Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  Marek o Powstał Polski Ruch Antyw…
  osoba prywatna o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  osoba prywatna o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  Marek o Powstał Polski Ruch Antyw…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

O ukraińskich „uchodźcach”

Posted by Marucha w dniu 2022-12-05 (Poniedziałek)

Wstęp

Wszystkie narodowości posiadają pogardliwe lub żartobliwe określenia dla swoich sąsiadów. Często słowa te wynikają z różnic między nimi, zwłaszcza w zakresie diety lub ubioru. Na przykład Amerykanie nazywają Niemców „krauts” (bo jedzą kiszoną kapustę), a Brytyjczyków „limeys” (od brytyjskich marynarzy, którzy jedli limonki), Francuzi nazywają Anglików „rosbifs” (pieczona wołowina), a Anglicy Francuzów „frogs”(żabojady).

Chociaż za tymi określeniami kryją się wszelkiego rodzaju nieprzyjemne skojarzenia i stereotypy, które określają wszystkie najgorsze cechy danego narodu, z pewnością nie odnoszą się do większości danego narodu. I tak, krauts to także ograniczone tępaki, limonki to najniższa z najniższych klas przestępczych (takimi byli XVIII-wieczni brytyjscy marynarze), rosbefy to żłopiący piwo (piłkarscy) chuligani (tacy, którzy kupują, ale nie czytają brytyjskie tabloidy (1)), a żabojady to ludzie, którzy zjedzą wszystko bez różnicy, bo mają obsesję na punkcie swoich żołądków.

Chachły

Jeśli chodzi o Ukraińców, to oni nazywają Rosjan ‚moskali’ (Moskale), a Rosjanie Ukraińców „chachłami”. Moskal to też fanatyczny wielkoruski szowinista z kompleksem wyższości, który gardzi prowincjuszami na Ukrainie, którzy kiedyś nosili pewną fryzurę zwaną „chochołem” (dosłownie czupryna, fryzura wskrzeszana dziś przez niektórych dbających o włosy ukraińskich nacjonalistów).

Jednak, jak wyjaśnił mi przed laty mój bardzo dobry przyjaciel, który był pół-Polakiem, pół-Ukraińcem: ‚Ukraińcy mieszkają na Ukrainie, a „chachły” (liczba mnoga od chachoł) mieszkają gdzie tylko mogą’. Chodziło mu o to, że najniższy sort Ukraińców wcale nie jest patriotyczny, nie ma żadnych zasad i skorzysta ze wszystkiego, co mu wpadnie w ręce, bo nie ma żadnych obowiązków ani szacunku dla innych i nie chce pracować.

Jednym słowem chachły płyną z prądem i sprzedadzą ci swoją babcie, jeśli tylko uznają, że mogą na tym trochę zarobić, jednocześnie gardząc kupującym jako idiotą.

Być może słyszeliście o wyrażeniu „rosyjskie panny młode”. Termin ten słusznie stał się synonimem „gold-digger”(małżeństwo dla pieniędzy). Cóż, większość z nich to Ukrainki. Pamiętam, jak około dziesięć lat temu przyszedł do mnie mężczyzna w wieku 60 lat, aby poskarżyć się na swoją ukraińską byłą żonę, tak zwaną „rosyjską pannę młodą”. Zwykła historia: była 30 lat młodsza od niego, schlebiała jego męskiej próżności, a następnie ostrzygła go (plumer w języku francuskim, dosłownie – oskubać) ze wszystkiego, co wpadło jej w ręce. Jak to się mówi, największy głupek, to stary głupek.

Oczywiście, nie mogłem mu pomóc. Powodem, dla którego przyszedł do mnie, było to, że powiedziała mu, że była prawosławną chrześcijanką. Oczywiście, ona wcale nie była, ani prawosławna, ani chrześcijanką. Nigdy w życiu jej nie widziałem. Jest to historia podobna do tysięcy innych. Nie była typową Ukrainką, ale była typowym „chachłem”.

Poczucie, że im się należy

Od marca ubiegłego roku Europę zalewają ukraińscy „uchodźcy”. Napływają bez przerwy – jest ich już prawie cztery miliony i codziennie ich przybywa. Oczywiście bardzo, bardzo niewielu z nich jest w rzeczywistości uchodźcami. Do października tego roku, niewielu Ukraińców zostało dotkniętych wojną, którą ich rząd (większość z nich głosowała na niego) rozpoczął w Donbasie w 2014 roku. Ci, którzy byli uchodźcami, uciekali w milionach głównie do Rosji. Tam zostali mile przyjęci. (Mam w swojej parafii jedną taką kobietę, która w zeszłym roku wzięła tu ślub). W Europie mówiono im, że w Donbasie nie ma wojny i są nielegalnymi imigrantami (mam taką rodzinę w swojej parafii).

Obecni „uchodźcy”, to w większości, typowe „chachły”, które wykorzystują zachodnich polityków oraz ich rasistowską naiwność, antyrosyjskie uprzedzenia i ignorancję. „Chachły” są po prostu na przedłużonych wakacjach, z możliwością podróżowania po Europie Zachodniej, z pokryciem kosztów – coś, o czym marzyli od lat na Ukrainie.

„Chachły” nie chcą, ani nie zamierzają pracować i są szczerze pogardzani przez prawdziwych Ukraińców, którzy są tu od lat, nauczyli się języka i pracują – bardzo ciężko pracują. Pamiętam, jak przedstawiłem jednego z tych „uchodźców” moim wieloletnim ukraińskim parafianom. Rozmowa trwała dwie minuty. Jak powiedział mi potem mój parafianin: ‚Jak tylko wyciągnął swój najnowszy model Iphone’a, odszedłem. Wiedziałem dokładnie, „w co on gra”. Potwierdził to, co myślałem. Oszuści. Wielu tych „uchodźców” jeździ po europejskich miastach i miasteczkach swoimi zarejestrowanymi na UA drogimi niemieckimi samochodami, znacznie lepszymi niż te, którymi poruszają się ich naiwni zachodni gospodarze. Maja poczucie uprzywilejowania: „Jestem Ukraińcem, należy mi się wszystko'”. Ja odpowiadam – Nie jesteś Ukraińcem, jesteś „chachłem”.

„Chachły” biorą darmowe jedzenie i ubrania, rozpychając łokciami miejscowych biedaków. Nie wzbudzają sympatii – wcale. Niektórzy rejestrują się w kilku krajach i z kilku państw otrzymują zasiłki. W międzyczasie wynajęli swoje mieszkania na Ukrainie rodakom z Ukrainy, często prawdziwym uchodźcom i wpływa do nich jeszcze więcej pieniedzy. Oszustwo leży w ich naturze.

Na samej Ukrainie „chachły” kradną teraz gaz, który Rosja wysyła do rozpaczliwie biednych Mołdawian. Czego innego można by się spodziewać po „chachłach”? To samo z zachodnią bronią, którą (głównie żydowscy) handlarze sprzedają na czarnym rynku wszystkim i każdemu, w tym Rosjanom.

Znajomy ze Szwajcarii opisał ich wybryki w kościele. Można ich łatwo rozpoznać, powiedział, bo ich dzieci zachowują się tam źle. Dlaczego? Bo nigdy w życiu nie były w kościele. Ich rodzice chodzą do kościoła, żeby poznać innych ludzi, żeby zrobić interes, zaplanować kolejne działania zarobkowe i zobaczyć, czy ludzie w kościele są na tyle głupi, żeby im dać coś za darmo.

Jak bardzo naiwni mogą być ludzie Zachodu? Przyjmują do swoich domów zupełnie obcych ludzi, którzy mówią innym językiem, mają inną kulturę i często są bardzo wybredni w kwestii jedzenia, i mimo tego pozwalają im na wszystko. To polityczna hipokryzja – prawdziwych uchodźców się nie wpuszcza. Europa jest zalana prawdziwymi uchodźcami, Afgańczykami i Syryjczykami, ofiarami innych wojen NATO. Ale w ramach otwartego rasizmu, nie dostają oni nic od krajów zachodnich, poza życiem za drutem kolczastym w obozach deportacyjnych, ponieważ są „brązowi”. A „chachły”? Im wolno wszystko.

Jednak po ośmiu miesiącach przynajmniej część zachodnich Europejczyków przejrzała ich na wylot. Zwykli Polacy mają ich dość. Obecnie, już 1 na 25 osób w niezbyt zamożnej i bardzo pracowitej Polsce jest „chachłem”. We Francji i Anglii wielu „chachłów” zostało wyrzuconych na ulicę przez rozczarowanych sponsorów z powodu swojego zachowania. Niektórzy trafiają teraz do więzień.

Kilka milionów z nich już wróciło na Ukrainę. Pompowali zachodnią naiwność do woli, a kiedy zrozumieli, że nie ma już czego zabrać, wrócili z pieniędzmi do domu wraz z ogromną pogardą dla swoich byłych gospodarzy. Pewna rosyjska parafianka opowiedziała mi o swojej głupiej znajomej, Rosjance o imieniu Marina, która jest żoną Francuza. Pochodząca z liberalnej gawiedzi Petersburga, obciążona poczuciem winy wynikającej z politycznej poprawności, przygarnęła ona „biedną Ukrainkę” (cierpiącą z powodu strasznego Putina”). Marina wróciła pewnego dnia wcześniej do domu i znalazła nagą młodą Ukrainkę leżącą na łóżku obok jej równie nagiego francuskiego męża. Zajęło jej dokładnie dziesięć minut, aby wyrzucić „biedną Ukrainkę” na ulicę. Co do jej męża, to powiedział, że „po prostu odpoczywał i nie miał pojęcia, że obok niego leży naga młoda kobieta”. Jak rozumiem, Marina mu uwierzyła (2). Ręce opadają….

De-chocholizacja

Faktem jest, że większość najlepszych Ukraińców, tych prawdziwych i honorowych, została na Ukrainie. Ze wszystkich „uchodźców”, których do tej pory spotkałem (a jest ich chyba ponad 100), nie spotkałem jeszcze żadnego autentycznego. Czy to w sposób niezamierzony, czy też zamierzony, Federacja Rosyjska bardzo skutecznie „de-chocholizuje” Ukrainę. Rosja z powodzeniem opróżnia Ukrainę z najniższej i najbardziej bezczelnej warstwy pasożytów – „chachłów”.

Liczba ludności Ukrainy spadła już poniżej 30 milionów – na razie. Codziennie wyjeżdżają kolejni, ciągnąc w kierunku Polski. „Chachły” prą na zachód. Niech Europa Zachodnia zabierze te śmieci. Dobrzy zostaną. Jeszcze kilka miesięcy temu myślałem, że Rosja po prostu wyzwoli Donbas, jak to zapowiedziała w lutym ubiegłego roku, a także zajmie lądowy pomost Zaporoża i Chersonia, by chronić Krym przed nazistami, którzy zakręcali stamtąd dopływ wody. Potem zdałem sobie sprawę, że Rosja będzie musiała pójść dalej, po prostu dlatego, że Zachód zaopatrywał kijowski reżim w pociski i rakiety, które spadały nie tylko na wyzwolone tereny, ale nawet na południe Rosji.

Dziś wydaje mi się, że Rosja będzie musiała wyzwolić całą Ukrainę, nawet aż po Lwów i granicę z Polską. Dlaczego nie, skoro „chachły” opusciły te tereny i teraz bankrutują zachodnie systemy ubezpieczeń społecznych? Dlaczego zdradzieccy Polacy mają coś z tego mieć? Polacy cieszyli się, gdy Wielka Brytania wysadziła Nordstream, a potem próbowali wywołać III wojnę światową, zrzucając winę na Rosjan za ukraińską rakietę. Niech teraz ponoszą konsekwencje.

Skoro wszyscy naziści już nie żyją, albo żyją w UE, to nie ma powodu, żeby Rosja zatrzymywała się w Donbasie, czy Kijowie, czy nawet we Lwowie. Wyzwolić wszystko aż do granicy z Polską, uwalniając po drodze marznącą Mołdawię i zatrzymując się dopiero na granicy z Rumunią. Niech Rumuni odzyskają Bukowinę Północną (Czerniowce), sympatyczni Węgrzy – Zakarpacie. Co do reszty: Zwycięzca bierze wszystko. Rosja może teraz wziąć całą Ukrainę, bo wszystkie nazistowskie „chachły” wyjadą do głupiej Europy Zachodniej. Wtedy będzie miała ładną, prostą granicę. To nie jest kwestia tego, ilu ukraińskich „uchodźców” wróci. To pytanie o to, ilu z nich Rosja wpuści z powrotem. Odpowiedź brzmi: Niewielu.

Podsumowanie

24 listopada prezydent Łukaszenko stwierdził, że Ukrainie grozi teraz całkowita zagłada: >https://news.mail.ru/politics/54019554/?frommail=1.

Jest to wynik pozbawiania własnego narodu praw człowieka przez osiem lat, masakrowania ich i nienawiści do rosyjskiego sąsiada. W miarę jak Rosja bombarduje ukraińską infrastrukturę energetyczną, na wschodzie, w centrum i na zachodzie, od Charkowa do Odessy, od Kijowa do Lwowa, wpływając na ogrzewanie, światło i dostawy wody, strumień „chachłów” zmierzających do UE zwiększy presję na Zachód, aby zmusić kijowski reżim do powrotu do stołu negocjacyjnego, od którego reżim kijowski odszedł w marcu zeszłego roku, zmuszony przez ten sam Zachód.

Jeśli ZelenskI odmówi, może się okazać, że spożywa polon lub nowiczok, MI6 jest w tym ekspertem. Tymczasem Finlandia zamierza zbudować mur między sobą a Rosją. Mamy nadzieję, że Polska i inni zrobią to samo. Dzięki temu Rosja zaoszczędzi sobie wydatków. Stary mur berliński oraz wieże strażnicze i miny wzdłuż granicy z Niemcami Wschodnimi miały zapobiegać wyjazdom ludzi na zachód. Nowy mur będzie miał za zadanie uniemożliwienie zdeprawowanym LGBT- owcom z Zachodu wyjazdu na wschód.

25 listopada 2022 r.

Przypisy

1. Jakieś 20 lat temu sondaż „odkrył”, że 30% „czytelników” osławionego brytyjskiego tabloidu „The Sun” to analfabeci. Jak mówią Amerykanie: Bądź tu mądry

2. Jest to przypadek znany mi osobiście. O innych takich równie absurdalnych przypadkach pisały europejskie media. Można odnieść wrażenie, że inspirowane przez establishment uwielbienie dla Ukraińców szybko zanika w Europie Zachodniej. Pojawia się rzeczywistość, nawet wśród czytelników tabloidów.

Autor Batiuszka (dla blogu Sakera)
https://thesaker.is/on-ukrainian-refugees/
Tłum. Sławomir Soja

Komentarzy 27 do “O ukraińskich „uchodźcach””

 1. Krystian Szeliga said

  ||||Europa jest zalana prawdziwymi uchodźcami, Afgańczykami i Syryjczykami, ofiarami innych wojen NATO. Ale w ramach otwartego rasizmu, nie dostają oni nic od krajów zachodnich, poza życiem za drutem kolczastym w obozach deportacyjnych, ponieważ są „brązowi”. A „chachły”? Im wolno wszystko.||||

  Ten gościu jest idiotą.

  To typowa menda na łańcuszku CIA. Niby strasznie kocha Rosję a mieszka na Florydzie. Nic dziwnego bo ma taki życiorys że w Rosji byłby tylko zdrajcą. Ale zgrywa się na kochającego Rosję.

  Idiota i „mockinbird”.

  ==============
  Skąd Pan to wie?
  Admin

 2. bryś said

  To to h… Wyłudzić ajfona to nie to samo co poderżnąć komuś gardło albo przebić widłami.

 3. Krystian Szeliga said

  @ Gajowy

  Kiedyś czytywałem tego gościa. Podzielił się swoim życiorysem. W latach 80-tych był analitykiem wojskowym Pentagonu. Rajewski walczył przeciw ZSRR czyli był zdrajcą Rosji. To znacznie gorzej niż Sołżenicyn który mimo wielu głupot które powiedział, dla Pentagonu nie pracował. No i Sołżenicyn mógł wrócić.

  Rajewski ma zwykle kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń. Jak wiemy o co chodziło w operacji „Mockingbird” to biorąc pod uwagę podły życiorys zawodowy Rajewskiego, te teksty muszą być aprobowane przez CIA. Proszę spojrzeć na jego stronę: thesaker.is
  To jest dziennikarski przemysł, wielka skala, nadzór nad komentarzami, wiele języków, itp.
  Niezależny analityk? Z przeszłością w Pentagonie i innych służbach ale niezależny?

  W tym tekście wypisuje głupoty chociażby dotyczące uchodźców z innych krajów zamkniętymi za drutami kolczastymi. Są takie sytuacje ale generalnie uchodźcy i nachodźcy hasają sobie na wolności na socjalu. Rajewski to dziennikarska kvrwa jest.

 4. Bezpartyjna said

  Szwiat 🌐 musi całkowicie upaść przez pejsatych, chachłów, ciabatych, murzynów w krajach europejskich aby na nowo się odrodzić – oczywiście o ile będzie miał siłę w porę zareagować.

 5. Daj kurze grzędę…

 6. szary4aequitas said

  Ad. 1
  „To typowa …”
  Typowa to jest strategia ashkeNAZI(stowska), celować miast w ad meritum w ad persona.

  W zakresie meritum, to semantyka może razić niektórych, ale opisanego konstruktu dla faktografii i logiki zachowań rzekomych uchodźców, nie sposób nie dostrzec. Rzekomi tacy są i nie tylko oni ale oni jako protoplaści ten że model rozpowszechnili.
  Pasożytują od wieków, właściwie to od tysiącleci. Kradnąc wszystko, od chleba głodnym po kłamstwa i tożsamość. Taka „kultura”.

 7. Kojak said

  01 ! A moze ty sam jestes menda i gnida ? A na dodatek bezczelna i glupkowata ! Zamiast bowiem argumentow bazgrasz bluzgi i obelgi na autora ! Zachowujesz sie jak typowy sowiecki glupek i cep! To oni bowiem opluwali ludzi unikajac argumentow

 8. Olo said

  Uchodźcy to takie strachy na lachy. Najwięksi bandyci mają polskie nazwiska i uchodzą za Polaków. Każdego roku mordują setki tysięcy Polaków. I tak od XVIII wieku frankistowska maszyna śmierci pracuje na pełnych obrotach.

 9. Anzelm said

  @1 Panie Szeliga, Panu somsing pojebałos! Batiuszka to pseudonim prawosławnego proboszcza z Francji.

 10. realnie patrząc said

  W sumie dużo prawdy, czy raczej prawdziwych faktów. W sumie jednak, każdy mający zdrowy rozum je zna.

  > Dlaczego zdradzieccy Polacy mają coś z tego mieć? Polacy cieszyli się, gdy Wielka Brytania wysadziła Nordstream, a potem próbowali wywołać III wojnę światową, zrzucając winę na Rosjan za ukraińską rakietę.

  Batiuszka najwyraźniej jednak nie rozumie jednego: reżyserami tego wszystkiego nie są „zdradzieccy Polacy”, ani nawet nie cieszą się z obrotu sprawy, nie są też nimi zachodni „rasiści”. Reżyserami są ci sami, którzy stoją za Putinem, Zelenskim, Dudą, … a nazywają się Chab bad Luba wicz.

  Także zamiast naiwnie wierzyć w „wybawcę Putina”, powinien trochę pomyśleć, kto za tym wszystkim stoi i komu to służy, jak mawiała propaganda za PRL i … było to bardzo dobre pytanie.

  Niech lepiej batuisz ka porzuci schizmę i przejdzie na Wiarę Katolicką, jedyną prawdziwą, w autentyczne Doktrynie znajdzie odpowiedź także dotyczącą reżyserów.

 11. annser said

  do krystian szeliga
  artykul napisany przez batiuszka ? czy przez saker ?
  bzdety o poprzedniej pracy sakera ! a co scott ritter czy mcgregor?

 12. Dwie potęgi europejskie Niemcy i Francja zostały zniszczone przez siły , których nie znamy. Widzimy efekty ich działania, widzimy w telewizji ich agentów, ale źródła nie znamy.
  Ktoś powie tam są sami Żydzi, ale czy Żydzi nie są przez kogoś opłacani ??
  Kto i gdzie takie metody stosował ??. Zydowstwo to Lichwa Bankowa !! a Lichwa Bankierska to Zydowstwo ☠️ jak mozna zarzydzac ze ktos ? finansuje Zydow !!!!.ONI maja wszystko swoje !! od zlobka , przedszkola , szkoly az do uniwersytetow !!. policja , sluzby specyjalne , sadownictwo itp . Tam goj nie ma wstepu ! . Osobiscie zgadzam sie z tymi na WWW ktorzy twierdza ze starszych braci w wierze jest troche mniej jak chinczykow 🙀. W NYC ciezko jest znalesc rodziny mniejszej jak 15 sztuk !!. Pod jeden dom czesto musi zajezdzac dwa autobusy szkolne aby zabrac wszystkie dzieci do yeshiva szkoly !. w yewropie juz od prawie dekady pod tysiace domow bialych gojow nie podjezdza zaden szkolny autobos😱. Obecnie na ukrainie na jednego rozplodowego goja ! przypada az 8 rozplodowych gojek🙀. w Rosji , Bialorusi ten stosunek gojow do gojek wynosi : cztery Gojki na jednego Goja!!! Nie wiem jaki jest stosunek w Polin?

 13. Nie inaczej said

  A moja sąsiadka, Rosjanka żona Polaka, na Ukraińców mówi „szoszony” (szoszuny czy jakoś tak).
  Także nie jestem pewien czy termin chachły jest tak faktycznie używany w Rosji. Za to napewno w Polsce tak się mówi.
  Czy to polonizm autora?

 14. Anzelm said

  @12 W całym posowieckim świecie na ukrów mówiło sie, jeszcze 20 lat temu, chachły. Ja teraz coraz częściej słyszę szoszony, od szo szo

 15. Boydar said

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szoszoni
  https://slang.pl/szoszon/

 16. Krystian Szeliga said

  Znalazłem coś o tym gnojku Sakerze: https://wikispooks.com/wiki/'The_Saker

  ————–
  Pochodzący z rodziny rosyjskich wygnańców Rajewski był analitykiem wojskowym w Sztabie Generalnym Szwajcarii, w randze specjalisty (majora) ds. szkolenia operacyjnego i analizy strategicznej. Współpracował także z polskimi zesłańcami, którzy pomagali Solidarności, a podczas wojny afgańskiej ze Związkiem Radzieckim w latach 80-tych często kontaktował się z tajnym przedstawicielem (sponsorowanego przez CIA watażki) Ahmada Szacha Masuda w Europie, któremu „pomógł w nawiązaniu ważnych kontaktów „.
  ————–

  Nie jestem wielkim wielbicielem bolszewików, ale Rajewski bardzo akcentuje swoje pochodzenie od uciekinierów przed Rewolucją. Pewnie to nie pierwsze pokolenie takich bandziorów. Bolszewicy jednak trochę hołoty z Rosji wygnali.
  Pomagał gnojkom z Solidarności, pomagał Talibom. Ciekawe czy zna z tych czasów Radka Apfelbauma, który strzelał do radzieckich żołnierzy w Afganistanie.

  Rajewski to jest kał z CIA. Chyba jest oczywiste dlaczego ten wielki miłośnik Rosji mieszka na Florydzie?

 17. realnie patrząc said

  @Krystian Szeliga said

  Wielu tzw „Białych”, czyli uciekinierów z czasów rewolucji w Rosji było agentami sowieckimi, szczególnie tych aktywnych politycznie. Także, choć nie jest to dowód na takie powiązania, to jednak znak ostrzegawczy.

  Po drugie, mnie zastanawia profil głośnych „obrońców Rosji” w internecie. Gardłują, że Rosja wygrywa agitują za jej oficjalnym stanowiskiem, a jak popatrzeć w życiorys, to … brr!
  Np niejaki Scott Rit ter, wielki „obrońca Rosji” i piewca jej rzekomych zwycięstw, został usunięty z sił zbrojnych za … szpiegowanie i to na rzecz … Ia raela!!!

  Poczekajmy, aż pył bitewny opadnie, wtedy się okaże, co się wyłoni za naszą południowo-wschodnią granicą. Mówiąc krótko, ja tu widzę realizację projektu geopolitycznego, którego częścią jest wysiedlenie … Ukrai ńców. Jakby nie patrzeć, działania Ukrainy i Rosji, szczególnie ostatnie bombardowania sieci energetycznej Ukrainy do tego prostą drogą zmierzają.

 18. Marucha said

  Re 17:
  Zamiast analizować profile „obrońców Rosji” w sieci, niech Pan raczej pomyśli, o co Rosja walczy.
  A w ogóle to coś tak dziwnie koło Pana pachnie…

 19. Krystian Szeliga said

  @ RealniePatrząc

  Moim zdaniem powiązania Andrieja Rajewskiego z CIA aż kłują w oczy. On jest pro-rosyjski wyłącznie własnym zdaniem lub zdaniem ignorantów. Dla Rosjan to zdrajca, pomagał Talibom w trakcie wojny ZSRR w Afganistanie.
  ZSRR nie pchał się do Afganistanu tylko został wkręcony przez CIA, opowiadał o tym nawet Zbig Brzeziński.

  Mi się zdaje że ten Scott Ritter to raczej zwykły idiota. Zgadzam się oczywiście że prorosyjskość emerytowanego pracownika wywiadu jest dość podejrzana. Ritter jest kompetentny jak mówi o sprawach militarnych ale jak wypowiada się o polityce to jednak wychodzi ignorant/idiota. I dlaczego emerytowany amerykański żołnierz bardzo reklamowany w mediach jest prorosyjski?

  Prawdziwe cele tej wojny realizują obydwie strony WSPÓLNIE. Na pewno celem jest depopulacja rejonu. Może to jest tylko depopulacja Ukrainy a może także Polski.

 20. Wywrotowiec said

  do Brys:
  Chyba srajfona?

 21. Boydar said

  taka depopulacja Polski to ona wcale nie musi być zła … 🙂

 22. UZA said

  „Dwie potęgi europejskie Niemcy i Francja zostały zniszczone przez siły , których nie znamy.”

  Można by się zastanowić nad tymi siłami, ale czy warto ? Znajdą się tacy, którzy będą nas zapewniać, że Niemcy trzęsą całą Europą i szykują się do rozbioru Polski wespół z Putinem. Niektórzy ludzie są zaskakująco odporni na fakty i nie tolerują prawdy jak jakiegoś glutenu.

 23. pierwszy i omal nie smiertelny Cios! swiatowej grzybni ☠️zostal zadany w 1941 . Ruski narod zdolal sie opedzic przed ta grzybnia☠️. Kolejny atak grzybni zostal w 1954 „wyciety” jak Rak !!przez Zukowa w opanowanej przez grzybnie Moskwie . Po usunieciu Grzybni Rosja przez kolejne 36 lata byla supermocarstwem w kosmosie i militarnie!. oraz i gospodarczo . Ale ..okazalo sie ze grzybnia 😦 jednak odrodzila sie 😱w 1990 i pochlonela Tylko 15000000 miljonow istnien ludzkich . Nastepnie pojawia sie jeden z naiwiekszych antysemitow, terrorystow , ludojadow itp czasow noworzytnych Putin i zatrzymuje zachodnia prywatyzacje 👹. Obecnie grzybnia zarazila soba !!! ( zelenski jest Grzybem z matki i ojca) a nie zadnym chazarem:)Ukraine i skierowala ja przeciwko Bialej Europie i Rosji. Aby zobaczyc jak i gdzie grzybnia juz zarazila soba inne narody i tereny ? wystarczy zauwazyc ze w ostatnich ” misjach humanitarnych ☠️” grzybnia zdolala zwerbowac niemal caly swiat pod swoja komende 😳
  Na ukrainie jak na razie ? brakuje tylko indian z bagnistych dorzeczy Orinko! i kilku wysp z indonezji oraz Aborygenow z Australi jak rowniez Matabelow i Zulusow z Afryki . Tak ze zanosi sie baardzo niedobrze dla swiata ludzi z napletkami🙏

 24. Ad. 12

  W NYC ciezko jest znalesc rodziny mniejszej jak 15 sztuk !!

  I ciężko znaleźć szpital psychiatryczny gdzie by nie stanowili większości.

 25. Ad. 17

  mnie zastanawia profil głośnych „obrońców Rosji” w internecie. Gardłują, że Rosja wygrywa agitują za jej oficjalnym stanowiskiem, a jak popatrzeć w życiorys, to … brr!

  Słusznie. To, co agentom uchodzi bezkarnie, jest podstawą do sankcji przeciwko protestującym. 🙂 Kategoria ludzi odważnych, mówiących prawdę pełnym głosem jest nieliczna, do tego jeszcze zasięg ich przekazu jest ograniczany – więc oceniając „siłę ognia” jest to bez znaczenia.

 26. Emilian58 said

  @niepostępowyoszołom
  Polecam książkę Germany’s War napisaną przez Johna Weara. Była na Amazonie. Ciekawe fakty nie pisane przez zwycięzców.

 27. Lily said

  „Jak podawaly Zach.Media,rzad
  USA zadeklarowal przyjecie
  100 tys Ukraincow”.
  Rzadzaca Kaczynskiego partia bierze wszystkich jak leci.
  Zadnego limitu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: