Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AnuLa o Jak zostałam sąsiadką „M…
  AnuLa o Dlaczego kot ugniata? Uważaj,…
  Yagiel o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Krzysztof M o Wolne tematy (25 – …
  ? o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Kar o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Lily o Wolne tematy (25 – …
  Neptek o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  bryś o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Jak były rektor KUL ułożył modlitwę… dla Zełenskiego i narodu ukraińskiego

Posted by Marucha w dniu 2023-02-06 (Poniedziałek)

Są rzeczy, które się największym filozofom w głowach nie śniły. Często w wykonaniu osób, które uważamy za ludzi Kościoła, czy przynajmniej nominalnych katolików (często ze znaczną pozycją i wpływami w środowisku, jak Tomasz Terlikowski, czy właśnie profesor Andrzej Szostek).

I to ten ostatni postanowił odlecieć, jak bocian na zimę, ponieważ ten były rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego stworzył modlitwę dla narodu ukraińskiego oraz prezydenta Włodymyra Zełenskiego. I nie, wcale nie chce go nawracać z judaizmu (ewentualnie mocno naciąganego grekokatolicyzmu) na katolicyzm. Wręcz przeciwnie.

Modlitwa dla okupowanego kraju

Były rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – profesor Andrzej Szostek „stworzył modlitwę dla narodu ukraińskiego oraz prezydenta Zełenskiego”. O szczegółach poinformowało Towarzystwo Jana Karskiego. Jakby ktoś nie wiedział to takie mocno czosnkowe towarzystwo, które wzięło sobie na patrona człowieka, który zrobił wszystko, żeby ich braci w wierze ratować przed niemieckim nazizmem (jakby był jakiś inny nazizm, no może poza ukraińskim).

Profesor Andrzej Szostek ze swojej strony uważa (i ja się pod tym względem absolutnie z nim zgadzam), że „słowa modlitwy są tak samo ważne, jak dostawa broni dla okupowanego kraju”. Otóż nie okupowanego kraju, tylko w części okupowanego kraju. W sumie to nawet w stosunkowo niewielkiej części (o ile jedną piątą, czyli jakieś 20 procent uznamy za niewiele, co przy rozmiarach Ukrainy jest to więcej, niż Belgia, Holandia i Luksemburg razem wzięte). Dlatego długoletni rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ułożył modlitwę na 45 rocznicę urodzin „przywódcy Ukrainy – Wołodymyra Zełenskiego”.

Modlitwa za udręczony kraj…

Oto słowa modlitwy:

„Boże Wszechmocny i Miłosierny, Wejrzyj z miłością na udręczony wojną naród ukraiński, wspieraj go w walce o wolność i pokój. Wspieraj szczególnie Prezydenta Ukrainy Wolodymyra Zelenskiego. Obdarz go mądrością i wytrwałością w jego wysiłkach podtrzymania ducha w tym Narodzie, w upartych staraniach o pomoc świata w zmaganiach z potężnym i okrutnym najeźdźcą. Obdarz Pana Prezydenta zdrowiem i siłą, a także niezłomną nadzieją, płynącą z wiary w Zmartwychwstałego Chrystusa Pana, na zwycięstwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Obudź i podtrzymuj ducha solidarności z Ukrainą w innych narodach. Jesteś Bogiem sprawiającym cuda, doprowadź więc do nawrócenia także Rosję, gdzie żyje tylu biednych ludzi, przez krzyż Twego Syna odkupionych. Błagamy Cię, obróć rychło tragedię dziejącą się od roku w Ukrainie w Twoje zwycięstwo, Boże, który jesteś Miłością i chcesz zbawić wszystkich ludzi. Przez Chrystusa Pana naszego, Amen”.

Parę rzeczy powinniśmy do modlitwy dodać…

W sumie to ksiądz rektor – profesor parę rzeczy pominął. Które powinny się w niej znaleźć. Przynajmniej, żeby była ona pełna i komplementarna. W sumie to ja bym parę rzeczy do tej modlitwy dodał.

I tak dodałbym słowa „uznajemy nasze okrutne zbrodnie na Polakach, błagamy o przebaczenie i w obrządku chrześcijańskim pochowamy wszystkich zamordowanych i leżących w niepoświęconej ziemi Polaków”. Dodatkowo „przepraszamy za udział kapłanów naszego kościoła greckokatolickiego w zbrodniach na Polakach. Za inspirowanie, podjudzanie, uczestnictwo i rozgrzeszanie owych strasznych zbrodni”. A co do przywódców obecnego państwa ukraińskiego, w tym oczywiście także ich prezydenta pozostaje im wyłącznie zadedykować starą modlitwę „o nawrócenie Żydów wiarołomnych”.

Nie chciałbym być źle zrozumiany – to bardzo dobrze, że powstają modlitwy za Ukrainę i Ukraińców. Najlepiej, żeby ta straszna wojna skończyła się nawet dzisiaj. Co niestety się nie stanie. Ponieważ interesy mocarstw (nie tylko Rosji, Wielkiej Brytanii, czy Stanów Zjednoczonych, ale także innych krajów są takie, że wojna musi trwać. A Ukraina musi wykrwawić Rosję) są takie jakie są.

A pokój na tej udręczonej ziemi może tylko zapewnić Duch Święty, albo bezpośrednie wstawiennictwo Matki Bożej. Dlatego wspieram każdą modlitwę za pokój (i to nie tylko na Ukrainie, ale także w Ziemi Świętej, Afganistanie, Syrii i na całym świecie). Jednak dodałbym parę słów poświęconych polskim ofiarom pewnego narodu, który dzisiaj w oczach całego świata jest niewinną ofiarą rosyjskiej agresji.

Zdzisław Markowski
https://prawy.pl

Komentarzy 26 do “Jak były rektor KUL ułożył modlitwę… dla Zełenskiego i narodu ukraińskiego”

 1. walthemar said

  A to PISdzielce ulozyli.
  .https://t.me/dostawcy/18485
  W razie potrzeby to ukry przyjda pacyfikowac nas legalnie

 2. osoba prywatna said

 3. osoba prywatna said

 4. osoba prywatna said

 5. walthemar said

  To chyba ta ustawa
  .https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WMP20190000050/O/M20190050.pdf

 6. osoba prywatna said

 7. osoba prywatna said

 8. Byłem w piątek na KUL-u. Parę minut. Ale wystarczyło. Ducha tam nie widać. A Towarzystwo Tomasza z Akwinu mieści się w piwnicy…

 9. zagłoba sum said

  Mój promotor z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prawdziwy, starej daty belwederski profesor, zwykł był mawiać, ze odsetek miernot, idiotów, chamów i złodziei szczycących się literkami „mgr”, „dr” czy nawet „prof” przed nazwiskiem jest taki sam a mozliwe, ze większy, niz wśród „nieutytułowanych”. Zresztą, juz 22 wieki temu niejaki Herodes Atticus zauwazył, ze „barba non facit philosophum”, więc parafrazując słowa tego wybitnego maratończyka ( nie, nie… nie chodzi o osiągnięcia sportowe 🙂 lecz o miejsce urodzenia:) mozna śmiało powiedzieć, ze literki „dr” czy „prof” przed nazwiskiem nie czynią człowieka mądrym czy – tym bardziej – UCZCIWYM, co doskonale potwierdzają tacy, jak Szostek czykreatury z tzw. rady medycznej i okolic…

 10. lewarek.pl said

  Ksiądz profesor Szostak idzie z duchem czasu. O wspieranie Żyda, a w dodatku ateisty Zełeńskiego uprasza Jezusa Chrystusa.
  Niby w zgodzie z duchem posoborowego „ekumenizmu”, ale może mieć problemy jak się Sanhedryn o tym dowie.

 11. Szczepan Zbigniewski said

  Jakiś Jacek Kubiniok (ciekawe nazwisko!) na swoim facebookowym profilu oraz na grupie „Demaskujemy tradi –  przebierańców” napisał:

  „Prośba ks. Eugeniusza Góździoła o modlitewne wsparcie wszystkich egzorcystów poznańskiej archidiecezji modlących się o uwolnienie władz Rosji spod działania szatana.”

  Módlcie się lepiej debile o wyzwolenie Ukrainy spod władzy neonazizmu.

 12. Lily said

  Polskie nagrody i odznaczenia
  dla Wiktora Juszczenko.
  Jedo z wielu,jakie otrzymal.
  Rok 2009.
  Tytul doktora honoris causa
  Katolickiego Uniwersytetu w
  Lublinie Jana Pawla II.

  Zrodlo; wikipedia/wiki.pl.

 13. osoba prywatna said

 14. osoba prywatna said

 15. Ten ŻYDO (!!!) – „Katolicka” Szkółka Lubelska bardziej zjudeizowana niż nie jedna Synagoga.
  Wstyd, że takie coś istnieje. Kadra wykładowców tylko udaje katolików w zdecydowanej większości.

 16. Ad. 13

  To nie tak wygląda. To są prawdopodobnie Polacy, ale kompletnie zagubieni. Mówiąc językiem binarnym: sacrum już nie ma – pozostało profanum. 🙂 Czyli to, co robią, robią mechanicznie. A ich przekonania, to raczej tylko inercja: „bo Chrystus”, „bo Dmowski”, „bo Wojtyła” itd. – bez zrozumienia…

  Skostniałość (chciałbym się mylić…)

  I teraz ważniejsze: Jak To się Stało? Moim zdaniem to „pragmatyzm” – trzeba się dostosować do okoliczności, do polityki, do czasów… Dostosować się, żeby uczelnia istniała…

  Wniosek1: finansowanie musi być niezależne od państwa, od biznesów, od „fundacji”. Bo „kto płaci, ten wymaga”.

  Wniosek2: jednak państwo winno dotować uczelnię, jako instytucję użyteczności publicznej, z zagwarantowaną niezależnością zarządzania. A budżet powinien być jawny.

 17. Lily said

  „P. Szydlo po stypendium w USA
  w 2004 r”,a juz w 2005 r
  zaproszona do Kaczynskich partii.
  Pamietaj ludu z „gorszego sortu”,
  ze Kaczynskich/Kaczynskiego
  partia”Robi wszystko”co najlepsze
  dla nas.
  „Mowia o sobie, ze Sa nieskazitelnego charakteru”.
  Ocencie ich sami.

  Ma byc kandydatka J.K,na
  prezydenta”wszystkich”Polakow.

 18. osoba prywatna said

 19. osoba prywatna said

 20. revers said

  No to mamy tez modlitwe do szatana

  https://t.me/newsfactory_pl/25691

  Wczoraj w USA odbył się bal szatana, aka 65 ceremonia Grammy. Szatanem był piosenkarz o niebinarnych ustach Sam Smith, a sponsorem generalnym imprezy – Pfizer.

  – Piekło ma prawdziwego konkurenta. Lub „hulaj” dusza piekla nie ma jak jest w mediach i dookola w sprycach mRNA.

  Pyp. kk tez polecala smiercionki w pandemii.

 21. osoba prywatna said

 22. osoba prywatna said

 23. osoba prywatna said

 24. revers said

  re23

  https://english.alarabiya.net/News/gulf/2023/02/03/Qatar-bans-insect-food-for-not-meeting-halal-requirement-after-EU-approves-it?fbclid=IwAR2y2gJsrb_TjWDCmDYpMWCIAaU7ZZd1geXn8s9-kR_bmfTcdXB5RcsHznU

  arabowie juz odcinaja sie od tego goim zzarcia, nie koszerne, nie kahal.

  Tylko kkowcom mozna wszystko wcisnac, nawet odwrocony krzyz swiety.

 25. osoba prywatna said

 26. Szczepan Zbigniewski said

  wyżej @

  No ale muzułmańce w jewropie to będą larwy i karakany jeść tak? Bo co zrobią? Makaron, mąkę, słodkie napoje, chleb, słodycze, orzechy, wszystko będą kupować u siebie? A jeśli nawet to skąd będą wiedzieć, że mąka którą zamówią do muzułmańskiej piekarni w Paryżu nie zawiera sproszkowanego karalucha?

  Gdzie protesty muzułmanów w unii?
  Gdzie protesty wegetarian? Nagle nie ma ich?

  Były wielkie manifestacje przeciw szprycy? Były ale malutko.

  Ale jak aborcja i UPAdlina to całe tłumy na ulicy.

  To pokazuje jak nisko upadła cała ta Europa i Polska. Zwykła kupa g-wna!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: