Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AnuLa o Jak zostałam sąsiadką „M…
  AnuLa o Dlaczego kot ugniata? Uważaj,…
  Yagiel o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Krzysztof M o Wolne tematy (25 – …
  ? o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Kar o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Lily o Wolne tematy (25 – …
  Neptek o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  bryś o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Szymowski prześwietla premiera

Posted by Marucha w dniu 2023-02-03 (Piątek)

Dziennikarz Leszek Szymowski, do którego prawie nikt – poza posłem Braunem – nie chce się przyznać, za obiekt szczególnego zainteresowania obrał sobie premiera Mateusza Morawieckiego.

W ostatnim, firmowanym przez siebie, filmie przedstawił Morawieckiego już nie tylko jako osobę dwukrotnie zarejestrowaną przez Stasi, ale także jako czułego kochanka „kobiet na wyższych stanowiskach” oraz ojca nieślubnego dziecka.

Trudno zrozumieć mi potępienie, jakie da się wyczuć w głosie Szymowskiego, bo – po pierwsze – premier Morawiecki może mieć już taki gen (tata, Kornel, kochał wiele razy, swoje „kobiety” otaczał troską, a powstałymi w wyniku tych „kochań” dziećmi zajmował się troskliwie) a – po drugie – jak tatko tak i Mateusz Morawiecki otaczał płaszczem opieki bliskie swemu sercu koleżanki, które sądząc po fotografiach były i piękne, i mądre, i wykształcone, i lojalne, i… A to do Szwajcarii je wysłał, a to obsadził na stolcu prezesa BGK (słynny „fundusz kowidowy” i ukryty tam dług wielomiliardowy). Tak przynajmniej twierdzi red. Szymowski.

Jednak jest i gorszy aspekt ciemnej strony charakteru Pana Premiera, naszkicowany przez polityczną sierotkę-dziennikarza – to taki fatalny rys rządów, sprawowanych przez Mateusza Morawieckiego. Czego się tknął, zawsze coś przestawało przynosić dochody i wpadało w cudze ręce (BZ plus WBK, plus Irlandczycy, a na końcu Santander). Przy czym o ile nam jako konsumentom usług zaczynało wieść się gorzej, to p. Mateuszowi – przeciwnie.

I jeżeli zasada ta sprawdzi się co do joty, także – gdy idzie o nasz kraj, to gdy my wylądujemy w ogonku do „garkuchni”, to p. Mateusz zastąpi Ursulkę, co niemłoda i utrudzona ciągłym molestowaniem: No gdzie te sms-y z dr. weterynarii, p. Bourlą, no gdzie… No, albo zasiądzie na tronie papieskim. Bo wyżej się nie da – fotel Pana Boga zajęty.

Tak myślę, że chyba czas się zastanowić nad następującą kwestią: Czy my, Polacy, mamy takie „elity” jakie mamy, bośmy nagrzeszyli i to kara za te grzechy? Czy też wyłaniamy takie „elity” bo są kropka w kropkę do większości z nas podobni… Kochamy pieniądze i przewagę nad innymi, czyli – władzę, nawet mamusię byśmy sprzedali, gdyby tylko ktoś oferował satysfakcjonującą cenę..

A co dopiero, gdy na sprzedaż była i jest cała ojczyzna wraz z rodakami.

Małgorzata Bratek
https://myslpolska.info/

Komentarzy 28 do “Szymowski prześwietla premiera”

 1. Voodoosch said

  Polacy nic nie „wyłaniają”. Elity są wyłaniane z zewnątrz. Polak może myśleć, że idąc na wybory coś tam wyłoni ale to jieprawda, bo na długo przed wyborami jest już wszystko ustawione…czy to wygra prawa, strona czy lewą strona.

 2. UZA said

  „Polacy nic nie „wyłaniają”. Elity są wyłaniane z zewnątrz.”

  Zgadzam się, że z zewnątrz. Myślę tylko, że elity ( te autentyczne) to dar od Boga. Globalni psychopaci mogą nam narzucić tylko pseudoelity, administrację kolonialną i propagandystów.

 3. Kar said

  @1/Voo

  ..fakt (a nie fuck), bo temat-brudna namazana szmata. Z ktorej strony bys nie zaszedl smierdzi pustynnymi. Siedziemy gleboko w czarnej d…(w piwnicznej izbie…zmrok juz na wieki zapadl. Dokladnie Za smetkiem Konopnicka). Godzi-wymaga tylko jeszcze x sie zapytac; ..a ile to jest tych Polakow, dzisiaj? Garsc/tyle co splunal…wykapane objawy neuropsychiatryczne..

 4. Powiedz to Pan temu sraremu ” kretynowi” co od lat obwinia ” Polactwo” … Polakow…etc, etc.

 5. Leo said

  Psychologia mówi tak: w wyścigu w górę osoby pozbawione moralności i zahamowań mają więcej możliwych wyjść i działań do swojej dyspozycji niż osoby moralne, a więc istnieje dużo większa szansa, że to one pokonają następny szczebel kariery. A to upewnia nas, że na samych szczycie, dotarcie do którego wymagało pokonania wielu szczebli, znajdują się już praktycznie wyłącznie same paskudy 🙂

 6. UZA said

  „…na samych szczycie, dotarcie do którego wymagało pokonania wielu szczebli, znajdują się już praktycznie wyłącznie same paskudy”

  To prawda – tacy wygrywają w wyścigu szczurów do spiżarni, są bogaci, znani, wpływowi, ale czy można ich nazwać elitą ? Moim zdaniem, elitą to był Arystydes Sprawiedliwy, Ludwik IX Święty, Prezydent Warszawy Starynkiewicz, generał Franco może też nasz Pilecki ale przecież nie Rotszyld, Fauci , Schwab czy np. Trzaskowski.

 7. Liwiusz said

  Europa po przegranej wojnie z Ameryką, w strefie amerykańskiej, musiała mieć demokratyczne rządy.
  Składy tych „demokratycznych” rządów opracował Allan Dulles, lud miał tylko je zatwierdzić.
  Kłopot był we Włoszech, bo Włosi nie chcieli głosować na kandydata Dullesa, wybory w 1948 r. miały być anulowane.
  To co nam zaserwowano nie ma nic wspólnego z demokracją.
  Wprowadzono nam system poziomego podziału pomiędzy uprzywilejowanymi z racji ilości głupimi a mądrymi.
  Wcześniejsze systemy polegały na pionowym podziale pomiędzy mądrymi a głupimi.
  Dzisiaj mądrzy mogą się tylko bezradnie przyglądać, jak obca agentura wykorzystuje i nagradza tubylczych głupoli.

 8. MatkaPolka said

  Wszystkie elity w Polsce i na całym ŚWIECIE – są tworzone, od lat kształcone, wybierane, przygotowywane i dopuszczane do władzy politycznej lub kariery finansowej, słynne firmy, , przez kilka instytucji na Świecie.
  WEF – światowe Forum Ekonomiczne, CFR – Rada Stosunków Międzynarodowych To nic przypadkowego – to zaplanowany proces.

  Międzynarodowe umowy handlowe TPP i TTIP;
  Większości mediów europejskich, których właściciele i redaktorzy są członkami międzynarodowych organizacji powiązanych z CFR, takich jak Grupa Bilderberg czy Komisja Trójstronna.

  Wszystkie ELITY POLITYCZNE – w Polsce i na świecie – byli absolwentami YPL – Szkoły Politycznych Liderów Klausa Schwaba – i uczestniczy w WEF

  World Economic Forum wyhodowało POLSKIE ELITY!
  Aleksander Kwaśniewski, Hanna Gronkiewicz Waltz, Paweł Piskorski, Jan Maria Rokita, Waldemar Pawlak, Tomasz Lis…Tusk, Morawiecki, Trzaskowski, Duda
  Wojciech Kostrzewa, Cezary Stypułkowski, Arkadiusz Nowak, Jacek Szwajcowski, Katarzyna Pisarska, Jerzy Buzek, Marek Belka
  https://kamilosieglewski.substack.com/p/wazne-world-economic-forum-wyhodowao

  ŚWIATOWE ELITY

  KLAUS SCHWAB – THE BEST OF (NAPISY PL / POLISH SUBTITLES)
  https://www.bitchute.com/video/KUoNCmbD544n/

  LISTA – w opisie pod wideo

 9. Kojak said

  Z tych wpowiedzi tzw Morawiecki wylania sie wiecej nie smierdzaca kurwa ! Ten czlowiek to wrecz mieszanina esesmana z gestapowcem. Ta kanali jest zdolna totalnie i absolutnie do kazdego lajdactwa jakie istnieje na ziemi ! ! !

 10. Wladca said

  Nie moge uwierzyc…Pan Premier???!!!!

 11. osoba prywatna said

 12. Lily said

  Wyglada jak po operacji plastycznej.Skora na gebie
  taka gladka.
  „Kontynuuje To,co rozpoczela rodzinka.
  NWO,vel „Wielki Reset”.
  „Nie bedziesz Mial NIC,
  i bedziesz szczesliw/a/y/”.
  „Rozumiesz To”.K.Szwab.

 13. Jabo said

  Pani Uzo, skoro jak Pani mówi, że elity to dar od Boga, to my Polacy z jakiegoś powodu mamy u Boga przechlapane, patrząc na jakość naszych elit przez pryzmat historii naszych dziejów. Roi się tam od renegatów , łajdaków i głupców. Oczywiście byli też ludzie wspaniali, ale są w większości niedoceniani, albo zapomniani. O, za to łajdaków, to my stawiamy na pomniki.

 14. Krystian Szeliga said

  @ UZA

  „nasz Pilecki”?

  USA jest z unych?

  Pilecki zeznawał że kremacja jednego ciała w Auschwitz zajmowała Niemcom 3 minuty. Normalnie to zajmuje 90 minut.
  Nikt takiego cudu jak Pilecki (rzekomo) widział nie zdołał od czasów 2WŚ powtórzyć. Nie wiadomo jak to Niemcy robili, o ile oczywiście Pilecki mówił prawdę.

  A poważnie – Pilecki mógł mówić co chciał pod jakąkolwiek przysięgą. Oni mają kol nidre.

 15. lewarek.pl said

  14.
  Pilecki mógł mówić co chciał pod jakąkolwiek przysięgą. Oni mają kol nidre.

  U pileckiego nie miało to zastosowania. On był Polakiem, katolikiem.

 16. PolishPolackski said

  14.
  Rotmistz Pilecki podobno napisał tyko dwa raporty, a trzeci to już nie jego słowa, i to tam są brednie wymienione przez pana.

  (albo napisał trzy, a czwarty nie jest jego autorstwa, nie pamiętam).

  ———
  Oczywiście. Można Pileckiemu przypisać byle co, bo już się nie obroni.
  Admin

 17. I*** said

  (14) Pilecki był Polakiem!

  Hoollywood (żydzi) chciał swego czasu nakręcić film o naszym bohaterze, ale pod pewnym warunkiem. Opowiadał o tym syn Witolda Pileckiego, Andrzej, do którego filmowcy dotarli. Mianowicie, warunkiem tym było przedstawienie w filmie, że rotmistrz był żydem. Pan Andrzej jednak nie zgodził się na robienie z ojca żyda. I film nie powstał.

 18. Peryskop said

  Powtarzam Krystian Szeliga to jest niemal jawny agent mętnego wpływu.

 19. niepostepowyoszolom said

  w krajach DEMON.kratycznych wyborcy maja tylko trzy mozliwosci wybierania😃jak wygra ” prawica” do bedzie rzadzila prawica zydowsk😃 jak wygra ” lewica ” do bedzie rzadzila lewica zydowska 🙂 a …gdyby wygralo ” centum” to bedzie rzadzilo Centrum zydowskie 💀 innymi slowy Wyborcy z napletkami maja trzy mozliwosci wyboru! miedzy :CHOLERA! DRZUMA a TYFUSEM PLAMISTYM💀☠️

 20. UZA said

  „… my Polacy z jakiegoś powodu mamy u Boga przechlapane, patrząc na jakość naszych elit przez pryzmat historii naszych dziejów (…) Oczywiście byli też ludzie wspaniali, ale są w większości niedoceniani, albo zapomniani. O, za to łajdaków, to my stawiamy na pomniki.”

  Skoro Polacy nie doceniają Bożych darów, to nic dziwnego, że ich za wiele nie dostają.

  „Pilecki mógł mówić co chciał pod jakąkolwiek przysięgą. Oni mają kol nidre.”

  Krótko mówiąc, sugeruje Pan, że Pilecki nie był Polakiem tylko Żydem. Na jakiej podstawie ? Ja Rotmistrzowi, oczywiście, do rozporka nie zaglądałam ( nie tylko dlatego, że kiedy ja się urodziłam, to On już dawno nie żył). Po prostu oceniam człowieka – zgodnie ze wskazówkami Pana Jezusa – po owocach. Skłonność do podejmowania ryzyka dla sprawy, odwaga to cechy typowo polskie, a i okoliczności śmierci wiele mówią. Przecież ziomale nie skasowaliby swojego – przeciwnie, załatwiliby mu medale i jakieś eksponowane, dobrze płatne stanowisko. O ile mi wiadomo, sam Pilecki zawsze uważał się za Polaka i okazał się godny tego miana. Mnie to wystarczy, a insynuowanie każdemu żydowskich korzeni uważam za skłonność, delikatnie mówiąc, niezdrową .

 21. Marucha said

  Re 14:
  Zastanawiam się, panie Szeliga, czy od razu wywalić pana z gajówki, czy jeszcze poczekać chwilę…

  Sugerowanie żydowskiego pochodzenia Pileckiego jest draństwem.

 22. Boydar said

  @ Pan Lewarek

  Ja też jestem
  —-

  Jeżeli ob. Szymowski mówi taka rzecz publicznie, to ja od razu bardziej lubię pan premier

 23. Krystian Szeliga said

  Raporty Pileckiego zawierają fikcję, między innymi spalanie ciał w 3 minuty w krematoriach. To fakt.

  Zarazem jest to fizyczną niemożliwością ponieważ ludzkie ciało zawiera ~65% wody z której 90% trzeba odparować w procesie kremacji.

  Dlatego raporty Pileckiego nie są wiarygodne. UZA ocenia po owocach? To jak się zapatruje na takie bzdury? Nikt nie widzi w tym problemu?

  PolishPolacski mówi że raporty Pileckiego zostały sfałszowane, istnieje taka możliwość.

  Widziałem dziesięc lat temu żydów robiących z Pileckiego bohatera. Z powodu kłamstw w raportach nie miałem do niego zaufania.

 24. gnago said

  Niech Khemi będzie nam przykładem, trwało tysiąclecia dzięki kulturze kija. Takich pół setki nawet premierowi czy płemiełowi przywróciłoby patriotyzm i rozum.

 25. lewarek.pl said

  23.
  Raporty Pileckiego zawierają fikcję, między innymi spalanie ciał w 3 minuty w krematoriach.
  To fakt.

  Niech pan dobrze przeczyta te raporty i nie podciąga „faktów” do swoich urojeń.
  I niech pan zostawi Pileckiego w spokoju.

 26. Marucha said

  Re 23:
  Jest Pan pewien, że to Pilecki napisał?
  Proszę ODPIERDOLIĆ się od Rotmistrza.

 27. Crestone said

  Re 14: To zmyślne plemię, zawsze bez winy.

  „Kol Nidrei jest napisany mieszanką aramejskiego i hebrajskiego. Jego nazwa pochodzi od pierwszych słów, które oznaczają „wszystkie śluby”. Formuła proaktywnie unieważnia wszelkie osobiste lub religijne przysięgi lub zakazy, które zostały złożone przez osobę wypowiadającą formułę wobec Boga na cały nadchodzący rok, aby prewencyjnie uniknąć grzechu łamania ślubów złożonych Bogu, ale nie dotrzymanych lub nie dotrzymanych”.

 28. Aleksis said

  Ad 23. Ja też. Tym bardziej , że ani historia ani „poczta pantoflowa” do naszego wejcia do u ni o takim człowieku nie wspominała. Poczta pantoflowa czyli ludzie , którzy wojne przeżyli.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: