Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Konserwatyzm ludowy
  Greg o Wolne tematy (25 – …
  Greg o Wolne tematy (25 – …
  AnuLa o Jak zostałam sąsiadką „M…
  AnuLa o Dlaczego kot ugniata? Uważaj,…
  Yagiel o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Krzysztof M o Wolne tematy (25 – …
  ? o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Kar o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Lily o Wolne tematy (25 – …
  Neptek o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Siergiej Andriejew: Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz

Posted by Marucha w dniu 2023-01-28 (Sobota)

Czy polskie władze zaprosiły przedstawicieli Federacji Rosyjskiej na uroczystości upamiętniające rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz przez Armię Czerwoną?

– Ambasada nie otrzymała takiego zaproszenia. Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Muzeum Auschwitz-Birkenau, liczba miejsc na sali, w której odbędą się główne uroczystości, jest ograniczona i przeznaczone są one przede wszystkim dla zaproszonych byłych więźniów obozu zagłady. Do 2021 roku w programie takich uroczystości znajdowały się wystąpienia szefów izraelskich i rosyjskich placówek dyplomatycznych w Polsce.

Od 2022 roku nie udzielono nam głosu, więc pod nieobecność ambasadora Rosji, nie będzie, jak to bywało w ostatnich latach, komu przypomnieć, że Auschwitz zostało wyzwolone przez Armię Czerwoną.

Od maja 2022 r. rosyjska ekspozycja w muzeum jest zamknięta, ponieważ jej kurator Muzeum Zwycięstwa w Moskwie z powodu zachodnich sankcji nie może przekazywać Polsce opłat za jej utrzymanie, a dyrekcja polskiego muzeum odmawia uzgodnienia alternatywnych rozwiązania tej kwestii. W związku z tym treść ekspozycji w formacie wirtualnym jest zamieszczona na stronach internetowych Ambasady i Konsulatu Generalnego Rosji w Krakowie.

27 stycznia Konsul Generalny Rosji w Krakowie S.G. Linjewicz złoży wieńce pod pomnikiem poległych radzieckich więźniów Auschwitz na terenie byłego obozu oraz na mogiłach żołnierzy radzieckich poległych w czasie wyzwolenia Auschwitz na cmentarzu miejskim.

Wcześniej rząd Polski ogłosił chęć dostarczenia Ukrainie niemieckich czołgów Leopard. Czy w przypadku dostawy Federacja Rosyjska uzna Warszawę za stronę konfliktu? Jak wpłynie to na stosunki między Federacją Rosyjską a Polską?

– Polski rząd oznajmił, że ich kraj przekazał w zeszłym roku Ukrainie około 300 czołgów (radzieckich T-72 i ich zmodernizowanych wersji). Dodanie do nich 14 niemieckich wozów zasadniczo niczego nie zmieni. De facto kolektywny Zachód, w tym Polska od dawna prowadzi przeciwko Rosji na Ukrainie wojnę „z pełnomocnictwa” rękami Ukraińców. Wiadomo, że w naszych stosunkach z Polską zasadniczo nic się nie zmieni.

Państwa G7 i ich sojusznicy, w tym Polska, zgodziły się na ograniczenie ceny rosyjskiej ropy do 60 dolarów za baryłkę. W odpowiedzi prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret zakazujący dostaw ropy naftowej i produktów ropopochodnych do krajów, które przystąpiły do ​​ograniczeń od 1 lutego na okres pięciu miesięcy. Czy Polska nadal będzie teraz kupować rosyjskie surowce energetyczne? Czy Warszawa będzie w stanie całkowicie odmówić dostaw energii z Rosji?

– Polska nadal kupuje rosyjską ropę płynącą rurociągiem „Przyjaźń” – cena maksymalna nie dotyczy dostaw rurociągowych – a także rosyjskie produkty naftowe, na które embargo nałożone przez UE wchodzi w życie 5 lutego br. Polska oczywiście może całkowicie zrezygnować z rosyjskich surowców energii – kosztem znacznych nadpłat za ich zakup u alternatywnych dostawców, w myśl zasady „na złość tym cholernym Moskalom odmrozimy sobie uszy”. Ale, jak to u nas się mawia, byłoby pragnienie, to głupie postępowanie – nie jest trudną sprawą.

Była ambasador RP w Federacji Rosyjskiej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz oświadczyła, że ​​wszystkie kraje UE i Stany Zjednoczone powinny „wydalić” rosyjskich ambasadorów. Tym samym zasugerowała obniżenie poziomu stosunków dyplomatycznych. Na ile realistyczna jest ta perspektywa? Czy Rosja zamierza jako pierwsza obniżyć poziom relacji z Warszawą?

– W zasadzie nie inicjujemy zerwania ani obniżenia poziomu stosunków dyplomatycznych, a jedynie adekwatnie i ostro reagujemy na nieprzyjazne działania naszych zachodnich nie-partnerów. Wszystkiego można się spodziewać po ich stronie w obecnej sytuacji, ale od dawna jesteśmy gotowi na każdy scenariusz.

O ile zmniejszyła się wymiana handlowa między Federacją Rosyjską a Polską w 2022 roku? Które obszary zostały najbardziej dotknięte sankcjami?

– Nie ma jeszcze pełnych danych za 2022 rok, za pierwsze trzy kwartały nasz import z Polski spadł o ponad 40%, eksport wzrósł o 8,5%, głównie za sprawą wzrostu cen rosyjskiej ropy i dostarczanych tam produktów ropopochodnych, a także, do kwietnia, gazu.

Czy są obszary, w których Federacja Rosyjska i Polska utrzymują współpracę?

– Wchodzimy w interakcje, gdy jest to konieczne, gdy wymagają tego okoliczności.

Za: Izwiestia”, 25 stycznia 2023 r
https://myslpolska.info

Komentarzy 12 do “Siergiej Andriejew: Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz”

 1. Listwa said

  Niewątpliwie. Z tego powodu różnie jest postrzegana reakcja wojskowa Rosjan. Przez uwzględnianie scenariuszy.

  USA jest zainteresowane pchnięciem całej Europy. Czyli powtórzeniem bitwy pod Stalingradem. I dla nich nie jest ważne kto wygra. Tak jak z Gierkiem i Solidarnością, samo starcie jest ich zwycięstwem

 2. misio said

  ///Listwa said
  samo starcie jest ich zwycięstwem///

  ale ty dunity wypisujesz trollu
  „Zachód już przegrał tę wojnę – po prostu jeszcze nie zdali sobie z tego sprawy!”
  https://marucha.wordpress.com/2023/01/26/wolne-tematy-08-2023/#comment-1052257

 3. Dario61 said

  Niestety zapłacimy wszyscy za głupotę,arogancję i wasalizm Dudów,Morawieckich i innych antypolskich miernot.Ale głupi naród tak wybrał….

 4. Listwa said

  @ 3 misio said

  Jeśli dobrze liczę, to już trzeci raz odnosisz się debilnie do moich komentarzy.
  Wiec po raz trzeci wyjaśniam : po pierwsze masz znacznie wyższy poziom podskakiwania niż poziom myślenia, po drugie należy powstrzymać się od wydawania wyroków do czasu zakończenia wojny. Po trzecie przegrywająca strona jest na tyle zdolna do podjęcia działań i chaosu, że trzeba liczyć się wywołaniem ataku.

  „ale ty dunity wypisujesz trollu”
  – spieprzaj jak nie masz żadnych argumentów na szczaw.

 5. Listwa said

  @ 3 misio said
  Tu tekst dla takich jak ty, takich zarozumiałych „mongołów” :
  https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1527842%2Camerykanski-general-przewiduje-wojne-z-chinami-w-2025-r-pisze-do-oficerow

 6. Listwa said

  ad 5

  Ci też pracują żeby wojna trwała https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1527786%2Cbrytyjska-armia-uwaza-ze-marynarka-i-lotnictwo-powinny-mocniej-pomagac

 7. JADAM said

  Ad 1) …. W. Sz. P. Listwa
  Gdyby oszołomstwo czekało na „wyzwolenie ” przez US Army +Royal Navy+
  czarnoksiężnika z OZ , + misia Coralgola = to dziś byłoby „bytami nieziemskimi”.
  Po prostu ich by NIE BYŁO .
  …..
  Moja matka , (czasy Gierka) – słysząc radosne dzwony naszej konkatedry ,-
  powiedziała to: ” CODZIENNIE RANO , WSTAJĄC Z ŁÓŻKA MODLIŁAM SIĘ ,
  ABYM WIECZOREM ŻYWA MOGŁA DO TEGO ŁÓŻKA WRÓCIĆ ( a chodziło o
  czas okupacji hitlerowskiej ’40-’45).
  ……….
  Licz na siebie , bo dziś już , i brat , i siostra nie pomogą
  A ” najbliżsi ” będą patrzeć , jak giniesz .

 8. Liwiusz said

  Jakby dokładnie zbadał to mogłoby się okazać, że Auschwitz wyzwoliła Armia Czerwona amerykańską i brytyjską bronią a oficerów szkolili Brytyjczycy u siebie już w 1930 roku.
  W 1937 r. Żydzi sowieccy wymordowali dowództwo Armii Czerwonej. Szefem operacji był Lew Zacharowicz Mechlis.
  Wcześniejsze dowództwo szkolił niemiecki agent Iona Jakir, absolwent berlińskiej Akademii Wojskowej. Żyda Jakira zamordował Żyd Mechlis w 1937 roku.
  W chwili wyzwolenia Auschwitz Armia Czerwona strzelała do Niemców z amerykańskiej i brytyjskiej broni, oczywiście zakupionej na kredyt.

 9. Listwa said

 10. Bezpartyjna said

  Czyli ży($)cie to najzdolniejszy pisarz na świecie, ono pisze najbardziej nieprzewidywalne scenariusze 😎

 11. JADAM said

  Ad 8) p.Liwiusz
  Obśmiałem się , jak pszczoła z pańskiego „dokładnego
  badania ” . Uzbrojenie i sprzęt ,- rzeczywiście Sowieci mieli z
  USA . ALE ZA WSZYSTKO MUSIELI B U L I Ć !!! .
  Szpecusie z Wall Street najpierw sprawdzili wydajność kopalni
  złota na Syberii , – a ,p o t e m dopiero poszły konwoje do
  Murmańska . Broń nie ma ceny – producent dostaje tyle za każdy
  nabój , ile chce.
  Angole też po II W.W. dostali rachunki z N.Y. – i tak skończyło się
  imperium , nad którym nigdy słońce nie zachodzi .
  Św. p. Elżbieta II ,- królowa odziedziczyła nie Imperium po Victorii ,
  ale ruinę gospodarczą z horrendalnym długiem wobec USA …

 12. revers said

  Obiekt wojskowy w irańskim Isfahanie został zaatakowany nie przez drony szturmowe, lecz przez konwencjonalne drony. Jeden dron został zestrzelony, dwa zostały przechwycone i zniszczone – podało irańskie ministerstwo obrony.

  Eksplozje w obiekcie wojskowym były spowodowane uderzeniem obrony powietrznej.
  W uderzenie drona na obiekt wojskowy w irańskim Isfahanie „zaangażowane były samoloty USA” – twierdzą źródła Al-Arabiya, nie podając szczegółów. Według nich uderzenie było „przesłaniem” dla Teheranu.

  A najemnikom znalezionym w ua Artimowsku coraz czesciej brakuje konczyn, czyli tradycje wolynkie43 poszly w ruch i w 2023 roku, tylko nie wszystkim cywilom jak w Mariupolu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: