Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  gnago o Próby pisania historii Holokau…
  I*** o Palma odbija
  Sarmatus Rex o Próby pisania historii Holokau…
  errorous o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Próby pisania historii Holokau…
  Boydar o Wstydliwe zakątki niezwyciężon…
  Boydar o Pomoc, jaką PiS udzielił Ukrai…
  decentr o Masakra na Placu Tiananmen – f…
  Liwiusz o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  bez loginu o Nikt nie obalał rządu Ols…
  MatkaPolka o Próby pisania historii Holokau…
  tom o Nikt nie obalał rządu Ols…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Unia Europejska zepchnięta do kąta

Posted by Marucha w dniu 2022-12-10 (Sobota)

Odmowa ze strony Brukseli wypłaty 7,5 miliarda euro w ramach pomocy Węgrom w przezwyciężaniu kryzysu została inteligentnie wykorzystana przez Victora Orbana.

Nawoływanie do pośpiechu i jedności w wymierzeniu Węgrom kary za brak spójności prawa państwowego z unijnym okazało się płonne. Podstawowym warunkiem uzyskania pomocy było „znalezienie się po właściwej stronie historii”, czyli poparcie sankcji przeciw Rosji. Dla uzyskania skuteczności w pozbawieniu Węgier środków pomocowych zarządzono głosowanie w pakiecie razem z pomocą dla Ukrainy.

Chcąc zapobiec obciążeniu swoich rodaków kontrybucją na rzecz państwa w stanie wojny, Orban musiałby głosować przeciw swojemu interesowi.

Rozwiązaniem okazało się wsparcie 12 krajów członkowskich podzielających stanowisko Orbana. Wśród nich są Dania, Szwecja i Łotwa, Francja i Niemcy. To niemal 50% członków UE. Przedstawiciele najsilniejszych gospodarczo państw Scholtz i Macron nie zgodzili się z decyzją komisji brukselskiej.

Danina na rzecz Kijowa będzie musiała być wysupłana przez pozostałe państwa. Jednym z rozwiązań branym pod uwagę jest zaciągnięcie pożyczek celem przekazania ich Ukrainie. Orban nie godzi się na to, krytykując, że zamiast współpracy i rozwoju tworzona jest społeczność brnąca w długach. Taktyka presji na Unię z pomocą silnych może być skuteczna.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
https://wolnemedia.net

Jaka szkoda, że żaden polski przywódca nie potrafi się tak świetnie legendować, jak Orban.
Admin

Komentarzy 18 do “Unia Europejska zepchnięta do kąta”

 1. Kojak said

  Polski przywodca ? A gdzie on jest ? Zydobanderowskie skurwysyny ,,zundzunce ,,Zydopolin przeciez nimi nie sa

 2. lucekk said

  Panie Admin.To proste zaden nie jest polski.

 3. tras said

  Admin: co Pan rozumie pod pojęciem ‚legendować się” ???
  bo na mój rozum, to każdy ukropoliński ‚przywódca’ – każdy prowadzący swoje watahy czyli poliniactwo – peferuje status jak to ładnie określił Boydar:
  lepiej mieć dupę obesraną niż urwaną.
  Orban po prostu zawetował płacenie ‚pomocy socjalnej” ukronazi – oczywiście sam nie dostając ‚kasy’ (tzn.KPO) – tak jak ukropolin. A tak przy okazji – wg ludzi znających realia EU – EC i tak znajdzie sposób na becalowanie ukronazi (bo tak robi ‚wolny, demokratyczny świat)
  tak jak EC znalazła sposób aby ‚omijać’ rządy zjednoczonych prawiczków aka patriotów – i sypie kasę ‚bezpośrednio’ do samorządów (oczywiście tych rządzonych przez totalną opozycję) i ostatnio Timmermans przywiózł kasę do Katowic – dla Chełstowskiego (kyóry opuścił zjednoczonych prawiczków)

  ————
  Pan nie chwycił aluzji. Nic to. Nieważne.
  Admin

 4. Boydar said

  Potrafią, Panie Gajowy, może nawet lepiej niż Orban. Tylko rola do której się legendują jest drastycznie inna.

 5. Bezpartyjna said

  Wolałabym z Orbanem zgubić niż z „naszymi” polskimi przywódcami znaleźć!

 6. revers said

  Slabo wyglada Orban na tle WEF -u Leader -sow

  przy czym przyjaciele za wielkie kaluzy sypneli 4 mln usd na wzmocnieni opozycji do Orbana i prtii fidasz , zaplecza Orbana. Pewnie unia tez sypnie podobna kwota na opozycje do Orbana.

 7. AlexSailor said

  „Jednym z rozwiązań branym pod uwagę jest zaciągnięcie pożyczek celem przekazania ich Ukrainie.”
  Że co???

 8. GonDar said

 9. bryś said

  Mocny artykuł.

  3 maja, na Placu Zamkowym w Warszawie, przyznając, że polityka sankcji wobec Rosji prowadzi do problemów gospodarczych, inflacji i że życie staje się droższe i trudniejsze, Andrzej Duda oświadczył: „Musimy to przetrwać, dzięki temu zbuduje się braterstwo między naszymi narodami i więzi sąsiedzkie”. Wcześniej zdradził, że „czeka na telefon prezydenta Zełenskiego i wykonuje jego życzenia”. Potwierdziła to szefowa jego kancelarii Grażyna Bandych: „Ukraina dostaje od Polski to, o co prosi”. W tyle (za Bandych) nie odstawał Jarosław Kaczyński. Odnosząc się do braku pomocy UE na utrzymanie „uchodźców”, rzekł: Nas stać, bo jesteśmy trzy razy bogatsi od Ukrainy i nie będziemy chodzić po prośbie”.

  https://www.bibula.com/?p=137414

 10. bryś said

  AlexSailor – z artykułu powyżej, Dariusz Matuszak:

  „Skoro UE nie chce pożyczyć nam pieniędzy z KPO, to o wielki kredyt powinniśmy zwrócić się do Stanów Zjednoczonych i Kanady” – z takim pomysłem, na łamach portalu „wPolityce”, wystąpił Dariusz Matuszak. I wszystko pięknie, gdyby nie słowa: „Byłyby to pieniądze na pomoc dla Ukrainy”. Nienawistne wobec Polaków było też poprzednie zdanie, gdy oskarża Brukselę, ale nie dlatego, że krzywdzi Polskę, ale że krzywdzi… Ukrainę. Na pytanie, gdzie pieniądze znaleźć, podpowiada: „Powinniśmy powiedzieć Amerykanom: pożyczcie nam pieniądze na pomoc dla Ukrainy. To koszty wojny u naszych braci sprawiły, że potrzebujemy pieniędzy. Niech pożyczenie Polsce pieniędzy na pomoc Ukrainie, na pokonanie Rosji, będzie moralnym wyzwaniem dla Białego Domu, Kongresu i samych Amerykanów. Każdego centa z tej pożyczki przeznaczymy na pomoc Ukrainie”. Co do Kanady radzi: „Chodzi o to, by pożyczenie nam pieniędzy na pomoc Ukrainie, stało się dla Kanady moralnym wyzwaniem. W Kanadzie mieszka 1,5 miliona Ukraińców. Dodajmy do tego 1,5 miliona kanadyjskiej Polonii. W USA jest ponad 900 tysięcy Ukraińców i między 6, a 10 milionów osób polskiego pochodzenia. Ukraiński rząd pomoże nam zmobilizować swych rodaków w Kandzie i USA. My powinniśmy zwrócić się do Polonii. Trzeba sprawić, by Stany Zjednoczone i Kanada musiały ze sobą konkurować w tym szczytnym dziele”. „My nie przestaniemy pomagać naszym braciom Ukraińcom. Wydamy na to każde pieniądze, bo nie chodzi tylko o moralne zobowiązanie wobec nich, ale też o polską rację stanu”- wzmocnił argument.

 11. nieszczep said

  Cydzysłów jest potrzebny: „polski” przywódca

 12. Anucha said

  Czy une to już do reszty oszaleli.
  Odkryli się jak nieprzymierzając , moja ślubna w lipcową noc.
  Są już tak pewni swego, czy to jest krok rozpaczy.
  Rothschild schował swoje złoto pod górą w Szwajcarii i czeka na bilet w jedną stronę na Nubiru.🤣

 13. revers said

  Bulgaria juz w 2024 roku ma przyjac euro, Polska w te same czasy.

  Wtedy dopiero dopnie sie unia europejska o czym wspomnial Duda lub razanie miedzy narodami. A rosjanie nie narod?

  Najciekawsze jest to ze premierka Wloch Melanie razem z szefowa uni psychopatow van Leyne leca na koncert zlego ruskkiego kompozytora Musogorskiego w wloskiej La Scale.

  Ale reszta demoludow juz ma zabronione rosyjskiej kutury lub sama sie samobiczuje skreslajac z listy utworow muzycznych kompozyorow rosyjskich jak w filharmoni Lodzkiej.

  No qwa dobra moja twoja kulturka i wartosci z qwaskami zachodnimi pospolitymi..

 14. NC said

  Re 10: Niech USA i Kanada pożyczają bezpośrednio Ukrainie.

  Matuszak bredzi jak opętany. Polacy w USA nie mają złudzeń co do Zelenskiego.

 15. NC said

  Re 10: Niech USA i Kanada pożyczają bezpośrednio Ukrainie.

  Matuszak bredzi jak opętany. Polacy w USA nie maja złudzeń co do Zelenskiego, wiec niech Matuszak na nich nie liczy. Co więcej, Republikanie przejmują 3 stycznia 2023 kontrolę nad Izbą Reprezentantów i pieniądze dla Zelenskiego się skończą.

 16. revers said

  Polska zamierza postawić nowe czołgi K2 na granicy z Kaliningradem, – premier Mateusz Morawiecki

  „Wszyscy sąsiedzi Rosji są świadomi zagrożenia, jakie stwarza to sąsiedztwo. Chcemy mieć tak silną armię, aby nikomu nie przyszło do głowy zaatakować Polskę” – powiedział Morawiecki.

  Wkrótce wszystkie kraje albo postawią płoty przed „wielkim mocarstwem”, albo ustawią na granicy z nim mnóstwo broni.

 17. Ale dlaczego? said

  Liczą się czyny.
  Orban dbavo interes Węgrów.
  Kurwy pisowskie dbają o interes Ukraińców, Żydów, Amerykanów.
  Taka różnica. Grzebanie w życiorysach nie jest tu potrzebne…

 18. Liwiusz said

  Węgrzy na pewno współgrają z Niemcami tylko wyjdzie to na końcu.
  Bogata Francja dziwi się zakupami uzbrojenia jakie nam serwuje żydowski zięć Duda, z rodziny gen. Mirosława Milewskiego.

  https://www.lefigaro.fr/international/guerre-en-ukraine-comment-la-pologne-ambitionne-de-developper-la-plus-grande-armee-d-europe-20221209

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: