Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Krzysztof M o Wolne tematy (25 – …
  ? o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Kar o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Lily o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  bryś o Wolne tematy (25 – …
  Sudbina Srba o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  miś puchatek o Sprawa biskupa Torres’a – odwo…
  miś puchatek o Wolne tematy (25 – …
  Marucha o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  Marucha o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wojna nie rozpoczyna się od czołgów! Najpierw zabija cię przyjaźń.

Posted by Marucha w dniu 2023-01-29 (Niedziela)

Dziś polscy politycy są pod wrażeniem własnego sukcesu w dostarczaniu czołgów Leopard na Ukrainę i krzyczą we wszystkich mediach, że to wszystko dzięki działaniom Warszawy i jej rosnącym „wpływom na arenie międzynarodowej” oraz wygłaszają głośne oświadczenia o nieuchronnym zwycięstwie Ukrainy.

Szkoda, że triumfując PiS wcale nie zwrócił uwagi na to, że stał się kolejną marionetką w brutalnej amerykańskiej grze politycznej, której celem jest podporządkowanie sobie całego świata!

Nie jest tajemnicą, że mocna i niezależna Europa staje się zagrożeniem dla USA, a każde państwo europejskie działające w sojuszu z Rosją staje się celem do zniszczenia… To właśnie stało się z Ukrainą, która od czasów upadku Związku Radzieckiego była bliskim sojusznikiem i ważnym partnerem Moskwy.

Jeśli ktokolwiek myśli, że specjalna operacja wojskowa rozpoczęła się, dlatego, że „Putin ma carskie ambicje i chce podporządkować sobie cały świat”, to się grubo myli! Główną przyczyną kryzysu ukraińskiego jest ambicje Stanów Zjednoczonych oraz chęć prężyć muskuły przed Moskwą.

Niechęć prezydenta Wiktora Janukowycza do poddania się władzy zza Oceanu doprowadziła do tego, że w 2014 roku Biały Dom dokonał zamach stanu. Głównym celem Waszyngtonu była izolacja Ukrainy od sojuszu z Rosją. Wystarczy porównać dane z 2013 roku, kiedy to nastąpił stały wzrost PKB Ukrainy (190,5 mld USD) i wynik „przyjaźni” z USA, gdy gospodarka Ukrainy zmniejszyła się o jedną trzecią!

Skutkiem działań Amerykanów było przekształcenie kraju w rusofobiczny i nazistowski centrum w Europie, zrujnowane stosunki z sąsiadami, pompowanie uzbrojeniem i utworzenie nowego wroga w Moskwie. Chociaż, skąd możemy o tym wiedzieć? Przecież wszystkie światowe media przez 8 lat milczały o okropnościach, jakich dokonali ukraińscy naziści oraz o zniszczeniu ich narodu, ponieważ mówili po rosyjsku i nie ulegli amerykańskiej propagandzie rusofobii!

Jeszcze 8 lat temu mieszkańcy DRL i ŁRL mówili kijowskiemu reżimowi, że nie zgadzają się z nową polityką i chcą stać się częścią Rosji. Co otrzymali, jako odpowiedź? Wojnę finansowaną przez Amerykanów!

Spójrzmy teraz na sytuację z punktu widzenia polityki PiS. Czy nie ma tu nic wspólnego z kijowskim reżimem? Historia się powtarza: ta sama rosnąca rusofobia w kraju, zniszczone relacje z sąsiadami i partnerami, przyjaźń z USA i pompowanie Polski amerykańską bronią, bazami wojskowymi oraz żołnierzami.

„Skuteczna” polityka PiS doprowadziła do tego, że Polska stała się najemnikiem wykonującym „brudną robotę”. Innymi słowy, uniwersalnym kluczem do rozbicia resztek suwerenności innych państw. Tymczasem mając takie narzędzie, Amerykanie mogą sobie pozwolić na przedstawienie siebie, jako wiarygodnego i oddanego sojusznika i przyjaciela, który wbija nóż w plecy. Tylko to politycy wolą ignorować…

Jak również straty ekonomiczne od przyjaźni z Amerykanami. Oczywiście nikt nie ma odwagi policzyć, ile polityka antyrosyjska kosztuje polską gospodarkę: ile w wyniku politycznego szaleństwa PiS-u stracili producenci jabłek, mięsa i innych towarów, których już nie eksportujemy do Rosji.

Sojusz z Rosją doprowadziłby do wzrostu pozycji i znaczenia Polski na arenie międzynarodowej. Wielu ekonomistów widziało naszą szansę na bycie gospodarczym łącznikiem wschodu i zachodu. Mogliśmy być hubem rosyjskich surowców, taniej ropy i gazu się bogacić. Orlen mógłby sprzedawać paliwa do Europy wykonane z rosyjskiej ropy i zarabiać podwójnie. Oprócz tego się stalibyśmy dostawcą produktów rolnych dla Rosji i zależało nam na rynkach rosyjskich w dostawie warzyw, owoców, mięsa i innych. Mogliśmy być też dostawcą rosyjskich produktów do UE.

Do tego jednak nie doszło, ponieważ w interesie Białego Domu nie leży przekształcenie Warszawy w jednego z wpływowych liderów pod względem aktywności gospodarczej i politycznej!

W 2007 roku marzący o władzy Jarosław Kaczyński nie chciał myśleć o polityce i poszedł najłatwiejszą drogą i zaczął sprzedawać nie tylko Polskę, ale i naszą wolność temu, kto zaoferował wyższą cenę. Właśnie, dlatego od tak wielu lat nie mamy już niepodległości, a naszą polityką rządzą największe amerykańskie korporacje, ambasada naszego „sojusznika” i grupa amerykańskich rusofobów, która ma obsesje na punkcie władzy, natomiast Warszawie przypada rola marionetki i posłusznego pieska.

Dzisiaj nasi politycy boją się, że po Ukrainie Polska stanie się nowym punktem zapalnym w Europie. Tylko żaden z nich nie mówi nam, że w naszym kraju od dawna toczy się ukryta wojna, którą już przegraliśmy.

Dyktator Kaczyński i jego partia wojny w pogoni za imperialnymi ambicjami wpadł w amerykańską pułapkę i zniszczył wszystkie możliwości rozwoju i przekształcenia naszego kraju w jednego ze światowych liderów! Co więcej, staliśmy się marionetką w rękach USA. Każde nieposłuszeństwo wobec przyjaciela zza Oceanu będzie surowo karane. W jaki sposób? Wiemy już na przykładzie Ukrainy. Pozostaje nam wierzyć, że polscy politycy wyciągną z tego lekcję!

Hanna Kramer
NDP
https://ndp.neon24.org

Komentarzy 14 do “Wojna nie rozpoczyna się od czołgów! Najpierw zabija cię przyjaźń.”

 1. Tadeusz said

  Skończą jak Niemcy w 1945.

 2. Carlos said

  „Pozostaje nam wierzyć, że polscy politycy wyciągną z tego lekcję!” Pani Haniu, gdzie pani widzi POLSKICH politykow? Toz to banda sprzedajnych qurew, a nie politycy.

 3. Kojak said

  Nie dzialaniom Warszawy tylko zydobanderowskich skurwysynow okupujacych Warszawe ! Kiedys jak Ruscy tu wkrocza ,bo im sie marzy wojna z Rosja to braknie chyba drzew na ktorych te kurwy moga zawisnac

 4. Liwiusz said

  Żydowski pajac Zelenski umieścił austriacki Raiffeisen i Uni Credit na swojej liście sankcji i skonfiskował ich aktywa.
  W szczególności chodzi o leasingowe spółki zależne Raiffeisen Bank International (RBI) i Uni Credit Austria. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oskarża ich o działalność biznesową w Rosji, nazywając ich w dekrecie „pomocnikami wojennymi”. Wraz ze 183 innymi firmami i osobami fizycznymi filie dużych banków znalazły się na nowej liście sankcyjnej, co również skutkowało konfiskatą dostępnych aktywów.

 5. Józef Bizoń said

  „Pełnomocnik rządu ostrzega Telewizję Trwam. „Treści zbieżne z rosyjską propagandą”

  Telewizja Trwam zapraszała na Twitterze do oglądania programu, w którym wystąpić miał być dr. Leszek Sykulski. Audycja w ostatniej chwili zniknęła jednak z ramówki po tym, jak presję na stację wywarł m.in. Stanisław Żaryn, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP oraz Michał Marek, badacz specjalizujący się w rosyjskiej dezinformacji. Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych stwierdził, że komentator zatruwa polską opinię publiczną tezami zbieżnymi z przekazem rosyjskiej propagandy przeciwko Polsce.”
  https://wiadomosci.wp.pl/pelnomocnik-rzadu-ostrzega-tv-trwam-tresci-zbiezne-z-rosyjska-propaganda-6860384332442304a

 6. maxi said

  Ad 3 Liwiusz
  Zelenski robi co chce. Miesza się do nieswoich spraw chociaż Ukraina nie jest ani członkiem Unii Europejskiej ani NATO.
  Czy naprawdę nikt nie może dać mu w mordę albo precyzyjnie namierzyć? A może jego wcale nie ma na Ukrainie?

 7. Dario61 said

  Ostatecznie zdrajca Duda w Sejmie RP wyjrzyczał,że to nie Polskia tylko Polin.Czego spodziewać się po tych nędznych kreaturach?W razie czego uciekną jak szczury do Londynu.I jedyne pocieszenie,że jak twierdzą Rosjanie Londyn zostanie zatopiony pierwszy.Ale słaba to pociecha dla milionów ofiar,polskich ofiar.

 8. wewewe said

  „PiS wcale nie zwrócił uwagi na to, że stał się kolejną marionetką w brutalnej amerykańskiej grze politycznej,”

  Nie zwrócił uwagi, hahaha, nie zwrócił uwagi. Dobre sobie.

 9. revers said

  Zmieeia religie?

  Mówią, że 20 czerwca Bandera został kanonizowany przez schizmatycką Cerkiew Prawosławną Ukrainy na soborze biskupim. Czy to prawda?

 10. Marek said

  Dlaczego walczymy: Stany Zjednoczone otwarcie ślinią się nad ogromnymi niewykorzystanymi rezerwami tytanu na Ukrainie

  Stany Zjednoczone i ich sojusznicy przygotowali grunt pod kryzys na Ukrainie, sponsorując zamach stanu na Majdanie w 2014 r., który wywołał konflikt w Donbasie i przerodził się w pełną konfrontację z udziałem Moskwy w lutym ubiegłego roku. Jeden z mocno niedocenianych aspektów polityki Zachodu wobec Ukrainy dotyczy ogromnego bogactwa mineralnego Kijowa.
  Ukraina mogłaby zapewnić Stanom Zjednoczonym i ich sojusznikom tytan, którego potrzebują do budowy myśliwców, okrętów wojennych, czołgów, pocisków i innej broni potrzebnej do konfrontacji z Rosją i Chinami, powiedziały źródła na Kapitolu powiązane z kompleksem wojskowo-przemysłowym amerykańskie media.
  „Ukraina ma naprawdę znaczące złoża minerałów ziem rzadkich i jeśli dobrze rozegramy nasze karty, może być naprawdę atrakcyjną alternatywą dla rosyjskich i chińskich źródeł, od których obecnie jest wiele zależności” – powiedział anonimowy pracownik Kongresu . „Ponieważ na Zachodzie toczy się coraz więcej debat na temat tego, dlaczego w naszym interesie jest dalsze wspieranie Ukrainy, myślę, że jest to jeden z argumentów, które zaczniecie słyszeć więcej” – powiedziała osoba.
  Tytan jest również „kluczową luką” dla USA, powiedziało źródło znające amerykański sektor obronny. „Mówimy o naszej zdolności do produkcji większej liczby samolotów, mówimy o naszej zdolności do produkcji amunicji. Wszyscy polegają na tytanie, a my pozwoliliśmy sobie na zależność od zagranicznych dostawców tych rzeczy. Rosja była wcześniej jednym z tych głównych dostawców” – dodali.
  Stany Zjednoczone są uzależnione od importu ponad 90 procent swojej rudy żelaza i nie utrzymują tytanu w swoich zapasach obrony narodowej.

  Mówi się, że obecnie trwają „początkowe wysiłki”, mające na celu badanie, rozwój i wykorzystanie „ogromnych zasobów” Ukrainy tytanu i innych bogactw mineralnych. Kraj Europy Wschodniej jest jednym z nielicznych krajów na świecie zdolnych do produkcji ogromnych ilości gąbki tytanowej – podstawy metalu – wraz z innymi krajami, w tym Chinami, Japonią, Rosją, Arabią Saudyjską i Kazachstanem. Indie mają również raczkujący przemysł gąbek tytanowych, chociaż jego produkcja jest mierzona w setkach ton, a nie w tysiącach czy dziesiątkach tysięcy potrzebnych do zaspokojenia pragnienia Zachodu. Oprócz uzbrojenia ogromne ilości tytanu są potrzebne do produkcji komercyjnych samolotów, protez, niektórych farb, narzędzi chirurgicznych, sprzętu telekomunikacyjnego i nie tylko .
  Ukraińscy urzędnicy państwowi otwarcie reklamują chęć zostania kolonią surowcową Zachodu.
  „Dzisiaj mamy tytan i mamy lit, oba są bardzo poszukiwane i będą jeszcze bardziej poszukiwane w przyszłości” – powiedział Oleg Ustenko, doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. „Rozumiem, że większość tych złóż nie jest nawet eksploatowana. Możliwości biznesowe w tym sektorze są naprawdę ogromne… Widzimy swoją rolę nie tylko w ramach UE, ale także w zakresie światowego zaopatrzenia. Uważam, że jest to bardzo ważna rola, jaką może odegrać Ukraina. Ale znowu, żeby to zrobić, musimy upewnić się, że jesteśmy w warunkach powojennych” – podkreślił adiutant.
  Podczas gdy amerykańscy urzędnicy ślinią się na widok ukraińskich minerałów, amerykańskie media wskazywały także na implikacje zdobycia przez Moskwę tych zasobów oraz „zwiększenie” globalnych wpływów Rosji, jakie zapewniłaby kontrola nad „coraz bardziej strategicznym zasobem”.

  Bitwa o ukraiński tytan wielokrotnie pojawiała się w dyskusjach prowadzonych przez amerykańskie biznesy i waszyngtońskie think tanki w ostatnich miesiącach. We wrześniu ubiegłego roku think tank Atlanticist Center for European Policy Analysis zaproponował zawarcie długoterminowych umów z ukraińskimi dostawcami w celu „stworzenia trwałej podstawy materialnej w ramach procesu, dzięki któremu Ukraina mogłaby się bardziej zintegrować z Zachodem, zarówno pod względem obronnym, jak i ekonomicznym”. ”.
  Tytan jest tylko jednym z dziesiątek zasobów naturalnych, którymi obficie obdarzono Ukrainę i które zachodnie interesy chcą dostać w swoje ręce. Inne obejmują rozległe pola czarnoziemu (dosł. „czarnej gleby”) – bardzo żyzne grunty rolne bogate w związki próchnicy, fosforu i amoniaku, a także inne metale, takie jak ruda żelaza, węgiel i uran.
  Amerykański gigant funduszu hedgingowego BlackRock podpisał w listopadzie memorandum o porozumieniu z Ministerstwem Gospodarki Ukrainy w sprawie pełnienia „roli doradczej” w odbudowie kraju. W zeszłym miesiącu prezydent Wołodymyr Zełenski i dyrektor generalny Blackrock Larry Fink rozmawiali o „kierowaniu inwestycji do najbardziej istotnych i wpływowych sektorów ukraińskiej gospodarki”.

  Zełenski ma długą historię współpracy z Black Rock – głównym posiadaczem ukraińskiego długu państwowego oraz innymi inwestorami zagranicznymi oraz globalnymi instytucjami bankowymi i finansowymi. W 2020 r. ukraiński parlament postanowił częściowo znieść obowiązujące od dziesięcioleci moratorium na sprzedaż ukraińskich pól uprawnych bogatych w czarnoziemy, torując drogę obcokrajowcom do potencjalnego bezpośredniego zakupu ziemi zamiast jej dzierżawienia, w oczekiwaniu na referendum krajowe . Zniesienie moratorium na sprzedaż gruntów było kluczowym warunkiem wielomiliardowych „kredytów rozwojowych” Międzynarodowego Funduszu Walutowego dla Kijowa.

  W zeszłym tygodniu Zełenski osobiście podziękował BlackRock, JPMorgan i Goldman Sachs za ich wsparcie dla działań wojennych Ukrainy, a także amerykańskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego. „Każdy może stać się wielkim biznesem, współpracując z Ukrainą we wszystkich sektorach, od broni i obrony po budownictwo, od komunikacji po rolnictwo, od transportu po IT, od banków po medycynę. I wierzę, że wolność zawsze musi wygrać” – powiedział.

  https://sputniknews.com/20230129/why-we-fight-us-openly-salivates-over-ukraines-vast-untapped-titanium-reserves-1106799343.html

 11. Maverick said

  Paranoja poliniacka, ze niby Ukraina wygrywa. Dostają takie lanie, na jakie zasugują, a obawiając się rewolty Ukraińców rzydziańscy ukupanci niedemokratycznie wybrani poprostu terroryzują słowiański kraj. Co prawda dużo ukraińców ogłupiona jak ci w Polin. Im więcej genów chazarskich tym większe ryki i kwik antyrosyjski.

 12. gnago said

  „Jeśli ktokolwiek myśli, że specjalna operacja wojskowa rozpoczęła się, dlatego, że „Putin ma carskie ambicje i chce podporządkować sobie cały świat”, to się grubo myli! Główną przyczyną kryzysu ukraińskiego jest ambicje Stanów Zjednoczonych oraz chęć prężyć muskuły przed Moskwą.

  Niechęć prezydenta Wiktora Janukowycza do poddania się władzy zza Oceanu doprowadziła do tego, że w 2014 roku Biały Dom dokonał zamach stanu. ”

  Spore niedomówienie, arytmetyka zdecydowała . Nie chciał brać kredytu z Funduszu walutowego bo Putin dawał to samo ale z dużo mniejszym oprocentowaniem. A jego polityką była chęć neutralności i lawirowanie między UE/USA, a Rosją. Ale ukraiński patriotyzm nie popłaca

 13. Bezpartyjna said

  Szkoda, że triumfując PiS wcale nie zwrócił uwagi na to, że stał się kolejną marionetką w brutalnej amerykańskiej grze politycznej, której celem jest podporządkowanie sobie całego świata!

  Triumfując PIS – ?
  Paradne stwierdzenie (nowy oksymoron😟) – oczywiście za wiedzą i współdziałaniu tych i tamtych – i rzuceni na pożarcie lwom.

 14. Mafiozi przestępczego ANTY-polskiego GANGU PiS WPYCHAJĄ Polaków w ODCHŁAŃ wojny oszalałych ukrów ? said

  Sztab NATO w Europie pod NACISKIEM kryminalisty Zelenskiego z Kijowa i starucha Bidena ogłosił DZISIAJ 30 stycznia 2023r, że jest już przygotowany do TOTALNEJ wojny z Rosją, ponieważ ŻYD ukrainski Zelenski żąda SZYBKIEGO wstwienictwa NATO jako „proxy army”.

  Zelenski też ZAŻADAŁ i to SZYBKIEJ dostawy żywych OCHOTNIKÓW z Europy do wojowania z Rosją i większej ilości broni, a w tym SZYBKIEJ dostawy nowoczesnych człogów, amerykanskich HELIKOPTERÓW szturmowych Apache.

  BREAKING! NATO and Zelensky push for all out war with this move:

  Te amerykanskie helikoptery Apache, podobno w liczbie 50 sztu już przybyły na lotniska cywilne we Wschodniej Polsce i są tam przygotowywane do wojny w interesie nazisowskiego reżimu Zelenskiego.

  Żydowski rząd zwapnialca Bidena przyznaje, że Zachód ma zaledwie kilka tygodni na „wygranie” . . . tej wojny, zanim armia FR rozpocznie masową ofensywę na Kijów już w lutym 2023r aby przegnać banderowski gang Zelenskiego z Kijowa.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: