Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AnuLa o Dlaczego kot ugniata? Uważaj,…
  Yagiel o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Krzysztof M o Wolne tematy (25 – …
  ? o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Kar o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Lily o Wolne tematy (25 – …
  Neptek o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  bryś o Wolne tematy (25 – …
  Sudbina Srba o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Łukaszenka wyciąga rękę do skruszonych buntowników

Posted by Marucha w dniu 2023-01-28 (Sobota)

Jątrzyciele czy uciekinierzy mają szansę zrehabilitować swoje postępowanie i wrócić do łask. Na Białorusi powstaje międzyresortowa komisja do pracy z obywatelami pragnącymi powrotu do ojczyzny.

Na pobłażliwość nie mają co liczyć dywersanci, którzy z premedytacją złamali prawo, narazili ludzkie życie i kontynuują działalność przeciwko państwu białoruskiemu. Będą oni pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

24 stycznia prezydent Aleksander Łukaszenka zwołał specjalną naradę, podczas której omówiono sytuację społeczno-polityczną, w tym dynamikę przestępczości, ochronę praw człowieka i temat uciekinierów. Jak podała agencja BelTa, białoruski przywódca podkreślił potrzebę indywidualnego podejścia do tych, którzy chcieliby wrócić na Białoruś spośród tych, którzy wyjechali za granicę po wydarzeniach 2020 roku. Przypominam, doszło wtedy do próby odpalenia przewrotu w celu obalenia władzy po wyborach prezydenckich na Białorusi.

Łukaszenka zwrócił uwagę na konieczność jasnego określenia, kto naprawdę zrewidował swoje poglądy – np. żałuje, że w 2020 roku wyjechał z kraju, ale teraz boi się wrócić – kto chce żyć w pokoju, studiować i pracować, a kto nie. Stąd potrzeba wyłącznie indywidualnego podejścia do każdego i sprawiedliwość w podejmowaniu decyzji. „Nikt nie powinien nic robić ogółem. Stracimy bowiem naszych zwolenników i to legalnie. Musimy to wziąć pod uwagę” – uzasadnił prezydent Białorusi. Dlatego właśnie polecił administracji państwa, aby z udziałem społeczeństwa zajęła się tą sprawą i zaproponowała mechanizm jej rozwiązania.

W efekcie narady zdecydowano o powołaniu międzyresortowej komisji, mającej na celu zbadanie obywateli Białorusi, którzy z jakichś powodów wystąpili wcześniej przeciwko swojemu państwu, a teraz chcą okazać skruchę. W skład komisji będą wchodzić przedstawiciele społeczeństwa, posłowie, funkcjonariusze organów państwowych.

„Każdy, kto wszedł na drogę poprawy i chce zadośćuczynić, powinien mieć szansę zrozumienia i pobłażliwości. Dotyczy to tylko tych, którzy na to przebaczenie zasługują. Otóż kto świadomie złamał prawo, naraził ludzkie życie i przy wsparciu zachodnich agencji wywiadowczych kontynuuje destrukcyjną działalność przeciwko naszemu krajowi, ten odpowie przed prawem” – zapowiedział prezydent Łukaszenka.

Białoruski przywódca nawiązał także do zagrożeń związanych z terroryzmem, choć – jak podkreślił – na Białorusi jest to marginalne zjawisko. Następnie stanowczo wypunktował tzw. wojennych najemników, którzy poszli walczyć na ukraiński front, co w świetle białoruskiego prawa jest nielegalne.

Zdaniem Łukaszenki nielegalni rekruci, którzy wcześniej uciekli z Białorusi, są obecnie wysyłani na Ukrainę w konkretnym celu. „Idź na front, trenuj. Jak będziesz trenował to pojedziesz na Białoruś obalić rząd. Zorganizujcie tam sabat, grę wojenną” – wyjaśnił prezydent intencje werbujących.

Dodał, że wielu z tych najemników już zginęło na Ukrainie, a wielu zostało kalekami, np. stracili nogi. Zaznaczył przy tym, że to był ich wybór i strona białoruska będzie z nimi postępować zgodnie z prawami wojny.

W związku z powyższym, Łukaszenka uważa, że nie należy bagatelizować tych, którzy po wydarzeniach w 2020 roku uciekli z kraju i zaostrzyli swoje działania rekrutując się w nielegalnych formacjach paramilitarnych. „W tym przypadku nie ma i nigdy nie będzie odwrotu” – podkreślił stanowczo prezydent Białorusi, wskazując jednocześnie, że w tym zakresie prawo zostało odpowiednio zaostrzone.

Przy tej okazji należy zwrócić uwagę, że działania białoruskich władz są przeciwstawne do tego, co proponują decydenci z Polski. Przypomnę, że w grudniu 2022 roku do Sejmu trafił projekt ustawy zakładający abolicję dla Polaków, którzy wbrew polskiemu prawu pojechali walczyć na Ukrainę. Chodzi tutaj o wyłączenie z odpowiedzialności karnej obywatela polskiego, który po 20 lutego 2014 roku bez wymaganej zgody podjął służbę w Siłach Zbrojnych Ukrainy. Podobnie, za przestępstwo nie będzie uznane prowadzenie zaciągu polskich obywateli lub przebywających w Polsce cudzoziemców do ukraińskiego wojska.

Pod projektem ustawy podpisali się posłowie PiS, KO, Lewicy, Koalicji Polskiej-PSL, Polski 2050 oraz PPS. Wszyscy oni dali zielone światło wszelkiej maści psychopatom i bandytom, którzy dla pieniędzy i ze zwyrodniałej potrzeby zabijania ruszyli na front w interesie banderowskiej Ukrainy.

Agnieszka Piwar
https://www.bibula.com

Komentarzy 5 do “Łukaszenka wyciąga rękę do skruszonych buntowników”

 1. JADAM said

  W.Sz. Pani Agnieszko
  Tym egzemplarzom , co ruszyły na pomoc banderlandowi – SZEROKIEJ
  DROGI , i pozostania na stałe w tej krainie , bez powrotu .
  Szkoda , że „polscy banderowcy ” – nie szykują się na pomoc , tylko sekują
  durnowaciznę , imbecyli, i quasibyznesmenów.

 2. Bezpartyjna said

  „Łukaszenka wyciąga rękę do skruszonych buntowników”.

  Hm, troszku bałabym się, bo … kto ciebie zdradzi raz, to może zdradzić i zandrugi razem. W obecnej barbarzyńskiej i podłej polityce nie ma zmiłuj się.

 3. Chasyd said

  Domyślam się, że ci skruszeni buntownicy tak się pchają na Białoruś, że Łukaszenka nie nadąża z ich przyjmowaniem.

 4. Kojak said

  Po co mu potrzebne kurwy ktore walczyly na Ukrainu ? Szuka sobie sznura na szyje czy co ? To chyba absurd zeby takich lajdakow witac chlebem i sola. U nas tez zamiast wywalic zydowskich skurwysynow typu Michnik ,Geremek i inne zydowskie kurwy to my ich przytulalismy , to my ich tolerowalismy ! I Teraz z zydowskie kurwy wziely nas zelazna reka za morde

 5. misio said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: