Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  bryś o Wolne tematy (25 – …
  Sudbina Srba o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  miś puchatek o Sprawa biskupa Torres’a – odwo…
  miś puchatek o Wolne tematy (25 – …
  Marucha o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  Marucha o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
  Voodoosch o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  lewarek.pl o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Handel

Posted by Marucha w dniu 2022-12-24 (Sobota)

Podobno w przyszłym roku mają być wybory. Czy tak będzie, to będzie zależeć od tego, jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie.

W każdym razie przygotowania do nich idą pełną parą i pojawił się nowy ruch, czy może zaczątek nowej partii politycznej – Ruch Dobrobytu i Pokoju (RDiP), którego twarzą jest Maciej Maciak z kanału internetowego „Musisz to wiedzieć”.

Ruch ten ma już bardzo dobrze rozbudowaną na terenie całej Polski sieć lokalnych przedstawicieli i zwolenników. Trzeba przyznać, że to wszystko rozwinęło się nadzwyczaj szybko, a ostatnio programy Maciaka są przerywane reklamami, a to oznacza, że za nimi idą pieniądze. To oczywiście nie przeszkadza mu narzekać, że YouTube go cenzuruje, usuwa filmy itp.

Jestem pełen podziwu dla scenarzystów i reżyserów, którzy wykreowali ten Ruch. Podstawowe założenie było takie, że jego twarzą ma być ktoś z prowincji, a więc nie związany z żadnym wielkim miastem, gdzie mieszkają wszyscy znani politycy. Nie Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Górny Śląsk. Tylko Włocławek – miasto średniej wielkości (ok. 100 tys. mieszkańców), nie zadupie, ale też i nie metropolia. Położone w centrum Polski, stare miasto z historią. Rzec by można, że to kwintesencja Polski, a człowiek kierujący tym Ruchem to jeden z nas.

W swoich programach Maciej Maciak atakuje przede wszystkim Morawieckiego, bo twierdzi, że on, jako szef rządu, jest odpowiedzialny za wszystko i jego odsunięcie od władzy jest najważniejsze. To oczywiście nie wystarczy. Potrzebna jest jeszcze nowa partia, która zdobędzie władzę i zrobi porządek. Obecnie rządzący to durnie, którzy nie mają pojęcia o rządzeniu i o tym, w jaki sposób uzdrowić gospodarkę. – Tak twierdzi Maciak. Jego program to willa z basenem dla każdego. To hasło, które ma sugerować, że interesują go tylko sprawy zwykłych ludzi, a nie jakieś wojny i że przy dobrym zarządzaniu państwem osiągnięcie tego celu jest realne.

Dla Maciaka wszystko jest proste. W jednym ze swoich programów powiedział, że handel jest prostym zajęciem, intuicyjnym niemal i że Polacy też mogą w nim osiągać sukcesy. No bo przecież kupić towar, dodać do ceny zakupu swoją marżę i podatek Vat, to nie jest trudna sprawa. No nie! Nie jest to trudna sprawa.

A skoro tak, to dlaczego te drobne sklepiki padają? Bo wypierają je sklepy wielkopowierzchniowe i sieciówki. A dlaczego Polacy po 1989 roku nie potrafili stworzyć własnych sklepów wielkopowierzchniowych i sieciówek? Bo tacy niezaradni i nie maja głowy do interesów? Może są debilami, skoro nie potrafią sobie poradzić z tak prostym zajęciem? To bardzo wygodne tłumaczenie, szczególnie dla Żydów, w których rękach są środki masowego przekazu i również handel.

O sukcesie w handlu decyduje cena zakupu towaru. To jest podstawa, od której nalicza się marżę handlową i podatek. Kto ma niższą cenę zakupu ten rządzi na rynku, bo ma większą marżę, a co za tym idzie i zysk, albo może tak obniżyć cenę sprzedaży, że konkurencja nie będzie w stanie zaoferować takiej samej i mieć jeszcze jakiś zysk. Tak więc jest, że jedni na rynku mają niższą cenę zakupu, a inni – wyższą. Dlaczego tak jest i skąd się to bierze?

Ceny ustala ten, kto rządzi handlem na każdym poziomie dystrybucji: centralnym, regionalnym i lokalnym, czyli tym, który obsługuje klienta końcowego, czyli każdego z nas. Nie jest żadną tajemnicą, że handel jest w rękach Żydów i to od początku. To nie jest wynik jakichś szczególnych predyspozycji, tylko efekt rozproszenia, który powoduje, że Żydzi są wszędzie i wszędzie utrzymują ze sobą kontakty i wymieniają między sobą informacje na temat rynków i ich potrzeb.

To nie tak, jak w przypadku Cyganów, którzy chodzili od wsi do wsi i sprzedawali patelnie. Zawsze ktoś się znalazł, kto kupił, ale taką metodą daleko się nie zajedzie i Cyganie daleko nie zajechali.

Taki handel, jaki uprawiają Żydzi od początku, wymagał też powszechnego środka wymiany, czyli pieniądza oraz kredytu, który ten handel napędzał. Jeśli więc kontroluje się dystrybucję towaru od producenta do konsumenta, to kontroluje się też jego cenę na każdym etapie dystrybucji i to, komu sprzedaje się towar w niższej cenie, a komu – w wyższej. Tak to jest, że Żyd Żydowi sprzeda towar po niższej cenie, niż gojowi. I tu jest cała tajemnica tego, że Polacy nie mogli stworzyć własnych sklepów wielkopowierzchniowych i sieciówek. A poza tym drobnym szczegółem, to Maciak ma całkowitą rację – handel jest zajęciem intuicyjnym.

Nikogo więc, po tym, co napisałem, nie powinno już dziwić, że w ustawie o zamówieniach publicznych jedynym kryterium decydującym o wyborze oferty jest cena. Nietrudno też domyślić się, kto za przyjęciem tej ustawy w takim kształcie stał i komu to nadal służy.

Tak działa handel żydowski i to nie od dziś. To było wielokrotnie opisywane w literaturze. Michał Bałucki w swojej powieści z 1885 roku W żydowskich rękach pisał:

„Jeszcze baraku nie rozpoczęto budować, kiedy przemyślny Żyd, w budce naprędce z desek ukleconej założył filię swojej szynkowni, zaopatrzył ją w różne wiktuały i tym sposobem zagarniał cały prawie zarobek robotników do swej kieszeni. Teraz urządził on już porządną kantynę, zasobną we wszystko, czego nie tylko prosty robotnik, ale rękodzielnicy i inżynierowie potrzebować mogli. Rozumie się, że za to Habe kazał sobie dobrze płacić, toteż mu płacono, bo wyboru nie było. Miasteczko było daleko, a w bliskości nikt Habemu konkurencji nie robił.

Szynkarz z Zagajowa, katolik, próbował parę razy dowozić do baraku artykuły żywności i wódkę, ale Habe obniżył w tym czasie ceny u siebie, wszystko pchało się do niego, zwłaszcza że dawał na kredyt, a szynkarz zagajowski wracał do domu z niesprzedanym towarem, lamentując nad stratą, jaką poniósł.

Dziedzic Zagajowa, gdy się do niego doniosło, robił usiłowania, aby Habemu zabroniono szynkować na jego gruncie, ale odpowiedziano mu z rządu, że nie mają do tego prawa, bo Habe szynkuje na gruncie kolejowym. Na to nie było rady, a Habe zacierał ręce z radości, że mu się udało wcisnąć znowu do wsi, z której go kiedyś tak sromotnie wygnano i na złość Czujce tuż pod jego okiem prowadzić swój handel. Dla nasycenia się tą uciechą często zajeżdżał do kantyny, przesiadywał tam chętnie, to robiąc obrachunki ze swoim szynkarzem, to zamawiając sobie ludzi do roboty; gdyż – jak wiemy – Habe zajmował się dostawą materiałów do budowy.”

Bałucki nie wyjaśnił tu, dlaczego Żyd Habe mógł obniżyć cenę. Ktoś nieznający realiów handlu mógłby sobie pomyśleć, że to jakieś tajemne sztuczki Żydów i ich zmysł do interesu. Jednak prawda jest bardziej prozaiczna, co też oni starają się ukryć i bardzo jest im na rękę, gdy ktoś mówi o nich, że mają smykałkę do handlu i interesów. Po prostu Habe miał niższą cenę zakupu niż szynkarz z Zagajowa.

Kwestię żydowską i złożoność relacji polsko-żydowskich przedstawia Bałucki w szerszym kontekście i porusza mniej znane wątki tych relacji:

„Żyd nie rozumie interesu bez malwersacji. Tam, gdzie nie oszukuje, uważa się za stratnego. To podstawa ich spekulacji. I dlatego też śmieszą mnie nawoływania dziennikarskie, że powinniśmy współzawodniczyć z nimi na polu handlu i przemysłu i zamiast rozpalać się ku nim nienawiścią, uczyć się od nich sposobu robienia interesów. To tyle znaczy, jakby mi kto kazał od złodzieja uczyć się sposobu nabywania majątku. Współzawodnictwo z ludźmi, dla których wszystkie środki są godziwe, jest niemożliwe dla tych, którzy chcą zostać uczciwi.

Prawda, że i u nas naliczyłby dosyć takich, co z Żydami mogliby iść w zawody pod względem nieuczciwości, wyzyskiwania ludzi et cetera, ale u nas opinia gardzi takimi, gdy przeciwnie u Żydów opinia składa się z samych takich ludzi; uczciwi w znaczeniu pełnej moralności, należą tam do wyjątków, a Żyda, który by nie oszukał w swoim życiu nikogo, ze świecą trzeba by szukać. Powiadają, że ich religia toleruje podobną niemoralność, a nawet ją usprawiedliwia. Jeżeli tak jest, to czyż podobna nam rywalizować z tym narodem? Tu nie idzie o sam spryt, przebiegłość, ruchliwość których brak nam zarzucają, tu idzie o moralność, z której żaden uczciwy człowiek wyzuć się nie może i oto powód, dla którego w walce z Żydami na polu przemysłu i handlu jesteśmy pobici.”

To prawda, że Żyd, jak kogoś nie oszuka, to jest chory, ale to nie moralność przeszkadza Polakom konkurować z Żydami. Tak jak napisałem, to fakt, że handel jest w ich rękach i to oni decydują o tym, komu pozwolą odnieść sukces, a kogo usuną z rynku.

W innym miejscu czyni Bałucki bardzo trafne uwagi, które do dziś nie straciły na aktualności. Wprost przeciwnie, stały się naszą rzeczywistością.

„Pokazało się, że ten lichy Żyd i jemu podobni są groźniejsi, niebezpieczniejsi niż nam się zdawało. Oni są potężni tą łącznością, która małe i na pozór nic nieznaczące siły wiąże w jedną straszną siłę. Kilkodniowy mój pobyt w Wiedniu przekonał mnie, że potęga ta doszła do rozmiarów, o jakich nie miałem pojęcia.

Tu, w Galicji, żydostwo przedstawia się nam jak robactwo ruchliwe, czynne, rodzaj szarańczy społecznej, która nas powoli objada i niszczy, a którą zdawało mi się, że będzie można wytępić. Tymczasem przekonałem się, że to tylko odnogi olbrzymiego polipa, którego główne jądro jest tam – w Wiedniu. U nas Żyd jest pasożytem, który żyje sokami narodu, ale go nie przerósł, nie zaćmił, ani mu nie imponuje, gdy tymczasem w Wiedniu widziałem reprezentantów tego narodu na najwyższych szczeblach hierarchii społecznej, dokąd się wdarli przez równouprawnienie i majątek. W ich ręku znajdują się kolosalne fortuny, wysokie urzędy, przeróżne instytucje, olbrzymie przedsiębiorstwa, fabryki, koleje i wreszcie dziennikarstwo, ta straszna potęga naszego wieku – i wszystkiego tego używają oni głównie dla popierania swoich interesów.

Głosy galicyjskich Żydów z licznych miasteczek odzywają się echem w sferach wysokiej arystokracji finansowej i znajdują tam poparcie. W tej spójności maluczkich i wielkich związanych interesem i tradycją w jeden olbrzymi zastęp jest coś przerażająco wzniosłego, coś co mnie przygniotło swoim ogromem. Walka moja z tym przemyślnym narodem wydawała mi się donkiszoterią i śmiesznością.

I cóż przeciw takiej sile może zrobić jeden człowiek niepoparty przez nikogo? Szlachta głupia i nieporadna, chłop ciemny i niechętny – a wszyscy siedzą w kieszeniach żydowskich, wszyscy spętani ramionami tego olbrzymiego polipa, co im soki wysysa i o śmierć przyprawia. Nikt ich już nie ocali z rąk żydowskich, to stracona pikieta. Zguba ich tym pewniejsza, że nie widzą niebezpieczeństwa, które im grozi. Ale my, którzy mamy otwarte oczy, czujny umysł, powinniśmy się ratować…”

Michał Bałucki (1837-1901), jak pisze Wikipedia, to polski pisarz, komediopisarz i publicysta okresu pozytywizmu. Pochodził z rodziny mieszczańskiej, ojciec był krawcem, a matka – Eufrozyna, neofitka z Kochmanów – prowadziła kawiarnię. Nie brał udziału w powstaniu styczniowym, jednak aktywnie uczestniczył w organizacjach spiskowych w Galicji, wspierając stronnictwo czerwonych. W latach 70-tych XIX wieku stał się Bałucki w Galicji jednym z głównych propagatorów pozytywizmu. W późniejszej twórczości odszedł od idei promowania pozytywizmu na rzecz krytyki rzeczywistości.

Był więc Bałucki Żydem i dlatego nie napisał o tym, co najważniejsze, czyli o cenie zakupu, a ten polip, co tak się rozrasta, to efekt rozproszenia i asymilacji. To powoduje, że przenikają wszelkie społeczności do szpiku kości. To dwie cechy, których nie posiadają narody osiadłe i które dają Żydom przewagę. Walka z tym, to walka z wiatrakami.

Okres po powstaniu styczniowym, to okres stopniowego wnikania Żydów w polskie społeczeństwo i stawania się jego inteligencją: pisarze, dziennikarze, prawnicy, lekarze itp. Przejawiało się to też w tworzeniu i dominowaniu we wszelkich partiach politycznych, również i w stworzeniu ideologii narodowej. Nic w tym względzie nie zmieniło się w okresie międzywojennym. Nasiliło się w PRL-u i po 1989 roku.

Stworzenie w krótkim czasie, może paru miesięcy, ruchu, który ma swoich przedstawicieli w większości gmin w Polsce wydaje się niemożliwe, bo przeciętny człowiek nie ma takich możliwości, ani tylu znajomych w całym kraju, nawet jeśli latami kierował lokalną telewizją kablową i ma swój kanał w internecie. To jest wielki wysiłek organizacyjny i logistyczny, który wymaga zaangażowania wielu ludzi, poświęcenia wiele czasu i mnóstwa pieniędzy.

Ale jeśli zabierze się za to nacja rozproszona i zasymilowana, to jest to do zrobienia szybko i skutecznie. Po raz kolejny pokazuje ona swoją moc.

Wiesław Liźniewicz
https://bb-i.blog

Komentarze 124 do “Handel”

 1. mardas said

  Oglądam Maciaka od kilku lat,i na samym początku artykułu kłamstwo w filmach Maciaka reklam nie ma.dalej się nie będę wypowiadał ale polecam oglądanie kanału CW24 dużo ciekawych informacji.

  ———-
  Była co najmniej jedna reklama. W odcinku 1568, w 1569 nie było jej.
  Admin

 2. GT said

  Na obecną chwilę to RDIP Maciaka to chyba jedyna sensowna opcja.
  Oglądam ten program od dawna.
  Reklam tam nie ma (a jak się wyjątkowo jakaś pojawiła to pewnie przez logarytmy YT).
  YT poblokował i usunął Maciakowi stronę ,,Musisz to wiedzieć” i nadaje teraz pod swoim nazwiskiem, odzyskując pomału i systematycznie subskrybentów.
  Ujawnia też machinacje i przekręty partii politycznych i rządzących.
  Obecnie jest to jedyny taki ruch, tym bardziej że pokazuje światową geopolitykę bez fałszerstw i obłudy. Tylko tu można zobaczyć filmy i opinie od strony rosyjskiej, a to w naszej politycznej rzeczywistości jest spory wyczyn.
  Pozdrawiam ze swojej strony Redaktora Maćka, bo pewnie ten artykuł do niego dotrze i życzę czytelnikom ,,Gajówki” zdrowych i rodzinnych Świąt 😀

 3. UZA said

  „Okres po powstaniu styczniowym, to okres stopniowego wnikania Żydów w polskie społeczeństwo i stawania się jego inteligencją”

  Kulminacją tego procesu był okres po II Wojnie Światowej. Jak zauważył jeden z prominentnych przedstawicieli tej nacji, oni stracili w czasie wojny plebs, podczas gdy inteligencja przetrwała, z Polakami zaś było akurat odwrotnie – inteligencja wyginęła (niedobitki skutecznie wygubili Bermanowie , Brystygierowe, Wolińskie, Michnikowie i Ich ziomale, zasiedlający „polskie” sądy, prokuratury i Urzędy Bezpieczeństwa), a pozostał motłoch (który dziś się „szczepi” i głosuje na podsuwanych mu szabesgoi, zastępujących Boże Narodzenie Chanuką).

  „Oglądam Maciaka od kilku lat…”

  Ja też trafiłam na Niego jakiś czas temu i zrobił na mnie dobre wrażenie. Później jednak mnie zaszokował, proponując włączenie do walki o normalny świat i lepszą Polskę … homoseksualistów. Ja rozumiem, że to jest jakiś elektorat, ale jednak są pewne granice. Bez Boga nic nie uczynimy, więc nie wolno nam przymykać oczu na grzech wołający o pomstę do Nieba. Sam Maciak zresztą nie mógł zapanować nad odruchem obrzydzenia i – pokazując jakiś ukraiński materiał propagandowy, zachęcający pederastów do służenia w ichniej armii – wyłączył obraz całujących się mężczyzn. Nie wiem w co On teraz gra, niewykluczone, że dał się wkręcić i Autor ma rację. Wielu ludzi wpadło już w diabelską pułapkę, licząc na to, że uda im się ograć i wykorzystać piekielnego kontrahenta. Niestety, to się nie może udać i nigdy się nikomu nie udało.

 4. Boydar said

  może to i wszystko prawda, ale czy to nie jest czysty antysemityzm ?

 5. marcinxw said

  Czy przypadkiem Sz. P. Maciak nie namawiał niespełna 3 lata temu do przyjęcia „preparatu ratującego życie”?

 6. Kojak said

  Wiele mowi prawdy . Tym niemniej juz kilka razy krew mnie nagla zalala jak go sluchalem na you tube . Nawet juz mialem napisac na ,, you tube,, ze lze jak zalgany bydlak ale sie wstrzymalem zeby nie upubliczniac swoich danych ! Takze ostroznosc w stosunku do niego jak najbardziej wskazana ! Wcale nie wykluczone ze on byc moze przykladem klasycznej zydowskiej metody . Otoz jak ludzie sa sfrustrowani to ich zagospodarowac i podstawic im jako ich obroncow swoich zydowskich skurwysynow. Jak jeden z Zyd rzadzi to drugi organizuje opozycje . i jest TAK CZY OWAK RZADZI ICEK NOWAK. Wiec nie przypadkowo ; Jedna zydowska kurwa Jacus Kurski jet zajadlym pisowcem a druga zydowska kurwa Jarus Kurski jest zastepca MIchnika w Wyborczej

 7. Emilian58 said

  Oby na początku jego nazwiska wkrótce nie używano liter (SZ) ponieważ w obecnej sytuacji wyrwać się z tego parszywego systemu jest raczej niemożliwe.

 8. Kiriki said

  @Marcinxw
  Redaktor Maciak nie namawiał do brania dźganki. Odradzał ją, między innymi jednemu ze swoich gości, sędziwemu już panu, którego imię uciekło mi z pamięci, a który niestety nadstawił ramię i pogorszył mu się stan zdrowia.
  Natomiast na pewno redaktor CW24 był za noszeniem masek i zwracał uwagę na sztuczne pochodzenie wirusa. Na szczęście chłop nie stracił zdrowego rozsądku jeśli chodzi o konflikt na UPAdlinie i tego jak nam się po chachłacku w mediach obŻYDza Rosję.
  I wesołych świąt z całego serca gajówkowiczom!

 9. bryś said

  W początkach gów o demii nieźle popuszczał. Były partie, konfederacje, platformy. teraz będą ruchy. Wybory powinny być formalnością. Podsumowaniem tego co sie przez ten czas zrobiło, a nie kolejna paczką obietnic. Jest to charakterystyczne dla psychopatów i polityków cały czas zanęcają wizją, ale są bardzo niechętni aby spojrzeć na to, co do tej pory zrobili. Wyłaczając kłamstwa, manipulacjie i inne rzydowskie metody.

  Dla dociekliwych – ciekawą definicję ostatnio usłyszałem – (Kamil Garncarz chyba) – Czym jest PRAWDA – matematycznie weryfikowalny stan faktyczny. Tak więc liczmy Polacy, liczmy – ile za prąd, jakie faktyczne długi mamy, co nam ubyło, ile dni przesiedzieliśmy w domach, ilu nas zmarło, ile nas to kosztowało, itp, itd.

 10. Maciak na prezydenta” – A nie lepiej określać cele możliwe do zrealizowania? Inaczej może być „buchnęło, zawrzało i zgasło…”

  Należy sobie odpowiedzieć na pytanie: CO można osiągnąć? i Z KIM można to osiągnąć? … Plan powinien być realny i nie napięty, środki do realizacji planu jasno określone… itd.

 11. bryś said

  Krzysztof M – i jak zwykle pomijamy najważniejsze – jakie sa nasze dotychczasowe osiągnięcia?

 12. Ad. 3

  Później jednak mnie zaszokował, proponując włączenie do walki o normalny świat i lepszą Polskę … homoseksualistów. Ja rozumiem, że to jest jakiś elektorat, ale jednak są pewne granice. Bez Boga nic nie uczynimy, więc nie wolno nam przymykać oczu na grzech wołający o pomstę do Nieba.

  Więc grzesznik niczego dobrego na tym świecie robić nie może z definicji? A może tylko robić nie powinien (choć może)? Czy raczej to bez-grzesznicy (w domyśle katolicy) nie powinni od homoseksualistów żadnego dobra przyjmować?

  Pani uważa, że Bóg tu nam na Ziemi „sprzyja”, albo „nie sprzyja”? A może kreuje dla nas ścieżki, którymi mielibyśmy zmierzać?

  (PS. Zastanawiam się czasem, czy największymi wrogami Kościoła nie są sami katolicy… 🙂 )

 13. Ad. 10

  Tak, ale budowanie, to stawianie NA fundamentach, a nie powielanie fundamentów. Inaczej będzie to budowla stworzona z samych fundamentów. … Przecież Dmowski zachęcał „szukajcie własnych rozwiązań”.

 14. Liwiusz said

  Jakbym słyszał Gomułkę.
  Gomułka był jednak lepszy, powierzył rządzenie gospodarką Żydowi Hilaremu Mincowi. Komuniści chcieli stworzyć socjalizm przemysłowy. Zostaliśmy pokonani przez kapitalistów finansowych, którzy już w 1945 r. nałożyli na nas sankcje.
  Polska „gospodarka” to: chlewiki, kurniki i warsztaty klepiące niemiecki złom samochodowy. Przemysł wymaga OGROMNYCH INWESTYCJI. Można zadłużyć się na pokolenia i stworzyć państwowy monopol w jakiejś branży przemysłu. Jak ten monopol zacznie funkcjonować, to gotowy, przejmą Amerykanie i zaprzęgną go do finansowania swoich zbrojeń.

 15. brys said

  Krzysztof M – chodzi mi także o osiągnięcia osobiste – mam 60 lat, robiłem w życiu to i to, osiągnąłem to i to, to mi wyszło, to potrafię, nikogo nie okradłem, nie oszukałem, itp, itd. Fundamenty ideologiczne oczywiście zawsze będa te same – wiara w Boga i patriotyzm. To oczywiste, no i moze jeszcze pochodzenie – tak z parę pokoleń wstecz.

  Przemysł wymaga OGROMNYCH INWESTYCJI – mozna zacząć od mniej kapitało chłonnych branż. Chińczycy tez na początku klepali tandete ogromnym nakładem pracy.

 16. Autor tekstu chyba żyje w XIX wieku. Dziś wygrywa się skalą i korupcją – sieciówka może zakontraktować tysiące ton towaru, więc cenę zakupu ma niższą. Sieciówka ma kapitał, który pomaga urzędnikom podejmować decyzje o lokalizacji marketu, a posłów zachęca do strugania ustaw, dobrych dla sieciówki.

  Autorzy tekstów o gospodarce jakby nie mieli pojęcia, jak są zarządzane firmy wielkie, a jak małe. Np. firmy niemieckie mogą sobie odpisać od podatku to, co wydały na korupcję za granicą… Ale to już inna historia.

 17. Ad. 15

  1. Z całym szacunkiem… Tu nie chodzi o osiągnięcia osobiste, ale o SUMĘ takich osiągnięć…

  2. Chińczycy klepali tandetę, bo Zachód swoje miejsca pracy obsadzał swoimi obywatelami u siebie. Aż pewnego dnia Zachód wpadł na pomysł, że wyeksportuje swoje miejsca pracy za granicę – do Chin. … Ot i całe źródło chińskiego sukcesu… Oczywiście nic tu nie ujmując pracowitości etc. Chińczyków.

 18. Boydar said

  „… Jak ten monopol zacznie funkcjonować, to gotowy, przejmą Amerykanie i zaprzęgną go do finansowania swoich …”

  bardzo interesujące spostrzeżenie,
  zamiast „Amerykanie” można wstawić „żydy” lub po prostu „międzynarodowy kapitał nie mający narodowości”

  czy przypadkiem nie dlatego Ruskie nie pozwalały nam na rozwój nowoczesnych technologi, wspaniałych pomysłów i genialnych wynalazków, wydobycia surowców na stosowną skalę ? dobrze wiedzieli, kto zrobi na tym majątek, i na pewno nie Polska czy Polacy

 19. UZA said

  „Więc grzesznik niczego dobrego na tym świecie robić nie może z definicji?”

  Może zrobić wiele dobrego, jeśli się nawróci. Dopóki est grzesznikiem może grzeszyć i demoralizować.

  „Czy raczej to bez-grzesznicy (w domyśle katolicy) nie powinni od homoseksualistów żadnego dobra przyjmować? ”

  A jakież to dobra pederaści mają do zaoferowania ? Darkroomy, Poppers ?

 20. Marucha said

  Re 12:
  Panie Krzysztofie, homoseksualista to nie jakiś tam grzesznik, co to w piątek najadł się kiełbasy albo sąsiadowi ukradł łopatę – albo nawet przeleciał mu żonę.
  Grzesznik wierzy w Boga i wie, że grzeszy. Dlatego pójdzie do spowiedzi. Wciąż ma nadzieję na odpuszczenie win.

  Pederasta odwrócił się zupełnie od Boga. Nie uważa, że źle robi, że całym swoim życiem obraża Najwyższego. Przeciwnie, domaga się akceptacji i pochwał. Przykazania boskie ma głęboko. Co więcej, chce innych pociągnąć za sobą w to błoto. Jest po prostu satanistą.

  Pederaści są ludźmi, których powinno się zdecydowanie odsunąć od jakiegokolwiek wpływu na społeczeństwo. Nie mogą być nauczycielami, wojskowymi, policjantami, politykami, dziennikarzami itp. itd. A to dlatego, że są pozbawieni moralności, że są niestabilni, skłonni do kłamstw, nierzetelni… prędzej, czy później z pedała wyjdzie na wierzch jego plugawa natura, pozbawiona szlachetności.
  Bardzo często obracają się na granicy kryminału. Wielu z nich to pedofile.

  Tak, tak, jasne… zdarzają się wyjątki. Cielę o dwu głowach albo biały Murzyn…

 21. Ad. 20

  Pederaści są ludźmi, których powinno się zdecydowanie odsunąć od jakiegokolwiek wpływu na społeczeństwo.

  TAK JEST.

 22. niepostepowyoszolom said

  jezeli bedziemy wierzyc Narracji AKADEMICKIEJ I ANGLOSAKSONSKIEJ ze wszyscy zydzi zostali wymordowani w Polskich obozach i polskich stodolach:) przez …polakow🙀 TO nigdy nie poznamy Prawdy dlaczego w ….Chinach , indiach ,indochinach ,Yevropie👿, USA i Ameryce poludniowej PANAMI sa ciagle : Baksiki, Gusinskie Hodorkowskie , Balcerowicze , Berezowskie, Kwasniewskie , Walesy itp,Otoz pomalu wyjawia sie PRAWDA ile grzybni jest na tej planecie ? . Okazuje sie ze liczba grzybni , plesni ! na tej planecie plasuje sie pomiedzy polulacja w Indiach i Chinach👹. Dlatego sprubuj rzucic kijem w tlum ludzi ! w Lodzi krakowie czy warszawie? szczegolnie w tlum przed Koscolem ! Meczetem, czy Cerkwia ! a nazajutrz w prasie pojawia sie tlustym drukiem naglowki o Polskim , Europejskim ? Antysemityzmie i Bialym Rasizmie 😂

 23. Marucha said

  Re 19:
  Krótka i celna uwaga p. Uzy:

  „A jakież to dobra pederaści mają do zaoferowania? Darkroomy, Poppers?”

  No właśnie. Do zaoferowania mają tylko gnój moralny.

 24. Crestone said

  Marucha: „Pederasta odwrócił się zupełnie od Boga.”
  Tu gdzie żyję, są już pastorzy pederaści, i pastorki lesbijki. Wszyscy bardzo pobożni w pracy, więc ich przedsiębiorstwa o nazwie kościół przyciągają postępowych i tolerancyjnych, płacących roczne składki gojów.

 25. Liwiusz said

  Polecam przeczytać książki Sławomira Kopra, np. „Nieznane losy autorów lektur szkolnych. Wstydliwe tajemnice mistrzów pióra”, „Tajemne życie autorów książek dla dzieci”, „Szokujące tajemnice autorów lektur szkolnych”.

 26. Olo said

  Sprawia wrażenie uczciwego, ale jeśli tak w istocie jest, to frankistowska piąta kolumna szybko się nim zajmie.

 27. Bezpartyjna said

  „… Pederaści są ludźmi, których powinno się zdecydowanie odsunąć od jakiegokolwiek wpływu na społeczeństwo.”…

  Tak bo straszliwie demoralizują społeczeństwa, i „biorą się” za coraz młodsze dzieci.
  Sodoma i Gomora została zniszczona w głównej mierze przez to zaprzaństwo.
  Na koniec – przecież przez pederastów ludzie przestaliby się rozmnażać i kto by to patałajstwo utrzymywał?

 28. Marek said

  Polecam poliniakom oglądać Maciaka miast telewizorni popisowej. Każdy powinien obejrzeć co najmniej 10 odcinków, tj jest co najmniej kilkanaście godzin. Dowie się trochę o ekonomii, o bandytach i złodziejach w poliniackiej kolonii. Dowie się, co dzieje się na upadlinie i w co wciąga Polskę żydostwo. Posłucha trochę prostującej ruskiej propagandy o toczonej wojnie, w tym głównie energetycznej. O zbirach z usa i ich interesach w unii. Zawsze też dobrze wspomina erę Gierka i nie zapomina o pozytywach prlu. Demaskuje poliniackich bandytów od transformacji ustrojowej poczynając od Balcerowicza po obecnego Morawieckiego. Demaskuje również zwodzicieli z Konfederacji, zwłaszcza ich proukraiński i antyrosyjki kurs. To sporo, jak na jednego człowieka.

  Ale!
  podobnie jak pani UZA, nie mogę zrozumieć zachęcania Maciaka do jego ruchu zboczeńców, po co mu oni? Frekwencji przecież nie zrobią. Maciak jest również bardzo za unią, a zamordyzm kowidowy w Chinach mu nie przeszkadza, o sukcesach ekonomicznych Chińczyków nie wspomnę, bo to oczywiste. Wg mnie nie popierał szaleństwa pandemicznego, wręcz przeciwnie. Ostrzega też przed igłami.

 29. marju73 said

  Jak ktoś chce dać się nabrać człowiekowi wierzącemu w plandemię to prościej będzie od razu oddać się w ręcę takich szumowinowskich czy innych niedzielskich.

 30. vega said

  Maciak to też agent wpływu, jak się wsłuchacie to gloryfikuje zamordyzm chiński, taki sam anty system jak Gadowski, którego krytykuje. Pluł stale na wrealu24, które z YT zlikwidowano całkowicie, a Maciak jakoś nie jest niszczony przez mainstreamowy przekaz ytubowy, choć MM i warszawski rząd krytykuje. Ostatnio opluwał dr Sykulskiego, lekceważył info o MM, że był agentem STASI, wystarczy, żeby widzieć jego prawdziwą rolę jako „niepokornego”.

 31. Polo said

  Babcia Maciak ma na pieńku z RK, Ludwiczkiem i Olszańskim. Kiedyś Olszański i Maciak mieli miłą pogawędkę nad Wisłą ciekawe co ich podzieliło?

 32. 1955 said

  Ja tam zawsze mówiłem, że powinni się połączyć kurwy, kominiarze, pedały, lekarze, złodziej, wulkanizatorzy, komuniści, kapitaliści , lesby, inżyniery, harcerze , leśnicy i wybrać … jednego . Ale ku.mać wybrać jednego.

  A za zdradę wyrwać flaki.

  Bojkoty wyborów, zamiast losowy wybór gospodarza bez względu na przymiotniki, a który ma czysto w oborze, uważam za błąd kardynalny.

  Czepianie się Maciaka dobrze świadczy o Macieju.

 33. 洋基主场 said

  Wrealu24 sami odeszli na ban-bye, nie zamordyzm lecz dobrobyt chiński, M. Maciakowi usunęli kanał z youtuba, doktorowi Sykulskiemu zarzucił brak spójności w przekazie, co do MM , to info o Stasi ukazało się kilka lat temu, a M. Maciak wysunął hipotezę, że teraz to nagłośniono (nb. zrobił to człowiek lansowany przez St. Michalkiewicza), aby sprawić wrażenie powiązań MM ze służbami komunistycznymi, co wielu może uznać za związki z Rosją

 34. errorous said

  Ten który wierzy że obecnie jakaś partia może coś radykalnie zmienić nie wie na jakim świecie żyje… Może jakaś masowa rewolucja … Ale nawet i taka prawdopodobnie byłaby kontrolowana.

  Może nie doczytałem, ale mówienie o „niższej cenie zakupu” nie jest zbyt dokładne. Po prostu żyd który konkurował z polskimi sklepami obniżał ceny aż konkurencja musiała paść. A mógł sobie na to pozwolić bo miał wsparcie innych żydów. Być może polegało ono na sprzedawaniu mu po niższej cenie, ale to rzecz drugorzedna, co najistotniejsze to to, że dopóki konkurencja nie padła miał wsparcie swego plemienia.

  Obecnie żydzi posiadają większość dóbr materialnych na Ziemi, z takimi zasobami można przeniknąć do, albo i zniszczyć w demokracji każdą partię polityczną.

  Gremar Rudolf o tabu za naruszenie którego był więziony przez cztery lata
  Skrócenie przesłania tej książki do zwięzłego, być może prowokacyjnego stwierdzenia dałoby coś takiego:

  Dzisiejsze Niemcy to dyktatura, w której każdego roku wszczyna się od dziesięciu do dwudziestu tysięcy dochodzeń karnych w celu ukarania obywateli za wyrażenie swych opinii, gdzie setki więźniów politycznych są przetrzymywane wyłącznie z powodu pozbawionego agresji wyrażania swoich pokojowych poglądów, których rządzący nie aprobują. (…)

  ​​1 grudnia 2016 r. Senat USA jednogłośnie przyjął ustawę w pokrewnej sprawie. Mimo że ustawa ta przepadła w Izbie ze względu na koniec sesji – prawdopodobnie w jakiejś formie zostanie przywrócona w 2017 r. – ustawa ta jednak oddaje nastroje ewidentnie wszystkich czołowych polityków USA. Intencją ustawy było poprawienie wadliwej ustawy o prawach obywatelskich z 1964 r. Ustawa ta zakazuje jedynie dyskryminacji ze względu na rasę, kolor skóry lub pochodzenie narodowe, ale nie ze względu na religię. Powyższy projekt ustawy chciał to zmienić.

  Niestety, jednak nie zrobił tego dla wszystkich religii, tylko dla Żydów, gdyż miał na celu jedynie zakazanie dyskryminacji przez antysemityzm2. Odkrywczy jest sposób, w jaki zdefiniowano w nim antysemityzm. Na przykład w „Arkuszu informacyjnym” na ten temat jest napisane, a ja cytuję tylko część z tego, co uważam za niepokojące3:

  „– Stawianie […] stereotypowych zarzutów o Żydach jako takich lub o władzy Żydów jako kolektywu – zwłaszcza, ale nie wyłącznie, mit o […] kontrolowaniu przez Żydów mediów, gospodarki, rządu lub innych instytucji społecznych. […]
  – Zarzucanie […] Izraelowi jako państwu, że […] wyolbrzymia Holokaust.
  – Zarzucanie żydowskim obywatelom, że są bardziej lojalni wobec Izraela […] niż wobec własnego narodu. […]
  – Używanie symboli i obrazów związanych z klasycznym antysemityzmem do scharakteryzowania Izraela lub Izraelczyków
  – Dokonywanie porównań współczesnej polityki Izraela z polityką nazistów […]
  – Odmawianie narodowi żydowskiemu prawa do samostanowienia i odmawianie Izraelowi prawa do istnienia”.

  Oczywiście każdy powinien być przeciwny ocenianiu na podstawie stereotypów, a dla większości ludzi wszystkie inne stwierdzenia również brzmią ładnie, ale oto kilka trudnych pytań:

  – Kto określa, co jest nieuzasadnionym stereotypem, a co jest prawdą?

  – Jak możemy pytać, czy państwo Izrael przyczyniło się do wyolbrzymiania twierdzeń o Holokauście, skoro (negatywna) odpowiedź została zakazana przez prawo?

  – Jeśli Żydzi są członkami narodu, a nie religii, jak wyraźnie sugeruje ostatnie zdanie powyższego cytatu, to nieuchronnie muszą mieć konflikt interesów, żyjąc wśród ludzi innych narodów. Jeśli tak, to dlaczego kwestionowanie ich podstawowej lojalności jest zakazane?

  – I dlaczego używanie symboli i obrazów w karykaturach kojarzonych z klasycznym antyislamizmem w celu scharakteryzowania muzułmanów lub krajów muzułmańskich lub klasycznego antygermanizmu w celu scharakteryzowania Niemców lub Niemiec jest w porządku (tutaj można dodać o wiele więcej przykładów), ale zakazane, gdy chodzi -zaiste dobre określenie – o Naród Wybrany?

  – Co więcej, porównanie czegoś nie oznacza utożsamienia. Porównania historyczne mogą być bardzo potężnym narzędziem odkrywczym, więc po co ich zabraniać?

  – Wreszcie Izrael nie jest krajem, jednym z wielu. Powstał poprzez brutalne odmówienie pierwotnym mieszkańcom jego ziemi prawa do samostanowienia i przez etniczną czystkę wielu z nich z tej ziemi. Ta polityka zaprzeczania i czystek etnicznych była utrzymywana od początku istnienia Izraela. Więc albo odmawiasz Palestyńczykom prawa do samostanowienia i odmawiasz ich krajowi prawa do istnienia, albo robisz to stosunku do Żydów i Izraela. Tak czy inaczej, dopóki nie można znaleźć wszechstronnego rozwiązania, w którym zarówno Żydzi, jak i nie-Żydzi mogliby żyć obok siebie na równych prawach, jesteś negacjonistą w taki czy inny sposób.

  Ale tylko jedna forma odmowy jest zakazana. Znowu: dlaczego?

  – Kto ma władzę nad umysłami członków Kongresu, a co za tym idzie nad wszystkimi, którzy przyklaskują temu aktowi, aby uczynić ich tak ślepymi na to nieuzasadnione „specjalne traktowanie” Żydów i Izraela?

  – Kiedy ten akt stanie się prawem kraju, jak można krytykować Żydów i Izrael, jeśli taką krytykę można interpretować jako bezprawny dyskryminujący antysemityzm?

  Jeśli chcesz wiedzieć, kto rządzi krajem, dowiedz się, kogo nie wolno ci krytykować. Oczywiście, zgodnie z takim prawem, samo to stwierdzenie byłoby już nazywane dyskryminującym antysemityzmem, ponieważ jest to „stereotypowy zarzut dotyczący […] władzy Żydów jako kolektywu”.

  Witamy w New World Order!
  (Zamień N na J, jeśli chcesz mieć kłopoty)

  https://varapanyo.blogspot.com/2022/12/gremar-rudolf-o-tabu-za-naruszenie.html?m=1

 35. Martusia said

  @28

  Przed iglami to Maciak nie ostrzegal a wrecz przeciwnie nahalnie popieral ta szprycowa propagande i bardzo sugestywnie straszyl przed dawidkiem. Bardzo sporadycznie wchodzilam na jego filmiki i nigdy nie mialam cierpliwosci zeby oberjrzec calosc. Napisalam opinie co sadze na temat wlasnie uwirygadnianego przez niego – zajoba, to mnie ocenzurowal. Zreszta przyznal sie do bledu, ano, ze zawiodl sie na wspolpracy tvn i teraz na nich dmucha. A z kim obecnie koleguje to nawet nie wiem, bo nie ogladam a sadze, ze na pewno ma sponsora.

 36. Paweł ek said

  Maciak, jedyny, sensownie prawiący człowiek w internetach, który patrzy realnie na rzeczywistość – mówię o gadających głowach. Wszystko mi w tym co mówi pasuje, choć może jestem trochę bardziej sceptyczny co do UE, ale to nie wina samej idei UE lecz jej tzw.elit. Oglądam (lub oglądałem) od lat różnych „wodzicieli” jak:Gadowskiego, Michalkiewicza, Grygucia, Sykulskiego, Brauna i wielu innych, którzy oprócz promocji własnej osoby i własnej pisarskiej twórczości w internecie nie mają wiele do powiedzenia. Wszyscy dużo gadają ale nie mają żadnej propozycji jak z tego bagna wyjść, a tu nie ma czasu na pie…..nie bajek.

  ———-
  Nie. To nie wina elit UE, lecz samej UE, od jej korzeni.
  Admin

 37. Zerohero said

  Liźniewicz nie pierwszy raz stawia tezę, że ktoś jest Żydem albo żydowskim popychadłem. Tezy nie udowadnia, za to obszernie cytuje literaturę niezwiązaną z daną osobą. W ten sposób nie majac na ofiarę nic, tworzy długi artykuł. Z Olszańskiego też zrobił Żyda, a prześladowania i nagonkę uznał za forme promocji.
  Nawet z cytowanego tu Bałuckiego zrobił Żyda….

  Do wielu tematów podchodzi podobnie, tzn: dużo cytatów, erudycji, wiedzy, rozwazan, a kluczowe tezy formułowane w stylu „a więc skoro Napoleon zaczął przegrywać, to musieli odwrócić się od niego globaliści”.

  Mamy tu nagminne nieodróznanie własnych tez roboczych od pewników.

 38. bryś said

  Maciak jest dziennikarzem. Z czego żyje Olszański?

 39. rafal z said

  Nie chcę być pesymistą czy też złośliwym komentatorem ale….

  Na ogół trafnie analizuję potencjał różnych projektów. Miałem rację odnośnie projektu „NEOS” czy też odnośnie ruchu Olszańskiego i innych przedsięwzięć. Na głównej grupie Kamratów w momencie gdy byli na „szczycie” swojej popularności napisałem im, że ich ruch zostanie złamany z kilku różnych powodów.

  Z kolei odnośnie ruchu Maciaka. Lubię gościa ponieważ myśli bardzo zdroworozsądkowo. Niemniej jednak nie wyciągnął wniosków z innych projektów utrąconych przez system

  Byłem kilka dni na ich grupie. Po pierwszym moim poście administrator zbanował mnie. Ogólnie jest to kolejna zbitka ludzi. Co prawda bardziej świadomych ludzi ale bez pomysłu JAK ich ruch powinien wyglądać.

  – wada 1 – ruch oparty jest tylko na jednej osobie
  – wada 2 – nie mają programu
  – wada 3 – komunikacja oparta głownie o Facebook
  – wada 4 – ruch hierarchiczny a nie organiczny – zbanowanie mnie jednoosobową decyzją bez podania jakiejkolwiek przyczyny świadczy że nie do końca jest to ruch organiczny gdzie różne siły się ze sobą ścierają. Jest po prostu Maciak i kilka osób powiązanych z nim
  – wada 5 – niskie zrozumienie priorytetów/strategii wśród tej społeczności. na dzień dzisiejszy najwazniejszą rzeczą dla nich jest wygląd ich……. logo

 40. bryś said

  Tu nie chodzi o tworzenie żadnych ruchów. Chodzi o to żeby coś wspólnie robić. Między wyborami jest pare lat. Pole do popisu w ramach istniejącego prawa jest OGROMNE! Działania bezprawne ale usprawiedliwione dobrem czy kraju, czy ludzi też sa możliwe – mogą prowadzić do zmiany lub uchylenia złego dla nas prawa (austriacki malarz o tym pisał chyba). Patrzcie na działalnośc Samoobrony. Zanim dostali wsparcie od Rosjan prawdopodobnie – sami musiali się organizować i działac w we własnym interesie. Dołączali do nich kolejni ludzie i tak to szło. Tworzyło sie w działaniu, jakimkolwiek, a nie, idą wybory, chodziecie zrobimy patrię. Tyko nazwiemy ją ruch, platforma, albo konfederacja, czy porozumienie.

  Poprę każdego kto walczy o swoje i będzie mi z nim po drodze. Bo chcący walczyć o pokój i dobro mają po mojemu słabą motywację. A od ideologi, publik relejszyn, czy innych markietingów są zawodowcy. My potrzebujemu ludzi z ikrą, szczerych, zmotywowanych. I sprawdzonych parę pokoleń wstecz.

 41. bryś said

  Z yutuba już zdjęli:

  https://gloria.tv/post/aXMBSoMCkCRw3oDJMWRcCgDcB#270

  Maciej Maciak cz.2 nie zgadzamy się: mamy pandemię, wirus C19 jest bardziej groźny niż zwykła grypa,
  Źródło: youtube.com/watch?v=bPUYLBPJ-pY

 42. Ad. 41

  1. Czy MM wyjaśnił, jak działa test na C19?

  2. Czy MM wyjaśnił, jak to się stało, że ten C19 położył na łopatki całe Wuhan, a nie dotarł do żadnego innego miasta w Chinach? – chociaż dotarł do każdego innego miasta poza Chinami…

 43. Kolejny pseudo opozycja do rozbicia i to już przed wyborami, które i tak są fikcją.

  Nawet żyd „Mentzen” sam demaskuje Konfabulację pięknie klnąc na Rosjan.

 44. Tak!

 45. Barbara Chojnacka said

  Szmaciak na prezydenta

 46. Pejot said

  Maciej Maciak nagrał kilkaset dobrych programów i jego dorobek ma być przekreślony przez jeden wpis na blogu, który zarzuca mu szybkie stworzenie sieci sympatyków ? Maciej Maciak miał ok 300 tys polubień na YT (albo więcej) , wszystkie programy robi sam, startował też w wyborach na prezydenta miasta Włocławka. Ale o tym p. Liźniewicz już nie napisał . panu Maciakowi nie możemy wierzyć, ale panu Liźniewiczowi już tak.

 47. Podstawowe pytanie, które należy sobie zadać przy rozpatrywaniu stanowisk różnych osób (p. 45. 46), to „Gdzie są kompetencje?„.

 48. Ewa Maslowska said

  Od lat ogladam programy Macka Maciaka,redaktora z Wloclawka,wiec moge ocenic caloksztalt,nie wybiorczo po jednej wypowiedzi czy po jednej i chyba jedynej reklamie….Podziwiam niezlomnosc,patriotyzm i tropienie tych swinstw dookola,zeby nie powiedziec przestepstw.Mysle,ze nie pierwszy i ostatni raz spotka sie z taka krytyka,w miare jak zyskuje On i Ruch Dobrobytu i Pokoju coraz wiecej sympatykow….Najbardziej narazi sie ludziom,ktorzy maja sporo za uszami,tacy beda sie bac rozliczenia…I takich artykulow tez bedzie sporo….
  .Moja Babcia mawiala-psi szczekaja,karawana jedzie dalej….pozdrawiam!

 49. Pejot said

  wiadomo, że Maciej Maciak prezydentem Polski nie będzie. Ja rozumiem tą kandydaturę podobnie jak działania Grzegorza Brauna, który startuje we wszystkich możliwych wyborach (wybory prezydenckie, prezydenta Gdańska, Rzeszowa) by móc chociaż na chwil kilka zaistnieć w świadomości wyborców i przerwać zmowę milczenia . Osobiście będę kibicował Maciakowi.

 50. Liwiusz said

  W Polsce o kompetencjach decydują właściciele demokratycznych partii. To nie jest miejsce gdzie porządni i uczciwi cokolwiek wskórają. Trudniej jest nie dać sobą kierować jak rządzić innymi.

  to porządna dziewczyna, trudno.
  Tak samo zakończy się realizowanie planów porządnych ludzi. Trudno.
  Komuniści po wojnie utworzyli różne organizacje i je kontrolowali. Dzisiaj nie sposób odbić obcym agenturom organizacje i TELEWIZJĘ. Zaraz ambasador USA wprowadzi, znowu, na nas sankcje za brak „wolności słowa”. A Niemcy i Francuzi tradycyjnie podeprą się „brakiem praworządności” i „walki z korupcją”.
  W konstytucji zapisano nam zakaz partii komunistycznych i nazistowskich. „Polski” praworządny sąd nie będzie miał problemów ze skreśleniem partii zagrażającej obcym interesom. Zwłaszcza po prowokacji zrobionej przez obce służby.

 51. Marek said

  Martusia said
  2022-12-25 (Niedziela) @ 04:30:36
  @28

  Przed iglami to Maciak nie ostrzegal a wrecz przeciwnie nahalnie popieral ta szprycowa propagande i bardzo sugestywnie straszyl przed dawidkiem.
  ===
  odnośnie igły, jw https://gloria.tv/post/aXMBSoMCkCRw3oDJMWRcCgDcB#270
  11 min – Maciak jest przeciwko szczepieniom

 52. Ad. 49

  Osobiście będę kibicował Maciakowi.

  Komu MM odbierze głosy? Kto zyska, a kto straci?

 53. 洋基主场 said

  Zyskać możemy wszyscy, jeśli „oni” stracą

 54. Pejot said

  ad 52. O czyje głosy Pan się martwi ? Konfederacji ? Będę kibicował Maciakowi, bo nie mam żadnej wiedzy,która wyklucza go z grona ludzi uczciwych. Miał kilka programów z panią prawnik Ewą Rzeuską, w których ostrzegali przed unijnym programem odbudowy ? (euro-obligacje). Inne media wtedy milczały. Robienie z Maciaka agenta to spora przesada.

 55. NICK said

  (45). Barbara.
  Piskorski, od dwóch lat, coraz średniej misię podoba.
  „wywiad” – ustawka.
  Mam wiele zarzutów.
  Na początek?
  Nie wyjaśnił napisu na koszulce; … .

  Nadto podejrzewam, że jest pod wpływem (o)środków.

 56. Aleksis said

  Maciak wyglada mo na osobę będąca zwolennikiem UniiEuroAzjatyckiej. I wystawionym przez partie polityczne, też za tym będące. A UE i UEA są dla Polski jak mlot i kowadało. A my znowu jestesmy miedzy młotem a kowadłem.

 57. Rysio said

  Od wielu lat, co odwrócę jakiś tam kamień polityczny to w 95% znajduję tam, pod spodem, ukrytego żyda.

  Rok temu powiedziałem o tym mojemu kumplowi, który głęboko siedzi w polityce.

  Kilkanaście dni temu zadzwonił do mnie i powiedział: „Rysio, gdy mi o tym powiedziałeś to myślałem, że Ci naprawdę odbiło. Ale przez rok sprawdzałem co mi powiedziałeś i teraz po roku stwierdzam że się myliłeś. Ja przez ten rok przewróciłem 100 kamieni. Pod 99 znalazłem żyda a pod jednym szabesgoja.” 😳

 58. Boydar said

  bo nikt normalny w gów’nach się nie grzebie

 59. Re: 45 Barbara Chojnacka…
  „PiesKorski” ma doskonala „wizytowke” na swojej „koszulce”…
  i nie poswiece wiecej swego czasu na ta „postac”…
  ====================
  jasiek z toronto

  ———–
  Piskorski siedział w pierdlu za swe poglądy, bo nie za żadne przekroczenie prawa.
  To więcej, niż całą gajówka razem wzięta.
  Trochę szacunku dla niego.
  Admin

 60. Józef Bizoń said

  „Sprawia wrażenie uczciwego, ale jeśli tak w istocie jest, to frankistowska piąta kolumna szybko się nim zajmie.” – Olo (26)

  Już się nim zajęła, a tego dowodem jest ten artykuł Wiesława Liźniewicza.
  No i do tego niektóre komentarze z twierdzeniami bez podania na nie dowodów (podania linka do nagrania), a do tego, żeby było śmieszniej pisane przez anonimusów.

 61. Re: 59 – komentarz Gajowego…

  Wlasnie widze PiesKorskiego „poglady” i slyszalem duzo wczesniej o jego tzw., „pogladach”…
  Jestem sklonny domniemywac, ze zostal zamkniety nie za „poglady”, ale, ze byl swiadkiem „czegos” kompromitujacego…lub mial okazje zapoznac sie z „ciekawymi” dokumentami…

  Olszanski rowniez siedzi za „poglady” i inni rowniez „siedzieli za poglady”…ale CI co mieli Poglady, to juz ich nie ma wsrod zywych…

  To tyle na razie…
  ===================
  jasiek z toronto

  ————–
  Tyle na razie… gołosłowie.
  Admin

 62. Józef Bizoń said

  Nikt nic nie wiedział. Samo się tak jakoś zrobiło.
  Nieudolne to tłumaczenie się z tego Piskorskiego.

  https://wiadomosci.wp.pl/oskarzony-o-szpiegostwo-na-rzecz-rosji-tlumaczem-pierwszej-damy-agaty-kornhauser-dudy-6746506864532032a

  Pomijając oskarżenie zachodzi podstawowe pytanie –
  czy to dobrze, że Piskorski (obok prezydentowej i prezydenckiego ministra) brał pośrednio udział w akceptowanym przez władze RP procesie przesiedleńczym Ukraińców do Polski?

 63. Zenon_K said

  Kilka punktów o M. Maciaku:

  – powtarza b. często „jak wygramy wybory” – // jakby wybory mogły coś zmienić, to byłyby zakazane//.

  – powtarza często, że umie wyciągać wnioski (dobre?), bo jest dziennikarzem – // do wyciągania wniosków = odkrycia prawdy potrzeba: znajomości logiki a przy okazji matematyki, dobrej pamięci, dobrego zdrowia – mieć fizyczną sile by sprostać zadaniu, by się chciało, by nie bać się jej, ponadto wszystko to, zdrowy duch = być wierzącym, mieć dusze w takim stanie, aby Duch Święty miał do nas dostęp zaś bycie dziennikarzem = bycie prostytutką) //

  – wielki propagator samochodów elektrycznych.

  – propaguje tez 5G, no bo w Chinach dzięki temu mogą zdalnie kontrolować prace koparek i innych tam ustrojstw. A przecież bez 5G to by było niemożliwe, czy bardzo trudne – wg. niego oczywiście – to taki techniczny głupek -wyksztalcenie: licealista z biologii i pewnie jakiś dokształt z dziennikarstwa. Z takim naukowo-technicznym „bagażem” nie otwiera się gęby publicznie w sprawach technicznie poważnych. Podobnie jest z M. Maciakiem, gdy pieprzy 3 po 3 o 5G. Skąd od ma takie oryginalne opinie na ten temat? Czy on w ogóle rozumie o czym mówi?

  – wg . MM zajmowanie się jakimś tam Klausem Szwabem nie ma żadnego sensu, no bo on jest kimś nieznaczącym!!!

  – propaguje i uwielbia Chiny – // nie wie, że Chinom wszystko za darmo, by zdołować białego człowieka

  – propaguje Tiktoka // no bo chińskie, to dobre? – to jest wspaniały środek naszej inwigilacji – MM tego nie wie,)

  – jest typowym kremówkowym „katolikiem” w skrócie KK

  – wierzy ciągle w jakiegoś swirusa – pewnie to on go osobiście wyizolował a może wspólnie z chińczykami

  – jego opinie o szprycy są też b. egzotyczne

  – Namordniki – patrz powyżej

  Więcej nie pamiętam

  W sumie niezły z tego wyłazi skecz.

 64. M. NL. said

  Artykuł ciekawy ale ja nie o tym, chciałem napisać, że Maciej Maciak i jego ruch to według mnie jedna z niewielu lub wręcz jedyna opcja, facet mówi jasno, logicznie, mądrze i z sensem.

 65. Czaruś said

  ad. 63/ Maciak RACZEJ NIE WIERZY w BOGA! To wynika z kilku fragmentów jego wypowiedzi w kilkudziesięciu odcinkach. Zakochany w Chinach (wszystko tam jest najlepsze), wierzył w C-19. Przed poprzednimi wyborami taki jeden z Gdańska miał doskonałe programy wyjaśniające ekonomiczne aspekty. zakładał jakąś partię mającą startować w wyborach, jeździł po całym kraju, miał wielu zwolenników, a przed finałem nagle zniknął, przestał nadawać, wycofał się, a popierający go ludzie zostali „na lodzie”. Okazało się, że był wypuszczony do zagospodarowania antysystemowców. Nie pamiętam nazwiska i programu, ale wielu Gajówkowiczów może sobie przypomni, bo znany był w internecie.

 66. Józef Bizoń said

  Ukamienować M. Maciaka, bo to co on robi jest mocno zaraźliwe i wielu używając swego rozumu może pójść w jego ślady. Pojawi się wówczas bardzo wielu takich Maciaków – a do tego dopuścić nie można.
  Takie działanie i przesłanie wyłania się tu u wielu komentujących mędrków anonimusów – specjalistów od destrukcji.

  Maciej Maciak ostrzega przed szprycowaniem się na covida (od 11 minuty) https://gloria.tv/post/aXMBSoMCkCRw3oDJMWRcCgDcB#270

  Gołosłowne są oskarżenia bez podawania na nie dowodów (linków do wypowiedzi mających potwierdzać dane oskarżenie) – np. co do pederastów, itd.
  Zarzut, że nie zajmuje się on całym spektrum zagadnień jest z gruntu niepoważnym, bo czy on ma powielać innych dobrze rozpracowujących inne istotne zagadnienia?

 67. Aga said

  O,tak,red Maciaka słucham od kilku lat,zapisałam się do ruchu i wierzę w sukces,racjonalizm,logika a nie jakieś pierdolamento o teoriach spiskowych i zielonych ludzikach.Ktoś kto wszędzie dopatruje się przedstawicieli narodu wybranego,pewnie sam ma takie korzenie.Pozdrawiam,tylko ruch DIP.

 68. ELLA said

  Jakoś tak się dziwnie składa, że facet budzi zaufanie. W dobie całej masy planktonowych zwodzicieli, wybieram Maciaka. Słuchałam różnych antysystemowców, ale swoim subiektywizmem jakoś mnie odrzucają. HANDEL nie dla Polaka? Tak może napisać jedynie Szyderca.

 69. raseq said

  Panie Gajowy, czyś Pan wogóle obejrzał choć kilka odcinków MM ? Bzdury Pan piszesz, Ruch DiP jest pacyfistyczny, to grono ludzi którzy trzeźwo patrzą na świat i potrafią łączyć kropki. Wszystkie partie telewizyjne won. Przyłącz się Pan do Ruchu tak jak Maciak Pana zaprasza.

 70. Marcin said

  Beznadziejny, tendencyjny komentarz. Wstydź sie pan.

 71. Franek z Podlasia said

  Tendencyjne zaściankowe widzenie świata przez autora artykułu. Pan Maciak nie opowiada teorii spiskowych, ba! jest ich wielkim przeciwnikiem, ale umie przyznać się do swojej niewiedzy i często o tym mówi. A tu u Pana ach bucha ogień propagandy. Pan Maciak działa, aby wszystkim Polakom było lepiej – i tym wierzącym i niewierzącym, i tym białym i tym czarnym. Propaguje pokój i dobrobyt – i dlatego jestem za nim. Moja babcia śp. mawiała, że „tylko ten, co nie przeżył wojny, chce jej”. Ja zostałem wychowany właśnie w tym duchu.
  Nie rozumiem dlaczego w naszym kraju pisze się, że na handlu znają się tylko eskimosi? To jakiś zabetonowany kompleks umysłowy? Żyjąc w centrum Europy, w kraju przez który ze wschodu na zachód i z zachodu na wschód jadą ludzie i towaru, my nic nie zarabiamy? To chore! Uważa Pan, że Polacy powinni być biedni, uzależnieni od zachodniego kapitału, bez żadnych praw i przywilejów? Jeśli tak, to moje kondolencje, jeśli nie, to zapraszamy nie do krytyki p. Maciaka, a do wsparcia jego wizji naszego pięknego kraju – gdzie każdy będzie miał tanią energię, nowoczesne auta elektryczne, wygodne duże domy oraz wolność wypowiedzi i wyrażania siebie. Zapraszam do Ruch Dobrobytu i Pokoju! Razem damy radę!

 72. Boydar said

  moje kryteria oceny dowolnego ruchu społecznego w dowolnej formie, są krótkie i sformułowane zrozumiale w multilanguage :

  путь – Jezus
  żydy – out !
  Król – in !

  jeśli tak uważają, to mają moje poparcie

 73. Boydar said

  a jak nie, to na drzewo, albo inną latarnię

 74. Marucha said

  Re 69:
  Bzdury to PAN piszesz.
  Ja ani słowem nie odezwałem się na temat Maciaka, a jedynie zamieściłem kontrowersyjny artykuł na jego temat, bo jest osobą dość znaną na internetach. Ani go nie ganiłem, ani chwaliłem.

  Re 71:
  Szczególnie nowoczesne auta elektryczne apelują do mojej wyobraźni…

 75. Niestety said

  „Stworzenie w krótkim czasie, może paru miesięcy, ruchu, który ma swoich przedstawicieli w większości gmin w Polsce wydaje się niemożliwe, bo przeciętny człowiek nie ma takich możliwości, ani tylu znajomych w całym kraju, nawet jeśli latami kierował lokalną telewizją kablową i ma swój kanał w intrenecie. To jest wielki wysiłek organizacyjny i logistyczny, który wymaga zaangażowania wielu ludzi, poświęcenia wiele czasu i mnóstwa pieniędzy.

  Ale jeśli zabierze się za to nacja rozproszona i zasymilowana, to jest to do zrobienia szybko i skutecznie. Po raz kolejny pokazuje ona swoją moc.”

  Niestety racja. A swoją drogą uwierzyłam Panu Maciejowi, że da się wszystko naprawić -system, gospodarkę etc.- pomijając sprawę „pedałów”, „szczepień” itd. to zbyt „różowo”, to wygląda… Jak tonący brzytwy się chwycił, tak i ja. Tylko sama siebie pytam, co dalej? Czy tylko wyjazd na obczyznę zostaje rozsądnym rozwiązaniem?

 76. Anna said

  Zdroworozsądkowych zapraszam do Ruchu Dobrobytu i Pokoju

 77. Wafelek said

  Oglądam pana Macieja od kilku lat jedyna i słuszna opcja na ten moment gorąco polecam kanał na youtube Maciej Maciak

 78. Tomasz said

  Oglądam, słucham i jestem zwolennikiem RDiP Macieja Maciaka, który jest jednym z nielicznych niezależnych i rzetelnych dziennikarzy w naszym kraju. Reklam nigdy w tych programach nie było, a w odcinku 1573 wyjaśnia dobitnie pana Maruchy manipulacje w powyższym tekście. tylko po co w tym blogu przywoływać Żydów, panie Marucha? o co panu chodzi? a pan Maciak w swoich programach niejednokrotnie przewidział i przewiduje przyszłość z powodzeniem. Zdrowo myślących zapraszam do Ruchu Dobrobytu i Pokoju.

 79. Krystian Szeliga said

  Wszyscy uważni obserwatorzy życia publicznego wiedzą że Ruch Dobrobytu i Pokoju redaktora Macieja Maciaka to jedyna realna opcja na pozytywne zmiany.
  Maciak dokonał prawidłowej diagnozy obecnej sytuacji w której się znajdujemy. Nie mamy dobrobytu ponieważ żadna siła polityczna w swoim programie nie domaga się dobrobytu. Znajdujemy się w stanie póki co miękkiej wojny z Rosją z perspektywą na wojnę prawdziwą ponieważ żadna siła polityczna nie domaga się pokoju. Potrzebujemy dobrobytu i pokoju i dlatego powstał Ruch Dobrobytu i Pokoju – jedyna sensowna alternatywa w obecnej sytuacji.

  To nie jest partia polityczna. Partie polityczne są całkowicie skorumpowane, wyczerpały swą formułę. To oddolny ruch obywatelski sformowany przez Macieja Maciaka.

  Ruch Dobrobytu i Pokoju to nie jest zwykła opozycja, to opozycja wobec panującego systemu. System jest skorumpowany i spróchniały, nic pozytywnego od niego nie można oczekiwać. Sytuację zmienić może radykalne zwycięstwo Ruchu Dobrobytu i Pokoju.

  W chwili obecnej jakakolwiek realna zmiana może zostać zapoczątkowana wyłącznie przez siły antysystemowe. Nasuwają się analogie Ruchu Pokoju i Dobrobytu do ruchu Pawła Kukiza domagającego się jednomandatowych okręgów wyborczych, który dostał się do parlamentu. W sąsiedztwie oszałamiający sukces osiągnęła partia prowadzona przez aktora komediowego Wołodymyra Zeleńskiego Sługa Ludu, która na fali sukcesu serialu telewizyjnego zdobyła kluczową pozycję w kijowskiej Radzie Najwyższej. Sam Zeleński wygrał wybory prezydenckie i ma szansę wprowadzać w życie antysystemowy program osobiście.

  Czy Maciak powtórzy sukces Zełeńskiego? Pamiętajmy że w Kijowie okoliczności były odmienne. W promocję Zełeńskiego zaangażowano duże pieniądze niezależnego inwestora Igora Kołomojskiego oraz zaawansowaną psychologię pochodzącą z londyńskich, amerykańskich i kijowskich mass-mediów. Redaktor Maciak działa z mniejszym rozmachem przez co zasięg jego ruchu jest dużo mniejszy. Niemniej mamy nadzieję że osiągnie on sukces ponieważ jedynie ruchy antysystemowe mogą przynieść jakąś realną alternatywę.

 80. Marucha said

  Re 78:
  Panie Tomasz, odwal się Pan ode mnie.

  Zamieściłem artykuł nie mojego autorstwa (co widać). Nie komentowałem go. Nie zająłem stanowiska, pozwalając wszystkim na zabranie głosu i wyrażenie swej opinii w komentarzach. Niczym nie manipulowałem. Nic nie dopisywałem.

  Czy to tak trudno odróżnić autora artykułu od tego, kto go wkleił w innym miejscu?
  Może by tak nauczyć się czytać ze zrozumieniem?

 81. człek z lasu said

  Panie Marucha. Zamiast mieszać ludziom w głowach, polecam wykorzystanie drzemiącego w Panu potencjału dla dobra nas wszystkich. Zapraszamy do Ruchu Dobrobytu i Pokoju. Pokój ponad wszystko, abyśmy mogli wypracować sobie dobrobyt. Ruch DiP to nie Maciak. To tysiące ludzi, którzy podzielają jego pomysł na przyszłość.

  ———-
  Dziękuję za zaproszenie wysłane mimo tego, że „mieszam ludziom w głowach”.
  Życzę Wam powodzenia.
  Sam wolę pozostać niezależny.
  Admin

 82. Boydar said

  dobrobyt to żeście mieli przez ostatni tysiąc lat, a wszystkie wojny były na wasze żądanie

  i proszę wciągnąć ogon albo obszerniejszy ornat przyodziać

 83. Re: Artykul…
  Polecam swoj tekst pt: „Swiatowe zerowisko lichwiarskich szakali”…

  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=29319
  ========================
  jasiek z toronto

 84. alek, said

  Pan Maciak czytał durnowaty paszkwil na Gajówce i pozdrawia Gajowego

  Wyjaśnia też skąd się biorą trolle szerzące idiotyczne tematy aby dyskredytować wszystko

  Brawo Maciak

  ——–
  Może i durnowaty… ale dlaczego durnowaty?
  Admin

 85. […] przez Pana Wiesława we wpisie Handel, który został opublikowany również w Dzienniku Gajowego Maruchy. Mnie przeraził pomysł Maciaka by zrobić dom starców w jego rodzinnym Włocławku. […]

 86. Ismena said

  Gościu piszesz bzdury , oglądam Maćka Maciaka od jakiegoś czasu i widzę jak to się rozwija .
  Takim głupim artykułem w sumie to robisz mu reklamę , wiec spoko .
  Lepiej ktoś nowy, w tym nadzieja , że coś się zmieni . A ta banda złodziei odejdzie w cień !
  A w sumie to nigdy takiego daremnego bloga nie widziałam 😂
  Tyle informacji trzeba mieć , by wiedzieć , że YouTube sam nieraz reklamy wpierdziela gdzie chce .

  ——
  No to Spierdalaj pizdo.
  Admin

 87. Singer said

  MARUCHA !!! Brawo za ten artykuł!!! Super reklama idei RDiP.
  Z niektórymi wątkami sie nie zgadzam. Nie wyszło z 1Polską Konrada Daniela to wyjdzie z Ruchem Dobrobytu i Pokoju Macieja Maciaka. Jestem dobrej myśli. Jest nadzieja zmian. Poważnych zmian.
  MARUCHA, dołącz do nas.! O twoją przyszłość też tu chodzi!

  ———-
  Miło mi, że mnie zapraszacie.
  Ale ja już nie mam przyszłości. If you know what I mean…
  Admin

 88. Krystian Szeliga said

  Człowiek który nie używa intelektu jest równy zwierzętom które intelektu nie mają – Morals and Dogma, Albert Pike

  Czasy pandemii choroby COVID-19 to ostatni czas kiedy należało się pozbyć złudzeń co do tego że większość ludności to głupcy. Oficjalne dane mówią że wyszczepialność na COVID to 70%. Czy są sfałszowane? Przyjmijmy że nie. Realne jest przyjęcie że większość wyszczepionych przyjęła zastrzyki dobrowolnie. Z entuzjazmem przyjęła zastrzyki i nosiła maski bo im kazali. Ludzie którzy przyjęli zastrzyki pod przymusem to niewolnicy bo niewolnicy nie mają kontroli nawet nad własnym ciałem.

  Większość ludności to głupcy, czy w klasyfikacji Alberta Pike’a zwierzęta – ponieważ nie używają intelektu, funkcjonują w społeczeństwie głównie dzięki wyuczonym odruchom warunkowym.

  To niestety widać w komentarzach. Jak są wybory to się głosuje na kandydata czy partię którą się lubi. Tak działa demokracja. Głosowanie na kandydata którego się lubi w erze mediów społecznościowych jest podobne do dawania lajków na Pejsbuku i wielu bystrzejszych szarlatanów podchwyciło ten pomysł.
  Przywołano wyżej przykład Konrada Daniela i 1Polska. Wcześniej był chyba Max Kolonko któremu strasznie imponowało że pracuje w USA i snobował się na ichni akcent nawet jak mówił po polsku. Stworzył chyba jakąś grupę na Pejsbuku, miał setki tysięcy lajków i w oparciu o ten kapitał chciał wygrać wybory. Nie udało się. Potem był następny szachraj Konrad Daniel który również wykorzystywał podobny schemat. To nie jest trudna robota, wystarczy umieć posługiwać się mową-trawą i działać przez dłużej niż rok, resztę załatwią służby czy algorytmy. Teraz jest Maciej Maciak który działa dłużej niż rok, umie mówić bez sensu, stworzył całą narrację według której decyzje należą do polityków a on chce dobrze – więc ludność powinna na niego głosować a jak on wygra to wszystko zmieni się na lepsze.

  To jest oczywiście złuda, był już kandydat protestu Paweł Kukiz co wygrał i natuczył się na poselskich dietach. Nawet jak Maciak wygra to też jedynie natuczy się na dietach bo system działa zupełnie inaczej niż to jest w opowiadaniach Maciaka a Maciak doskonale o tym wie. Polityka to tylko działalność rozrywkowa, głosowanie to jak dawanie lajków na Pejsbuku a dawanie lajków to ewidentnie działalność ze sfery rozrywki.
  To oczywiście nie ma znaczenia ponieważ większość ludności świata to głupcy. Oni faktycznie bezużytecznie emitują dwutlenek węgla i coś należy z tym zrobić.

 89. Radosław Galiński said

  Kochani, to jest w końcu nie powiązana z władzą grupa, która chce wziąć władze w swoje ręce nic w tym złego ,,demos cratos,,

 90. Kobieta Renesansu said

  Witam. Od jakiegoś czasu odwiedzam tę stronę. Byłam ciekawa, co negatywnego można napisać o Panu Macieju Maciaku, którego oglądam od wielu miesięcy. Mimo licznych słów krytyki, które się tu pojawiły pod adresem Pana Macieja, zauważyłam ogromny odzew ze strony ludzi, którzy znają Go nieco dłużej, niż z kilku nieuważnie obejrzanych nagrań. Trudno przecenić wartość pracy, jaką ten człowiek wykonuje dla nas, edukując nas na każdym kroku. Trudno też nie współczuć tym, którzy dopatrują się w takim działaniu czegoś złego, nie dysponując dowodami na poparcie swoich teorii. Warto skorzystać ze sposobności i dać sobie szansę na głębszą analizę treści z programu Pana Macieja Maciaka. Mamy się przecież odnaleźć i zjednoczyć we wspólnym działaniu dla naszego dobra. Życzę owocnych przemyśleń.

 91. czesio i muchy said

  ale najazd 🙂 ! a wystarczyło żeby pan Maciak czytał ze zrozumieniem i popatrzył że pod artykułem jest podane źródło i to nie artykuł Gajowego. no ale czytać to trza umić ! to tak samo jak pan Maciak obsrał się w pandemi i nakłaniał do noszenia masek a teraz temu zaprzecza ale są stare nagrania bo ludzie ściągają sobie filmiki. nie potępiam pana Maciaka ale za gapiostwo i paszkwil wypluty na Gajowego powinien przeprosić w programie i przyznać się do błędu. Jeśli tego nie zrobi to dużo straci w oczach myślących Polaków !

 92. Marucha said

  Re 90, 01:

  … Zamieściłem artykuł nie mojego autorstwa (co widać). Nie komentowałem go. Nie zająłem stanowiska, pozwalając wszystkim na zabranie głosu i wyrażenie swej opinii w komentarzach. Niczym nie manipulowałem. Nic nie dopisywałem.

  Czy to tak trudno odróżnić autora artykułu od tego, kto go wkleił w innym miejscu?
  Może by tak nauczyć się czytać ze zrozumieniem?

 93. alwexim said

  Chyba nie jest istotne, kto napisał artykuł. Pan Maciej konkretnie na niego odpowiedział. Po za tym, nie widzę nikogo bardziej konkretnego, by na niego głosować, a głosowanie na tych, co już byli, jest jakąś paranoją. Nigdy nie znajdzie się ktoś, z kim każdy się w 100% zgodzi. Maciak może też nie jest ideałem, ale te rzeczy, z którymi się nie zgadzam, są do zaakceptowania. Większej krzywdy niż rządy od 89 roku, nie zrobi, tego jestem pewny.

 94. Józef Bizoń said

  Wklejenie tu zaś było w jakim celu?
  Żeby harty Gajowego rozerwały na strzępy Pana Macieja Maciaka?
  Przecież parę z nich nieudolnie się na niego tu rzuciło.

 95. Krystian Szeliga said

  Lud nie jest tak głupi jak myślimy. Lud jest znacznie głupszy – Tomasz Lis

  Gwoli rzetelności wypada zaznaczyć że „Pan Maciej Maciak” jest funkcjonariuszem systemu. Jest dziennikarzem w prasie/radio/telewizji/internecie i jego działalności na YouTube siłą rzeczy nie da się ukryć czyli że jest ona prowadzona z aprobatą mediów, żydowskich mediów bo innych nie ma.

  To co zrobił Maciak przez prawie 1600 odcinków swoich występów to:
  – dokonał opisu rzeczywistości która zwyczajnie jest kiepska,
  – przedstawił diagnozę, dlaczego ta rzeczywistość jest kiepska. W jego interpretacji to dlatego że politycy chcą źle albo są głupi. Żadna siła polityczna nie domaga się dobrobytu i pokoju i to dlatego żyjemy biednie (w każdym razie jego oglądacze żyją biednie) i znajdujemy się w przededniu wojny z Rosją. W żadnym wypadku nie są prawdziwe żadne „teorie spiskowe”, wszystko da się wyjaśnić złą wolą czy głupotą polityków.
  – jako sposób naprawy kiepskiej sytuacji, wynikający wprost z diagnozy, przedstawia teraz głosowanie na Ruch Dobrobytu i Pokoju któremu szefuje. Ruch domaga się właśnie dobrobytu dla wszystkich i pokoju. Jak Ruch wygra wybory to wszystko zmieni się na lepsze.

  Taki opis rzeczywistości to nie jest wynalazek Maciaka. Wcześniej robił to Max Koloncko czy Konrad Daniel ale im z jakichś powodów nie wyszło, nie przeszli przez sito wyborów. Wyszło za to Pawłowi Kukizowi, który zaangażował się w partię antysystemową i wykreował ruch według podobnej formuły:
  – dokonał opisu rzeczywistości która jest zwyczajnie kiepska,
  – przedstawił diagnozę. Przyczyną kiepskości miało być partyjniactwo wynikające z proporcjonalnej ordynacji wyborczej,
  – jako naprawę, sanację zaproponował wprowadzenie JOWów które zlikwidują partyjniactwo i wtedy wszystko zmieni się na lepsze.
  Operacja policji politycznej pod tytułem „Paweł Kukiz” okazała się być oszałamiającym sukcesem. Kukiz dostał się do Sejmu i utuczył się na dietach. Z JOWów nic nie wyszło ale to nie ma znaczenia bo nic by nie zmieniły. JOWy funkcjonują w Brytanii czy USA i krajach które miały nieszczęście być kolonizowane przez Brytoli. Sama Brytania czy Stany Zjednoczone to kraje gdzie kwitnie partyjniactwo mimo że JOWy obowiązują tam od początku.

  Według tej samej formuły konstruuje się wszystkie ideologie i religie, w każdym razie te abrahamowe. Robi to zawsze ta sama nacja. Wierzący w Maciaka porównują go do wcześniejszego Daniela ale nie chcą przyznać analogii do ruchu Kukiza. Tymczasem analogie są widoczne. „Paweł Kukiz” to była operacja policji politycznej która miała za zadanie rozładować frustracje i skierować antysystemową energię na wsparcie systemu. To samo robi Maciak a wcześniej Koloncko czy Daniel.

  Dzisiaj od polityków nie zależy niemalże nic. Wszystkie siły polityczne na całym świecie przyjęły tę samą politykę w sprawie walki z nieistniejącym wirusem wywołującym fikcyjną chorobę. Do przyjmowania zastrzyków namawiał prezydent Putin, prezydent Trump, a potem nowy prezydent Biden. W Polsce walkę z wirusem prowadził PiS ale chyba nikt nie ma wątpliwości że to samo robiłby rząd PO czy SLD czy Akcja Katolicka.
  Opis rzeczywistości przedstawiony przez Maciaka według którego jest źle bo politycy chcą źle jest zwyczajnie fałszywy dokładnie tak jak opis rzeczywistości przedstawiony przez Kukiza według którego jest źle z powodu braku JOWów.
  Być może Maciakowi uda się przejść przez sito wyborów. Wyżej widać że trafił ze swoim infantylnym przekazem do jakiejś grupy demograficznej. Cóż – żerowanie na ludzkiej głupocie to najpewniejszy biznes na Ziemi a Maciak jest dziennikarzem i jak widać dobrze sobie radzi.

  Żerowanie na ludzkiej głupocie to najpewniejszy biznes bo głupota mas czy biomas jest bezkresna. Łatwo przeprowadzić eksperyment – jeżeli się kopnie psa lub kota to zwierzak utraci zaufanie do agresywnego człowieka, czegoś się nauczy bo ma pamięć. Z ludzkim tłumem chyba jest inaczej – jeśli się kopnie biomasę to ona niczego się nie nauczy, nadal pozostanie ufna jak gdyby nigdy nic. Tomasz Lis miał rację a sam był tym zaskoczony.

 96. brys said

  Tak się przecież robi. Każdy nowy projekt poddaje sie krytyce, rozrywa się go na strzępy. Żeby był dobry – musi sie obronić.

  Co do edukowania – naprawdę mówi coś czego nie wiemy?

 97. Marucha said

  Re 94:
  Wklejenie artykułu o p. Maciaku było w jakim celu?

  Jak zwykle, panie Józefie, jak zwykle – chodziło o sączenie żydowskiego jadu wśród szlachetnego i rozumnego (a przy okazji katolikowatego) Narodu Polskiego, którego korzenie sięgają Himalajów sprzed 180 tysięcy lat.

  A teraz, kurwa mać, na serio.
  Nie ma tu żadnych „chartów” w gajówce. Każdy pisze, co uważa. Niektórzy popierają p. Maciaka, inni mniej, co przecież widać. Co w tym dziwnego?

  Dodam od siebie, że przeciwnicy/krytycy p. Maciaka starają się swoje opinie argumentować, zaś jego zwolennicy – nie; mamy im wierzyć na słowo.

 98. Boydar said

  Ja tam żadnym przeciwnikiem nie jestem, nie akceptuję jedynie obrażania mojej inteligencji.

  Obywatel Maciak forsownie propaguje ideę „judaizm tak, wypaczenia nie”, przywdział gustowny ornat i od dłuższego czasu starannie mai bramę. Przy czym nie umieścił jeszcze stosownego napisu nad, bo nie ma pewności jaką rejestrację będą miały czołgi. Ale to szybka akcja i można ją na końcu.

 99. bryś said

  Generalnie napady hurra optymizmu przedwyborczego nosza znamiona jakiegoś zaburzenia psychicznego. Podobnie jak nagłe i usilne objawienia przedwyborcze w postaci jednostek nagle zsyłanych na nas wiecznych pesymistów.

 100. Joannus said

  Poliniak wali do przodu. Kiedy przyswoił prawo i sprawiedliwość, pójdzie po dobrobyt i pokój.

 101. Krystian Szeliga said

  @ Boydar – proszę się nie dopatrywać inteligencji tam gdzie ona nie istnieje.

  Głosowacze w kółko chodzą na wybory i w kółko głosują licząc że ich wybrańcy poprawią sytuację. Sytuacja dziwnym trafem się nie poprawia więc oni głosują na nowych wybrańców. Był Kukiz, przeszedł ale nie wyszło, był Daniel, nie wyszło więc teraz jest Maciak i na pewno wyjdzie. Według Einsteina takim zachowaniem głosowacze wyczerpują znamiona szaleństwa.

  Dodam że wcześniej był Lepper, przeszedł ale on był PRAWDZIWY, jak nie udało się go inaczej zneutralizować to został zamordowany. Czy ofiara Andrzeja Leppera niczego nas nie nauczyła?

  Licząc chociażby od 1789 roku we Francji czy od 1871 roku w Niemczech albo od 1906 roku w Rosji, lud dostaje ochłap w postaci wyborów rytualnie zgrubsza co cztery lata. Czy poprawa nastąpiła kiedykolwiek w wyniku wyborów? Coś może się poprawić ale przyczyny poprawy leżą na zewnątrz systemu politycznego, jest to np. industrializacja, rozpowszechnienie maszyn spalinowych czy elektrycznych czy betonu na domy.
  W Polsce poprawę w postaci elektryczności, taniej benzyny i pieniądza bez długu przynieśli w 1945 roku bolszewicy których nikt nie zapraszał ani nie wybierał.

  Tu nie chodzi o inteligencję czy jej brak u @Boydara czy u zwolenników Macieja Maciaka rozpatrywanych indywidualnie. Chodzi o zjawisko tłumu opisane przez Gustawa Le Bona (https://www.physicsoflife.pl/bibliografia/books/LeBon_PsychologiaTlumu.pdf).
  Odbiorcy mass-mediów to klasyczny tłum z definicji Le Bona. W tłumie wszyscy ludzie tracą swoją indywidualność, inteligencję, pamięć, rozum. Tłum to osobny byt którym można sterować odwołując się do najprostszych emocji. Tłumem można manipulować jak bezrozumnym bydlęciem i to robi Maciak z ukrytymi pomocnikami. Dzisiaj ruch Maciaka to operacja policji politycznej, niekoniecznie państwowej.

  Gajowy pisze że przeciwnicy Maciaka próbują argumentować zaś dominujący zwolennicy są nim zwyczajnie zauroczeni. To dlatego że Maciak wykreował sektę, kult. Jego zwolennicy w niego wierzą, jaki on mądry i przystojny, wierzą w jego diagnozę rzeczywistości, wierzą że on potrafi coś zmienić jak wygra wybory. Podstawowy mechanizm tworzenia kultu przedstawiłem wyżej w #95. Każdy żyd wysysa umiejętność tworzenia kultu z mlekiem matki. Klasycznymi sekciarzami są świadkowie Jehowy, ale sekciarzami są zaprzysięgli zwolennicy każdej ideologii, na przykład Amwayowcy czy Zepterowcy (są jeszcze tacy?).
  Zwolennicy Maciaka to sekta – sprawa rozejdzie się po kościach najpóźniej rok po wyborach jak w przykadku Kukiza.

  „Judaizm tak – wypaczenia nie” – to bardzo ładna nazwa doktryny Maciaka. Tylko że wystarczy zajrzeć do początkowych ksiąg Pisma Świętego aby się zorientować że dla tych z zewnątrz judaizm to same wypaczenia.

  „Judaizm tak – wypaczenia nie” – to piękne ale znowu nie wyjdzie.

 102. Peryskop said

  MMaciaka – jak Michalkiewicza, czy wcześniej Wandaluzję – trzeba pracowicie FILTROWAĆ, żeby móc ziarno pozyskiwać, a plewy wyrzucać.

  Lecz UWAGA : bo żeby skutecznie FILTROWAĆ, trzeba mieć wiedzę niebylejaką + aparat poznawczy nieźle rozwinięty.

  MMaciak ewoluuje świato-poglądowo, bo i świat się nie tylko zmienia, ale i ujawnia wciąż skrywane sekrety.

  MMaciak słusznie gani Szatany Zjednoczone oraz neo-U-banderowców, na tym tle chwali stabilizacyjne działania Rosji, pragmatycznie
  akceptująco przemilcza wiele zwyrodnień tEUtonii.

  Oraz nad-entuzjastycznie gloryfikuje Chiny, choć tam nie był i nie poznał tamego żywiołu z bliska, na własnej skórze.

  Natomiast za przywoływaniem lgbtów do RDiP mogą się ukrywać osobiste skłonności red. MM.

  A tu trzeba podkreślić, że istota zła wszelkich form pedalstwa polega nie na jakimś tam odejściu od „normy” – lecz na EXTREMIZMIE pedalsko-pedofilskich skłonności, i ich ESKALACYJNEGO charakteru.

  Zaczyna się od „niewinnych” przytulanek i pogłaskiwaniu po pupci, a kończy na gangach polujących na ofiary, i potem na mordowaniu ich, ażeby usunąć ślady i dowody zbrodni.

  Hedonizm, chuć, adrenochrom …

  Czy tędy droga, panie Maciak, do wygrania wyborów, do przejęcia władzy, do dobrobytu i do pokoju ?

 103. Krystian Szeliga said

  Mam przerwę to piszę 🙂

  Pamiętacie może pierwszą kampanię Baraka Omaby? Jak nie pamiętacie to spytajcie dziadków. To ten pan:

  Ludzie płakali rzewnymi łzami jak słuchali tego człowieka. On też potrafił ronić łzy na zawołanie co dowodzi niezłego kunsztu aktorskiego. Jaki on mądry! Jaki przystojny! I jest czarny, jego zwycięstwo będzie rekompensatą za niewolnictwo!
  Polityka w demokracji to sztuka manipulacji tłumem a tłum to dzikie ale łatwe do okiełznania zwierze.

  Jak Omaba deklarował że chce ZMIANY, to kto będzie przeciw? Ktoś chce zrzucić pięć kilo, inny chce zmienić żonę/męża, inny dom/samochód. Każdy chce zmiany. Kto nie zagłosuje za taką zmianą?

  Wiedza o manipulacji tłumem w pewnych środowiskach jest notoryjna. Maciej Maciak do takich środowisk należy. Chodzi głównie o sposób implementacji tej wiedzy w konkretnej rzeczywistości.

  Prawie dwadzieścia lat temu Barak Omaba wykreował sektę milionów ludzi wierzących w niego jak w mesjasza. Jak Omaba wygrał wybory miała nastać nowa lepsza Ameryka. Maciej Maciak nie działa z takim rozmachem ale tę samą wiedzę wyssał z mlekiem matki jak Omaba który też jest żydem. Dlatego nie powinny dziwić tłumy wierzących w Maciaka które są tylko cieniem wierzących w Omabę. Jak pisałem – nawet jak Maciak wygra wybory to sprawa rozejdzie się po kościach po wyborach. Systemowi chodzi o rozładowanie społecznych frustracji za pomocą wykreowanej partii antysystemowej. Tak wygrał wybory Macron we Francji czy Zelenski na Ukrainie. Tak się teraz organizuje wybory.

 104. Listwa said

  Sądzę że sama idea dobra. Aby oderwać od władzy nad Polską te całej LewePoPisy, to trzeba stworzyć alternatywę. Ale jest ważne tez, kto będzie tworzył ten ruch. Nie od samego Maciaka wszystko to zależy.

  Na dzień dzisiejszy Maciaka nie kupuję. Oczywiście sprawnie posługuję się informacją, kojarzy, myśli, ale sądzę, że ma więcej doświadczenia niż wiedzy. I tu mu się tworzy już problem. Mówi dużo co widać i jak jest, ale mało co zamierza i jak widzi sprawy ułożyć.
  Obawiam się że stworzą ruch maciaków, czyli takich cwanych niedouczonych gości, którym sie wydaje ze mają receptę na wszystko.

  No ale jeszcze się nie pokazali w całej okazałości. Wiec się pokażcie.

 105. Boydar said

  „… na dzień dzisiejszy Maciaka nie kupuję …”

  Panie Listwo, coś się Panu pozajączkowało, to Maciak kupuje, i całkiem sprawnie mu to idzie; dumping, zmowa cenowa, kreatywna księgowość – wyraźnie ma to obcykane, rodzinnie zresztą

 106. Listwa said

  @ 105 Boydar said

  Mogę mu owsa sprzedać za dobre piniędze. Ale tylko za dobre.

 107. Józef Bizoń said

  Re. 97 Marucha

  „Dodam od siebie, że przeciwnicy/krytycy p. Maciaka starają się swoje opinie argumentować, zaś jego zwolennicy – nie; mamy im wierzyć na słowo.”

  „starają się swoje opinie argumentować” – czym?
  Zarzutami bez pokrycia w faktach? Pod ad. 66 prosiłem o dowody, a nie o gołosłowne gadanie/pisanie. Peryskop-a też to dotyczy. I co? I nic.
  Insynuacjami, wzbudzaniem podejrzliwości, opluwaniem, drwinami – argumentują.
  O tak, tym to trzeba wierzyć na słowo, a tym bardziej, że są anonimusami.

  Zwolennicy p. Maciaka odsyłają do jego nagrań.
  Mają tu powtarzać co on tam mówi?

  Pan zauważy jak po Pana wpisie harty poszły w las.
  Nawet się odezwał ten co ma przerwę (103) – w mózgu.

 108. Ecik said

  Redaktor Maciak jest solidnym redaktorem i za to mu biję brawo a czasem wspomogę darowizną. Ruch DIP jest wielką nadzieją i szansą na poprawę sytuacji polityczno gospodarczej Polski. Wstąpiłem do tego ruchu. Długo się wahałem, Teraz jak widzę rozwój tego ruchu to nie żałuję. Widzę szanse na zmiany, widzę dobrobyt i pokój dla wszystkich, którzy chcą tego. Ruch jest samofinansujący się, nie potrzeba wielkich pieniędzy. Sądzę, że starczy jeszcze na willę z basenem. Zachęcam do wstąpienie do ruchu DIP tych, którzy nie wierzą w sukces gospodarczy partii telewizyjnych.

 109. Boydar said

  Panie Ecik, przysięgnie się Pan, że nie będzie już wypaczeń ?

  😀
  Admin

 110. Krystian Szeliga said

  Panie Bizoń, pijesz Pan do mnie to się odzywam.

  Przeciwnicy Maciaka jakoś argumentują. Zwolennicy Maciaka nie znajdują żadnych argumentów tylko odsyłają do nagrań.

  Nie znajdują żadnych argumentów bo zwyczajnie należą do sekty, są zauroczeni Maciakiem. To nic dziwnego, to mania przedwyborcza. Przypomniałem wyżej jak prawie dwadzieścia lat temu dziesiątki milionów a może i setki milionów (na całym świecie) kochały Baraka Omabę. Oni też nie wiedzieli dlaczego, mówili – posłuchaj go i też uwierzysz. Faktycznie, wielu ludzi co posłuchało to uwierzyło.

  Nie sądzę aby Maciak miał taki talent jak Omaba, w szczególności Maciak pewnie nie potrafi płakać na zawołanie. Ale jak widzę po ilości zachwytów to solidną sektę zbudował.

  W komentarzu #95 przedstawiłem mechanizm budowy sekty. Zapewniam że Maciak dokonał błędnej diagnozy i on doskonale o tym wie. Bezwględnie manipuluje swoją trzodą. Nie jest źle bo politycy są głupi. Jest źle bo rzeczywistość w której żyjemy jest skutkiem działalności wszechogarniajacego spisku.
  Przypominam że do przyjmowania zastrzyków zabezpieczających przed infekcją nieistniejącym wirusem co wywołuje fikcyjną chorobę namawiał prezydent Putin, prezydent Trump, jego przeciwnik prezydent Biden i papież Franciszek. Zresztą kto nie namawiał? Wszyscy są głupi?

 111. Józef Bizoń said

  Re. 110 Krystian Szeliga

  Zero argumentów. Gołosłowie i przypinanie łatek.
  Insynuacja typu – nożownicy kupują noże, żeby nimi ludzi zabijać, a więc każdy kupujący nóż misi być nożownikiem.

  No i dlaczego wciska pan kit, że według p. Maciaka dobrobyt oznacza socjal i on socjal proponuje?
  Ma pan na to jakiś dowód, czy tylko się panu tak wydaje z racji pana skojarzeń?
  No i rozumiem, że pan proponuje nic nie robienie i czekanie aż się wszystko samo zrobi ku zadowoleniu sekty drwiarzy i narzekaczy.

 112. Krystian Szeliga said

  Ten rysunek pod #110 jest już przestarzały. Powinien być dorysowany jeszcze Maciej Maciak z jego odkrywczą diagnozą – to głupi politycy!

  Zwolennicy Maciaka nie przedstawiają argumentów potwierdzających jego wyjątkowość tylko odsyłają do nagrań. Nie można tego przekazu podsumować w zdaniu lub trzech tylko odsyłać do wielogodzinnych nagrań? Dlaczego?
  Dlatego że w przekazie Maciaka nie chodzi o treść, która pewnie jest banalna, a o formę która uwodzi wyborców. Dokładnie jak w przypadku milionów uwiedzionych przez Baraka Omabę prawie dwadzieścia lat temu. Tutaj filmik z histeryczną reakcją wyborców Omaby:

  Biomasie zwyczajnie rytualnie odbija przed wyborami, później się tego wstydzą albo nie pamiętają bo mają pamięć rybki akwariowej. Ta dolegliwość to mania przedwyborcza, nadawanie swojemu kandydatowi statusu mesjasza co zmieni, uzdrowi wszystko, tylko musi wygrać.
  Gajowy wrzucił tutaj kawałek książki Bernaysa z 1920 roku: https://marucha.wordpress.com/2022/12/16/organizowanie-chaosu-edward-bernays-propaganda-1928/
  To co znajduje się w głowach biomasy jest skutkiem pracy niewidzialnego rządu o wiele ważniejszego od jakiegoś-tam Morawieckiego czy Du@y. Mania przedwyborcza to skutek pracy niewidzialnego rządu, dziesiątek wybitnych specjalistów od mieszania biomasie w głowach. Pisał o tym Bernays sto lat temu.

  Nie oglądał Pan „Sługi ludu”? Polecam gorąco, to już było zorganizowane w większym kraju obok z dużo większym rozmachem: https://www.youtube.com/@sluga95
  Był relatywnie prosty człowiek z ludu który zdecydował się walczyć ze skorumpowanym establishmentem politycznym i osiągnął niebywały sukces. Nazywał się Wasyl Hołoborodko. Ale to było – Panie Bizoń – w filmie. W filmie!

  Przekaz Macieja Maciaka, jego zachowanie i praca jego niewidzialnego sztabu jest w każdym szczególe opracowana. To kolejne zastosowanie memu o czystym człowieku z ludu co walczy ze skorumpowanymi politykami. Taki Wasyl Hołoborodko znad Wisły a nie Dniepru i przy dużo mniejszym budżecie. Naprawdę nic nowego, przypominam tylko ostatnią kampanię tego typu z Ukrainy, która w realu zakończyła się dość opłakanymi skutkami dla ludu.

  Gdyby wybory miały coś zmienić to zostałyby zakazane.

 113. Krystian Szeliga said

  Mea culpa, mea maxima culpa. Wyżej link do „Sługi ludu” od środka, sezon trzeci. Tutaj „Sługa ludu” od początku:

  Pierwszy odcinek ma nawet polskie tłumaczenie. Warto oglądnąć bo Kołomojski zainwestował w Zeleńskiego potężne pieniądze, nad Wisłą nie ma takiego rozmachu jak nad Dnieprem, Warszawa to prowincja Kijowa i lepiej do tego przywyknąć.

  Tutaj scena z serialu gdzie człowiek o czystych intencjach przemawiający w parlamencie w końcu nie wytrzymuje i zaczyna strzelać do skorumpowanych posłów:

  Nie naobiecywał wam ten Maciak że rozpędzi głupich i skorumpowanych polityków na cztery wiatry? A wcześniej nie obiecywał głupek Wałęsa że przewietrzy Warszawkę? Jak nie pamiętacie to spytajcie dziadków.
  To wszystko było niedawno nad Dnieprem i można zauważyć że tam to mają rozmach. „Sługa ludu” ma mnóstwo odcinków i jest to wysokobudżetowa produkcja.

  Kampania wyborcza to mielenie w kółko w tym samym kale. Widać to wyraźniej w pozycji horyzontalnej, kiedy analizuje się nie jeden kraj kampania po kampanii a różne kraje w tym samym czasie. Wyraźnie widać wtedy przepływ nowych pomysłów w dziedzinie manipulowania biomasą. Jak przyjmie się taką pozycję to niestety widać że ten Maciak kopiuje serialowego Wasyla Hołoborodko ze „Sługi ludu” oczywiście w innej, biednej formule. On jest tylko dziennikarzem a tam był realizowany wysokobudżetowy serial który stał się rzeczywistością.

 114. Józef Bizoń said

  Re. 113
  Pan Maciak już dawno wskazywał na zapoznanie się ze „sługa narodu”, żeby nie dać się zrobić w konia.

  Rozumiem, że według pana ma wszystko pozostać tak jak jest dotychczas.
  A jeśli nie, to co pan w zamian proponuje?
  Psioczyć, narzekać, insynuować, drwić, wyszydzać, itd. – to każdy głupi potrafi.
  Coś niebezpiecznego dostrzeżono w inicjatywie p. Maciaka skoro idzie na niego taki atak.

 115. Marucha said

  Ja mam prosty program dla Polaków:

  1. Każdego musi być stać na willę 800 m2 z ogrodem, basenem i służbą.
  2. Wszystkie kobiety mają być piękne, mądre i dobre.
  3. Wszyscy mężczyźni mają być wysocy, muskularni, przystojni i inteligentni.
  4. Każdy ma prawo do samochodu w cenie co najmniej 200 tys zł.
  5. Benzyna za darmo. A prąd też za darmo.
  6. Praca maksimum 1 dzień w tygodniu za 100 tys. zł.
  7. W szkolnictwie – 1 nauczyciel z tytułem profesora akademickiego na 1 ucznia.

  Czy ktoś ma coś przeciwko któremukolwiek z powyższych punktów?

 116. Ad. 115

  Czy ktoś ma coś przeciwko któremukolwiek z powyższych punktów?

  Ja mam! … Nie chcę za to płacić… 🙂

 117. Ad. 114

  Coś niebezpiecznego dostrzeżono w inicjatywie p. Maciaka skoro idzie na niego taki atak.

  Zbyt popularny. A z rysu psychologicznego pewnie wynika, że z zakupem Maciaka mogą być problemy. 🙂

 118. Peryskop said

  Re 107 Józef Bizoń said : … Peryskop-a też to dotyczy. I co? I nic.

  MMaciak wciąż usiłuje robić z siebie experta od USraHella oraz Chin, chociaż nigdy tych krajów ani ich mieszkańców nie poznał organoleptycznie na miejscu.

  Mmaciak podawał się za osobę „dokształconą w biologii”, gdy na początku 2020 roku siał panikę nt kreowanego wówczas intensywnie w mediach maskovida. Potem pod naciskiem faktów zmądrzał.

  MMaciak źle znosił przytomne słowa krytyki dwóch asystentów w studio, więc pozbył się ich i hoola tylko z operatorem zza kadru.

  MMaciak powarkiwaniem na StopNOP oraz ukłonami w stronę lgbtników dał dość wyraźne sygnały co mu du…. gra.

  … A Józef stary, a Józef stary. – a głoopi.

  Gloria ?

 119. Krystian Szeliga said

  „Sługa ludu” Panie Bizoń, „Sługa ludu”. Słowo „народ” normalnie tłumaczy się z rosyjskiego na „lud”, https://ru.wiktionary.org/wiki/%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4 Nawet tutaj Maciak was oszukał?

  Uprzejmie radzę obejrzeć choćby początek tego serialu, link jest w #113. Serial jest o tym jak dajecie się robić w bambuko. Maciej Maciak czy „Pan Maciak” jest biedną nadwiślańską wersją wypasionego naddnieprzańskiego Wasyla Hołoborodko. Nie pierwszą, wspomniałem wcześniej Maxa Kolonko, Konrada Daniela czy Pawła Kukiza. Różni ludzie tego próbują w każdym kraju na okrągło.

  Informuję Pana uprzejmie że ten system został opracowany setki lat temu a przez ten cały czas był dopracowywany. Cała sztuka w kampanii wyborczej to używanie komunałów, słów tak ogólnych że nic nie znaczą, oraz składanie obietnic bez pokrycia. W tej dziedzinie konkurują ze sobą różne sztaby wyborcze.
  Nawet jak ruch Maciaka dostanie się do parlamentu to Maciak będzie takim Kukizem 2.0. Prosze przypomnieć sobie Kukiza:

  Iście na wybory i uczestniczenie w tym cyrku to najgłupsza rzecz którą może Pan zrobić. Proszę łaskawie rzucić okiem na komentarz #79. Ja też znam mowę-trawę którą „Pan Maciak” ogłupia biomasę. Znam i rozumiem co Maciak robi. W najlepszym wypadku przeskoczy przez przeszkody wyborcze i osiądzie w parlamencie i nic się nie zmieni. Stanie się dokładnie to co z Kukizem.

  Przypominam że Zełeński w kampanii wyborczej obiecywał ludowi to co lud chciał usłyszeć. Obiecywał koniec wojny z Donbasem, prawo do mówienia po rosyjsku i koniec narzucania gwary chochłów. Jak wygrał wybory to jednak wszystko się zmieniło.
  Kukiz przed wyborami obiecywał JOWy i koniec partyjniactwa. Jak wygrał wybory to wszystko się zmieniło. Nawet pajac Trump przed wyborami obiecywał wysłanie pani Clinton do więzienia. Wszystko się zmienia po wyborach. Jak Pan ma więcej niż fyfnaście lat i nie dopatrzył się tutaj pewnej reguły to jest Pan ekstremalnie naiwny.

 120. Józef Bizoń said

  Re. 119
  Wolne żarty z tym Kukizem jako argumentem.

  Kukiz na Majdanie 2014 r.

  W wyborach promował go ks. Isakowicz-Zaleski.

  O mnie proszę się nie martwić.
  Mnie nie jest tak łatwo oszukać.
  Mnie interesują dowody, których nie podajecie, a nie uprawdopodobnienia, nie szyderstwa.

  Re. 118 Peryskop.
  A dowody na twierdzenia, również pod 118, gdzie są?

 121. Józef Bizoń said

  W treści pod 120 coś to zjadło.

  Kukiz na Majdanie 2014 r.
  .https://www.youtube.com/watch?v=rhHAUiFLeWg

 122. Peryskop said

  Re 120

  Swoje twierdzenia wywodzę z wypowiedzi MM w jego audycjach z serii „Musisz to wiedzieć”.

  Oraz na dedukcji, w oparciu o spore doświadczenie w dziedzinie biomedcybernetyki.

  A contrario
  – czy ma Pan dowody, że MM był osobiście w USA, albo w Chinach ?

  Czy ma Pan dowody, że MM jest/był żonaty, i że w ramach dobrobytu dorobił się dzieci ?

  No i czy ma Pan świadomość, że bodaj w roku 2006 spotkaliśmy się w Boguchwale ?

  I czy ma Pan świadomość, że Marek Podlecki przed zgonem mentalnie odleciał ?

  Choć też chwalił się, że ma pomysły na pozysk Wolnej Energii, deparchatory, itp zwidy.

 123. Krystian Szeliga said

  Peryskop ma oczywiście rację. Maciak eksploatuje ciemnotę adresatów swojej propagandy. Chiny to na pewno ciekawe zjawisko tylko że nikt nie chce być Chińczykiem jeśli ma jakiś wybór. Patrząc z zewnątrz Chiny to kupa i kał w jednym. Tutaj jednak pokazuje się uczciwość Maciaka który mówi biomasie co ją czeka.

  Sukces Macieja Maciaka jakim jest uwiedzenie tysięcy ludzi ma swoje źródło w jakichś uniwersalnych marzeniach ludności.

  Wyżej za daleko pojechałem. Nie jest tak że od polityków NIC nie zależy. Coś tam zależy.
  Donald Trump, którego wielu do dziś uważa za mesjasza, chciał jakichś zmian. Trump walczył z Deep State tylko że sam jest częścią Deep State. System jednak zainwestował wiele energii aby uniemożliwić Trumpowi zwycięstwo w ostatnich wyborach. Trump namawiał do szprycowania ale trudno sobie wyobrazić aby Trump rozpoczął wojnę z Rosją. Pewnie o to chodziło aby Trump nie przeszkaszał w wojnie.
  Facet był jednak prezydentem przesz cztery lata i faktycznie nie rozpoczął ani jednej nowej wojny, tylko tyle mógł zrobić czy nie zrobić.

  Wierzący w Maciaka to jednak uniwersalne zjawisko, ot tyle że teraz trafił się Maciak. O tym właśnie zjawisku napisał dobrą powieść Bolesław Prus a tytuł tej książki to „Faraon”. Tam jest mowa o księciu tronu który widzi co się dzieje i chce poważnych zmian aby ludowi żyło się lepiej. Dlatego polecam lekturę „Faraona”. Skończy się tak jak w „Faraonie”, zresztą podobnie skończył Kukiz. Maciak to Kukiz 2.0.

 124. Józef Bizoń said

  Re. 122 Peryskop – i inni.

  Proszę linki do nagrań MM mających potwierdzać stawiane MM zarzuty.
  Mnie interesują tylko źródłowe dowody. Tyle i aż tyle.
  Bez tego to insynuacje, domysły, nieudolne uprawdopodobnienia, dywersja – i mataczenie.
  W mediach głównego ścieku pełno jest tego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: