Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AnuLa o Jak zostałam sąsiadką „M…
  AnuLa o Dlaczego kot ugniata? Uważaj,…
  Yagiel o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Krzysztof M o Wolne tematy (25 – …
  ? o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Kar o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Lily o Wolne tematy (25 – …
  Neptek o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  bryś o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czy Serbia ostatecznie straci Kosovo i Metohije?

Posted by Marucha w dniu 2023-02-06 (Poniedziałek)

Co tak naprawdę zawiera francusko-niemiecki plan ws Kosowa, którego rząd prezydenta Serbii nie chce w całości ujawnić publicznie?

Jak szantaż krajów UE i USA wpłynie na decyzję prezydenta Serbii, który twierdzi, że Serbii grozi wycofanie z kraju inwestycji i wstrzymanie negocjacji akcesyjnych z UE, jeśli Serbia nie zaakceptuje europejskiego planu normalizacji stosunków z Kosowem?

23.01.23, prezydent Serbii, Aleksandar Vučić, podczas specjalnej konferencji, ujawnił, że wyraził wstępną zgodę na przyjęcie tzw. francusko-niemieckiego planu ws. Kosowa. Od kilku tygodni zjednoczona opozycja w Serbii wzywa wszystkich Serbów do walki i obrony KiM i ludności serbskiej z tych obszarów. Wzywa do obalenia rządu i usunięcia zdrajcy, jak nazywają prezydenta Serbii.

„Czerwonymi liniami” w dialogu z Kosowem są dla Serbii kwestie dotyczące jego przystąpienia do Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz wymóg utworzenia Wspólnoty Gmin Serbskich przed podpisaniem ewentualnego serbsko-kosowskiego porozumienia – powiedział na początku lutego w rozmowie z Głosem Ameryki minister spraw zagranicznych Serbii Ivica Daczić.

Prezydent Serbii Aleksandar Vučić, przemawiający w czwartek w serbskim parlamencie, powiedział, że „w jednym z punktów niemiecko-francuskiego planu porozumienia podaje się, że Serbia nie będzie przeciwstawiać się członkostwu Kosowa w jakiejkolwiek organizacji międzynarodowej”. Vučić zaznaczył, że fragment ten jest dla Belgradu „najbardziej niebezpieczny”.

„Jeśli dojdzie do tego, że warunkiem będzie przystąpienie Kosowa do ONZ, dla mnie drogowskazem będzie konstytucja Serbii. Kapitulacja czy zdrada nie wchodzą w grę i wiem, co będę musiał zrobić” – dodał.

„Porozumienie francusko-niemieckie jest wezwaniem do bezwarunkowej kapitulacji twierdzi ” stanowczo twierdzi opozycja.

Plan francusko-niemiecki jest wezwaniem do bezwarunkowej kapitulacji. Nie tylko domaga się od Serbii faktycznego uznania Kosowa, ale także pomija jakiekolwiek poważne gwarancje poszanowania praw mniejszości Serbów w Kosowie. Bez takich gwarancji żadne porozumienie nie jest dla Serbii do zaakceptowania.

Przez dziesięć lat Aleksandar Vučić stopniowo akceptował żądania płynące z Berlina, Brukseli i Waszyngtonu. Wojna ukraińska przyspieszyła proces integracji Serbii z zachodnim systemem elektroenergetycznym, a Vučić stracił dotychczasowe wsparcie w polityce zagranicznej. Krok po kroku zbliżał się do faktycznego uznania Kosowa. W zamian otrzymał wsparcie polityczne ze stolic zachodnich. Serbia była też ważna dla realizacji chińskiej inicjatywy Jedwabnego Szlaku, a Vučić drogo zapłacił państwowymi pieniędzmi za wsparcie, jakie otrzymał od Pekinu. Ze względu na nowe okoliczności międzynarodowe chińska penetracja Europy przez Serbię zostanie zatrzymana, a Vučić przestanie być ważny dla Xi Jinpinga.

Jeśli Vučić chce utrzymać się przy władzy, pozostaje mu tylko jedna droga – bezwarunkowa kapitulacja. Nie tylko de facto, jeśli nie formalnie, uzna Kosowo i nałoży sankcje na Rosję, ale też będzie musiał zlikwidować autonomię Republiki Serbskiej. W zamian Serbia otrzyma obietnicę przyspieszonej integracji europejskiej, tj. nic.

UE i tak się rozpada, a członkostwo w niej nie przyniosłoby Serbii znaczących korzyści. Wręcz przeciwnie, jako część bloku euroatlantyckiego byłaby zmuszona ponosić koszty imperialnych interwencji Zachodu i póki co zimnej wojny z Chinami.

Dla Serbii nie chodzi o to, jak zostać członkiem UE, ale o to, jak zmniejszyć szkody, jakie może jej wyrządzić rozpad Unii. Szybkie rozwiązanie kwestii Kosowa jest częścią strategii Stanów Zjednoczonych mającej na celu zachowanie światowej hegemonii zagrożonej wzrostem potęgi Chin. Stany Zjednoczone to brutalne imperium, które w obliczu zagrożenia swoich interesów jest gotowe użyć wszelkich środków. Bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy mądrych i ostrożnych polityków, którzy na pierwszym miejscu stawiają interes narodu i państwa. I nigdy nie było ich mniej.

Oliwy do ognia dolał ambasador USA w Serbii Christopher Hill, który oznajmił ”Serbia już wybrała Zachód, związek z Rosją słabnie z dnia na dzień”. „Ważne jest, aby strona serbska konstruktywnie podeszła do planu porozumienia europejskiego z Kosowem, ostatecznie wpłynie to na szybkość, z jaką Serbia zbliża się do Zachodu” – powiedział Hill. „Serbia już zdecydowała się zwrócić na Zachód i myślę, że dla wielu Serbów frustrujące jest to, że proces ten trwa tak długo” – stwierdził ambasador – „Mam nadzieję, że efektem tego wszystkiego będzie dużo lepsze, szybsze tempo integracji europejskiej” – podsumował.

Zapytany, dlaczego propozycja europejska jest tajemnicą, powiedział, że nie nazwałby jej tajemnicą, ale czymś, „co mieści się w tradycyjnych kanałach dyplomatycznych”. „Jeśli spróbuje się załatwiać dyplomację przez media, pojawi się wiele nieporozumień” – powiedział Christopher Hill. Dlatego w jego opinii ​​o takich sprawach należy rozmawiać wyłącznie przy stole.

Zapytany, czy Aleksandar Vučić „przekroczyłby granicę”, gdyby ujawnił treść wniosku na najbliższym posiedzeniu parlamentu, odpowiedział, że jest to „pytanie hipotetyczne”, ale potrzebna jest poważna dyskusja w parlamencie. Powiedział też, że Serbia „trzyma się swojej polityki wobec sankcji wobec Rosji dłużej, niż armia rosyjska trzyma się Chersoniu”.

– Kwestia relacji Serbii z Rosją – widać, że słabnie ona z dnia na dzień. Widać, że jest coraz większe zainteresowanie współpracą z UE i coraz większe zainteresowanie współpracą z nami – uważa Hill.
Powtórzył stanowisko rządu USA, że Serbia powinna przystąpić do sankcji wobec Rosji, i dodał, że nie jest prawdą, że Serbia nic nie zrobiła w tej kwestii, ponieważ potępiła rosyjską agresję na Ukrainę.

Wygląda na to, że prośby i naciski płynące z USA i UE podziałały na przywódcę Serbii, ponieważ oznajmił Serbom przemawiając w parlamencie: ” Zagrożono nam wycofaniem z Serbii wszystkich inwestycji oraz zatrzymaniem negocjacji akcesyjnych z Unią Europejską, jeśli nie zaakceptujemy europejskiego planu normalizacji stosunków z Kosowem – powiedział w czwartek prezydent Serbii Aleksandar Vučić, przemawiając przed Zgromadzeniem Narodowym Republiki Serbii. „Bylibyśmy pariasem Europy, zupełnie izolowanym, nikt by z nami nawet nie rozmawiał i nie mielibyśmy dostępu do funduszy europejskich” – powiedział Vučić, uzasadniając swoją zgodę na rozpoczęcie rozmów o francusko-niemieckim planie normalizacji stosunków Belgradu i Prisztiny.

Jacek Mędrzycki
https://myslpolska.info

Skąd my znamy te prymitywne chwyty… „Będziemy pariasem”… „cała Europa będzie się z nas śmiała”…
Admin

Komentarzy 8 do “Czy Serbia ostatecznie straci Kosovo i Metohije?”

 1. Tafor said

  Łamią Serbów jak złamali nas. Podłe jankeskie świnie. Zostaną tylko Rosja i Białoruś, ostatnie słowiańskie kraje wolne od władzy anglosyjonistów.

 2. Liwiusz said

  Chiny mają Tajwan, Serbia ma Kosowo.
  „Demokracja” i „wolność” wygra.

 3. nieszczep said

  Serbia to nie jakiś polin, więc Kosowa nie straci na zawsze. Nie ma takiej opcji!

 4. Kojak said

  Prezydent Serbi ? Ta zwyrodniola kurwe Serbowie powinni dorwac i rozerwac ja na strzepy ! Taki bowiem powinien byc los zdrajcow wyslugujacych sie zydowskim kurwom !

 5. kolejny said

  Ale to żałosne!!!Od kilku dekad nie słyszy i widzi się nic, tylko stopniowe zajmowanie przez „demokratyczny zachód” całego obszaru słowiańszczyzny. Czy kiedyś odzyskamy naszą wiarę, suwerenność, nasze bogactwa, tradycję?……

 6. zagłoba sum said

  Siostry i Bracia Serbowie! My, POLACY, przepraszamy was za to, ze zydojamkeski jurgieltnik, niejaki Sikorski Radosław, w bezczelny sposób, nie pytając POLAKÓW o zdanie, uznał Wasze gniazdo rodowe, Kosovo, za osobny kraj, ropiejący wrzód na ciele Serbii, od początku tego łajdactwa zarządzany przez bandytów, handlarzy ludźmi i narkotykami, słuzący zydojankesom za lotniskowiec.

 7. A jak wygląda rachunek za bogactwa naturalne Kosowa, które zostały wywiezione przez… wiemy, przez kogo. 🙂

 8. Sudbina Srba said

  Jeden taki pan na gajowce, pan Sailor twierdzi, ze Serbia straciła Kosowo, bo kobiety serbskie nie chca mieć po 8-ro dzieci.
  Wiec trzeba bylo ukarac serbskie kobiety i odebrać Serbii – serbskie Kosowo i dac w prezencie- islamistom..
  Ciekawy pogląd na świat przyrostu naturalnego w kraju – wyraził tez niejako car Polski, pan Jaroslaw Kaczynski:
  Polki sa stale pijane i nie maja czasu na rodzenie dzieci:

  Polki dają W SZYJĘ? Aż chce się PŁAKAĆ… WŚCIEKŁE kobiety odpowiadają Kaczyńskiemu | K

  Nie wiem ile dzieci ma pan Sailor ale w Kosowie los kobiet dzieci jest okrutny; sa sprzedawane pedofilom a takze na handel nerkami.
  Informacji jest dostatecznie wiele, żeby każdy mógł sie oświecić – i nawet wybrać zródło informacji:

  – Prezydent USA oświadcza z dumą:
  To ja zaproponowalem bombardowanie Belgradu:
  „I was suggesting to bomb Belgrade” – Biden – YouTube

  No wiec nie wiem, kiedy serbskie Kosowo wróci do macierzy, ale w tej chwili Serbia ma najwyższy wskaźnik wzrostu gospodarki, prawie 8 %.
  Nie umiem powiedzieć, na ile Vuczicz jest podejrzany – a na ile gra na zwłokę, kokietując obie strony.
  Jak dotąd, Kosowo nie zostało jeszcze uznane przez ONZ jako osobne panstwo – a kilkanaście państw wycofało sie z poprzedniego poparcia dla Kosowa w ONZ.

  Dziwie sie, ze Polacy, przy całej niechęci do islamistów – poparli terrorystów islamskich w Kosowie:

  – Legalizacja Kosowa otrzymuje potężny cios po kolejnym cofnięciu uznania – Global ResearchGlobal Research – Center for Research on Globalization
  https://www.globalresearch.ca/kosovo-legitimacy-receives-massive-blow-another-withdrawal-recognition/5705414

  – Czy Serbia straciła Kosowo? Dlaczego prezydent Hashim Thaçi potrzebuje kolejnego konfliktu z Serbią – Global ResearchGlobal Research – Center for Research on Globalization
  https://www.globalresearch.ca/why-does-hashim-thaci-need-another-conflict-serbia/5680113

  – Zbrodnicze korzenie Kosowa dalej ujawnione przez oskarżenie Thaçiego w Hadze – Global ResearchGlobal Research – Center for Research on Globalization
  https://www.globalresearch.ca/сriminal-roots-kosovo-exposed-thaci-indictment-hague/5717350?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  – Kosowo: kompromitacja ONZ | Tygodnik Powszechny
  https://www.tygodnikpowszechny.pl/kosowo-kompromitacja-onz-134022

  – 15 panstw cofnelo swoja poprzednia decyzje o rozpoznaniu Kosowa w ONZ

  https://www.euractiv.com/section/enlargement/news/15-countries-and-counting-revoke-recognition-of-kosovo-serbia-says/

  – Państwo bezprawia w środku Europy | Przegląd
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/panstwo-bezprawia-srodku-europy/

  A kobiety i dzieci??

  – Remigiusz Włast-Matuszak: Nocny pociąg z polskim mięsem – Fronda LUX
  https://frondalux.pl/remigiusz-wlast-matuszak-nocny-pociag-z-polskim-miesem

  – Polki ofiarami handlu kobietami. Są sprzedawane do Kosowa – RadioMaryja.pl
  https://www.radiomaryja.pl/informacje/polki-ofiarami-handlu-kobietami-sa-sprzedawane-do-kosowa/

  – Kosowo: Fakty i liczby na temat przemytu kobiet i dziewcząt zmuszanych do prostytucji w Kosowie – Amnesty International
  https://amnesty.org.pl/kosowo-fakty-i-liczby-na-temat-przemytu-kobiet-i-dziewcząt-zmuszanych-do-prostytucji-w-kosowie/

  – Wraca sprawa handlu organami w Kosowie – rp.pl
  https://www.rp.pl/przestepczosc/art3006301-wraca-sprawa-handlu-organami-w-kosowie

  – Kosowo: Przemycanym kobietom i dziewczętom również przysługują prawa człowieka – Amnesty International
  https://amnesty.org.pl/kosowo-przemycanym-kobietom-i-dziewczętom-również-przysługują-prawa-człowieka/

  Czy to dlatego pan Sailor popiera odebranie Serbom Kosowa i oddanie pedofilom i handlarzom ludzkim mięsem?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: