwolenie całości terytorium Ukrainy”, w tym również Krymu, stało się swoistą pułapką: „zasoby ludzkie” zrujnowanego państwa, magazyny uzbrojenia w państwach wspierających oraz bieżące możliwości produkcyjne dostawców broni nie dają gwarancji realizacji tego celu nie tylko w ciągu najbliższych miesięcy, ale nawet lat. Taką perspektywę potwierdziło również „światowe przywództwo” jednoznacznie twierdząc, że będzie „długotrwała”, czyli będzie ciągnąć się bez końca. Nikt nie chce spróbować odpowiedzieć na pytanie, co się stanie gdy wyczerpią się owe zasoby obrońców i magazyny państw wspierających.

O tym problemie nie wolno mówić a nawet myśleć. Gdy dotrzemy do tych granic trzeba będzie faktycznie skapitulować a nawet formalnie. Na drugą po Afganistanie tego rodzaju katastrofę nikt na „Zachodzie” nie może sobie pozwolić. Czyli Zachodni sojusznicy czekają na drugi „cud domu Brandenburskiego”, czyli zasadniczą zmianę polityki rosyjskiej. Potwierdzają te prognozy oficjalni propagandyści, którzy wciąż uwypuklają „kremlowskie kryzysy”, „osłabienie pozycji Putina” czy też „groźby zamachu przeprowadzonego przez oligarchów”, „wojskowych” lub „służby”. Czy władze rosyjskie biorą pod uwagę ten scenariusz w swojej strategii? Sądzę, że tak.

Witold Modzelewski
https://myslpolska.info

Komentarzy 29 do “Jak długo „Zachód” będzie mógł finansować tę wojnę?”

 1. UZA said

  „„kremlowskie kryzysy”, „osłabienie pozycji Putina” czy też „groźby zamachu przeprowadzonego przez oligarchów””

  Na mój rozum, ta wojna – prowadzona pod hasłem : „cały świat przeciwko Rosji” – uświadomiła Rosjanom, czego się mogą po Zachodzie spodziewać i raczej wzmocniła niż osłabiła Kreml . W takich sytuacjach uruchamia się w narodzie mobilizacja typu „wszystkie ręce na pokład” . V Kolumna spod znaku Nawalnego nie ma raczej potencjału do przejęcie władzy w Rosji, a i oligarchowie funkcjonują tam na nieco innych zasadach niż na Upadlinie . Jeśli rosyjskie społeczeństwo miało o coś pretensje do Putina to nie tyle o samo stanięcie do walki, co o prowadzenie jej zbyt łagodnymi środkami. Sytuacja w Rosji sprzyja raczej jastrzębiom niż ciepłym kluchom, więc na miejscu zachodnich mądrali raczej bym nie pokładała nadziei w osłabieniu pozycji Putina. Jeśli ktoś tę wojnę może zakończyć, to tylko Putin, a oligarchowie powinni się cieszyć, że żyją.

 2. Emilian58 said

  Aktualnie to chyba dziewiąty minął. Ale fakty zawarte są oczywiście,aktualne.

 3. lewarek.pl said

  Putin jest gołębiem. Za jego plecami czają się jastrzębie. Zgrzytają zębami, że nie mogą poprowadzić wojny tak jak należy, i czekają na okazję. Zachód powinien ze wszystkich sił wspierać Putina, bo ten, kto po nim przyjdzie da popalić i Ukraińcom i ich sojusznikom.

 4. Mietek said

  Szef sztabu generalnego USA, generał Mark Milley, który  w przemówieniu  na konferencji zorganizowanej przez nowojorski Klub Ekonomiczny, powiedział..

  O czym w pisowskiej Polsce się milczy!

  Wśród najbardziej zdumiewających fragmentów informacji, które niedawno wypłynęły, raporty w Polsce mówią, że  na Ukrainie zginęło około 1200 polskich „ochotników”  . Wydaje się, że osoby te zostały zaczerpnięte z czynnej polskiej armii lądowej, która składa się z trzech głównych dywizji. 

  Jest mało prawdopodobne, że Polska wyśle ​​znacznie więcej żołnierzy, biorąc pod uwagę wysokie straty i ryzyko, że Rosja uderzy na Polskę w odwecie.

  Tak więc, raporty rosyjskie mówiły prawdę, kiedy podawały, że to Polska ma największe straty, wśród zagranicznych najemników na Ukrainie.

 5. Mietek said

  Pani UZA napisała dokładnie wszystko w tym temacie.

  Można powiedzieć tak, Putin to Rosja, Rosja to Putin.
  I to że ok 80% Rosjan popiera kurs Prezydenta Rosji, nie ma w tym żadnej przesady.

  Sytuacji wokół Ukrainy, jest dla Rosjan być albo nie być.
  Tak więc, nikt nie powinien nawet myśleć, że Rosja w tej kwestii odpuści, chyba że komuś naprawdę już życie obrzydło.

 6. Mietek said

  Ja już o tym jakiś czas pisałem, że ukraińska rakieta która uderzyła na terytorium Polski, była tak naprawdę, aktem desperacji, co już zauważa wielu specjalistów na świecie.

  Niepokojące wieści z NATO wywołały u Zełenskiego panikę. 
  Martin Jay: Strategi Culture. 

  Od początku konfliktu państwa NATO udzielają Ukrainie niewiarygodnej pomocy wojskowej, ale nieprzerwane dostawy broni nie mogą trwać wiecznie. 

  Według najnowszych danych 20 z 30 krajów NATO zadeklarowało wyczerpanie swoich zapasów wojskowych.

   Stany Zjednoczone – największy donator broni – mają problemy, a teraz w Siłach Zbrojnych Ukrainy brakuje pocisków do słynnych Javelinów i Stingerów, a także amunicji do 155-milimetrowej artylerii – głównej broń uderzeniowa armii ukraińskiej.

  Sytuacja ta wywołuje panikę u prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, która dotyka całe jego otoczenie.

  „W kabale Zełenskiego panuje pewna panika, która czyni go coraz bardziej kapryśnym, aż do wymknięcia się spod kontroli, pozostawiając obserwatorów zastanawiających się, co dzieje się za kulisami”

  Kilka głośnych wydarzeń można jednocześnie uznać za oczywiste objawy ataku paniki. Pierwszym z nich jest atak terrorystyczny na Morzu Czarnym, po którym Rosja zawiesiła swój udział w handlu zbożem.

   Tym samym Zełenski zamierzał obwiniać Rosję za nadchodzący kryzys żywnościowy, ale Władimirowi Putinowi udało się przechytrzyć prezydenta Ukrainy.

  „Gdy Putin nie tylko wrócił, spotkał się z ogromnym sprzeciwem, ale także złożył ofertę darmowych dostaw zboża do krajów afrykańskich”

  Drugim objawem ataku paniki jest atak rakietowy na terytorium Polski.

   Kierownictwo Ukrainy do końca nalegało na zaangażowanie Rosji i otwarcie wzywało do najsurowszych działań odwetowych. Jednak nawet zachodni przeciwnicy Moskwy przyznali się do oczywistości i z irytacją zareagowali na ataki Zełenskiego. 

  Kijów z powodu braku broni podjął desperacką próbę wciągnięcia NATO w konflikt z Federacją Rosyjską. Po kolejnej wpadce ukraiński przywódca postanowił wrócić do swojej starej wersji – groźby wypadku w elektrowni atomowej w Zaporożu.

  „Teraz obserwujemy coraz większą panikę w związku z najnowszymi wiadomościami, że kontrolowana przez Rosjan elektrownia jądrowa jest pod ostrzałem. 

  Ci, którzy przeprowadzają ostrzał, mogą mieć tylko jeden cel: stworzyć zagrożenie nuklearne podobne do Czarnobyla, które według tych samych osób, które przeprowadziły ataki, wciągnie NATO w konflikt w granicach Ukrainy.

  Ataki paniki pozbawiły elitę rządzącą w Kijowie realizmu.

   Jest oczywiste, że ani USA, ani NATO nie zaczną wysyłać swoich wojsk w strefę działań wojennych. Dziwne jest żywić takie nadzieje, skoro nawet Joe Biden jest niezwykle skrupulatny w kwestii tego, jaką broń można wysłać na Ukrainę i co grozi ponowną eskalacją stosunków z Rosją.

 7. walthemar said

  Rząd francuski rekrutuje „ukraińską gwardię narodową” na przyszłych żandarmów we Francji
  .https://fr.news-front.info/2021/08/09/le-gouvernement-francais-recrute-dans-la-garde-nationale-ukrainienne-pour-les-futurs-gendarmes-en-france/

  widze koniec krainy U

 8. Lokis said

  Wydaje się prawdopodobne, że Stany Zjednoczone w coraz większym stopniu będą przerzucały ciężary związane z prowadzeniem wojny z Federacją Rosyjską na swoich wasali w tym Polskę. Biorąc pod uwagę ostatnią prowokację w Przewodowie, możliwe, że Polska z inicjatywy USA stanie się stroną tego konfliktu.

 9. Mietek said

  Ja zawsze pisałem że zarówno Rosjanie jak i my w Polsce, musimy zmienić swoją mentalność, nie patrzeć tak na Zachód, i nie żyć w przeświadczeniu że za ropę i gaz można kupić wszystko.

  Oczywiście że można kupić wszystko, ale w ten sposób, nie kupisz niezależności i suwerenności swojego kraju.

  Tu trzeba postawić na swoją gospodarkę, swoje technologie, przynajmniej na poziomie który gwarantuje stabilność państwa, a tu nie ma drogi na skruty, żeby dojść do tego wszystkiego, trzeba dosłownie gryźć trawę, zawsze na początku będzie trudno, ale z każdym rokiem będzie coraz łatwiej, a wszystkim przyniesie wiele satysfakcji.

  Agencja ratingowa S&P Global oceniła tempo wzrostu rosyjskiego sektora produkcyjnego na 53,2 pkt.

  Indeks aktywności produkcyjnej (PMI) wzrósł o prawie trzy punkty w ciągu miesiąca, w tej chwili wskaźnik ten jest najwyższy od pięciu lat, według S&P Global.

  No proszę, a w UE recesja.

  Sankcje i problemy z eksportem nie przeszkodziły rosyjskiemu przemysłowi, jego wzrost w 2022 roku nastąpił wbrew oczekiwaniom autorów zachodnich restrykcji.

   Zakaz importu wywołał silny popyt na produkty krajowe, a co za tym idzie, wzrost zatrudnienia. Równolegle w Rosji trwają intensywne zakupy surowców.

  Jednocześnie ten sam wskaźnik PMI w krajach UE wynosi nadal 47,1 pkt. 

  To poniżej prognozy 47,3 pkt. i wyraźnie skromniejsze od wyników, jakie osiągnęła spętana sankcjami rosyjska gospodarka. 

  Wskaźnik PMI poniżej 50 punktów oznacza spowolnienie aktywności gospodarczej.

  Tak więc, tylko tak dalej, i tak trzymać!

 10. Mietek said

  Kolejna sprawa, o czym mało się mówi..

  TFIGlobal: zachodnie marki przeciwstawiają się sankcjom wobec Rosji z powodu katastrofalnych strat.
  01 grudnia 2022r.

  Masowe wycofanie się zachodnich firm z rosyjskiego rynku po rozpoczęciu operacji specjalnej na Ukrainie miało osłabić rosyjską gospodarkę, ale ich własne gigantyczne straty zmuszają marki do powrotu.

  Od początku operacji specjalnej na Ukrainie rosyjski rynek opuściły dziesiątki zagranicznych firm. Zachodnie media przedstawiały to jako pretekst do powszechnych zamieszek z powodu braku towarów, ale w Rosji nic takiego się nie wydarzyło: substytucja importu zamknęła podstawowe potrzeby, a reakcja mieszkańców kraju okazała się ostro negatywna w stosunku do odchodzące marki.

  Jednocześnie łączne straty firm, które opuściły rynek, wyniosły katastrofalną kwotę 300 miliardów dolarów. 

  Takie liczby mogą doprowadzić do płaczu nawet miliarderów.

   Dlatego zachodnie marki szukają możliwości powrotu na rynek rosyjski.

   Tak więc niedawno Russian Post ogłosił, że obywatele rosyjscy mogą go używać do kupowania towarów online od wielu amerykańskich i europejskich firm, pomimo sankcji.

  „Oczywiście zachodnie firmy nie są gotowe do opuszczenia ogromnego lukratywnego rynku rosyjskiego. 

  Teraz przeciwstawili się sankcjom finansowym nałożonym na Rosję, ponieważ nie chcą więcej strat. A to dopiero początek”

  Zachodnie marki jak najszybciej wrócą do Rosji, próbując naprawić błędy przeszłości. Nigdy nie jest na to za późno, chyba że firma zbankrutuje.

  O tym wszystkim, mówił jakiś czas temu Prezydent Rosji, że oni wcześniej czy później wrócą!

 11. Liwiusz said

  Jak ktoś pisze, że takiej historii wcześniej nie było, to powinien zapoznać się z historią, jak Anglosasi pokonali Niemców.
  Miejsca dostarczania paliwa i uzbrojenia przez Anglosasów do ZSRR oraz drogi, zaczęto budować w 1930 roku. W tym czasie Niemcy NIemcy inwestowali w Armię Czerwoną, którą im odbito w 1937 r. Ostatnią ratę kredytów, jaką zaciągnęła agentura Anglosasów na konto ZSRR spłacono w 2006 r.
  W tym samym czasie Brytyjczycy spłacili powojenny kredyt 3,5 mld$ wzięty po wojnie w USA.
  Jak tylko przyjdą większe mrozy należy się spodziewać inwazji Ukraińców i nowych problemów.

 12. Emilian58 said

  @Walthemar
  Żabojady rekrutują ukrów na żandarmów to ciekawe jak po francusku jest Wołyń?

 13. Boydar said

  po francusku ? ano 1789

 14. LGBTQ w USA to obecny tam ZARZĄDCA ! said

  „Zachód” będzie mógł finansować tą wojnę do tego czasu, dopiki ZOSTANIE obalony LGBTQ lewacki REŻIM rządzący w USA zainstalowany w Waszyngtonie przez Bila Clintona i UMOCNIONEGO w ciągu 8 lat przez Buraka Obamę, a teraz przez psychopatę RASISTĘ Bidena!!!

  Otóż, przecietni ludzie NIE zdają sobie sprawy, że na kształt stosunków dyplomatycznych Rosja – USA ma NAJWIEKSZE wpływ amerykanskie za-kulisowe bardzo AGRESYWNE lobby „mniejszości” LGBTQ, które też OPANOWAŁY w 99% „amerykanskie” centralne media w koegzystencji z „mniejszością” ŻYDOWSKĄ.

  To właśnie bardzo agresywne „AMERYKANSKIE” lobby LGBTQ za pomocą przez nich „obskoczonych” centralnych mediów w USA razem z chciwymi żydami kreują bardzo NIENAWISTNĄ, wojowniczą retorykę wobec Rosji tylko DLATEGO, że Rosja NIE poddała się agresji lokalnej „mniejszosci” LGBTQ która jedynie panoszy się w Rosji, ale NIE ma takiej siły ZBUŻYĆ morale obyczajowe Rasji jak zostało ZNISZCZONE w USA przez homusi.

  Poszukajcie i poczytajcie artykułu pt:

  „Rosyjska Duma uchwaliła ostatnio (jednogłośnie) ustawę w sprawie „zakazu propagandy LGBT”.
  Poczytajcie z jaką ZWIERZĘCĄ wściekłością, NIENAWIŚCIĄ na tą decyzję Rosji zareagował „rzad USA” który jest pod butem uzurpatorów LGBTQ w USA !!
  Bo to oni przede wszystkim generują w USA taką NIENAWIŚĆ do wszystkiego co „rosyjskie”, nawet do wibitnych kompozytorów lub pisarzy rosyjskich … itp.

  O SILE homusiowego lobby w USA chociażby świadczy to, że w momencie PRZECHWYCENIA władzy przez starego zwapniałego pierdziucha Bidena w USA on jako PIERWSZY jego tzw. President Executive Orders z numerem:

  14013 z dnia 4 lutego 2021
  [tego dnia Biden podpisał NATYCHMIAST innych ponad 60 sztuk President Executive Orders przygotowanych przez LEWACTWO w USA co świadczy o tym, że jest DYKTATOREM!)

  Czyli zaraz po objeciu władzy przed bidena w melinie „biały dom” w Waszyngtonie jemu PODSUNIETO do podpisania jako PIERWSZE ZARZADZENIE – President Executive Order nr 14013 które przez niego podpisane stało się natychmiast „prawem” w USA !!

  Ten tzw. 14013 President Executive Order USATALA „prawo” że:

  w punkcie „g” tego President Executive Order jest USTALONE, że „emigranci” którzy dotarli do USA i oficjalnie deklarują, że są homoseksualistami, lesbijkami lub tzw. trans-grangers to NATYCHMIAST oni wchodzą do PIERWSZEJ grupy PREFERENCYJNEJ, czyli bardzo uprzywilijowanej klasy-grupy „emigrantów” których podania na STAŁY pobyt w USA koniecznie MUSI być rozpatrywane w PIERWSZEJ kolejności i NIE dłuższym czasie jak 180 dni od momentu jego złożenia w emigracyjnym urzędzie !!!

  Wcześniej do tej „PIERWSZEJ grupy preferencyjnej” emigrantów do USA kwalifikowały się TYLKO te osoby, które są o SPECJALNYCH umiejętnościach INTELEKTUALNYCH jak np. profesorów co zdobyli nagrodę Nobla, wybitni uczeni z niesamowitymi osiagnieciami naukowymi, młodzi sportowcy co zdobyły złote medele na Olimpiadze, ultra wybitni lekarze lub wynalazcy co dokonali ODKRYĆ naukowych na Światową saklę z licznymim opracowanymi wynalazkami przez nich w postaci patentów … itp. – czyli USA zawsze WYKRADAŁO najlepszych naukowców i specjalistów z całego Świata, aby oni budowali potęgę USA.

  Amerykańska lista preferencyjna dla emigrantów zawiera 6 kategorii preferencyjnych emigrantów.
  Na przykład do ostaniej 6 grupy PREFERENCYJNEJ były i są zaliczone te osoby przy ŁACZENIU rodzin na zasadzie, że np. matka była emigrantka do USA, która dopiero po otrzymaniu obywatelstwa USA, może składać podanie o SPROWADZENIU na stałe swoich dzieci do USA, a w tej grupie „prefernecyjnej” na rozpatrzenie złożonego podania CZEKA się teraz 10 lat !

  To oczekiwanie 10 lat jest spowodowane tym, że urzad państwowy USA, ma ograniczone możliwości, czyli określoną ILOŚĆ armi pracowników-urzędników w urzędach emigracyjnych do rozpatrywania tych MILIONÓW podań na stałą emigracje do USA.
  Ilość tych urzędników do rozpatrywania podań emigracyjnych jest związana z OGRANICZONYM budrzetem finansowym na dzialanośc tego urzędu emigracyjnego… itp.

 15. Super REALISTYCZNY komentarz J.Mearsheimer o śmiertelnej RULETCE durnia Bidena ! said

  „polityka” tego PROSTAKA zwapnialca bidena i głupków z Waszyngtonu, które przewróciło do góry nogami Niemcy i całą GŁUPKOWATĄ Europę z tym GŁUPCAMI z Brukseli organizujacych NUKLEARNĄ „ruletykę” z Rosją:

  Profesor geopolityk John Mearsheimer twierdzi co jest PRAWDĄ że:

  „Przez ostanie 20 lat nadymani zarozumialcy kłamcy polityczni w Waszyngtonie / USA i ZACHODNIEJ Europie jak też w UK nie rozumieją co to jest DYPLOMACJA, która jest bardzo WAŻNĄ częścią składową polityki zagranicznej, bo oni się już PRZYZWYCZAILI do bezkarnego AWANTURNICTWA militarnego na cudzych terytoriach, a dyplomację uważają za SŁABOŚĆ”

  Właśnie takie myślenie tych BUFONÓW z Waszyngtonu i Londynu doprowadzi do wojny NUKLEARNEJ, bo Rosja NIGDY NIE pozwoli na takie „szarogęszenie” się agresywnych homusi i zawziętych aktywistów LGBTQ z zachodu w Rosji.

 16. revers said

  „Ukraina powinna mieć prawo do uderzenia w cele wojskowe w Rosji” – powiedział minister spraw zagranicznych Łotwy

  „Musimy pozwolić Ukraińcom na użycie broni przeciwko stanowiskom startowym rakiet i lotniskom, z których prowadzone są te operacje przeciwko ukraińskiej infrastrukturze krytycznej. Sojusznicy NATO nie mogą obawiać się eskalacji – powiedział.

  Nigdy dopoki nie powstanie d.s. rzaad, a raczej nie umocni sie w jeden biegun swiata. Drukarki pieniedzy pracuja, cele swaba, WEF, D.S. Banksterow systematycznie osiaaga sie.

  Przy okazji ciekawe relacje Arbjdzanu z Telaviwem w ramach prozumienia abrahamskiego 2020 komentuje eszek Sykulski.

  .https://www.youtube.com/watch?v=2HGdM4GTMFw

  Wychodzi ze wielowaatkowo plany syjonistow i masonerki realizuja sie jak chce D.S.

 17. Liwiusz said

  „Wypowiedź Joe Bidena podczas wizyty prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Waszyngtonie była wręcz zaskakująca: w nocy dzisiejszego dnia Biały Dom obiecał po raz pierwszy, że odbędą się bezpośrednie rozmowy z prezydentem Federacji Rosyjskiej – powinny one obejmować Europę Zachodnią i 32 mln Ukraińców oraz dać setkom tysięcy żołnierzy na 1200-kilometrowym froncie we wschodniej Ukrainie przynajmniej nadzieję na rozmowy o zawieszeniu broni.”

  Putin nie powinien dać się wciągnąć w pułapkę negocjacyjną. Najpierw inwazja zmarzniętych Ukraińców na Europę a dopiero potem możliwe negocjacje. Ukraińcy już mają dość używania ich do wojny i protestują.
  Niemcy po tym co zrobili Brytyjczycy z Żydami sowieckimi w 1937 r. zawarli z nimi pakt, który Mołotow wypowiedział. W tym czasie Sowietów szkolono, dozbrojono i zbliżono do granic Niemiec. Napaść Anglosasów na Rosję może się na chwilę zatrzymać ale nie skończyć.

 18. revers said

  Tylko to sa negocjacje pod kowbojskim coltem, gdy zmodernizowano arsenal atomowy w europie, a na takiej Lotwie i innych pribaltykach amerykanscy kowboje z piekiel zostali przestaini z aktywnosci obronnej do aktywnosci ofensywnej przy bunczucznych slowach lotewskiego karla ze mozna atakowac z terytorium ukrainy kazdy cel w Rosji, szczegolnie infrastrukture Rosji, lotniska i wyrzutnie rakiet, czyli strategiczne cele w Rosji bez grozby eskalacji wojny i nastepstw.

  No biesiadne lody Macronow i Bidenow z 2 osbowym wytrzeszczem zebow i 2 zamknietymi ustami wygladaja zdjecia wspaniale cos dla sczerbatych z kilkoma zebami trzonowymi i brakiem 2 po francuskich buleczkach z lodowek w 2 dzien swiateczny, zeby odpadaja po zamieniajacych sie w twardy kamien Grahamce.

  O Staroposkim chlebie tez zapomniec bo ta sama konstnstacja stanu chlebka od miekosci w podgrzewaczu po kamien w gebie po 24h odlezenia swiatecznego.

  I jak dlugo? krotko jedna a wersji odp.:

  A w Agropolu protestuja ze zboze w ziarnie z ukrainy importuje sie w wagonach towarowych po gnoju lub po wagonach towarowych po piskarkach-betoniarkach lub innym zwize o kamienny chelbek nie trudno lub betownowy z dziegcem.

  Podczas gdy Kongres USA zastanawia się, czy uznawać PMC Wagner za „organizację terrorystyczną” (oczywiście, własne PMC, takie jak Raytheon, Northrop, Academi, Northbridge czy inne (https://translated.turbopages.org/proxy_u/en-ru.ru.5d3f2654-6389adc4-42ec23bf-74722d776562/https/en.wikipedia.org/wiki/List_of_private_military_companies) ich nie martwią, bo to „ich skurwysyni”), muzycy spokojnie wykonują swoją pracę.

  Trochę jej wyników widzicie Państwo na tych nagraniach, pokazujących spalone w okolicach Artiomowska ukraińskie pojazdy. Z jednego z nich ukraińscy bojownicy właśnie wyciągają ciała swoich kolegów. Kawałek po kawałku. Biorąc pod uwagę miażdżącą rosyjską przewagę artyleryjską, taktyczną i moralną (przynajmniej w tym rejonie), z dużym prawdopodobieństwem za kilka dni oni też okażą się w takim samo stanie.

  Bo dopóki amerykański kapitał będzie istniał i starał się zachować swoją globalną dominację, dopóty walka #do_ostatniego_Ukraińca będzie kontynuowała.

 19. trzyzdwoma said

  Ależ panie Super REALISTYCZNY Komentarz J.Mearsheimer O Śmiertelnej RULETCE Durnia Bidena ! Bidet nie umie trafic w drzwi własnej rezydencji. On nie ma żadnego wpływu na to co sie dookoła niego dzieje, a co dopiero na świecie. W budynku zwanym kiedyś białym domem siedzi zgraja kolorowych lewaków, którzy również nie potrafią sklecić dwóch zdań z sensem. Działania US of A podejmowane sa przez zupełnie nam nieznaną grupę globalistów a my się podniecamy cyrkiem który serują nam czyli gawiedzi. Zgodnie zresztą z ich zamierzeniami.

 20. gnago said

  Na szczęście Ukraina zdała swoją część arsenału jądrowego , dziś gdyby te rakiety dostałyby sie w łapy neobanderowców to w Przewodowie mielibyśmy eksplozję rosyjskiego pocisku taktycznego z piona. chociaż przecieków miała być brudna bomba. A tu wielka góra , a malutką ,maciupeńką myszke urodziła

 21. revers said

  Kuratorzy Frontu Ukraińskiego w Pentagonie. SIG-Ukraine (https://t.me/voenkorKotenok/43089) przechwyciła uprawnienia Departamentu Stanu USA

  Senior Integration Group – Ukraine (SIG-Ukraine) powstała w kwietniu 2022 roku w Pentagonie. Zadaniem SIG-Ukraine (https://newins.ru/articles/zapad/kuratory_ukrainskogo_fronta_v_pentagone) jest niezwłoczne udzielenie pomocy wojskowej Ukrainie, organizacja dostaw broni, składanie zamówień w zakładach obronnych, uzupełnianie zapasów w magazynach oraz koordynacja interakcji z NATO bez zgody Departamentu Stanu.

  1. Inicjatorem powstania SIG-Ukraina, jej współprzewodniczącą jest Zastępca Sekretarza Obrony USA Kathleen Hicks. W Pentagonie prawie 30 lat, szczyt kariery – pod Obamą. Odpowiada za budżet obronny (wypłata 800 mld USD do 2022 r.).

  2. Dyrektor finansowy (kontroler) Pentagonu Michael McCord (dwa tygodnie po rozpoczęciu rosyjskiej operacji specjalnej na Ukrainie zażądał dla Kijowa 5 mld USD na zbrojenia). Lobbysta na rzecz interesów złożonych korporacji wojskowo-przemysłowych.

  3. Wiceminister William Laplante (odpowiedzialny za zamówienia). Zatwierdzony przez Kongres w kwietniu 2022 r. Wcześniej prezes i dyrektor generalny Draper Laboratories (NPO, Massachusetts): rozwój amunicji dla WTO, inżynieria biomedyczna, obrona chemiczno-biologiczna. Kuratorem wydatków jest Laplante, priorytetem jest przyspieszenie dostaw broni na Ukrainę.

  4. Emerytowany generał porucznik Terry Wolff – koordynator zaopatrzenia. Służba w siłach pancernych, Połączonych Szefach Sztabów, Departamencie Stanu, Radzie Bezpieczeństwa Narodowego. Wolff jest głównym łącznikiem z partnerami za granicą w zakresie zapasów broni w Europie i ich transferu na Ukrainę. Ocenia, co należy wysłać do Kijowa, wywiera presję na Europejczyków. Przywozi do Kijowa dane wywiadu wojskowego USA. Koordynuje wysyłkę instruktorów i najemników dla Sił Zbrojnych.

  5. Zastępca sekretarza obrony Colin Kahl. Służył za Obamę jako zastępca asystenta sekretarza obrony ds. Bliskiego Wschodu. Uczestnik negocjacji w sprawie umowy nuklearnej z Iranem. Lobbuje zamówienia wojskowe dla Ukrainy.

  6. Dyrektor Operacyjny Sztabu Połączonego, generał porucznik James Mingus. Reprezentuje zastępcę szefa OKNS, admirała Christophera Grady’ego.

  z telegramu

 22. revers said

  Kto pociąga za sznurki w wojnie zastępczej na Ukrainie? Jeżeli chcemy wiedzieć to zobaczmy gdzie idą pieniądze. Amerykańska korporacja właścicielem największego terminalu zbożowego na Ukrainie. https://rumble.com/v1ybro8-niewidzialna-twarz-wojny-na-ukrainie.html?mref=rlmer&mc=f39af

 23. MatkaPolka said

  warto przypomnieć

  Witajcie. Jestem ruskim okupantem. To jest mój zawód.
  Tak się zlożyło historycznie”

  .https://www.youtube.com/watch?v=sZH8do_jhE4&ab_channel= РОДИМИЧЪ (orginalny teks pod video)

 24. cep said

  – А генерал Мороз тоже будет мобилизован?
  – Он уже записался добровольцем.

  Are the Africans starving?
  – Well, yes.
  – Why does Ukrainian grain go to Europe?
  – I’m begging you. Have you seen how many Africans are there now? More than in Africa.

  Zelensky said that Russia wants to “tear off” Kherson and Zaporozhye regions from Ukraine.
  Zelensky, of course, is lying.
  Not only Kherson and Zaporozhye!

  Biden is a Kremlin agent.
  He asked the Americans to do exactly what Putin has been asking for years – to leave Ukraine immediately.

  Here they began to mock Zelensky that Blinken, who arrived in Kyiv, first met with Poroshenko, and only then with Vladimir Alexandrovich.
  What do you understand about show business? Poroshenko was Zelensky’s opening act!

  in Ukraine, the fight against corruption is a match for sport fishing – caught, photographed, released.

  The new Deputy Prime Minister of the Government of Ukraine, Mr. Saakashvili, received at his residence in Kyiv the Ambassador of Georgia to Ukraine, who gave Mr. Saakashvili a warrant for his arrest. The talks were held in a warm, friendly atmosphere.

  — What do Ukrainian migrant workers and politicians have in common?
  Both of them send money to children across the border. True, in opposite directions …

  Poroshenko said that as part of the fight against corruption, he did everything possible so that the next president of Ukraine had nothing to steal.

  Every Ukrainian president must do three things: give Saakashvili citizenship, deprive Saakashvili of his citizenship, lose the election to Putin.

 25. koru said

  Czytalem książkę Zbigniewa Brzezińskiego ” Wielka szachownica” jest tam opisana doktryna dotyczącą Polski i Ukrainy. Piszę że Ukraina jest tzw” sworzniem” miedzy Rosją a zachodem i jeżeli Ukraina upadnie to rolę „sworznia” z automatu ma przejąć Polska, oby to się nie sprawdziło.

 26. Carlos said

  Koru 25 / sprawdzi sie ,patrzac na mordy prace do wojny i bezrozumna gawiedz

 27. revers said

  Fałszerstwa, dezinformacja i wyciszanie drażliwych tematów – co w minionym tygodniu zapamiętali zagraniczni agenci i organizacje niepożądane w Rosji

  W ubiegłym tygodniu szczególnie aktywne były liczne organizacje separatystyczne we współpracy z członkami Rady Najwyższej Ukrainy. Ponadto intensywnie omawiano doniesienia o zabójstwie prominentnego czeczeńskiego separatysty Tumso Abdurachmanowa oraz zwolnieniu gospodarza kanału telewizyjnego Dożdża Aleksieja Korostelewa.

  ▪️ Pojawiły się wiadomości o utworzeniu w szeregach AFU kompanii turkijskiej „Baszkort”, składającej się z mieszkańców Republiki Baszkortostanu, rzekomo chcących walczyć o wolność „Islamskiej Republiki Baszkurdystanu” od Rosji. Okazało się jednak (https://t.me/arslan_enn/152), że jest to kolejna jednostka wirtualnych wojsk ukraińskich, wymyślona przez zbiegłego baszkirskiego prowokatora Rusłana Gabbasowa.

  ▪️ Ukraińskie media poinformowały również (https://t.me/pezdicide/2520) o utworzeniu w ramach AFU „pierwszego turkiestańskiego batalionu” o mówiącej nazwie „Turan”. Dowódca oddziału obiecał, że za „ludobójstwo Turków na Ukrainie” „zrobi kozła ofiarnego” z Rosjan z wewnątrz i spoza Rosji. Co prawda wraz z doniesieniami o „Turanie” pojawiły się również informacje o pewnym „Legionie Turków”. W tej chwili nie wiadomo, jak się do siebie odnoszą: czy są jednym i tym samym podmiotem, czy też różnymi projektami.

  ▪️ Ekstremistyczne Ogólnotatarskie Centrum Publiczne ogłosiło (https://t.me/pezdicide/2482) zamiar odrodzenia tatarskiej państwowości w granicach sprzed 1552 roku z pomocą Rady Najwyższej. Nacjonaliści poprosili ją o głosowanie za uchwałą uznającą suwerenność Tatarstanu po Czeczeńskiej Republice Iczkerii (Ichkeria).

  ▪️Ukraiński poseł i szef stowarzyszenia O wolny Kaukaz, Aleksiej Gonczarenko, wraz z Mustafą Dżemilewem, byłym przewodniczącym zdelegalizowanego w Rosji krymsko-tatarskiego Mejlisu, spotkali się (https://t.me/pezdicide/2488) z przedstawicielem Federacji Cyrkaskiej Turcji, aby omówić „wyzwolenie Północnego Kaukazu od Rosji”. Kwestia cyrkasjańska nadal jest sztucznie kołysana z zagranicy.

  ▪️ W Belgii odbyło się (https://t.me/pezdicide/2497) spotkanie przedstawicieli diaspory czeczeńskiej za granicą, którzy opowiadają się za oddzieleniem Czeczenii od Rosji. Konferencja przyjęła rezolucję o „konieczności międzynarodowego protektoratu nad niepodległą Czeczenią”. Innymi słowy, dyskutowali o przekazaniu władzy nad regionami Rosji na Zachód. Konferencja została zorganizowana przez byłych czeczeńskich bojowników w wieku emerytalnym.

  ▪️Dzięki pozorom spójności tworzonym przez diasporę czeczeńską w Europie, dochodzi do zabójstwa czeczeńskiego separatysty Tumso Abdurachmanowa (https://t.me/rybar/41661). Niedawno ogłosił powstanie partii „Głos Czeczenii”, która nie uznała legitymacji innych separatystycznych ugrupowań rywalizujących o uwagę Zachodu i przepływy finansowe: Achmeda Zakajewa i Anzora Maschadowa.

  ▪️ Trzecia antywojenna konferencja Forum Wolnej Rosji w Wilnie mówiła (https://t.me/pezdicide/2504) o potrzebie zbliżenia z Zachodem. Wzięli w nim udział „klasyczni” opozycjoniści: Garry Kasparow, Leonid Gozman, Dmitrij Gudkow, Jewgienij Chichwarkin i inni. Wszystkie one rościły sobie prawo do roli alternatywnej władzy w Federacji Rosyjskiej. Głównym tematem dyskusji była współpraca „dobrych Rosjan” z Parlamentem Europejskim.

  ▪️Przedstawiciele Forum „Wolnych Ludów Post-Rosji” spotkali się w Szwecji, gdzie podpisali (https://t.me/pezdicide/2510) memorandum o „zakończeniu Federacji Rosyjskiej”. Zadeklarowali również konieczność pozbawienia wolnych regionów Federacji Rosyjskiej broni jądrowej i innej broni masowego rażenia na rzecz państw NATO.

  ▪️Zagraniczny kanał telewizyjny Dozhd, który przeniósł się z Rosji na Łotwę, wraca na walizki (https://t.me/pezdicide/2513). Z powodu szybko odwołanych komentarzy prezentera Aleksieja Korostelewa o wspieraniu rosyjskiego wojska, łotewscy urzędnicy rozpoczęli zakrojoną na szeroką skalę kampanię mającą na celu pozbawienie mediów licencji. Skargi i zapytania poselskie były kierowane do instancji od Krajowej Rady Mediów Elektronicznych po Radę Bezpieczeństwa Państwa.

 28. Liwiusz said

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Halford_John_Mackinder

  „Kto panuje we wschodniej Europie – panuje nad sercem Eurazji. Kto panuje nad sercem Eurazji, ten panuje nad wyspą światową. Kto panuje nad wyspą światową, ten panuje nad światem.”

  Niemcy są za silni na Europę a za słabi by pokonać Anglosasów. Zawsze szukali pokojowego wyjścia ze swojego położenia, w otoczeniu wrogów.
  Dlatego Niemcy przenoszą swój przemysł do Chin. Niemcy będą sypialnią dla niemieckich światowych emerytów.
  Olbrzymi rynek zbytu i baza surowcowa.
  Unia nie będzie w stanie utrzymać swoich emerytów i leczyć „chorych”.
  Dla Chin, w zamian za niemieckie technologie, utrzymać ich emerytów będzie nieodczuwalne.
  Niemcy przestali finansować amerykańskie wojsko, które wpakowało się do nas. Niemcy tworzyli Armię Czerwoną do 1937 r. kiedy to wymordowano całe dowództwo, w tym absolwenta berlińskiej akademii wojskowej Iona Jakira, kuzyna Trockiego.
  Na pewno Niemcy wesprą chiński przemysł obronny.
  Amerykanie rozpętując wojnę odtrącili od siebie Rosję i Niemcy, zyskali Chińczycy.

  https://www.nato.int/cps/en/natohq/official_texts_68580.htm

  19 listopada 2010 r.

  33. Współpraca NATO-Rosja ma znaczenie strategiczne, ponieważ przyczynia się do tworzenia wspólnej przestrzeni pokoju, stabilności i bezpieczeństwa. NATO nie stanowi zagrożenia dla Rosji. Wręcz przeciwnie: chcemy prawdziwego partnerstwa strategicznego między NATO a Rosją i będziemy działać zgodnie z tym, oczekując od Rosji wzajemności.
  34. Stosunki NATO-Rosja opierają się na celach, zasadach i zobowiązaniach Aktu Stanowiącego NATO-Rosja oraz Deklaracji Rzymskiej, zwłaszcza w odniesieniu do poszanowania zasad demokratycznych oraz suwerenności, niepodległości i integralności terytorialnej wszystkich państw obszaru euroatlantyckiego . Niezależnie od różnic w poszczególnych kwestiach pozostajemy przekonani, że bezpieczeństwo NATO i Rosji jest ze sobą powiązane i że silne i konstruktywne partnerstwo oparte na wzajemnym zaufaniu, przejrzystości i przewidywalności może najlepiej służyć naszemu bezpieczeństwu. Jesteśmy zdeterminowani, aby:
  zacieśnić konsultacje polityczne i praktyczną współpracę z Rosją w obszarach będących przedmiotem wspólnych interesów, w tym w zakresie obrony przeciwrakietowej, zwalczania terroryzmu, zwalczania narkotyków, zwalczania piractwa oraz promowania szerszego bezpieczeństwa międzynarodowego;
  wykorzystać pełny potencjał Rady NATO-Rosja do dialogu i wspólnych działań z Rosją.

  Jakby ktoś nie znał Anglosasów to by się dał na piękne słówka nabrać.

 29. Boydar said

  „… Niemcy są za silni na Europę a za słabi by pokonać Anglosasów …”

  # i dlatego ściągnęli sobie ładnych kilka milionów ciapatych mahmudów; przecież że nie do pracy bo ta tłuszcza do pracy się nie urodziła, tylko do rżnięcia, obcych, może być swoich, a jak nie ma to przynajmniej kozę

  „… zawsze szukali pokojowego wyjścia ze swojego położenia …”

  # zaraz qurwa czkawki dostanę …

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: