Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Krzysztof M o Wolne tematy (25 – …
  ? o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Kar o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Lily o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  bryś o Wolne tematy (25 – …
  Sudbina Srba o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  miś puchatek o Sprawa biskupa Torres’a – odwo…
  miś puchatek o Wolne tematy (25 – …
  Marucha o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  Marucha o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rosja wysłała potężny sygnał do NATO z „Cyrkonem”

Posted by Marucha w dniu 2023-01-29 (Niedziela)

Załoga fregaty „Admirał Gorszkow” przeprowadziła ćwiczenia na zachodzie Oceanu Atlantyckiego z użyciem hipersonicznej rakiety „Cyrkon”.

Fregata „Admirał Floty Związku Radzieckiego Gorszkow”, działająca w zachodniej części Oceanu Atlantyckiego, przeprowadziła ćwiczenie z użyciem hipersonicznej broni rakietowej za pomocą symulacji komputerowej. Poinformowało o tym w środę Ministerstwo Obrony .

Określono, że fregata opracowała uderzenie pociskiem Zircon na cel morski imitujący fałszywy statek wroga, który znajduje się w odległości ponad 900 kilometrów. Podczas ćwiczeń załoga okrętu wykazała się dużą koordynacją działań – podkreślił resort wojskowy. Według dowódcy okrętu, kpt. I stopnia Igora Krokhmala, skuteczność startu wyniosła jedną jednostkę, co oznacza pełną zgodność z oczekiwaniami. Ćwiczenia, według niego, potwierdziły wszystkie cechy określone w tym kompleksie.

Oczekuje się, że w drugiej połowie lutego „Admirał Gorszkow” weźmie udział w ćwiczeniach Marynarki Wojennej krajów BRICS (Rosja, Chiny i RPA) na Oceanie Indyjskim u wybrzeży RPA w pobliżu miasta Durban oraz w sąsiedniej zatoce Richards. Przypomnijmy, że na początku stycznia prezydent Rosji Władimir Putin polecił wysłać do służby bojowej fregatę Admirał Gorszkow z systemami rakietowymi Zircon.

Doktor nauk wojskowych Konstantin Siwkow wcześniej mówił o cechach pocisku Zircon. „To broń hipersoniczna, praktycznie niewrażliwa na obronę powietrzną. W kompleksie nadmorskim zasięg zniszczeń waha się od tysiąca do półtora tysiąca kilometrów. Zasięg lotnictwa bazującego na lotniskowcach wynosi około 800 kilometrów. Oznacza to, że tworząc i wykorzystując system rakietowy, możemy uderzyć we wroga bez wchodzenia w zasięg jego samolotów na lotniskowcach” – powiedział.

Eksperci twierdzą, że ćwiczenia z użyciem hipersonicznego pocisku przeciwokrętowego Zircon przez załogę fregaty Admirał Gorszkow poważnie zaalarmowały Stany Zjednoczone i NATO. „To był elektroniczny start testowy, który pokazał, że zarówno załoga, jak i wyposażenie techniczne okrętu są w pełni przygotowane do rozwiązywania misji bojowych” — powiedział gazecie VZGLYAD członek korespondent Akademii Nauk Wojskowych Aleksander Bartosz. >https://t.me/vzglyad_ru/70867
„Ponadto test hiperdźwięków w zachodniej części Atlantyku można nazwać naprawdę wyjątkowym wydarzeniem. Już samo pojawienie się okrętu „Admirał Gorszkow” w rozległej zachodniej części Atlantyku jest pewnym sygnałem dla naszych przeciwników. Pokazaliśmy, że dysponujemy bardzo skutecznym środkiem odstraszania i niszczenia” – dodał.

„Nauki „Admirała Gorszkowa” natychmiast wywołały niepokój na Zachodzie. Na przykład: „Dlaczego przeprowadzasz się nad brzegi Stanów Zjednoczonych?”

Wydawało się, że cała eskadra wyszła w ich stronę – powiedział ironicznie Wasilij Dandykin, kapitan 1. stopnia, zastępca redaktora naczelnego magazynu „Wojownik Rosji”.

„Statek po prostu wypełniał powierzone mu zadania. Co więcej, będzie działać we wszystkich wcześniej ogłoszonych punktach. Atlantyk jest duży i całkiem logiczne jest prowadzenie ćwiczeń w jego zachodniej części, zwłaszcza na tle bieżących wydarzeń w Europie Wschodniej” – kontynuował ekspert wojskowy.

„Oczywiście, Cyrkon jest poważnym problemem dla NATO. Pocisk porusza się z dużą prędkością, zestrzelenie go jest bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. Ponadto może przenosić specjalne głowice. Łatwo sobie wyobrazić, co stanie się z lotniskowcem, jeśli uderzy w niego pocisk” – zaznaczył rozmówca.

„Ponadto pocisk jest w stanie razić cele w promieniu tysiąca kilometrów. Ale jednocześnie musimy prowadzić ćwiczenia z takimi rakietami nie tylko w Arktyce, ale także na Atlantyku, docierając do odpowiednich linii startowych. Właśnie z tego powodu Stany Zjednoczone uważnie obserwowały nasze ćwiczenia, oceniały je i wyciągały wnioski” – sugeruje.

„Co więcej, wielokrotnie i dość dokładnie powiedzieliśmy NATO, że mamy taką broń. Pokazano grafikę komputerową. Ale oni nie wierzyli. Cóż, teraz nie ma wątpliwości. Nasze ćwiczenia w tym rejonie Atlantyku są pełnoprawnym elementem szkolenia bojowego, co pokazuje, że nie ilość broni ma znaczenie, ale jej jakość” – podkreślił Dandykin.

Eksperci zauważają również, że kampania wojskowa „Admirała Gorszkowa” z „Cyrkonami” jest wyjątkowym wydarzeniem także dlatego, że Rosja jako pierwsza otworzyła nową kartę w historii pod nazwą „Pociski hipersoniczne w oceanie”.

„Według oficjalnych informacji admirał Gorszkow minie Atlantyk, Ocean Indyjski, Morze Śródziemne. I to jest naprawdę innowacja – nigdy wcześniej nie było czegoś takiego ”- powiedział Dmitrij Stefanowicz, badacz z Centrum Bezpieczeństwa Międzynarodowego w IMEMO RAS.

Pomimo tego, że podobne programy rozwoju pocisków hipersonicznych dla okrętów są realizowane w innych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych i Chinach, Rosja faktycznie je wyprzedziła. „Jednocześnie oczywiście nie można powiedzieć, że jest to jakaś rewolucyjna zmiana sytuacji. Tradycyjny nacisk radzieckiej, a następnie rosyjskiej floty kładzie się na szybkie pociski przeciwokrętowe. To, co się teraz zmieniło, to zdolność do rażenia celów naziemnych, która jest również głównym rozwinięciem innych pocisków przeciwokrętowych. Jednocześnie mówimy o zupełnie innym poziomie prędkości i zasięgu” – cytuje REN-TV Stefanowicz .

Eksperci zwracają też uwagę na inny ważny niuans – prawdopodobne wykorzystanie w ramach ćwiczenia systemu wyznaczania celów kosmicznych, ponieważ bez niego „Cyrkon” nie będzie fizycznie w stanie wykonać powierzonych mu zadań, gdyż jego „oczy” bez takich systemów są w stanie zobaczyć cel tylko z odległości 30-40 kilometrów. „Jeśli chcesz trafić obiekt wroga z dowolnej odległości, nie możesz obejść się bez wyznaczenia celu i rozpoznania. Pomagają nam w tym satelity. Każdy rozumie, że statek na morzu jest jak igła w stogu siana. Aby wykryć cel, musisz najpierw zidentyfikować miejsce, na którym znajduje się statek wroga ”- powiedział gazecie VZGLYAD ekspert wojskowy Aleksiej Leonkow.

Aby rozwiązać taki problem, jak przyznają analitycy, można by wykorzystać satelitę wojskowego Pion-NKS, który wyruszył na służbę bojową zeszłej jesieni, jak szczegółowo napisała gazeta VZGLYAD .

„Następnie satelita zwiadowczy podaje współrzędne celu pocisku. Zbliżając się skanuje przestrzeń, następuje dodatkowy rekonesans obiektu. Kiedy cel zostanie dokładnie określony, pocisk zmienia tor lotu i opada do maksymalnego dopuszczalnego punktu dla kolejnego ataku” – wyjaśnił Leonkow.

„Ogólnie rzecz biorąc, w oparciu o wyniki ćwiczeń na Atlantyku, możemy ostrożnie założyć, że mamy interakcję między wywiadem kosmicznym a flotą. Dawno, dawno temu stworzono w tym celu system globalnego satelitarnego rozpoznania przestrzeni morskiej i wyznaczania celów (MCRC), jednak po kryzysie lat 90. jego prace przerwano. Teraz wszystko trzeba odnowić. A teraz najważniejsze jest skalowanie tych systemów w wystarczających ilościach” – podsumował Leonkow.

Kula Lis
https://c-z06.neon24.org

Komentarzy 13 do “Rosja wysłała potężny sygnał do NATO z „Cyrkonem””

 1. Zbig said

  To coś jak nasza Izera. Też istnieje w symulacji komputerowej. ^^^

 2. revers said

  Za to szef msz ua rzaada od niemcow juz nie tylko f16 I rakiety dalekiego zasiegu Ale okrety podwodne do Jak to okreslil „wyp.lenia“ z morza czarnego ruskich okretow podwodnych.

  Tylko co z lodziami podwodnymi us army? Tez by bylo znac geopolozenie lub miec przy sobie pare tralowcow.

 3. Ad. 1

  Możliwe, że Cyrkon jednak jest, ale przeciwnika lepiej utrzymywać w niepewności. W ten sposób jest nadzieja, że ulegnie np. prowokacji, mając nadzieję (przeciwnik), że tej rakiety nie ma.

 4. Kojak said

  Zydowskie kurwy sa i byly przeswiadczone ze moga robic co chca i wojna ich nie dotyczy ! Teraz zydowskie kurwy z Usraela sraja w gacie bo moga zamienic sie w kupe spalonego miesa a budynki zydowskich kurw w ruiny i zgliszcza ! Oj przydalalby sie taka rakieta w New York !

 5. Bezpartyjna said

  Gry wojenne – zawsze pokazywać, że jest się o wiele silniejszym oraz znacznie większym.

 6. francobollo said

  1. Zbig
  Odp. nie tylko dla Zbig. „Cyrkon”, to też ,,Tsirkon” – hipersoniczna rakieta Rosyjska. Amerykański wywiad satelitarny odnotował, że pierwsze (próby) Tsirkon wystrzelono z Morza Białego na hipotetyczny cel powierzchniowy na wybrzeżu Morza Barentsa. „Według danych z monitoringu na żywo, pocisk Tsirkon (Zircon) z powodzeniem trafił bezpośrednio z dużą dokładnością w cel w odległości ponad 400 km. Ta rakieta osiągneła prędkość lotu ponad 7 Mach (ponad 5 tys mil na godzinę mph). Przeprowadzono też drugą udaną próbę z rakietą, która osiągneła szybkość 9,6 Macha. To tylko informacja, aby myślenie nie bolało….

 7. revers said

  Ciekawe rozgrywki na „wielkiej szachownicy”. A w tej grze to właśnie Ukraina jest planszą. Ani gracza, ani nawet kawałka. Ze strony graczy stawiane są warunki, można powiedzieć – targowanie się o minimalne dopuszczalne warunki rozpoczęcia jakichkolwiek negocjacji.

  Dmitrij Miedwiediew, zastępca przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Rosji, powiedział, że aby dialog pokojowy mógł być kontynuowany, nowe terytoria muszą zostać uznane lub „milcząco zaakceptowane” jako część Rosji.

  „W nowych negocjacjach potrzebne jest nie tyle jednolite rozumienie zasad prawa międzynarodowego, ile porozumienie co do dwóch aspektów prawnych. Po pierwsze, uznanie (lub przynajmniej milcząca akceptacja) wyników samostanowienia ludności dawnych terytoriów Ukrainy, które są dziś ucieleśnione w prawie wewnętrznym Rosji – w jej konstytucji. A po drugie, opracowanie specjalnych norm międzynarodowych przeznaczonych dla obecnej sytuacji i przyszłych stosunków międzynarodowych” – napisał.

  Odnosząc się do faktu, że zachodni politycy stale wymieniają zasady prawa międzynarodowego jako podstawę negocjacji, Miedwiediew powiedział, że „uniwersalne zasady prawa publicznego narodów są z pewnością ważne, ale problemem zawsze była ich interpretacja”. Jego zdaniem, co najmniej dwie z siedmiu zasad zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych są oczywiście inaczej rozumiane przez Rosję i przez wrogie jej państwa. „Są to zasada samostanowienia narodów (w odniesieniu do byłych republik Donbasu i innych byłych terytoriów Ukrainy). I zasada wypełniania zobowiązań międzynarodowych w dobrej wierze (w zakresie porozumień mińskich) – wyjaśnił Miedwiediew.

  Czyli pożar przebiega zgodnie z planem. W najbliższym czasie każdy z uczestników procesu zajmuje się swoimi sprawami.

  Czy będą jakieś niespodzianki, dowiemy się z dzisiejszego wystąpienia prezydenta Rosji. Jeśli to nastąpi.

 8. Liwiusz said

  https://www.rtp.pt/noticias/mundo/entrevista-presidente-do-comite-militar-da-nato-defende-economia-de-guerra_v1463043

  „Przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO broni w ekskluzywnym wywiadzie dla RTP, że cywilna produkcja przemysłowa krajów Sojuszu Atlantyckiego musi zostać przeorientowana na obszar wojskowy. Admirał Rob Bauer opowiada się za „gospodarką wojenną w czasie pokoju”.
  Rob Bauer gwarantuje, że NATO jest przygotowane do bezpośredniej konfrontacji z Rosją , przyznając, że priorytetem Sojuszu jest zbrojenie. Uznaje również, że organizacja utraciła monopol na inicjatywę wojskową .
  W tym ekskluzywnym wywiadzie najwyższy szef struktur wojskowych NATO stwierdza, że ​​strategiczne cele Rosji wykraczają poza Ukrainę , biorąc pod uwagę, że Moskwa zamierza odzyskać wielkość byłego Związku Radzieckiego”.

 9. Nasa said

  Przy 7miu machach ile zajmie mu dolot do Warszawy z Królewca? Dobrze liczę 3 minuty?

 10. Drukowali, pieniądz psuli, rabowali, to teraz konsekwencje trzeba na kogoś zwalić… Na kogo? 🙂

 11. francobollo said

  9.Nasa
  Dobrze liczysz. mateuszek i duduszek już mają zarezerwowane miejsca w kibucach kurortu letniskowego nad Morzem Śródziemnym. A reszta polniaków idzie na zatracenie.

 12. Re: 10 Krzysztof M
  Obawiam sie, ze „plemie zmijowe” juz nie ma zadnej „tapety” do ‚przykrycia” swoich niegodziwosci…
  ==================
  jasiek z toronto

 13. revers said

  Ukraińscy żołnierze wyszkoleni przez NATO poddali się po 20 minutach walki

  👉🇺🇦 Ukraińscy żołnierze wyszkoleni przez instruktorów NATO w Wielkiej Brytanii poddali się rosyjskiej armii po 20 min pierwszej walki – powiedział Artem Kowalenko, jeden ze szkolonych ukraińskich żołnierzy.

  🗣 „W Wielkiej Brytanii przeszliśmy kurs młodego wojownika: (uczyliśmy się) strzelać, medycyny, prawa wojskowego i podstawowych rzeczy związanych z wojskiem, w tym szturmowania okopów, miast, budynków. 1 grudnia trafiliśmy do niewoli, zostaliśmy okrążeni, a nasze pozycje były szturmowane. Po dwudziestu minutach walki poddaliśmy się” – powiedział Kowalenko w trakcie jego przesłuchania przez funkcjonariuszy organów ścigania Rosji, którego cytuje agencja informacyjna RIA Nowosti.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: