Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (25 – …
  AnuLa o Jak zostałam sąsiadką „M…
  AnuLa o Dlaczego kot ugniata? Uważaj,…
  Yagiel o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Krzysztof M o Wolne tematy (25 – …
  ? o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Kar o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Lily o Wolne tematy (25 – …
  Neptek o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Są sądy w Waszyngtonie

Posted by Marucha w dniu 2023-01-27 (Piątek)

Znowu coś ciekawego znalazł Mariusz Jagóra. Jeśli to co opisał wyjdzie, to oznacza, że sprawiedliwość może nie zatriumfuje, ale może tylko zafunkcjonuje. Człowiek się naoglądał tych prawniczych filmów amerykańskich i w końcu pozostaje nadzieja, że tamtejszy system prawny może dać bobu nienaruszalnej Big Farmie.

Będziemy śledzić ten wątek, a teraz zobaczmy co odkrył Mariusz:

„W sądzie federalnym USA toczy się obecnie sprawa, która ma na celu udowodnienie, że szczepionki mRNA firmy Pfizer zostały sprzedane rządowi na podstawie sfałszowanych danych.

Według prawników reprezentujących Brook Jackson, jest to najpoważniejsza sprawa dotycząca demaskacji fałszerstwa w historii świata o potencjalnej wartości odszkodowania w wysokości 3,3 biliona dolarów za oszustwo popełnione wobec rządu federalnego oraz opinii publicznej.

Warner Mendenhall, jeden z adwokatów zajmujących się sprawą, którego kancelaria prawna wygrała wielomilionowe sprawy związane z ustawą o fałszywych roszczeniach, oparł swoje szacunki na ponad 2 miliardach dolarów, które rząd USA zapłacił Pfizerowi za ponad 100 milionów dawek jego szczepionki COVID-19.

Zgodnie z prawem federalnym, osoby fizyczne mogą pozwać w imieniu rządu i wygrać potrójne odszkodowanie, jeśli mogą udowodnić, że osoba lub firma celowo okłamała rząd. Ta jedna sprawa może skutkować zerwaniem kontraktu rządu z firmą Pfizer, wstrzymaniem programu szczepień oraz doprowadzić do bankructwa firmy Pfizer i zakłócić funkcjonowanie całego przemysłu farmaceutycznego oraz agencji regulacyjnych, które nie wywiązały się ze swoich zadań w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem.

Sprawa dotyczy informacji ujawnionych przez Brook Jackson, która w 2020 roku nadzorowała pracę ośrodka firmy Ventavia, prowadzącego badania kliniczne nad szczepionką mRNA na COVID na zlecenie firmy Pfizer.

Brook zeznała, że w ciągu 20 lat pracy w badaniach klinicznych, nigdy nie była świadkiem tak drastycznego oszustwa dokonywanego na każdym poziomie. Na przykład odkryła przypadek, w którym Pfizer bezpośrednio poprosił badacza, który nadzorował rejestrowanie danych, o zmianę diagnozy pacjenta, aby stwierdzić, że zmarł on na COVID, mimo że wszystkie testy dały wynik negatywny.

Zaangażowanie firmy farmaceutycznej na tym poziomie i próba manipulowania danymi z badań w celu uzyskania korzystnego dla siebie wyniku jest nielegalne i nieuczciwe i powinno zostać natychmiast zbadane przez FDA. Brook Jackson zaalarmowała kierownictwo Ventavii ale gdy nie uzyskała żadnego zainteresowania sprawą, powiadomiła firmę Pfizer. Niestety, żadna ze stron nie chciała zająć się alarmującymi naruszeniami, więc Brook zadzwoniła do FDA. Kilka godzin po zawiadomieniu agencji została zwolniona z pracy (więcej o sprawie Brook Jackson).

Jackson, która całą swoją karierę poświęciła na badania kliniczne, była zszokowana brakiem troski rządu o bezpieczeństwo ludzi, na które te badania miały wpływ. Podjęła kroki prawne i złożyła pozew federalny na podstawie ustawy o fałszywych roszczeniach (False Claims Act – FCA, amerykańskiego prawa federalnego, które nakłada odpowiedzialność na osoby i firmy, które oszukują programy rządowe) w imieniu obywateli Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Ustawa o Fałszywych Roszczeniach pozwala osobom prywatnym wnosić pozwy w imieniu rządu Stanów Zjednoczonych, jeśli osoby te dysponują informacjami o okradaniu rządu. Pozew wniesiony przez osobę fizyczną (tzw. wistleblowera czy denuncjatora vel informatora) znany jest pod nazwą pozwu ‘Qui Tam’ (który odnosi się do przepisu ustawy o fałszywych roszczeniach, i który pozwala osobom i jednostkom posiadającym dowody na oszustwo wobec programów federalnych lub kontraktów pozwać sprawcę w imieniu rządu USA).

FDA robiło wszystko, by opóźnić ten proces, teraz sprawa jest w rękach sędziego federalnego z Beaumont, w Teksasie, który ma prawo zdecydować, czy sprawa będzie mogła być procedowana w celu prowadzenia postępowania dowodowego, a także ustalić datę rozprawy. Jak do tej pory jest to jedyna sprawa sądowa, w której można udowodnić, że Pfizer oszukał naród amerykański (oraz światową opinię publiczną), zawierając kontrakt z Departamentem Obrony w oparciu o fałszywe dane, powodując niepotrzebne szkody i oszukując, że lek jest bezpieczny i skuteczny.

Robert Barnes, jeden z prawników reprezentujących Brook Jackson nie kryje oburzenia postępowaniem Rządu Federalnego, które ma na celu niedopuszczanie do rozpoczęcia sądowego postępowania dowodowego. Kiedy składa się pozew w ramach ustawy o fałszywych roszczeniach, amerykańskie prawo pozwala rządowi Stanów Zjednoczonych na przejęcie śledztwa, jeśli uzna on, że sprawa jest wiarygodna i ma podstawy prawne. Rząd może zwrócić się z prośbą do sędziego o „zapieczętowanie” i utajnienie pozwu, jeśli uzna, że potrzebuje czasu na przeprowadzenie tajnego śledztwa (bo np. nie chce, żeby oskarżony wiedział, że takie jest prowadzone).

Krytycy wskazują, że istnieje niebezpieczeństwo, że rząd, urzędnicy państwowi, biurokraci i agenci mogą wykorzystać proces utajnienia do ukrycia przed opinią publiczną informacji, które posiada demaskator, szczególnie w sprawach korupcyjnych, w których mogą być zamieszani. Kiedy Brooke Jackson złożyła swój pozew, Departament Sprawiedliwości zwrócił się w imieniu rządu USA z prośbą do sędziego o utajnienie sprawy. Jednak po roku rzekomego śledztwa rząd zdecydował, że nie będzie interweniować w tej sprawie, oddając inicjatywę w ręce prawników Brook Jackson.

Decyzja ta wywołała panikę w firmie Pfizer, a jej prawnik, Carlton Wessel zwrócił się do sędziego z wnioskiem o zablokowanie prowadzenia postępowania dowodowego, stosując wiele wybiegów proceduralnych, składając skargi na adwokatów, czy na wypowiedzi publiczne Brook Jackson. We wnioskach o odrzucenie pozwu, Pfizer i jego podwykonawcy argumentowali, że zarzuty Brook Jackson są fałszywe, i to rząd, a nie prywatny obywatel, może zainicjować skargę w ramach ustawy o fałszywych roszczeniach i dlatego pozew przeciwko nim powinien zostać odrzucony. Dodatkowo firma argumentowała, że FDA była świadoma roszczeń przez co najmniej dwa lata przed złożeniem przeciwko nim pozwu, i że publicznie odpowiedziała na zarzuty, wyrażając „pełne zaufanie” agencji do danych użytych do wsparcia szczepionki.

Ta argumentacja jest kuriozalna, gdyż opiera się na twierdzeniu, że rząd wiedział o rzekomych oszustwach, a mimo to, i tak wypłacił im 2 miliardy dolarów, więc nie ma znaczenia, że złamano wszystkie zasady badań klinicznych oraz przepisy, które mają na celu upewnienie się, że lek jest bezpieczny, skuteczny – że jest prawdziwą szczepionką, która chroni przed przenoszeniem choroby.

Pfizer jest kontrahentem federalnym, ponieważ podpisał wiele umów z rządem Stanów Zjednoczonych na dostarczenie szczepionek COVID-19 i Paxlovidu, pigułki stosowanej w leczeniu wirusa. ‘Pfizer twierdzi, że oszustwo może mu ujść na sucho, jeśli tylko rząd wypisze mu czek, mimo że wiedział o oszustwie’ – powiedział adwokat Robert Barnes. Pfizer powołuje się na decyzję Sądu Najwyższego USA z 2016 roku, która rozszerzyła zakres zasady prawnej znanej jako ‘istotność’, i która doprowadziła do serii orzeczeń sądów federalnych, w których sprawy o oszustwo wniesione na mocy ustawy o fałszywych roszczeniach zostały oddalone. Zgodnie z interpretacją Sądu Najwyższego, jeśli rząd kontynuował płacenie kontrahentowi pomimo jego oszustwa, oszustwo nie było uznawane za „istotne” dla kontraktu.

W ramach próby wzmocnienia przepisów ustawy o fałszywych roszczeniach (False Claims Act) oraz wprowadzenia nowych zabezpieczeń przed tworzeniem na poziomie branżowym czarnych list osób zgłaszających nieprawidłowości w poszukiwaniu pracy, Kongres w lipcu 2021 roku wprowadził ustawę False Claims Amendments Act of 2021.

W grudniu 2021 roku Pfizer zatrudnił znanego lobbystę Hazena Marshalla oraz kancelarię prawną Williams & Jensen do lobbowania przeciwko ustawie. W wyniku tego od czasu kiedy ustawa została dodana do kalendarza legislacyjnego Senatu, Kongres nie podjął żadnych działań w sprawie False Claims Amendments Act. Na firmę Pfizer nałożono wcześniej wysokie grzywny w związku z ustawą o fałszywych roszczeniach. W ramach ugody z 2009 roku firma zapłaciła 2,3 miliarda dolarów grzywny – była to największa ugoda dotycząca oszustw w służbie zdrowia w historii Departamentu Sprawiedliwości USA – wynikająca z zarzutów dotyczących nielegalnego wprowadzania na rynek produktów niezatwierdzonych przez FDA.

‘Pfizer, jedna z najbardziej karanych firm farmaceutycznych na świecie, chce osłabić prawo, które nakłada na nią odpowiedzialność’ – powiedział Barnes, jeden z adwokatów Brook Jackson. Twierdzi też, że wynik sprawy Jackson przeciwko firmie Pfizer jest istotny nie tylko dla jego klienta, ale także dla amerykańskiego społeczeństwa: ‘Ta sprawa określi, czy Big Pharma może oszukiwać Amerykanów, stosując niebezpieczny lek, który szkodzi milionom ludzi, bez żadnych środków prawnych, ponieważ twierdzą, że rząd brał aktywny udział w tym oszustwie’.”

Zacytował Jerzy Karwelis
Wszystkie wpisy na moim blogu „Dziennik zarazy”.

https://dziennikzarazy.pl

Komentarzy 9 do “Są sądy w Waszyngtonie”

 1. Kojak said

  Watpie zeby cios z tego wyszlo, przynajmniej na tym etapie .Zydowskie bowiem skurwysyny trzymaja w Usraelu podobnie zreszta jak w Zydopolin zelazna reka wymiar sprawidliwosci za morde. Nie darmo np w Polsce zydowskie kurwy z tzw Sadu NajwYzszego za wszelka cene nie chca rozpatrzyc sprawy zydowskiej kurwy zwanej Kaminskim ktory sfabrykowl falszywe dokumenty na Sp.Andrzeja Leppera aby na ich podstawie wsadzic go do wiezienia !

 2. Homolka said

  scierwa upainskie wypierdalac z POLSKI
  prymitywna cholota .Wy jestescie kupa smierdzacego Lajna i nie jestescie zadna rasa Tylko TABULA RASA…niech zyje upaina ale K…a zginac musi
  I juz dostajecie po pizdzie od ROSJAN dobrze wam tak tandeto ludzka

 3. ats42 said

  Możemy sobie poonanizować polskim zwyczajem umysł, a i tak chuj z tego wyjdzie. Oni mają wyjebane na wyroki sądów i w najlepsze dalej zalecają kolejne boosterki wszystkim, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet w ciąży i dzieci od odcięcia pępowiny wzwyż.

  Obstawili wszystkie opcje i robią co chcą, czy jest wojna, czy jej nie ma, czy się Putin dał sprowokować, czy się nie dał.

  Przeciwstawić im się może jedynie siła militarna, tylko skąd ją, kurwa, wziąć?!

  Ludzie en masse się przeciwstawić nie mogą, bo nic się nie zmieniło: to oni mają plany, przywódców, organizację, łączność, aparat represji, logistykę i zapasy, a nie my, a tu trzeba czegoś więcej, niż samych dobrych chęci i jakichś udawanych wyborów.

  Tu trzeba oprócz kałachów mieć jeszcze broń przeciwlotniczą, przeciwpancerną, środki przeciwchemiczne i przeciwbiologiczne, i oni to mają, a my nie, a przede wszystkim trzeba mieć dogłębne przekonanie, że nie należy się włóczyć po sądach ani ze skurwysynami zasługującymi na rozjebanie ich na miejscu, ani z debilami, którzy robią to samo, i wyglądają tak samo.

  On nas finezyjnie rozwalają w imię demokratycznych reguł, które im służą, ale my się tymi regułami nie obronimy- tu się samo wprasza totalne barbarzyństwo.

  Oni prą do wojny totalnej, ale też obstawili obie opcje: jak wybuchnie, to wprowadzą swój porządek w jej wyniku, a jak nie wybuchnie, to go sobie będą wprowadzali na spokojnie. I co ma, kurwa, za znaczenie, jaka waluta będzie obowiązywała, albo skąd będzie gaz?!

 4. cep said

  Jeżeli wielka farma upadnie, to społeczeństwo pozostanie bez leków, tych, które działały od lat na różne inne choroby. Wiadomo ze W Farma była wykonawca rozkazów Wielkich Strategów, a więc trzeba uzdrowić wszystko, i zlikwidować globalna skomputeryzowana mafie. Jest to zadanie ponad siły prawa.

 5. Homolka said

  Idealne zakoniczenie konfliktu na ukrainie TO;
  Likwidacja przez czystych ukrainicow czyli slowianskich ukrainicow.
  Obecnej oligarhi ktora rzadzi ukraina czyli glownie zydow.+Ogloszenie rozejmu i rozmowy pokojowe miedzy ukrainicami slowianskimi a rzadem sprawujacy wladze na Kremlu;W ten sposob zachod i szatanskie NATO dostaje po dupie….I czystka ziem Slowianskich od (szatanistycznych zydow)….I POBUDKA WSZYSTKICH SLOWIAN przeciwko szatanistycznemu zydostwo…….

 6. Anucha said

  Czyli w rezultacie, chcą pozbawić życia, setki milionów pacjentów, którzy jeszcze jako tako funkcjonują na kroplówkach big farmy.

 7. Marek said

  Przeciwstawić im się może jedynie siła militarna, tylko skąd ją, kurwa, wziąć?!
  ===

  Ja to się dziwuję, że ludzie, którzy potracili bliskich nie wymierzają tzw sprawiedliwości ludowej oprawcom.

 8. niepostepowyoszolom said

  o wygraniu „Sprawiedliwosci ” w obszarach DEMONkracji !! ☠️mowy byc nie moze☠️Skoro ” demonkraci „☠️bez problemu i publicznie wlasnymi rekoma 💀ukrzyzowali chrystusa a po jakim czasie !!! zegnali , oskarzyli o te zbrodnie Zymian 💀. Jest oczywistym ze ….predzej ….dziesiatki naocznych swiadkow sie: wywiesza , wystrzela , utopi ! spadnie z pieter glowa w dol, poderznir sobie gardlo , nagle zachoruje , raptownie umrze na nieznana chorobe lub zastrzela go …palestynczycy, ruskie lub alkaida , wzglednie chinczycy

 9. Boydar said

  „… że ludzie, którzy potracili bliskich nie wymierzają tzw sprawiedliwości ludowej oprawcom …”

  własne dzieci, ojca i matkę potrafili zadenuncjować do gestapo; własną żonę zarżnąć za bycie Polką

  Nazwiska i adresy funkcjonariuszy Jüdischer Ordnungsdienst były doskonale znane społeczności żydowskiej …

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: