Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Kar o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Lily o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  bryś o Wolne tematy (25 – …
  Sudbina Srba o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  miś puchatek o Sprawa biskupa Torres’a – odwo…
  miś puchatek o Wolne tematy (25 – …
  Marucha o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  Marucha o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
  Voodoosch o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Przejściowe trudności z ostatecznym zwycięstwem

Posted by Marucha w dniu 2023-01-28 (Sobota)

Kiedy cały świat, odpowiadając na płomienny apel pana prezydenta Andrzeja Dudy, uwija się, by dostarczyć Ukrainie jak najwięcej czołgów marki „Leopard”, Niemcy jak zwykle sypią piasek w szprychy rozpędzonego parowozu dziejów, za co spotka ich słuszna kara.

Tak w każdy razie uważa pan doktor Witold Sokała, specjalizujący się w polityce międzynarodowej, przewodniczący Rady i ekspert zrzeszającej byłych razwiedczyków Fundacji Po.Int. Twierdzi on na łamach poświęconego portalu „Fronda”, że „Amerykanie wybiją Niemcom z głowy ich fochy”.

„Fochy” zaś polegają na tym, że ani niemiecki kanclerz, ani minister obrony Pistorius nie chce słuchać się pana prezydenta Andrzeja Dudy, który nie może się doczekać, kiedy stanie na czele międzynarodowej koalicji sług narodu ukraińskiego. Jak już dawno oświecił nas bowiem pan Łukasz Jasina, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, „Polska jest sługą narodu ukraińskiego”, więc nie ulega wątpliwości („nie ulega wątpliwości, jak mawiała stara niania, lepiej…” – no mniejsza z tym), że międzynarodowa koalicja pod przewodnictwem pana prezydenta Andrzeja Dudy też służyłaby, a nawet więcej – wysługiwałaby się narodowi ukraińskiemu, będącemu dzisiaj natchnieniem wszystkich narodów.

Kiedyś takim natchnieniem wszystkich narodów była Polska, w każdym razie tak zapewniał nas angielski premier Winston Churchill („chciwość sępa, odwaga lwa”), dopóki Niemcy nie zaatakowali miłującego pokój Związku Radzieckiego. Wtedy Polska przestała być natchnieniem narodów, a stała się coraz bardziej kłopotliwym balastem, którego alianci z ulgą się pozbyli, nie tylko cofając uznanie polskiemu rządowi, ale nawet nie dopuszczając polskich żołnierzy do defilady zwycięstwa, żeby nie drażnić Ojca Narodów Józefa Stalina.

Zanim jednak to nastąpi, dzisiaj natchnieniem narodów jest Ukraina a zwłaszcza jej prezydent Włodzimierz Zełeński, któremu z tej okazji Kongres Stanów Zjednoczonych urządził owację na stojąco, jak kiedyś Kukuńkowi, a później – izraelskiemu premierowi Beniaminowi Netanjahu.

Jeśli tedy pan dr Witold Sokała ma rację, to by znaczyło, że Stany Zjednoczone też są, jeśli jeszcze nie sługami narodu ukraińskiego, to w każdym razie pragną nimi zostać i na początek będą wybijali Niemcom z głów ich „fochy”. Bo Niemcy posunęli swoją butę do tego stopnia, że nie tylko udzielili odpowiedzi odmownej na suplikacje pana wiceministra spraw zagranicznych Arkadiusza Mularczyka w sprawie reparacji, ale w dodatku na apel o przekazanie Ukrainie „Leopardów” ośmielili się zaproponować, by Amerykanie przekazali Ukrainie swoje czołgi marki „Abrams”.

Na takie poświęcenie dla Ukrainy Ameryka nie jest jeszcze gotowa, bo wolałaby, żeby to jednak Niemcy nie tylko przekazali jej swoje „Leopardy”, ale w dodatku pozwolili potencjalnym uczestnikom międzynarodowej koalicji pod przewodnictwem pana prezydenta Andrzeja Dudy na przekazanie swoich „Leopardów”.

To by rozwiązało wiele problemów; po pierwsze, USA mogłyby oświadczyć – zresztą już to słodszymi od malin ustami rzeczniczki Białego Domu zrobiły – że to jest „suwerenna decyzja”, z którą USA nie mają nic wspólnego. Po drugie – że wskutek tej suwerennej decyzji uczyniony zostałby kolejny krok w kierunku rozbrojenia europejskich członków NATO, którym roi się utworzenie niezależnych od NATO europejskich sił zbrojnych, no i dalszej demolki europejskiej gospodarki i wreszcie – po trzecie – rozwiązałoby to problem znalezienia dla pana prezydenta Andrzeja Dudy prestiżowej posady, kiedy już zakończy mu się okres dobrego fartu na stanowisku polskiego prezydenta.

Co z tego mają, czy mieliby emerytowani oficerowie razwiedki – tajemnica to wielka – ale niewątpliwie coś musieliby z tego mieć, skoro pan dr Witold Sokała tak napręża amerykańskie muskuły.

Warto tedy przypomnieć, że za samo stanie na świecy w Starych Kiejkutach, kiedy to amerykańscy pierwszorzędni fachowcy w tamtejszym tajnym więzieniu CIA oprawiali „terrorystów”, dowożonych tam samolotami z bazy w Guantanamo, razwiedczykowie dostali od Amerykanów 15 milionów dolarów i to w gotówce. Na ile mogliby liczyć w razie gdyby trzeba by Niemcom wybijać z głów ich „fochy” – nawet nie śmiem się domyślać – bo jestem prawie pewien, że Amerykanie również w tej operacji posłużyliby się askarisami. W końcu po to przecież ma się takich sojuszników, nieprawdaż?

Jeśli Polacy już nie mogą wytrzymać, to niech wojują na dwa fronty; w Rosją i Niemcami jednocześnie. W takim starciu ostateczne zwycięstwo Polski byłoby jeszcze pewniejsze, niż Ukrainy w wojnie z jedną tylko Rosją, które – jak wiadomo – od początku zostało zatwierdzone aż do odwołania.

Jak widzimy, wszystko „gra i koliduje” – jak mawiają gitowcy – chociaż pojawiły się znane nam jeszcze z okresu pierwszej komuny tak zwane „przejściowe trudności”. Zza oceanu dobiegają bowiem skrzydlate wieści, że poziom zadłużenia Stanów Zjednoczonych osiągnął właśnie przewidziany prawem limit 31,381 bilionów dolarów, ustanowiony w roku 2021 kiedy to Kongres kontrolowali Demokraci.

Teraz pani Żaneta Yellen (Jeleń), z pierwszorzędnymi korzeniami suwalskimi, która zawiaduje amerykańskimi finansami alarmuje, że musi uruchomić „nadzwyczajne środki”, żeby przynajmniej do czerwca odsunąć od Ameryki widmo bankructwa. Chodzi o wstrzymanie inwestycji funduszu emerytalnego pracowników instytucji federalnych oraz ogłoszenie „zawieszenia wydawania nowego długu” przynajmniej do 5 czerwca. Zwróciła się też do Kongresu, by ten niezwłocznie zwiększył dopuszczalny limit zadłużenia.

Problem polega jednak na tym, że od stycznia większość w Izbie Reprezentantów Kongresu mają Republikanie, którzy – owszem – nie mówią: „nie” – ale w zamian domagają się „cięć budżetowych”. W związku z tym tamtejsze Goldmany-Sachsy uznały, że bankructwo USA jest „prawdopodobne”, a w każdym razie obecna sytuacja jest najpoważniejsza od 2011 roku, kiedy to powstał BRICS, dążący do detronizacji dolara z funkcji waluty światowej.

Co by się wtedy działo – trudno przewidzieć – bo nie tylko – jak śpiewał Wojciech Młynarski – skręcałoby się „pół uzdrowiska”, tylko znacznie większy kawał świata, być może nawet z Ukrainą, która w związku z tym musiałaby zadowolić się niemieckimi „Leopardami”, a tymczasem tamtejszy kanclerz i minister obrony Pistorius prezentują „fochy”, które tak irytują pana doktora Witolda Sokala. „Owóż nieprzewidziany wypadek” – jak głosi słynne proroctwo świętej Brygidy. I co teraz będzie?

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 26 do “Przejściowe trudności z ostatecznym zwycięstwem”

 1. Mykola_Mychalkewycz said

  wujek cenzura tu panuje napisałem do ciebie kilka ciepłych słów ale ban

  ———-
  Nie jestem twoim wujkiem.
  Admin

 2. misio said

  kiedy ….. czytam michalkiewicza

 3. Mykola_Mychalkewycz said

  wujek zobacz co te durne poljaki piszą na naszego prezydenta
  a ty tak gorąco namawiałeś aby na niego głosować!
  niewdzięcznicy suka, bladź

  ———-
  Gdzie red. Michalkiewicz „gorąco namawiał” by głosować na Dudę?
  Kiedy?
  Admin

 4. Szczepan Zbigniewski said

  wyżej @

  Michalkiewicz to nic, ale żeby Listwa (w pierwszej turze na bosaka) i Kresowianie/Wołynianie, żeby poprzeć dudasza …

  A bo się czaszkowskiego bali. Jakby preżydent miał dużo do gadania w PoLin. Ważniejsze są zawsze wybory do knesejmu bo to tam wygrana partyja tworzy nierząd. Ale i to można zawsze sfałszować.

 5. Mykola_Mychalkewycz said

  /// Nie jestem twoim wujkiem.
  Admin ///

  ja Pana nie znam ja do wuja Stasia oczywiście

  ———-
  Red. Michalkiewicz też nie jest pańskim wujkiem.
  Admin

 6. Mykola_Mychalkewycz said

  /// Gdzie red. Michalkiewicz „gorąco namawiał” by głosować na Dudę?
  Kiedy?
  Admin //

  tu na gajówce widziałem film z youtube jak wujek z Gadowskim specjalnie zwołali taką konferencje namawiali aby głosować na Dudę bo on im bliski kulturowo jest.

  tu cenzura i film usunęli ale o tym wszyscy przecież wiedzą a film gdzieś jest przecież więc po co to?

  Wujek mówił jeszcze że lepiej z żydami bo to mniejsze zło od ruskich.

  Jak znajdę film to pan i tak usunie

  —————-
  Gdzie ten film, co to „wszyscy wiedzą o nim”?
  Z gajówki nikt go nie usuwał.
  Zaczyna mi „Mykoła” działać na nerwy…

  Admin

 7. Mykola_Mychalkewycz said

  /// Gdzie red. Michalkiewicz „gorąco namawiał” by głosować na Dudę?
  Kiedy?
  Admin
  ///

  Pytał Pan i grzecznie Panu odpowiedziałem ale nie widzę s. wej odpowiedzi to jakaś gra w ciuciubabkę?

  ————
  Ile razy, kurwa, mam wyjaśniać, że nie każdy komentarz ukazuje się natychmiast?
  >https://marucha.wordpress.com/cenzura/
  Admin

 8. koko said

  //Gdzie ten film, co to „wszyscy wiedzą o nim”?
  Admin//

  Jaja sobie robisz Admin?
  Sam ten film wklejałem kiedyś wszyscy o tym mówili było u Maciaka Kamratów itd.

  Co skasowali go i udają greka?
  I tak jest kopia gdzie indziej

  ———-
  Jeśli nie odpowiesz, gdzie jest ten film, WYWALĘ z gajówki.
  Może być kopia.
  Admin

 9. Liwiusz said

  https://en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan

  „Winą za wybuch II wojny światowej obarczył anglo – polski spisek mający na celu agresję na Niemcy . Hoggan oskarżył, że na czele spisku stał brytyjski minister spraw zagranicznych Lord Halifax , który, jak utrzymywał Hoggan, przejął kontrolę nad brytyjską polityką zagraniczną w październiku 1938 r. od premiera Neville’a Chamberlaina, któremu towarzyszył polski minister spraw zagranicznych pułkownik Józef Beck w czymś, co Hoggan nazwał potwornym spiskiem antyniemieckim. Zdaniem Hoggana, po układzie monachijskim obsesyjnie antyniemiecki lord Halifax zdecydował się na wojnę zagłady przeciwko narodowi niemieckiemu. Hoggan argumentował, że polityka zagraniczna Hitlera była całkowicie pokojowa i umiarkowana, i że to nazistowskie Niemcy były w opinii Hoggana niewinną ofiarą anglo-polskiej agresji w 1939 roku”.

  Szwed Jean Birger Essen Dahlerus w swojej autobiografii Ostatnia próba, Londyn – Berlin latem 1939 roku napisał, że polskie władze parły do wojny z Niemcami i nic nie można było zrobić.

  Kiedy o tym pierwszy raz czytałem wydawało mi się to nie możliwe. Dzisiaj zmieniłem zdanie. Widzę jak nami rządzi anglosaska agentura i robi z nami co chce. Przed wojną z Niemcami agentura brytyjska była skupiona wokół Wiktora Drymmera, Jana Szembeka i Józefa Becka.

 10. Listwa said

  @ 4 Szczepan Zbigniewski said

  „Michalkiewicz to nic, ale żeby Listwa (w pierwszej turze na bosaka) ”

  – znowu tępaku siłujesz się ze swoimi urojeniami.

 11. koko said

  /// Jeśli nie odpowiesz, gdzie jest ten film, WYWALĘ z gajówki.
  Może być kopia.
  Admin ///

  jesteś bezczelny sam kilkukrotnie usuwałeś ten film z gajówki

  ———
  Ciebie też usuwam, razem z twoimi aliasami.
  Admin

 12. włodo said

  ———-
  — Jeśli nie odpowiesz, gdzie jest ten film, WYWALĘ z gajówki.
  Może być kopia.
  Admin —-

  kwa mać to tu się odpierdziela? ja też widziałem ten film mało tego wadziłem dyskusję tu na gajówce o tym ba gajowy też brał udział w dyskusji „to sprawa Michalkiewicza” itd. a teraz udaje że takiego filmu nie było.

  Jest grubo to dopiero trzeba mieć tupet.
  Za chwilę wszystkie wpisy tu znikną zakład ,z yutuba faktycznie wyczyścili oj jak to śmierdzi służbami.

  —–
  Ok… kto się udzielał w dyskusji, odszukam.
  Admin

 13. Szczepan Zbigniewski said

  listwak @

  „znowu tępaku siłujesz się ze swoimi urojeniami.”

  Precz krecie PiSokonfederacki rusofobie z nadania Bańki gdzie indziej ryć.

  Tu żadnych dżdżownic nie ma.

 14. Mykola_Mychalkewycz said

  był nie jeden taki film jak widać ale ten u którym pisałem był z Gadowskim i wujkiem

  PILNE ! Michalkiewicz ,Gadowski ,Sumiński , Nowak i Rola
  Wszyscy komentatorzy za Dudą i słusznie

  Baćko nasz Bandera tralalalalala…..

  https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:XVpo_hSr7JAJ:https://www.facebook.com/563477963699889/photos/a.653581214689563/3032284496819211/%3Ftype%3D3&cd=14&hl=pl&ct=clnk&gl=uk&client=firefox-b-lm

  ————
  Nie znalazłem tam wypowiedzi Michalkiewcza.
  Admin

 15. Szczepan Zbigniewski said

  wyżej @

  Był taki filmik ale nie w artykule dodanym przez admina tylko przez kogoś z komentujących w postach poniżej.
  Było tam, że lepszy dudasz niż czaszkowski bo ten pierwszy niby katolik he he he. Tak samo pamiętam jak środowiska kresowe uprawiały taką samą demagogię, a po nich konfa smutna tym, że bosak nie załapał się nawet na podium.
  Preżydent poza vetowaniem ustaw i funkcjami reprezentacyjnymi (w Polsce i poza nią) niewiele jednak może. Mimo to zawsze jest podnieta w drugiej turze jakby miał się świat zawalić.

  A ja mówiłem: jaka różnica między dwoma masońskimi pachołkami?

  Tak samo było gdy się ludzie nad Wisłą podniecali trumpem.

 16. Mykola_Mychalkewycz said

  to ty admin czy wójek dałem link jak pisałeś dlaczego blokujesz?

  ————
  Przeczytaj sobie:
  >https://marucha.wordpress.com/cenzura/
  admin

 17. misio said

  /// Jeśli nie odpowiesz, gdzie jest ten film, WYWALĘ z gajówki.
  Może być kopia.
  Admin ///

  /// Mykola_Mychalkewycz said
  dałem link jak pisałeś dlaczego blokujesz? ///

  Parodia ile Marucha potrzebujesz na to czasu?
  jakieś konsultacje z służbami po zbłaźnieniu się totalnym czy jak?

  ———–
  To już za wiele.
  BAN.
  Admin

 18. Listwa said

  @ 19 Misio said

  Czegoś znowu nie załapałeś. Na razie możesz wstawać tu swoje deblne komenatre i jeszcze ci mało?
  Stój i czekaj.

 19. Listwa said

  @ 20 Mykola_Mychalkewycz said

  Ty stań koło niego i bedzie koziołek i matołek.

 20. Listwa said

  @ 23 Misio said

  I co ci wyszło z tego kilkuletnego załapywania?
  Weź sie podziel , to może ktoś wyda tomik z twoimi przemyśleniami. Ha ha

 21. Listwa said

  @ 25 włodo said

  Kolejny z problemami. Jak Gajowy wróci to będzie. Ty stań na baczność i czekaj w narożniku.
  Będzie koziołek, matołek i Włodo.

  „nie wysługuj się przygłupami listwami”
  – widze że i ty chciałbyś mieć własny tomik poezji i fajdolenia. Ha ha.

 22. karolm said

  //Nie znalazłem tam wypowiedzi Michalkiewcza.
  Admin//

  Przecież rabin rola film zablokował
  / https://www.youtube.com/watch?v=0vhHvR5I55c
  teraz to Film prywatny

  tytuł:
  Pilne! michalkiewicz ,gadowski ,sumliński ..Mega wieczór wyborczy

  i tam nie było michakiewicza:) a ja to widziałem i było jak wszyscy piszą a pan w żywe oczy zaprzecza.

  a w komentarzach piszą że wszyscy poparli dudę

  zrobiłem kopię kopi
  https://web.archive.org/web/20230129084757/https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:XVpo_hSr7JAJ:https://www.facebook.com/563477963699889/photos/a.653581214689563/3032284496819211/%3Ftype%3D3&cd=14&hl=pl&ct=clnk&gl=uk&client=firefox-b-lm%2A

 23. karolm said

  /// zrobiłem kopię kopi
  https://web.archive.org/web/20230129084757/https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:XVpo_hSr7JAJ:https://www.facebook.com/563477963699889/photos/a.653581214689563/3032284496819211/%3Ftype%3D3&cd=14&hl=pl&ct=clnk&gl=uk&client=firefox-b-lm%2A ///

  NIESAMOWITE nawet pejsa gugla wyczyścili
  na hasło „Pilne! michalkiewicz ,gadowski ,sumliński ..Mega wieczór wyborczy” nie wypluwa nic dlatego marucha tak bezczelnie pewny siebie.

  To jest grubsza robota służb

 24. norbi said

  jaja jak berety
  Same rabinki za pisem namawiały bezczelnie, rola film schował czego się wstydzi?

 25. Marucha said

  Re 22, 23, 24:
  Od początku istnienia gajówki ukazało się na niej ponad 960 tysięcy komentarzy i 33 348 artykułów…

  Nie wiem, jakim idiotą być trzeba, aby przypuszczać, że sobie wszystkie dokładnie zapamiętałem. Albo że pamiętam, kto gdzie i kiedy jaki film usunął!

  Dlatego żądam dowodów, gdy ktoś podaje nieoczekiwane dla mnie (dez)informacje. Brak takowych dowodów, obojętne z jakiego powodu, nie przydaje wiarygodności twierdzeniom dyskutantów.

  Jeśli jednak dyskutanci owi przechodzą natychmiast do insynuowania działalności agenturalnej, korzennego pochodzenia admina, albo wręcz do obelg i wyzwisk – moja reakcja może być tylko jedna: BAN.

  Dlatego wyrzuciłem z gajówki kilku szczególnie napastliwych obszczymurków. Teraz kolej na Karolm i Norbi. Oraz „Mychalkewicza”.
  Żegnam bez żalu.

  PS: Nawet jeśli kiedyś tam St. Michalkiewicz na zasadzie mniejszego zła wyraził poparcie dla Dudy, ważniejsze jest, jakie poglądy ma teraz.

 26. 繁荣与和平 said

  Kiedyś byłem zauroczony twórczością St. Michalkiewicza, dziś uważam, że kto go słucha (czyta) sam sobie szkodzi

  ———–
  Nie czytaj.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: