Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Mietek o Nierozwiązana tajemnica kamien…
  Crestone o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Krzysztof M o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Krzysztof M o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Krzysztof M o Puste hasła
  bez loginu o Kobiety zachowują się tak gówn…
  revers o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  revers o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Marucha o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Jaber o Kobiety zachowują się tak gówn…
  AndreAndre o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  biordal o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Boydar o Galicja
  Ramirez o Kobiety zachowują się tak gówn…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Dodatnie i ujemne plusy państwa pozostałego

Posted by Marucha w dniu 2022-12-03 (Sobota)

Małą mądrością rządzony jest ten świat – jak zauważył już w XVII wieku szwedzki kanclerz Oxienstierna, który o rządzeniu światem, a w każdym razie państwem, coś tam musiał wiedzieć. Wydaje się jednak, że za jego czasów świat był rządzony mądrością trochę większą od obecnej, kiedy to sprawia wrażenie, jakby coraz bardziej pogrążał się w mocy wariatów w sensie medycznym.

Tacy wariaci na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie normalnych, ale to tym gorzej, bo w rezultacie coraz trudniej jest odróżnić wariata od człowieka normalnego. Pod tym względem nasz nieszczęśliwy kraj też dobrze nie wygląda, bo podobno nienormalny jest u nas jeden obywatel na siedmiu.

Jeśli te proporcje się pogorszą, to trzeba będzie – o czym zresztą już wspominałem – wyciągnąć wnioski polityczno-ustrojowe – czy mianowicie nadal praktykować demokrację, czy też rozejrzeć się za jakimś innym sposobem wyłaniania aparatu władzy – na przykład – przez kooptację, praktykowaną nie tylko w Stolicy Apostolskiej, ale również – w Unii Europejskiej, która mimo to, jak gdyby nigdy nic, stręczy nam demokrację.

Z jednej strony to nieładnie, ale z drugiej – pokazuje, że dygnitarze Unii Europejskiej wiedzą, że nie można ulegać własnej propagandzie. W naszą propagandę mają wierzyć inni – ale nie my. Dlatego też Unia Europejska propaguje demokrację, ale swój aparat władzy – z wyjątkiem pozbawionego realnej władzy Parlamentu Europejskiego, w którym odsetek wariatów jest znacznie większy, niż gdzie indziej – rekrutuje metodą kooptacji. Oczywiście moglibyśmy tych wszystkich rozterek uniknąć, gdybyśmy zmienili ustrój polityczny – z republikańskiego na monarchiczny – ale – jak mawiał pan Ignacy Rzecki z „Lalki” Bolesława Prusa – „co tam marzyć o tem”.

Porzućmy jednak te akademickie rozważania i wróćmy do małej mądrości, którą ten świat jest rządzony. Warto zauważyć, że wcale nie jest tak, by wszystkie kraje rządziły się taką samą mądrością. Przypominam sobie, jak podczas referendum akcesyjnego w 2003 roku, kiedy to obecny Naczelnik Państwa stręczył Polakom Unię Europejską wspominałem, by trochę powściągnąć entuzjazm do Anschlussu, bo poza Unią Europejską też jest życie i jako przykład podawałem Szwajcarię, która do Unii Europejskiej nie należy, bo nie chce.

Na to entuzjaści Anschlussu odpowiadali, że owszem – ale Szwajcaria jest bogatym krajem, więc nie możemy się na nią tu zapatrywać. Na co odpowiadałem, że owszem – Szwajcaria jest bogatym krajem, ale przecież nie dlatego, że się gdzieś zapisała i spadł na nią deszcz złota, tylko dlatego, że się rozsądnie prowadzi. Tedy i my prowadźmy się rozsądnie, a nie róbmy sobie złudzeń, że Niemcy będą nas obsypywały złotem z bezinteresownej miłości do nas.

Mało kto jednak chciał tego słuchać i w rezultacie teraz Anschluss odbija nam się czkawką w postaci niemieckiego szantażu finansowego, wobec którego nawet Naczelnik Państwa wydaje się bezradny. Tymczasem Szwajcaria, nawet w takich trudnych czasach prowadzi się rozsądnie, o czym świadczy niedawne odrzucenie w tamtejszym referendum pomysłu wprowadzenia powszechnego dochodu gwarantowanego, który w naszym bantustanie jest właśnie testowany w programie pilotażowym. Więc jedne państwa rządzą się większą mądrością i te nazywamy poważnymi, a inne – znacznie mniejszą – i te nazywamy państwami pozostałymi. Polska naturalnie należy do tej drugiej kategorii.

Widać to podczas obserwacji postępowania naszego nieszczęśliwego kraju i postępowania innych państw choćby w sprawie wojny, jaką na Ukrainie prowadzi NATO ze Stanami Zjednoczonymi na czele z Rosją, do ostatniego Ukraińca.

W odróżnieniu od państw poważnych, Polska gotowa jest poświęcić własne interesy państwowe dla interesów państwowych ukraińskich, a najgorsze w postępowaniu naszych dygnitarzy jest to, że sprawiają oni wrażenie, jakby nie mogli się doczekać, kiedy nie tylko Ukraina, ale również Polska zostanie wkręcona w maszynkę do mięsa.

Pozorem logicznego uzasadnienia tego szaleństwa jest opinia, jakoby Ukraina broniła Europy. Jest to oczywista nieprawda, ponieważ wojna na Ukrainie zaczęła się od Majdanu w roku 2014, który z kolei był rezultatem wysadzenia przez amerykańskiego prezydenta Obamę politycznego porządku lizbońskiego z 20 listopada 2010 roku, którego najważniejszym postanowieniem było ustanowienie strategicznego partnerstwa NATO-Rosja, którego kamieniem węgielnym był podział Europy na strefę niemiecką i strefę rosyjską.

Co prezydent Obama i Stany Zjednoczone z tego mają, że tamten porządek został wysadzony w powietrze – trudno zgadnąć – chyba, że przyjmiemy za dobrą monetę stwierdzenie amerykańskiego sekretarza obrony Lloyda Austina, że celem wojny na Ukrainie jest „osłabienie Rosji”. Rzeczywiście osłabienie Rosji może być korzystne dla USA, ale dla Ukrainy – już niekoniecznie – zwłaszcza gdy widzimy cenę, jaką Ukraina i Ukraińcy za to amerykańskie pragnienie płacą. A już dla Polski, zwłaszcza, gdyby miała być również wciągnięta w maszynkę do mięsa, to z całą pewnością nie. Jak mówi przysłowie, zanim gruby schudnie, to chudy umrze – i o tym powinniśmy pamiętać.

Dodatkowym mankamentem naszego państwa jest również i to, że konstytucyjna hierarchia organów władzy państwowej nie pokrywa się z hierarchią rzeczywistą. Już nie mówię o tym, że głównym ośrodkiem władzy w Polsce pozostaje bezpieka, która Bóg wie komu naprawdę służy – bo na pewno to wiadomo, że nie Polsce.

Na domiar złego, od czasu, kiedy rządziła koalicja AWS-UW, hierarchia władzy zaburzona była już nawet w samej ekspozyturze konkretnego stronnictwa. Jak pamiętamy, wtedy z „tylnego siedzenia” całym rządem kierował pan Marian Krzaklewski, który nawet przeciwko własnemu rządowi urządzał protesty, a o którym teraz słuch zaginął.

Teraz to samo robi Naczelnik Państwa Jarosław Kaczyński. Ma to oczywiście swoje plusy dodatnie, bo Naczelnik wygaduje różne rzeczy, na przykład – wiąże „dążenie” do reperacji wojennych od Niemiec z zaspokajaniem żydowskich roszczeń majątkowych przeciwko Polsce – ale, z uwagi na to, że Naczelnik formalnie jest prostym posłem – te deklaracje nie są na szczęście dla Polski wiążące.

Ale ma to również plusy ujemne, bo prowadzi do ośmieszenia Polski na arenie międzynarodowej. Tak właśnie się stało, gdy Niemcy zaproponowały Polsce dwie baterie rakiet przeciwlotniczych „Patriot”. Pan minister Błaszczak początkowo się ucieszył i zaproponował, by te baterie rozlokować wzdłuż wschodniej granicy Polski. Następnego dnia jednak, ku zaskoczeniu strony niemieckiej, zaproponował, by te baterie przekazać Ukrainie. Niemiecka minister obrony delikatnie zwróciła uwagę, że „Patrioty” mogę być rozlokowane wyłącznie na obszarze NATO, do którego Ukraina nie należy. Okazało się, że taką propozycję ministrowi Błaszczakowi kazał złożyć Naczelnik, który najwyraźniej albo o tym nie wiedział, albo nie przywiązywał do tego wagi, przyzwyczajony, że w naszym bantustanie ostatnie słowo należy do niego.

Panu wicepremierowi i ministrowi obrony Mariuszowi Błaszczakowi prestiżu to nie przysporzy, podobnie, jak i Polsce.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 13 do “Dodatnie i ujemne plusy państwa pozostałego”

 1. W domu wariatów, Polsce said

  Pozwolę sobie przypomnieć ukraiński atak na Polskę

  w którym zostało zabitych dwóch obywateli Polski, przyjmijmy roboczo Polaków. Ten atak na Polskę zdaje się wypełniający zadanie rządu wcale nie dostrzegli.

  Jak dotąd nikt się za bardzo nie przejął konsekwencjami prawnymi tego ataku.

  1. atak obcego państwa na członka NATO, na które NATO powinno wg. prawa odpowiedzieć odpowiednio.

  https://marucha.wordpress.com/2022/11/16/czy-to-byla-prowokacja/#comment-1038649

  2. Następnie chodzi o ustalenie wysokości spowodowanych przez Kijów szkód i kto ma je Polsce i poszkodowanym zapłacić ?

  https://marucha.wordpress.com/2022/11/18/czas-przestac-wspierac-ukraine/#comment-1039248

  Powoływanie się na odpowiedzialność Rosji, jako przyczynę tej wojny, ignoruje fakt dobrze znany, że „wojna na Ukrainie zaczęła się od Majdanu w roku 2014”, a właściwie to nawet wcześniej.

  3. Na koniec trzeba uświadomić także może tępszym polskim głowom, że Ukraina dokonała od początku ataku bronią biologiczną na Polskę, przy pełnej akceptacji tego ataku pełniących władzę nad Polakami, którzy także ten atak zupełnie zignorowali, choć przecie z takim zacięciem i przemocą ci pełniący władzę zatroszczyli się o skażenie populacji genetycznie, rzekomo w celu zapobieżenia pandemii tzw. „covid-19”. Z taką tezą o ataku biologicznym można było się spotkać w komentarzach do artykułu: „Parura, rura, rura…”

  https://marucha.wordpress.com/2022/11/30/parura-rura-rura/

  W wyniku trzeba uznać, że pełniący władzę nad Polakami dość niedbale odnoszą się do interesu Polski i Polaków, za to niezwykłym i trudnym do wytłumaczenia oddaniem dbają o interesy ekipy w Kijowie, USA i innych nie mniej ważnych uczestników przedsięwzięcia o nazwie Polska.

 2. Re: Artykul:
  „LICHWA-Podatki=NIEWOLA” (cz. II )

  ====================
  jasiek z toronto

  P.S. „Gawiedz” czeka na „dochod gwarantowany”, ktory bedzie „przelewany” wprost do „bio-czipa”…

 3. TerreSSa said

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Merrick_Garland

 4. NC said

  Pam St. M.: „świat (…) sprawia wrażenie, jakby coraz bardziej pogrążał się w mocy wariatów w sensie medycznym.Tacy wariaci na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie normalnych, ale to tym gorzej, bo w rezultacie coraz trudniej jest odróżnić wariata od człowieka normalnego.”

  Ci, w których mocy jest świat, nie sprawiają żadnego wrażenia, bo ich nie widzimy ani nie słyszymy. Widizmy tych, których oni używają do sprawowania zewnętrznych znamion władzy jak i do dostarczania tła demokratycznego, a z tymi rzeczywiście jest niedobrze.

  ———–
  Nawet jeśli kogoś nie widzimy, możemy ocenić, iż jest wariatem. Po jego czynach.
  Admin

 5. „Konajacy Swiat tonie w pazernej Ciemnosci” (cz. III)

  =====================
  jasiek z toronto

 6. NICK said

  Jasiek.
  Pozdrawiam.
  Masz tu trudy.
  I ułudy.
  Pisz.
  Nie waż na.
  Trolli.

  Inaczej napiszę.
  Bywaj tu.

 7. Re: 4 NC.
  To tytul z mojego tekstu zostal uzyty do audio…
  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=29322
  ======================
  jasiek z toronto

 8. NC said

  Re 8: Dawno (od paru lat) tam nie zaglądałem….

 9. Yagiel said

  po 1. to chorzy/wariaci są normą – co innego ludzie zdrowi: nikła mniejszość, powiedzmy 9-16 % – ?
  po 2. ci możni/mogący, którzy do tego dorządzili, są oczywistymi psychopatami: gdyby nie byli, nie zależałoby im na 93% chorych na ciele czy psychopatów: czy zdrowy człowiek chce otaczać sie chorymi ?
  po 3. ta cywilizacja Zmierzx/Xazaria z Europejsją w tym z Polin/JeszczePolską jest zatem programowo – program rządziceli – chora/psychopato nieodwracalnie: nie da się aż tylu psychopatów uzdrowić – da się usunąć, co jest robione FAKEdemią, wojenką, „zieloną gównowagą”, 5G,6G…….
  zatem powstaje pewien kłopot logiczny
  po 4. jak to ? psychopaci-rządziciele zmniejszają liczbę normalnych! nie-du-UMków ? to by było sprzeczne logicznie, co nie ? psycho-twórcy tej psycho-cywilizacji zapragnęli jąlikwidować ? to by było tak samo, jakby jemioła zaczęła sama się likwidować wraz z zarażonymi DRZEWAMI…
  po 5. wychodzi więc na 1 z 2: albo nie kazdy Xazar jest psychol, albo ktoś zdrowy przejął robotę/cel Xazarów w celu likwidacji normalnych! Co prowadzi do: niewykluczone, że 1 nie kłóci się z 2, tylko współpracują ?
  no bo
  po 6. Ziemi, nam wyjdzie tylko na dobre, gdy bardzo mniej będzie tej chorej cywilizacji Xazarów, tej Europejsji, tej JeszczePolski – ten zadżumio… zajemiołowany Park trzeba wyciać, spalić do ostatniego zajemiołowanego JeszczeDRZEWA-kikuta…

  Felietonista Michalkiewicz tego nie proponuje, bo ……. Nie wiem, dlaczego.
  Może dlatego, że smark-fony Hujaujęli mają oprogramowanie szpiegowskie=kasujące treści niepożądane – a w razie czego kasujące także użytkownika/-czkę ? Normalną=chorą – reszta uśmiecha się, czytając StM 🙂

 10. Szczepan Zbigniewski said

  Michalkiewicz twierdzi, że wariat to co siódmy mieszkaniec Polski (14%). Właśnie tylu jest normalnych skoro według sondaży 87% popiera banderowców.

  W szkole dzieciaki na plastyce miały robić jakieś tam paczki dla ukrów. Siostrzeniec mówił, że nie będzie robił to od razu miał wykład o „wojnie” i „uchodźcach”. Ale o tym jak ukraińska policja siekała z ostrej w Mariupolu do cywilów w 2014 to qrew uczycielka nie wspomniała. Teraz jak w siostrzeńca starsze knapy rzucają śniegiem to jeszcze jemu dostaje się od nauczycieli, a nie im. Co się dziwić skoro dyrektorka pchała się do rady powiatu z listy PiS.
  Kraj poyebów, których Bizoń nazywa super rodakami bez skazy na swych osranych duszach.

 11. revers said

  Widac to po konfie jak Dziambor przywalil Braunowi po prawicy z prawgo sierpa i mlota…

  Na uwagę, że Braun jest posłem Konfederacji, Dziambor odparł, że i owszem, „ale zachował się tam karygodnie”. – Ja będę domagał się ukarania go przez klub – oświadczył.

  – Przede wszystkim głosował przeciwko procedowaniu tej uchwały – dodał Dziambor. – Będę wewnątrz klubu składał wniosek o ukaranie go za postawę sprzeciwiającą się – stwierdził.

  – Nie wiem, co będzie dalej, natomiast na pewno złożę wniosek o ukaranie go za sprzeciwianie się woli koła, ponieważ koło ma ustaloną swoją linię, co do tej sprawy – grzmiał Dziambor, dodając, że Braun „jeden jedyny był przeciwko”.

  https://nczas.com/2022/12/03/dziambor-przeciwko-braunowi-na-pewno-zloze-wniosek-o-ukaranie-go-video/

 12. revers said

  Sprzeciwow nie bylo przy juz nie demontarzu a dewastacji i niszczenia kopalni Krupinski, w tempie pzyspieszonym jak nie ekspresowym.

  https://vk.com/wall708923141_2126

  Podobnie przy uznaniu koncesji przy ekspoatacji nowych rud miedzi i zlota w zaglebiu Miedziowym kolo Boleslawca.

 13. NICK said

  Revers.
  Tam są tony złota.
  Miedź to produkt uboczny.
  Podobnie jak srebro, cynk i ołów… .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: