Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kar o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Lily o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  bryś o Wolne tematy (25 – …
  Sudbina Srba o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  miś puchatek o Sprawa biskupa Torres’a – odwo…
  miś puchatek o Wolne tematy (25 – …
  Marucha o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  Marucha o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
  Voodoosch o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  lewarek.pl o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (07 – 2023)

Posted by Marucha w dniu 2023-01-23 (Poniedziałek)

Polski rząd  „wynegocjował” z Unią Europejską warunki przyznania pieniędzy unijnych. Negocjacje polegały na podwinięciu ogona pod siebie i totalnej kapitulacji wobec żądań kryminalnych pierdzistołków z Brukseli.

Jak się okazuje, Polska dostanie niewiele więcej, niż gówno na patyku, bo po pierwsze musi spełnić jeszcze wiele warunków („kamieni milowych”), po drugie zaś pieniądze musi wydać na to, co jej wskaże Unia – prawdopodobnie będą to pierdoły typu ścieżki rowerowe albo wiatraczki. W sumie więc zepsuto polskie prawo, nic nie dostając w zamian.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2023/01/19/wolne-tematy-06-2023/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2023/01/26/wolne-tematy-08-2023/

Gajowy Marucha

Komentarze 233 do “Wolne tematy (07 – 2023)”

 1. misio said

  Banderowscy sataniści …

 2. misio said

  Nieczyste gry upadliny:
  https://sputniknews.com/20230123/ukraine-stockpiling-weapons-provided-by-west-on-territories-of-npp—russian-foreign-intel-1106607699.html

  Dlaczego Rosja nie niszczy całej broni , w tym radarów OP , składów aamunicji banderowców ???
  Ponieważ , banderowcy rozlokowują je zaraz przy elektrowniach atomowych a także w miejscach gęsto zamieszkanych przez cywilów.
  Rosja boi się je zniszczyć w obawie o katastrofę nuklearną albo ludobójstwo cywili , gdy amunicja np wybuchnie pod blokami mieszkalnymi.
  Wiem , że żydowscy propagandzisci tutaj chcieliby , by Rosja takie jatki robiła , bo oni z życciem cywilów się nie liczą a poza tym sami też nie martwią się o życie jakiś nieuzbrojonych ukraińców ( czy jakichkolwiek cywili ) w prowadzonych przez elity zydowskie wojnach.
  Ale to nie jest metoda Rosji !!!
  Rozpierdolić totalnie potrafi każdy głupi , jak ma narzędzia ( środki a Rosja je ma ) … tylko po co ? i co dalej ???

 3. misio said

  Apel do Ukraińskiego Żołnierza Czego bronisz?
  . https://twitter.com/MartinDemirow/status/1617339440724119557

  Kijowski Ekonomista Aleksander Duczak, który wyjechał z kraju, opublikował apel do ukraińskich żołnierzy, których amerykanie wysyłają na rzeź

  Ukraiński żołnierzu! Czego bronisz? Swoją ziemię? Nie masz ziemi. Została sprzedana-jedna trzecia pozostałego terytorium Ukrainy została już wykupiona. Reszta zostanie odebrana za długi, nawet jeśli Ukraina cudem utrzyma się w jakiejś formie-Ukraina jest obciążona długami, zdając sobie sprawę, że nie spłaci żadnych pieniędzy,odda ona pozostałą ziemie, pozostałe firmy,a nawet mieszkania takich jak ty.

  Generałowie potrzebują martwych dusz-dostają pieniądze z zachodu na podstawie liczby żywych, ale zarabiają na różnicy – im więcej takich jak ty zginie, tym więcej będą mieli pieniędzy. Nie muszą płacić twojej rodzinie. Dowódcy mogą wydać w Twoim imieniu dekret spadkowy – a dla nich jesteś martwym źródłem zarobków.

  Żołnierzu Ukrainy!

  Uważaj – nie idź do szpitala z lekką raną-jeśli twoje organy są nienaruszone, istnieje szansa, że pojadą do Europy.

  Chciałeś integracji europejskiej? Możesz ją zdobyć. Kawałek po kawałku. Czarni transplantolodzy śledzą cię. Twoja rodzina nie dostanie ani grosza za Twoje” części ” i twoje życie. Łatwiej Cię zabić na stole operacyjnym, wypatroszonym jak kurczak.

  A jeśli twoja rodzina może pochować Twoje zwłoki, pomyśl, że mają szczęście. Nie obchodzi cię to. Możesz nie przejmować się teraz tak długo, jak żyjesz. A kto i czym nakarmi twoje dzieci, gdy cię zabiją?

  Myśl, póki jeszcze żyjesz !

 4. Czaruś said

  Wybrali ambasadora zdrowia!!!:
  https://www.termedia.pl/wartowiedziec/Ambasador-Zdrowia-2022-Agata-Kornhauser-Duda-czyli-liczy-sie-efekt,50135.html

 5. Głos Prawdy said

  Oto kolejny przykład okultystycznego programowania, które Iluminaci realizują poprzez swoje marionetki w show-biznesie. Zawsze miałam pytanie. Jak działają te wszystkie przepowiednie, jak te wszystkie inscenizowane przedstawienia z pewnymi wskazówkami, strojami, słowami w piosenkach spełniają się potem? Dlaczego jedne się spełniają, a inne nie? Oczywiście słudzy ciemności mogą spełnić tylko to, na co pozwoli Bóg. Ale wszystko jedno. Jakaś magia lub maszyna czasu?
  W niedalekim czasie na scenie showbiznesu wyskoczył niezbyt znany zespół. Army Of Lovers
  – to szwedzki zespół popowy, powstały w 1987 roku. Słynęli z ekstrawaganckiego wyglądu, teledysków wyreżyserowanych przez Fredrika Boklunda (niektóre z nich okazały się zakazane w MTV) i kostiumów zaprojektowanych przez Camillę Tullin…
  Oto co zaśpiewali, album z 1993 r.
  Carry my urn to Ukraine (Army of Lovers) -Zanieś moją urnę na Ukrainę
  Przełumaczony na polski tekst pod tym linkiem
  https://lyricstranslate.com/en/carry-my-urn-ukraine-nies-moja-urne-do-ukrainy.html
  —-
  Tekst angielski
  https://music.yandex.ru/translate/track/76200
  .https://www.youtube.com/watch?v=AWc1Ql71zSs

 6. Głos Prawdy said

  Transseksualista podczas porodu wideo
  https://t.me/ekaterinasinitsynasantoni/297

 7. misio said

  Polska Walcząca i Waffen SS razem

 8. Mykola_Mychalkewycz said

  Nadal nie wiadomo, po jakie licho skandynawscy „zwolennicy Kurdów” (którzy są muzułmanami) potrzebowali spalić Koran przed ambasadą Turcji.

  Nasza wersja jest taka, że akcja (oficjalnie dopuszczona przez Sztokholm) pokazuje, jak bardzo szwedzkie władze nie chcą wstąpić do NATO i jak sprytne sztuczki wymyślają, by tego uniknąć. Jednak „świetny” pomysł wyraźnie wymknął się spod kontroli. Przynajmniej w momencie, gdy w sprawę zaangażował się wielki i straszny Ramzan:

  „Tylko opętani przez diabła, najbardziej bandyccy łajdacy są w stanie próbować wkraczać w święte wartości, nazywając to znakiem protestu. Podobno akcja była koordynowana z władzami w Sztokholmie, ale jestem głęboko przekonany, że ten nikczemny czyn nie tylko został zatwierdzony, ale co więcej, został zainicjowany i opłacony przez siły polityczne. W przeciwnym razie tak rażąco prowokacyjne działanie nigdy nie zostałoby zatwierdzone”

  W sumie wygląda na to, że władze Szwecji będą za przykładem papieża przepraszać Kadyrowa.
  . https://t.me/pl_news_front/8969

 9. Mykola_Mychalkewycz said

  Wczoraj na trasie S3, na wysokości Skwierzyny k. Gorzowa, zginął ojciec wraz z dzieckiem- 10 letnią córką, uderzając w ciężarówkę z przyczepą US Army która stała bez oświetlenia na prawym pasie. Jeśli jechałeś tamtędy, to może masz nagranie tej ciężarówki. Daj nam znać.
  ,,, https://twitter.com/BandytaZKamerka/status/1617158582096592898

 10. Mykola_Mychalkewycz said

  🇷🇺⚔️🇺🇦Oleksii Arestovych – mówi że Rosja planowała i przeprowadzała bezkrwawą operację specjalną: „Gdzieś w ciągu pierwszych pięciu dni – inteligentna wojna i precyzyjne uderzenia. Taka elegancka, piękna, błyskawiczna operacja specjalna wyeliminowała nielicznych, którzy stawiali opór”.

  .https://twitter.com/i/status/1617176607478743040

  ⚡️🇺🇦: Arestovich wydaje się przyznawać, że histeryczne historie o rosyjskiej brutalności były fikcyjne, że pierwsza faza SMO była naznaczona rosyjską niechęcią do krzywdzenia nawet ukraińskich kociąt. Szukali względnie bezkrwawego rozwiązania.

 11. misio said

 12. jx said

  „pieniądze musi wydać na to, co jej wskaże Unia” przynajmniej nie wywalą kasy na benderlandię o czym tak dumnie wspominał żydowiecki cosik parę dni temu. W jednym można się zgodzić z unią ze debili trzeba mieć pod całkowitą kontrolą inaczej zrobią krzywdę sobie i wszystkim wokół

 13. matirani said

  Tez ciekawe: https://youtu.be/ZMVI7kIYijs?list=TLPQMjIwMTIwMjMqRhEygDdbNw&t=43

 14. maksj said

  Prawie wszystkie cywilizacje noszą znamiona diabelskiego namaszczenia jak składanie ofiar z ludzi, np. tzw. cywilizacje Ameryki Środkowej i Południowej – piramid nie budowali Aztekowie czy Majowie, to pozostałość po przedpotopowej cywilizacji – znamienne jest to, że czcili węża, biblijnego diabła – wojny to min. przelana krew dla tego psychopaty.

  Nosiciele germańskiej kultury śmierci w Europie.

 15. misio said

  BASHAR AL-ASSAD : „Neoliberalizm opiera się na promowaniu totalnej moralnej degeneracji i oddzielaniu jednostek od jakichkolwiek zasad, wartości, przynależności i przekonań w celu osiągnięcia tej moralnej degeneracji… są ​​one sprzeczne z samą ludzkością”.

  .https://twitter.com/i/status/1617168998399082497

 16. Boydar said

  „Nowa Germańska Kultura” to prawie jak „Nowa Germańska Medycyna” 🙂

 17. Boydar said

  te śledzie, Panie Gajowy, też jakieś używane …

  ———–
  No niczym Panu nie dogodzi?
  Może tym?

  Admin

 18. Yagiel said

  Zapraszam na mini-wykład dowcipnego Rosjanina/chyba/ o tym, skąd wzięłło sie pojęcie i zapis ‚Państwo Izrael’;
  .https://www.youtube.com/watch?v=0MS1kcVFMHw
  (oczywiście,że z Rosji/Rusi… wygnańcy) Autor tego pomysła nie ukrywazadowolenia z niego 🙂

 19. Głos Prawdy said

  W berlińskim ZOO pojawiło się ogłoszenie: „Proszę nie karmić lampartów pustą gadką Zelenskiego. Zwierzę może zwymiotować!”.
  https://t.me/sanya_florida/6786
  —–
  Nowe technologie mobilizacyjne w regionie Odessy na Ukrainie. Ja to nazywam karetką na drugą stronę życia. Pracownicy biura poboru wojskowego przebrani za sanitariuszy.https://t.me/sanya_florida/6782

  Ukraińcy zmuszeni do ukrywania się przed przymusową mobilizacją
  Mężczyźni w Odessie noszą damskie ubrania, by kupić chleb
  https://sm.news/v-odesse-muzhchiny-nadevayut-zhenskuyu-odezhdu-chtoby-sxodit-za-xlebom-71503-u3t5/
  —–
  Tak wygląda dziś rano mój główny kanał na Youtube. Zostałem wyrzucony z Youtube – usunięto moje główne i zapasowe kanały z 1 mln i 150 tys. subskrybentów jednocześnie bez żadnego wyjaśnienia
  https://t.me/sanya_florida/6785

 20. Yagiel said

  AD/do mksj@14 – wszystkie cywilizacje ;( W ogóle jestem za myśleniem o dziejach powtarzalnych/PER ANALOGIAM
  lUDZIE MOGLIBY UCZYĆ SIĘ NA PRZYGODACH PRZODKÓW, ale jakoś nie chcom ! Nawet bajko-dzieje po nic dziejom…
  a do Ukra… banderowców/faszystów pasuje mojim zdaniem ANALOGIA z… Saxonami te +-1200 lat temu;
  Ukraincy dziś są powieleniem losu Saxów wtedy. A wtedy stało się to;
  na przełomie VIII/IX wieków Karol Wielki Rzeźnik uwziął się na Saxonów i ostatecznie wygrał w bitwie. Po czym w niedzielę
  zrobiłrzecz następującą: zabici to zabici – żywi podzieleni na mężczyzn do ścięcia, na sprzedaż w niewolę i na zostawienie na miejscu w celu wyhodowania psychopatów-wrogów-Słowian! (pod pretekstem, że Słowianie nie pomogli saxom obronić się przed armią KWRz – tak zaczęłąsię DRANG NACH OSTEN – i trwa.
  Więc tera Ukraincy dzieleni są na zabitych w boju, na sprzedanych w niewolników?wersja do JeszczePolski jest honorowa, aledalej na Zaxód…/

  Oczywiście można podejrzewać Kreml, że jest ANALOGIEM KWRz – tego chcą Xazarmafia z psami smyczowymi
  lecz można też widzieć w Kremlu tych Słowian, którzy chcieli/chcą wesprzeć Ukrainców/Saxów w oporze przeciw KWRz
  Nie chcę wdawać się w szczegóły – wyszł, jak wyszło: Kreml próbuje uratować z łap Wielkiego Rzeźnika dziś Xazara/Angola przynajmniej część Ukrainców-współ-Słowian; a czasem więcej Uzechce przejść za wschodnią granicę na tereny Słowian: ich Cywilizacji. Lecz zasadniczo czas na decyzję: czy być neo-Saxwm wielkiego Rzeźniak czy Słowianinem w swej Rodinie – mija! włąśnie mija!

  Trochę późno Kreml postanowił uniemożliwić Wielkiemu Rzeźnikowi uczynienie z Ukrainców Saxonów 2.0
  wszelako stawia sprawę jasno i ostatecznie: psy Rzeźnika/Xazara z Rosji wypłoszone, na U wybite – do Rosji
  Słowianom wstęp wolny… Taka ta Ruska Cuwilizacja, że Dobrych zabijać nie chce – złych wybić musi. A gdzie Wola, tam i Sposób. A wybór jest prawem każdego i każdej spośród Słowian.

  ps/ sądząc po tymmini-wykładzie – część Żydów zechce powrócić do Państwa Rusi: niech więc na początek powrotu zaczną pisać we właściwą/ojczystą stronę 😉

 21. Yagiel said

  No i oszywiście Boydar wiedział pierwszy: Nowa Germańska Kultura… Eeech! mamsija znim… Faszyści ukrainscy to włąśnie Nowa Saxonska „Kultura” (taka ona ukrainska, jak Xazar jest anglikiem czy…)

 22. Peryskop said

  Re 16 Baydur said …

  O! Widać, że miałeś telefon od znajomej expertki de septem perdolens (łac. od siedmiu boleści)

  https://marucha.wordpress.com/2023/01/16/wolne-tematy-05-2023/#comment-1050035

 23. Peryskop said

  Re Yagiel na tropach płaskoziemia

  Czy wzory #214 WT-6 przydały się ?

  Pozdrowienia, też dla My i Ślicznej.

 24. Peryskop said

  Mamy

 25. Boydar said

  @ Pan Gajowy

  to ja już może zostanę przy tych śledziach, może ktoś nie był bardzo głodny, a jednak śledź to śledź, mniam !

 26. Boydar said

  Miałem (22), owszem, ale nie w tej sprawie.

 27. Czaruś said

  ad. 13/ Można słuchać Krzysztofa Karonia, ale… w 10 min.: „… Rosja chce nam poderżnąć gardło… chce nas zniszczyć, ponieważ nas nienawidzi…”. Zadowolony, że rządzi PIS, bo przeciwnicy są za UE, a PIS się przeciwstawia itp. bzdety. W 33 min. chciałby, żeby wygrał PIS, bo będzie miał kolejne 4 lata, żeby zabrać się do roboty i przeciwstawić zamiarom UE, która chce zlikwidować państwa narodowe i stworzyć własną unijną armię. Biedak nie zauważył, że PIS-iory z UE graja do jednej bramki! Wywiad sprzed 11.11.2022 r.

 28. bardzo said

  Panie Boydar, to jest najwidoczniej śledź po petersbursku. Ale bulwersuje sposób podania.

  ———-
  Po łotewsku.
  Admin

 29. Boydar said

  ja się poddaję, muszę coś wciamkać na serio, bo mnie wygnie jak Rurę

 30. Maverick said

  W innym poście zamiściłem link do unijnego dziennika ustaw, ze planują nas karmić robakami ale usunęli.

  Niemcy są znacznie mądrzejszym narodem od Polinioków i ostrożnie podchodzą do eskalowania konfliktu na Upadlinie, gdy poliniackie chłopki pańszczyźniane wasalące się globalistycznym eskimosom koniecznie chcą z Polaków zrobić mięso armatnie.

  Usunęli link transparentni psychopaci w UNI i w Polin ze mają zamiar hodować ich na robakach i świerszczach.

  Chyba usunęli, bo jeszcze suwerenni w EURO kołchozie europejskim przejrzeli by na oczy co knują.  
  Z zachowań tych w Polin wnioskuję, że po wymordowaniu naszych elit poprzez chazarskich komuchów vel eskimosów  i Hitlera reszta ma naturę chłopków pańszczyźnianych.

  Chłopki pańszczyźniane oczekują ze decyzje dla nich będą podejmować ich Panowie, ktorych się boją i respektują bo za nich myślą i kreują im narrację. Stąd dlatego przyjmują upokarżanie unijnych teokratycznych biurokratów i psychopatów, bo czekają na ich mamonę bo sami gospodarować nie potrafią.

  Suwerenni jak narazie są równi i nikt nie odziedziczył sobie prawa bycia ponad innymi. Suweren obawia się Boga i naruszania jego praw, bo one stanowią dla nich kod etyczny i moralny. Każdy lewak i psychol lubi się wywyższać. Dlatego poliniackie pachołki pańszczyźniane nigdy nie powinny być dopuszczone do rządzenia w Polin.

 31. osoba prywatna said

  ŻYCIE PO 2030 ROKU – ”2 JAJKA TYGODNIOWO I GODZINA SMARTFONA DZIENNIE”
  https://inny.info/wielkie-niewiadome/zycie-po-2030-roku-2-jajka-tygodniowo-i-godzina-smartfona-dziennie/

 32. Yagiel said

  Peryskooie – dziękuję ! a przydały się, jak wszystko, co za trudne… 😉

  ale teraz mam bombę ! niestety burzącą… Walentin Katasonow powiedział, co iwe, o planach Cyfrowej Waluty CBDC:
  To Cyfrowy Konz-Łagier Globalny ! Obóz Koncentracyjny przy pomocy w 100 % z łaski władzy danych pieniędzy pik-pik ! znaczy żadnego papierka ! Tylko ocena każdego osobno a ‚Kitaj i wydzielanie każdemu wg grzeczności…
  .https://www.youtube.com/watch?v=HIqkDO4aM2g
  Zamordowanie krypto-walut było zapowiedzią Wielkiego Krachu robionego nam/ludzkości przez XazarMafię !
  Katasonow mówi, że wiele-wiele większego od kryzysy 29-… To jest zaplanowany Globalny Krach w celu wymuszenia na ludziach, na nas przyjęcia cyfrowej waluty w postaci dochodu gwarantowanego ! Innego pieniądza/dochodu nie będzie ! znaczy MA NIE BYĆ. 9i to się bardzo zgadza z zapowiedziami Jackowskiego, niestety)
  Wojna na Ukrainie trwa tylko po to samo, po co zrobiono gówno-prawdę FAKEdemię: dla wykreowania Kryzysu !!!

  I niestety, wygląda na to, że cała ta operacja odebrania nam realnych osobistych pieniędzy
  pilotowana jest, napędzana jest przez Chiny – co oznacza, że Chiny są pacynką XazarMafii; może nawet są chętnym prymusem XM ? Jęśłi więc Katasonow nie oaszibajet’sia w marcu’23 mamy mieć wybuch – zaplanowany – niespodziewanego MEGAkryzysu – wtedy wojnenka na U przestanie być potrzebna, no ok, zacznie przestawać być potrzebna… Katasonow powołuje się na wypowiedzi pewnej Amerykanki-finansistki, bodaj Kathrin CośTam:
  rzecz w tym, że FED/Amerykanie nagle w 21 ogłosili, że będą się ścigać w Chinami w sprawie e-waluty CBDC, a w zeszłym roku okazało sę, że najgłówniejsze Banki Centralne – patrz Lozanna czy Genewa – będą grały we wspólną grę
  Globalna e-Waluta – Bank Centralny FR też… Więc jeśli katasonow się nie myli (raczej nie) to może mylę się ja, nie całkiem wiernie oddając jego wieści/ostrzeżenia… Obym się mylił !
  A skojarzyły misie wtedy, kiedy przeczytały, że Europejsja daje nam pieniądze, Ale z twardymi rubryczkami co-na-co…
  Tak że Jx@12 będzie uprzejmy wziąć to pod uwagę: wszysscy debile są aktorami i wszystcy naprawiacze debili sa aktorami: to podzielone klałny, które pracują na tego samego Dyra CYRK ! I takix akcji nakłądania kagańców pieskom, psom, psiskom – chcą i Wilkom – bardzo wiele na świecie teraz. Spieszą się zakłądać e-smycze. szkoda słów.
  posłucham Katasonowa jeszcze raz; może coś innego wysłyszę ? Lecz wątpię…I pora na realne myślenie: zad/o/UM-ę

  ps/ Gonczar jest optymistą: Ziemia jest wyczyszczona ! no ale ziemi – i jemu – nie zależy na ludziach w ich masie… No i też mówi o marcu’23 jako poworotie albo…

 33. osoba prywatna said

  Davos – kościół swiatowego marksizmu. Jęki Shwaba przy pohulance pahołków.
  https://jantwardowski.neon24.org/post/170587,davos-marksistowskie-pandemonium

 34. Maverick said

  #31 ja w Grudniu wydałem pierwszy raz 400 dolcy na jedzenie w jednym miesiącu i nic specjalnego to nie było.

  Najszybciej drożeją jajka, mięsa, ryby ale wszystko poszło do góry. I nie jest to wina Rosji jak twierdzą nieuki globalistyczne tylko drukowanie pieniądza bez pokrycia jest powodem tej inflacji. Koniecznie będą chcieli nas nauczyć jeść robaki. Wtedy ludzie będą musieli robić listy globalistycznych tyranów i ich stawiać przed sądami obywatelskimi.

 35. misio said

  gnida Mentzen ujawnia tajniki OSZUKIWANIA w prawyborach Nowej Nadziei

 36. misio said

 37. osoba prywatna said

  Najgroźniejsze Zwierzęta AMAZONII

  .https://www.youtube.com/watch?v=qB2ei2sXNVQ

 38. Greg said

  @ 31
  Po 2030r. życia nie będzie !? /proroczy film, warty przypomnienia/.

  .https://www.youtube.com/watch?v=o06UvHgahr8

 39. Greg said

  Nie przepadam za rapem, ten jest taki ,,wyjątkowy” ze względu na słowa i ma już 9 lat.

 40. Greg said

  @ Misio
  Bosak też.
  .https://www.youtube.com/watch?v=pcvq9sZnDzo

 41. misio said

  Maciak pełen werwy ,jest ciekawiej

 42. Yagiel said

  AD/di Greg/proroczy film – oglądałęm go z uwagą; przestałem w momencie [pocz. 12 min.] postawienia tezy, że nieuchronne przeludnienie musi doprowadzić do załąmania cywilizacji – uwaga moja; samo w sobie przeludnienie nie ! pewien styl życia tak ! nie ma przeludnienia w Indiach czy Bangla Desz – jest przegłupienie życia/cywilizacji zaxodniej…
  ale czerwona lampka zapaliła mi się dopiero potem, gdy pokazania, że prof. Meadows wyraził swe „proroctwo naukawe” na zamówienie Klubu Rzymskiego; bo KRz nie zamawia proroctw – zamawia scenariusze zagłady do wykonania !
  więc to nie był „projekt badawczy” na zlecenie Klubu Rzymskiego – to był Projekt Ludobójczy na zlecenie KRz: co zrobić, żeby do tego doszło ?!
  W tym momencie dalszy ciąg filmu jest oczywisty i fałszywy – jako in-doktryna’cja, jako mental-tresura…

  Zapewne pan Greg nie zdodzi się z takim mojim widzeniem tego filmu oraz całego „proroctwa” – wyrażam moją nieufność, jak on wyraża swoją ufność: tyle.

  a co do dat 2030-40: czas „proroctwa” przyśpieszył, bo opór/rozsąd jest nad spodziewanie Klubu Rzymskiego/XazarMafii – mam obawy, że aktualne daty to 2021-24/25… Co nagle, to po dyable; a gdy się dyabeł śpieszy – pora nam czy wam wysiąść z jego „proroctwa” (jeśli kto do niego wsiadł) i popatrzeć: dokąd jedzie ?
  zresztą ten film pokazał, dokąd jadą dyabły – i to jest pożyteczne NOLENS-VOLENS – czyli jednak istnieje Przymus Mówienia PRAWDY 😉 AUTOreklama.

  Oczywiście piszę to AD REM, nie AD PERSONAM, których nie znam. Lecz, jak to mawiał pewien bajko-pisarz polski…
  Kto czytał uważnie – wie co 😉
  (więc i ja przepraszam, że się powtarzam jak jaki belfer)

 43. Greg said

  @ 38
  ,,wart” , znów za szybko.

 44. errorous said

  Zagrożony 25 latami więzienia za … publikowanie książek historycznych!

  EWIZJONISTA PISARZ i badacz Germar Rudolf został niedawno oskarżony przez niemiecką prokuraturę o publikowanie w CODOH (Komitecie Otwartej Debaty o Holokauście) w Stanach Zjednoczonych. [Publiczne kwestionowanie żydowskich opowieści o ich rzekomych stratach w II wojnie światowej jest nielegalne w Niemczech i wielu innych krajach – ale nie (jak dotąd) w kraju adoptowanym przez Germara, USA. — wyd.]

  Oczywiście Niemcy nie mają jurysdykcji nad publikowaniem materiałów, które są legalne w Stanach Zjednoczonych. Dwa lata temu Germar został skazany na dwa lata w zawieszeniu za drobne przestępstwo. Tuż przed zakończeniem okresu próbnego sąd nakazał mu odbycie pozostałej części okresu próbnego w umożliwiającej lokalizację bransoletce zakładaną na kostkę. Ponieważ jego okres próbny dobiegał końca, Germar nie miał powodu by gdzieś uciekać dlaczego więc władze nagle zechciały, aby lokalizacja Germara była stale monitorowana?

  Germar uważał, że bransoletka na kostkę została mu założona, aby ułatwić Niemcom aresztowanie go i deportację do Niemiec – więc odmówił i usunął się z zagrażającej jurysdykcji, utrzymując swoje obecne miejsce pobytu w tajemnicy. [Germarowi grozi 25 lat w niemieckich więzieniach, jeśli zostanie tam wydany. Może zostać zmuszony do przeprowadzki do innego kraju.]

  http://varapanyo.blogspot.com/2023/01/zagrozony-25-latami-wiezienia-za.html?m=1

  Holokaust Prawdy – uczony Vincent Reynouard aresztowany za poglądy historyczne!
  Aresztowany za swoje opinie w Szkocji: francuski uczony Vincent Reynouard

  FRANCUSKI UCZONY REWIZJONISTA Vincent Reynouard został aresztowany w Szkocji w zeszłym miesiącu, 10 listopada 2022 r. Obecnie przebywa w celi więziennej w Edynburgu, gdzie pozostanie do 23 lutego przyszłego roku, kiedy sąd zdecyduje, czy powinien zostać poddany ekstradycji do Francji, gdzie zostałby uwięziony na mocy prawa tego kraju ograniczającego badania historyczne i naukowe. (Kolejne posiedzenie sądu odbędzie się 8 grudnia br., ale sprawa główna zostanie rozpatrzona dopiero w lutym.)

  Vincent Reynouard zbudował swoją reputację naukowca dzięki szczegółowemu ponownemu zbadaniu tego, co nazwano „Masakrą w Oradour”, i stał się jednym z wiodących na świecie sceptycznych badaczy „Holokaustu”. Czytelnicy frankofońscy powinni odwiedzić jego doskonałą stronę internetową. https://blogue-sc.com/

  Brytyjscy i amerykańscy czytelnicy mogą być zszokowani, że wyspecjalizowany oddział policji z SO15 – Counter-Terrorism Command, skierowany z Londynu, zrobił nalot na małą szkocką wioskę, by aresztować 53 letniego badacza, nie oskarżonego o nic co byłoby przestępstwem w Wielkiej Brytanii.

  http://varapanyo.blogspot.com/2023/01/holokaust-prawdy-uczony-vincent.html?m=1

 45. Peryskop said

  23.01.2023 Jacek Saryusz-Wolski

  Eva Kaili „wpadła” przez kontakty z Moskwą

 46. NASTĘPNY ŻYD na najważniejszym urzędzie rządowym USA pierdziucha Bidena said

  Najważniejszym państwowym urzędem i urzednikiem w żydoskiej MELINIE „biały dom” jest:
  „White House Chief of Staff” po polsku: „Szef Personelu Białego Domu”. Ten stołek z pieniedzy podatnika „płaci” rocznie od $180,000 do $220,000
  Prezydent USA otrzymuje zapłatę-pensję roczną w granicach od $400,000 do $500,000 rocznie.

  Osobnik w funkcji „White House Chief of Staff” podejmuje OSTATECZNĄ decyzję w sprawach zatrudniania personelu, kto zostanie ZATRUDNIONY lub WYRZUCONY z „pracy”(urzedu) w NAJWYŻSZYCH NIE wybieralnych stanowiskach i urzędach w USA, a wtym w tej żydoskiej MELINIE „biały dom” i WIELU innych urzędach szczególnego znaczenia w Waszyngtonie i na prowincji jak np. służb specjalnych w USA … itp.

  Ta funkcja NIE jest wybieralna, lecz to jest prywatnym ŻYCZENIEM urzędującego tzw. „prezydenta” USA, który wstawia na ten stołek, tego komu on „ufa” i zna się z tym osobnikiem na ogół od wielu lat na którym polega w 100%.

  Otóż wczoraj 22-I-2023 podał się sam do DYMISJI z tej funkcji „Szef Personelu Białego Domu” czyli żyd o nazwisku Ron Klain, z którym ten OSZUST Joe Biden był kumplem przez ostanie 50 lat. Ten żyd był ZAWSZE cieniem tego Bidena.

  REZYGNACJA tego, żyda Ron Klain z funkcji „White House Chief of Staff” jest WIELKĄ porażką dla Bidena. To oznacza, że coś TRYFNEGO się dzieje w MELINIE i ten „pomagier” woli się „zmyć” i mieć spokój, jak teraz zaczną PRZEŚWIETLAĆ już tak DOKŁADNIE wszystkie kryminalne przestępstwa rozwydżonego Bidena, którego na stołek „prezydenta USA” wstawili „trylionerzy”, bo przecież ostanie „wybory” to była zafałszowana FARSA

  Tydzien temu i do dzisiaj na konferencjach prasowych przedstawiciele ZAKŁAMANYCH „centralnych medów USA” zaczeli zadawać bardzo NIEWYGODNE pytania i „rzecznik” Bidena bardzo się zdenerwowała i powiedziała publicznie, że do „dzienikarza” CBS i CNN:

  „że umówliśmy się jakie pytania bedziecie mi zadawać na konferencji prasowej, a wy co, jesteście nie lojalni i zadajecie takie NIEWYGODNE pytania . . . a prezydent i nasz urzad prezydenta i inne urzedy były zawsze dla was takie PRZYCHYLNE …” … SIĆ!

  Od 70 lat jest tak w USA, że ZAWSZE ŻYD jest „White House Chief of Staff” no wiec JAK mogłoby być inaczej i dzisiaj pierdziuch stary OSZUST Biden zatrudnił NOWEGO starego ŻYDA na ten stołek o nazwisku:

  Jeff Zients

  i prasa żydowska w USA i Izraelu z wielką RADOSCIĄ znowóż przyjeła tą wiadomośc piszac:

  ” . . . Prezydent Joe Biden wybrał swojego drugiego żydowskiego szefa sztabu, a Jeff Zients, lat 56, on ma przejąć stanowisko Rona Klaina 7 lutego 2023r.
  W imieniu wszystkich żydowskich SENATORÓW w Senacie USA, Senator Ted Kaufman powiedział izraelskiej prasie, że Zients jest: „niewiarygodnie dobrze wykwalifikowany do tej pracy i jest kimś, kogo prezydent widział w akcji” …
  Zobaczcie tutaj żydoskie opinie na ten temat:

  https://www.clevelandjewishnews.com/jns/jeff-zients-to-be-next-white-house-chief-of-staff/article_635c10d9-41d3-53f0-a1ab-719554308793.html

 47. osoba prywatna said

  “Polacy” na Kremlu
  https://bb-i.blog/2023/01/23/polacy-na-kremlu/

 48. Peryskop said

  ‼️OBRAZY CIAŁA, ZANIEDBANIE, MORDERSTWA?

  ZAWIADOMIENIE KARNE PRZECIWKO LAUTERBACH, EMA I PEI ‼️

  W Szwajcarii bankier inwestycyjny Pascal Najadi zaczął: złożył skargę karną przeciwko szwajcarskiemu „ministrowi zdrowia”, Alainowi Bersetowi. Najadi postrzega swoje wypowiedzi na temat szczepień jako oszustwo opinii publicznej. Teraz uaktywnił się również prawnik w Niemczech, który wnosi oskarżenia karne nie tylko przeciwko Karlowi Lauterbachowi, ale także przeciwko unijnemu organowi antynarkotykowemu i Instytutowi Paula Ehrlicha. Między innymi wyraża się podejrzenie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu prowadzącego do śmierci, zabójstwa i zabójstwa oraz nieumyślnego spowodowania śmierci……..”

  „……Po niemieckim ministrze zdrowia Karlu Lauterbachu, wbrew do obecnego stanu wiedzy, donosił o „szczepieniu bez skutków ubocznych” i wciąż bez skrępowania wprowadzał opinię publiczną w błąd co do rzekomej skuteczności szczepienia mRNA. Pytanie dr Weikla, czy coś podobnego jest możliwe również w Niemczech, jest dość oczywiste.

  Jednak sytuacja prawna w Niemczech różni się od szwajcarskiego kodeksu karnego. Przestępstwo nadużycia stanowiska nie istnieje w niemieckim kodeksie karnym. Weikl był w stanie znaleźć następującą możliwą procedurę po konsultacji z prawnikiem: Tylko ustawa o reklamie leków (HWG), która wymaga prawdziwych informacji, może być wykorzystana […] Lub w połączeniu z ustawą o ochronie przed infekcjami (IfSG) oraz obowiązek szczepienia (lub Obowiązek tolerowania np. dla członków Bundeswehry), w razie potrzeby przestępstwo „przymusu w urzędzie” §240….

  Wywiad z 2 stycznia 2023, źródło: https://www.mwgfd.org/2023/01/strongstrafanzeige-gegen-gesundheitsminister-wegen-fehlinformation-geht-das-auch-in-deutschland-oder-osterreich-strong/

  To sformułowanie było ewidentnie zbyt „pobłażliwe” dla prawnika Wilfrieda Schmitza, który prowadził już postępowanie w sprawie skarg wojskowych dwóch wysokich rangą oficerów Bundeswehry przeciwko obowiązkowi tolerowania zastrzyków Covid-19 (przed Federalnym Sądem Administracyjnym w Lipsku zeszłego lata), dlatego wysłał e-mail o następującej treści do dr. [Ronald] Weikl napisał:

  Przedstawienie to jest rażąco błędne i skrajnie trywialne.

  Mogę jedynie założyć na twoją korzyść, że nie udzielono ci porady prawnej w tej sprawie lub że zostałeś rażąco źle poinformowany.

  Jeśli Minister Zdrowia, w szczególności celowo wprowadzając w błąd, że zastrzyki Covid-19 są „wolne od skutków ubocznych”, wbrew swoim obowiązkom prawnym, wprowadza w błąd całe społeczeństwo, to tutaj należy również zbadać najpoważniejsze przestępstwa, takie jak zabójstwo, w szczególności (tj. nie tylko) zabójstwo charakterystyczne dla podstępnych.

  Ponadto przestępstwa zgodnie z AMG (ustawa o lekach)

  Wreszcie w tym kontekście należy zbadać przynajmniej (!) podżeganie do popełnienia poważnych przestępstw przez osoby trzecie, które było wspierane lub możliwe dzięki takim publicznym fałszywym zarzutom.

  Jego stwierdzenie, że zastrzyki Covid 19 były również „wysoce skuteczne”, było – jak już dawno udowodniono – oczywiście również celowo błędne. Ale z kłamstwem o wolności od skutków ubocznych dowód jest dużo łatwiejszy.

  Dla Twojej informacji załączam moją skargę karną przeciwko osobom odpowiedzialnym za PEI itp. Zakładam, że Twoje stowarzyszenie będzie w przyszłości dokładniej informować odwiedzających swoją stronę główną. Ponieważ nie powinieneś sprawiać wrażenia, że ​​chcesz odwrócić uwagę od prawdziwej winy kryminalnej osób odpowiedzialnych głównie za podawanie zastrzyków Covid-19….”

  💥 ZOBACZ TUTAJ
  https://t.me/horst250936/3210 💥

 49. misio said

  banderowcy zmienili nazwę pierwiastka chemicznego „Moskwij” na „Ukraina”, demonstrując w ten sposób całemu cywilizowanemu światu ich intelektualną przewagę i kolejne zwycięstwo nad Putinem.

  Naprawdę pojebany naród.💥💥💥

  https://t.me/i20028843/46152

 50. Jowram said

 51. osoba prywatna said

  DEMISTYFIKACJA ASTROLOGII: “Zodiak tropikalny – starożytny blef”
  https://ewodnik.pl/wiadomosci/astrologia/demistyfikacja-astrologii-zodiak-tropikalny-starozytny-blef

 52. misio said

  zagraniczne tv mówią ze w reżimowym polinie jest totalny zamordyzm i dezinformacja

 53. Yagiel said

  na dzieńdobry króciutki film os Siriusa, że Elon Musk oszalał, bo udowodnił, że Ziemia to nie kula…
  .https://www.youtube.com/watch?v=p18cK-9hXAc
  oczywiście rozumiem to 5/10: czego na jakiej wysoko nie można widzieć jednocześnie z Hawajów i Alaski – ?
  Może ktoś z-UM-ie to wyjaśnić: przeciw Siriusowi albo przeciw… W każdym razie zjawisko spiralne naniebne było, pod konkretną datą i godziną ! a czy bywa/ło często i np. VvG je widział i namalował – ?

 54. misio said

  Stany Zjednoczone nie wyślą swojego czołgu M1 A2 Abrams z obawy, że zostanie zniszczony, co zaszkodzi sprzedaży czołgu w USA.
  Rosja ma pociski przeciwpancerne zdolne do zniszczenia amerykańskiego (i niemieckiego ) czołgu, a Ukraina jest „rynkiem”, na którym kraje sprzedają swoją broń na całym świecie.

 55. revers said

  Czyli od 3 stycznia szlachta koniecpolska wp.dala z owadzimi dodatkami toksycznymi jak chityna, ecdisteroczne inne zwiazki chemiczne , bakterie, grzybnie ktore sa tylko przyswajalne ptakom.

  Sz.k.P. jedzac insekty udaje ze spozywa zdrowe i zyciodajne ciasteczka i buleczki paryskie lub brukselskie z Berlina.

  https://uncutnews.ch/sie-wollen-dass-du-ohne-dein-wissen-insekten-isst/?fbclid=IwAR1h_N6m6bEnvVHfMSKOEdH39GOUYKyk0wNwtqn9fTqJRhJgMn0UZw0GiYE

  tylko opracownia naukowe, te trafniejsze,o tym gina na uczelniach od Lizbony po Labe.

  „Wirus” jest tak naprawdę pasożytem. Owad. Organizm ludzki nie potrafi rozłożyć chityny (egzoszkielety owadów i skorupiaków). Jest to toksyna, która się gromadzi. Ivermectin jest chitynazą (rozkłada chitynę), dlatego działa. Wielu starych ludzi bierze glukozaminę (chityna). Ludzie, którzy mają alergię na skorupiaki mają reakcję anafilaksji na szczepionkę (ponieważ vax jest chityną i są na nią uczuleni). Zamknij ludzi w domu na miesiące, a będą wdychać roztocza kurzu (chityna). Kiedy naukowcy chcą wywołać udar lub atak serca, wstrzykują chitynę i tworzy się skrzep. Chityna reaguje z kwasem mlekowym (sportowcy) tworząc skrzepy. Mówią ludziom, żeby nie ćwiczyli po wstrzyknięciu. Autopsje ofiar vax pokazują duże białe włókniste skrzepy, o konsystencji kalamburzy (kalamburza to chityna). Chityna przyspiesza powstawanie guzów. Kiedy nosisz maskę, twoje płuca nie są w stanie wyrzucić martwych komórek i roztocza kurzu rozwijają się w twoich płucach. To jest przyczyna „białych płuc”. „Shedding” to zakażone roztocza, które wykaszlały się.

  Dlatego chcą, żebyś zjadł roztocza.

  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21665272/
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6681126/
  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24958781/
  https://pubs.rsna.org/doi/abs/10.1148/radiol.2361040669?journalCode=radiology
  https://www.nature.com/articles/srep45751

 56. revers said

  Marokańskie MSZ, komentując dostawę czołgów T-72B na Ukrainę, wydało dość sensacyjne oświadczenie: okazuje się, że to nie samo państwo arabskie je dostarczyło, ale Czechy, łamiąc umowę na modernizację marokańskich czołgów, po prostu przekazały je Ukrainie bez zgody samego Rabatu.

  Innymi słowy, ludzie zapłacili za modernizację swojego sprzętu i oczywiście przywieźli go do Europy w tym celu. Ale Czesi (wykazując niesamowitą hojność na cudzy koszt) je po prostu zabrali i oddali osobom trzecim bez zgody właścicieli, nie rekompensując im zupełnie niczego.

  Innymi słowy, Czesi zrabowali warte wiele milionów dolarów marokańskie mienie wojskowe. Ale skoro to wszystko w imię wojny z Rosją – to wszystkie sądy międzynarodowe będą udawać, że nic się nie stało.

  No i pepiczki przylapane na harnasiowym zbojectwie praskim, a marokanom bohemia bez ciezkiej broni.
  Choc i w maroku za duzo eskimosow, dobry geszeft pryzdobic owieczke diablim ogonem i kase zgarnac.

 57. Ad. 13 (link)

  Bicie piany. Bez precyzyjnych definicji, to rozmowa o niczym.

 58. Zenon_K said

  Re 54 Revers
  A mówili, nie tylko radiu, że pepiczki to takie mundre, rozsądne i pewnie jeszcze inteligentne a nawet odważne.

  To jest stado tępych, niewierzących a obleśnych tchórzy i zdrajców – samych siebie. Wątpię, pomiędzy nimi Słowianie byli większością.

 59. Zenon_K said

  Za 2 czy 3 godziny Ksiądz Michał Woźnicki ma rozprawę sadowa o znieważenie brodatych a nie skośnookich.

  To będzie pewnie rozprawa dziesięciolecia.

 60. Peryskop said

  Zrozumieć historię defensteracji

  Człowiek, który stworzył mentalność Czechów. Spacer śladami Jana Husa po Pradze

  https://podroze.onet.pl/ciekawe/czlowiek-ktory-stworzyl-mentalnosc-czechow-spacer-sladami-jana-husa-po-pradze/srcp5s9

  MARCIN GONERA 19.01.2023

  Jan Hus zrewolucjonizował Czechy. Jego postępowe nauki doprowadziły co prawda do wyjątkowo krwawych wojen religijnych, ale stały się również jednym z fundamentów mentalności Czechów. Obecnie husytyzm nie jest nad Wełtawą popularny, ale postać czeskiego reformatora jest dla naszych sąsiadów nadal wyznacznikiem tożsamości.

  • Jan Hus zginął w Konstancji za herezję, pomimo listu żelaznego od Zygmunta Luksemburskiego

  • Gdy stał na stosie, ostatnie słowa, które wypowiedział, brzmiały: „O, sancta simplicitas”

  • Odwiedzając Pragę, warto zapoznać się z historią czeskiego bohatera narodowego

  Był rok 1415, Konstancja nad Jeziorem Bodeńskim. Trwał sobór powszechny zwołany w celu zakończeniu schizmy zachodniej. W zgromadzeniu uczestniczył rektor Uniwersytetu Praskiego, Jan Hus, zaproszony przez Zygmunta Luksemburskiego. Czech otrzymał list żelazny, ufając, że zagwarantuje mu on bezpieczeństwo. Wygłosił swoje rewolucyjne tezy, broniąc się przed oskarżeniami o herezję.

  Podważał autorytet papieża, krytykował grzechy kleru, opowiadał się za ograniczeniem struktur kościelnych, postulował wprowadzenie języków narodowych w liturgii i przyjmowanie Komunii św. pod dwiema postaciami. Uważał także, że należy ograniczyć Tradycję jako źródło wiary i uznać, że fundamentem jest wyłącznie Pismo Święte.

  Jak na tamte czasy, tezy istotnie kontrowersyjne.

  Jan Hus na soborze w Konstancji, obraz Václava Brožíka

  Dlatego, wbrew zapewnieniom Zygmunta Luksemburskiego, że po przybyciu na sobór nie spadnie mu włos z głowy, Hus został wyprowadzony poza miasto, na głowę nałożono mu hańbiącą czapeczkę heretyka i żywcem spalono na stosie.

  Spalenie Jana Husa w Konstancji

  Gdy stał ze skrępowanymi rękami, ostatnie słowa, które wypowiedział, brzmiały: „O, sancta simplicitas” („O, święta naiwności”).

  Były one reakcją na zachowanie starszej kobiety, która podkładała pod stos suche gałązki, przekonana, że postępuje słusznie.

  Pomnik w miejscu spalenia Jana Husa podczas soboru w Konstancji w 1415 roku

  Jan Hus zginął w Konstancji, w Niemczech. W miejscu, gdzie spłonął, dzisiaj stoi jego pomnik. Choć oczywiście najwięcej miejsc z nim związanych znajduje się w Czechach. Odwiedzając Pragę, warto zapoznać się z historią tego czeskiego bohatera narodowego.

  Kaplica Betlejemska – tu wszystko się zaczęło

  W Kaplicy Betlejemskiej usytuowanej na Starym Mieście wszystko się zaczęło. To w niej Jan Hus zaczął przedstawiać szerokiej publiczności swoje kontrowersyjne poglądy. Została ona wybudowana w latach 1391-1394 specjalnie dla nowego ruchu religijnego.

  Kaplica jest pod wezwaniem dzieci betlejemskich, tych zamordowanych na polecenie króla Heroda, dlatego nazywana też była Kaplicą Niewiniątek. Na nabożeństwach odprawianych w kaplicy można było wygłaszać kazania wyłącznie w języku czeskim. Jan Hus był świetnym mówcą, umiejącym porywać tłumy. Zostawił po sobie około 3 tys. kazań wyodrębnionych w 9 kolekcjach. W tej kaplicy przemawiał do wiernych przez 10 lat. Wygłaszał regularnie kazania niedzielne oraz świąteczne.

  Kaplica Betlejemska w Pradze

  Dla czeskiego reformatora kazanie było najważniejszą formą ewangelizowania, ważniejszą nawet niż sama Msza św. Uważał, że tylko w ten sposób można przełożyć sens Biblii na aktualne czasy i upowszechnić naukę Chrystusa. Stąd również wybór nazwy kaplicy. Betlejem to po hebrajsku „dom chleba”, a według Husa słowo Boże głoszone przez duchownych ma być codziennym chlebem, który otrzymują wierni. Kazania głoszone przez Husa przyciągały tłumy zwolenników, ale ściągnęły również na autora falę krytyki. Ostatecznie kaznodzieja został wygnany z Pragi, a papież Aleksander V wydał bullę zakazującą Husowi głoszenie kazań w Kaplicy Betlejemskiej.

  W XVII wieku, po tragicznej dla Czechów bitwie na Białej Górze z 1620 roku, na skutek przymusowej rekatolicyzacji, Kaplicę Betlejemską przejął zakon jezuitów. Po kasacie zakonu w XVIII wieku kaplica niszczała, aż w końcu Austriacy polecili ją rozebrać. Obecna Kaplica Betlejemska to tak naprawdę rekonstrukcja budowli dokonana po II wojnie światowej przez władze komunistyczne.

  Dlaczego komuniści znani z wrogości do religii odbudowali świątynię? Oczywiście w celach politycznych. Komuniści wykorzystali postać Jana Husa w swojej narracji, przedstawiając go jako obrońcę prostego ludu oraz prekursora komunizmu wrogo nastawionego do katolicyzmu.

  Pomnik, który nigdy nie został odsłonięty

  Jan Hus jest dla dzisiejszych Czechów bohaterem narodowym. 6 lipca – dzień spalenia Husa na stosie, jest w Czechach świętem narodowym i dniem wolnym od pracy. Na głównym placu stolicy Czech – Rynku Staromiejskim – stoi monumentalny pomnik reformatora. Został tu postawiony w 500 rocznicę śmierci Husa. Pomnik powstał w 1915 roku, mimo że Czechy były jeszcze wówczas pod rządami Austriaków.

  Pomnik Jana Husa w Pradze

  Jest to monumentalne dzieło Nicolo Galiero. Widzimy na nim nie tylko samego Husa, ale również bojowników husyckich. Został ufundowany ze składek publicznych i co ciekawe, nigdy nie został uroczyście odsłonięty. W 1915 roku trwała wojna, więc uznano, że nie można organizować uroczystości. Odłożono ceremonię na czas późniejszy, a po zakończeniu I wojny światowej uznano, że minęło zbyt dużo czasu, żeby organizować uroczystość odsłonięcia pomnika, który od dawna już stoi.

  Kilkanaście metrów od pomnika stoi natomiast katolicka kolumna Najświętszej Maryi Panny. Obecna kolumna została odsłonięta w 2020 roku, ponieważ poprzednią w 1918 roku, czyli w roku odzyskania niepodległości, zniszczyli prażanie, widząc w niej symbol habsburskiej dominacji. Tamta kolumna była wotum za ocalenie miasta przed inwazją szwedzką, o czym nie wszyscy niszczący ją, pamiętali.

  Plan odbudowy kolumny powstał już 1989 roku, jednak w laickich Czechach nie wszystkim podobało się, że w centrum stolicy obok pomnika Jan Husa stanie katolicki, maryjny symbol. Rozpoczęły się negocjacje. Strona katolicka zobowiązała się, że na fasadę kościoła Najświętszej Maryi Panny przed Tynem stojącego na Rynku Staromiejskim, powróci złoty kielich – symbol husytyzmu. I rzeczywiście, gdy spojrzymy na fronton pięknej gotyckiej świątyni, ujrzymy kielich oznaczający jeden z postulatów Jana Husa, czyli Komunię świętą pod dwiema postaciami.

  Spacerując po Pradze śladami Husa, nie można oczywiście nie wejść do wspomnianego kościoła NMP przed Tynem. To jeden z najpiękniejszych kościołów gotyckich w Pradze. Od XIV do XVII wieku była to najważniejsza świątynia husycka. Obecnie należy do Kościoła katolickiego.

  Husytyzm kiedyś i dziś

  Obowiązkowym punktem programu dla osób chcących poznać husytyzm jest też kościół św. Mikołaja w Pradze. Położony on jest na rogu Rynku Staromiejskiego. Jest to piękna barokowa świątynia z wysoką kopułą mierzącą 46 metrów. Kościół ma też dwie wieże o wysokości 47 metrów. Do 1904 roku tylko jedna wieża miała wewnętrzne schody. Żeby dostać się na drugą wieżę, trzeba było po drewnianym, niezbyt stabilnym mostku, przejść z jednej wieży na drugą.

  Wewnątrz kościoła uwagę przykuwa ogromny żyrandol. Jest to dar cara Aleksandra II z czasów, gdy kościół pełnił funkcję prawosławnej cerkwi. Obecnie jest to główna świątynia Czechosłowackiego Kościoła Husyckiego.

  Pojawienie się ruchu husyckiego w Czechach wywołało wielkie niepokoje społeczne, których efektem były wojny religijne. Impulsem do wybuchu powstania husyckiego były kazania Jana Želivský’ego – husyckiego kaznodziei, który nawoływał do podjęcia walki. Wszystko zaczęło się w pięknym, ale jeszcze nieukończonym kościele Matki Bożej Śnieżnej. To w tej świątyni swoje płomienne kazania głosił Jan Želivský.

  Kościół Matki Bożej Śnieżnej w Pradze

  Skutkiem rebelii było niszczenie kościołów, pobicia i mordy. To wtedy [30 lipca 1419 – przyp Perry] doszło też do pierwszej defenestracji praskiej, czyli wyrzucenia przez okno rajców wyznania katolickiego. Miało to miejsce w Ratuszu Staromiejskim w czasie procesji, której przewodził Jan Želivský. Tłum husytów wdarł się do ratusza i przez okno wyrzucił na bruk kilku rajców, w wyniku czego ponieśli oni śmierć. Ci, którzy po upadku nadal żyli, zostali dobici przez tłum.

  Pierwsza defenestracja praska na obrazie Adolfa Liebschera

  Husytyzm wpłynął na mentalność Czechów. To między innymi z tego powodu większość Czechów jest niechętnie nastawionych do Kościoła katolickiego, a poziom laicyzacji w tym kraju jest jednym z najwyższych w Europie. Obecnie jednak husytyzm jest niezbyt dużym wyznaniem. Według spisu powszechnego z 2021 roku do Czechosłowackiego Kościoła Husyckiego należy 23 tys. osób, czyli patrząc z perspektywy Kościoła katolickiego, w którym niektóre duże parafie w Polsce mają tylu wiernych, jest to wspólnota niewielka. Według poprzedniego spisu powszechnego do Czechosłowackiego Kościoła Husyckiego należało 39 tys. Czechów. W Republice Czeskiej istnieje jeszcze jedna wspólnota religijna nawiązująca ideałami do husytyzmu – jest to Ewangelicki Kościół Braci Czeskich. Przynależność do niego deklaruje 32 tys. Czechów.

  ===

  1. defenestracja praska 30.07.1419
  2. defenestracja praska 24.09.1483
  3. defenestracja praska 23.05.1618
  4. defenestracja praska 10.03.1948

  Sposób uprawiania polityki poprzez defenestracje nazywany jest żartobliwie „more Bohemico” – czyli „czeskim sposobem”. Nazwa wynika z historycznego faktu, że Czechy, Morawy i Śląsk Czeski w okresie od 7.04.1348 roku – pod nazwą „Królestwo Bohemia” (niem. Böhmen) były pod wpływami margrabiów teutońskich – z Luxemburgii, Brandenburgii, Górnego Palatynatu oraz Vogtlandii – aż do de iure 14.11.1918 i porządków po I w.św.

  Łacińska i niemiecka nazwa Czech wywodzi się od średniowiecznego Boiohaemum / Boiohaemia, oznaczającego „krainę ludu Bojów”. W starożytności nazwą tą określano tereny zamieszkane przez celtycki lud Bojów, zasiedlający te tereny w V–IV wieku p.n.e. Choć wywędrowali oni potem do Italii, ich pierwotna ojczyzna w języku łacińskim zachowała swoją nazwę również po kolonizacji germańskiej, a potem słowiańskiej.

  Co ciekawe Bohemia, a potem od roku 1918 Czechosłowacja – miały aż do roku 1992/93 barwy biało-czerwone, czyli jak polskie !

  Ta zgodność może być pamiątką po Dobrawie i/lub jej synu Bolesławie Chrobrym.

  Dąbrówka, daw. Dubrawka, cz. Dubrava, Doubravka, ur. ok. 930, zm. 977 – księżniczka czeska z dynastii Przemyślidów, córka księcia czeskiego Bolesława I Srogiego, księżna polska, żona Mieszka I, matka m.in. Bolesława I Chrobrego, który w roku 1002 został koronowany w Pradze, ale wnet został stamtąd przegoniony przez zawistnych Teutonów.

  Zamiast żartów z Braci Czechów (czeski błąd, czeska komedia, czeski film, knedliczki, wojak Szwejk) – warto pamiętać, że praski Uniwersytet Karola powstał w roku 1348, a Jagielloński dwa pokolenia później – w 1399.

  Ponadto wypada wiedzieć, że czescy majstrowie podczas wojen wyzwoleńczych w XV wieku (dla zmyły zwanych husyckimi – a dlaczego nie luxemburskimi ?) wprowadzili do użytku formację obronną typu „tabor”, oraz „haubice” – armaty do strzelań po stromych torach – tak popularne teraz na U.

  W roku 1920 czeski dramatopisarz Karel Čapek rozpowszechnił słowo „robot” poprzez jego sztukę „Rossumovi Univerzální Roboti” (Uniwersalne Roboty Rossuma). Słowo „robot” funkcjonowało już wtedy w języku czeskim i oznaczało pracę przymusową.

  Potem Hans Ledwinka skonstruował w 1931 roku prototyp auta Tatra V570 z rewelacyjnym na owe czasy silnikiem typu „boxer”, chłodzonym powietrzem (a przez to odpornym na pękanie głowic podczas pierwszych mrozów) – przeciągnięty przez Hitlera i Ferdynanda Porsche jako „auto ludowe” tj. „garbus” VW.

  https://m.joemonster.org/art/31620

  Natomiast w 1950 roku Czesi wynaleźli „Semtex”, niezrównany plastyczny materiał kruszący, wytwarzany w Pardubicach.

  Naród pomysłowy, jeszcze pokaże …

 61. revers said

  re58

  pisalem o tym procederze w topiku poswieconym czechom
  le draka

  https://marucha.wordpress.com/2023/01/23/czesi-w-szoku/#comment-1051372

  znowu z pytaniem pepicki w szoku, czy podobnie jak poliniaki w euforii? byle cos bylo, byle draka a moze teczowa flaga nie stawiana na polskim kartoflisku jak to chcial pepicki artycha pokazc w brukseli a w czeskich odchodach.

  Havell nie pisa by wierszy tylko hasta maniana na Rusinow z Slowacji, i sowieckie czolgi nie zamalowal by w kolor rozy.

 62. Listwa said

  Uwaga, uwaga: Sznela nam to pchają, a rolnicy są niszczeni.

 63. osoba prywatna said

 64. Listwa said

  ad 62

  Głos rozsądku https://twitter.com/grodzkirobert/status/1617834299474182146

  Jak poliniactwo załapie temat zrytymi baniakami, to jeszcze będą nas oskarżać o niszczenie planety bo nie uważamy robaków za pokarm.

 65. Listwa said

  Tak to wygląda https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/jedzenie-z-owadow-w-kauflandzie-zywnosc-z-robakow-do-kupienia/elskhds

 66. Listwa said

  Mąka z robaków nazywa się krykietowa (uwaga : mogą kiedyś dodać opary z g**a i nazwe zmienić), ona lewaczka się nie zna ale robaki podsuwa.

 67. Adrian said

  Szofer WEF przyznaje, że elity VIP odmawiają jazdy samochodami elektrycznymi, żądając benzynowych.

  W Davos japońska dziennikarka Masako Ganaha rozmawiała z szoferem, który przewozi VIP-ów ze Światowego Forum Ekonomicznego. WEF powiedział mu, że nie może używać samochodu typu plug-in do transportu VIP-ów.

  Szofer wyjaśnił dalej, że elity uważają, że pojazdy elektryczne są bardzo niebezpieczne i powinny być używane tylko przez zwykłych ludzi.

  https://t.me/Olej_w_Glowie

 68. Listwa said

  @ 60 Peryskop said

  Teraz wstaw tekst jak Husyci mordowali, kogo i dlaczego. Bo mają na sumieniu nie tylko schizmę i herezje, ale też liczne ofiary.

  Tylko trzymaj sie tematu a nie bujania na boki.

  ————
  Peryskop, niezmordowany obrońca Husa i Lutra.
  Admin

 69. revers said

  Ze tez pana gajowego nie dosiegli na DNS, za pare jankeskich rubli pochodzacych z kradzionej w Syrii ropy lub przez saudis rafinerki.

  Pod pozorem walki z „rosyjską propagandą” PiS wprowadził blokadę stron internetowych arbitralnie uznanych za „sprzyjające Rosji”. Strony blokowane są na poziomie DNS krajowych operatorów internetu. Obok portali typu sputniknews i RT na czarnej liście znalazły się m.in. wolnemedia.net i wrealu24.tv

 70. revers said

  ad62,

  beda alej w.lac az uszy beda trzasc sie i mowic ze w nie szydowskim raju sa

  Wszyscy obywatele Unii Europejskiej i ich goście powinni uważnie zapoznać się z brzmieniem oficjalnego protokołu UE z dnia 4. 01. 2023 r. (link PDF poniżej):

  Podpisany przez Ursulę von der Leyen, w „dwudziestym dniu po jego opublikowaniu”, tj. w dniu 24 stycznia 2023 r., „ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) 2023/5
  z dnia 3 stycznia 2023 r. zezwalającego na wprowadzenie do obrotu częściowo odtłuszczonego proszku z Acheta domesticus (świerszcza domowego) jako nowej żywności i zmieniającego rozporządzenie wykonawcze (UE) 2017/2470”.
  w mocy.

  Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej jako PDF:
  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/DE/TXT/PDF/?uri=CELEX%3A32023R0005

  Sproszkowane świerszcze domowe – https://de.wikipedia.org/wiki/Heimchen – mogą być od przyszłego tygodnia dodawane do następujących pokarmów – zgodnie z załącznikiem do Dziennika Urzędowego (strona 5 do 7) – jako „nowa żywność”:

  Chleb wieloziarnisty i bułki wieloziarniste
  Krakersy i paluszki chlebowe
  Batoniki zbożowe
  Premiksy dla produktów piekarniczych (suche)
  Herbatniki
  Produkty z makaronu (suche)
  Produkty z makaronu nadziewanego (suchego)
  Sosy
  Przetworzone produkty ziemniaczane
  Potrawy na bazie roślin strączkowych i warzyw
  Pizza
  Potrawy na bazie makaronu
  Serwatka w proszku
  Analogi mięsa
  Zupy i koncentraty zup lub zupy w proszku
  Przekąski na bazie mąki kukurydzianej
  Napoje podobne do piwa
  Produkty czekoladowe
  Orzechy i nasiona roślin oleistych
  Przekąski inne niż chipsy
  Przetwory mięsne

  Przedmiotowe środki spożywcze mają być oznaczone jako „Częściowo odtłuszczony proszek z Acheta domesticus (świerszcz domowy)”.

  Zgodnie z protokołem UE, firma „CRICKET ONE”, która hoduje domowe świerszcze w Wietnamie, odniosła sukces w swoim wniosku do Komisji Europejskiej: https://www.cricketone.asia/.

  Owady takie jak „świerszcz domowy” są bogate w białko i zawierają chitynę.
  https://de.wikipedia.org/wiki/Chitin

  Ostrzega się o zagrożeniach dla zdrowia!
  https://www.doccheck.com/de/detail/articles/2507-insektenverzehr-die-chitin-diaet

  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/DE/TXT/PDF/?uri=CELEX%3A32023R0005

 71. osoba prywatna said

  Czyli można było zachować się jak człowiek!
  „To jest dr Michael Kirk Moore Jr.

 72. Greg said

  ,,Bogaci i biedni, wolni i niewolnicy” będą żreć teraz Acheta domestic-ki !
  Bóg się nie spodobał, to diabeł będzie ich stołował.

 73. osoba prywatna said

 74. osoba prywatna said

  Na Marsie odkryto życie w postaci muchy, ale o tym Wam nie powiedzą.
  .https://twitter.com/Antysyst/status/1617804893242404865?cxt=HHwWgsDRmdO-zPMsAAAA

 75. osoba prywatna said

  Arabia Saudyjska ujawniła swoje plany nowego futurystycznego miasta, które pomieści 9 milionów ludzi w ogromnej lustrzanej ścianie o wysokości 1500 stóp i długości 109 mil na środku pustyni.

  .https://www.youtube.com/watch?v=U1vgbF4aH6k

 76. osoba prywatna said

  Presstytutki.
  .https://twitter.com/30Rebellious/status/1616016982540976128

 77. CBA said

  re 14 Pamiętnik żołnierza Korteza czyli prawdziwa historia podboju ……warto przeczytać !!!. Przed laty wydał..MON i w Ciechocinku ojciec kupił w…kiosku RUCHu.

 78. CBA said

  re 73 Powinni ich wsiech bez ceregieli rozwalić. !!

 79. osoba prywatna said

  Czeska Reklama Skody
  .https://www.youtube.com/watch?v=2GA10DznMnE

 80. osoba prywatna said

 81. osoba prywatna said

  Komedianci z nasa.
  .https://twitter.com/FredDiBiase247/status/1617599395377328128

 82. misio said

  na neon24 wylądowali płaskoziemcy

  Czy Ziemia jest płaska?
  Do rozważań nad Antarktydą skłoniła mnie rozmowa z moim przyjacielem, człowiekiem wykształconym, który ukończył Wojskową Akademię Techniczną i który twierdzi, że według niego Ziemia jest płaska. W rozmowach przytacza szereg argumentów za. Nie chcę się skupiać w tym poście na udowadnianiu, bądź nie, że Ziemia jest okrągła, tylko chcę się przyjrzeć kontynentowi Antarktydy. Jednym z argumentów na to, że Ziemia jest płaska, miała być kwestia Antarktydy…
  https://jest.neon24.org/post/170632,antarktyda-kontynent-ktory-nie-istnieje

 83. Szczepan Zbigniewski said

  Misio (1) @

  Ale „ks” Bańka, „siostra” Bruna i Listwa razem z posoborowiem powiedzą, że Rosja to szatan i musi się nawrócić. Banderowcy są ok. Masoński zachód też.

 84. revers said

  „Polski rząd „wynegocjował” z Unią Europejską warunki przyznania pieniędzy unijnych. Negocjacje polegały na podwinięciu ogona pod siebie i totalnej kapitulacji wobec żądań kryminalnych pierdzistołków z Brukseli.”

  Juz banery wisza na ulicach wieksze jak sciana o malzenstwach jednoplciowych, na razie w formie petycji od serca.

  Jeszcze Owsiak podzeruje od orkiestry serc la wieloplciowych i bedzie cymes kazdy katolik lub polinski europejczyk bedzie mogl zenic sie kazdy z kazdym bez wzgledu na plec a nawet ze swym psem, kotem, papuga.

  ub inne Abramsy wysylac na ukraine, swialo zielone wlaaczone dla uzupelnienia brygad pancernych,

 85. Szczepan Zbigniewski said

  Goje w UE będą jeść robaki. ale to Rosja musi się nawrócić.

 86. osoba prywatna said

  To było pewne! Rosyjskie media już podają słowa Sikorskiego. Zacharowa jest zachwycona: „Niesamowite rewelacje”
  https://wpolityce.pl/polityka/631263-to-bylo-pewne-rosyjskie-media-juz-podaja-slowa-sikorskiego

 87. Listwa said

  @ 80 Szczepan Zbigniewski said
  Idź się umyj i przewietrz łachy, bo ci sie we łbie coś wałkuje. Nie pomoże, ale zajęcie chociaz będziesz miał sensowne.

 88. Listwa said

  Ku zwycięstwu:

 89. osoba prywatna said

  Sondaż:

 90. osoba prywatna said

  W szkole najważniejsze są 2 przedmioty:
  Przysposobienie obronne, żeby wiedzieć jak strzelać i historia, żeby wiedzieć do kogo.

 91. Głos Prawdy said

  Żołnierze PMC „Wagner” wyślą na Ukrainę 4-5 partii po 20 ciężarówek z ciałami żołnierzy ukrainskich sił zbrojnych zabitych w Soledarze.
  Prywatna kampania wojskowa „Wagner” wyśle ciała poległych w soledarze ukraińskich wojskowych do domu w 4-5 partiach 20 ciężarówkami. Informuje o tym gazeta RIA fan.
  Według jednego z dowódców PMC „Wagner”, ze znakiem wywoławczym „Lotos”, wysyłanie ciał poległych wojskowych sił zbrojnych odbywa się w porozumieniu ze stroną ukraińską.https://m.ok.ru/video/4898127022759

  ……
  Straszne! Niech wiedzą o tym wszyscy, którzy chcą walczyć z Rosjanami.
  Nawet jeśli Rosjanie jeszcze 10 raz zostaną pokonani z jakichś powodów niezwiązanych z ich męstwem i odwagą, w końcu zemszczą się. nawet jeśli zostanie jeden Rosjanin, to i ranny będzie mógł zapłacić za Rosję.

 92. osoba prywatna said

 93. Boydar said

  Bardzo słuszne podejście (88), też tak uważam, zwłaszcza dzisiaj. A myśmy już trzydzieści lat do tyłu …

  kapralu, ostatnie pytanie, co byście zrobili – na Placu Defilad ląduje desant amerykańskich wojsk !

  – nie wiem, obywatelu majorze, nie wiem …

  – śmiało kapralu, proszę spróbować

  – nie wiem, nie wiem, będę strzelał …

  – DOBRZE !!!

 94. Głos Prawdy said

  Schizofrenia kosi Anglosasów.

  W Anglii są ludzie, którzy przyjeżdżają na farmę i płacą 1200 funtów, aby żyć jak świnie.
  Tarzają się w błocie, jedzą śmieci i chrząkają. Taka niezwykła rozrywka jest bardzo popularna wśród Brytyjczyków. Jeden z nich powiedział, że to jego metoda na pozbycie się stresu w pracy.
  Łowienie ryb? Sport? Taniec? Makrama? Nie próbowałeś?
  https://t.me/c/1496775874/3252

 95. osoba prywatna said

  Szokujące właściwości lecznicze grzybów. Grzybobranie z Prof. Bożeną Muszyńską
  .https://www.youtube.com/watch?v=P63nJyaYOBk

 96. Yagiel said

  Mniejsza, panie Misio, czy Ziemia jest pła… większa o zjawiska, o których ani słowa czy obrazka w oficjalnych śmendiax – podaję przykłąd z filmu:
  .https://www.youtube.com/watch?v=xVDNuZ2zhJo
  cały film jest o śmendia=Xazar kłamstwach na temat zmianklimatu na Ziemi: szokujące zestawienia, co wyrzucają wulkany i ile ogrzewają w porównaniu z ludźmi ! żeby dorównać naturalnym cyklo-zmianom musielibyśmy (tfu!!!) odpalić 30 A-bomb na Hiroszimę NA KAŻDEGO Z NAS ! (pieprzło coś w tłumaczeniu?) W każdym razie ok. połowy 16 minuty zaczyna być ciekawie o Łunie/Księżycu: że Una przechyla się – bywa- w kilka godzin o 45 stopni a czasem nawet o 90 ! (czasami się dziwiłem, że raz patrzy za Wisłę, a bywa że na Zaxód) Chodzi o Unę widzianą z półkuli północnej – na przełomie 16/17 minut są dokładne zdjęcia i filmy ! Gdyby tak Ziemia zaczęła – !

  Więc chodzi mi o to, że te zjawiska są zakazane w śmendiax ! To się dzieje, a my nie wiemy (bo kto patrzy na Łunę?)
  Inne sa omawiane, ale kłąmliwie, żeby Xazarzy mogli i na tym zagrożeniu/nieszczęściu zarobić…
  Jak chłopiec/Żydek na UmSchlagPlatz sprzedający stłoczonym do wywózki krówki po 5 zł sztuka! Znalazł kupców – zarobił i… Tego film „Pianista” nie dopow….
  Marucho Szanowny, chodzi mi nie o płaskość/kulistość Ziemi – a o otwarte mental okna czy furteczki na zewnętrze:
  żeby Gajówka byłą tym swobodnym – na miarę cierpliwości i roz-sądu Szanownego 😉 – przejściem między xazar-Klatką z namordnikowcami a Swobodą Myślenia (poza klatką lub choć poza klatkę)
  min. 16.06 – rok 2020 : obrót/przechył Łuny o 110 stopni !
  a gdyby Ziemia o 10 stopni – ?
  Trzeba więcej wiedzieć, a tym bardziej więcej roz-UM-ieć, żeby mniej się łudzić, szczypać, zbydlać…

 97. osoba prywatna said

  Za lodową ścianą/granicą jest jeszcze ląd bez śniegu i lodu. Co oznacza, że temperatury są inne niż te, które nam podają. To jest dalekie od
  – 40 stopni Celsjusza
  .https://twitter.com/ronin19217435/status/1617595400185319425?cxt=HHwWgsDQpcac7fIsAAAA

 98. osoba prywatna said

  To jest zdjęcie ambasady Polski w Norwegii! Gdyby nie było tablicy informacyjnej, to bym myślał, że to budynek dyplomacji Ukrainy!
  .https://twitter.com/PioSzlachtowicz/status/1617829420559110147

 99. osoba prywatna said

  Ojciec i 10-letnia córka zginęli po uderzeniu w tył ciężarówki armii USA zaparkowanej bez świateł na pasie ruchu
  .https://twitter.com/maxkolonko/status/1616812200114655233?cxt=HHwWgsDQhaeIifAsAAAA

 100. osoba prywatna said

  Fake ‚President’ of #Poland
  .https://twitter.com/maxkolonko/status/1615822139885592591?cxt=HHwWnoC9wZvrxuwsAAAA

 101. osoba prywatna said

 102. osoba prywatna said

  Sensacja! Były redaktor naczelny BILD Reichelt odmawia teraz uiszczenia opłaty za radio i TV ze względu na brak wolności słowa w mediach publicznych
  .https://twitter.com/s50073921/status/1615586095567343618?cxt=HHwWhMDQpdC_2-ssAAAA

 103. osoba prywatna said

  mobilizacja w krainie U … kula pod domem albo na froncie
  .https://twitter.com/s50073921/status/1617642364142759938?cxt=HHwWhMDRhZvKgvMsAAAA

 104. Maverick said

  Polecam do obejrżenia:

  Analiza Polaka z Podlasia o sytuacji na Upalinie i w Polinie.

 105. Greg said

  ,,Dobry żart tynfa wart” /96/.

 106. Greg said

  Wiem, że kropla drąży skałę, ale Pan Yagiel tu nic nie wydrąży w temacie płaskiej ziemi !

 107. osoba prywatna said

  101.rocznica ujawnienia w Sejmie II RP „Hajdamackich zbrodni na narodzie polskim”
  http://ksi.btx.pl/index.php/publikacje/1288-101-rocznica-ujawnienia-w-sejmie-ii-rp-hajdamackich-zbrodni-na-narodzie-polskim

 108. osoba prywatna said

 109. osoba prywatna said

  Tak ukraińska mamusia wychowuje swoje dziecko
  .https://twitter.com/Kasiasok123/status/1617194819087900672?cxt=HHwWgICxxdSHt_EsAAAA

 110. Zenon_K said

  Nawrócona Rosja w czołówce światowego peletonu – dyscyplina : „skrobanki”.
  Owoce i jeszcze raz owoce są ważne nie jakieś cuda niewidy, deklaracje i pozłacane kopuły, koncerty i inne reklamówkowe chwyty.

  https://dakowski.pl/percentage-of-pregnancies-aborted-by-country/

 111. CBA said

  /?/
  „Der Transhumanismus ist nicht das, wofür ihn die meisten Leute halten. Er ist nicht nur Künstliche Intelligenz und Roboter-Cyborgs. Das ist viel zu kurz gegriffen!
  Der Transhumanismus ist der konkrete Versuch, den Großteil der Menschheit abzuschaffen, den Rest zu unterjochen und 0,001 Prozent der Weltbevölkerung für immer an die Spitze der Pyramide zu stellen. Jebane ścierwa, co to planują.!!…i 0.001 % Ludności na zawsze
  umieścić na szczycie piramidy.!! Resztę naturalnie ujarzmić.

 112. osoba prywatna said

  Zatopienie rosyjskiego okrętu wojennego.
  https://demotywatory.pl/5176104/We-Lwowskim-Muzeum-Nauki-mozna-wziac-udzial-w-zatopieniu

 113. Boydar said

  A to Rosja się skrobie ??? Czy raczej 30 (?) milionów ruskich żydów ? Bo te statystyki tego nie ujmują.

 114. osoba prywatna said

  Zaginęły akta TW Balbina.
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/zaginione-akta-jaroslawa-kaczynskiego-z-czasow-prl-ipn-prowadzi-sledztwo/23c5let

  Kolejne wyczyny melecjantów.
  https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/radom-pieszy-szedl-lewa-strona-jezdni-zostal-potracony-przez-wyprzedzajace-auto-kierowal-nim-zastepca-komendanta-policji-6644925

 115. Szczepan Zbigniewski said

  litwak @

  „Idź się umyj i przewietrz łachy, bo ci sie we łbie coś wałkuje. Nie pomoże, ale zajęcie chociaz będziesz miał sensowne.”

  Chciałbyś mieszkać w tej okolicy co ja korniku drenujący gajówkowe drewno.

  Zenon @

  „Nawrócona Rosja w czołówce światowego peletonu – dyscyplina : „skrobanki”.
  Owoce i jeszcze raz owoce są ważne nie jakieś cuda niewidy, deklaracje i pozłacane kopuły, koncerty i inne reklamówkowe chwyty.”

  Ponoć na drugim miejscu zaraz za „świętą” i „niewinną” upadliną. Zresztą zachód niedługo ich prześcignie. Albo Kitajce.

  Pisząc o nawróceniu Rosji kpię z tych, którzy zrzucają na nią obecnie winę za całe zło na świecie nie widząc, że za to zło odpowiada żydomasoneria, której prawie nikt się nie czepia.

  Tak naprawdę wielu z tych którzy mówią o potrzebie nawrócenia Rosji wcale na tym nie zależy. Po prostu znaleźli sobie kolejny pretekst i wątek aby dowalić Rosjanom i Putinowi.

  Niech sobie każdy zapamięta ten komentarz.

 116. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/dymisje-wokol-zelenskiego-walczy-z-rosja-ale-rowniez-ze-zmora-wlasnego-kraju-6859089977154240a

  I niech mi ktoś powie, że on nie jest ruską onucą

 117. Marek said

  Siły ukraińskie przechowują w elektrowniach jądrowych dostarczane przez Zachód pociski rakietowe i pociski artyleryjskie – powiedział w poniedziałek dyrektor rosyjskiego wywiadu zagranicznego Siergiej Naryszkin. Twierdził, że Kijów wykorzystuje rośliny jako przykrywkę dla zapasów amunicji.

  „Istnieją wiarygodne informacje, że ukraińskie wojska gromadzą dostarczaną z Zachodu broń i amunicję na terenie elektrowni jądrowych” – powiedział Naryszkin, zgodnie z oświadczeniem zamieszczonym na stronie internetowej wywiadu. Dodał, że wśród uzbrojenia znajdują się rakiety do amerykańskich wyrzutni HIMARS oraz pociski używane przez zagraniczne systemy obrony powietrznej, a także „pociski artyleryjskie dużego kalibru”.

  Według Naryszkina tylko w ostatnim tygodniu grudnia kilka samochodów załadowanych „śmiercionośnym ładunkiem” zostało dostarczonych koleją do Równeńskiej Elektrowni Jądrowej na zachodniej Ukrainie. „Opierają się na kalkulacji, że rosyjskie siły zbrojne nie uderzą w elektrownie jądrowe, ponieważ zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa katastrofy nuklearnej” – powiedział szef wywiadu.

  A jeśli kolejna ukraińska rakieta przeciwlotnicza „zboczy z kursu”, powodując masową detonację składów i zniszczenie elektrowni atomowej, zawsze można zwalić winę na Moskwę.
  https://www.rt.com/russia/570349-ukraine-stockpiling-ammo-plants/

 118. Boydar said

  dzielne źwierze … a niby nie miała szans …

  https://www.o2.pl/informacje/chcial-zaszlachtowac-swinie-ostatecznie-to-ona-zabila-jego-6858771597810304a

 119. Marek said

  (obwód chersoński), 24 stycznia – RIA Novosti. Rosyjskie wojsko udaremniło próbę sforsowania przez jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy Dniepru w rejonie Nowej Kachowki, powiedział dziennikarzom przedstawiciel służb ratowniczych obwodu chersońskiego.
  „Rano podjęto próbę przekroczenia rejonu Korsunk, Dnepryany. Próba nie powiodła się. Na przeciwległym brzegu znaleziono nagromadzenie bojowych wozów piechoty i siły roboczej. Zostały one trafione ogniem. Rezultat: sześć bojowych wozów piechoty , trzy łodzie, do 100 żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy” – powiedział.
  https://ria.ru/20230124/dnepr-1847025238.html

 120. Yagiel said

  Panie Greg, akurat nie muszę – sam pan się wkopał; ta ziemia, którą pisze pan z małej!, jest płaska – choć bywają i skarpy na ŻoliborzuBielanach, a co do Ziemi/Globu – … gdyby pan dooglądałten film do końca, mógłby pan porównać
  z tym przez pana Tu wpisanym… Dałem ten z brykalącą Łuną w porównaniu włąśnie 🙂

  Pamiętam, że kiedyś próbowałem wyjaśnić uczniom mechanizm działąnia Xazar-śmendiów: odwracają uwagę od Prawdy, zmuszając do patrzenia na byle chłam ! Trzeba przykładu:
  wyobraźcie sobie, że stojicie na skraju szosy a ktoś zabawia was motylkami czy innymi błyskotkami: o! patrzcie, patrzcie! i patrzycie rozbawieni, a tu – TIR was rozjechał ! Czyja wina ? Czyja zaś strata ?
  Na co przytomniak mówi: kto byłby głupi stać na szosie, nawet na poboczu ! Mówię: są tacy (niedawno ci Yanki w bojowym wozie, ale corocznie giną piesi…) A motyle czy piękne niebo warto oglądać !
  Zgadzam się, mówię, ale nie trzeba stać na szosie ani przy szosie – warto odejść kilkanaście czy więcej metrów…
  Podobnie jak warto zejść z ulicy, po której zbiegają oszalałe byki…
  Ale to taka emocja! Prosze pana!
  Jasne: emocja. Lecz żyć trzeba chcieć i umieć: np. schodzić z drogi stadu galopującego bydła namordnikowego tudzieć TIRom z dostawami kolejnych namordników czy szczypów, czy masztów 5G… czy mączki świerszczowej/robakowej

  Jeszcze nigdy tak nie było, żeby troszku ludzi nie przeżyło 🙂 a MEGAcykle Ziemi to cykle z Kosmos I Bóg raczy wiedzieć, kiedy nas…
  I tak na okrągło czy mowi się: i tak w koło Macieju – TAK się mówi, prawda ? czyli na płasko 😉 Bo nie mówi się: i tak kuliście… Co prawda Ruskie mówią ‚w pieriod!’ i bądź tu mądry: do przudu p[o linii prostej ? (nawet kura wie, że wtedy trza siąść i podumać, tj. zgłupieć…) czy w koło znów do po-czątku/oaiać ?
  Zatem: w temacie „płaskiej ziemi” mam od pana rację 😉 A w temacie Ziemi – warto pogadać z mądrzejszemi.

 121. Marek said

  MOSKWA, 24 stycznia – RIA Novosti. Cele zrównoważonego rozwoju wyznaczone przez ONZ na rok 2030 nie zostaną osiągnięte z powodu konfliktu na Ukrainie, powiedział miliarder, założyciel Microsoftu, Bill Gates w Australian Lowy Institute.
  https://ria.ru/20230124/tseli-1847187638.html

 122. Yagiel said

  czy znów do czątku=apiać – qźwa! klawiatura czy mój zbytni śpiech ? (bo co to jest, jak był, ten ‚cząt/ek/’?)

 123. revers said

  ad30

  robaczki na codzien w menu europejczka

  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX%3A32023R0005&fbclid=IwAR0eVY3vMv7Vne8xApwK3tUvnxgKrbAYETwABErjs-N7HotHZidhoMArJDE

 124. bardzo said

  Jan Chrzciciel mieszkał na pustyni i jadł pieczoną szarańczę z miodem.

  Ale on nie musiał, podczas gdy my będziemy musieli.stwu.

  Dobranoc Państwu

 125. Listwa said

  @ 115 Szczepan Zbigniewski said

  Wracaj szczepie na jabłonkę i nie złaź więcej.

 126. errorous said

  Profesor Wipszycka o swym pobycie w Egipcie

  Na wykopaliskach w Celach, w czasie kolacji, przerw w pracy na wykopie, rozmów w różnych momentach, potrafiłam zaprezentować towarzyszom moją wiedzę o ekonomice Egiptu. Byłam wtedy już autorką książki o zasobach i działaniach gospodarczych Kościoła, słuchacze dobrze o tym wiedzieli [Doszło do tego w zabawny sposób. Gdy podczas pierwszej kolacji zasiedliśmy przy długim stole, jedna z pań zapytała się mnie, czy jako Polka znam autorkę bardzo jej pomocnej książki o ekonomice Kościoła egipskiego w okresie IV—VIII w. Moje przyznanie się do tego, że to ja ją napisałam, wywołało salwę śmiechu. Zapamiętano moją osobę. Każdy z nas po cichu marzy o takiej sytuacji, gdy wysłuchujemy komplementy „w ukryciu”. Proszę mi wybaczyć próżność].

  https://varapanyo.blogspot.com/2023/01/profesor-wipszycka-o-swym-pobycie-w.html?m=1

 127. Adrian said

  Z niemieckiego kanału:
  „Znajomy, który jest opiekunem w przedszkolu, poinformował mnie właśnie, że wielu rodziców zaszczepiło swoje dzieci w wieku przedszkolnym przeciwko grypie.
  SZCZEPIENIE aerozolem do nosa.
  około 80 procent dzieci ma poważne skutki uboczne, takie jak wysoka gorączka.
  Szczepienie jest zalecane przez pediatrów.”

 128. Adrian said

  Z niemieckiego kanału:
  „Znajomy, który jest opiekunem w przedszkolu, poinformował mnie właśnie, że wielu rodziców zaszczepiło swoje dzieci w wieku przedszkolnym przeciwko grypie.
  SZCZEPIENIE aerozolem do nosa.
  około 80 procent dzieci ma poważne skutki uboczne, takie jak wysoka gorączka.
  Szczepienie jest zalecane przez pediatrów.”

  Jeden z najbardziej brutalnych sposobów Przekształcenie człowieka w ludzką lalkę. Nazywa się to niewolniczą zabawką lolity. W sensie niewolniczej lalki seksualnej. Proces ten ma miejsce w przypadku porwanych dzieci obojga płci, w wieku od 9 do 15 lat, a czasami na celowniku są osoby dorosłe, zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej, zgodnie z życzeniem kupującego. Operacja polega na amputacji nóg i dłoni I po wygojeniu i zszyciu po laserze traci wzrok i słuch. Następnie niszczą jej struny głosowe i usuwają jej zęby, aby nie ugryzła penisa właściciela, oraz usuwają macicę, aby nie było ciąży. Po miesiącu lub dwóch będzie gotowy do sprzedaży za co najmniej 50 000 USD Lalka, która nie widzi, nie słyszy, nie krzyczy, nie ucieka, nie stawia oporu, nie czuje, tylko jej właściciel robi z nią co chce, bo jest jak każda inna lalka, ale różnica polega na tym, że że to żywa lalka.

  Te żywe lalki są sprzedawane w sieci Dark web w kilku miejscach i są bardzo popularne wśród wielu psychopatów.
  Zbrodnia przeciwko ludzkości..

  Brak słów….kara idzie

 129. revers said

  re12
  szydoonuca szabasgoja chrzescianina, jeszcze rzaada „odkupienia” za szyda Hitlera lub szbasgoi niemieckich lub protestantow

  „Niemcy muszą odkupić swoje winy i przekazać 100 czołgów Ukrainie” – Mateusz Morawiecki

  Polski premier Mateusz Morawiecki powiedział, że na barkach Niemiec spoczywa „szczególna odpowiedzialność za gospodarcze powiązania z Rosją”.

  „Oczekujemy szybkich decyzji, bo to właśnie teraz armia rosyjska może rozpocząć ofensywę. Polska w 2023 roku będzie numerem jeden pod względem wydatków na sprzęt wojskowy, w stosunku do PKB – dodał.

  No gdzie to napisali w Torze ? lub w Bibli tysiace razy przetlumaczonej na jidisz, koran i abratno na nowy testament? p.Boydar, prosze na jezyk polski przetlumaczyc lub hahalacki nie jidiszgerman lub jidisz polish?

 130. Lily said

  Y.T.

  Poland is HIDING the truth from

  the World and it’s getting bad.

  By; Redacted.

  „Chwala Ukrainie.Ukrainie chwala”.
  Wolal donioslym glosem Jaroslaw K,
  na Majdanie w Kijowie w 2014 r.

  „Jesli bylbym wrogiem Polski,
  pozbawilbym Polakow racjonalnego
  myslenia”.
  Roman Dmowski-syn Polskiego
  narodu.

 131. revers said

  🟥 Już nie jest tak bezpiecznie

  Co do obecnych dymisji, na Ukrainie mamy absolutnie szczery wywiad z Arestowiczem, z którego fragment wiele wyjaśnia:

  „Jesteśmy w historii, której sami już nie snujemy”;

  „Kijów stracił szansę na militarne pokonanie Federacji Rosyjskiej i zamienił się w drużynę wykorzystywaną przez innych graczy”

  Ponadto Ukraina jest niezwyciężona tylko pod warunkiem, że nie skaczą sobie do gardeł. A kto uważa, że zwycięstwo jest jeszcze aktualne – od 14-tej, jak twierdzi, nie jest już takie pewne.

  Wspomina też o Polsce Dudy, który powiedział, że nie jest tak do końca jasne, czy Ukraina będzie nadal istnieć po zakończeniu tej historii, a według Arestowicza należy się zastanowić, czy powiedział to po prostu, czy na podstawie pewnych informacji, które posiada.

 132. misio said

  on tak mówił a ludzie go wybrali

 133. misio said

  upadlina banderowska w pigułce:

  W Kijowie mieszkańcy jednego domu zasypali cukrem generator w drugim domu ,no bo tamci mieli światło a my nie.
  https://t.me/i20028843/46513

 134. Zenon_K said

  Re 115 Szczepan Zbigniewski

  No cóż wielu świętych nam przekazało, ze w piekle nie ma prawie nikogo co by nie zgrzeszył przeciw 6 -temu przykazaniu.
  Aborcja ma bezpośredni związek z tym przykazaniem. Prowadzi ona wiec bezpośrednio do czeluści piekielnych.

  Jak ludzie będący takimi grzesznikami mogą od złego wyzwolić? Jak oni mogą popełnić Dobro na tym ziemskim padole?

  Chodzi tu ciągle o poszukiwanie Prawdy i jej obrony, nie zaś o jakiej polityczne czy personalne wybiegi.

  Na ten przykład nie wierze osobiście w „wielkość” jakiegokolwiek światowego polityka, w tym oczywiście Putina. Jeden człowiek w obecnych „układach” jest niczym, on też. Trzeba zawsze szukać dalej, głębiej.

 135. Boydar said

  „… Jeśli byłbym wrogiem Polski, pozbawiłbym Polaków racjonalnego myślenia …”

  Nie wydaje misię racjonalnym to stwierdzenie. Po pierwsze i najważniejsze – kogo miał na myśli, czy tych którzy poszli do masonerii ? A może tych co nie poszli ? Zwykli ludzie zawsze myśleli racjonalnie, na miarę swych sił umysłowych i możliwości. Poza tym, już w Jego czasach (Dmowskiego), Polska była państwem dwóch narodów, w tym jednego z importu i mafijnego; zatem mówiąc o Polsce, którą nację miał na myśli ? Jeżeli „tą drugą” to również teza z dupy wzięta bo une tylko do rabunku gojów mieli/mają racjonalne podejście. A w ramach rozrywki i wolnego czasu kiwają się do Molocha.

 136. Yagiel said

  AD/do Adriana@127 – te sex-kadłuby dla psycho… To raczej niemożliwe! Nie wierzę, że pan wie, policja/[pp;icje wiedzą i – nic ? Wiem, że zło w ludziach jest potężne i hodowane, ale… Nie wierzę.

  Nie wierzę też, że Czechy tak po prostu ukradły dane im przez aroco czołgi do naprawy – że nie wswoje czołgi przekazały U. To byłby koniec Czech – samobójstwo Czech. Aż takimi byliby głupcami ? Z drugiej strony – nie wierzę też, że Maroco przekazało U swe czołgi – to też nie są idioci ! Bardzo to więc niejasna sytuacja z czołgami z Maroco, danymi czechom do naprawy…

  Pani Lily, Polacy (po-Liachi) jak każdy Naród to Drzewo: korzenie, Pień, Konary… Liście i Owoce. Liście nie to samo co Owoce: z Liści Drzewo nie rodzi Drzewa – tylko Owoc jest szansą/możliwością wyrosnąć w Nowe Drzewo…
  Więc: są ludzie-Liście i są ludzie-Owoce; są Polacy-Liście czy liście/polactwo – to już jkażdy/-a o sobie decyduje – i są Polacy-Owoce…
  Owoce to tożsamość: kult URA, KOLEJNY OBRÓT/PERIOD W TO SAMO PIERWOTNE
  wszelako różne są Drzewa Iglaste i szyszki różne z nich; różne sąJabłonie iJabłką różne…
  Lecz znów: w każdym Jabłku ta sama gwiazdka Życia Jabłoni: tak samo rozłożone pestki/nasionka 🙂 Niedawno sprawqdziłem Gruszkę – też każda ma gwiazdkę 🙂
  Zatem, Pani Lily – ? Dmowski miał rację i … dbał o Owoce czy o Całe Drzewo ?

 137. misio said

  |gdyby Ameryka była na miejscu Rosji, „już dawno zaczęłaby bombardować węzły transportowe Niemiec i Polski”.|

  Oficer wywiadu Ritter: świat powinien być wdzięczny Putinowi
  Świat powinien być wdzięczny rosyjskiemu przywódcy Władimirowi Putinowi za adekwatną reakcję na zachodnie prowokacje. Takie jest zdanie Scotta Rittera, byłego oficera amerykańskiego wywiadu morskiego, inspektora ds. uzbrojenia ONZ w Iraku.
  „Świat powinien być wdzięczny, że Rosja ma dojrzałego przywódcę w osobie Władimira Putina, który odpowiednio reaguje na te obrzydliwe prowokacje z Zachodu” – powiedział Ritter w wywiadzie dla kanału Finian Cunningham na Youtube. Uważa, że ​​strategią Rosji jest konsekwentne reagowanie na działania Stanów Zjednoczonych i ich zachodnich sojuszników. Ekspert jest przekonany, że gdyby Ameryka była na miejscu Rosji, „już dawno zaczęłaby bombardować węzły transportowe Niemiec i Polski”.
  Scott Ritter przewidział, że Zachód przegra, jeśli będzie kontynuował wojnę z Rosją. „Ukraina dostarcza krew, NATO — sprzęt”.

  https://t.me/i20028843/46573

 138. Boydar said

  Niedawno świnia, teraz pies, trzeba sobie jakoś radzić

  https://www.o2.pl/informacje/dramat-na-polowaniu-pies-zastrzelil-swojego-wlasciciela-6859292668914368a

 139. Yagiel said

  Do tego, co wyżej od Misio: U daje krew, NATO – sprzęt; NATO to pałka Xazarów, więc Xazarom z jakiegoś powodu opłaca się wyczerpywać Rosję, tak, lecz także USA: PENTAGON wyczerpuje się z zapasów uzbrojenia i ropy naftowej – rezerwy spadły do połowy… No i kto na tym korzysta ? Znaczy: jaka w tym korzyść XazaMafii ?
  I tu pojawiają się Chiny. Czemu XazarMafii miałoby zależeć na wyczerpywaniu się USA i Kremla a wzmacnianiu się – gdzie dwóch się bije, tam… – wzmacnianiu się Chin. Względnym albo i bezwzględnym uzyskaniu przewagi przez nie ?
  Powtórzę się, trudno: to Kreml nie dobija NATO/USA w celu trzymania w szachu Chin; ten trójkąt Rosji jest wygodny, bo rozumieją na Kremlu, że ! Czyli XazMaf czuje się/jest ponad tym trójkątem ? to po 1.
  Po 2.Kreml musi mieć jakąś epokową hi-tech przewagę nad NATO, jeśli nie bombarduje węzłów komunik. w JeszczePolsce czy Al Germaniji…
  po 3. wychodzi więc na to, że wojenka ta jest sposobem czekania na Coś Większego ? blokowania/odwlekania CW ?
  Po 4. Kreml pewnie umacnia swa pozycję przez strategiczny sojusz z Indiami: nowy trójkąt z Chinami 🙂 USA wiedzą i Chiny, że ta Para Arjów do-istoriczieskich może więcej niż – no!
  po 5. zdziwił mnie dziś, zaciekawił komentarz powiedzmy że z licencją Kremla: Новости 24 / 7
  Tytułową sprawą jest kryzys/przeliczenie się Biden’USA co do zasankcjonowania Rosji – sami się zasankcjonowali i…
  I tu p[ojawia się główny otóż temat: Biden’USA stracili Saudów/Bliski Wschód – Saudowie/Arabowie przeszki na stronę Rosji i Chin ! Rosja kupuję/?/ ropę od Saudów za ruble, a Chiny – za yuany ! Dolar im po nic i to oznacza koniec USA-hegemonii na Ziemi. Dolar staje się latawcowym papierkiem, no może dodupnym ? Rośną rubel i yuan.
  XazMaf chciałą otoczyć blokadą Rosję, a okazuje się: otoczyła blokadą Zaxód; Klatka xazarska jest wcale obszerna, owszem, ten NATO-miliard ma się jeszcze w miarę nieźle, ale rokowania są katastrofalne ! Czyżby więc XazMaf przenosiłą swe aktywa z NATO-Zaxodu do Chin ?
  Ale i wobec Chin XazMaf skleciła sojusz z Australią/podłodką za 10 lat – sojusz wrogi Chinom – szantaż ?
  Chiny (i Rosja) są ok z Arabami – pozostaje już tylko wziąć TajVan… Tj. uniezależnić się hi-tech od USA !

  Zatem w tekście tytułowo o cofaniu się Biden’USA na „z góry upatrzone lepsze pozycje” 😉 tematem głownym okazuje się perspektywa Chin – tekst jest firmowany przez Kreml, więc – spoko ?

  I na koniec to: pod koniec tekstu jest atak na „wolne dziennikarstwo zaxodnie” jako na tzw. 4 włądzę. Włąściwie jest to atak na wolne/?/ dziennikarstwo także w Rosji. Poszło o głupie pytanie dziennikarza do Biden’a w czasie wizyty w SA: o odpowiedzialność Saudów za zabicie dziennikarza w Turcji te kilka lat temu… Po co dureń zapytał starca-sklerotyka ? pyta komentator 24/7. Przez to dokonał się roz-łam między Arabami a Biden’USA. Więc Rosjanie wskazali głównego winowajcę: dziennikarza wolnej władzy 4. Kto ixh/go wpuścił na konferencję ? Gdyby nie to głupie pyta…

  No a przeż wiemy, że żadna wolna prasa/śmendia nie istnieje/-ją 😉 Że ta 4 włądza = XazarMafia.
  Zatem to XazMaf podłożyła świnię Biden’owi/Zaxodowi – znaczy – stawiają na Chiny ? Metodą kij-i-marchew ?
  Skąd mi to wiedzieć ? Zabawne jednak, że mówią o tym Rosjanie: Rosjanie oskarżają dziennikarzy/4 włądzę = oskarżają śmendia xazarskie = oskarżają Xazarów wprost, choć pod zasłoną… Jeśli więc Kreml dał do zrozumienia Xazarom: Widzę was ! to…………………………………….

 140. Barbara said

  dotyczy wpisu nr 124

  inna wersja podaje, że nie była to szarańcza ale szarańczyn strąkowy (ceratonia siliqua) zwany także karobem albo chlebem świętojańskim.

 141. Marek said

  MOSKWA, 25 stycznia – RIA Novosti. Niemiecki rząd podjął decyzję o wysłaniu na Ukrainę 14 czołgów Leopard 2.
  Berlin podjął tę decyzję po intensywnych negocjacjach z aliantami.
  Niemiecki gabinet określił, że Siły Zbrojne Ukrainy otrzymają czołgi Leopard 2 od innych europejskich partnerów.
  https://ria.ru/20230125/ukraina-1847311917.html

  ===
  14?
  jaka szkoda że nie 15

  ————
  Zełeński będzie wściekły.
  Admin

 142. Marek said

  MOSKWA, 25 stycznia – RIA Novosti. Państwo rosyjskie stoi przed brzemiennymi w skutki wyzwaniami, na które trzeba znaleźć odpowiedź, która zacieśni więzi między narodami historycznej Rusi, w tym Rosjan, Ukraińców i Białorusinów, muszą „powstrzymać próby walk wewnętrznych” i nie ulec do prowokacji — powiedział w środę patriarcha Cyryl moskiewski i całej Rusi w kazaniu po nabożeństwie w soborze Chrystusa Zbawiciela.
  „Boże spraw, aby Pan okazał miłosierdzie całej historycznej Rusi, naszemu państwu rosyjskiemu, które dziś naprawdę stoi przed wieloma niebezpiecznymi, ale jednocześnie fatalnymi wyzwaniami. I daj Boże, aby na te wyzwania została znaleziona właściwa odpowiedź, która dalsze wzmacnianie więzi braterskich między narodami tworzącymi Świętą Ruś. Dziś to zadanie jest ważną częścią misji naszego Kościoła” – powiedział patriarcha Cyryl.
  Zauważył, że obecnie praktycznie nie ma już organizacji, „która nie będąc zaangażowana w przewroty polityczne, miałaby wpływ na połacie Świętej Rusi”.
  https://ria.ru/20230125/primirenie-1847308649.html

 143. Marek said

  https://cdnn21.img.ria.ru/images/07e6/0b/10/1831951372_0:160:3072:1888_640x0_80_0_0_310f3c9c4f1d7096f916706e0f7891b5.jpg.webp
  BERLIN, 25 stycznia – RIA Novosti. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg uważa , że ​​droga do pokoju na Ukrainie prowadzi przez dostawy broni do Kijowa.
  „Nikt nie wie, kiedy ta wojna się skończy. My wiemy, że jeśli chcesz pokoju jutro, musisz dziś wesprzeć Ukrainę. Brzmi to dziwnie, ale droga do pokoju wiedzie przez dostawy broni” – powiedział Stoltenberg w rozmowie z niemiecki dziennik Welt.

  Dodał, że interesy bezpieczeństwa NATO wykraczają poza solidarność z Ukrainą.
  „Bo jeśli Putin odniesie sukces, inni wyciągną wnioski. Autokraci tego świata uważnie obserwują, jak zareagujemy na tę inwazję. Dowiedzieliśmy się też, że Rosja użyła dostaw energii jako broni. A Chiny również wykorzystują swoją ekonomię moc na swoją korzyść”. „Musimy zrozumieć, że decyzje gospodarcze mogą mieć konsekwencje dla polityki bezpieczeństwa. Zawsze mówią, że wojna jest zbyt poważną sprawą, aby pozostawić ją w gestii generałów” – powiedział Sekretarz Generalny.
  https://ria.ru/20230125/nato-1847278150.html

 144. Marek said

  W Stanach Zjednoczonych wyśmiewano „odwet” Scholza

  MOSKWA, 25 stycznia – RIA Novosti. Kanclerz Niemiec Olaf Scholz odpowiedział Waszyngtonowi na ataki na Nord Stream ustępstwem wobec Ukrainy i restrykcjami dla Niemców , napisał na Twitterze felietonista Szarej Strefy Max Blumenthal.

  „Po zniszczeniu przez siły amerykańskie gazociągu Nord Stream, który dostarcza tani gaz do Niemiec, kanclerz Niemiec Olaf Scholz zemścił się, ulegając żądaniom Waszyngtonu wysłania czołgów Leopard na Ukrainę i prosząc Niemców o mniej gorących pryszniców” – powiedział. powiedział.

  Wyciek gazu w Nord Stream i Nord Stream 2 wykryto 26 września i to w czterech miejscach jednocześnie. Zdaniem operatora Nord Stream AG, wypadek jest bezprecedensowy i nie da się oszacować czasu naprawy. Władze Niemiec i Danii nie wykluczają, że przyczyną awarii był sabotaż.
  Kreml nazwał incydent aktem międzynarodowego terroryzmu. Według Władimira Putina „sankcje nie wystarczą Anglosasom”, zaczęli niszczyć paneuropejską infrastrukturę energetyczną.

  Amerykański dziennikarz ujawnił plan USA wobec Rosji i Niemiec
  Ukraina od kilku miesięcy domaga się od Zachodu zaopatrzenia jej w pojazdy opancerzone do działań ofensywnych. I tak w wywiadzie dla ARD Władimir Zełenski wyraził niezadowolenie z wielkości zachodniej pomocy: według niego dostawa dziesięciu, dwudziestu, a nawet pięćdziesięciu czołgów nie rozwiąże problemu, ponieważ „rosyjska armia ma ich tysiąc. ”
  Moskwa z kolei wielokrotnie powtarzała, że ​​dostawy zachodniej broni tylko przedłużają konflikt, a transport ze sprzętem wojskowym staje się uzasadnionym celem dla armii rosyjskiej.
  https://ria.ru/20230125/otvet-1847229258.html

 145. revers said

  Władze Ukrainy ukrywają ciała setek martwych żołnierzy AFU w zamarzających wagonach na granicy z Węgrami – podał węgierski dziennik „Metropol”.

  Jak podaje dziennik, żołnierze zmarli w niektórych przypadkach ponad miesiąc temu, ale krewni do tej pory nie mogli ich pochować.

  Według gazety, kijowski reżim uważa temat pogrzebów wojskowych za „poważną kwestię polityczną”, dlatego decyduje, kiedy można powiadomić krewnych żołnierzy o ich śmierci. Zwraca się też uwagę, że Kijów ustala nawet liczbę dozwolonych pogrzebów na dzień.

  „Najwyraźniej obawiają się paniki z powodu coraz bardziej masowych strat w ludziach, rozpaczy bliskich i jeszcze bardziej drastycznego pogorszenia się nastrojów wśród cywilów i żołnierzy”

 146. CBA said

  /?/ O zamachu na JFK /min 15 i śladzie polskim/.
  https://youtu.be/jVd4fc8pzkY ps. Koment. pod filmem…

  Andrzej Wrc
  2 tygodnie temu
  Byłem w Dallas w tej składnicy książek. Obecnie jest tam małe muzeum poświęcone temu wydarzeniu. Największe wrażenie robi widok z okna , z którego strzelał zamachowiec. Ale czy na pewno tylko że składnicy ? W Dallas do dziś są różne opinie 🇺🇸🇵🇱 Pozdrawiam Pana i życzę w Nowym Roku dużo zdrowia

  Jacek Podstawski
  2 tygodnie temu (edytowany)
  Z zamachu było chyba 6 lub 7 amatorskich filmów kręconych kamerami 8mm, w tym 3 kolorowe ale FBI natychmiast odszukała autorów i zabrała filmy. W jednym przypadku gdy film został już oddany do wywołania to zaraz spłonął wraz z właścicielem i laborantem ten zakład fotograficzny w którym oddano film – by nikt nie mógł zobaczyć co tam zostało utrwalone.

 147. revers said

  ad141

  „Apetyt przychodzi w miarę jedzenia: osławiony ukraiński dyplomata (i fan Romana Szuchewycza) Andrij Melnik po zatwierdzeniu przez Berlin dostaw czołgów Leopard 2 zażądał powstania „koalicji myśliwców” (sic!) na rzecz Ukrainy.

  Według niego, państwa zachodnie teraz powinny rozpocząć dostawy Ukraińcom takich samolotów jak F-16, F-35 i Eurofighter. Oczywiście, że to wszystko za darmo.” z telegramu wielojezykowo

  „Czekamy, aż powie, że każda europejska rodzina powinna wysłać do ukraińskiego wojska swojego pierworodnego. Według naszych szacunków, jeszcze do końca roku to usłyszymy.” komentarz admina telegramu

  a potem pojda w ruch samolory bojowe, rakiety dalekiego zasiegu, pisze sie o juz gotowych banderowskich pociskach brudnej broni atomowej , tzn nie beda wybuchac jak klasyczna bron atomowa, a po silnym wybuchu duzego ladunku TNT powodowac duze skazenia radioaktywne terenu.

 148. revers said

  „Wszystkiego najlepszego dla prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Dziś życzymy mu tylko jednego – zwycięstwa nad imperium zła” – napisał premier Mateusz Morawiecki na swoich profilach w mediach społecznościowych. Prezydent Ukrainy w środę kończy 45 lat.

  Życzenia urodzinowe dla prezydenta Ukrainy premier Morawiecki zamieścił w językach: polskim, angielskim i ukraińskim. Do wpisu dołączył swoje zdjęcie z prezydentem Ukrainy z wizyty w Kijowie w marcu zeszłego roku.

 149. Boydar said

  jeżeli Żeleński jest zaufanym agentem Moskwy, i Morawiecki o tym dobrze wie, to nie są to głupie życzenia … 🙂

 150. Listwa said

  @ 142 Marek

  „Boże spraw, aby Pan okazał miłosierdzie całej historycznej Rusi, naszemu państwu rosyjskiemu, które dziś naprawdę stoi przed wieloma niebezpiecznymi, ale jednocześnie fatalnymi wyzwaniami. I daj Boże, aby na te wyzwania została znaleziona właściwa odpowiedź”

  – należy poprzeć.

 151. Listwa said

  @ 137 misio said

  Ritter ma rację, z tym ze nie tylko o samego Putina chodzi. Jest większe grono.
  Gdyby na miejscu Putina byłby ktoś na miarę Dudu, mielibyśmy już pieprzone piekło.

 152. osoba prywatna said

  Na planie filmu „U Pana Boga w Królowym Moście”

  .https://www.youtube.com/watch?v=KOIA2TQj2Tc

 153. Yagiel said

  Szanownt Boydar w szutliwym nastroku 😉 A ludzi/Słowian szkoda…
  Piszę tak, bo mam w głowie pewne wspomnienia z PiotroGrodu/LeninGradu ,szokujące !
  .https://www.youtube.com/watch?v=V-R-XYHEQeM
  Chodzi o to, że tzw. Rewolucja Październikowa byłą przkrywką dla rzezi, rze-zi-! ludności Moskwy i PiotroGrodu: oba miasta zostały otoczone kordonem – Kiereński wspominał, że ledwie zdążył umknąć – żeby mieszczanie się nie uratowali – czerwonoarmiści i gopniki zgrowani/uzbrojeni 4 doby zabijali wszystkich mieszczan, także Żydów
  jest wspomnienie Żydówki, którą ktoś uprzedził, że jeszcze w ten wieczór ma z dziećmi uciekać z goroda ! Ona miałą zawczasu kupioną chałupę na wsi, żyła tam chłopka – i tam tej nocy z dziećmi uciekła. Przez kolejne pierścienie blokady przejechała tylko dzięki oddawaniu żołnierzom pieniędzy, pieniędzy, złota, biżu, cennych rzeczy… A jeszcze potem ludobójcy jeździli po wsiach i wyszukiwali wyglądających po miejsku ! Jak w mieście, tak i tam rozstrzeliwali na miejscu.
  W PiotroGrodzie tysiące, setki tysięcy zwłok wrzucano do Newy i kanałów – jeszcze po roku trzeba było zwłoki wyciągać, żeby odór zanikał… Inna dziewczynka dobrze urodzona przeżyłą tylko dlatego, że znajomy hotelarz kazał jej przebrać się w dane szmaty/łachmany – wszystkich normalnie ubranych zmiotła masakra na ulicach w domach, gdziekolwiek – łachmaniara napatrzyła się i nawąchała: w domu widziałą trupy wszystkich bliskich – dwaj młodsi bracia zabici skryci pod łóżeczkami; w domu przyjaciółki zastałą też wszystkich zabitych…’Opowiedzieć się odważyłą dopiero po 80 latach !
  Te dwa miasta były wymordowane do ZERA mieszczan! Po roku-dwóch zwożono „nowych ludzi” – ci nic nie wiedzieli…
  Jasne, puste, ogtabione mieszkania nie zdziwiły ich…

  piszę o ty, bo rozpada się dla mnie/nade mną Konstrukcja Mentalno-Dziejowa, dla niektórc MATRYCA/MATRIX. dla niektórych KOPUŁA, dla niekt PROGRAM czt tylko SMENDIA XAZARSKIE…
  Coraz więcej wskazuje na to – spod/spoza tych rozwalin – że coś się stało na granicy XIX/XX wieków:
  po tamtej stronie inaczej widzi się Niebo, inaczej widzi się Dzieje, inaczej widzi się Innych Ludzi – dla nich były robione te Wielkie Drzwi i Bramy… A w Turcji czy w Baalbek taki Maksim z Rosji odkrywa RUINY czegoś wielkiego i wspaniale wznoszonego – czego ? Kogo obchodzi Tamta Cywilizacja sprzed tysięcy lat – nie wiemy nawet o ludobójstwie sprze 100 lat… Kogo obchodzą poprzedni mieszkańcy za dużych domów sprzed „rewolucji” ?

  Pod koniec filmu pojawia siewątek książki „10 dni które wstrząsnęły światem, John’a Reed: z oryginalnego tekstu tej książki zostało niewielutko – w znane okłądki włożono PROGRAM/KOPUŁĘ/MATRIX…
  W 19. min. filmu mowa jest o tym, jak wiele wysiłku włożyli bolszewicy w zakrycie swych zbrodni sloganem o „bezkrwawej rewolucji” w PiotroGradzie: i nikt niemal nie wie dziś, co działo się 25-29 października/aktiabria/8. 1917 r.
  Eisenstein to przykrywka przykrywki: nowi ludzie dowiadywali się „swojej” przeszłości z filmów tego geniusza
  podobnie jak w USA produkcją /zamiast/prawdy zajmował się HELLYWOOD – do dziś to robi.

  Walentina Nikołajewna, która cały ten czas mieszkała w PetersBurgu/PiotroGradzie/LeninGradzie, powiedziałą, że przez kilka lat (do 21.) miasto było martwe, bezludne… Spotykała kilka osób, które zdołały tam przeżyć.
  W wymordowanym mieście odbywałą się długa grabież; bandy konkurowały ze sobą, dochodziło do sporów i strzelanin a nawet długich bitew…
  z powodu wymordowania ludności PB/PG/LG – stolicą zostałą Moskwa.która nigdy przedtem stolicą Rosji/CCCP nie była… Jeszcze wiele lat popularny był żart, że Moskwa to „stolica Moskowskoj Obłasti” – i rzeczywiście, mówi lektor, gdy przyjrzeć się starym mapom, widać, że Moskwa była stolicą Moskowii, Tartarii Moskiewskiej, Europejskiej Tartarii – to PetersBurg był stolicą Rosji… Czy to Inna Historia ? Czy ta sama – której mamy nie znać: ani wokół siebie, ani w sobie. (dlatego także Warszawę trza było wyzerować; i Wrocław; i Berlin i inne miasta Słowian na terytorium – no!)

  Potem w filmie jest jeszcze trzecia opowieść mieszkańca PB/PG/LG: min. 20.00: opowieść Fiodora, który zdołął uciec-przeżyć, a potem wrócił do… Opowiedział, jak mordercy brali ze stosów dokumenty zamordowanych, by uniknąć potem ewent. kar; co za Stalina miało takie następstwa, że… Posłucha, kto chce.

  Aż mam troszkę zamęt w głowie – tak musi być. Walnęła mnie w głowę upadająca konstrukcja: znaczy kolejny kawał 😉
  I wtedy w filmie następuje

 154. revers said

  Panie Boydar zniknela teczka TW Balbiny, zniknela teczka Bolka a tu kuku, Bolek chce zniszczyc Rosje i Chiny.

  Wałęsa zdiagnozował, czego boją się Niemcy

  „Lech Wałęsa skrytykował opieszałość Niemiec w sprawie przekazania Ukrainie leopardów tez flaszka.

  „Ja bym przekonywał Niemców, że jeśli nasze dzieci mają w przyszłości żyć w spokoju, to musimy zrobić porządek z Rosją, a potem z Chinami” – powiedział były prezydent.

  „Niemcom trzeba pokazywać, że zawsze z Rosją były problemy, a my, Polacy szczególnie o tym wiemy i w związku z tym mamy szansę w tym pokoleniu zrobić porządek z Rosją. To się nam już nie zdarzy, żeby cały świat widział takie złe zachowania Rosji, żeby chciał zmian w Rosji” – mówił Lech Wałęsa. ”

  W sklepie REWE na Siensdamm znikla tez 3 litrowa wodki jeszcze po starej cenie 60 EUR., co tez ruskie wypily? Na szczescie jeszcze traktor Porsche z data produkcji 1957 r. stoi w sklepie nie w POM Popowie, bo tez by znikl jak 50 Chevroletow SUV w Kijowie.

  To fakt Blinken juz polecial do Chin z propozycja nie do odrzucenia i zaprzestaia pomocy dla Rosji przez Chiny.

  Bo ma ruszc kontrofensywa na Krym, Mariupol, Zaporoze.

  Na Dnieprze na wysokosci Chersona od rana dzis trwaly desanty ukrow przez rzeke Dniepr, byly w zasiegu ukrow wysepki na Dnieprze i lewym brzegu. Generalicja ukrow duzo sobie obiecuje po zrzucie czolgow z zachodu dla banderowcow.

 155. 1957 said

  Polacy proszeni są o dobrowolne poinformowanie o mieszkających Ukraińcach, a w razie odmowy władze grożą grzywnami i postępowaniem administracyjnym…”

  https://ndp.neon24.org/post/170656,ukraina-na-skraju-przepasci-minister-mswia-proponuje-polakom-donosic-na-ukraincow

 156. Boydar said

  „… to musimy zrobić porządek z Rosją …”

  w zasadzie to nie ma z kim innym, na taką skalę … ja, na ten przykład, robię porządki z Babą, Ona trochę podmiecie, ja wyniosę do zsypu, potem ścieramy kurze, razem

 157. Listwa said

  O scenariuszach na 2023 r. :

 158. Boydar said

  ja, to nawet na Najuszanowniejszego Pana Mordkę bym nie doniósł

 159. Kar said

  @157

  ..dzisiaj to jest zagrycha na102, no bo kto zacz jest ten „Ukrainiec”, a kto Polak w Polin?. W kazdej (prawie) rodzinie siedzi zakonspirowany dobry chachel..no i jak tu GO teraz zadenuncjowac/zdekonspirowac do innych chachlow tam na gorce.,

 160. Boydar said

  Chacheł to jeszcze pikuś, jak zadenuncjować tasiemca !!!

 161. revers said

  Konfederacja
  @KoronyPolskiej
  ·
  6h
  „Nie chcielibyśmy wam zostawić takiej Polski!” 🇵🇱 „Współczujemy wam, jeśli dopuścicie do tego, żeby te klamki zapadły…” – mówił w serdecznym apelu do polskiej młodzieży Poseł
  @GrzegorzBraun_
  na antenie
  @wrealu24_pl
  . POLECAMY cały wywiad: https://banbye.com/watch/v_jYQDh8YzA2OP

 162. Yagiel said

  I wtedy w filmie następuje… pointa: takie mamy dziś w Rosji elity liberalno-demokratyczne: z tych morderców, którzy wzięli sobie pasporty zamordowanych w PB/PG i Moskwie – zbrodniarze o danych ofiar – typowo xazarskie!
  I to są włąśnie te okładki Prawdy dla włożenia w nie łży PROGRAMU XAZARII: te wszystkie Ministerstwa Zdrowia=Zabijania, Edukacji=Bydlęcenia, Żywności=Trucizny………
  Okładki xazarskie są znakiem rozpoznawczym od wtedy: od Vi, VII, VII, IX wieków, gdy Xazarzy zabijali kupców a służbę dopytywali o wszelkie szczegóły życia zabitych; zresztą torturowali też tych, w których skórę, znaczy w twarz których wchodzili – zamiast Kupca X ibn Y okazywał się „kupiec X ibn Y”, niemal taki sam ! Obrzydlistwo, które dawno by wygrało, gdyby nie – tak myślę – Kosmiczny Obowiązek/Przymus Prawdy.
  Jak Prawdą jest, że jemioła to tylko jemioła – nigdy Drzewo. Może żreć i zeżreć Drzewo – nigdy nie przerodzi się w Drzewo z Korzeniami. Dlatego Zastępuje Drzewa z Korzeniami Plastikowyi Palmami np. w centrum Wa-wy – korzennymi ?

  Musimy wiedzieć, że jesteśmy po-Liachami, pbojej płci, by wiedząc to – mentalnie zyskać Korzenie Liachów: odrodzić je w sobie.
  Jak PetersBurg’żanie – mają za co się mścić! co odzyskiwać! Byli Stolicą Świata – mówi narrator filmu – i teraz jeden ztych PetersBurg’żan postawił się Xazarom – spomiędzy Okładek Prawdy
  np. 10 dni rzezi/ludobójstwa: 4 w PetersBurgu i 6 w Moskwie – które wstrząsnęły Rosją, złamały Rosję – ?
  wyrzucić PROGRAM Xazarów
  mamy pełno wokół okładek-Prawdy, między którymi także my, także ja… no i tak dawniej w siebie: w Korzenie 🙂

  Jak powojenna Warszawa jest już tylko makietą na realnych fundamentach – JeszczePolska to tylko kartonowa makietka RzPlitej w czyjich rękach – ? dla jakiego filmu HELLEWOODskiego to scena – ? Whatever.
  Film HELLYWOODu nie przerośnie w Drzewo Życia ! to tylko jemioła… Niechby obejrzała film „PiotroGrad bez liudiej”

 163. maksj said

  Pętla zaciska się coraz bardziej.

 164. CBA said

  /?/….po tragedii w Jaworznie; przypomnienie… czy wkraczają na jezdnię przy zielonym świetle, nie korzystali z telefonów komórkowych przechodząc przez jezdnię i co bardzo ważne, aby nosili na ubraniach odblaski, mieli opaski odblaskowe na rękach czy takie elementy na torbie czy plecaku. To może uratować nam życie, bo po zmroku naprawdę często jesteśmy niewidoczni dla kierowców””.ps
  W roku 2016 na drogach u nas zginęło około 19 osób….bo nie mieli ODBLASKÓW.

 165. revers said

  I te projekty rabina Morawca POLSKA to PROJEKT za 5 mln. i ta inna konfa ukrywajaca sie za plecami Brauna, Korwina – robaczkowa mloda szlachta Szwaba z Menzem, Bosakiem na imprezach z cpiamiem, chlaniem, doopczeniem sie za kase
  podatkowego bydla.

 166. Bezpartyjna said

  Panie Szanowny Yagiel,

  ależ tymi wersalikami (poprzednie WT) połechtał mą skromną próżność 😼
  Z nieśmiałości wielkiej dopytowywuję się czy przespał się Pan z … ze swym problemem (a może problemikiem)? Albo zagaworzył do radia Erewań, bez złośliwości i kąśliwości z mej strony?

  Czy mogę Panu opisać sen jaki nawiedził mnie dwa dni temu?
  Dlaczegóż? Bo co prawda nie jestem „jasnowidzką” niczym K. Jackowski, lecz takie sny miewam raz na 15 lat i zazwyczaj (czyt. zawsze się sprawdzają) i wówczas jestem lepsza od niego.
  Takie zdolności … ze snami miała moja Babcia i Mama. Z kolei, ja nie skromnie pisząc, je trochę przebiłam.
  Powracając do snu był tak kolorowy, plastyczny, wyrazisty, pełen symboliki i długi, iż jak wstałam to … przez kilka godzin się nie odzywałam, aż Dobrodziej z tego powodu się zmartwił, zatroskał niezmiernie i myślał, że poważnie zachorzałam. Przecie kobieta jak nie mówi, to może z nią być bardzo kiepsko. Ne, ne, ale ja tylko tak długo myślałam i zastanawiałam się!
  Pzdr.

 167. Listwa said

  Podobno :
  „Unia Europejska zakaże hodowli i importu warzyw strączkowych.
  Jak informuje http://Onet.pl konsumpcja tych warzyw powoduje wydzielanie zbyt dużej ilości metanu do atmosfery.
  Wkrótce potrawy takie jak grochówka czy fasolka po bretońsku zostaną zakazane”
  – odwala lewakom extremalnie

 168. Bezpartyjna said

  P. Boy,

  Jak Pan nie chce powyższego śledzika i wybrzydza to ja chętnie go skonsumuję – nie jestem tak wybredna, zwłaszcza w dobie jak chcą nam wciskać jakieś robale, glizdy (a może glisty ludzkie), prusaki, karaluchy, itp 🐛🐜🐍. Brrryy!

 169. osoba prywatna said

  Muzyk, pisarz i kompozytor Mike O’Mara: „Umieram. Zamordowany przez Modernę”.
  https://dakowski.pl/muzyk-pisarz-i-kompozytor-mike-omara-umieram-zamordowana-przez-moderne/

 170. Bezpartyjna said

  „Wkrótce potrawy takie jak grochówka czy fasolka po bretońsku zostaną zakazane”.

  Pewnie boją się aby ludzie się nie pozabijali?

  Przecież strączkowe mają dużo białka i dobrze odżywiają mózg, diabły chcą aby ludzie byli jeszcze większymi kretynami?

 171. Lily said

  Re 163;Maksj
  Y.T.
  Forbidden Knowledge-History

  of the Khazar Empire-

  Lecture by Jack Otto.

  „Xazarska Dzicz panem swiata”.
  „We the people in Germany,
  France, Spain”.M.M.
  (My ludzie we Niemczech, Francji,
  Hiszpanii)
  „Tylko …i sa ludzmi, pozostali
  Nie sa ludzmi”.T….d.

 172. osoba prywatna said

  Jestem ruską onucą
  https://wolnemedia.net/jestem-ruska-onuca/

 173. Agnieszka said

  Ministerka spraw zagranicznych Niemiec niejaka Baerbock powiedziała: „prowadzimy wojnę z Rosją” („we are fighting a war against Russia”). Oni już się nie ukrywają z zamiarami.

 174. Boydar said

  Po krześcijańsku mogę odstąpić połowę, niech będzie że tą z ogonem

 175. Bezpartyjna said

  P. Yagiel,

  Ja dodatkowo, pomyślałabym jeszcze o tej materii i antymaterii, która przeważa, albo … co ważniejsze – czarnej materii, czyli której więcej?
  Czy wszechświat się rozrzesza z coraz większą prędkością, czy odwrotnie kurczy się i w końcu zmieści się na łepku (łebku) od szpilki?
  W końcu, co z tym wielkim wybuchem, co to niby wszystko było tak skompresowane, że aż dech w piersiach zawiera? Czy znowu coś tam na niebie nam huknie i tupnie?
  Oooo, czy po Ziemi będą chodzić i skradać się pikantropy, australo …, giganto …, a może Denisowianie, byleby nie szprytki pustynne!

 176. Bezpartyjna said

  Przy ogonkach najsmaczniejsze mięsko – może być. Byleby nie flaczki i ości? Poradzę sobie, a co z resztą jedzonka?

 177. osoba prywatna said

 178. Boydar said

  Gajowy postawił to niech też skorzysta

 179. revers said

  Wyszczepioną mam rodzinę,
  maskę noszę, więc nie zginę.

  Jeżdżę tylko elektrykiem,
  Jem robale, płacę blikiem.

  CO2 nie produkuję,
  słucham Schwaba, nie choruję.

  Tylko jakoś smutno czasem,
  bo zmieniłem łeb z kut….

 180. Lily said

  „The Rothschild Lineage of
  Klaus Szwab”.
  Is a Rothschild on his mother side.
  Rodzice.
  Fred Schwab i Marianne Schwab (Rothschild)
  Dziadkowie.
  Louis Rothschild i Melanie Rothschild
  (Emmerich).
  Pradziadkowie.
  Moritz Rothschild i Emma Rothschild
  (Binge)
  By.Full Story here.
  https://humansbefree.com2022/05/
  you-cannot-make-this-stuff-up-
  klauss-schwab-is-a-rothschild-on-
  his-mothers-side.html
  Uncensored. Issue 67,page 10.
  http://www.uncensored.co.nz

 181. Bezpartyjna said

  Bardzo to po człowieczemu 🐬

  Bliskość klęski Ukrainy w wojnie będzie coraz bardziej widoczna. Działania podejmowane przez reżim kijowski tylko zwiększają agonię, ale fatalny wynik staje się tylko kwestią czasu. Ukraińska junta, która jest zarządzana przez Waszyngton, próbuje prowadzić wojnę do ostatniego Ukraińca, niebezpiecznie popychając kraj na skraj przepaści.
  https://ndp.neon24.org/post/170656,ukraina-na-skraju-przepasci-minister-mswia-proponuje-polakom-donosic-na-ukraincow

  Na nikogo nie zamierzam donosić i się prosić.

 182. osoba prywatna said

  Wiesz dlaczego Wałęsa nosił wizerunek Matki Bożej, na którym Matka Boska nie miała rąk?

  Bo gdyby miała, to by go po pysku lała.

  Taki żarcik powstał jeszcze w latach osiemdziesiątych
  .https://twitter.com/jack__sparrow5/status/1617173443883208704

 183. osoba prywatna said

  Myślicie, że znów ich użyją w kampanii robaczanej?
  .https://twitter.com/jack__sparrow5/status/1617993517426704384?cxt=HHwWgIDU8YKiovQsAAAA

 184. osoba prywatna said

 185. Bezpartyjna said

  P. Yagiel,

  dostaliśmy od susiada ogrodnika ponad 200 cebulek kwiatowych i drapiemy się po głowie jak je rozdysponować.
  Hm, jakieś tulipany napoleońskie, cesarskie, strzepiaste, wielokolorowe, hiacynty i tylko P. Bóg wie jakie jeszcze?
  U nas wszystko na wsi rośnie i do życia się rwie i żadna się nie zmarnuje. Później bąki, pszczoły, osy będą latać jak szalone i wszystko zapylać 🌷🌹🌻🌾
  Ojoj, będzie … latało, pełzało, buczało, huczało – jednym słowem przy słonku się działo 🐝🐞

 186. osoba prywatna said

  Ta kula przedstawia całą ludzkość na Ziemi – 7.88 miliarda w postaci kuli na tle Central Parku.
  .https://twitter.com/wojtek1425/status/1618089640824803329

 187. Greg said

  Maria Valtorta ,,Koniec Czasów” .
  Za ten wpis będzie atak diabelski !

 188. maksj said

  https://www.cda.pl/video/6231953d6/vfilm

 189. Bezpartyjna said

  #&$misznostki@

  https://dakowski.pl/jerzy-wasiukiewicz-lagodnie-o-naszej-nie-rzeczywistosci/

  Niektóre bardzo zabawne.

 190. osoba prywatna said

  Papież: Homoseksualizm nie jest przestępstwem. Grzechem są dyskryminujący biskupi
  https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/8645313,papiez-franciszek-homoseksualizm-papiez-grzech-biskupi.html

 191. revers said

  Dostarczenie Kijowowi pocisków z rdzeniem uranowym potraktujemy jako użycie brudnych bomb atomowych przeciwko Rosji, ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami!

  Oświadczył to Konstantin Gawriłow, szef rosyjskiej delegacji na trwającym w Wiedniu Forum Współpracy w Dziedzinie Bezpieczeństwa OBWE.

  „Ostrzegamy zachodnich sponsorów kijowskiej machiny wojskowej przed zachęcaniem do nuklearnych prowokacji i szantażu. Wiemy, że czołg Leopard 2, a także BMP Bradley i Marder są uzbrojone w podkalibrowe pociski przeciwpancerne z rdzeniami uranowymi, których użycie prowadzi do skażenia terenu, jak to miało miejsce w Jugosławii i Iraku.

  Jeżeli takie pociski zostaną dostarczone do Kijowa na ciężki sprzęt wojskowy NATO, uznamy to za użycie brudnych bomb atomowych przeciwko Rosji, ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami” – powiedział Gawriłow.

 192. Bezpartyjna said

  „Kowal. Rzepa. Osika. Ptak”. To żadna wyliczanka, lecz nazwiska założycieli polskiego miasta Cazole na Haiti. Na tych odległych terenach przed dwoma wiekami zjawili się Polacy na rozkaz Napoleona, by stłumić powstanie buntowników. Ich następcy żyją tam i mówią o sobie dziś „jesteśmy potomkami Polaków, tzn. my jesteśmy również Polakami”, mimo że w naszym języku dziś nie mówią. Jednak słowiańska kultura i sentyment w różnych wymiarach pozostała tam do dziś.

  https://podroze.onet.pl/ciekawe/potomkowie-polakow-wyslanych-na-haiti-przez-napoleona/hq7yb8q

  Lepiej im z oczu patrzy niż bander…

 193. lewarek.pl said

  Państwo z dykty, połączone na trytytki.

  „Hiszpańscy” nurkowie na kilometr śmierdzący obcą agenturą i państwo z dykty
  25.01.2023 17:30

  Cała akcja z „hiszpańskimi” płetwonurkami, którzy rzekomo poszukiwali bursztynu (ciekawe, że w środku nocy, bez oświetlenia i w obszarze infrastruktury krytycznej państwa polskiego) pokazuje, że mamy państwo z dykty. I że można nam zrobić wszystko. A miałem 7 lat temu, że obecna władza zbuduje państwo poważne.
  To wszystko jest wprost nie do uwierzenia. Jacyś goście nie wiadomo skąd pływają sobie w środku nocy tuż przy porcie. Przy infrastrukturze krytycznej. Robią to bez jakiegokolwiek zgłoszenia, bez żadnego pozwolenia. Co ciekawe także bez oświetlenia (a ciekawe czemu?). Bez niczego, robią to nie zarejestrowaną, nie oznakowaną łódeczką. Co razem z tym brakiem oświetlenia i zgłoszenia jest już bardzo, ale to bardzo podejrzane. Co więcej łódź Hiszpanów nie była zarejestrowana, a wszystkie ich działania wskazują na to, że coś kombinują i coś próbują zrobić po cichu (i po ciemku oczywiście). Typy nurkują z bardzo drogim sprzętem, między innymi z dronem podwodnym, którego oczywiście polska policja nie zabezpieczyła. I którego opuszczający w tempie przyśpieszonym Polskę „turyści” zabrali ze sobą. Na szczęście jakimś cudem (po wcześniejszym zgłoszeniu, że ktoś się topi) zatrzymuje ich policja. I co? I jajco. A dokładnie to samo, co po wystrzałowym występie Komedianta Głównego Policji na komendzie w Warszawie. Po całej akcji goście się tłumaczą, że są Hiszpanami i że… szukają bursztynu! W nocy bez świateł, na niezarejestrowanej łodzi. Zamiast typów zatrzymać na 48 godzin (przecież tak można każdego potraktować i to za nic) i wezwać Kontrwywiad Wojskowy i Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego to się ich… wypuszcza! Idźta do domu chłopaki i nie wracajta.
  Wzorcowa akcja policji
  Co ciekawe jakieś dokumenty miał jeden, dwóch nie ma tylko wierzy się im „na słowo”. Oczywiście nikogo się nie zatrzymuje (bo i po co?). Spisuje się numery telefonów bez sprawdzenia czy są prawdziwe. choć jeden miał dziesięć cyfr i na koniec się tych typów wypuszcza. Po czym się okazuje, że dane są podane z d… kosmosu, a telefonów do panów nie ma. Cała ekipa policyjna, uczestnicząca w tej akcji, powinna już dziś być poza służbą. A człowiek najwyższy rangą, który podjął decyzję o wypuszczeniu ich na wolność, powinien już siedzieć w areszcie tymczasowym, z poważnymi zarzutami. Może o współpracę i szpiegostwo, a może tylko o przemyt i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Nawet jeśli był tylko zwyczajnym półdebilem, a tylko dlatego pół, ponieważ pełne debile mają etaty od komendanta powiatowego w górę, aż do Komedianta Głównego. Tylko, kto miałby ich zdymisjonować? Przecież raczej nie typ strzelający z granatnika w zamkniętym pokoju Komendy Głównej? A broniony przez ministra spraw wewnętrznych bardziej, niż niepodległość (co nie jest trudne, ponieważ w naszej słodkiej ojczyźnie ostatnio nie broni jej absolutnie nikt, łącznie z obozem żarliwego patriotyzmu).
  Gdyby to był ruski specnaz…
  Lepiej nie myśleć, co by było gdyby to był ruski specnaz… A tak wygląda to raczej na jakieś prywatne przedsięwzięcie i to raczej nie bursztyn, tylko coś znacznie grubszego. Na ten przykład sugeruje się zgubienie jakiejś dużej paczki (albo małego kontenerka) białego proszku, który przypłynął z Ameryki Południowej do Europy i się naszym przemytnikom „zgubił”. A może być warty któryś milion dolarów. Jednak to nie zmienia faktu, że państwo polskie po raz kolejny wyszło na zrobione z kartonu i połączone na trytytki.
  Jak nam Baltic Pipe wybuchnie to się zdziwimy…
  Najgorsze jest to, że ludzie odpowiedzialni za państwo polskie nie potrafią się niczego nauczyć. Po wypadku Casy, był Smoleńsk, po wycieku danych Dworczyka i generała Skrzypka dalej nikt nie zajął się na serio cyberbezpieczeństwem. Komendant, a w zasadzie Komediant Główny Policji strzela z granatnika przeciwpancernego w pokoju Komendy Głównej i nawet za to nie poleciał z roboty, nie mówiąc o zarzutach prokuratorskich. Teraz mamy infiltrację struktur infrastruktury krytycznej przez obcą agenturą, ale spodziewam się takiej samej beztroski, jakby się akcja powtórzyła za miesiąc, czy dwa.
  My naprawdę nie powinniśmy mieć poczucia wyższości nad jakimiś państwami w Afryce, czy Ameryce Łacińskiej, ponieważ jak pokazała ta historia jesteśmy takimi samym państwem upadłym, jak jakieś Zimbabwe, Honduras, czy inny Gabon. A nawet jak jeśli teraz nie jesteśmy, to staramy się bardzo takim państwem zostać.
  Zdzisław Markowski

  https://prawy.pl/123815-hiszpanscy-nurkowie-na-kilometr-smierdzacy-obca-agentura-i-panstwo-z-dykty-felieton/

  Dla nieświadomych: incydent wydarzył się w niedzielę 15 stycznia o godz. 2.00.

 194. lewarek.pl said

  Od 1 lipca 2024 roku w stolicy zacznie działać strefa czystego transportu. Do centrum nie wjadą diesle mające więcej niż 18 lat oraz auta benzynowe mające więcej niż 27 lat.
  – Plan jest rozpisany od lipca 2024 roku aż do 2032 po to by ograniczać zatrucie powietrza, które ma wpływ na nasze zdrowie – powiedział w środę podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
  Według analiz wprowadzenie pierwszego etapu (2024 roku) będzie dotyczyło 2 proc aut a w kolejnych etapach 27, 55 i 74 procent (w 2030 r.).
  Strefa obejmie większość Śródmieścia, fragmenty Woli, Ochoty a po drugiej stronie Wisły Saską Kępę, część Pragi Północ i Południe.
  Strefę będzie kontrolować straż miejska i policja. A za wjazd nieuprawawnionym, „starym samochodem” będzie groził mandat w wysokości 500 złotych. Zasady są jednakowe dla wszystkich, zarówno dla mieszkańców Warszawy jak i osób przyjezdnych.
  Warto dodać, że jako pierwsze miasto w Polsce STC uchwalił Kraków. Pierwsze – obejmujące mniejszą liczbę starszych samochodów – ograniczenia zaczną obowiązywać od lipca 2024 roku. Kolejne, bardziej restrykcyjne już od lipca 2026 roku. STC w Krakowie obejmuje jednak… cały obszar miasta w jego granicach administracyjnych.
  W kolejce do STC stoi już Wrocław.

  https://pch24.pl/warszawa-idzie-w-slady-krakowa-od-lipca-2024-stare-samochody-nie-wjada-do-centrum-miasta/

 195. Peryskop said

  Re 68

  Zbyszku, pytasz – i otrzymujesz :

  https://marucha.wordpress.com/2023/01/23/czesi-w-szoku/#comment-1051599

 196. Bezpartyjna said

  „My naprawdę nie powinniśmy mieć poczucia wyższości nad jakimiś państwami w Afryce, czy Ameryce Łacińskiej, ponieważ jak pokazała ta historia jesteśmy takimi samym państwem upadłym, jak jakieś Zimbabwe, Honduras, czy inny Gabon.”…

  Tam chociaż ciepło jest, chętnie bym sobie kości wygrzała i przez to nic do nich nie mam … na zwirzątka egzotyczne popatrzyła a co?

 197. lewarek.pl said

  Bruksela chce „położyć łapę” na gospodarce leśnej – alarmuje „Nasz Dziennik”. Jak czytamy, planowana jest zmiana traktatów, które przeniosą leśnictwo z kompetencji krajowych do wspólnych UE.
  Komentatorzy nie kryją, że brukselski pomysł oznaczałby utratę kontroli nad pokaźną częścią naszego kraju, bowiem lasy zajmują ok. 30 proc. powierzchni Polski. Ponadto nie wiadomo jak gospodarowane byłyby lasy. Obecnie polski system – bazujący na wiedzy i doświadczeniu leśników – uważany jest za najlepszy w Europie. Zdalne sterowanie, jak można się domyślać, podszyte warstwą ideologicznego ekologizmu może okazać się tragiczne w skutkach.
  Aby zmiany w traktatach doszły do skutku, muszą się zgodzić wszystkie państwa członkowskie. Możliwość przeprowadzenia takich zmian odrzuciła już Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska. – Nie pozwolimy na zmianę traktatów w tym zakresie – poinformowała.
  Takie są oficjalne zapewnienia. Ale czy wkrótce nie okaże się, że oddanie kontroli nad lasami jest kolejnym niezbędnym do spełnienia „kamieniem milowym”, aby sięgnąć po środki z KPO?

  https://pch24.pl/ue-chce-polozyc-lape-na-lasach-gospodarka-lesna-bedzie-sterowana-z-brukseli/

  Morawiecki czy ktokolwiek będzie na jego miejscu zgodzi się na wszystko bez szemrania. A więc mamy to jak w banku.
  Najbardziej mi żal, że nie będzie już można zbierać jagód i grzybów. Niewykluczone, że wprowadzą też bilety do lasu.

 198. osoba prywatna said

 199. Boydar said

  nie zapominajmy o pryncypiach

  https://www.onet.pl/styl-zycia/kotypl/co-zrobic-gdy-koty-sie-bija/2w267tr,30bc1058

 200. revers said

  ad184

  Operacje specjalne, 25 stycznia. Główny:

  ▪️ Ukraińskie wojsko nie liczy się z niczym, ustawili oddziały zaporowe i sami sobie strzelają w plecy – powiedział Putin;
  ▪️ Rosyjskie wojsko uniemożliwiło ukraińskim DRG lądowanie na lewym brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim, podało rosyjskie ministerstwo obrony;
  ▪️ Dostawy amerykańskich czołgów dla Kijowa będą „rażącą prowokacją”, sprzęt zostanie zniszczony – oświadczył rosyjski ambasador w USA;
  ▪️ Waszyngton jednoznacznie oświadczył, że chce zadać Moskwie strategiczną klęskę, nie można ignorować rzeczywistości, powiedziało rosyjskie MSZ agencji RIA Novosti;
  ▪️ Biały Dom potwierdza, że USA wyśle 31 czołgów M1 Abrams na Ukrainę, dostawa potrwa miesiące;
  ▪️ Niemcy dostarczą Ukrainie czołgi Leopard 2, w sumie 14 czołgów, mówi urzędnik państwowy;
  ▪️ Siły ukraińskie przygotowują się do kontrataku, mówi Biden;
  ▪️ Kijów przygotowuje kontrofensywę na Zaporożu, w której znajdzie się do 40 tys. żołnierzy – powiedział Balicki;
  ▪️ Jednostki Wagnera posuwają się w Artemiwsku, walki toczą się na obrzeżach i w blokach niedawno trzymanych przez ukraińską armię – powiedział Puszylin.

 201. osoba prywatna said

 202. Bezpartyjna said

 203. revers said

  re201,

  maja, maja tasmy z podkarpacia m.in wice marszalek sejmu jak sie zabawial, lub obecny szef kg police jak zacieral slady a i o Smolensku moga miec wiele materialu na warszawke.

 204. lewarek.pl said

  W minioną sobotę przez warszawskie Nowe Miasto, pod Kolumnę Zygmunta, przeszedł marsz pod hasłem „To nie nasza wojna”.
  Uczestnicy, wśród których byli przyjezdni z innych miast, protestowali przeciwko zaangażowaniu władz w Warszawie w wojnę na Ukrainie.
  Liczbę manifestantów oszacowałem na ponad pół tysiąca.

 205. Boydar said

  to jest jak najbardziej nasza wojna; a warszawski panel sterowania robi dokładnie to co ma robić – udaje zawziętego wroga Rosji

  uwzględnić należy przy tym punkt widzenia obu narodów w Polin/Polsce, dla Polaków jest to wojna o być, a dla tego drugiego być albo nie być

 206. Boydar said

  jakim znowu wnętrzu ! naleśniki nie mają wnętrza; są płaskie !

  https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/nauka-i-technika/zmiany-we-wnetrzu-ziemi-jadro-planety-moze-sie-zatrzymac-co-to-dla-nas-oznacza/wgq6syp

 207. Boydar said

  aż się zestresowałem tym jądrem, więc dla odmiany coś o Kotach

  https://www.onet.pl/styl-zycia/kotypl/powody-dla-ktorych-koty-nienawidza-gdy-drzwi-sa-zamkniete/6zwsw77,30bc1058

 208. Bezpartyjna said

  „Ponadto poprzez obserwację koty są w stanie odczytać zamiary opiekunów, a naukowcy udowodnili, że zwracają na nas większą uwagę, niż nam się wydaje. Wszystko to sprawia, że po prostu chcą nam towarzyszyć! A za zamkniętymi drzwiami się nie da…”

  Otóż to, b. mądre stworzenia. Niedawno ogladałam film o orangutanach, czyli leśnym człowieku, jakie one mają mądre oczy i spojrzenie, przede wszystkim uważne, wnikliwe, spokojne.

 209. Adrian said

  Sherri Tenpenny ostrzega, że w 2023 roku zobaczymy „tsunami zgonów” i że do końca roku każdy będzie miał „5 – 10 lub więcej – bliskich przyjaciół i członków rodziny, którzy nagle zmarli” .

  👍https://t.me/swiatinformacji

 210. 1957 said

  Panie Boydar, spoko , poco ten stres.
  Po prostu zniknie kwas L-askorbinowy a powstanie P.

  Zmieni się etykietki i będzie się kręcić … biznes.

 211. maksj said

 212. Yagiel said

  Jak powojenna Warszawa jest już tylko makietą na realnych fundamentach – JeszczePolska to tylko kartonowa makietka RzPlitej w czyjich rękach; dla jakich nasiedleńców ta Warszawa-makieta – ? dla jakiego filmu „Skarb” tak dowcipnie wyśmiewającego możliwość, że pod tym Starym Zburzonym Miastem jest coś wartego odkrycia: jaka by to HELLEWOODskiego scena – ! Whatever.
  Film HELLYWOODu nie przerośnie w Drzewo Życia ! to tylko jemioła: potrzebuje Drzewa Prawdziwego… do trucia, zżerania. Krótko mówiąc jamioła/Xazary muszą mieć Prawdzwe Życie do zżerania, nie jakieś plastikowe palmy.
  Ja tak nie bez przyczyny o Warszawie obróconej w tekturę dla tekturowych „Polaków” powojennych – jak dla LeninGradczan porewolucyjnych – nie dla PetersBurg’żan przed paźdz/oktiabriem’1917
  (nawiasem: dlatego wojny muszą być krwawe! I Światowa mogła skończyć się do Bożego narodzenia’1914 ! ale Xazary… Powstania Warszawskiego mogło nie być ! ale Xazary… wojna na U mogła trwać 3 tygodnie ! ale Xazary… popatrzcie teraz i za czas:które z tych najbardziej zmasakrowanych miast będą ukrainskie/rosyjskie… a które żydowskie/xazarskie będą?)
  Więc ja o tej Warszawie tekturowej/xazarskiej i o tej Polsce/JeszczePolsce xazarskiej – w kierunku jeszcze jednego filmiku, tym razem ISTORIA Pi…
  Znaczy: jest niby-Polska z hymnem niby-polskim „Jeszcze Polska nie zginęła…” a w tym hymnie jest Bonaparte, nie Jagiełło – to jasne czemu: bo Bonaparte poszedł z Polakami na Rosję, ale nie na PetersBurg – za blisko? – a na Moskwę, któa nie byłą Rosją a Moskowią… Która miałą swe dzieje – związane z Polską choćby przez hymn „Jeszcze Polska…”. Bo jest w nim passus: „pono/ć NASI biją w tarabany – w TARAbany ! Nie w bębny a w TARAbany – bo tak to się łądnie rymuje – z czym / cały zapłakany – biją w TARAbany; kto zapłąkany ? Ojciec Basi, znaczy Barbary, bo nie Warwary, prawda ? A skąd mu, temu ojcu – i tej matce – do głów przyszło imię Barbara/Baisa-Warwara/Wasia – ? Takie popularne wtedy już ? Jak mazur-taniec skoczny ? Mazury-Dąbrowy-Puszcza może Pruska, może Litewska, a oże Puszcza aż po Tajgę… ? Lecz wróćmy do Basi, tzn. do hymnu:
  Mówił ojciec do swej Basi
  cały zapłakany;
  Słuchaj jeno, pono nasi
  biją w TARAbany… !
  Zawsze myślałem o tej Basi, że to córka ojca – bo tak jest w tekście poety – a teraz myślę, że to żona… tzn. myślę o żonie ojca: o jej imieniu i o imieniu jej mamy: wnuczce imię po babci ? Jak niegdyś Mieszko wnuk Mieszka…
  Matka czy córka – najważniejsze, że Basia/Barbara – czujecie, że trop robi się ciepły ? (jak z tym „to bym poleciałą za Jasiem/Husem/ do Śląska)

  Zatem mamy w hymnie, że NASI biją w TARAbany, z czego wynika lub co wynika z równania: NASI=TARA;
  NASI to są TARA – w hymnie Polski/JeszczePolski jest wzruszenie do łez ojca dorosłego:stary chłop a płacze ! a jeszcze córci dał/dali na imię – po babci – Basia/Barbara, znaczy ‚obca nam, głośna, wrzaskliwa, niezrozumiałą, groźna’
  Taka ma być patronka górników, kopaczy tuneli – ? Toż zawalą się ! Zanim doprowadzą do… skarbu pod tekturową Warszawą ? Z tym samym BAR/WAR w nazwie ? Że niby Warszawa to Barszawa ? Chyba się mi coś poplątnęło…
  Lecz i w tym hymnie JP też coś nie całkiem jasne – co nie ?
  Nie będę gadał/pisał, czego i tak nikt z uwagą nie przeczyta… Zapraszam do filmiku (jednego z setki co najmniej tego) ciekawego Rosjanina: Таинственная Тара :
  .https://www.youtube.com/watch?v=7AUaw4cPyZs
  to tylko 10 minut 😉
  a jak poprawia słuch ! „Słuchaj jeno… pono NASI biją w TARAbany”

  Jeszcze Tu do tego filmiku Pi wrócę – poczekam, czy kto obejrzy o Twierdzy-Gwieździe nad rzeką Oma/Swoja albo o T-G nad rzeką Tara……….
  Wie ktoś, gdzie, znaczy skąd dokąd płynie rzeka Irtysz ? Bo do niej Oma – jak do Oma – Tara…
  Oma ładnie brzmi – niemal jak Oka: płynie płynie Oka jak Wisła szeroka jak Wisła głęboka… (a dopóki płynie – Polska co ? NIE ZAGINIE 🙂
  Wsłuchajcie się w TARA… głośne są. A jednak, niestety – chcesz coś ukryć – połóż to na oczach 😉 albo daj do wysłowienia takiemu gad’ule jak ja 😉
  Niechby obejrzała film „PiotroGrad bez liudiej”

 213. osoba prywatna said

  Jeszcze o robaczanym menu.

  https://t.me/prostowslepia/1894

 214. osoba prywatna said

  I z jadłosPiSu Obajtka.
  https://t.me/nieDamySieZastraszyc/1800

 215. Adrian said

  Rolnicy w Niemczech płacą 2750 zł za saletrę!

  Ceny nawozów nadal spadają w całej Europie. W Niemczech saletra kosztuje obecnie 2750 zł/t. W Polsce jej średnia cena wynosi 3850 zł/t.
  https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/rynki-rolne/rolnicy-w-niemczech-placa-2750-zl-za-saletre-a-jakie-sa-aktualne-ceny-nawozow-w-polsce/

 216. osoba prywatna said

  Bardzo interesujące.
  .https://www.youtube.com/watch?v=6fIw9xT6FNY

 217. osoba prywatna said

  Aktor porno i nazistka u Belzebuba
  https://t.me/ubojniapolin/7079

 218. Yagiel said

  Pani Bezpartyjnej dziękuję za ciekawki 🙂 Czy zauważyła Pani linkę do filmu o tym, ż przypływy i od-pły w ogóle nie zależą od Łuny/Księżyca ? Bo zależą od.. efiru, którego nie ma ? Jak tej Czarnej Materii… Zależą od wirów wodnych, które wciągają wodę gdzie ?
  W tym filmie – a można włączyć polskie napisy – pokazane są lokalizacje tych wirów/efirów na Ziemi – ciekawka! są także na lądach ! znaczy w jeziorach chyba – bo nie w rzekach chyba… Lecz zainteresowałą mnie jedna lokalizacja wiru-efiru: w jeziorze Bajkał ! (dla mnie to B’Aj’Kal, ale mniejsza o to) a nie wiem czy Pani kojarzy, że w jeziorze tym głęboko w wodzie Sowieci/Rosjanie założyli jakąć bazę – uwaga – astronoiczną ! do ob’serw’acji Kosmos/u ! Imaginuje sobie Aśćka ? Co ciekawe, są tacy, którzy domyślają się, że w głębi tego jeziora – a głębachne jest! – jest
  Portal Międzygalaktyczny
  No to jak by można sprawdzić, czy w miejscu każdego wiru/efiru jest portal ? I czy tylko wodę się TELE-PORTuje ?

  W każdym razie mapa wyraźnie podaje miejsca/koordynaty tych TELE-Przepompowni Wody – może to stą wahania poziomu wód Ziemi: te epokowe i te dobowe ? Bo jeśli Pani kwiatki sadzi czy sieje i podlewa, to warto wiedzieć, czy czasem blisko gdzieć taki WIR-EFIR, znaczy taka PRZEPOMPOWNIA… 😉

  a! no i ten filmik o TARA polecamPani uwadze; Istorija Pi to baaardzo ciekawy człowiek !

  a tak w ogóle: rzeka Świder ? ze co – w zieię się wświdro… itd. znacy: i tak głębiej ?

 219. osoba prywatna said

  Australijski styl jazda z kur….
  https://rumble.com/v25ymqg-australian-shot-australijski-styl-jazda-z-kurwami.html

 220. osoba prywatna said

  Korczarowski: „Nie bójmy się mówić ostro i zdecydowanie o Wołyniu!”

  .https://www.youtube.com/watch?v=9YCL37a8cMM

 221. osoba prywatna said

  Wyjątkowo w Trybunale: zeznania bojownika Azowa o znaku wywoławczym „Grow” o tym, jak ukraińscy bojownicy strzelali do cywilów w Mariupolu

  Świadkiem i wykonawcą straszliwych egzekucji mieszkańców Mariupola był Dmitrij Kanuper o znaku wywoławczym „Grow” z nazistowskiego batalionu „Azow”.

  Egzekucje ludzi, którzy ukrywali się w szkole, strzelanie do przechodniów z armat i karabinów maszynowych, prawdziwe egzekucje tych, którym się nie podobało – to tylko niewielka część okrucieństw, jakich Azowie dopuścili się w mieście .

  Tylko jeden Kanuper osobiście widział ponad pięćdziesiąt ciał zabitych i cywilów, które leżały na ulicach Mariupola i krwawiły.

  Więcej o przestępcach i strasznych wydarzeniach – na naszej stronie:

  https://tribunal.ru/mariupol/raspravy-nad-mirnymi-boytsa-azova-rasti

 222. Szczepan Zbigniewski said

  Uszi na swoim kanale ostatnio powiedział, że morawiecki nie będzie informował Polaków na etykietach które produkty są z owadów a które nie. Ogólnie trzeba będzie unikać chleba, wszelkiego pieczywa, makaronów, orzechów, słodyczy, mięsa (poza rybami) i piwa.

  Ale to Rosja musi się nawrócić.

 223. Yagiel said

  Wysłuchałem rozmowy z b. ambassem w Japonii – mocna jako ostrzeżenie przedśmiertne/przedwojenne: na tej wojnne na U polactwo – rozbrojone już z cięższej broni – potrzebne jest jako MIĘSO ! Sie mięsko wukrwawi – a komu smakuje wykrwawione ?
  były ambas gryzie się momentami w język – nie wobec PADł i PiS w ogóle; jest w tym raczej jednostronny: nie mówi o PO-PiS, nie mówi o błędach PO – jego prawo być w tej mental-grupie.
  Potwierdza, że nie istnieje żadna POLSKA – to są tylko śmendialne okładki książki czy folderu reklamowego
  a co jest między tymi okładkami ? Mafia – mówi b. ambas. Banda kretynów/NIEprofesjonalistów/zdrajców
  są też tzw. Polacy, czeli polactwo piwno-smarfonowe – właściwie na okładki ich !
  jest między okłądkami kraj z ludnością = rezerwowe terytorium U: szpitale, remontownie, obozy szkolenia mięsa, budowanie bloków ieszkalnych dla mięsa z U – wszystko to na koszt polactwa: za chwilę – krwawy koszt… itd., itd.
  Bo
  czego b. ambasador nie mówi ? Nie mówi słowa ‚globaliści’ ani tym bardziej ‚Xazaria’/’XazarMafia’
  w 21.30 min. dziwi się, czemu Amerykanie popełnili błąd wychodowania sobie na szkodę Smoka Chin – czemu ??
  bo są tak samo idiotami/pałą w xazarskich rękach ! ta USA-pała ma być pancerna, bo potrzebna XazMafii, gdy polskawa pałka ma być miękka, krwawa… Więc b. ambas nie mówi, że to Xazarzy kazali Amerykanom oddać przemysł i hi-tech do Chin… A po co oddać ? By przesiąść się z amerykańskiej Dudy, tj. z Bideny, na chinską – i co ?
  w 28.01 b. ambas zaczyna być szczery o tej pomocy polskawej/PiS dla U: broń oddaliśmy – na wojnę pójdziemy ! znów pójdą nasi „w bój bez broni!” ? Znów ! bo kto znów tego chce ? Znów Xazarzy/Angole – ale tego b. ambas nie dopowie: całkiem szczery być nie może – w śmendiach ? przed kim ?
  On już wie, że wg planu XazaMafii i ta wojenka ama być jak najdłuższa=jak najkrwawsza ! (gojów i tak za dużo)

  To niedopowiedzenie jest bodaj ceną istnienia tego redaktora i tego rozmówcy w YT/śmendiach, tj. w xazarskix śmendiax – klatka troszkę uchylona… Zresztą: jak kto ma głowę NIEpustą, to se niedopowiedzenia ambasa dopowie.
  Ja się dziś wqrwiłem, że gdy chcę odsłuchać „Hymn Polski” – najpierw muszę obejrzeć 2-3 reklamy xazarskie: no nie ma hymnu bez reklam ! nie byłoby tzw. Państw bez xazarskiego ZYSKU…
  Nie byłoby książek z Prawdą na okładkach, gdyby o ix treści nie decydowali zawodowi kłamcy i zbrodniarze
  z czego wynika: 99% tzw. Polaków=polactwo=aktorzy xazarscy: taki jest Zaxód/Zmierzx – a jak jest w Rosji ? Dobrze czy tylko mniej tragicznie ?
  Sądząc po wściekłej nieprzytomnej tfu!gówno-prawdzie w śmendiach xazarskich np. w JP – Rosja zdrowieje…

  A Japonia zbroji się z tego samego powodu, co JP rozbraja: bo Amerykanie każą, tj. niby-Amerykanie-aktorzy:
  Japonia tez ma być pałą xazarską – na Chiny. Pałą, nie pałką-miazgą ? To pytanie do Japonów: ilu z nich to tylko aktorzy Xazarów ? (Aj’nów dawno zepchnęli do rezerwatu)

 224. Szczepan Zbigniewski said

  Zenon @

  Rosjanki są chyba najmniej zboczone spośród nacji jakie poznałem. Więc nie zawsze aborcja równa się szóste przyjazanie ale zawsze piąte.
  Skrobią się tam pewnie często z biedy, z braku antykoncepcji (pospolitej na zachodzie, która też jest grzechem) albo po prostu nie myślą, że to człowiek. Wypierają to jak poliniackie feministki od błyskawicy. Lata żydokomuny zrobiły swoje.
  W zestawieniu z zachodem i tak wolałbym wschód bo zapewnia na chwilę obecną WIĘCEJ normalności. I to nie z Moskwy wypływa szambo na cały świat. Źródło jest gdzieindziej. Ale tego nie rozumie 99% ludzi w Polsce.

  Boydar @
  Jeśli obywatel PL z genami pozbawionymi żydostwa przez nikogo nieprzymuszany bierze udział w eksperymencie medycznym i w zmianie swojego dna to czyż nie zatracił zdolności samodzielnego myślenia?

 225. 1957 said

  coś się Sepanowi pojebałoś.
  To za komuny były bomby demograficzne. PRL podwoiła stan. W reszcie demoludów pewnie było podobnie.

 226. osoba prywatna said

  https://t.me/nieDamySieZastraszyc/1679

 227. osoba prywatna said

  Satyryczny spot reklamowy: „Instytut Zbiegu Okoliczności im. Kaufmana” (napisy PL)

  https://www.bitchute.com/video/xreYbN4mPQmZ/

 228. Szczepan Zbigniewski said

  1957 @
  I w cale temu nie zaprzeczam (że w P R L był przyrost!)

  Naucz się czytać ze zrozumieniem ty popierdolony idioto!

  I muszę kurwa na takiego czas marnować, żeby tłumaczyć.

  Chodziło o to, że religia była w podziemiu. Nikt w Z S R R nie uczył, że aborcja to grzech. Czego konsekwencje widać w Rosji dziś.

  A teraz spierdalaj skądś przylazł.

 229. osoba prywatna said

 230. Boydar said

  https://zdrowie.interia.pl/zdrowie/news-koty-moga-uchronic-przed-chorobami-zaskakujace-efekty-mrucze,nId,6556120

 231. Yagiel said

  Coś ciemno-chmurno w Warszawie – znaczy: nad War… Ale i szerzej – nad krajem obszernym/ob-szar’nym.
  Któreyś dzień tylko słychać przelatujące samoloty – zdaje się, że trwa wyścig z czasem, kto więcej WOjny zapakuje do JeszczePolski-Ukrainy. trwa ten wyścig Rzeszów-Lwów-Charków ? Jackowski powiedział, że decyzje już podjęte i…

  W tych pośpiesznych okolicznościach daję następny film: wyjaśniający czy sumujący wątki ostatnio istotne, a przede wszystkim – sklę i przyczyny Większej Wojny Rosji/BRICS z Xazarami/NATO:
  Разбор событий 1812 года. Пожар Москвы. Гибель Tapтapии – T/H/AR-TARII ewent. T/H/AR-DARII ! do-ARII ?
  Oceni, kto zdąży wglądnąć i wsłuchać się w
  .https://www.youtube.com/watch?v=jlkNBHdDeJM

  Wciągnięcie JeszczePolski w wojenkę już zdecydowane i przygotowane niemal – co ostatnio w Ramstein dogadane, to dawno było przygotowane i już na miejscach… Podobnie jak okręty i podłodki Rosji z rakietami o ładunkach atomowych, czuwające blisko miejsc wydawania rozkazów – no!
  Mógł Rumsfeld wymordować 500 w PENTAGON – mogą Xazaria poświęcić 500 mln gojów czy innego mięsa ‚Na stos!’
  Mięso morawieckie czy carskiejarskie już porozdzielane, wszystkie te Dudy i Ddudki na pierogi…
  Pozostaje gapić się w szmatę pod Niebem a nad oczami, zresztą ślepiami – albo dowiedzieć się o roku 1812…

  Ciekawe, czy jutro jeszcze będzie internet ? Bo czego w nim nie ma – nie ma w ogóle tego, co nie ?

  (szmata litości na pod-Niebie; tak skazańcom przed rozstrzałem zawiązuje się oczy… mniej boli?)

 232. Adrian said

  Kraje Unii Europejskiej dokonają ekstradycji ukraińskich mężczyzn pod warunkiem mobilizacji.

  I tak, Ukraina wysłała już oficjalny apel do krajów UE z prośbą o pomoc w wyśledzeniu, schwytaniu i przewiezieniu z powrotem do kraju mężczyzn w wieku poborowym, którzy ukrywają się przed mobilizacją.

  Wiadomo, że Litwa zgodziła się na pomoc.

  https://t.me/Olej_w_Glowie

 233. Adrian said

  ⚡️🇺🇦 Ukraina złożyła formalny wniosek o pilną ekstradycję wszystkich obywateli Ukrainy płci męskiej powyżej 18 roku życia (podlegających mobilizacji), którzy opuścili kraj w początkowej fazie wojny.

  Łotwa i Litwa już odpowiedziały pozytywnie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: