Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  bryś o Wolne tematy (25 – …
  Sudbina Srba o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  miś puchatek o Sprawa biskupa Torres’a – odwo…
  miś puchatek o Wolne tematy (25 – …
  Marucha o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  Marucha o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
  Voodoosch o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  lewarek.pl o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

SŁAWA Ukrainie! – a Polsce na pohybel

Posted by Marucha w dniu 2023-01-22 (Niedziela)

„W oknie Pałacu Prezydenckiego zapłonęła świeca jako znak pamięci o cierpieniu i tragedii milionów ofiar Wielkiego Głodu w Ukrainie. Pamiętamy o ofiarach sowieckiego ludobójstwa!” – poinformowała kancelaria prezydenta.

„Wieczna pamięć pomordowanym. Krzyczymy głośno: Nie dla nienawiści, nie dla antysemityzmu, nie dla antyukrainizmu. Nigdy więcej wojny, nigdy więcej Holokaustu”- takie podniosłe słowa wykrzyczał Duda w Auschwitz.

Ze słów, które padły później wiemy, że nie miał na myśli polskich ofiar obozu, ani Polaków pomordowanych przez Ukraińców. Gdy ukraińska rakieta zabiła dwóch Polaków i gdy zamiast ubolewania i przeprosin doczekaliśmy się krętactw niegodnych sojusznika, Duda rzekł: „Rosja jest odpowiedzialna za tę wojnę i Rosja jest odpowiedzialna za wszystkie nieszczęścia, które z tej wojny wynikają”. A więc nie tylko Rzeź Wołyńska to „nasza wspólna tragedia”, bo jak Ukraina wali rakietą, to też „nasza wspólna tragedia”.

Gdy Sejm przyjął uchwałę w sprawie rocznicy Wielkiego Głodu, przeciw głosował tylko Grzegorz Braun, za co stratowało go ogłupiałe pędzące w ukrainofilskim amoku stado sejmowych baranów. Gdy 8 lat temu Sejm przyjął uchwałę oddającą hołd „ofiarom ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na obywatelach II RP” – Wierchowna Rada uznała ją za „przejaw upolitycznienia tragicznych stronic ukraińsko-polskiej historii, antyukraińskiej histerii i podważenie dyplomatycznego dorobku na rzecz wzajemnego przebaczenia i upamiętnienia niewinnych ofiar konfliktu, wśród których są Ukraińcy i Polacy”.

Inny, wymowny incydent: ukrainizacja języka polskiego, poprzez nakaz stosowanie nowotworów językowych „w Ukrainie”, „do Ukrainy”, narzucony Polakom przez Radę Języka Polskiego PAN. Przy czym zmiany w języku (o który Rada statutowo troszczy się) nakazała deputowana Wierchownej Rady (jedna z 423) z ramienia partii, która w wyborach otrzymała 5,84% głosów. A więc chmara nadzwyczajnych i zwyczajnych profesorów, areopag uczonych renomowanych polskich uniwersytetów nie zachowali się, jak „sługa narodu ukraińskiego, ale jak sługa jednej Ukrainki, która w liście do Sejmu zażądała takich zmian, bo „kiedy po polsku pisze się lub mówi ‘na Ukrainę’ my, Ukraińcy, słyszymy narracje Stalina i Putina”.

W liście mamy też inne cudaczne słowa: „Wierzymy, że dobra, demokratyczna, europejska Polska zrozumie swojego sąsiada i będzie mogła zdecydować się na zmianę słowników języka polskiego. Doprowadzi do eliminacji form ‘na Ukrainie’ z użytkowania na poziomie komunikacji urzędowej, pracy z dokumentami urzędowymi, a także z języka każdego Polaka”.

Jest też deklaracja gotowość do przeprowadzenia w Polsce „misji edukacyjnej”. Szanujmy nasz język. Nie pozwólmy, żeby obcoplemieńcy zmieniali go w lingwistyczny śmietnik tak, jak było z Jidysz i tak, jak jest z Chachłackim, bo tak nazywa się twór językowy używany na Ukrainie, w tym przez inkryminowaną deputowaną, gotową do przeprowadzenia w Polsce „misji edukacyjnej”.

W najbliższym czasie zagrożenie rosyjskimi tankami jest mało realne. Ale realnym jest agresywnie forsowana przez Kijów antypolska polityka historyczna. Przy czym ukraińscy dyplomaci są bardzo asertywni, by nie powiedzieć – agresywni. W dodatku wzmocnił ich były ambasador w Berlinie. Przypomnijmy – gdy Andrij Melnyk, na zarzut, że Ukraińcy „dokonywali masakr na Polakach” odpowiedział: „podobne masakry dokonywane były przez Polaków na Ukraińcach, dziesiątki tysięcy, a Ukraińcy byli uciskani przez Polaków w tak okrutny sposób, że trudno to sobie wyobrazić” (i gdy zrównał Polskę z hitlerowskimi Niemcami i Związkiem Sowieckim), odezwał się Zbigniew Rau: Odbyłem rozmowę z moim przyjacielem Dmytro Kuleba. Podziękowałem mu za szybką publiczną interwencję w tej sprawie. A na czym owa „szybka interwencja” polegała? Na wpisie jakiegoś urzędniczyny, w którym nie było słowa ‘przepraszam’ i który wybrzmiał jak kpina: „Słowa ambasadora są jego osobistym zdaniem”.

Rau w ogóle nie zareagował, gdy jego „przyjaciel Dmytro Kuleba” pokazał Blinkenowi mapę z Przemyślem w granicach Ukrainy.

Z kieszeni polskiego podatnika rokrocznie wyciekają 2 miliony dla „Naszego Słowa”, które zamieszcza banderowską symbolikę i zaprzecza ludobójstwu na Polakach. Ale do takiej roboty nie potrzeba ukraińskiej gadzinówki, bo są inne gazety ukraińskie dla Polaków, też futrowane z kasy państwowej, też wpisujące się w hasło „sława Ukrainie, a Polsce na pohybel”.

Samuel Pereira, główny kreator polityki informacyjnej TVP, wygłosił komentarz: „Jeśli wiceminister ukraińskiej dyplomacji Andrij Melnyk chce poprawić sobie wizerunek wśród Polaków, to wchodzenie w interakcje z antyukraińskimi szurami (a tym samym uwiarygodnianie ich) nie jest najlepszym pomysłem”.

Tomasz Terlikowski, po uderzeniu ukraińskiej rakiety w Przewodowo napisał: „Dla ofiar państwowy pogrzeb, dla ich rodzin pomoc psychologiczna. Ukrainie zaś jeszcze więcej pomocy, solidarności, broni i wsparcia. Rozum i serce po stronie Ukrainy”. Ten sam wcześniej ogłosił na łamach gazety mającej w tytule „Polska”: „Polska nie jest państwem narodowym, Polska jest rzeczpospolitą, rzeczą wspólną Polaków i Ukraińców, Polaków i Żydów, Polaków i Ormian, Niemców i Litwinów. Tych, którzy się tu urodzili, i tych, którzy chcą tu zostać. To jest w Polsce piękne, a nie endeckie mrzonki”.

Przerzucanie odpowiedzialności z UPA na Rosjan zapoczątkował Bronisław Komorowski, w wywiadzie „Za Wołyń odpowiadają Sowieci”. Zainspirował go do tego ukraiński aktywista Mirosław Czech, który w „Wyborczej” stwierdził: „Sowieci poszczuli Niemców na ukraińskich policjantów, w ich miejsce przyszli Polacy. Spirala mordów się nakręciła. Rosyjscy agenci działali według precyzyjnie ułożonego planu”. Kropkę nad „i” postawił Antoni Macierewicz, mówiąc w TVP Info: „Prawdziwym wrogiem, który rozpoczął, i który użył ukraińskich sił nacjonalistycznych do tej straszliwej zbrodni ludobójstwa jest Rosja. To tam jest źródło tego straszliwego nieszczęścia”.

Gdy gościliśmy w Warszawie konferencję antyirańską, świat dowiedział się od sekretarza stanu, że bohaterem narodów amerykańskiego i polskiego nie są Kościuszko i Puławski, lecz Frank Blajchman, funkcjonariusz UB, nadzorca stalinowskich łagrów i herszt bandy rabunkowej.

Dziś inny „strategiczny sojusznik” każe nam uznać, że bohaterem Obojga Narodów jest Zełenski i Bandera. Bo jak widzimy, kogo zrobili wiceszefem MSZ, to nic innego na myśl nie przychodzi. Żeby chociaż zadekretowali bohaterstwo Zełenskiego zamiast Bandery. Żeby chociaż zamiast pomników żydożercy stawiali pomniki Żyda. Ale gdzie tam – pomniki Zełenskiego będą stać obok pomników Bandery. Przy czym ustalmy – wytłumaczeniem nie jest to, że Naczelnik lubi małych ludzi i lubi koty, bo – w odróżnieniu od małych ludzi – koty liżą dupę tylko sobie.

I jeszcze jedno – Zełenski rozpoczął karierę polityczną jak komik, a kończy jak prezydent z hasłem: „Jak zakończymy wojnę to cała Ukraina będzie wyglądała jak wielki Izrael”. A Duda? Rozpoczął jak prezydent, a kończy jak komik z hasłem: „Tu jest Polin”.

Gdy ukraiński IPN ogłosił, że „Siły Zbrojne Ukrainy kontynuują tę samą walkę, jaką prowadziła UPA”, gdy ukraiński Sąd Najwyższy uznał, że symbol dywizji SS-Galizien nie jest nazistowski”, gdy doradca prezydenta Zełenskiego ujawnił, że „Polacy zgodzili się zapomnieć Rzeź Wołyńską”, nie było dementi polskiego MSZ. A Duda? Głosił, że „trudna historia obu narodów straciła znaczenie w obliczu konieczności zjednoczenia”. Wygłosił też na Placu Zamkowym w Warszawie: „Stało się coś, o czym powiedział ostatnio prezydent Ukrainy, że wobec tego, co zrobili Polacy cała historia jest nieważna”, co w praktyce oznaczało, że Zełenski wybaczył nam zbrodnię na Banderze i że będziemy mieć pomniki UPA w Polsce i przepraszanie Ukraińców za „polski kolonializm”.

A sojuszników znajdą w noblistce Tokarczuk, w posłach w Sejmie, ekspertach rozmaitych klubów jagiellońskich, w kardynale Nyczu, redaktorach „Gazety Polskiej”, a nawet w działaczach prawicy narodowej, jak ten, który rzucił Polakom w twarz, „kto dziś wymachuje Wołyniem jest skurwysynem”. No i w polskich dyplomatach, którzy wprost wyręczają ambasadę Ukrainy w wyciszaniu wszelkich głosów domagających się stawiania polskich interesów wobec Kijowa.

11 Listopada, Festiwal Niepodległej, na scenę muzyczną na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego zawitali artyści członkowie kapeli ENEJ i odegrali prymitywną, kaleczącą uszy podróbkę cygańskich rytmów. Ale nie w tym rzecz – okazuje się, że zespół nazwę przyjął na cześć ukraińskiego zbrodniarza, który własnoręcznie odrąbywał Polakom głowy. „Enej” to pseudonim Petro Olijnyka, pułkownika UPA, który kierował masowymi mordami na Polakach. Jeszcze gorsze wrażenie robiły teksty piosenek, rojące się od skojarzeń związanych z mordami na Wołyniu. No i ten ukraiński haft na łachach artystów, nawiązujący do czerwono-czarnych barw UPA. Musieli mieć niezły ubaw, spoglądając ze sceny na tłum podrygujących Polaków (i na prezydent Warszawy, który zespół zamówił i opłacił). Myśleli sobie: dziś potańczysz, a jutro odrąbię ci łeb.

Z okazji dnia niepodległości Ukrainy, Trzaskowski zorganizował fetę na Placu Zamkowym, podczas której wygłosił podniosłą mowę w języku ukraińskim. Bo jak się okazuje, potrafi obchodzić godnie święta narodowe. Pod jednym wszakże warunkiem, że nie są to święta polskie. A Enej jak Polakom śpiewał, tak śpiewa.

Do promocji Polski w świecie powołane zostały instytuty kultury polskiej. Dyrektorem takiego instytutu w Kijowie został Robert Czyżewski, chwalący się ukraińskimi korzeniami apologeta banderowców, autor słów: „Strona polska również nie jest bez winy (…) nie chcemy dostrzec, że reakcja, odpowiedź polska w latach 1944/45 była brutalna i również naznaczona akcjami o charakterze zbrodni wojennych”.

Przywołajmy też słowa Piotra Skwiecińskiego, dyrektora instytutu w Moskwie: „Dla Polski lepiej jest, żeby w Kijowie rządzili nie tylko banderowcy, ale nawet sam Bandera, niż odbudowa imperium”. Przypomnijmy jeszcze, że mająca w tytule słowo „Polska” ukraińska gazeta dla Polaków pisał: „Lepsza jest Ukraina banderowska, niż Ukraina sowiecka”, a jeden z pracujących dla niej ekspertów pisał: „Idea jagiellońska to idea Polski wielkiej, wielonarodowej, swymi granicami sięgającej niemal po mury Kremla i po stepy Zaporoża, której obywatele wznosili modły w kościołach, cerkwiach, zborach, meczetach i synagogach. Rzeczpospolita, jako związek Polaków, Białorusinów, Ukraińców i Żydów powinna wrócić na polityczną mapę świata”.

Słudzy narodu ukraińskiego w MSZ zalecili polskim placówkom dyplomatycznym aktywne służenie polityce historycznej Ukrainy. I tak – Adrian Kubicki zwołał w siedzibie polskiego konsulatu w Nowym Jorku panel dyskusyjny „Kryzys emigracyjny na Ukrainie”. To ten sam, który u zarania swej misji ogłosił: „Diasporę żydowską w nowojorskim okręgu konsularnym należy włączyć w definicję Polonii”. I wszystko poszło jak z płatka – całą swą konsularną aktywność nakierował nie na amerykańskich Polaków i umacnianie ich tożsamości narodowej, ale na obcą grupę etniczną, wrogo nastawioną do Polski.

I czy dziś nie czas na apel: Diasporę ukraińską włączyć w szeroką definicję Polonii? Konsul generalny RP w Chicago Paweł Zyzak wraz z konsulem Ukrainy otwarli wystawę „Mamo, ja nie chcę wojny”. To zestawienie przechowywanych w polskich zasobach historyczne rysunków polskich dzieci z roku 1946, będących zapisem ich przeżyć z czasu wojny i okupacji niemieckiej, oraz współczesnych rysunków dzieci ukraińskich, związanych z wojną toczącą się obecnie na Ukrainie. A było to w dzień po tym, gdy na terenie wsi Przewodów zginęło dwóch Polaków po eksplozji ukraińskiej rakiety.

Kiedy kilka tygodni temu pojawiła się informacja: nasz „strategiczny partner” wykonał wiekopomny gest – zezwolił na poszukiwania, ekshumację i upamiętnienia polskich ofiar, szybko okazało się, że zgoda dotyczy tylko dawnej wsi Puźnik koło Buczacza i otrzymał ją nie IPN, czyli instytucja do tego powołana, ale Fundacja Wolność i Demokracja, i że jak nie było, tak nie ma zgody na ekshumację dziesiątków tysięcy Polaków z tysięcy dołów śmierci i chrześcijański pochówek ofiar UPA. Okazało się też, że nie chodzi o ekshumację, bo groby pomordowanych w Puźniku są od dawna znane. Wyszło też na jaw, że w tym wszystkim chodziło jedynie o propagandowe ocieplenie wizerunku Ukrainy i wypromowanie szefostwa Fundacji.

Założona przez obecnego ministra Michała Dworczyka, w stu procentach finansowana przez Kancelarię Premiera oraz spółki skarbu państwa (64 miliony w latach 2017-21) – chociaż ma w statucie: Pomoc Polakom na Wschodzie; kultywowanie pamięci o polskim dziedzictwie kulturowym i polskiej historii Kresów; wspieranie rozwoju oświaty polskiej – zajmuje się wyłącznie pomocą dla Ukraińców i szczyci się: wyekspediowaniem na Ukrainę blisko 100 „TIR-ów” z pomocą humanitarną; ewakuacją 7,2 tys. ukraińskich rodzin z kompleksowym wsparciem rzeczowym i finansowym; pomocą dla kilkunastu szpitali wojskowych.

Ambasador Ukrainy w Polsce, występując z okazji święta niepodległości Ukrainy na tle pomnika Powstania Warszawskiego, porównał Ukraińców walczących z rosyjską armią do powstańców warszawskich: „Jak powstańcy warszawscy, dziś żołnierze ukraińscy stanęli do nierównej walki z brutalnym wrogiem. Jak powstańcy warszawscy, dziś potrzebujemy jak najwięcej broni. I jak powstańcom warszawskim, dziś nam, Ukraińcom i Ukrainkom, nie brakuje odwagi i determinacji w walce o wolność i niepodległość”. Ambasador ujawnił, że jego przełożony, odwiedzając Muzeum Powstania Warszawskiego był bardzo wzruszony, widząc Warszawę zniszczoną w czasie II Wojny” i porównał obraz Warszawy z powstania do tego, co dzieje się w Mariupolu.

Inne medialne świństwo – wiceminister Paweł Jabłoński, komentując doniesienia o odkryciu grobów w ukraińskim Izjum, wydurnił się na Twitterze: „Przerażające. I nie da się nie porównać tego do Katynia”. A żeby było jeszcze straszniej, portal „wPolityce” ocenił: „Mocny wpis Jabłońskiego”.

Jakim trzeba być głupkiem, żeby stawiać znak równości między Izjum a Katyniem! Jaką trzeba być kanalią, żeby przyrównać zniszczenia Warszawy do zniszczenia kilka chałup w Mariupolu lub tak, jak „Gazeta Polska”, zorganizować Marsz Żołnierzy Wyklętych w barwach ukraińskich! Przypomnijmy: Ukraińcy mordowali powstańców i ludność cywilną Warszawy, a Rosjanie przeprosili za Katyń, odtajnili dokumenty, wybudowali mauzoleum, sfinansowali budowę cmentarza, na którym Putin złożył wieniec. A co do Izjum, to po jego „wyzwoleniu” natychmiast przystąpili do „derusyfikacji ulic” i już tam mamy aleję Bandery i ulicę Szuchewycza.

Impuls partaninie dał Duda, reklamując wystawę zestawiającą zburzoną Warszawę z kilkoma chałupami w Mariupolu. Nic też dziwnego, że prezes Reduty Dobrego Imienia poczuł się uprawniony do wpisu: „Ukraińcy mają teraz swoje Powstanie Warszawskie”. Podłączył się też pod inne świństwo – przerzucania na Rosjan odpowiedzialności za mordy rezunów. Portal „wPolityce” informował: „Maciej Świrski, twierdzi, że za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej odpowiedzialni mogą być sowieci. Naturalną konsekwencją takiej tezy byłoby zniesienie albo przynajmniej umniejszenie odpowiedzialności Ukraińców za wybitnie bestialskie zbrodnie nawet jak na warunki II wojny”. „Są poszlaki o inspiracji NKWD. Jesteśmy na tropie” – tak inkryminowany opisał to na TT.

Świrski to nie byle kto. To b. prezes utworzonej przez 17 spółek Skarbu Państwa, z zadaniem promowania wizerunku Polski za granicą Polskiej Fundacji Narodowej, która tylko w latach 2016–19 wydatkowała 254 mln zł, ale nie potrafiła przeprowadzić ani jednej porządnej akcji broniącej dobrego imienia Polski za granicą. To ona zmarnowała wspaniałą okazję – 100-lecie Niepodległości, bo obchodom nie nadano żadnego wymiaru międzynarodowego. Chyba że za takowe uznać wprowadzenie do obiegu znaczka z izraelską flagą i napisem „wspólne dziedzictwo” i wysłanie w rejs dookoła świata zdezelowanego jachtu, z napisem na burcie „Polska 100”. Świrski to także przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i członek Rady Dyplomacji Historycznej.

Gdy Zełenski przyrównał ofiary Mariupola do Holokaustu, izraelskie media nie zostawiły na nim suchej nitki – „to „balansowanie na granicy negowania Holokaustu”. Żydzi nie dopuszczają do zrównywania innych ofiar z Holokaustem. My, a raczej „Nasi”, robimy dokładnie odwrotnie. Nie tylko godzimy się na wykorzystywanie polskiej martyrologii przez propagandę innych państw, ale sami podsuwamy pomysły. Powstanie Warszawskie w służbie Ukrainy to działalność antypolska, to plucie Polakom w twarz, to demolowanie polskiej polityce historycznej. Przypominanie zbrodni na Polakach to nasz główny oręż w zwalczaniu obowiązującego paradygmatu: Ofiarami wojny byli wyłącznie Żydzi, a prześladowcami Naziści oraz Polacy, i ci ostatni muszą za to zapłacić.

Wypowiedź ukraińskiego prezydenta o „Ukraińcach ratujących Żydów podczas II wojny” to nie tylko niesmaczny żart byłego komika. Tu chodzi o wysłanie w świat przesłania: To nie Ukraińcy, ale Polacy tworzyli formacje pomocnicze w niemieckich obozach zagłady; To nie UPA, ale Polacy, uciskając Ukraińców „w tak okrutny sposób, że trudno to sobie wyobrazić” przećwiczyli mordowanie Żydów. I jeszcze jedno – Melnyk pokajał się wobec Żydów, Polaków nie przeprosił. I czy to nie jest kopiowanie żydowskiego modus operandi. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Niechcący przyznał rację narracji rosyjskiej o potrzebie denazyfikacji Ukrainy – i niech Ruscy robią z nim, co chcą. No i piszmy „Rzeź Wołyńska” z dużych liter tak, jak Żydzi piszą „Holokaust”!

Dbanie o wizerunek własnego kraju za granicą to rzecz niezwykle istotna. Odpowiedzialne za to w Polsce instytucje i służby państwowe nie wypełniają swej roli, kupczą pamięcią o ofiarach zbrodni na Polakach, uczestniczą w przedsięwzięciach jawnie antypolskich.

Hańba domowa – tak Jacek Trznadel nazwał kolaborację bierutowskich elit ze Stalinem w negowaniu zbrodni katyńskiej i przypisywaniu jej sprawstwa Niemcom.

Dzisiaj hańbą domową jest kolaboracja elit III RP z potomkami Bandery.

Krzysztof Baliński
Dyplomata i politolog. W latach 1991-1995 ambasador RP w Syrii i Jordanii. Publicysta poruszający zagadnienia polityki międzynarodowej i polskiej dyplomacji. Publikował w „Nasza Polska”, „Tygodnik Solidarność”, „Głos”, „Warszawska Gazeta”, http://www.polishclub.org, wicipolskie.org, „BIBUŁA – pismo niezależne”. Autor książek: MSZ polski czy antypolski?; Ministerstwo Spraw Obcych; Polska czy Polin? – sekrety relacji polsko-żydowskich

https://www.bibula.com

Komentarze 54 do “SŁAWA Ukrainie! – a Polsce na pohybel”

 1. Stefan said

  – Zatem Duchu Święty mamy 30 milionów Polaków, 10 milionów obcych i 5 milionów niby swoich, którzy są też obcy i w pseudoelitach wykonują rozkazy nie od dziś, ale od 33 lat niszczące Polskę, z apogeum teraz.

  Czyli 30 przeciw 15 do .

  Czyli stosunek Polaków wobec obcych i przebierańców jest jak dwa do jednego, z czego tamci pociągają za sznurki, albo raczej są marionetkami, którzy kopią nam grób siedząc w wojsku, policji, instytucjach, służbie zdrowia i panują nad nami i 10 milionów skłonnych do tego do czego będą. Plus obce wojska w naszym kraju, które wedle ustaw(y) mogą robić co chcą w Polsce i nas eksterminować.

  – Część z tych pięciu milionów, jak wyliczyłeś, nie jest wroga Polsce, jest to jednak mniejszość. Ci są obojętni lub przywiązani do Polski płytko, lecz część z nich po Oświeceniu Sumień stanie po jej stronie. Oni mieszkają w Polsce nieraz od pokoleń i mogą się nawrócić. Póki co jednak elity i nie tylko, z tej liczby, likwidują Polskę i to co robią jest na nią zamachem i zamachem na Polaków na ich zdrowie i biologiczną egzystencję.

  Jednak, prawda, Polaków jest tylko około 30 milionów w Polsce, więc choć może nie jest to obecnie stosunek dwa do jednego jak powiedziałeś, lecz więcej niż trzy do jednego.

  🙂

  Taki jest układ sił.

  Więcej tu:

  https://cyprianpolakwiaradodatki.blogspot.com/2023/01/przekaz-od-ducha-swietego-9-i-2023.html#comment-form

 2. Marucha said

  Re 1:
  „mamy 30 milionów Polaków, 10 milionów obcych i 5 milionów niby swoich”

  Z tych 30 milionów jakieś 28 milionów to zażydzona hołota.

 3. Wywrotowiec said

  Dane rzadowe podaka 38mln Polakow
  plus ok 3-5 mln ukr ,nikt nie wie ilu dokladnie.
  Wjechalo dotad 9,4 mln ukrow
  Dzieci nie moga byc chyba zazydzone poniewaz moze wyrosna na rozsadnych ludzi?

 4. Kojak said

  od 2 Zazydzona holota ? Byc moze w jakims sensie ! Niestety ale w przewazajcej ilosci, Polacy to narod glupkow, chamow i idiotow! Sprawdzilem to juz wielokoroTnie usilujac, jednemu z drugim cos wytlumaczyc, wskazac droge ! Im wiecej podawalem przykladow tym polski debil byl bardziej agresywny ! Ostatnio polski debil i to stAry po szesdziesiatce zwyzywaL mnie na poczcie od KOMUCHOW ! Niestety majac do wyboru polskiego glupka i chama to juz wole Zyda zlodzieja i oszusta . Zydzi w USA mowia ze Polacy to najglupszy narod swiata i choc Zydow nie cierpie to choc raz musze im przyznac racje !

 5. Mietek said

  A to już znak czasów, tak kończył też Hitler, i tak też kończy jego komiczno – tragiczny następca.
  Coraz więcej dezerterów w szeregach upa iny, to już kolejny przypadek w ostatnim czasie, są to żołnierze z elitarnej jednostki.

 6. bronek said

  „Dzisiaj hańbą domową jest kolaboracja elit III RP z potomkami Bandery.”
  ——————–
  Jeszcze większą hańbą są osobnicy usadowieni przy sterze tzw. III RP przez grandziarzy zza wielkiej wody, którzy w nienawiści do Polaków nie dadzą się prześcignąć nawet Belzebubowi.

 7. Boydar said

  „… z tych 30 milionów jakieś 28 milionów to zażydzona hołota …”

  czyli jest nas około dwóch milionów, tak właśnie policzałem nieśmiało

  uważam że wystarczy – zaczynaliśmy od pary

 8. JW said

  Jaki naród, tacy jego przedstawiciele. Polactwo wybrało sobie coś takiego na swoich reprezentantów i pewnie jest szczęśliwe, że jest wpychane do wojny i na prostą drogę do swojej eksterminacji.

 9. Boydar said

  W takim razie może Szanowny(a) JW wskaże, kto w tym żydowskim burdelu (nie ma innych !) zwanym Polin zrobi wreszcie porządek ? To oczy wiście pytanie z haczykiem ale tłumaczyć misiem nie chcem.

 10. UZA said

  „Dane rządowe podają 38mln Polaków”

  Polaków czy po prostu osób zamieszkujących na terenie istniejącego jeszcze państwa o nazwie Polska ? Fakt, iż są to dane rządowe, napawać powinien taką samą nieufnością jak zachwalane w rządowej telewizji przez rządowych doradców „bezpieczne i skuteczne” preparaty.

  „Dzieci nie mogą być chyba zażydzone ponieważ może wyrosną na rozsądnych ludzi? ”

  Jakim cudem ? Jeśli szkoła, dom i tzw. „kultura” indoktrynują w tym samym kierunku, to po prostu nie mają szans na rozsądek.

 11. UZA said

  „czyli jest nas około dwóch milionów”

  Oby miał Pan rację ! Ja też uważam, że tylu wystarczy na początek. Tylko co z tą resztą ?

 12. rafalryszkiewicz said

  Boydar a słyszałeś o Wojciechu Niezłomnym ? Nie słyszałeś, bo jesteś głuchy i slepy .

 13. Europa wiedziona przez wykastrowane kundle

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/08/04/propaganda-rosyjska/#KastraciEU

  trudno się obrzeć urokowi tej wizji, n.p. taka sfora wykastrownych kundli :

  https://www.gov.pl/web/gov/rada-ministrow

  szczekających polskie „hau, hau”, inne w różnych językach, ale wszystkie z amerykańskim akcentem.

  http://www.europarl.europa.eu/news/pl/headlines/eu-affairs/20191115STO66605/parlament-wybral-nowa-komisje-europejska-infografika

 14. Bezpartyjna said

  „… z tych 30 milionów jakieś 28 milionów to zażydzona hołota …”

  Moje rachuby są podobne, a nawet znacznie mniej pozytywne, bowiem w przestrzeni publicznej należy liczyć przede wszystkim aktywnych, tych bowiem którzy chcą coś zdziałać na rzecz Ojczyzny.
  A takich to chyba można policzyć na palcach dwóch rąk? ✊✋👏

 15. Bezpartyjna said

  „Myśleli sobie: dziś potańczysz, a jutro odrąbię ci łeb.”

  Widły w plecy, itp., itd.
  Ech szkoda więcej pisać.

 16. Ten też wył „Sława Ukriane !”

  https://www.youtube.com/watch?v=7Kh32ChQ75I&t=360s

  „Sława herojam !” rezunom Polaków, zawył mu w odpowiedzi ukraiński motłoch.

 17. Tadeusz said

  Taras Szewczenko „Noc Tarasowa”

  I krwawe słońce zaszło za góry
  I Kozaczyzna jak groźne chmury
  Objęła Lachów na cztery strony-
  A kiedy księżyc przedarł opony,
  Ryknęło działo i Lach bez broni,
  Budzi się ze snu, chce dopaść koni,
  Budzi się ze snu, przetarł powieki,
  I znów zasypia , lecz już na wieki.

  I taki zapewne będzie koniec Polski dzięki zoolidaruchom opłacanym przez CIA

 18. misio said

  Im silniejszy jest w danym regionie kult Bandery i UPA, tym większa jest sympatia do Polski – oświadczył Jakub Kumoch, były szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP.
  https://kresy.pl/wydarzenia/kumoch-znow-broni-kultu-bandery-na-ukrainie-im-wiekszy-w-danym-regionie-kult-bandery-tym-wieksza-sympatia-do-polski/

 19. Maverick said

  #4 Panie Kojak ponieważ przemysł komediandów w USA jest także opanowany poprzez rzydzianów to oni własnie promują polish jokes, nie tylko w comedy shows, ale i w TV. Jest to robione w ramach uczenia nas pokory. Ja tylko nie rozumię poliniackich władz bo one nigdy nie protestują wobec takiego chamskiego pomawiania, a co więcej nawet chyba do tego zachęcają. Chodzi im również o to aby Polonia niegdy nie była silna i zjednoczona. Dlatego przysyłają tytaj rzydziańskich agentów do rozbijania i skłócania Poloni. Silna Polonia natomiast powinna robić protesty polegające na bojkotowaniu produktów i firm promujących takie przestawienia i programy o antypolskim zabarwieniu. Co ja osobiście robię. Zawsze wysyłam e-maila dyrekcji takiego koncernu i mówię im dlaczego nie będę kupował ich produktów czy serwisu. Jednak to musi być akcja zbiorowa, bo rzydziany rozumieją jedno gdy boli w kieszeni. Gdy proponowałem rodzince aby to robili i np. bojkowali Netflix-a za promowanie antypolonizmu, genderu i zboczeń, odpowiedzieli mnie ze mają fajne filmy a i tak dzielą się hasłami i to tania rozrywka. To świadczy o ich świadomości.

 20. Liwiusz said

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Izrail_Leplewski

  „Izrail Moisiejewicz Leplewski, Żyd, komisarz bezpieczeństwa państwowego II rangi, ludowy komisarz spraw wewnętrznych (szef NKWD republiki) Białoruskiej SRR (1934-1936) i Ukraińskiej SRR (1937-1938).
  Jako szef NKWD na Ukrainie kierował masowym terrorem w tej republice, w tym ludobójczą operacją wymierzoną w Polaków zamieszkujących Ukraińską SRR.
  26 kwietnia 1938 aresztowany, 28 lipca 1938 skazany na śmierć przez Kolegium Wojskowe Sądu Najwyższego ZSRR i rozstrzelany”.

  Na Ukrainie w 1937 r. żydowskie NKWD wymordowało funkcyjnych.
  Mordowano wszystkich bez wyjątku, Żyd mordował Żyda.
  Za zbrodnie na terenie ZSRR do 1937 r. odpowiadają niemieckie służby po 1937 r. brytyjskie służby.
  Przygotowywano teren do wojny Anglosasi Niemcy.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Matwiej_Berman

  „Matwiej Dawydowicz Berman, Żyd, (ros. Матвей Давыдович Берман, ur. 10 kwietnia 1898, zm. 7 marca 1939) – Naczelnik Zarządu komunistycznych obozów koncentracyjnych Gułag NKWD w okresie od 9 czerwca 1932 do 16 sierpnia 1937.
  Rozstrzelany z wyroku Wojskowego Kolegium Sądu Najwyższego 7 marca 1939 na poligonie „Kommunarka”.

  ZSRR do 1937 r. i po 1937 r. to dwa różne państwa. Ludobójstwo w 1937 r. jest usunięte z historii i traktuje się ZSRR jako ciągły jednolity twór.
  W 1937 r. Brytyjczycy przejęli władzę nad Armią Czerwoną i ZSRR.
  W 1945 r. nastąpił następny przełom. Anglosasi po użyciu sowietów do zniszczenia Niemców przystąpili do niszczenia niedawnych sojuszników, których zadłużyli.

  https://www.money.pl/gospodarka/100-ton-zlota-w-polsce-nbp-sprowadzil-je-z-banku-anglii-6449946496067713a.html

  Na co pójdzie polskie złoto ??

 21. corintians said

  Kojak, chcialbym bys mi cos wytlumaczyl

  Konkretnie: okolicznosci smierci Leppera, co i jak twoim zdaniem

 22. Liwiusz said

  Andrzej Lepper był kolegą Łukaszenki i udało im się przeciwstawić organizowanemu i opłaconemu z polskiego budżetu zamachowi stanu na Białorusi.
  W zamach zainwestowano 500 mln zł i chyba przez to, że brało w nim udział za mało Żydów się nie udał.
  Franciszak Wiaczorka pomimo zainkasowania 6 mln zł nie podołał zadaniu. Dalej finansujemy „Radio Wolna Europa” z propagandą wrogą Białorusinom.

  https://exxpress.at/nachschub-problem-fuer-kiew-seltene-erden-fuer-waffen-muessen-im-zug-durch-russland/

  „Wysocy rangą urzędnicy w amerykańskiej bazie sił powietrznych Ramstein również szukali rozwiązań, aby nadal udzielać pomocy Ukrainie. W Kijowie kończy się amunicja. Niepewny: Do produkcji nowej broni łańcuchy dostaw biegną po torach kolejowych – przez Rosję”.

  O kończących się Ukraińcach to pewnie po 10 mobilizacji będą dyskutować. Na razie było sześć mobilizacji.
  W pierwszych mobilizacjach ściągnięto osoby mające pochodzenie polskie i węgierskie.
  Węgrzy przeciwko temu protestują.

 23. Domurat said

  Dla Ciebie zrobienie tej zabawki to rzecz prosta
  Bierzesz kosę nie musi być ostra
  Patrzysz na ten relikt żniw z przeszłości
  Nie okazujesz żadnej złości

  Emocji masz zero prawie ,ale ulegasz takiej ZABAWIE
  Oprawiasz kosę w kosisku,polerujesz aż do błysku
  Gdy lśni jak lustro ,pokazujesz ludziom te bóstwo
  Kosyniera w Tobie dostrzegli,przeanalizowali, ulegli

  Wniosek z zabawy jest taki,lepiej dla niepoznaki
  Posiadać oręż stalowy,który ucina głowy,
  A w nich także języki i nie trzeba wielkiej praktyki
  Wydaje się to okrutne,uważam że smutne

  Musisz posiadać zabawki,choćby metalowe pukawki
  Które z kieszeni wystają i złych ludzi odstraszają
  bo gdy tego nie robisz, ginie ród twój cały wyrżnięty
  Jak choćby na Wołyniu do samej pięty

 24. Szczepan Zbigniewski said

  Już nie tylko „w ukrainie”. Natrafiłem nawet na „w Fordonie”, ” w Litwie”, „w Węgrzech”.
  Jest to jedna z kolejnych form pogardzania gojami Polakami – zmiana języka. Tak samo selman przed wojną w wyrazie obżydliwy zmienił ż na rz. I taki dziwoląg słowny trwa do dziś.
  Mnie to nawet ciężko powiedzieć bo mam inaczej ukształtowaną krtań. Nie urodziłem się ukrem.

 25. errorous said

  Ad 24
  Ale w Szkocji to chyba poprawnie?

 26. AlexSailor said

  @Liwiusz

  Tylko pytanie, czy wcześniej działająca tam niemiecka agentura nie działał swobodnie dlatego, że
  realizowała angielski interes.
  Gdy interesy stały się sprzeczne, został wycięta i sprawy w łapy wzięła bezpośrednio brytyjska.
  A tak w ogóle, to okazuje się, że agentura ta działa w Moskwie od co najmniej 500 lat i
  jest wysoce prawdopodobne, że nawet podmienili im cara na swojego agenta rozpoczynając
  czas opriczniny.
  To jest bezprecedensowego rabowania Księstwa Moskiewskiego przez do dziś działającą
  Kampanię Moskiewską, starszą od Indyjskiej.

 27. bardzo said

  Skoro Polska ma być prowincją Ukrainy, powiedzmy jej zachodnimi kresami, (jak na razie to jest tylko w jej służbie zdaniem oficjeli), to w Ukrainie jest najbardziej poprawnie. Konsekwentnie, powinno się mówić na Polsce.

 28. Józef Bizoń said

  Jak to z tą Moskwą ongiś było (zaraz na początku).

  Musisz to wiedzieć(1588) Gdzie trafiają miliony grabione kolejną antypolską ustawą o energii?

  https://cw24.tv/video/musisz-to-wiedziec1588-gdzie-trafiaja-miliony-grabione-kolejna-antypolska-ustawa-o-energii/

 29. Carlos said

  https://www.youtube.com/@talesoftheamericanempire
  uczciwy kanal podbojow USA

 30. Aleksis said

  Ostatnio duzo myslałam nad Słowianami. A właściwie nad urodą i cechami Słowian. Rzekomo jestesmy blondynami o niebieskich oczach. To skąd w naszym kraju bylu brunetów o brazowych oczach. Większość blondynek to farbowane lale z namlowanymi kredką brwiami. Czy po to była moda na tlenienie włosów, żeby sie ukryć wsród nas? Ciekawe,ale sa blondynki o brązowych oczach.

 31. Alexis said

  24/ Większość wyrazów została zmieniona. weż na przykład wyraz srogi. Kiedyś mówiło się srogi mróz dzisiaj. Obecnie straszny , okropny. Moja znajoma do dziś mówi listowy a nie listonosz. A największą bolaczką dla nich jest ą,ę,ó,ż,sz,cz. Juz myśleli jak je wyeliminować z naszego języka. Jedną z form eliminacji, jest klawiatura bez polskich znaków.

 32. Wywrotowiec said

  Niestety od kilku lat w Lublinie jest skwer probanderowca Szewczenki.
  Nie przeadzajmy z iloscia niemadrych Polakow-duza czesc nie wychyla sie bo po co? aby skonczyc jak Olszanski albo powstancy?
  Rzygom tylko o to chodzi,to oni zawsze prowokowali wojny i powstania.
  W Wie byl wiec antywojenny,ale w gajowce cos cisza o nim.
  Kazdy tez wie ,ze w wyborach tzw demokracji zawsze byl i jest wybor miedzy dzuma ,a cholera.
  Nie obwiniajcie wiec Polakow o zle wybory.
  Sp pan minister Lepper gdyby mial wieksza wiedze jak jest „ulozony” swiat polityki mial szanse zburzyc to
  plugastwo.
  Ktos jest przeciwnego zdania?
  Przypomne niesmialo jak przeobrazil sie z prostego rolnika w ministra w garniturze-powinien wyciagac wnioski
  i krok po kroku isc naprzod.
  Niestety azaliz On zbyt ostro sie wypowiadal.
  Taka szansa niepredko sie powtorzy.
  Panie swiec nad jego dusza !

 33. Wywrotowiec said

  Bardzo to smutne -zginal Lepper,zginela Samoobrona,a dzis przydala by sie jak nigdy.
  Wszyscy rolnicy nalezeli by do Samoobrony,a tak?
  Agrounia,niesmialo wojujaca Agrounia.
  Samoobrona miala by szanse miec 10 mln niezadowolonych rolnikow i pewna czesc nierolniczego elektoratu.
  Wielka szkoda!

 34. Carlos said

  re33 dlatego Leppera zabili

 35. Boydar said

  w hebrajskim nawet samogłosek nie przewidzieli a Pan(i) Alexis się pikusiem bulwersuje …

  Ale z tą klawiaturą to zupełnie nie tak. Zupełnie !

 36. Boydar said

  Czy śp. Andrzej Lepper mówił co zrobić z tasiemcami ? Albo jak zlikwidować żydowską „demokrację” ? Eksmitować loże i lożystów ? Podawał patent na odzyskanie sprzedanych za złotówkę, rozgrabionych, zniszczonych fabryk ? Miał wizję odbudowy katolicyzmu i prawdziwego Kościoła w Ojczyźnie ?

  A to wszystko czeka w kolejce, i tylko sprawiedliwa wojna może odwrócić fatalny trend, a Jędruś wojny nie chciał, chciał po swojemu, i nie szło Mu przetłumaczyć, że tak się nie da i że to tylko szpachlowanie gówna.

 37. MiśUszatek said

  Re:AlexSailor said
  2023-01-23 (Poniedziałek) @ 03:05:59

  jest wysoce prawdopodobne, że nawet podmienili im cara na swojego agenta rozpoczynając czas opriczniny.

  Wątek podmiany cara jest w filmie „Żelazna maska” (albo „Tajemnica pieczęci smoka)
  z Jackie Chanem z roku 2019.

 38. Józef Bizoń said

  Mentzen ujawnia tajniki OSZUKIWANIA w prawyborach Nowej Nadziei

 39. Józef Bizoń said

  Re. Wywrtowiec

  Ja Marucha wam wszystkim do wierzenia podaję.
  Macie zwątpić i nie mieć żadnej nadziei.
  Wszyscy już od kołyski są zażydzeni.

  —————-
  Nigdy nikogo nie zmuszam do przyjęcia moich poglądów, więc nic nie podaję „do wierzenia”.
  Każdy, kto ma oczy i uszy widzi, jaki jest stan mentalny poliniaków.
  Admin

 40. Boydar said

  „… wszyscy już od kołyski są zażydzeni …”

  Jak wg. Pana mamy to rozumieć, Panie Bizon, i cóż Pan zaleca ?

  Bo jeżeli próbuje Pan winseminować nam, że nie można-nie da się walczyć z żydzizmem bo sami mamy ich geny, to jestem skłonny Panu wytłumaczyć, że jednak dasię. Tylko nie wiem czy przeżyłby Pan w zdrowiu tą egzegezę.

 41. Józef Bizoń said

  Re. 40 Boydar

  Myślałem, że Boydar należy do osób w miarę inteligentnych czytając kom. ad. 39, a tu okazuje się, że się sromotnie myliłem.
  Pan się nie słucha admina Pana Maruchy, ba – staje mu okoniem i teraz twierdzi, że jednak da się.

  Pan sobie odnajdzie złote myśli Admina – serwowane od jakiegoś już czasu – na temat Polaków.
  A chociażby tu spójrzmy.
  Admin pod ad. 2 pisze o zażydzonej hołocie, UZA pod 10 pisze o zażydzeniu dzieci w rodzinach, a w ad. 11 powątpiewa co do ilości niezażydzonych.
  Zaś „Bezpartyjna” (pod 14) zdolnych do oporu i mogących coś zrobić (nieważne co byleby coś) sprowadza do
  „A takich to chyba można policzyć na palcach dwóch rąk?”

  A może Boydar nie staje Adminowi okoniem, a jedynie przeszedł na koncesjonowaną opozycję, bo twierdzenia na temat Polaków zaczynają się walić?

 42. Marucha said

  Re 41:
  Nie chcę Pana diagnozować, bo by się Pan z diagnozy nie ucieszył…

  PS. Swoją drogą – ja też myślałem, że p. Bizoń należy do osób inteligentnych. A on jeszcze poza tym ślepy.

 43. UZA said

  ad. 41) „Pan sobie odnajdzie złote myśli Admina – serwowane od jakiegoś już czasu – na temat Polaków.”

  A Pan, Panie Bizoń, może sobie odczyta komentarz nr 19, a zwłaszcza słowa: „Gdy proponowałem rodzince aby (…) bojkowali Netflix-a za promowanie antypolonizmu, genderu i zboczeń, odpowiedzieli mnie, że mają fajne filmy, a i tak dzielą się hasłami i to tania rozrywka.”
  Tak właśnie jest – nawet ci, którzy uważają się za patriotów, noszą koszulki z patriotycznymi hasłami, wywieszają biało-czerwone flagi i jeżdżą na Marsze Niepodległości – nie potrafią sobie odmówić „fajnych filmów” z Netflix-a i śmieciowych przysmaków z marketów. Powyszczepiali się, żeby awansować w pracy, a do tego nienawidzą Ruskich i życzą zwycięstwa banderowcom. Nie wiem, w jakim świecie Pan żyje, że Pan tego nie widzi. Admin jest po prostu realistą i nazywa rzeczy po imieniu. Może trochę ostro, ale nie każdy ma anielską cierpliwość…

  „…twierdzenia na temat Polaków zaczynają się walić?”

  O jakże bym chciała, żeby się zaczęły walić ! Niestety, one zdają się umacniać. Pani Bezpartyjna ma świętą rację: takich, którzy chcą coś zdziałać na rzecz Ojczyzny, można policzyć na palcach i – dodam od siebie – raczej ich ubywa niż przybywa. Trwanie w oporze jest męczące i niektórzy nie mają już sił. Najaktywniejsi są ludzie starsi, a właśnie im tych sił (i zdrowia) zwyczajnie brakuje.

 44. Józef Bizoń said

  Trudno dotrzeć do zaczadzonych Adminem.

  PROFESOR ANDRZEJ ZAPAŁOWSKI O FUNDAMENTACH BIEŻĄCEGO (NIE)BEZPIECZEŃSTWA – KRAKÓW 14.01.2023R. #WGO

  https://banbye.com/watch/v_YomvH2Y75Ie3

  ———
  A kto Panu utrudnia?
  Admin

 45. Józef Bizoń said

  Re. 43 UZA

  „Admin jest po prostu realistą” – ???
  Realista widzi ciemne i jasne strony, i te jasne wspomaga, a nie tylko widzi ciemne strony wspomagając tym samym nihilizm i sianie zwątpienia.

 46. Marucha said

  Re 45:
  Ależ widzę jasne strony.
  Popieram np. koty i tych, którzy się o nie troszczą.

 47. Marucha said

  Ad 46:
  Przypomniała mi się taka scenka z kabaretu Tey…
  Robol Bolek mówi, że traktor się zepsuł.
  Na to jego szef, że nie traktor, tylko jedno koło się zepsuło – ale przecież trzy koła są dobre! Więc po co ten defetyzm?

  Polska to taki traktor, gdzie trzy koła się zepsuły, a czwarte ledwo wisi na jednej śrubie.

 48. Józef Bizoń said

  Odnośnie kotów.

 49. Józef Bizoń said

  ICH TROJE – DOKĄD IDZIESZ POLSKO | TELEDYSK (Official Video)

 50. Józef Bizoń said

  Tym pod ad. 46 p. Marucha gardzi nawet tymi nim zaczadzonymi. Nadajecie się na opiekunów kotów.

 51. Boydar said

  Być zażydzonym, Panie Bizon, to prawie jak być zbizonowanym – przesiąknąć żydowską mentalnością, i tu Gajowy ma oczywiście słuszną rację, bo jak nie stać się zażydzonym jak otwierasz lodówkę a tam żyd, albo chytre żydowskie pułapki, i tak od dziecka, więc jesteśmy zażydzeni. To nie znaczy jednak, że nie dasię odżydzić, dasię, pewnie będzie bolało ale dasię. Niewykluczone że nie wszystkich, trudno.

  Zupełnie inną sprawą są osobniki niepolskie i antypolskie. I mało tu znajdziemy Makuszyńskich, Zarembin czy nawet Kobuszewskich. Zdecydowana większość jest NIEREFORMOWALNA i genetycznie wrogo usposobiona, teraz już nie tylko do gojów ale głównie do swoich. Dlaczego ? – nie bardzo jest co i komu ukraść, koryto robi się puste a Ruski tylko czeka …

  I une są do kasacji. Jako Polak i katolik nie mam patentu co z tym gównem zrobić bo jest tego straśnie dużo.

 52. Crestone said

  Dlaczego ten Duda nie mówi, ale zawsze krzyczy?

 53. Sudbina Srba said

  ad.52
  Crestone
  No, nie zawsze krzyczy. Czasem sie uśmiecha … a nawet śmieje..
  Ale chyba juz nie śmieszy:

  NAJLEPSZE ŻARTY ANDRZEJA DUDY – YouTube

 54. Bezpartyjna said

  „Dlaczego ten Duda nie mówi, ale zawsze krzyczy?”

  Bo on jest mężem swojej żony, czyli ucitelki tanca, no prawie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: