Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Konserwatyzm ludowy
  Greg o Wolne tematy (25 – …
  Greg o Wolne tematy (25 – …
  AnuLa o Jak zostałam sąsiadką „M…
  AnuLa o Dlaczego kot ugniata? Uważaj,…
  Yagiel o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Krzysztof M o Wolne tematy (25 – …
  ? o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Kar o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Lily o Wolne tematy (25 – …
  Neptek o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

MO Rosji: Kijów planuje prowokację na dużą skalę w Kramatorsku

Posted by Marucha w dniu 2023-02-05 (Niedziela)

Kijów planuje prowokację z bombardowaniem klinik oraz szpitala w Kramatorsku, by oskarżyć Rosję o rzekome „zbrodnie wojenne” – poinformował w niedzielę rosyjski Międzyagencyjny Sztab Koordynacyjny ds. Reakcji Humanitarnej na Ukrainie.

„Według informacji potwierdzonych przez kilka niezależnych źródeł, ukraińskie służby bezpieczeństwa zamierzają w najbliższym czasie przeprowadzić prowokację na dużą skalę, aby oskarżyć Rosję o rzekome popełnienie „zbrodni wojennych”.

W tym celu kijowski reżim zaplanował kontrolowane zbombardowanie budynków miejscowych poradni oraz pierwszego szpitala miejskiego w mieście Kramatorsk, aby oskarżyć Rosję o rzekome „celowe wymierzenie” w obiekty cywilne – podał sztab.

Personel placówek medycznych w Kramatorsku, gdzie planowana jest prowokacja, został już ewakuowany, a pracownicy zostali przeniesieni do odległego formatu pracy – podało rosyjskie ministerstwo obrony. Dziennikarze zachodnich mediów już przybyli do Kramatorska w towarzystwie funkcjonariuszy SBU, aby relacjonować planowaną prowokację – dodano.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 15 do “MO Rosji: Kijów planuje prowokację na dużą skalę w Kramatorsku”

 1. norbi said

  https://t.me/dostawcy/18600
  Wideo dla Trybunału w Hadze „rosyjscy rasiści topią murzyna”.

  Bambo ….
  Mama powiada :”Chodź do kąpieli”,
  A on się boi że się wybieli.

  Lecz mama kocha swojego synka.
  Bo dobry chłopak z tego murzynka.

 2. Dzień dobry. Uważam ,że to bardzo ciekawy temat do posłuchania. Chyba coś się zacznie dziać na rzecz Polskiej myśli … na razie dobre i to 🙂

  całe wystąpienie mam na :
  https://adziekan69.blogspot.com/2023/02/polski-ruch-antywojenny-pra-powstaje.html

  Jakby co – to dzięki Ci Gajowy za możliwość udostępnienia wiadomości . Pozdrawiam

 3. Kojak said

  To tylko potwierdza ze absolutnie nalezy banderowcow zrownac z ziemia i wszelkie z nimi rozmowy powinny konczyc sie na cmentarzu !

 4. Marek said

  Wiktor Juszczenko w wywiadzie dla Gordona powiedział, że Rosjanie „są bez głowy i żyją w warunkach XVII-XVIII wieku” i dlatego kradną Ukraińcom „imbryki bez podstawki, muszle klozetowe i ogólnie wszystko, co mieści się w klapie czołgu”.

  Nawet nie wyobrażacie sobie, jak gówniane są ich głowy. Świat nigdy nie widział czegoś takiego. Dr Goebbels w porównaniu z tymi, którzy srają w mózgi Ukraińców to niewinne dziecko.

  https://politikus.info/events/149774-rossiyane-bezgolovye-i-zhivut-v-usloviyah-xvii-veka-yuschenko.html

 5. Marek said

  Tradycyjne ukraińskie marudzenie, hehe

  Ukrainiec, krok po kroku, uwalnia się z kajdan propagandy zombie, dopiero gdy trafia na front. A potem przypomniał sobie słowa swojej matki: „Synu, nie musisz iść na wojnę, nawet bez ciebie jest wystarczająco dużo głupców ” .

  https://rutube.ru/video/aba91f26d4a929679eefa629dd8029dc/

 6. Carlos said

  Oto coś, czego nigdy nie zobaczysz w zachodnich mediach. Nigdy nie zobaczysz rzeczywistego tekstu żądań bezpieczeństwa Putina, które zostały wystosowane pełne 2 miesiące przed wybuchem wojny. A powodem, dla którego ich nie zobaczysz, jest to, że jego żądania były uzasadnione, rozsądne i konieczne. Wszystko, czego chciał Putin, to podstawowe zapewnienia, że ​​NATO nie planuje rozmieszczać swoich baz, armii i wyrzutni rakietowych na granicy Rosji. Innymi słowy, robił to samo, co wszyscy odpowiedzialni przywódcy, aby bronić bezpieczeństwa swoich ludzi.

  Oto kilka krytycznych fragmentów tekstu propozycji Putina skierowanej do USA i NATO:

  artykuł 1

  Strony współpracują w oparciu o zasady niepodzielnego, równego i niesłabnącego bezpieczeństwa iw tym celu:

  nie podejmuje działań, nie uczestniczy w nich ani nie wspiera działań, które mają wpływ na bezpieczeństwo drugiej Strony;
  nie wdraża środków bezpieczeństwa przyjętych przez każdą ze Stron indywidualnie lub w ramach organizacji międzynarodowej, sojuszu wojskowego lub koalicji , które mogłyby naruszyć podstawowe interesy bezpieczeństwa drugiej Strony.

  Artykuł 3

  Strony nie będą wykorzystywać terytoriów innych państw w celu przygotowania lub przeprowadzenia zbrojnego ataku na drugą Stronę lub innych działań naruszających podstawowe interesy bezpieczeństwa drugiej Strony.

  Artykuł 4

  Stany Zjednoczone Ameryki zobowiązują się zapobiegać dalszej ekspansji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego na wschód i odmawiać przystąpienia do Sojuszu państwom byłego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

  Stany Zjednoczone Ameryki nie będą tworzyć baz wojskowych na terytorium państw byłego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich , które nie są członkami Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, wykorzystywać ich infrastruktury do jakichkolwiek działań wojskowych ani rozwijać z nimi dwustronnej współpracy wojskowej.

  Artykuł 5

  Strony powstrzymają się od rozmieszczania swoich sił zbrojnych i uzbrojenia , w tym w ramach organizacji międzynarodowych, sojuszy lub koalicji wojskowych, na obszarach, na których takie rozmieszczenie mogłoby być postrzegane przez drugą Stronę jako zagrożenie dla jej bezpieczeństwa narodowego , z wyjątkiem takie rozmieszczenie na terytoriach krajowych Stron.

  Strony powstrzymują się od latania ciężkimi bombowcami wyposażonymi w broń jądrową lub niejądrową lub rozmieszczania nawodnych okrętów wojennych jakiegokolwiek typu, w tym w ramach organizacji międzynarodowych, sojuszy lub koalicji wojskowych, na obszarach znajdujących się odpowiednio poza krajową przestrzenią powietrzną i krajowymi wodami terytorialnymi z gdzie mogą atakować cele na terytorium drugiej Strony.

  Strony będą prowadzić dialog i współpracować w celu doskonalenia mechanizmów zapobiegania niebezpiecznym działaniom wojskowym na pełnym morzu i nad nim, w tym uzgadniania maksymalnej odległości podejścia między okrętami wojennymi a statkami powietrznymi.

  Artykuł 6

  Strony zobowiązują się nie rozmieszczać wystrzeliwanych z ziemi pocisków rakietowych średniego i krótszego zasięgu poza terytoriami swoich państw , jak również na obszarach ich terytoriów, z których taka broń może atakować cele na terytorium drugiej Strony.

  Artykuł 7

  Strony powstrzymują się od rozmieszczania broni jądrowej poza ich terytoriami krajowymi i zwracają taką broń, która już została rozmieszczona poza ich terytoriami krajowymi w momencie wejścia w życie Traktatu na ich terytoria krajowe. Strony likwidują całą istniejącą infrastrukturę do rozmieszczania broni jądrowej poza terytoriami swoich państw.

  Strony nie będą szkolić personelu wojskowego i cywilnego z krajów niejądrowych w zakresie używania broni jądrowej. Strony nie będą prowadzić ćwiczeń ani szkoleń dla sił ogólnego przeznaczenia, które obejmują scenariusze z użyciem broni jądrowej.” ( „Aby nadać sens wojnie” , Israel Shamir, Unz Review)

  Nie trzeba być geniuszem, żeby domyślić się, czym martwił się Putin. Martwił się rozszerzeniem NATO, aw szczególności pojawieniem się wrogiego sojuszu wojskowego wspieranego przez przygotowywanych przez Waszyngton nazistów okupujących terytorium na jego zachodniej flance. Czy to było nierozsądne z jego strony? Czy powinien był przyjąć tych wspieranych przez USA rusofobów i pozwolić im umieścić swoje rakiety na swojej granicy? Czy byłoby to rozsądne posunięcie?

  Co zatem możemy wywnioskować z listy żądań Putina?

  Po pierwsze, możemy wywnioskować, że nie próbuje on odbudować imperium sowieckiego, jak bezlitośnie nalega MSM . Lista skupia się wyłącznie na żądaniach związanych z bezpieczeństwem, na niczym więcej.

  Po drugie, dowodzi, że wojny można było łatwo uniknąć, gdyby Zełenski po prostu utrzymywał status quo i formalnie ogłosił, że Ukraina pozostanie neutralna. W rzeczywistości Zełenski zgodził się na neutralność w negocjacjach z Moskwą w marcu, ale Waszyngton uniemożliwił ukraińskiemu prezydentowi zawarcie umowy, co oznacza, że ​​administracja Bidena ponosi w dużej mierze odpowiedzialność za trwający konflikt. ( RT opublikował dziś artykuł wyraźnie stwierdzający, że w marcu osiągnięto porozumienie między Rosją a Ukrainą, ale zostało ono celowo odrzucone przez Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię. Waszyngton chciał wojny.)

  Po trzecie, pokazuje, że Putin jest rozsądnym przywódcą, którego żądania należało skwapliwie przyjąć. Czy nierozsądne było żądanie Putina, aby „Strony powstrzymały się od rozmieszczania swoich sił zbrojnych i… sojuszy wojskowych… na obszarach, na których takie rozmieszczenie mogłoby być postrzegane przez drugą Stronę jako zagrożenie dla jej bezpieczeństwa narodowego”? Czy było dla niego nierozsądne żądanie, aby „Strony zlikwidowały całą istniejącą infrastrukturę do rozmieszczania broni jądrowej poza terytoriami swoich państw”?

  Gdzie dokładnie są „nieuzasadnione żądania”, które rzekomo wysuwał Putin?

  Nie ma żadnych. Putin nie wysuwał żadnych żądań, których nie postawiłyby Stany Zjednoczone, gdyby „but był po drugiej stronie”.

  Po czwarte, dowodzi, że wojna nie jest walką o wyzwolenie Ukrainy czy demokrację. To bzdura. To wojna, która ma na celu „osłabienie” Rosji i ostatecznie odsunięcie Putina od władzy. To są nadrzędne cele. Oznacza to, że ukraińscy żołnierze nie umierają za swój kraj, umierają za elitarne marzenie o rozszerzeniu NATO, zmiażdżeniu Rosji, okrążeniu Chin i przedłużeniu hegemonii USA na kolejne stulecie. Ukraina jest jedynie polem bitwy, na którym toczy się walka Wielkiego Mocarstwa.

  W tym artykule staramy się przedstawić kilka punktów:

  Kto rozpoczął wojnę?
  Odpowiedź – Ukraina rozpoczęła wojnę
  Czy rosyjska inwazja była naruszeniem prawa międzynarodowego?
  Odpowiedź – Nie, rosyjska inwazja powinna zostać zatwierdzona na mocy artykułu 51 Organizacji Narodów Zjednoczonych
  Czy wojny można było uniknąć, gdyby Ukraina zadeklarowała neutralność i spełniła rozsądne żądania Putina?
  Odpowiedź – Tak, wojny można było uniknąć
  Ostatni punkt dotyczy traktatu mińskiego i tego, jak nieuczciwość zachodnich przywódców wpłynie na ostateczne rozwiązanie sytuacji na Ukrainie. Jestem przekonany, że ani Waszyngton, ani sojusznicy z NATO nie mają pojęcia, jak bardzo stosunki międzynarodowe zostały zdziesiątkowane przez zdradę w Mińsku. W świecie, w którym prawnie wiążące umowy można szybko odrzucić w imię politycznych korzyści, jedynym sposobem rozstrzygania sporów jest brutalna siła. Czy ktoś w Niemczech, Francji czy Waszyngtonie pomyślał o tym, zanim zaczął działać? (Ale najpierw trochę informacji o Mińsku.)

  Celem porozumienia mińskiego było zakończenie walk między armią ukraińską a etnicznymi Rosjanami w rejonie Donbasu na Ukrainie. Obowiązkiem czterech uczestników traktatu – Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy – było zapewnienie przestrzegania warunków umowy przez obie strony. Ale w grudniu była kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w rozmowie z niemieckim magazynem, że nigdy nie było zamiaru realizacji umowy, zamiast tego planowano wykorzystać ten czas na wzmocnienie Ukrainy, aby przygotować się do wojny z Rosja. Tak więc jasne jest, że Stany Zjednoczone od samego początku zamierzały sprowokować wojnę z Rosją.

  5 września 2014 r. Niemcy, Francja, Ukraina i Rosja podpisały Mińsk, ale traktat upadł i walki zostały wznowione. 12 lutego 2015 roku podpisano Mińsk 2, ale i to się nie powiodło. Proszę, obejrzyj ten krótki fragment na You Tube autorstwa Amita Sengupty, który przedstawia krótkie podsumowanie Mińska i jego implikacji: (Sam dokonałem transkrypcji tego fragmentu i wszelkie błędy to moja wina.)

  (11:40 minuta) „W 2015 roku Niemcy i Francja miały odgrywać neutralną rolę. Miały zmusić Ukrainę i Rosję do przestrzegania zasad. Ale tego nie zrobili, a powodem, dla którego tego nie zrobili, jest to, co ujawniła Angela Merkel w swoim wywiadzie 7 grudnia. Merkel powiedziała: „Porozumienie mińskie z 2014 r. było próbą dania Ukrainie czasu. Dało to również czas, aby stać się silniejszym, co widać dzisiaj. Ukraina z 2014 i 2015 roku to nie jest współczesna Ukraina”. Zasadniczo wszyscy trzej partnerzy Porozumienia Mińskiego kłamali i zdradzali Rosję.Nawet Putin powiedział: „Pewnego dnia Rosja będzie musiała dojść do porozumienia z Ukrainą, ale Niemcy i Francja zdradziły Rosję, a teraz pomagają Ukrainie bronią”.… Szkoda, że ​​zachodni przywódcy polityczni angażują się w negocjacje, których nie zamierzają honorować lub egzekwować…(Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przyznał to samo, co Merkel i Hollande)….Teraz nawet Putin przyznał, że zgoda na porozumienia mińskie była błędem. Powiedział nawet, że problem Donbasu powinien był zostać rozwiązany siłowo w tamtym czasie. (2015) Rosja czekała 8 lat na uznanie niepodległości Donbasu, a następnie w tym roku przeprowadziła atak na pełną skalę. Ale wtedy Putin miał wrażenie, że Porozumienia Mińskie– gwarantowany przez Niemcy i Francję i zatwierdzony jednogłośnie przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, w tym Stany Zjednoczone – rozwiązałby kryzys i nadał Donbasowi autonomię, pozostając jednocześnie częścią Ukrainy . Niemcy i Francja miały zapewnić realizację porozumień mińskich w latach 2015-2022 . Zbiorowy Zachód zawsze wiedział, że wojna jest jedynym rozwiązaniem. Oni nigdy nie chcieli pokoju, po prostu grali w imię porozumienia mińskiego . Widzisz więc, że to dyplomatyczne „zwycięstwo” Zachodu……

  Francja i Niemcy udobruchały Rosję porozumieniem mińskim i dawały złudne nadzieje na pokojowe rozwiązanie. Ale w rzeczywistości kupowali czas, aby Ukraina zbudowała swoją armię. Nigdy nie było rozwiązania dyplomatycznego; kolektywny Zachód – w skład którego wchodzą Stany Zjednoczone, NATO, Unia Europejska i G-7 – oszukał Rosję, aby uwierzyła, że ​​istnieje dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu w Donbasie (ale zamiast tego przygotowywali Ukrainę do pełnoprawnej wojny z Rosja.Tak czy inaczej, ta wojna miała się wydarzyć. Nigdy nie było rozwiązania dyplomatycznego… To właśnie chciała przekazać Angela Merkel: „Zimna wojna nigdy się nie skończyła”. Była kanclerzem Niemiec, kiedy w 2014 roku na Ukrainie miał miejsce zamach stanu i podpisano porozumienia mińskie. Dlatego jej wkład w tę obłudną grę wraz z Niemcami, Francją, Ukrainą i USA – doprowadził do tej wojny. I ona doskonale o tym wie. Ale tak czy inaczej, nie skończy się to dobrze dla Niemiec czy Francji, których gospodarki zostały poważnie dotknięte. Ukraina została całkowicie zniszczona. Stał się Afganistanem Europy. To zachodni przywódcy polityczni są winni mordu na Ukrainie. Od 2014 roku ukraiński rząd przeprowadza brutalne ataki militarne na rosyjskojęzyczną ukraińską ludność cywilną w regionie Donbasu. Tysiące rosyjskojęzycznych cywilów zostało zabitych. Rosja powinna była odzyskać to terytorium w 2014 roku wraz z Krymem. Ale wtedy Rosja wpadła w pułapkę porozumienia mińskiego krajów zachodnich. … To nie Rosja rozpoczęła tę wojnę, to Stany Zjednoczone ją rozpoczęły. Ukraina jest tylko pionkiem wspieranym przez USA i inne europejskie rządy. I szkoda, że ​​ukraiński rząd służy interesom Stanów Zjednoczonych, a nie narodu ukraińskiego”. („ Rewelacja Angeli Merkel o porozumieniach mińskich | Wojna rosyjsko-ukraińska ”, Amit Sengupta, You Tube)

  Nie sposób przecenić znaczenia zdrady w Mińsku ani wpływu, jaki będzie ona miała na ostateczne uregulowanie sytuacji na Ukrainie. Kiedy zaufanie zostaje utracone, narody mogą zapewnić sobie bezpieczeństwo tylko brutalną siłą. Oznacza to, że Rosja musi rozszerzyć swoje granice tak daleko, jak to konieczne, aby pozostać poza zasięgiem ognia wroga. (Putin, Ławrow i Miedwiediew już powiedzieli, że właśnie to planują.) Po drugie, nowy obwód musi zostać trwale ufortyfikowany oddziałami bojowymi i śmiercionośną bronią, które są utrzymywane w stanie pełnej gotowości.Kiedy traktaty stają się nośnikami politycznego oportunizmu, narody muszą zaakceptować permanentny stan wojny. To jest świat, który Merkel, Hollande, Poroszenko i USA stworzyli, decydując się na wykorzystanie „kamienia węgielnego stosunków międzynarodowych” (traktatów) do realizacji własnych wąskich celów podżegania do wojny.

  Zastanawiamy się tylko, czy ktoś w Waszyngtonie zdaje sobie sprawę z tego, co zrobili?

  https://www.unz.com/mwhitney/setting-the-record-straight-stuff-you-should-know-about-ukraine/

 7. Rosja zawsze trafiała na głupich, ale i też „Bogobojnych” przywódców – ten taki nie jest, Putin jest inteligentną osobą i być może, aż za bardzo jak na standardy zachodnie. Rosja przez te wszystkie dziesięciolecia zawsze była ofiarą różnego rodzaju traktatów, które zawsze kończyły się fiaskiem czyli wojną. Dokładnie tak samo jak to jest w naszym przypadku – Na dzień dzisiejszy mamy dokładnie to samo – i co najgorsze to, to że udział biorą zawsze te same kraje, państwa. Czuję ,że tym razem będzie gorzej . Jedno z historii wiemy na pewno ,że to właśnie zachód podsuwa traktaty pokojowe różnym państwom po to , aby ich nie spełnić i po to, aby skoczyły sobie do gardeł – ale daleko od własnego podwórka.
  Przypuszczam ,że USA już dawno opracowały kalkulator strat na wypadek użycia broni jądrowej w europie . Co zrobią Stany Zj. – nic – Co zrobi Wlk.Bryt – dosłownie NIC. Z prostej przyczyny – USA i Wlka. Bryt zawsze były nastawione na zyski bez jakiejkolwiek straty w sposób fizyczny na swoim terenie. Oni nigdy nie nauczą się pokory, bo ludzie nie odczuwają pożogi wojny na własnych dupach. Przez ten cały czas dla USA trwa coś w rodzaju wojny we Wietnamie – niby straty są, a jakis tam Dżon wstaje i zaczyna swój dzień od tego że : Bomby nie lecą , bierze i czyta prasę , ogląda wiadomości, pije kawę , idzie do roboty, spotkania ze znajomymi, wraca do domu itd. Oni prania dupy nie zaznali już od dawna na własnym terenie, a doktryna rządu dopełnia obowiązku, że wróg czyha cały czas i czai się , gdzieś za rogiem. Wstąp do armii , a będziesz walczył ze złem.

  Nie dotrzymane traktaty – Operacje fałszywej flagi – poświęcenie swoich obywateli w imię wyższego celu.

  W tym znowu USA wiodą prym, ale przez lata inni też się uczą.
  Umowa Stalin – Roosvelt – Churchil o podziale Europy po wojnie , istnieje przecież mapa z zaznaczoną częścią , którą miało odziedziczyć ZSRR . Dwie wieże, PearlHarrbor, Irak, Kadafi itd. – to tylko niektóre z morza hańby wielkiego Babilonu . Przy takiej koniunkturze , dziwię się, że ten kraj jeszcze istnieje, chociaż przy tak mądrym narodzie , pewnie można wszystko osiągnąć. Z naszego podwórka: Zastanawia mnie od dłuższego czasu taka pewna mała rzecz… jest to śliski temat, ale on ma swój sens. Czy miłość braterska może zostać wystawiona na wielką próbę i do jakiego stopnia może się posunąć jeden w stosunku do drugiego, a flaga powiewa raz w prawo raz w lewo … Lepper też jest tego przykładem. No i mamy to co mamy – może kiedy indziej … należy sprawdzić parę wątków 🙂

 8. rafalryszkiewicz said

  Wiktor Juszczenko ma gówno w głowie,
  co z resztą widać na twarzy .

 9. rafalryszkiewicz said

  Dr. Leszek Sykulski i red.Sebastian
  Pitoń ,to podwójne kopie Korwina ,będą hasłować do usranej śmierci .

 10. Szczepan Zbigniewski said

  Poliniacy już pół roku temu mówili, że Rosjanie kradną ukrom kible. Nic nowego. Mnie się nawet zdaje, że to pryszczenko powtarza bzdury za TVPiS.

 11. CBA said

  RE 7 Oni nigdy nie nauczą się pokory, bo ludzie nie odczuwają pożogi wojny na własnych dupach. Przez ten cały czas dla USA trwa coś w rodzaju wojny we Wietnamie – niby straty są, a jakis tam Dżon wstaje i zaczyna swój dzień „” SEDNO RZECZY..!!

 12. maksj said

  Państwo nazywane Ukraina, to jest prowokacja…..

 13. Ad. 12

  Państwo nazywane Ukraina, to jest prowokacja…..

  Formalnie nie ma państwa „Ukraina”…

 14. Carlos said

  re 9 Rafalryszkiewicz —– chocby to ze leniwe polactwo dowiaduje sie o niebezpieczenstwie wojny, juz jest atutem Sykulskiego i nie powinno mu sie przeszkadzac, bo uwierze zes agent…

 15. CBA said

  re 14 Dokładnie tak…!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: