Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AnuLa o Dlaczego kot ugniata? Uważaj,…
  Yagiel o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Krzysztof M o Wolne tematy (25 – …
  ? o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Kar o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Lily o Wolne tematy (25 – …
  Neptek o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  bryś o Wolne tematy (25 – …
  Sudbina Srba o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nie chcą umierać za pomniki Bandery

Posted by Marucha w dniu 2023-01-30 (Poniedziałek)

Płaszczak

Jak podaje „Rzeczpospolita” w roku 2022 mundur zdjęło kilkanaście tysięcy polskich żołnierzy. Z armią pożegnało się łącznie 8988 żołnierzy zawodowych oraz 7962 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dodatkowo już w pierwszym miesiącu roku 2023 z polskiego wojska odeszło ponad 4 tysiące żołnierzy zawodowych.

Jak podaje dziennik, mamy do czynienia z bezprecedensową falą odejść z wojska. Liczba decyzji o zdjęciu munduru wzrosła w roku 2022 o niemal 50% w stosunku do 2021 roku. Tymczasem w samym roku 2021 roku z wojskiem pożegnało się 6 165 żołnierzy zawodowych. Był to najgorszy wynik od objęcia rządów w Polsce przez PiS w roku 2015. Warto nadmienić także, iż w tym czasie ze służby zrezygnowało około 5 tys. żołnierzy WOT. Spośród zwolnionych żołnierzy zawodowych aż 1 925 (31,2 proc.) nie nabyło uprawnień emerytalnych.

W 2021 r. rzeczywista liczba żołnierzy zawodowych wzrosła zaledwie o 3 486 wojskowych i pod koniec roku wyniosła 113 586 żołnierzy. Z informacji MON wynika, że w Wojsku Polskim służy obecnie około 164 tysiące żołnierzy. Warto jednak zwrócić uwagę, że minister Mariusz Błaszczak określa w ten sposób wszystkie osoby „pod bronią”. Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że do tej liczby wliczani są wszyscy, którzy zdecydowali się na dobrowolną zasadniczą służbę wojskową, w grupie tej są zatem także studenci uczelni wojskowych oraz ci, którzy zdecydowali się na zaliczenie Legii Akademickiej na cywilnej uczelni. Oznacza to, że wbrew deklaracjom ministra Błaszczaka wzrost stanu osobowego polskiej armii postępuje w wysoce niezadowalającym tempie.

Dane te w kontekście faktu przekazania nieokreślonych lecz znacznych ilości uzbrojenia na rzecz Ukrainy, stawiają pod znakiem zapytania zdolność operacyjną Wojska Polskiego. W ten sposób Prawo i Sprawiedliwość, partia bodaj najgłośniej deklarująca potrzebę zabezpieczania się przed zagrożeniem ze strony Federacji Rosyjskiej, doprowadziła do faktycznego rozbrojenia i funkcjonalnego paraliżu polskiego wojska. Mamy więc do czynienia z gigantyczną nieudolnością bądź ordynarną zdradą interesów narodowych.

/red/
https://myslpolska.info

Komentarzy 19 do “Nie chcą umierać za pomniki Bandery”

 1. Listwa said

  …. i za karierę Błaszczaka z Dudu

 2. aro said

  nie łżyj. te ponad 4 tysiące odeszło w zeszłym roku , a nie w tym. Dane „z kapelusza”, albo ruska dezinformacja!!! i wszystko w temacie.

  ——-
  Czy Pan aby nie zabłądził nie tam, gdzie powinien? Tu nie Gazeta Polska.
  Admin

 3. Mietek said

  Jak może być silna armia, w tak skonfliktowanym społeczeństwie, było jeszcze napisać, ile młodych ludzi w ostatnich miesiącach uciekło za granicę, kiedy to pisuar ogłosił pobór mobilizacyjny.

  Nie może być jedności w narodzie, kiedy władza oszukuje obywateli, kiedy robi wszystko wbrew ich woli, kiedy jest podporządkowana obcym interesom, coraz więcej ludzi jest świadomych, że są wykorzystywani jako tzw. Mięso Armatnie.

  Ludzie o tym wszystkim muszą mówić otwarcie, bez owijania w bawełnę, bez ściemniania, jestem pewny że w końcu rozum wszystkim wróci do głowy.

 4. bryś said

  Nie ma najmniejszego znaczenia. Powałają ich w 3 dni, a taniej ich wyjdzie. Tu nie chodzi przecież o żadną zdolność operacyjną.

 5. Mietek said

  Bez komentarza.

 6. Boydar said

  i tu Pan Bryś ma absolutną rację

 7. Liwiusz said

  Rozwaliliśmy komunę, rozwalamy demokrację, na końcu rozwalimy NATO. Będziemy postrachem wszelkich sojuszy i międzynarodowych interesów.
  Amerykanie zamiast wysyłać nas na wojnę z Rosją powinni nas wkręcić do BRICS. Ten sojusz by nie przetrwał pół wieku.

 8. Kojak said

  Blaszczak ? Symbol debila ,wariata i psychopaty ! Jak ta Polska musila upasc ze taki idiota , glupek i zwyrodniala kanalia jest ministrem MON w Polsce !

 9. Mietek said

  Tak sobie przypomniałem taką sytuację, było to w grudniu, kiedy byłem z samochodem na przeglądzie, przyjechał też młody chłopak, tak po 30 roku życia, całkiem dobrym samochodem, ale było po nim widać zdenerwowanie, kiedy spytałem się w czym rzecz, powiedział mi że dostał wezwanie na przeszkolenie wojskowe, jak sam stwierdził, życie jest nic nie warte.
  Pomyślałem że większość ludzi do takich wniosków dochodzi w starszym wieku, kiedy mają już czas, i przejrzą na oczy, ale jak widać, w pisowskim świecie, ludzie dojrzewają szybkiej.

 10. Rozbroić całą Europę

  „W ten sposób Prawo i Sprawiedliwość, partia bodaj najgłośniej deklarująca potrzebę zabezpieczania się przed zagrożeniem ze strony Federacji Rosyjskiej, doprowadziła do faktycznego rozbrojenia i funkcjonalnego paraliżu polskiego wojska ”

  Ten plan USA dotyczy nie tylko Polski, chodzi o rozbrojenie CAŁEJ UE, bez Węgier. W ten sposób kraje UE muszą liczyć na US Army i zezwolić na jej stacjonowanie, bo nie mają swej armii.

  Powinno być już wiadomo, że obecny rząd w Warszawie został zainstalowany przez agenturę USA, w RFN też, przynajmniej ministrowie Zielonych i FDP są w całości podporządkowani komendanturze z USA.

  Polacy, w swej dość bezmyślnej i ślepej dumie, mogą sobie uważać, że to oni sami ten rząd w Warszawie wybrali.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  Polska jest jedynie satelitą USA, tak jak kiedyś był Wietnam, oby to podobieństwo nie zostało rozwinięte.

 11. UZA said

  ” ruska dezinformacja ”

  A co to za argument ? Gdzie my jesteśmy ? Czy to jeszcze Gajówka ?

 12. Jabo said

  Oczywiście, że to ruska dezinformacja, panie Aro, przecież ogólnie wiadomo, że każdy Polak gotów jest bić kacapów i nawet zginąć za braci Ukraińców i ich bohatera Banderę. To tylko przez kremlowska agenturę w PiS-ie, która zwleka z naszym bezpośrednim zaangażowaniem w wojnę, nie pogoniliśmy Moskali za Ural. Mając gen. Skrzypczaka za dowódcę, Bartosiaka za stratega i przy intelektualnym wsparciu prezydenta „Bolka” Wałęsy, który sam jeden obalił komunę, byśmy poili już konie w Wołdze. Wróć, to już nie te czasy, oczywiście moczyli gąsienice czołgów.

 13. Listwa said

  Myśl Polska

 14. Liwiusz said

  https://www.globaltimes.cn/page/202301/1284426.shtml

  Przewidywania chińskich strategów wojskowych jak potoczy się wojna NATO z Rosją.

 15. Listwa said

 16. gd-ap said

  Ad) Mietek

  Tez dostałem w listopadzie 2022 powołanie do odbycia szkolenia jako rezerwista , pierwszy raz od 1992 roku , gdy wyszedłem z woja po odbyciu służby zasadniczej

  Zakres szkolenia wprawiał wszystkich w zdumienie. Szykuje się coś bardzo grubego. Oddziały rezerwy to strategicznie ważna kwestia … ale wojska liniowe stoją przed trudnym zadaniem.

 17. NICK said

  Bryś ma rację.
  Krótko, zwięźle i na temat.

  Ze Policji też odchodzą.
  No ale tylko Ci Normalni.

  Złożyło się przysięgę???
  To się ma.

  My cierpieć będziemy.

 18. jx said

  Liwiusz, żyjesz w świecie jupii, nic nie rozwaliliśmy, przyszedł rozkaz od rotszyldow i polska pokojowo zmieniła właściciela zasłaniając się solidarnością,

 19. Józef Bizoń said

  Telewizja ojca Rydzyka odwołała program z gościem. „Infekuje polską przestrzeń informacyjną”

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ostrzegl-telewizje-ojca-rydzyka-przed-zaproszeniem-goscia-pod-rozwage/pwx3j9y

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: