Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Wolne tematy (25 – …
  ? o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Kar o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Lily o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  bryś o Wolne tematy (25 – …
  Sudbina Srba o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  miś puchatek o Sprawa biskupa Torres’a – odwo…
  miś puchatek o Wolne tematy (25 – …
  Marucha o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  Marucha o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Węgry nie są na sprzedaż

Posted by Marucha w dniu 2022-12-25 (Niedziela)

W opublikowanej w „Magyar Nemzet” świątecznej rozmowie Viktor Orban: „Jesteśmy prowęgierscy”, „jesteśmy też po stronie Węgrów w wojnie rosyjsko-ukraińskiej”.

„Nasza odpowiedź na pytanie, czy jesteśmy po właściwej, czy złej stronie historii, jest taka, że jesteśmy po węgierskiej stronie historii.

Wspieramy i pomagamy Ukrainie, w naszym interesie jest utrzymanie suwerennej Ukrainy i w naszym interesie jest, aby Rosja nie stanowiła zagrożenia dla bezpieczeństwa Europy, ale nie jest w naszym interesie rezygnacja ze wszystkich naszych stosunków gospodarczych z Rosją. Patrzymy na te kwestie przez węgierskie okulary, a nie kogokolwiek innego” – powiedział Viktor Orbán.

Premier wyraził opinię, że rok 2022 był najniebezpieczniejszym rokiem od czasu zmiany władzy. „Grożono nam, że pogrążymy się w wojnie. Niech nikt nie ma wątpliwości, że gdyby lewica wygrała w kwietniu, to już bylibyśmy na wojnie. Węgry to jedyny kraj europejski poza wojną, ponieważ Węgrzy głosowali na wiosną na nas”.

Wzrost cen energii postawił Węgry w niebezpiecznej sytuacji. Węgierska gospodarka importuje energię, a przed wojną, przed sankcjami, płaciła siedem miliardów euro rocznie. Kwota ta wynosi obecnie 17 miliardów euro, więc trzeba było znaleźć te dziesięć miliardów euro. To ogromna ilość pieniędzy – powiedział.

Premier powiedział, że „gdyby teraz bożonarodzeniowy anioł zdecydował się znieść sankcje energetyczne, ceny energii spadłyby w jednej chwili”, a wraz z nimi inflacja, a Węgry mogłyby planować wzrost nie o 1,5 proc. w przyszłym roku, ale nawet o pięć procent.

Według Viktora Orbána istnieje ryzyko, że wojna potrwa długo, a nawet dziesięciolecia. Jednocześnie „Ukraina może walczyć tylko tak długo, jak długo Stany Zjednoczone wspierają ją pieniędzmi i bronią”; jeśli Amerykanie chcą pokoju, będzie pokój, powiedział.

Zaznaczył, że nikt nie może oczekiwać, że Ukraińcy zrezygnują z części swojego kraju w imię spokoju Europy, bezpieczeństwa energetycznego i dobrobytu. Ukraina jest suwerennym państwem. „Mamy możliwość decydowania, w jakim stopniu ich wspieramy. Węgry zdecydowały, że skoro ta wojna nie jest naszą wojną, to będziemy udzielać Ukrainie pomocy humanitarnej w interesie Węgier” – podkreślił premier.

Według jego słów, gabinet ma jasny plan radzenia sobie z sytuacją ekonomiczną. Powiedział, że do końca przyszłego roku inflacja zostanie zmniejszona do jednocyfrowej. Premier nazwał niezwykłym to, że György Matolcsy ostro skrytykował węgierską gospodarkę. To jednak „oznacza tylko, że prezes banku centralnego znajduje się w trudnej sytuacji”. Prawo wyznacza mu zadanie zarządzania inflacją, a teraz następuje znaczne pogorszenie wartości pieniądza nie tylko na Węgrzech, ale w całej Europie. „Moja sytuacja też nie jest łatwa, ale sytuacja György Matolcsy jest jeszcze trudniejsza. A jeśli ktoś wybiera niekonwencjonalne zachowanie w miejscu publicznym w tym czasie, można to również zrozumieć” – powiedział Viktor Orbán.

Odnosząc się do umowy między Węgrami a Brukselą, premier powiedział: „zrobiliśmy krok naprzód”, „mamy porozumienie, że pieniądze, które są nasze, naprawdę należą do nas”.

Mówiąc o skandalu korupcyjnym z udziałem Parlamentu Europejskiego (PE), powiedział: „Czasami kat jest wieszany”. „Brukselscy biurokraci czują, że są ponad prawem i mogą zrobić wszystko. Jeśli ty, jako eurodeputowany UE, jesteś na tajnej liście zwolenników George’a Sorosa i otrzymujesz pieniądze i wszelkiego rodzaju inne dotacje, aby potępić kraje, które szkodzą interesom biznesowym George’a Sorosa, takie jak Węgry, w raportach opartych na kłamstwach, walizki pełne gotówki nie są tak daleko od ciebie. To bagno musi zostać osuszone” – powiedział premier.

Przypomniał, że węgierski parlament, zajmując stanowisko w ogólnoeuropejskiej debacie na temat przyszłości Unii Europejskiej, zaproponował likwidację Parlamentu Europejskiego w obecnej formie, który zamiast tego składałby się z posłów z parlamentów narodowych. Nadszedł czas, aby wrócić do tej propozycji, powiedział.

Według Viktora Orbána źródłem problemu jest to, że zarówno ludzie Zachodu, jak i Węgrzy mają wyobrażenie o swojej przyszłości, w tym o własnym życiu, a to są dwie różne przyszłości.

„Nie chcemy stać się krajem imigrantów, nie chcemy wpuszczać aktywistów genderowych do szkół, nie chcemy demontować normalnych ram życia rodzinnego, nie chcemy wojny ani sankcji, ale chcemy utrzymać nasze więzi z niezachodnią połową świata” – powiedział premier.

Stwierdził, że węgierską lewicę można kupić, ale nie Węgry. W kwietniowych wyborach trzy miliardy forintów zmierzyły się z trzema milionami wyborców, i to oni wygrali. „Dopóki nasza wspólnota narodowa i polityczna jest razem, nie ma można kupić niepodległości Węgier” – powiedział premier.

Za: Magyar Nemzet
https://myslpolska.info

Komentarzy 13 do “Węgry nie są na sprzedaż”

 1. Kwal said

  Wspaniale…zazdroszczę Węgrom !
  Pokazuje to jak wielkie rzeczy dla Ojczyzny można robić jak nie ma żydów i szabesgojów…

 2. Emilian58 said

  Mówiąc o suwerenności ukrów to palnął jak łysy klejnotami o beton! Pewnie nie chciał się bardziej narażać. Ale to lepiej nic nie powiedzieć niż używać pokrętnych wyobrażeń o świecie.

 3. Kojak said

  Nikt nie moze oczekiwac ze Ukraincy zrezygnuja z czesci swojego terytorium ?! Ukraina jest panstwem suwerennym ? Pirdo… ten Orban jaKby go brzuch rozbolal i dostal zwyczaJnie sraczki ! Krym to oczywIscie ukrainski ! Donbas to oczywiscie ukrainski ! ,Lugansk to oczywscie ukrainski ? A banderowskie kurwy na UkrAinu sa panstwem suwerennym i wzorem demokracji ! ? Pierd..jak PiEkarski na mekach !

 4. Edmund said

  Kojak masz rację. Na węgrzech syf i dziadostwo, wysokość podatków zabija, ale teraz jakby spadły ceny surowców, to on by miał nagle wzrost gospodarczy 5%. Szkoda, że jak były na niskich poziomach to jego gospodarka się tylko staczała.

 5. Marucha said

  Re 2, 3, 4:
  Szkoda, że nie w Polsce NIKOGO przy władzy, kto by się zdobył bodaj na taką wypowiedź, jak premier Węgier.

 6. Jeżeli żyd robi dobrze ,to z wyrachowania ..

 7. PK said

  „Zaznaczył, że nikt nie może oczekiwać, że Ukraińcy zrezygnują z części swojego kraju w imię spokoju Europy, bezpieczeństwa energetycznego i dobrobytu. Ukraina jest suwerennym państwem.” 🤣Niemcy nie są ( choć nie spodziewałem się że aż w takim dramatycznym stopniu nie są) a upadlina jest??? Lol. Upadlincy mogą mogą sobie nie rezygnować – decydują fakty. Ruscy nie tylko nie wycofają się z Krymu LNR i DNR, ale wręcz zajmą nowe ziemie & prawdopodobnie odetną gówno państwo upadlinskie od morza. I tyle.

  ——-
  Co daj Boże amen.
  Admin

 8. tras said

  re 5: Marucha: za to my mamy – w Ukropolin- to ‚szczęście’, że mamy takich rulers czyli zjednoczonych prawiczków aka patriotów jak Emilian58, Kojak czy Edmund – czyli CEPów.

 9. karlik said

  Ad.7 „mogą sobie nie rezygnować – decydują fakty. ”
  Ja co prawda nie oglądam TV zwłaszcza polskawego, ale chyba wszyscy znają jakieś inne prawdziwe fakty.

  Ja nie pamiętam, by po krwawym przewrocie dokonanym w 2014 roku, ktoś zalegalizował zmianę władzy na całym terytorium Ukrainy. Czyli te tereny gdzie nie było wyborów, to pan prezydent nie ma mandatu władzy, dlatego nie może rezygnować z czegoś czego nie miał. Chyba, że się mylę?.

 10. Tekla said

  Premier Orbán kocha swoj kraj,walczy z unia ,sorosem..jasno stawia sprawe,nie chce aby Wegry brały udzial w tej wojnie.
  Od lat moi rodacy nakrecani sa przeciwko Wegrom..nawet niezle udaje sie propagandzie niszczyc długa przyjazn z tym narodem..
  Jakas zawisc,nienawisc,zazdrosc..nie wiem jak to nazwac..czym kieruja sie Polacy.?.
  Pan premier Orbán nie moze wszystkiego za wszystkich zrobic..
  O tym chyba nie mowia w telewizji w Polsce jak Wegry pomagaja przesladowanym chrzescijanom na Bliskim Wschodzie..
  I syf byl tu w 1939 ,bo tez Wegry uraciły swoje terytoria po 1Wojnie Swiatowej..a jednak przyjely ponad 100 tys uchodzcow..ktorzy tu mogli sie uczyc i nie byli zmuszeni do niewolniczej pracy..

 11. Piotr B. said

  Ukrainizacja nad Wisla nabrala pelnej pary,po morderstwie Jaroszewiczow i pedzi pelna sila do dzisaj Ukry w osobach Kiszczaka i ich poddanych,zrobili to co zrobili .Czego sie mamy spodziewac po OBECNYCH wladcach?Ze sie odwroca plecami do swych mocodawcow?Dobrze ze zostal na arenie Europy jeszcze jeden…Pan Prezydent Orban. Mozemy jeszcze miec jakies tlo czegos NORMALNEGO .

 12. corintians said

  Wegry zachowaly niepodleglosc polityczną ale Ukraincow przyjeli proporcjonalnie tyle samo co Polska co zarzuca sie czesto tutaj rzadowi polskiemu

  O Wegrzech mowi sie ze to jedno duze miasto i nic poza tym.
  Ide o zaklad Orban zamykal lasy na calych Wegrzech i 2 lata gnoil ludzi ile popadlo mniejszych miejscowosci nie wykluczajac.
  Ja jestem pamietliwy i nie wybaczam takich nikomu – poza przywodcami Szwecji i Bialorusi wszyscy grali w jednej druzynie.

 13. Tekla said

  Ad.12
  Węgry przyjely Ukraincow,ale nie wysyłaja tam broni, i nie biora czynnego udzialu w wojnie,jak robi to Polska nigdy nie podjudzaja do wojny z Rosja jak czyni to ,,rzad polski”
  O czym pan pisze ze kraj ten to jedno duze miasti,czy to wina rzadu wegierskiegi ,ze po IWS kraj ten stracil 2/3 swojego terytorium..
  Czyja to zasluga ,ze nie wsadzila UE miliony uchodzcow do Europy Wschodniej? Czyz nie premiera Orbána?
  Tutaj na Wegrzech byla mozliwosc wyboru ,,szczepionek” od rosyjskiej po chinska..
  Tu wisza oficjalnie plakaty ,ktore glosza
  Ze sankcjle Brukseli doprowadzs do bankructwa kraju..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: