Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Konserwatyzm ludowy
  Greg o Wolne tematy (25 – …
  Greg o Wolne tematy (25 – …
  AnuLa o Jak zostałam sąsiadką „M…
  AnuLa o Dlaczego kot ugniata? Uważaj,…
  Yagiel o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Krzysztof M o Wolne tematy (25 – …
  ? o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Kar o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Lily o Wolne tematy (25 – …
  Neptek o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Stalingrad

Posted by Marucha w dniu 2023-02-03 (Piątek)

Obecnie jesteśmy skłonni do przyjmowania daty 2 lutego 1943 roku, czyli rocznicy zakończenia bitwy pod Stalingradem jako mało znaczącej daty historycznej wykorzystywanej przez „rosyjską propagandę” do podtrzymywania nastrojów patriotycznych, jako element polityki historycznej Putina.

Nie wchodzę w tę jałową dyskusję, chcę się bowiem skoncentrować na czymś zupełnie innym, a obecnie celowo pomijanym. Rzecz dotyczy znaczenia klęski Niemiec pod Stalingradem dla narodu polskiego.

Jest bowiem pewne, że pokonanie ZSRR i zwycięstwo Niemiec na Wschodzie oznaczałoby, że w przeciągu 10-15 lat naród polski przestałby by istnieć. W 1941 r. podjęto w III Rzeszy decyzję o całkowitym zniszczeniu narodu polskiego, w ciągu 15-20 lat państwo polskie pod okupacją niemiecką miało być całkowicie „oczyszczone” z wszelkich etnicznych Polaków (deportacje za Ural, na Syberię) i zasiedlone przez niemieckich kolonistów.

Zgodnie z tym planem, zwanym Generalplan Ost, do 1952 r. w dawnej Polsce miało pozostać tylko około 3–4 mln „niezgermanizowanych” Polaków (wszyscy chłopi). Tym z nich, którzy nie chcieliby się germanizować, zakazano by zawierania małżeństw, dotychczasowy zakaz jakiejkolwiek pomocy medycznej dla Polaków w Niemczech zostałby rozszerzony, a w końcu Polacy przestaliby istnieć.

To są ustalenia historyków, w tym niestrudzonego i najbardziej kompetentnego badacza tego problemu, czyli prof. Czesława Madajczyka (1921-2008), który bodaj jako pierwszy wprowadził do literatury naukowej dokumenty dotyczące tego zbrodniczego programu zagłady. Madajczyk twierdził też, że już w 1942, w okresie największych sukcesów Hitlera na wschodzie – aparat terroru III Rzeszy zaczął wprowadzać ten plan w życie.

Jak twierdził Madajczyk, upojony sukcesami po inwazji na Związek Radziecki szef SS Heinrich Himmler nakazał przystąpić do realizacji Dużego Planu Generalplan Ost jeszcze w trakcie działań wojennych. Pierwszym jego akordem miał być Aktion Zamosc. To Himmler osobiście wydał rozkaz do jej rozpoczęcia. Przełamano opór Hansa Franka, który proponował, by Plan zacząć realizować po zakończeniu wojny, jednak przeważył głos Himmlera.

Łatwo sobie wyobrazić, co by się zaczęło dziać, gdyby wojna na Wschodzie zakończyła się np. w 1943 roku zwycięstwem Niemiec. Autor założeń Dużego Planu dr Erhard Wetzel planował wysiedlenie lub uśmiercenie przynajmniej 31 mln Słowian (z 45 mln ujętych w planie), w tym ok. 80-85 proc. Polaków.

Co to ma wspólnego ze Stalingradem? I znów zacytuję Madajczyka. O zawieszeniu realizacji Generalplan Ost, a potem o jego porzucenia – zadecydowała klęska III Rzeszy pod Stalingradem. Nagle okazało się, że perspektywa zwycięstwa a co za tym idzie realizacji tych szaleńczych planów – oddala się. Po Stalingradzie już nikt w kierownictwie III Rzeszy o tym nie mówił, bo państwo to stało nad grobem.

Polacy podświadomie, nawet antykomuniści, zdawali sobie sprawę z tego co się stało. Nie znali przecież planów jakie im zgotowano, ale podskórnie wyczuli, że los narodu polskiego rozstrzygnął się tam, nad Wołgą. Dzisiaj nikt nie chce tego głośno powiedzieć, bo byłoby to odebrane jako „głos Kremla”.

Jan Engelgard
https://myslpolska.info

Komentarzy 18 do “Stalingrad”

 1. Peryskop said

  Z okazji obchodów tej rocznicy prezydent V. Putin gorzko nawiązał do obietnicy kanclerza O. Scholtza wzmocnienia AFO kilkunastoma czołgami Leopard Zwei.

  Prezydent FR określił te zapowiedzi :
  – Germańcy ponownie atakują Rosję…

  Tymczasem kolejne (bodaj już 8. i 9.) super wozy bojowe „Puma” zredukowały się wraz z załogami podczas manewrów Bundeswhery wskutek błędów w oprogramowaniu.

 2. Boydar said

  2 lutego, Matki Boskiej Gromnicznej, prawdopodobnie najstarsze katolickie święto

 3. UZA said

  „…chcę się bowiem skoncentrować na czymś zupełnie innym, a obecnie celowo pomijanym. Rzecz dotyczy znaczenia klęski Niemiec pod Stalingradem dla narodu polskiego.”

  I słusznie ! Znaczenia klęski Niemiec pod Stalingradem dla naszego narodu nie można przecenić. Ja miałam jeszcze to szczęście zetknąć się z pokoleniem, świadków, którzy przeżyli i pamiętali wojnę. Dowiedziałam się od nich, że długotrwała okupacja wpędziła wielu Polaków w stan depresji i przygnębienia. Niemcy ciągle wygrywali, stawali się coraz bardziej butni i okrutni. Walczono z nimi dla zasady, żeby ginąć z honorem ale bez nadziei na radykalną zmianę układu sił. Po Stalingradzie natomiast walczono, żeby zwyciężyć, bo okazało się , że można z nimi wygrać. To było wydarzenie symboliczne – przełom, punkt zwrotny i wielka porcja nadziei, zastrzyk energii. Polacy nabrali ducha, a Hitlerowcom powinęła się noga i od tego momentu już im nie szło. Tam piekielny rydwan utracił rozpęd, został zablokowany.

 4. Liwiusz said

  Polska była i jest siedliskiem wrogiej Niemcom brytyjskiej i amerykańskiej agentury. Gdybyśmy nie rozbijali Niemcom interesów to by nam nic nie groziło z ich strony.
  W czasie oblężenia Leningradu rozstrzelano 199 Żydów. Wyznaczono 200, jednego Żydzi wykupili.
  Wcześniej w Moskwie rozstrzelano 200 Żydów.

  https://www.filmweb.pl/film/Pok%C5%82osie-2012-624892/discussion/%C5%BByrinowski+vs.+Rabin,2175788

  Rosjanie mają w swoich archiwach donosy pisane na nas przez Żydów polskich. Komuniści domagali się ich wydania ale im odmówiono.
  Wołgograd zmienił nazwę na Stalingrad. Odsłonięto pomnik Stalina
  Żydzi ze Stalina zrobili kozła ofiarnego swoich zbrodni. Stalin miał powiązania z Aleksandrem Trojanowskim ambasadorem ZSRR w USA. Przebywał u niego w Wiedniu, zameldowany jako kamerdyner. Syn Trojanowskiego Aleksiej był tłumaczem Stalina. Stalin i Hitler nie znali języków obcych.

  https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/ciekawostki/artykuly/425534,hitler-trocki-tito-stalin-i-freud-znalezli-sie-jednoczesnie-w-wiedniu-w-1913-roku.html

  Niemcy wkroczyli do ZSRR bez przygotowania zimowego umundurowania. Od 1938 r. Brytyjczycy przygotowywali Armię Czerwoną do napaści na Niemców. Niemcy wkroczyli do ZSRR w momencie kiedy Armia Czerwona była jeszcze słaba. Niemcy na pewno zakładali, że Brytyjczycy i Amerykanie będą dowozić uzbrojenie i paliwo Sowietom. Była to metoda dzieki której Brytyjczycy zbudowali swoje imperium. Wojny imperialne nie prowadzi się swoim wojskiem. Rosjanie dobrze pamiętali rok 1937 r. kiedy to żydowskie NKWD wymordowało 390 tysięcy Rosjan a 360 tysięcy zamknęło w obozach pracy, tajny rozkaz NKWD 00447. Rosjanie widzieli w Niemcach swoje wybawienie, tak samo jak i zesłani Polacy. Początek II WŚ to był 25 lipca 1937 r. dzień wydania tajnego rozkazu NKWD 00439 i zaczęto mordować w ZSRR NIEMCÓW. Fakt ten nie jest opisany w książkach z historii.

 5. niepostepowyoszolom said

  jezeli chodzi o ” przystapieniu” Slowianskich chrystowiercow do …samounicestwienia z obszaru Polin? to ..wystarczy ze brodaci ” kupcy”👹zrobia w Wiekszym miescie w Polin dokladnie TO co zrobili ci sami Kupcy👹 w NYC , WTC. i…..w dzienniku wieczornym czy porannym pokaza paszport Medwiedewa , Lawrowa itp …jako koronny dowod na Ruskich . (identycznie pokazywano pachnace farba drukarska 🤑paszporty ” zamachowcow ” Arabskich”😹). A ZE TAK SIE STANIE !!! to jestem pewien na 300%🙀😳

 6. wewewe said

  Czas paradoksów. A z drugiej strony granicy antyludzka bolszewia. Będąca świadkiem tych wydarzeń księżna Urusowa pisała tak:

  Wzięłam węzełek i szybko, przez sady i ogrody, uciekłam na wieś, leżącą na skraju miasta, gdzie przygarnęła mnie rodzina znajomego chłopa. Dobę spędziliśmy w wykopanej, przykrytej deskami i trawą jamie. Bój trwał krótko. Po upływie 24 godzin, nad ranem, Niemcy zajęli Możajsk.

  Ciężki kamień świadomości, że oto Rosja dostaje się pod panowanie obcego państwa, tego rana jednak spadł mi z serca. Z piersi wszystkich, którzy miłowali swoją najdroższą ojczyznę, Rosję, wyrwało się westchnienie ulgi i wyzwolenia z piekielnego życia.

  Nikt wtedy nie wierzył w zwycięstwo Stalina. Niemcy pod Moskwą. W ciągu trzech dni ją zajmą i uwolnią zamęczonych, tych, którzy jeszcze żyją, z obozów Północy i Syberii, ze strasznego więzienia na Łubiance. Ludzie spotykali Niemców rzucając się na kolana, podnosząc ręce do nieba, dziękując Bogu. Wszyscy płakali i gratulowali sobie nawzajem. Był to nieopisany poryw radości.

  https://swiadectwoprawdy.wordpress.com/2021/07/28/ksiezna-natalia-wladimirowna-urusowa-macierzynski-placz-swietej-rusi-wspomnienia-czesc-iv/

 7. Ad. 6

  Ludzie spotykali Niemców rzucając się na kolana, podnosząc ręce do nieba, dziękując Bogu.

  Cóż… były dwa ZSRR – ZSRR Stalina i ZSRR NKWD…

 8. lewarek.pl said

  7.
  były dwa ZSRR – ZSRR Stalina i ZSRR NKWD…

  To akurat był jeden ZSRR.

 9. Chasyd said

  Re 8.
  Jak to jeden?! Nie czytaliście prikazu z Kremla, że Stalin ma dla was być bohaterem?

 10. wewewe said

  Re 6: Proszę wybaczyć, ale g… prawda. ZSRR był antychrześcijański, bezbożny i antyludzki zarazem.

  Polecam do poczytania Sołżenicyna albo Szałamowa.

 11. Geminiano said

  Re 2
  „2 lutego, Matki Boskiej Gromnicznej, prawdopodobnie najstarsze katolickie święto.”

  Spójrzmy na to święto w perspektywie ‚Hitler Ost-plan’:
  „Zgodnie z tym planem, zwanym Generalplan Ost, do 1952 r. w dawnej Polsce miało pozostać tylko około 3–4 mln „niezgermanizowanych” Polaków (wszyscy chłopi). Tym z nich, którzy nie chcieliby się germanizować, zakazano by zawierania małżeństw, dotychczasowy zakaz jakiejkolwiek pomocy medycznej dla Polaków w Niemczech zostałby rozszerzony, a w końcu Polacy przestaliby istnieć.”

  Boska Matka Królowa Polski rękami Rosjan i ludów Rosji rozgromiła hitlerowskie Niemcy, aby z Polski mogła wyjść obiecana przez Pana Jezusa ‚Iskra’ [patrz św. Marii Faustyny „Dzienniczek” nr 1732]. Rzecz idzie przede wszystkim o osobę, a nie tę, czy inną pobożnościową akcję. W tym kontekście trzeba było powstrzymać totalitarnych zbrodniarzy, aby ‚Iskra’ mogła w ogóle się urodzić i dorosnąć. Iskra z natury wywołuje ogień i dlatego Rosja zwyciężyła Niemców nad Wołgą 2 lutego 1943 na Matki Boskiej Gromnicznej, gdy katolicy święcą gromnice-ogień! Pośrednio wskazuje to, że ‚Iskra z Polski’ jest rzymskim katolikiem.
  Do 10 kwietnia 1925 to nadwołżańskie miasto nosiło historyczną nazwę Carycyn, ale w użyciu codziennym funkcjonowała ‚Caryca’. Mimo, że bolszewicy zrobili z tego Stalingrad, Niebieska Caryca odniosła walne zwycięstwo nad Rzeszą – nominalnie spadkobierczynią Świętego Cesarstwa Rzymskiego (Narodu Niemieckiego). Od 7 listopada 1961 miasto przyjęło neutralną nazwę Wołgograd. Obiecana przez Pana Zbawiciela ‚Iskra z Polski’ plasuje się na głównej osi historii zbawienia, ponieważ Korona Polski jest rzeczywistym dziedzicem Świętego Cesarstwa Rzymskiego w jego części wschodniej (hołd ruski 29 X 1611) i zachodniej (zdobycie Wiednia 12 IX 1683, stolicy cesarskiej przez króla Jana III). Polska jako wybrane królestwo Najświętszej Marii Panny z natury rzeczy musi być pierwszą Koroną Świata, co wkrótce się okaże.

  4 lutego, w święto Madonny del Fuoco (Ognia), Forli

  a tutaj flaga miasta Forli:

 12. Anteas said

  „Ludzie spotykali Niemców rzucając się na kolana, podnosząc ręce do nieba, dziękując Bogu.”
  Owszem, na początku tak właśnie było, ale jak tylko niemcy pokazali prawdziwe oblicze, ludzie zaczęli się modlić o powrót Stalina i NKWD, bo uznali to za mniejsze zło.

 13. Carlos said

  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4362235/plan-zaglady-slowian

 14. Aleksis said

  Flaga Florii i herb Florii , mówią wiecej niż słowa. Czyli ICH macki siegają daleko. My nie jseteśmy jedynimi.

 15. wewewe said

  Re 12:
  Proszę o źródła tych informacji. Bo to bardzo ciekawy czas.

 16. wewewe said

  Re 13: Oczywiście bolszewia chciała rozwoju Słowian.

  Oto los, jaki Trocki wyznaczył przed rewolucją Rosji i Rosjanom:

  „Powinnyśmy ją (Rosję – H.P.) zamienić w pustynię zasiedlona białymi Negrami, którym damy taką tyranię, jaka nigdy nie śniła się najgorszym despotom wschodu (…). Tyrania ta nie będzie prawicowa tylko lewicowa, i nie biała tylko czerwona, lub przelejemy takie rzeki krwi, przed którymi wzdrygną się i zbledną wszystkie klęski kapitalistycznych wojen (…). Najwięksi bankierzy zachodu będą współpracować z nami. Jeżeli my wygramy rewolucję, to na jej cmentarnych szczątkach ustalimy władzę syjonizmu i staniemy się taką potęgą, przed którą cały świat padnie na kolana. My pokażemy, co znaczy pełna władza. Drogą terroru, krwawych łaźni doprowadzimy rosyjską inteligencję do całkowitego otępienia, do zidiocenia, do życiowego upodlenia (…). Synowie mistrzów z Odessy i Orszy, Homla i Winnicy: o, jak wielikolepno, jak radośnie potrafią oni nienawidzić co rosyjskie: z jakim pasliażdieniem oni unicestwią rosyjską inteligencję – oficerów, inżynierów, nauczycieli, duchownych, generałów, akademików, pisarzy !”
  https://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Henryk-Pajak-Z-kanalia-mi-nie-po-drodze-1992

 17. Barbara Chojnacka said

 18. Carlos said

  re 16 Bolszewia zabijala takze swoich ,nie patrzac czy sa slowianami , czy azjatami- trzeba szerzej spojrzec.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: