Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Konserwatyzm ludowy
  Greg o Wolne tematy (25 – …
  Greg o Wolne tematy (25 – …
  AnuLa o Jak zostałam sąsiadką „M…
  AnuLa o Dlaczego kot ugniata? Uważaj,…
  Yagiel o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Krzysztof M o Wolne tematy (25 – …
  ? o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Kar o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Lily o Wolne tematy (25 – …
  Neptek o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Izolacja Zełenskiego

Posted by Marucha w dniu 2023-01-27 (Piątek)

Domino rezygnacji z zajmowanych stanowisk wśród ludzi otoczenia prezydenta Ukrainy jest powolną agonią aktualnej administracji.

Rzecznik prezydenta Oleksij Arestowicz, po próbie podania faktycznej przyczyny incydentu uderzenia pocisku w budynek mieszkalny, zmienił swoje oświadczenie, uznając je za pomyłkę, a następnie złożył dymisję. Kilka dni później ginie w wypadku helikoptera minister spraw wewnętrznych z członkami jego gabinetu. Nikt nie wyjaśnia choćby wstępnie okoliczności wypadku.

Następnie obserwujemy zaskakujący wywiad z Kiryłem Budanowem-szefem zarządu wywiadu wojskowego, który zdradza, że jeden z jego ludzi – Denis Kirejew będąc w składzie delegacji do planowanych rozmów dyplomatycznych, został zamordowany przez ukraiński kontrwywiad – Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy. Krótko po tym wydarzeniu przeprowadzona zostaje czystka w każdej dziedzinie i na każdym szczeblu ekipy rządzącej.

Pozostaje na swym stanowisku Oleksij Reznikow mający poparcie Amerykanów. Oświadczenie wydane przez Krajową Radę Bezpieczeństwa mówi, że usunięci mają zakaz opuszczania Ukrainy. Dyrektor CIA składa następnie wizytę w Kijowie, co obserwatorzy łączą z właśnie przeprowadzoną czystką. Nie można sobie wyobrazić, by tak szeroka akcja zwolnień, dymisji odbyła się bez uzgodnienia z agencją według schematu — chcemy swoich ludzi, innych usuwamy.

Możliwe, że nie wszystkie dramatyczne przypadki należą do tego samego klucza. Wniosek jest jeden – w Kijowie narasta destabilizacja.

W latach 1960. obecność Amerykanów w Sajgonie łączyła się z rosnącą destabilizacją, co zwieńczył zamach na prezydenta. Uznano wtedy, że prezydent był tak niekonsekwentny mimo otoczenia ludzi lojalnych wobec niego, że nie zasługiwał na zaufanie, zatem został usunięty.

Tamta sytuacja przypomina do złudzenia scenariusz na Ukrainie. Ludźmi władzy mogą być tylko zaufani. Jeżeli zapadnie ostateczna decyzja o odejściu Zełenskiego, reszta struktury władzy nie będzie sprzeciwiać się temu.

Rozległe zmiany osobowe struktur rządu, wojska w toku trwających działań wojennych przy złych wiadomościach nadchodzących z pola walki i intensywnym zaangażowaniu Amerykanów oznaczają w sumie bardzo poważne skutki dla Kijowa. Byłoby brakiem powagi sądzić, że W. Burns udał się do Kijowa, by przekazać Zelenskiemu dalsze instrukcje osłabiania Rosji. Propozycja z gatunku „sprzedam panu działkę na księżycu”.

Chodzi o zwiększenie kontroli nad Zełenskim bądź usunięcie ludzi z jego otoczenia i zainstalowanie nowego składu. Dotychczas zatrudnieni, jak Timoszenko czy ściśle współpracujący nad wizerunkiem prezydenckim Oleksij Arestowicz, byli znajomymi Zelenskiego. Dokonana ostatnio niepomyślna ocena wydarzeń przez Arestowicza była przejawem rozgoryczenia z odejścia, na które sam usilnie zapracował. Z niedawnego pierwszego kłamcy przeistoczył się w obrońcę prawdy. Mogło przemawiać przez niego spostrzeżenie: robiliśmy wszystko zgodnie z instrukcjami, a skoro mam z tego powodu odejść, to powiem prawdę.

Składanie samokrytyki należało do zwyczaju ludzi partii na wysokich szczeblach, którym marzyło się pozostać w niej dzięki elastyczności kręgosłupa moralnego. Tak radykalnej zmiany, jaką zaprezentował Arestowicz, nie wybaczyliby Azowcy. Głosząc treści nawróconego — Arestowicz albo ma mocną protekcję, albo ryzykuje życiem, trafiając na tzw. „listę do odstrzału ludzi wrogich Ukrainie”.

Swoją drogą, jakoś żadna troszcząca się o demokrację organizacja nie wnioskuje o ściganie autorów listy. Podobnie usytuował się Kiryło Budanow. Wypowiedzi dla mediów zrobiły go nagle ważną osobistością życia publicznego, co sugeruje promowanie go do spełnienia istotnej funkcji w rządzie ukraińskim. O generale Załużnym zrobiło się ciszej, bo nie wykazał się skutecznością.

Poza Williamem Burnsem, gościem Kijowa był Boris Johnson na zaproszenie samego prezydenta Ukrainy. Sądzi się, że mógł uprzedzić Zelenskiego jako dobrego znajomego o nadchodzących roszadach z zapewnieniem mu poparcia Londynu.Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com, pl.Wikipedia.org, en.Wikipedia.org

Komentarzy 40 do “Izolacja Zełenskiego”

 1. kolejarz said

  Planowo rozwija się mordokracja, Ukraina ćwiczy to, co jest w świecie już znane. Pilnuje zmian najwyższy ze strażników demokracji, skutek murowany.

 2. Mietek said

  Niedźwiedź o zwyczajach boa dusiciela. Geopolityka cywilizacji..

  Witaj, droga Cywilizacji Rosyjskiej. Dostawy nowych lub starych typów kompleksowych produktów wojskowo-przemysłowych do Europy Wschodniej idą pełną parą. Fakt, że w stosunku do naszego kraju trwa sondowanie na temat tego, jak daleko będą mogli się posunąć, jest kwestią absolutnie oczywistą. Zrozumiała jest też taktyka: najpierw rolnicy publicznie proszą o pewne dostawy, a NATO, reprezentowane przez Niemcy czy Stany Zjednoczone, donosi, że w żadnym wypadku ten czy inny rodzaj produktu nie pójdzie, potem publiczne i demonstracyjne dyskusje w bazie Ramstein , gdzie jakieś Niemcy występują przeciwko i na koniec zapada decyzja, z ogłoszeniem wielkości i terminów dostaw. Od 24 lutego zdarzyło się to już trzykrotnie (Khremers, „zadrioci”, a teraz „trędowaci”). Schemat się nie zmienia. Nawiasem mówiąc, rolnicy już prosili ich o samoloty i łodzie podwodne.

  A co powinniśmy zrobić? Jak sobie z tym poradzić, skoro ich fabryki zwiększają produkcję kompleksu wojskowo-przemysłowego, a ludzie Zachodu wykorzystują „cierpliwość” Rosji do własnych celów, szerząc w sieciach społecznościowych narrację o naszej słabości, mówią, że zrobiliśmy już jedno i drugie , ale ich to nie obchodzi, gdzie jest główna konkluzja, że ​​Silni zawsze odpowiadają, a słabi milczą.

  „Słonia trzeba jeść w kawałkach”

  NATO to słoń, który potrafi pływać i biegać. Mówimy o siłach na morzu i na lądzie. Ten słoń może się sam wyżywić, ponieważ ma fabryki do produkcji kompleksowych produktów wojskowo-przemysłowych, które są skoncentrowane w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Czechach, Niemczech, Francji i Turcji. Ten słoń miał rezerwy z ZSRR, które starannie ufortyfikowały swoje stare posiadłości w Europie Wschodniej, gdzie mieszkali mali bracia. A żeby wygrać, trzeba działać konsekwentnie. Oczywiście Rosja ma zwycięską strategię i zakłada stopniowe osłabienie sojuszu. O tym będziemy rozmawiać.

  Krok 1 – Wielokąt

  W Europie Wschodniej pojawiło się duże wysypisko śmieci o powierzchni 400 000 kilometrów kwadratowych, na które sprowadza się „całe dobro” słonia. Ponieważ niedźwiedź ostrzegł słonia pierwszego dnia, aby nie myślał o osobistym postawieniu stopy na poligonie, on sam nie robi zamieszania. Ale wysyła „prezenty”, których niedźwiedź nie zabronił wysyłać. Niedźwiedź z kolei przetwarza wszystko, co zostało dostarczone, zamieniając to na złom. Według wyników z pierwszych 10 miesięcy wszystko, co ZSRR zostawiło z braćmi w bloku, zostało przez naszych chłopaków zutylizowane. Dokładnie ten sam los spotkał zachodnie „dary”. Dziś składowisko jest „ekspresowym zakładem przetwarzania kompleksowych produktów wojskowo-przemysłowych NATO” zgodnie z zasadami i inicjatywą Rosji. Jednocześnie NATO samo dostarcza swoje „dobra” do naszego „ekspresowego zakładu przetwórczego”.

  Krok 2 – Udusić

  Zacząć robić. Przez wiele miesięcy Rosja nie dotykała infrastruktury. A kilka miesięcy temu zaczęła działać, zarzucając pętlę na europejskie i amerykańskie budżety, bo szybka odbudowa infrastruktury energetycznej, a także olej napędowy, generatory drutów, dodatkowe części zamienne wymagają co najmniej miliarda rocznie.

  Krok 3 – Bogate ziemie naszych przyjaciół

  Niedźwiedź zjada kolejny kawałek w słonecznej Afryce, gdzie ludzie Zachodu wciąż siedzą po uszy, eksportując metale, surowce energetyczne, rekrutując ludzi i lista jest długa. To jeden z filarów, na których opiera się zachód. Kiedy nasi „Wagnerowcy” wypędzają Francuzów, Amerykanów i Brytyjczyków, za każdym razem pozbawiają Zachód zasobów, które zasilają ich gospodarkę. Dzięki naszym „orkiestrom” przestali otrzymywać z Mali srebro, miedź, złoto, diamenty i ołów, zostali pozbawieni ropy naftowej, rudy uranu w Republice Środkowoafrykańskiej, stracili regularne dostawy gazu, żelaza, manganu, niklu, kobaltu i złoto do Wybrzeża Kości Słoniowej. Intensyfikacja kształtowania się nowego ładu światowego wymusiła na RPA i Algierii aktywniejszą integrację z gospodarkami krajów BRICS. Od samego początku rosyjska obecność w Afryce miała na celu pozbawienie mieszkańców Zachodu zasobów tego kontynentu.

  Krok 4 – Mniej dolarów i więcej „rubli”

  Zacząć robić. Rosja nie tylko zaczęła handlować ze swoimi partnerami walutami narodowymi, ale także dała przykład innym państwom. Celem jest zmniejszenie udziału dolara w światowych rozrachunkach, tak aby Fed nadal wycofywał podaż pieniądza ze swojej gospodarki. To jest dla nich najbardziej wrażliwe. Saudyjczycy i Chińczycy, którzy podpisali kontrakt na dostawy surowców energetycznych, otworzyli puszkę Pandory. Argentyna i Brazylia rozpoczęły negocjacje w sprawie stworzenia własnej waluty, tworząc tym samym własny klaster walutowy na granicach USA, do którego z pewnością zostaną zaproszone Paragwaj, Wenezuela i wiele innych. I to Rosja zapoczątkowała ten proces.

  Krok piąty — zwycięstwo

  Jak widać, Rosja wybrała konsekwentny i powolny sposób tłumienia konkurentów. Jest absolutnie oczywiste, że to nie wszystko, czym zadowolimy ludzi Zachodu. 

  Aby podać kilka przykładów tego, co może i najprawdopodobniej zostanie wykorzystane w następnej kolejności – jest to wspólny zakaz eksportu metali ziem rzadkich i tytanu do krajów zachodnich, który postawi szereg strategicznych gałęzi przemysłu w krytycznej sytuacji, która upadnie o 50-60%.

  W ślad za tym może pójść wprowadzenie wspólnej waluty BRICS, o której będzie mowa w sierpniu br. na szczycie uczestniczących państw. 

  Nawiasem mówiąc, nasi już zaoferowali swój model partnerom. Akademik Glazyev nadzorował to z Rosji. Nowa waluta przeciągnie część rozliczeń z dolarów i euro na warunkowe „ruble”. Szacunki są różne, ale może równie dobrze odgryźć do 30% wszystkich rozliczeń na świecie, które dziś są w euro i dolarach. 

  A na deser pozostaje utworzenie sojuszu militarnego Rosji, Chin, Iranu, Arabii Saudyjskiej, Kuby, Wenezueli i ewentualnie RPA z Egiptem, co automatycznie wymusi wycofanie się państw z Europy, Korei i Japonii, zostawiając ich samych z problemami. Miedwiediew już o tym pisał, a skoro informacja została ogłoszona publicznie, to znaczy, że wszyscy już wszystko przedyskutowali.

  W ostatecznym rozrachunku obserwujemy niedźwiedzia, który nabrał nawyków boa dusiciela. Mocno i ostrożnie przytulił wroga, naciskając każdą część potężnym pierścieniem i zaczął ściskać. Niedźwiedź o zwyczajach boa dusiciela nie spieszy się, ponieważ ważne jest, aby się przytulić, aby „uwielbiony przyjaciel” nie mógł uciec. 

  Oczywiście w ramionach ofiara wije się i próbuje się wydostać, ale im częściej to robi, tym mocniej pierścienie są ściśnięte.

  I tak to właśnie wygląda.

 3. Mietek said

  Aleksandr Rogers- rodowity Ukrainiec, musiał uciekać przed banderowcami.

  Gangi Kukujewa (Ręce, które ukradły Ukrainę)

  Porozmawiajmy o temacie, który rosyjskie media jakoś ignorują.

   Raczej pojedyncze wiadomości/wiadomości przechodzą, ale nikt nie dodał ich do systemu.
  Kiedy ludzie zwracają uwagę na podobieństwo porządku w Nedoreikh z krajem z „Magicznego Głosu Gelsomino”, zwykle piszą o systematycznych kłamstwach. Rzadziej ci, którzy zaglądają głębiej w esencję (i znają teorię, czytając np. Noama Chomsky’ego), zauważają obecność nowomowy, programującej myślenie sekciarzy zombie.
  Ale prawie nikt nie pamięta istoty tego reżimu. Albowiem system totalnych kłamstw w księdze był tylko środkiem, a istotą reżimu było to, że
  a) władzę zdobywano siłą;
  b) najeźdźcy byli bandytami / piratami (piractwo od razu wskazuje na Anglosasów, jeśli w ogóle).

  Podobnie ludzie, którzy piszą o Ukrainie, w większości trzymają się systematycznych kłamstw jej propagandy. Czasem dotykają kompradorskiej, kolonialnej natury reżimu kijowskiego. Ale rzadko wspominają o drapieżnym charakterze obecnego postmajdanowego rządu.

  Tymczasem jestem skłonny wierzyć, że jest to wymagany element (lub coś w tym rodzaju) dla takich trybów.
  W ostatnim tekście mimochodem wspomniałem, że poprzednia generacja tego rządu „ukradła sto rubli i uciekła”. W rzeczywistości ukradła miliard, ale to nie zmienia istoty rzeczy. Kradnij i uciekaj jest podstawą myślenia kompradorskiego. 

  Co będzie dalej z krajem i ludźmi, ich to nie obchodzi.
  Jaceniuk, Poroszenko, Kubiw, Jaresko, Kołomojski, Achmetow i tak dalej. Nowa iteracja nie jest lepsza – Zełenski w kilka lat stał się miliarderem dolarowym, teraz jego asystent z „Kancelarii Prezydenta” również uciekł za granicę po oskarżeniach o korupcję (oczywiście został zwolniony i nikt nie zostanie wpisany na międzynarodową listę poszukiwanych ).

   I dlaczego jestem pewien, że wiosłują też wszelkiego rodzaju Yermakowie i Witrenko, jeśli nie sami w sobie?
  Ale gdyby byli tylko złodziejami, to byłaby połowa kłopotów (wyjaśnienie: nie mówię, że byłoby to do zaakceptowania, byłoby to po prostu mniej przerażające). Co gorsza, rządzą prawdziwe zorganizowane grupy przestępcze. Albo, mówiąc potocznie, gangi.

  Kto stoi na czele Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony? Bandyta i przestępca Daniłow nazywany „Piłką”.

  Kto kierował Ministerstwem Spraw Wewnętrznych? Bandyta Awakow. 
  Co rozwiązało wiele problemów przez zabójstwa na zlecenie. Kto zlecił zamach na Kernesa? Awakow! KAŻDY o tym wie (łącznie z nieżyjącym już Kernesem, który dość jednoznacznie to wypowiedział).

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, SBU i wywiad wojskowy to trzy bandyckie grupy, które okresowo urządzają między sobą wojny o strefy wpływów. Z strzelaninami, z bombami samochodowymi – wszystko jest zgodne z najlepszymi tradycjami wojny gangów. Kilka zostanie wysadzonych w powietrze z obu stron, potem spotkają się „ojcowie chrzestni”, „zgrzytają” i „uspokoją się”, wytyczą strefy wpływów – na jakiś czas sytuacja się uspokaja. 

  Następnie zmienia się równowaga sił i rozpoczyna się nowa krwawa redystrybucja.
  W ciągu ostatnich dziewięciu lat mogę wymienić co najmniej trzy takie fale kryminalnych starć między ukraińskimi siłami bezpieczeństwa (może było ich więcej, coś mogłem przeoczyć). Z pościgami, z „pokazami masek”, z zajęciem lokalu i dokumentów, i tak dalej. To właśnie dostało się do otwartego dostępu…
  Walczyli o kontrolę nad przemytem, ​​o dach nad podziemnymi kasynami, o handel narkotykami (zabito tam wielu „oficerów” w randze majora pułkownika). Swego czasu walczyli nawet o prawo do grabieży daczy w Koncza-Zaspie i Puszczy-Wodicy (było tam też kilka kultowych strzelanin).
  A potem jedna z grup została osłabiona (nie piszę „ścięty”, ponieważ Awakow był zawsze głową w tej grupie, a Monastyrsky był tylko jego stworzeniem), wysadzenie helikoptera / skrzydlatego skrzydła / helikoptera. Rozpoczęcie kolejnej, szczególnie dużej redystrybucji.
  Kontynuacją jest dymisja Kyryła Tymoszenko. Stracił dach mocy i pilnie zmienił oblicze biegnie do stawu w Izraelu. A jego ludzie w różnych działach czekają na zwolnienia, aresztowania i lutownicę.

  Na tym samym stepie Budanowa oświadczono, że Kirejew, członek grupy negocjacyjnej zabity w zeszłym roku, był jego człowiekiem i został zabity w ramach kabały.
  Może komuś się wydaje, że reżim kijowski to swego rodzaju monolit. Ale w rzeczywistości jest wataha towarzyszy, grupa wilków i słoik skorpionów. Którzy moczą „swoich”, nie gorzej, a często nawet bardziej zaciekle niż „obcy”.

  Wielokrotnie pisałem i podałem przykłady, że dla ukraińskich nacjonalistów (i ogólnie Galicji) nie ma „przyjaciół”. A „Melnikowici” zabili banderaitów, banderaici „Borowca”, a zwolenników Borowca – mielnikowitów. Zarówno na Ukrainie, jak i później – na zesłaniu, a nawet w obozach internowania.
  Nic nie jest nowe pod słońcem, a te stworzenia też się nie zmieniają. Są gotowi wgryźć się w gardło każdemu, kto okaże słabość (w ten sposób „ulubieniec ludu”

  Arestowicz zamienił się w „twarożek” w jeden dzień i trafił na „Rozjemcę”). Albo pamiętasz, jak C14 oblał odchodami roboty prochowe, kiedy Awakow zdecydował się przejść na stronę Zełenskiego. Wiele przykładów.

  Więc ciasta jest coraz mniej i nie starczy dla wszystkich. Dlatego moczą się nawzajem, a pieniądze w kubku. To jest istota „podwójnego rycerstwa”.

  PS Osobno śmieszą mnie opowieści zwykłych niewolników zombie, że mają tam wolność i demokrację. Nawet kiedy takie szumowiny jak Pashinsky strzelają im w nogi, albo naziści jak Sternenko mordują „skurwysynów”.

 4. corintians said

  Ciekawe jak z reelekcją. Kto moglby byc kontrkandydatem?

 5. ats42 said

  Re 2 i 3.
  Czy da się to wszystko, kurwa, napisać po polsku?!

 6. Barbara Chojnacka said

  https://m.vk.com/wall-213049540_287

 7. Mietek said

  Re 2 i 3.
  Czy da się to wszystko, kurwa, napisać po polsku?!

  To se napisz!

 8. misio said

  //ats42 said
  2023-01-27 (Piątek) @ 16:04:28
  Re 2 i 3.
  Czy da się to wszystko, kurwa, napisać po polsku?!//

  co ci pajacu nie pasuje potrafisz lepiej?

 9. Mietek said

  Moje sugestie potwierdza też Paul Craig Roberts.

  Moskwa ma okazję wykorzystać antyrosyjskie sankcje i inne nieprzyjazne działania Zachodu.

   Pogląd ten wyraził były pracownik Białego Domu Paul Craig Roberts.

  Neokonserwatywny atak na Rosję i Chiny ma swoje zalety, i to właśnie dla tych, przeciwko którym atak był skierowany. Moskwa i Pekin mogą skorzystać na tym, co się dzieje.

  „Nie ma zła bez dobra. To zabije globalizm”

  Globalizm nigdy nie był dla Waszyngtonu niczym innym jak sposobem na eksploatację reszty świata.

   W ten sposób Stany utrzymały swoją hegemonię. Ale dziś, gdy na Rosję nakładane są różne sankcje, Europa została zmuszona do rezygnacji z rosyjskich źródeł energii z Federacji Rosyjskiej, a zachodnie marki opuszczają rosyjski rynek, globalizm dobiegł końca, a wraz z nim hegemonia Zachodu.

  „Rosja i Chiny, a także kraje zależne od rosyjskiej energii, chińskich towarów i finansowania zostały odcięte od wysiłków WEF zmierzających do zjednoczenia świata pod hegemonią USA”.

  Dziś Stany Zjednoczone są znacznie mniejszą siłą na arenie światowej niż za prezydentury Reagana. (Paul Craig Roberts pracował właśnie w administracji Ronalda Reagana).

  Rosja, podobnie jak Chiny, powinna na tym skorzystać. Tym bardziej, że Stany Zjednoczone nie tylko tracą globalną dominację, ale także przeżywają głębokie problemy wewnętrzne związane z rasizmem skierowanym przeciwko białej populacji, a także z napływem migrantów i końcem wolności słowa, którą zdusili przedstawiciele Partii Demokratycznej.

 10. niepostepowyoszolom said

  Skoro w Polin w czasie ” DEMONkracji zachodniej , Po solidarnosci i po kilkakrotnych wizytach Polaka Papieza Zostaje zamordowanych az 8 ( osmiu Generalow !! i jeszcze wiecej mniejszych ranga oficerow z napletkami😳 juz o politykach nie wspomne ! TO ….co opisuje Mietek o Gangsterach w Ukrainie jest OCZYWISTE 👿. Po Pierestrojce w Rosji do USA przyjechala glownie tak zwana ” Rosyjka mafia😁🤣 wlasnie z Odessy , Harkowa , Kijowa itp i…. we zgodnej wspolpracy z Spec sluzbami 👹z Wall street wyrzneli w pien!!! w kilka tygodni cala odwieczna mafie Wloska , sycylijska . Jestem pewien ze podobnie umieraja i beda umierac wysokiej ranga Ukraincy ALE z napletkami 🙏 a ukrainskojezyczni finansowi i wojskowi „doradcy „bez napletkow🤑spokonie zdaza uciec z szeklami do swoich licznych Koloni tak w Yevropie jak i pozaeuropa . Boje sie aby owi doradcy bez napletow 🙂 nie zaczeli doradzac chrystowiercom z Polin aby poszli umierac w bratobojczej wojnie wraz z chrystowiercami z Rosji

 11. Kojak said

  OD 5.Ats 24 ! Przyglupiasta kurwo ! Co ty gryzmolisz ? Mietek to najwartosciowszy pisatiel w Gajowcu ! Ty tumanie nie nadajesz sie nawet ,zeby za nim nosic jego teczke !

 12. Głos Prawdy said

  Tak się dzieje, gdy człowiek przez długi czas przebywa pod brytyjskim konwojem, który karmi go narkotykami i każe mu czytać z promptera mnóstwo tekstu z emocjami.
  https://t.me/c/1496775874/3280
  —-
  Użalam się nad nim. dusza ginie

 13. osoba prywatna said

 14. Krystian Szeliga said

  @ Osoba Prywatna

  Poniżej wykres długu publicznego rządu federalnego Stanów Zjednoczonych.

  Kto szybciej zbankrutuje, ten co musi wydać 10 milionów czy ten co musi wydać dziesięć tysięcy?
  Zapomniałem dodać że ten co wydaje 10 milionów ma u żyda nieograniczony kredyt na wojnę.

 15. CIA said

  Troche pójde w dygresje choć nie do końca, ale wybuch w Katowicach może mieć jakiś związek z dostawą leopardów przez Niemcy na ukraine i nie wygląda to na zródło wybuchu w postaci gazu..

 16. Jebiemy polskość? said

  Niechlujstwo językowe w natarciu!
  Niechlujstwo i chamstwo!

  Panie Marucha!
  Jak Pan może tolerować brak poprawnej polszczyzny na Pańskim forum?
  Opowiada się Pan za polskością, a polszczyznę Pan „olewa”?

  Jeden z drugim „grafoman internetowo-translaterowy” wrzuca obcy tekst na automatyczny translator i nie zadaje sobie trudu osobistej korekty wyniku automatycznego przekładu!
  „Pani od polskiego”, z lat 60-tych i 70-tych, za takie „wypracowanie” postawiłaby pałę!

  Uważam, że ats42 ma rację!

  A tu odzew (kilku) nożyc po uderzeniu w stół:
  †††††††††
  *********
  Re 2 i 3.
  Czy da się to wszystko, kurwa, napisać po polsku?!

  To se napisz!
  *********
  2023-01-27 (Piątek) @ 16:04:28
  Re 2 i 3.
  Czy da się to wszystko, kurwa, napisać po polsku?!//

  co ci pajacu nie pasuje potrafisz lepiej?
  *************
  OD 5.Ats 24 ! Przyglupiasta kurwo ! Co ty gryzmolisz ? Mietek to najwartosciowszy pisatiel w Gajowcu ! Ty tumanie nie nadajesz sie nawet ,zeby za nim nosic jego teczke !
  †††††††††

 17. misio said

  ////
  Jebiemy polskość? said

  Niechlujstwo językowe w natarciu!
  Niechlujstwo i chamstwo!

  Panie Marucha!
  Jak Pan może tolerować brak poprawnej polszczyzny na Pańskim forum?////

  🙂 przygłupi żydowski palancie, Pan Mietek wstawia skomplikowane długie tłumaczenia za free z minimalną ilością błędów każdy to rozumie bez problemu

  ayway jak ich ten Mietek boli że on nie na ich usługach propagandowych.

  żydek „Jebiemy polskość? said” jaki to Polak jak dba o język polski 🙂 jak się martwi o Gajówkę

 18. misio said

  muszę uważniej tego Mietka poczynać dziwne te ataki na niego może pejsy plują aby go uwiarygodnić?

 19. Marek said

  Armia rosyjska kończy operacyjne okrążenie Artemowska, powiedział Apti Ałaudinow, dowódca sił specjalnych Achmat i zastępca dowódcy 2. Korpusu Armii Ludowej Milicji ŁRL

  „Prawie wszystkie drogi natarcia wroga zostały już zablokowane. Pozostała jedna trasa, wzdłuż której mogą się mniej więcej poruszać, a nawet wtedy w większości jest już pod naszą kontrolą ”- powiedział Alaudinow. Według niego Kijów stara się o przeniesienie do Artemiwska dodatkowych jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy. „Niezbyt im się to udaje, ponieważ nawet na podejściach już zaczynają ponosić straty ” — podkreślił Alaudinow.

  https://politikus.info/v-rossii/149553-vs-rf-zavershayut-operativnoe-okruzhenie-artemovska-apti-alaudinov.html

 20. Jebiemy polskość? said

  Logika „misia”:
  Dbałość o poprawność językową języka polskiego jest oznaką żydowskości.

 21. Marek said

  FORES zapłaci rosyjskim żołnierzom 5 mln rubli za zniszczenie lub przejęcie obcego czołgu Abrams/Leopard na terenie specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie. „Decyzja o przerzuceniu zachodnich czołgów do Kijowa wskazuje, że NATO porzuciło koncepcję dostarczania Ukrainie wyłącznie broni obronnej, co oznacza konieczność konsolidacji i wsparcia naszej armii. Robimy to od pierwszych dni wojskowej operacji specjalnej i będziemy nadal wspierać naszych żołnierzy w przyszłości ” – poinformowała firma FORES.

  FORES produkuje ceramiczne propanty do odwiertów naftowych. Zakłady produkcyjne znajdują się w Azbest, Sukhoi Log, Kamensk-Uralsky i innych miastach.

  https://politikus.info/v-rossii/149552-fores-vyplatit-5-mln-rubley-za-unichtozhenie-inostrannyh-tankov.html

 22. Bezpartyjna said

  W wywiadzie dla kanadyjskiej telewizji CTV News Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że oprócz obiecanych 14 czołgów Leopard 2, Polska przekaże Ukrainie również 30 zmodernizowanych czołgów PT-91. Strona ukraińska twierdzi, że chodzi o 60 wozów typu „Twardy”.
  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://kresy.pl/%3Fpost_type%3Dpost%26p%3D862300&ved=2ahUKEwigj-bR7Oj8AhVjxwIHHQmlAn4QFnoECD4QAQ&usg=AOvVaw3Oq8kb-zt_-7vHw5b4GD65

  „Jak już zamiast broni będziemy mieli tylko gołą dupę, to z ogromnym krzykiem ogłoszą zbiórkę narodową na zakup uzbrojenia dla polskiej armii no i pewnie jakąś dodatkową daninę, bo już im inwencji brakuje na nazywanie nowych podatków.”

  Jak będą gołe cztery litery, to zepchną nas do dołów z wapnem, jedynie zostawiając garstkę wykastrowanych oraz zaczipowanych niewolników.

 23. Barbara Chojnacka said

  Ad.Misio
  Taaak, Mietek wymiata!!!
  Chachły i pejsele….czuć ich po jednym wpisie
  Ja kopiuję wszystkie wpisy Mietka i podaję dalej
  ZOV

 24. Leo said

  Cenię wrzutki Mietka, fakt że dla nas wyszukuje takie perełki. Wiem, że w przypadku postu o rozróbach wewnątrz reżimu banderowców to jest tłumaczenie automatyczne, które totalnie zgłupiało. Ale Mietku, jeśli rozumiesz język oryginału, to może mógłbyś popoprawiać pewne niedorzeczności tłumaczenia, bo to co tam jest miejscami naprawdę jest niestrawne. Nawet dla kogoś jak ja, który wprawił się w rozkminianiu niekiedy bełkotliwych postów Yagiela. Thanks from the mountains, he he he.

 25. Olo said

  Nie rozumiem, dlaczego Rosja patyczkuje się z faszystami. Jest atom pod ręka, to należy odparować angloSSaskich bandytów razem z SS-ojusznikami. Pan Bóg tam na górze porozdziela porządnych od bandytów, bo my tego już nie zrobimy. Atom, ale już!!! Nie czekać!!!

 26. Mietek said

  Do Leo, musisz zrozumieć, że Aleksander pisze w sobie rozumianym slangu, z czym oczywiście translator nie do końca sobie radzi, ja też nie mam czasu godzinami zastanawiać się, czy wstawić takie, czy inne zdanie, wszystkie moje wstawki mają charakter informacyjny, aby każdy mógł z tego coś dla siebie wybrać.
  Oczywiście jednakowo ci na zachodzie, jak i na wschodzie, którzy sprawują władzę, doskonale wiedzą, o co w tym wszystkim chodzi, i co jest grane.
  Moje wstawki są dla zwykłych zjadaczy chleba, którzy nie mają czasu lub wiedzy, żeby się w tym wszystkim połapać, kto potrafi myśleć to wiele z tego skorzysta.
  Wkrótce wstawię materiał o tym, kto tak naprawdę kołysze nasz świat, i co w tym wszystkim chodzi.
  Pozdrawiam.

 27. PK said

  to powinno być OCZYWISTE, że m(n)ietek, po wrzuceniu tekstu (interesującego skądinąd) do gógle-tłumacza (tłumaczenie z/na rosyjski wychodzi mu fatalnie!)… powinien spędzić następne 10 minut na korektę tekstu, zanim to wrzuci na gajówkę. mnie też oko i serce boli, kiedy czytam „Od 24 lutego zdarzyło się to już trzykrotnie (Khremers, „zadrioci”, a teraz „trędowaci”)” albo inne tego typu „kwiatki”. szacunek dla pozostałych tego wymaga – m(n)ietek!🙄

 28. Barbara Chojnacka said

  Przecież wszystko i tak jest zrozumiałe ,
  nie czepiajcie się panowie puryści

 29. Józef Bizoń said

  „Chachły i pejsele….czuć ich po jednym wpisie” – szczególnie autorkę tego zdania tak czuć.

 30. Leo said

  *@Barbara Chojnacka* – „wszystko” jak dla kogo. Poproszę w takim razie o wytłumaczenie kim są Khremers i zadrioci a także co znaczy zdanie „Arestowicz zamienił się w „twarożek” w jeden dzień i trafił na „Rozjemcę”” – tylko proszę się nie wykręcać! Przecież „wszystko jest i tak zrozumiałe”!

 31. Józef Bizoń said

  M.in. o odpowiedzi Rosji w razie użycia przez Kijów pocisków ze zubożonym uranem.

  „Musisz to wiedzieć (1591) Wysłali po kryjomu migi, gdy wyślą pociski uranowe wybuchnie wojna atomowa”

  https://cw24.tv/video/musisz-to-wiedziec-1591-wyslali-po-kryjomu-migi-gdy-wysla-pociski-uranowe-wybuchnie-wojna-atomowa/

 32. Joannus said

  Ad 23 Barbara Chojnacka

  ”Chachły i pejsele….czuć ich po jednym wpisie”

  Niewiele godzin minęło i takowy poczuł się dotknięty, musiał się odciąć, przez co się ujawnił.

 33. Barbara Chojnacka said

  Ad.Joannus
  Dokładnie, wyduwywuje nowego nicka

 34. Barbara Chojnacka said

  Ad.Bizoń
  Wyjmij czosnek z nochala

 35. Marek said

  MOSKWA, 28 stycznia – RIA Novosti.

  Analitycy z amerykańskiego RAND Center zaproponowali Waszyngtonowi cztery kroki do przyspieszenia procesu rozwiązania tego kryzysu, publikując na swojej stronie internetowej raport „Jak uniknąć długiej wojny: polityka USA i trajektoria konfliktu rosyjsko-ukraińskiego”.
  Pierwszym krokiem, zgodnie z dokumentem, będzie wyjaśnienie przyszłej pomocy dla Kijowa . Drugi to przyjęcie zobowiązań zapewniających bezpieczeństwo Ukrainy . Trzecim jest zagwarantowanie neutralności kraju, a czwartym stworzenie warunków do złagodzenia sankcji wobec Rosji .

  W raporcie analitycy ośrodka badawczego zaproponowali także trzy scenariusze zakończenia konfliktu: absolutne zwycięstwo jednej ze stron, rozejm z zaprzestaniem działań wojennych oraz ugodę polityczną.
  https://ria.ru/20230128/ssha-1848060739.html

 36. Marucha said

  Re 29:
  Pan nieustannie robi wycieczki osobiste – więc niech się nie dziwi, że zaatakowani odpowiadają tą samą monetą.

 37. Józef Bizoń said

  Re. 36
  Pan sobie wpierw spojrzy kolejno od góry kogo i dlaczego ta pańcia obdarzyła chałem i pejsatym, a dopiero potem pisze o moich wyciekach osobistych.
  Chyba, że i Pan te osoby uważa za chachły i pejsatych.

 38. Jebiemy polskość? said

  @ Pan Józef Bizoń
  Dobrze wypunktowana kolejność/chronologia komentarzy – kluczem jest tu schemat, kto komu „przyładowal” i po kim.
  Brawo!

  Może pan Marucha jest zmęczony i umyka mu chronologia zdarzeń?

  Mnie osobiście chodzi o dwie rzeczy – skoro jest to blog w j.polskim to piszmy poprawnie po polsku.
  A druga rzecz (kolejna oczywistość) – jak już coś się robi(tu: tłumaczenia), to robić to należy dobrze, a nie na łapu capu.
  I to tyle!

  Pozdrawiam tych, którzy podzielają moje uwagi na temat formy wypowiedzi pisemnych na tym forum.
  Tych, którzy przypisali mi pejsatość (nie – obrzezańcem nie jestem) i niskie IQ – także bądźcie zdrowi!

 39. Boydar said

  „… skoro jest to blog w j.polskim to piszmy poprawnie po polsku …”

  a skoro tu jest Polska (?) to żyd uczestniczy w procesji i najgłośniej śpiewa „Boże coś Polskę …”

  błędy bywają różne, poprzeczne i podłużne …

 40. Piotr B. said

  Zyd nie tylko spiewa najglosniej,ale tylko on ma dostep do mikrofonu.Reszta drze jalpy w ETER bez opamietania kosztem wlasnych pluc.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: