Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o SŁAWA Ukrainie! – a Polsce na…
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Carlos o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Nieukiem Polska stoi
  Krystian Szeliga o Izolacja Zełenskiego
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  misio o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Niemcy staczają się na dno

Posted by Marucha w dniu 2022-12-01 (Czwartek)

W połowie października Węgry odwiedził były prezes Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (2012–2018) Hans-Georg Maaßen. Rozmawialiśmy z nim o wrażeniach zdobytych na Węgrzech i przyszłości CDU.

Jakie wrażenie wywarł Pan podczas rozmów na Węgrzech?

– Zawsze lubię być na Węgrzech. Podoba mi się ten kraj, jego historia i przyziemny, realistyczny i tradycyjny sposób życia Węgrów. Dziś tym bardziej niż lata temu, bo mam wrażenie, że w przeciwieństwie do obywateli większości innych państw UE, Węgrzy przeciwstawiają się lewicowej ideologizacji i fanatyzmowi. Węgrzy są bardziej stabilni i spokojni niż reszta Europejczyków – to było dla mnie całkiem jasne.

Dla mnie wyjazd na Węgry to podróż do normalności, gdzie nie jestem zmuszony wierzyć, że są więcej niż dwie płcie, i gdzie ja, jako biały Niemiec, nie jestem dyskryminowany i zniesławiany.

Czyli rozumie pan dlaczego coraz więcej Niemców emigruje na Węgry?

– Oczywiście. W ubiegłym roku około 150.000 Niemców wyemigrowało, ponieważ postrzegają warunki polityczne i gospodarcze w Niemczech jako represyjne i nie chcą już narzucać ich sobie i swoim dzieciom. Są to głównie wysoko wykwalifikowani lub zamożni ludzie lub dysydenci polityczni. Szacuję, że kilka milionów Niemców rozważa obecnie emigrację lub czasowe opuszczenie kraju.

W kręgu moich przyjaciół i znajomych wielu szuka miejsca do życia w politycznie bezpiecznym kraju, ponieważ sytuacja gospodarcza i sytuacja w zakresie praw człowieka w Niemczech może się nadal pogarszać. Kraj, w którym ktoś jest karany lub cierpi represje, jeśli deklaruje, że istnieją tylko dwie płcie, a nie trzy lub dwadzieścia, kraj, w którym niemieckie dzieci nie mogą chodzić do przedszkola z kanapką z kiełbasą, ponieważ dzieci muzułmańskie lub wegańskie mogą poczuć się urażone, jeśli inne dziecko zje kiełbasę, taki kraj zdystansował się daleko od liberalnego ducha bońskiej ustawy zasadniczej.

Wielu Niemców nie chce godzić się z tym szaleństwem. Główne problemy wśród tych, którzy chcą wyjechać, to: gdzie mogę mieszkać w miarę bezpiecznie i normalnie oraz jak zapobiegać opodatkowaniu exit capital. Węgry są interesującym krajem dla wielu Niemców, którzy chcą wyemigrować ze względu na stabilną politykę węgierskiego rządu, bliskość geograficzną i kulturową do Niemiec oraz wysoki standard życia. Myślę, że Węgry korzystają na tym, że ci ludzie przyniosą swoje kwalifikacje i pieniądze.

Z drugiej strony Niemcy są przede wszystkim domem dla nisko wykwalifikowanych azylantów z krajów muzułmańskich, których dopasowanie kulturowe i społeczna wartość dodana są bardziej niż kwestionowane.

Opisana przez Pana sytuacja w Niemczech jest zupełnie inna od tej, której doświadczyliśmy w latach 1990. za Helmuta Kohla. Niemcy były wówczas wielkim wzorem do naśladowania dla większości Węgrów. Czy ma Pan wrażenie, że Węgrzy mają dziś realistyczny obraz sytuacji w Niemczech?

– Tak i nie. Kiedy zobaczyłem premiera Orbána na konferencji prasowej w Berlinie w październiku i przeczytałem jego wywiad dla „Budapester Zeitung”, miałem wrażenie, że widział, co się dzieje w Niemczech. Mam też wrażenie, że niektórzy eksperci od Niemiec są w rządzie.

Z drugiej strony, wraz z innymi węgierskimi rozmówcami miałem wrażenie, że choć widzą błędy i niepożądane zmiany w niemieckiej polityce, nie zrozumieli jeszcze niebezpieczeństwa ideologii zielonej nawały, która jest atakiem na społeczeństwo mieszczańskie, liberalne wolności i demokrację, i która ostatecznie zepchnie Niemcy i UE w otchłań.

W jaki sposób można poprawić stosunki niemiecko-węgierskie w obecnych okolicznościach?

– Tak długo, jak Niemcy i Komisja Europejska roszczą sobie prawo do zmuszania innych państw UE do życia w ideologii zielonej ideologii, nie widzę szans na poprawę. Ale niemieckie instytucje nie są Niemcami, ani nie są narodem niemieckim. To wspaniałe, jak wiele osób jest zaangażowanych na przykład w Towarzystwo Niemiecko-Węgierskie (DUG) i jak ścisła i dobra jest współpraca gospodarcza i kulturalna.

Węgry powinny również pamiętać, że istnieje spora liczba Niemców, którzy podziwiają wyraźnie konserwatywną i realistyczną politykę premiera Orbána i chcieliby, aby Węgry odgrywały silniejszą rolę w Europie w walce z ideologią zielonego szaleństwa. Niektórzy uważają nawet Węgry za polityczną latarnię, w morzu politycznego szaleństwa i zaprzeczania rzeczywistości. Jeśli mogę dać radę, Węgry z pewnością powinny być bardziej pewne siebie w UE.

Widzę, że premier Orbán i rząd węgierski są zniesławiani, dyskredytowani i marginalizowani na szczeblu UE w podobny sposób jak dysydenci polityczni, którzy otwarcie mówią prawdę. To polityczna walka wrogów jest prowadzona i nie ma nic wspólnego z podstawową ideą liberalnej demokracji i wolnej Europy, ale jest to technika politycznej lewicy do uciszenia nieprzyjemnych osób lub stanowisk politycznych. Moim zdaniem w chwili obecnej rząd węgierski jest nadal zbyt defensywny.

Z klasyczną, konserwatywną CDU Kohla i Stoiberem z CSU tarcia między Unią a Fideszem prawdopodobnie by nie istniały. Jak politycy CDU i CSU radzą sobie z problemem walki z Fideszem, praktycznie sprzeciwiając się własnej przeszłości politycznej?

– Premier Orbán słusznie stwierdził, że CDU jest teraz partią lewicową. To samo można powiedzieć o CSU. Pani Merkel, która nigdy nie była konserwatystką, udało się przekształcić dawniej konserwatywną CDU w partię lewicową, obsadzając kluczowe stanowiska w CDU politycznymi lewicowcami lub oportunistami, a następnie programowo zbliżając CDU do Zielonych. W związku z tym wielu członków opuściło partię. Dla obecnych liderów CDU Fidesz nie jest partią pokrewną, ponieważ nie jest to ich osobista przeszłość, która zawsze była lewicowa.

Kierownictwo CDU w pełni podporządkowało się życzeniom lewicowo-zielonych mediów głównego nurtu. Ale co z bazą CDU?

– Chociaż wielu członków opuściło CDU w ostatnich latach, ponieważ nie zgadzają się z lewicową polityką CDU, wielu członków CDU nadal myśli w dużej części kategoriami realpolitik, liberalnej i konserwatywnej. Wybór Merza na przewodniczącego partii opierał się na nadziei tych członków, że doprowadzi on do zmiany polityki. Niestety, jak dotąd zawiódł tę nadzieję.

Dlaczego więc konserwatywne elementy wciąż obecne na poziomie lokalnym mogą to znosić? Innymi słowy, lewicowo-zielone przywództwo, które nie odzwierciedla już różnorodności u podstaw.

– Istnieje i był opór wobec przekształcenia CDU w partię socjalistyczną. Na przykład członkowie CDU i CSU połączyli siły, tworząc WerteUnion, grupy konserwatywne powstały w wielu stowarzyszeniach regionalnych, a konserwatywni funkcjonariusze spotykają się w Kole Berlińskim. Jednak wpływanie na politykę przez te grupy jest prawie niemożliwe, ponieważ w partii przez kierownictwo partii prowadzi bezwzględną politykę zniesławiania i wykluczania konserwatystów.

Jako członek WerteUnion nie ma pan praktycznie żadnych szans na uzyskanie mandatu politycznego. Ci ludzie są traktowani jak prawicowi ekstremiści, a czasami otwarcie zniesławiani. Funkcjonariusze, o których wiadomo, że są członkami Koła Berlińskiego lub WerteUnionu, muszą liczyć się z tym, że ich kariery polityczne wkrótce się skończą. Wszystko to jest wspierane przez wiodące media, w których konserwatywni politycy CDU są publicznie stawiani pod pręgierzem jako prawicowi ekstremiści, zagorzali lub prawicowi populiści. To nie są historie z totalitarnego państwa komunistycznego, ale z CDU Helmuta Kohla i Konrada Adenauera.

Za: „Budapester Zaitung”
https://myslpolska.info

Komentarzy 21 do “Niemcy staczają się na dno”

 1. attis said

  Reblogged this on attis i skomentował(a):
  – Naturally. About 150,000 Germans emigrated last year because they see the political and economic conditions in Germany as oppressive and no longer want to impose them on themselves and their children.

 2. Liwiusz said

  https://www.causeur.fr/la-france-tiers-mondisee-245902

  „Niedobory żywności i leków, degradacja usług publicznych, degradacja miast, dezintegracja przemysłowa i polityczna, eksplozja przemocy i nielegalna imigracja… Jak zauważa Elisabeth Lévy, Francja wykazuje wyraźne oznaki galopującego trzeciego świata. Przy obecnym tempie upadku nasze społeczeństwo wkrótce będzie się składać tylko z kasty potężnych i masy nieszczęśników. Ufając naszemu dyrektorowi redakcyjnemu, Laurent Obertone wierzy, że wszystkie czynniki gwałtownej pożogi – kryzys gospodarczy, masowa imigracja, niepewność… – są obecne dzisiaj.(…)
  Pierre Vermeren, stwierdza, że ​​Republika Francuska zdaje się coraz bardziej inspirować przykładem krajów Afryki Północnej: państwo policyjne, odpolitycznienie ministrów, osłabienie partii politycznych… Sarah-Louise Guille oprowadza nas po Marsylii, najbiedniejszej miasto we Francji, gdzie mnożą się oznaki trzeciego świata – w zakresie opieki zdrowotnej, żywności, warunków mieszkaniowych, braku bezpieczeństwa… W Nantes, nasz cicerone, Gil Mihaely pokazuje nam, jak w ciągu dziesięciu lat socjoekonomiczny raj dla ran został zdynamizowany przez skrajną lewicę, która rozkwitła na rynku narkotyków, nielegalnej imigracji i przestępczości”.

  Dwie potęgi europejskie Niemcy i Francja zostały zniszczone przez siły , których nie znamy. Widzimy efekty ich działania, widzimy w telewizji ich agentów, ale źródła nie znamy.
  Ktoś powie tam są sami Żydzi, ale czy Żydzi nie są przez kogoś opłacani ??
  Kto i gdzie takie metody stosował ??

 3. Dobrze idzie! 🙂

 4. k said

  od 2 Liwiusz . Ale piruety robisz, kon by zdechl od smiechu . Zydzi przez kogos oplacani ?!

 5. bronek said

  Z drugiej strony Niemcy są przede wszystkim domem dla nisko wykwalifikowanych azylantów z krajów muzułmańskich, których dopasowanie kulturowe i społeczna wartość dodana są bardziej niż kwestionowane.
  ————————–
  Moim zdanie – odpowiedzialni za podmianki etniczne w Niemczech i gdzie indziej – dobrze wiedzieli, że nie będzie żadnej asymilacji z białymi i ich kulturą ze strony tych przesiedlonych kolorowych. Po prostu z rozmysłem przesiedla się tych kolorowych w celu zniszczenia Białej Europy. Podobnie niszczy się Białą Amerykę.

 6. Szczepan Zbigniewski said

  ” do przedszkola z kanapką z kiełbasą, ponieważ dzieci muzułmańskie lub wegańskie mogą poczuć się urażone”

 7. Emilian58 said

  @ko
  Liwiusz ma rację. Przecież nie wszyscy żydzi są milionerami. A PINIONC psze pan bardzo pomaga uzewnętrznić ZŁO! Szczególnie wśród czarciego plemienia.

 8. plausi said

  „z rozmysłem”

  ad 5, Bronek

  a – dokonano masowego skażenia ludności preparatami nano-genetycznymi pod hasłem „covid-19”

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/10/17/inne-dane/#InneDan

  wykorzystując przy tym Ukrainę, być może do celów testowania skuteczności covid-19.

  b – wprowadzono sytem totalitarnego nazoru i przemocy przy okazji utworzenia „obozu koncentracyjnego covid-19”

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi#Jak_dkonac

  jak też najnowszej zdobyczy ludności, komórkowców i smart/I-phonów

  c – dokonano agresji Ukrainy w roku 2014 i późniejszych prowokacji wobec Rosji, co doprowadziło do dzisiejszych operacji wojskowych na terenie krainy U

  d – podobnie agresji Polski z pomocą NSZZ, ostatnio pod okupacją US Army

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  e – dokonano skażenia żywności wprowadzając niezliczone środki chemiczne i GMO

  f – wprowadzono do języka liczne nowe pomocnicze terminy, jak gender, trzecia płeć, małżeństwo homoseksualne i zmieniono znaczenie innych

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  Chodzi o wielki plan przebudowy ludzkości w „Folwark zwierzęcy” (Orwell – Animal Farm) w celu hodowli najbardziej przydatnych osobników, czyli jak Klaus Schwab obiecał: „Nie będziesz nic posiadał i będziesz szczęśliwy” a hodowca będzie ustalał czas twej uzasadnionej egzystencji.

  Wg. J. Attali (Sefardyjczyk): „„Jak tylko człowiek osiągnie wiek 60-65 lat, żyje dłużej niż produkuje … Pomoc w uśmiercaniu (eutanazja) będzie istotnym instrumentem przyszłych społeczeństw

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/podstawy-demokracji-pomozecie-pomozemy/

  Ten rodzaj szczęścia przetestowano już na ludności krajów wchodzących w skład ZSRR, kolej na resztę.

  Miło czytać: „Niemcy staczają się na dno”, a my ?

 9. Dwie potęgi europejskie Niemcy i Francja zostały zniszczone przez siły , których nie znamy. Widzimy efekty ich działania, widzimy w telewizji ich agentów, ale źródła nie znamy.
  Ktoś powie tam są sami Żydzi, ale czy Żydzi nie są przez kogoś opłacani ??
  Kto i gdzie takie metody stosował ??. Zydowstwo to Lichwa Bankowa !! a Lichwa Bankierska to Zydowstwo ☠️ jak mozna zarzydzac ze ktos ? finansuje Zydow 😳, ONI maja wszystko swoje !! od zlobka , przedszkola , szkoly az do uniwersytetow !!. policja , sluzby specyjalne , sadownictwo itp . Tam goj nie ma wstepu ! . Osobiscie zgadzam sie z tymi na WWW ktorzy twierdza ze starszych braci w wierze jest troche mniej jak chinczykow 🙀. W NYC ciezko jest znalesc rodziny mniejszej jak 15 sztuk !!. Pod jeden dom czesto musi zajezdzac dwa autobusy szkolne aby zabrac wszystkie dzieci do yeshiva szkoly . w yewropie juz od prawie dekady pod tysiace domow Gojowskich nie podjezdza zaden szkolny autobos. Obecnie na ukrainie na jednego rozplodowego goja ! przypada az 8 rozplodowych gojek🙀. w Rosji , Bialorusi ten stosunek gojow do gojek wynosi : cztery Gojki na jednego Goja!!! Nie wiem jaki jest stosunek w Polin?

 10. CBA said

  re 6…i ta jego nowela „Biedni i oszukani”. !!!

 11. Liwiusz said

  „Tylko w tym tygodniu akcje Credit Suisse straciły 15 proc. To ujemne rekordowe wartości, jakich nigdy nie odnotowano w historii drugiego co do wielkości szwajcarskiego banku. Od połowy listopada cena spadła o jedną trzecią. Udział jest teraz tylko na historycznym poziomie 2,67 CHF (2,71 EUR). Wydarzenia w szwajcarskim gigancie bankowym przywołują wspomnienia o bankructwie Lehmana”.

  Drugi bank Szwajcarii w tarapatach, ściągnęli trochę dolarów z Arabii Saudyjskiej ale to nie poprawiło ich sytuacji.
  Teraz trwają spekulacje nad tym kiedy ich przejmie JPMorgan.
  W Europie nie tylko słabi padają.

 12. NICK said

  Plausi. (8).
  Tak.

  A My, Polacy?
  Cóż… .
  ZAWSZE.
  Odkąd istniejemy.
  Doświadczamy. Niewoli.
  Nie. Woli naszej.
  Od Niemców.
  A inne nazewnictwo jest dostępne.
  Np. naziści, krzyżacy, chrzciciele, hitlerowcy, faszyści (ottony, hochenzolerny, habsburgi…. bismarcki et cetera, et cetera)

  Wróg największy dążący do panowania nad czym tylko może.

 13. revers said

  Niemcy poparły zwrot Krymu środkami wojskowymi – pisze Deutsche Welle.

  „Krym jest z pewnością częścią Ukrainy i Ukraina ma wszelkie prawo do odzyskania i zwrotu swojego terytorium. Dlatego decyzję powinna Niemcypodjąć Ukraina – powiedział Christoph Heusgen, szef Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

  skoro stac niemcow na konferencje, 100 mld euro dla armii Bundeswehry to jeszcze nie.
  upadly

  Ujemne pkb maja wszystkie kraje uni ktore posrednio lub bezposredno zangazzowiome sa w konflikt na ukrainie.

 14. Liwiusz said

  Niemcy planowali wozić surowce z ZSRR przez Ukrainę i Czechosłowację. Za Charkowem miał powstać poligon atomowy.
  Teraz Niemcy przenoszą swój przemysł do Azji, w Europie będą mieć tylko sypialnię.

 15. adsenior said

  Historia lubi się powtarzać, nic eskimosów nie nauczyły lata trzydzieste, znajdzie się nowy Adolf i Benito!

 16. Zbyszko said

  Przekleństwo Drang nach Osten zbiera właśnie ciężkie żniwo. Zniszczone przez Lutra państwo niemieckie, sięga właśnie tragicznego dna. Islamski topór od dawna już wisi w powietrzu, ale młodzi Niemcy, jak na tonącym Titanicu nadal dobrze się bawią, zamiast MASOWO zwrócić się do swojego wielkiego Patrona. Wielkiego, bo męczennika na skalę naszego św Andrzeja Boboli :
  https://gibson.neon24.info/post/153302,smiertelne-cierpienia-mlodej-niemki-chowane-przed-swiatem

  Myślę, że w czasach gdy w Niemczech jest już więcej meczetów niż kościołów katolickich, których statystycznie ubywa jeden na dzień, a na jego miejscu powstaje meczet, także jeden na dzień, nie mają już innego wyjścia jak tylko i wyłącznie w szczerej pokucie uniżyć się przed Panem Bogiem.

 17. UZA said

  „coraz więcej Niemców emigruje na Węgry”

  Jaki to ma sens? Czy można gdzieś uciec przed diabelstwem, które pragnie posiąść cały świat ? Taktyka ucieczki, wycofywania się prowadzi do tego, że w końcu nie ma się już gdzie cofnąć.
  Rzecz w tym, że do większości ludzi prawda jeszcze nie dotarła. Zupełnie jak w Ewangelii : mają oczy, a nie widzą, mają uszy, a nie słyszą. Tymczasem diabelscy słudzy mówią otwartym tekstem, co dla nas planują. Chyba musi zaboleć, żeby dotarło.

  Jakkolwiek wydaje się czasem, że współcześnie żyjący ludzie są głupsi od poprzedników, to jednak historia zdaje się temu przeczyć. Sytuacja wciąż się powtarza. Lenin też mówił i pisał szczerze, podobnie Hitler. Niektórzy, bystrzejsi rozumieli, widzieli niebezpieczeństwo, ostrzegali albo emigrowali. A pozostali słuchali, czytali, kiwali głowami albo się śmiali i – jak za dni Noego – jedli, pili, żenili się i za mąż wychodzili.

 18. Anucha said

  Zmiejszenie przewozów ładunków między kontynentem a UK.
  O tej porze roku zawsze był niedobór taboru przewoźników . Teraz jest na odwrót.
  Czy podżegacz wojenny Bartosiak, miał rację mówiąc o zrywaniu łańcuchów dostaw.
  Na pewno jest dużo mniejsza ilość towarów z Kitaju.
  Angole natychmiast zmienili zasady dotyczące kabotaży.
  Aktualnie możemy w portach WB , podpiąć i rozładować 3 naczepy naszej firmy.
  Wcześniej można było więcej.
  Z jednej strony podoba mi się, że City of London szybko zareagował i zadbał o swoje firmy przewozowe( gdyby tak u nas)
  Ale jeszcze kilka miesięcy wcześniej , wszystkich szoferów całowali w doopę, zwłaszcza tych których werbowali do pracy w angielskich firmach. Teraz represjonują polskich kierowców za to, że ich pracodawcy nie dopełnili formalności przy zatrudnieniu. Przez kilka lat to nie przeszkadzało.
  Pisałem wcześniej jak w srovidzie , wieszali transparenty przy drogach z podziękowaniami dla kierowców
  za ofiarność.
  Kuźwa czułem siè pilotem dywizjonu 303🤣

 19. Anucha said

  Żeby nie było zarzutów ,że nie na temat.
  Chodzi głównie o ładunki między UK a Niemcami.

 20. NICK said

  Anucha.
  jakie zarzuty?
  Ładunkowa.
  Tzw. lockdown uczynił ŚMIERĆ.

 21. revers said

  i co z tego?

  Paszporty smierci cyfrowej i naturalnej przez brak zdrowia gotowe

  https://uncutnews.ch/g20-unterzeichnet-erklaerung-fuer-internationalen-impfpass-impfpaesse-sind-das-tor-zur-vollstaendigen-totalitaeren-kontrolle-der-weltbevoelkerung/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: