Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Krzysztof M o Wolne tematy (25 – …
  ? o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Kar o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Lily o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  bryś o Wolne tematy (25 – …
  Sudbina Srba o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  miś puchatek o Sprawa biskupa Torres’a – odwo…
  miś puchatek o Wolne tematy (25 – …
  Marucha o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  Marucha o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Początek rosyjskiej ofensywy – widziane z USA

Posted by Marucha w dniu 2023-01-28 (Sobota)

Rosja zgromadziła okolo pół miliomna żołnierzy 1500 czołgów tysiące dział i moździerzy, setki samolotów i śmigłowców, przeciwko bardzo osłabionej i w zasadzie prawie bezbronnej Ukrainie.

W historii Stanów Zjednoczonych największe nieszczęście wygenerowała, jak się dzisiaj okazuje ekipa Ronalda Reagana. Dlatego, że dopuściła do władzy ekipę neokonów, głównie żydowskiego pochodzenia, którzy opętali Reagana wizją Ameryki, jako jedynego supermocarstwa światowego, rządzącego niepodzielnie cała planetą, nie dzięki potędze gospodarczej, a jedynie dzięki sile militarnej.

Dzisiaj Ameryka płaci ogromną cenę za tą chorą wizję neokonów. Głównym beneficjentem tej chorej i jak się okazuje samobójczej dla Ameryki wizji, która jest nieprzerwanie realizowana od czasów Reagana, pozostają Izrael i Chiny.

Tą chorą wizję neokoni sprzedali z powodzeniem światu w wojnie o Irak i Afganistan, która to skończyła się katastrofą dla Ameryki, którą to Deep State sprzedał Amerykanom jako kryzys finansowy. Natomiast klęska w Afganistanie była sprzedana jako haniebne wycofanie się Ameryki z 20 letniej okupacji tego kraju, a tak naprawdę to CIA w porozumieniu z Deep State uznało, że obecność amerykańskich wojsk przeszkadza w monopolizowaniu rynku afgańskiej heroiny o rocznej wartości czarnorynkowej około pół biliona USD.

Natomiast wojna z Rosją przy pomocy Ukrainy ma sens tylko wtedy, gdy istnieją przygotowania do wojny z Chinami, jako głównym rywalem geostrategicznym, dla globalnej dominacji amerykańskiej. Na dzisiaj ta wojna to przede wszystkim walka o maksymalne osłabienie Niemiec w Europie, a przez to całej UE, na razie z powodzeniem realizowana przez Amerykanów. Główną ofiarą tego konfliktu jest banderowska Ukraina, której państwowość jest powoli likwidowana przez Rosję

Wojna rosyjsko-ukraińska trwa już blisko rok, gdzie Rosja sprawdziła sobie swoje wszystkie nowe rodzaje broni w prawdziwych warunkach bojowych. Ameryka zrobiła to samo, podobnie jak Iran i inni czołowi światowi producenci broni. Jakie bronie przetestowała sobie na Ukrainie Ameryka, na razie nic nie jest wiadomo. Wiadomo jest tylko tyle, że Ameryka z powodzeniem zaatakowała lotniska strategiczne dla Rosjan z dala od linii frontu. Natomiast Rosjanie z powodzeniem przetestowali swoje rakiety hipersoniczne, potwierdzając że obrona NATO nie ma w tej chwili żadnej obrony przed nimi.

Powinno to dać do myślenia naszemu eliciarstwu magdalenkowemu przed dalszymi wygłupami antyrosyjskimi, chyba że im w najmniejszym stopniu nie zależy na losach Polaków, którzy mogą zginąć w wyniku ataku rosyjskich rakiet na terytorium Polski. Na razie kundle magdalenkowe szczekają jak najgłośniej mogą, licząc przy tym, że Rosjanie się przestraszą.

Jak doniósł parę dni temu Onet, teczka najważniejszej osoby w państwie, strategosa nad strategosami, jakiego świat nie widział, obejmująca okres PRL – zniknęła i IPN rozpoczął śledztwo w tej sprawie. Jarosław – Polskę zbaw wprawdzie powiedział że przeglądał swoją teczkę i niczego ciekawego tam nie zobaczył, niemniej jednak kto wie, może to Wołodia zlecił skutecznie ukraść ze zbiorów w IPN teczkę Jarosława, żeby złośliwie mu coś tam dopisać, by następnie teczka Jarosława w cudowny sposób się odnalazła.

Pracowałam społecznie w strukturach podziemnej Solidarności, oraz byłam kurierką wożącą książki drugiego obiegu, głównie na trasie Kraków-Warszawa-Kraków, w latach 80-tych ubiegłego wieku, ale nigdy nie słyszałam by Jarosław Kaczyński był zaangażowany w jakąkolwiek działalność. Pytałam prawie wszystkich znajomych z tamtego okresu, a byli to prawie wszyscy działacze w Warszawie, to jakoś nikt go nie pamiętał. I nagle przy okrągłym stole pojawił się jako główny rozgrywający przy Solidarności.

Mój kolega ze szkoły średniej, obecnie major na emeryturze dawnej SB, powiedział mi wprost że gen. Kiszczak sam sobie dobierał osoby których mógł być pewny przy okrągłym stole, zaś przy obradach magdalenkowych zadbał o to, by ze strony Solidarności brali udział sami agenci SB, którzy byli oddelegowani do Solidarności przez kierownictwo SB.

Wracamy do tematyki ukraińskiej. Okazało się, że broń którą Amerykanie podarowali-sprzedali banderowcom do walki z Rosjanami, trafiła do meksykańskich karteli narkotykowych, które mogły zacząć toczyć niemal równorzędną walkę z oddziałami gwardii narodowej na granicy z Meksykiem. Więc stąd mamy czystki na najwyższych szczytach władzy u banderowców.

Właśnie chyba rozpoczęła się długo oczekiwana ofensywa wojsk rosyjskich na całej linii frontu, gdzie wszystko zależy od Rosjan. Najwybitniejszy dziennikarz śledczy Witold Gadowski, dwa tygodnie temu opowiadał w swoim programie, że pod Soledarem, według oczywiście jego pewnych źródeł, zginęło okolo 5 tys. Ukraińców i aż 18000 Rosjan. Ja natomiast wiem od kolejnego młodego Ukraińca, który przyjechał do Chicago dzięki swojej rodzinie, że pod Soledarem byli żołnierze po stronie ukraińskiej bez żadnego przygotowania bojowego i że Rosjanie strzelali do nich wyłącznie z artylerii dalekiego zasięgu przez 24 godziny na dobę, tak jak pod Siewierodonieckiem. A tymczasem zachodni experciarze zastanawiają się ciągle, kiedy Rosji skończy się amunicja.

Rosjanie okrążają Zaporoże i jest tylko kwestią dni, kiedy przystąpią do szturmu miasta. Po zdobyciu Zaporoża uderzą na Mikołajew, zaś po zdobyciu Mikołajewa uderzą na Odessę, najważniejsze miasto w tej trwającej już prawie rok kampanii wojennej. A bez Odessy Ukraina przestanie istnieć.

Wszyscy pamiętamy jak banderowcy odgrażali się, że Mariupol bardzo ważny dla Ukrainy strategiczny port będzie broniony przez rok a może nawet dłużej, a poddali się po niecałych trzech miesiącach. Była to lekcja dla Rosjan jak zdobywać kolejne miasta, by minimalizować straty własne.

Po zdobyciu Odessy Ukraińcom pozostaje tylko jedna droga dostaw zachodniego sprzętu, a mianowicie przez polską granicę. Jak pokazały uderzenia rakietowe Rosjan na dzisiaj NATO nie posiada żadnych skutecznych środków obrony. Dla Ukrainy wyzbyliśmy się wszystkich czołgów, co publicznie stwierdził polski prezydent na forum w Davos z uśmiechem przypominającym pacjentów z Tworek.

Może jednak obok strasznych oczu Antka Macierewicza znajdą się jakieś polskie babcie, które będą zestrzeliwały ruskie rakiety słoikami. Nie sądzę by banderowcy chcieli się podzielić swoimi babciami, które to znowu dały znać o sobie, zestrzeliwując trzy ruskie śmigłowce w niecałe pół godziny.

Były prezydent Rosji, Miedwiediew zapowiedział już oficjalnie, że Ukraina zostanie odcięta od morza. Jeśli to stanie się faktem, to cały natowski projekt Trójmorza będzie można włożyć między bajki. Wszystko na to wskazuje, że wcześniej będziemy objęci Ruskim Mirem, niż natowskim Trójmorzem.

Ale to wszystko zależy od Rosjan, którzy mają swoje plany co do bliskiej zagranicy. Rosjanie zawsze robią swoją politykę, nie oglądając się na natowskie groźby. Kiedy w Syrii zdecydowali się interweniować, stając po stronie Assada, kiedy to demokraci wraz z Obamą ostrzegali ich, że interweniując militarnie przekraczają czerwoną linię, to okazało się że US Army jest papierowym tygrysem.

Pisałam wielokrotnie, że gdyby wtedy Obama uderzył w Rosję, wojna byłaby wygrana i Putin by musiał wycofać się z Syrii z podwiniętym ogonem. Dzisiaj na linii frontu wojny rosyjsko-natowskiej, Rosjanie zgromadzili około 1500 czołgów, a czym dysponuje armia natowsko-ukraińska?

Ukraińcy muszą żebrać o broń, zwłaszcza czołgi i działa dalekiego zasięgu. Na dzisiaj wyżebrali około stu niemieckich i amerykańskich czołgów, ale to wszystko jest stanowczo za mało. Wydaje mi się, że wcześniej Ukraina skapituluje, zanim dostanie te czołgi.

Jak pisałam w poprzedniej notce, iż dzięki rozwijającej się współpracy wojskowej pomiędzy Iranem a Rosją, Rosja posiada dostęp do niezawodnych irańskich dronów wyposażonych w najnowszą technologię amerykańską, które to okazały się niezwykle skuteczne na froncie ukraińskim.

Jak donosi amerykańska prasa, US Army ma tylko zapasy pocisków artyleryjskich na tydzień, gdyby Biden zdecydował się w tym momencie na wojnę środkami militarnymi z Chinami. W obecnej chwili Rosja, Iran i Chiny dysponują rakietami hipersonicznymi i myślę że USA również je posiada. Rosjanie są również w posiadaniu systemu obrony przeciw rakietom hipdersonicznym S-600, zaś obecnie pracują nad systemem S-700, który to ma chronić Rosję przed uderzeniami rakiet hipersonicznych wystrzeliwanych z przestrzeni kosmicznej.

Polsce pozostaje w takiej sytuacji tylko wiara w straszne oczy Antka Macierewicza oraz geniusz strategiczny strategosa nad strategosami, że wcześniej ogra Wołodię, niż potknie się o własne nogi. I wcale mnie to nie dziwi, skoro dochtor Jacuś Bartosiak kiedyś stwierdził, że Rosja najbardziej boi się Polski, oraz że Polska jest gwarantem niepodległości państw bałtyckich.

Czekam na dalsze rewelacje dochtora Jacusia, czołowego experciarza radia Wnet. Możemy sobie tylko pogratulować takich experciarzy oraz ich promowania, gdyż na to jak najbardziej zasługują.

Kiedyś napisałam notkę „Zabić Putina śmiechem” . Może Wołodia przeczyta któreś ze złotych stwierdzeń dochtora Jacusia o potędze polskiej armii i zaśmieje się na śmierć.

Ślepa mańka
Czasami udając ślepą, można dokładniej obserwować otoczenie

https://slepamanka.neon24.org

Komentarzy 7 do “Początek rosyjskiej ofensywy – widziane z USA”

 1. misio said

  Zachód już przegrał tę wojnę – po prostu jeszcze nie zdali sobie z tego sprawy!
  @GonzaloLira

  Jeśli Europa chce jakichkolwiek normalnych stosunków z Rosją, będzie musiała zwrócić 300 miliardów dolarów rezerw walutowych oraz całkowicie odłączyć się od NATO i USA.

  WĄTEK: Sankcje wobec Rosji zmieniły ten konflikt w kryzys egzystencjalny — — dla Zachodu: USA i Europa. 24 lutego powstrzymanie Ukrainy przed przystąpieniem do NATO było dla Rosji sprawą egzystencjalną. Nie mogli pozwolić na to, by armie NATO i bomby atomowe stanęły u ich progu. 1/20

  Sankcje z 2014 r. w związku z aneksją Krymu zaszkodziły Rosji, Tak więc przez następne 8 lat Rosjanie uodpornili swoją gospodarkę na sankcje, tworząc kartę MIR i alternatywę dla SWIFT. Kiedy konflikt się rozpoczął, Zachód natychmiast podniósł sankcje do 11. 2/

  Spodziewali się powtórki z 2014 roku dla rosyjskiej gospodarki – tylko gorszej. W 2022 roku naprawdę próbowali wszystkiego, co w ich mocy, aby zmiażdżyć rosyjską gospodarkę – totalną wojnę pod każdym względem. Krótko mówiąc, wyglądało na to, że mogą odnieść sukces, ale rosyjska gospodarka stała się znacznie bardziej odporna. 3/

  Ich gospodarka przetrwała dzięki handlowi z resztą świata, zwłaszcza z Indiami. A stało się tak tylko dzięki fenomenalnym wysiłkom dyplomatycznym i politycznym Rosji: wyjaśnieniu reszcie świata, że ​​Zachód stał się celem zniszczenia. 4/

  Ten zachodni atak Rosji na zniszczenie jest oczywisty dla reszty świata – i to ich przeraziło. „Dzisiaj oni, jutro my”. Tak więc z powodu zachodnich sankcji reszta świata zaczęła odwracać się od Zachodu, próbując zabezpieczyć swoje gospodarki przed sankcjami. 5/

  Wszystkie te ostatnie posunięcia – Saudyjczycy zwracający się ku Chinom, kraje chcące dołączyć do BRICS, a nawet rozmowy Argentyny i Brazylii o wspólnej walucie – cała ta dewesternizacja jest reakcją na sankcje Zachodu wobec Rosji. 6/

  Cała ta dewesternizacja oznacza dedolaryzację handlu. Stany Zjednoczone mogą przetrwać TYLKO dzięki silnemu popytowi na dolary z powodu handlu zagranicznego. Ale kiedy handel zagraniczny de-dolaryzuje, Stany Zjednoczone nie mają klientów na swoje zadłużenie. Tym samym przestaje być w stanie generować deficyty. 7/

  Innymi słowy, nakładając sankcje na Rosję, Stany Zjednoczone przestraszyły resztę świata i zmusiły ją do de-dolaryzacji – więc nie muszą lokować swoich nadmiernych rezerw w amerykańskich instrumentach dłużnych. Tak więc Stany Zjednoczone wkrótce nie będą już w stanie finansować swojego deficytu handlowego ani deficytów rządowych. 8/

  Tymczasem Europa pozbawiła się taniej rosyjskiej energii – głównego filaru europejskiego sukcesu przemysłowego i konkurencyjności. To zabiło europejską gospodarkę. Niemcy upadają, inflacja konsumencka sięga szczytu – Europa przestała być potęgą gospodarczą. 9/

  Zachód naprawdę myślał, że Rosja upadnie z powodu sankcji – i to szybko. Fakt, że początkowo rubel gwałtownie wzrósł, a giełda zatankowała, uwiarygodnił pomysł, że zadziałały. Ale gospodarka to nie kurs wymiany ani giełda. 10/

  Rubel i giełda odbiły, ponieważ gospodarka Rosji jest zasadniczo zdrowa – i ma innych klientów poza Europą. Z którym zaczął nawiązywać bliskie stosunki dzięki polityczno-dyplomatycznym wysiłkom Kremla. Rosja już nigdy nie będzie handlować z Europą. 11/

  I TO właśnie zabiło Europę: nie zdawali sobie sprawy, że ich gospodarka zależy od Rosji o wiele bardziej niż odwrotnie. Poza Rosją nie mieli źródła taniej energii ani dużego rynku zmonopolizowanego na swoje towary i usługi. 12/

  Dla Europy nie ma powrotu do status quo ante bellum. Ze względu na rewelacje Merkel i Hollande’a, że ​​Mińsk II nie został podpisany w dobrej wierze – nie wspominając już o histerycznej rusofobii – Rosjanie nie ufają już Europejczykom. 13/

  Poza tym Rosja ma tych wszystkich nowych, głodnych klientów na ich energię, towary i usługi. Tak więc dla Europy wojna jest przegrana – ponieważ ich gospodarki nigdy nie otrzymają taniego rosyjskiego gazu i niezawodnego klienta na swoje produkty. Europa przegrała wojnę. 14/

  Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone, również przegrały wojnę: ponieważ nikt im nie ufa. Więc nikt nie chce ich dolarów. Każdy kraj na świecie widzi teraz, że Stany Zjednoczone – w mgnieniu oka, za naruszenie swoich „wartości” – są gotowe zniszczyć gospodarkę sankcjami. 15/

  Teraz oczywiście każdy inny kraj chce odejść od tak kapryśnego partnera i dołączyć do kogoś dużego, ale przewidywalnego – Chin/Rosji. Nie można też przecenić, jak zniesmaczona jest reszta świata amerykańską degeneracją, zwłaszcza kwestiami LGBTQP+. 16/

  Jeśli to są „zachodnie wartości”, reszta świata nie chce ich mieć. I czy muszą je zaakceptować, żeby nie zostać usankcjonowane przez Zachód. . . cóż, może zdewesternizować, zdedolaryzować i dołączyć do osi Chiny/Rosja? Może? Z pewnością. 17/

  Tak więc w miarę jak coraz więcej krajów odwraca się od Stanów Zjednoczonych, Stanom Zjednoczonym trudniej jest sprzedać swój dług, utrzymując krajowy standard życia. Tak więc Stany Zjednoczone również przegrały tę wojnę. Wojna się skończyła, btw. Nie ma znaczenia, co dzieje się na polu bitwy na Ukrainie. 18/

  Gdyby Ukraina jakimś cudem wyrzuciła Rosję z całego swojego terytorium ORAZ Krymu – to nie miałoby znaczenia. Skutki ekonomiczne i polityczne nie zmienią się – są trwałe i nieodwracalne. Gospodarka europejska nadal byłaby martwa, a gra w zadłużenie USA nadal byłaby zakończona. 19/

  W ten sposób konflikt na Ukrainie – początkowo wojna egzystencjalna dla Rosji – stał się kryzysem życia lub śmierci także dla Zachodu. Zachód sam sobie to zrobił – nigdy o tym nie zapominaj. A Zachód już przegrał tę wojnę – po prostu jeszcze nie zdali sobie z tego sprawy! 20/20

  @GonzaloLira

 2. Listwa said

  Walka o pokój

 3. misio said

  ///Rosja zgromadziła okolo pół miliomna żołnierzy 1500 czołgów tysiące dział i moździerzy, setki samolotów i śmigłowców, przeciwko bardzo osłabionej i w zasadzie prawie bezbronnej Ukrainie.///

  to jest w uj zakłamań ja już dawno to zauważyłem u mańki

 4. misio said

  Zachód już przegrał tę wojnę – po prostu jeszcze nie zdali sobie z tego sprawy! 20/20
  @GonzaloLira
  https://marucha.wordpress.com/2023/01/26/wolne-tematy-08-2023/#comment-1052257

 5. Anucha said

  Może zachód przegrywa wojnę, ale nie Wall Street i London City.
  Taki duży cymes, jaki daje handele , to był tylko raz, kiedy koniokrady kupiły Alaskę.
  Toczyć wojnę i robić geszefty z Rosją, Rothschildy mogą do końca szwiata.

 6. „do końca szwiata”

  ad 5, Anucha

  Istotnie, dla nich uni-/multipolarny szwiat znaczy zawsze to samo, uni-R.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#RiR

  czy zostanie zabitych w ich imeniu 1 czy 10 milionów Europejczyków, w końcu geszeft najpierw, to to nikogo nie wzruszy, posiadającego takie ideały czy wzorce:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  Jak to dowcipnie skomentował żydowski krytyk literacki w Polsce II. Wojnę, u żydostwa zlikwidowano motłoch i zachowano elitę, u Polaków odwrotnie, to jest też wyjaśnienie celu powstania w Warszawie w 1944. Zasługą powatania było też, że Bermany, Mince i inne tak łatwo mogli przejąć kontrolę nad Polakami po II. Wojnie i nimi porządzić. Jak widać dowództwo AK wyszło naprzeciw tym potrzebom. I tak już może być „do końca szwiata”, bo ludność, także w Polsce osiągnęła wystarczający stopień dojrzałości, co tak pięknie potwierdziła przy okazji imprezy o nazwie plandemia covid-19, a i teraz w związku z imprezą w krainie U.

 7. Globalny „szwiat”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  czi to jest, co często się zapomina. Skoro stara konstrukcja zwietrzała, potrzeba nowej.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: