Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  bryś o Wolne tematy (25 – …
  Sudbina Srba o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  miś puchatek o Sprawa biskupa Torres’a – odwo…
  miś puchatek o Wolne tematy (25 – …
  Marucha o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  Marucha o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
  Voodoosch o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  lewarek.pl o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ukraińscy lekarze nie muszą znać języka polskiego

Posted by Marucha w dniu 2023-01-27 (Piątek)

Ministerstwo Zdrowia przez kilka ostatnich lat pracowało nad otwarciem polskiego rynku na lekarzy pochodzących ze Wschodu. Od wiosny ubiegłego roku Ukraińcy mogą więc podejmować pracę w naszym kraju, a jednocześnie nie muszą udowadniać, że znają język polski. Zdaniem Naczelnej Rady Lekarskiej w ten sposób polscy pacjenci są narażeni na niebezpieczeństwo.

Doskonałym pretekstem do zmian w sposobie zatrudniania cudzoziemców w polskich placówkach służby zdrowia stała się wojna na Ukrainie.

Znowelizowana ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy przewiduje bowiem łatwiejszą ścieżkę rekrutacji dla ukraińskich lekarzy. Nie muszą oni udowadniać znajomości języka polskiego, bo wystarczy, że złożą jedynie oświadczenie o posługiwaniu się naszą mową.

[A w ogóle muszą mieć jakieś wykształcenie medyczne? – admin]

Prawdziwość takiej deklaracji nie jest jednak w ogóle sprawdzana. Zgodę na pracę ukraińskim lekarzom wydaje samo Ministerstwo Zdrowia, dlatego nie są oni członkami izby lekarskiej. Z tego powodu pojawiają się kolejne wątpliwości, które dotyczą odpowiedzialności zawodowej zagranicznych medyków.

Naczelna Izba Lekarska twierdzi tymczasem, że coraz częściej spotyka się ze skargami pacjentów mających obiekcje dotyczące prawidłowego leczenia przez obcokrajowców. Brak znajomości języka polskiego utrudnia bowiem Ukraińcom komunikację zarówno z pacjentami, jak i z polskimi lekarzami. Polacy korzystający z usług polskiej służby zdrowia są tym samym narażeni na niebezpieczeństwo związane z nieprawidłowymi diagnozami czy nieodpowiednim doborem leków.

Zdaniem lekarskiego samorządu w innych krajach wymaga się znajomości miejscowego języka. Polscy lekarze nie mogą więc podejmować pracy w Niemczech, dopóki nie mogą legitymować się znajomością języka niemieckiego.

Resort zdrowia w oświadczeniu przesłanym Polskiej Agencji Prasowej nawet nie ukrywa, że w polskich placówkach leczą Ukraińcy nie znający polskiego. Taką możliwość daje im bowiem warunkowe pozwolenie na wykonywanie zawodu, wystawiane właśnie przez ministerstwo kierowane przez Adama Niedzielskiego. Dodatkowo powołuje się ono na wyrok Sądu Najwyższego z 2021 roku, który stwierdził, że lekarz czy lekarz dentysta z zagranicy nie musi udowadniać swoich kompetencji językowych.

Na podstawie: bankier.pl, pap.pl

Zobacz również:

http://autonom.pl

Komentarzy 10 do “Ukraińscy lekarze nie muszą znać języka polskiego”

 1. Drzewo said

  W Polsce to Polak musi uczyć się języka gościa a nie odwrotnie.

 2. UZA said

  „Naczelna Izba Lekarska twierdzi tymczasem, że coraz częściej spotyka się ze skargami pacjentów mających obiekcje dotyczące prawidłowego leczenia przez obcokrajowców.”

  Prześladowania lekarzy, którzy chcieli być wierni swemu powołaniu i leczyć ludzi, pokazały, jak dba o pacjentów Naczelna Izba Lekarska. Można się też domyślać, gdzie panowie doktorzy mają skargi biednych ofiar. Teraz prawdopodobnie chodzi o korytko. Fajnie się brało dodatki, fajnie się „pracowało” na teleporadach, a tu nagle przybywa konkurencja. I to konkurencja, która może się okazać bardzo liczna. Skoro w Banderlandzie wszystko można kupić, to paszporty i dyplomy pewnie też. Oto szansa dla naszych bezrobotnych: robić za ukraińskich lekarzy. Jak się pojawi pacjent, to procedurę znajdą w Sieci, nawet jak pacjent zemrze, to nic nie szkodzi, bo zgodnie z procedurą. Na co komu jakaś wiedza, jakaś sztuka lekarska, jeśli liczy się tylko procedura. Krótko mówiąc: „sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało”.

 3. Kojak said

  No coz ? To tylko potwierdza ze banderowskie kurwy razem z zydowstwem trzymaja zelazna reka za morde Polske i PolAkow .Polacy sa juz dla banderowcow jak INdianie w USA ! Niedlugo banderowcy beda nas trzymali w rezerwatach ! Nie beda mieli z tym klopotu bo juz tez zelazna reka trzymaja tez za morde tzw ,,polska policje,, W przypadku z nim kontaktu karze sie mu oddalic a wobec braku reakcji dostanie kopniaka w dupe !

 4. Listwa said

  Deletanci z PoPisu powiedza, żeby pacjent uczył się ukraińskiego, bo w tym przypadku może to chronić życie i zdrowie. Recepty może będą po łacinie.

 5. Irmina Blad said

  Do nauki więc poliniaki,by wartko opanować
  w mowie i piśmie język chachłów,inaczej biada ,nie tylko w lecznictwie lecz we wszystkich strategicznych dla życia instytucjach.Mam na myśli administrację, szkolnictwo,policję a kto wie może i kazania będą po upaińsku.Wszak na Jasnej Górze i rebe Rydzyka już dokazują czciciele wideł i noży.Może się mylę?Oby.

 6. Wywrotowiec said

  Czy ktos uczciwie weryfikuje ich dyplomy lekarza?
  Czy to jest jak z falszywym prawkiem jazdy?
  Komus na serio w Polsce moze na tym zalezec?
  Biorac pod uwage coraz wieksze problemy w zaopatrzeniu aptek plus niedstepnosc lekarzy w 2020 -2022 moze to jest to ?

 7. Roman B said

  Drodzy Polacy, po co my tu wchodzimy w jakieś dywagacje dotyczące polskiej, czy nie polskiej Służby Zdrowia. Robili mi żylaki, łapówki nie dałem, tak zrobili, że podłubali nogę jak kornik drzewo i nie zrobili prawie nic! (mam Dopplera z 2023 noga jak była operacyjna tak, jest). Zabieg operacyjny tych żylaków był przełożony z 8 rano na 18 „za karę”, lekarze puszczali muzykę, robili sobie ze mną selfie, było na pewno za wesoło, może to efekt narkotyków… Teraz albo łapówka i NFZ, albo pieniądze i szpital komercyjny. Przepraszam lepiej, mówmy,że światło zgaszone a z każdej dziury wylazły na powierzchnię jakieś Zombie,czy inne Strzygi. Taka jest rzeczywiostość-umieraj i zamknij się, bo nikt w tym kraju „róbta co chceta” nie lub lalusiów i tych, co narzekają… Pokolenie bufonów, pyszałków, pięknisiów. Zwyczajny człek do tej uszytej na liberalną miarę Polski podobno jeszcze naszej Ojczyzny nie pasuje. Ojciec pamięta lata 60te, 70te, „komunę”-zabiegi były ,na czas i bez „koperty”.Zmiany zmiany…

 8. Bezpartyjna said

  Nie wiem którzy gorsi a którzy lepsi, gdyż w grudniu ub.r. miałam do czynienia ze „zbiegłym lekarzem” z Wielkopolski (ponoć), który nagrywa pacjentów na dyktafon. Nawet nie spytał się mnie czy może – sukinkot jeden. Zorientowalam się b. szybko i badanie zostało przerwane, nie wiem co dalej będzie?

 9. A czy muszą mieć wykształcenie medyczne

  „Ukraińscy lekarze nie muszą znać języka polskiego”

  czy wystarczy im wyszkolenie banderowskie, jak już dowiedli na Wołyniu, przecie nie bez znawstwa anatomii dokonywały ukraińskie rezuny bestialskich „operacji” na Polakach ?

  Ta żydo-banderowska wataha w Warszawie, która się robi na patriotów, w istocie patriotów żydo-banderowskich

  https://marucha.wordpress.com/2023/01/27/zelenski-niszczy-ukrainska-cerkiew-prawoslawna/#comment-1052178

  nadal może liczyć na poparcie znacznej części wyszczepionych mieszkańców Polski, pozbawionych od dawna zdolności rozumowania, a zdolności samodzielnego rozumowania to na pewno. Ich wybrańcy

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/12/15/patologia-sejmu-rp/#RPterr

  którzy na wszelki sposób wspierają pomysły bandy z Kijowa, w linku lista imienna.

 10. Czekając na uzdorwienie przez Ukraińców

  należy przypomnieć, że żydobanderowcy dobrali się do cerkwi

  https://marucha.wordpress.com/2023/01/27/zelenski-niszczy-ukrainska-cerkiew-prawoslawna/#comment-1052178

  jak wcześniej do kościoła w Polsce.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  Jak widać, o operację zakrojoną na wiele dziesięcioleci.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: