Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Krzysztof M o Wolne tematy (25 – …
  ? o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Kar o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Lily o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  bryś o Wolne tematy (25 – …
  Sudbina Srba o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  miś puchatek o Sprawa biskupa Torres’a – odwo…
  miś puchatek o Wolne tematy (25 – …
  Marucha o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  Marucha o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Orban do Ukraińców: Dajcie spokój, Rosja wygra

Posted by Marucha w dniu 2023-02-06 (Poniedziałek)

Podczas gdy Unia Europejska wysyła czołgi i inną pomoc na Ukrainę, węgierski premier otwarcie kwestionuje zdolność Ukrainy do przetrwania jako suwerennego państwa. W Budapeszcie jego rząd umieścił na ulicach billboardy sprzeciwiające się zachodnim sankcjom wobec Moskwy. Węgierska Opera Państwowa wystawi sztukę „Wojna i pokój” Siergieja Prokofiewa.

Rosji udało się już zmienić Ukrainę w ruinę nie do opanowania, powiedział niedawno Viktor Orban. „Teraz to jest Afganistan” – powiedział o Ukrainie, dodając, że Władimir Putin nie przegra i że czas jest po stronie Rosji, a Ukraina to „ziemia niczyja”.

To przesłanie, pisze Politico, jest diametralnie sprzeczne z retoryką szerzącą się wokół reszty zachodniego sojuszu, który właśnie w zeszłym tygodniu przekroczył kolejną czerwoną linię, obiecując dać Ukrainie dziesiątki nowoczesnych czołgów. Wypowiedzi Viktora Orbána potęgują też napięcia między Węgrami a sąsiednią Ukrainą.

W Budapeszcie, jak twierdzi brukselski portal, podejście Orbána jest częściowo postrzegane jako sztuczka polityczna, próba odwrócenia uwagi od problemów gospodarczych kraju i odwołania się do „nacjonalistycznych” wyborców. Eksperci ostrzegają jednak, że retoryka Orbána to coś więcej niż tylko krótkoterminowa polityka – węgierski przywódca, jak mówią, chce zachować swoje wieloletnie stosunki z Kremlem.

Tak czy inaczej, skutki ilustrują powiększającą się przepaść między Orbánem a resztą jego sojuszników z UE i NATO. „Przywódcy polityczni w węgierskim rządzie często mówią o promowaniu pokoju, ale – od potępienia sankcji po akceptację rosyjskich propozycji zawieszenia broni – nadal forsują politykę popieraną przez Putina” – powiedział Politico David Pressman, ambasador USA w Budapeszcie.

Podczas gdy większość zachodnich rządów uparcie wysyła Ukrainie pomoc wojskową, Budapeszt obstaje przy swoim stanowisku, że Kijów powinien po prostu zaprzestać walki. „Nasze podstawowe człowieczeństwo i poczucie moralności wymagają, abyśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby zamrozić linię frontu, wprowadzić zawieszenie broni i rozpocząć negocjacje” – powiedział Orbán.

Eksperci twierdzą, że Orban nie jest antyukraiński – jego retoryka to po prostu próba siedzenia na dwóch krzesłach i zdobywania punktów politycznych u siebie.

Przez lata premier prowadził podwójną politykę zagraniczną: korzystając z dobrodziejstw członkostwa w UE i NATO, jednocześnie rozwijając intratne relacje z Moskwą, Pekinem i innymi krajami.

Choć potępił rosyjską specjalną operację wojskową na Ukrainie, nie zrezygnował z przyjaznego stosunku do Moskwy.

Węgry wraz z rosyjskim Rosatomem nadal pracują nad projektem rozbudowy elektrowni atomowej. A węgierscy urzędnicy nadal podróżują do Rosji, aby omawiać umowy energetyczne. Kraj, który jest silnie uzależniony od rosyjskiego gazu, latem ubiegłego roku podpisał umowę na jeszcze większe dostawy – podczas gdy inne kraje europejskie próbowały ograniczyć import.

Podczas gdy Budapeszt zatwierdził pakiet unijnych sankcji, Orbán starał się złagodzić niektóre przepisy. Tymczasem w kraju prowadził masową kampanię antysankcyjną, obwiniając Brukselę za problemy gospodarcze Węgier.

Historia

Węgry i Ukraina mają również długie, niespokojne stosunki z powodu sporu o prawa językowe mniejszości węgierskiej na zachodniej Ukrainie, a stanowisko Orbána, jak podaje portal, tylko pogłębiło te napięcia. „Niestety, jest to ewidentnie rosyjska retoryka” – powiedziała Iwana Klimpus-Cincadze, przewodnicząca komisji ds. integracji europejskiej w ukraińskim parlamencie. „Węgry od dawna są wrogiem wolności” – powiedziała i dodała, że ​​Kijów jest „zaskoczony”, że węgierskie wypowiedzi i działania „nie spotkały się jeszcze z odpowiednią reakcją w UE i NATO”.

Kijów wycofał swojego ambasadora po wypowiedziach Orbana, na które węgierski MSZ stwierdził, że konflikt zamienia część Ukrainy w „pustynię”. Dlatego według ministerstwa „Węgry zamiast dostaw broni chcą pokoju i natychmiastowego zawieszenia broni”. Ci, którzy znają premiera osobiście, twierdzą, że jednym z wyjaśnień kontrowersyjnych komentarzy Orbána jest to, że zawodowy polityk lubi otwarcie mówić o sprawach, których inni przywódcy są zbyt nieśmiali.

„Myślę, że robi to, ponieważ wierzy, że tak właśnie myśli wielu Europejczyków – i oczekuje, że Europa ostatecznie nie stanie po stronie Ukrainy” – powiedziała Žužana Selenyi, która była członkinią partii Fidesz Orbána na początku lat 90. obecnie krytyk rządu.

W rozmowie z zagranicznymi konserwatystami Orbán nawiązał do swojego przekonania, że ​​niektórzy politycy potajemnie się z nim zgadzają. „Niemcy cierpią, ponieważ wiedzą, co leży w ich interesie narodowym, ale nie mogą tego powiedzieć” – powiedział.

Z kolei portal „Politiko” twierdzi, że w Budapeszcie panuje poczucie, iż Orbán krytykuje reakcję Zachodu na sytuację na Ukrainie, ponieważ on i jego najbliższe otoczenie czerpią korzyści gospodarcze z powiązań z Moskwą. Jak pisze brukselski portal, na Węgrzech istnieje również „tradycja antywesternizmu”, która odpowiada części elektoratu Orbána, chociaż są też nastroje „antyrosyjskie”, ale te są teraz mniej wyraźne. A Orban, zawsze pragmatyczny, stara się mieć otwarte opcje i zostawić sobie pole manewru, podsumowuje „Politico”.

Jacek Mędrzycki
https://myslpolska.info/

Komentarzy 25 do “Orban do Ukraińców: Dajcie spokój, Rosja wygra”

 1. AnKa said

  No jak to ? Ma korzyści ? Jak on śmie? Nie grabi dla unych tylko dla siebie i swoim obywatelom ? Koniecz szwiata panie, koniecz szwiata !

 2. lewarek.pl said

  Inne tony w propagandzie wojennej. Wojciech Cejrowski w Radiu Wnet:

  Brat na pewno nie (…). To raczej wróg Polski, bo za Wołyń nie przeprosił do tej pory, a pieniążki bierze z Polski – mówił Wojciech Cejrowski komentując obecną sytuację na Ukrainie i postać prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.
  W trakcie dyskusji podróżnik i komentator sceny politycznej przypomniał, że prezydent Zełenski dopuścił się w ostatnich tygodniach wyjątkowo zaskakujących wypowiedzi.
  – Zełenski wzywa NATO, żeby prewencyjne uderzenie atomowe zrobić na Rosję. To w tej sytuacji w Ameryce to oceniono (…), że ześwirował. Poprzednio myśleliśmy, że świrem jest Putin. Doszliśmy do wniosku – ja z panem – w tej rozmowie, że wycofano się z tego, że jednak nie świr, klepki mu się nie poprzesuwały, tylko zbrodniarz wojenny – przypomniał.
  Według Wojciecha Cejrowskiego wzywanie do wojny nuklearnej z Rosją należy uznać za objaw szaleństwa Zełenskiego, które jest niebezpieczne dla świata.
  – Trzeba się rakiem wycofać z kontaktów ze świrem. Trzeba grać na zmianę reżimu na Ukrainie. Przecież ten człowiek jest niepoczytalny. I jeszcze zapisuje się do NATO – podkreślił.
  Podróżnik stwierdził również, że jego zdaniem winny obecnej sytuacji, w dużej mierze, jest właśnie przywódca Ukrainy, ponieważ odrzucił warunki pokoju oferowane mu przez Rosję w kwietniu ub. roku.
  https://prawy.pl/123963-cejrowski-nie-gryzie-sie-w-jezyk-zelenski-to-wrog-polski/

 3. Liwiusz said

  https://exxpress.at/israels-ex-premier-nato-staaten-blockierten-deal-zwischen-putin-und-selenskyj/

  „Po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę Putin i Zełenski byli gotowi ustąpić. Porozumienie było w zasięgu ręki. Zapobiegli im jednak zachodni politycy, przede wszystkim premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Potwierdza to obecnie były premier Izraela Naftali Bennett”.

  Brytyjczykom się jeszcze marzy, że wróci imperium i będą panami świata.

  Orban wysłał do cywila starych dowódców i tworzy nowe kadry oficerskie.

  https://exxpress.at/ukraine-gouverneur-verschafft-seiner-fitnesstrainerin-40-millionen-bauauftrag/?unapproved=414395&moderation-hash=03469b3c576e894d96898b4a742fcf63#comment-414395

  „Bagno korupcji na Ukrainie będzie zapewne głębokie – sugerują to pojawiające się obecnie afery. Najnowsza sprawa: Gubernator obwodu dniepropietrowskiego pomógł swojemu trenerowi fitness zdobyć niezwykle intratne prace przy budowie dróg”.

  https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8650648,ukraina-korupcja-slawomir-nowak-gospodarka-swiat-polska-lapowka.html

  1 luty 2023 r.
  „Ukraińskie organy ścigania przekazały do Polski wszystkie sprawy, związane z oskarżonym o korupcję ministrem w rządzie Donalda Tuska, Sławomirem Nowakiem. Oprócz tego na Ukrainie trwa proces właściciela firmy, który miał wręczyć Nowakowi łapówki: ponad 70 tys. euro i ponad 570 tys. dolarów”.

  Jak ktokolwiek wpakuje kasę na Ukrainę to zysków z tego nie będzie.
  W drodze przez Polskę część kasy zostanie rozkradziona a na Ukrainie
  instruktorzy fitness banderwoskich „polityków” będą budować zamki na lodzie.

 4. bryś said

 5. osoba prywatna said

 6. osoba prywatna said

 7. Kojak said

  Forsuja rosyjska polityke ? Co ta zydowska obsrana i obszczana kurwa zwana Pressmanem belkocze ?! Orban wbrew temu zydowskiemu bydlakowi mowi oczywista prawde ! Widac ze zydowska gnida dostaje furi ,ze musi sluchac cos, co nie pochodzi od jego zydohitlerowskich szczekaczek, majcych monopl na prawde !

 8. JMP said

  Ref. #3 (Bryś said) Cejrowski zawsze na mnie robił wrażenie przynajmniej lekko świrniętego, ale jeśli na poważnie powiedział to, co jest pokazane na tym krótkim video, straciłem już wszelkie wątpliwości.

 9. osoba prywatna said

 10. Mietek said

  Były doradca Pentagonu McGregor: Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Załużny poinformował o stracie 257 tys.

   Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Walerij Załużny podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych, nieoficjalnie powiedział amerykańskim dowódcom wojskowym, ile osób Ukraina straciła od początku konfliktu.

  „Gdy generał Załużny przebywał w Stanach Zjednoczonych, spotkał się z sekretarzem obrony Lloydem Austinem i generałem Milleyem, przewodniczącym Połączonych Szefów Sztabów.

  Według jego źródeł powiedział im, że Ukraina straciła od początku konfliktu 257 tys, w działaniach wojennych.

  Dodam że tureckie media podały że do tej pory do rosyjskiej niewoli dostało się ponad 17 tys Ukraińców, oraz że zostało zabitych ponad 8 tys najemników, ciekawe jaka jest w tym towarzystwie, liczba pisowskich Ukraińców?

  Jest też ciekawa informacja z Izraela, jak powiedział publicznie były premier Bennett, Ukraiński komik prosił go by porozmawial z Prezydentem Rosji, by ten go nie zabijał, oczywiście prośba została skierowana do Putina, a ten obiecał że komikowi włos z głowy nie spadnie, nie muszę dodawać że w Rosji budziło to wszystko uśmiech politowania.

 11. Irmina Blad said

  Szczęśliwi nasi bratankowie Węgrzy, że mają takiego premiera.Niestety poliniactwo
  nawet o takim nie marzy,im w łepetynach zrytych propagandą taka realna polityka nie
  się nie mieści.Wszyscy co hołubią świra grającego c..jem na pianinie ,niczym nie odstają od poziomu umysłowego komika.

 12. Maverick said

  Cejrowski ma chazarski nosek. To chyba czosnek dobrze zamaskowany.

 13. Boydar said

  zamaskowany ?

 14. Mietek said

  Prawnik Robert Kennedy: pieniądze na pomoc dla Kijowa nie opuszczają Stanów Zjednoczonych, przechodząc do kontrahentów wojskowych.

   Miliardy dolarów przeznaczone przez Amerykanów na pomoc Ukrainie nawet nie opuszczają Stanów Zjednoczonych, trafiając bezpośrednio do kontrahentów wojskowych, powiedział Robert Kennedy, bratanek byłego prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego.

  „Daliśmy Ukrainie 100 miliardów. Gdzie idą te pieniądze? Trafiają na Ukrainę i odbijają się z powrotem, nawet nie opuszczając Stanów Zjednoczonych. Trafiają do General Dynamics , do Boeinga i wszystkich kontrahentów wojskowych i firm produkujących sprzęt”

  To pobudziło tylko inflację w Stanach Zjednoczonych.

  „Skąd bierze się inflacja? Wydrukowali 16 bilionów dolarów, aby zapłacić za blokady (z powodu COVID-19), a powinni byli wydrukować 100 miliardów dolarów, aby wesprzeć Ukrainę. Nie mieliśmy takich pieniędzy, a biedni ludzie, płacą za to wszystko z podatków”

  Tak więc, całkowita zagraniczna pomoc finansowa dla Ukrainy wyniosła prawie 100 mld USD, przy czym największy udział w podaży miały Stany Zjednoczone, Wielka Brytania , Polska i Rumunia .

  Na stronie jest film, który pokazuje kolejnych pojmanych Ukraińców.

  Rosyjskie wojska szturmowe zachowują się wobec więźniów niezwykle poprawnie. „Chłopcy, wszystko skończone, nie martwcie się. Leżcie cicho, nie jesteśmy barbarzyńcami!” jeden z żołnierzy zmotoryzowanych zwraca się do ukraińskich żołnierzy.

  Rannemu w nogę żołnierzowi Sił Zbrojnych Ukrainy proponuje się podanie zastrzyku znieczulającego.

  https://rg.ru/2023/02/06/my-ne-varvary-zahvat-v-plen-bojcov-vsu-v-marinke-sniali-na-video.html?_openstat=rg.ru;blocks;pattern;article

  Jeszcze w sprawie taktyki jaką stosują wojska rosyjskie, a jest ona prosta, kiedy piechota widzi silny opór wroga, robią krok wstecz, wtedy w zależności od fortyfikacji, następuje atak artylerii, sił rakietowych lub lotnictwa, potem tylko trzeba posprzątać, mają też wyszkolone jednostki w strefie walk uzbrojonych w karabin Lobaev SVLK-14S „Zmierzch”, zdolny do rażenia celów w odległości do ponad dwóch kilometrów, wielu tych snajperów potrafi dziennie zlikwidować dziesiątki żołnierzy wroga, oczywiście celem nr1 są oficerowie.

  Jakiś czas temu wstawiłem na Gajówkę film, na którym był ogromny lej po bombie lotniczej, zginęło wtedy od wybuchu setki ukrów, obszar rażenia wynosił tysiące m2, jak wiadomo Gajówkę monitorują też Ukraińcy, film szybko usunięto z Youtube, ale cała ta sytuacja pokazuje jakim arsenałem dysponuje Rosja.

 15. Mietek said

  Cejrowski to też taka płatna szczekaczka, ja bym się nim zbytnio nie podniecal, zarówno on, jak i jego ojciec zawsze umieli się ustawić, niezależnie jaki by system nie był.

  Było im dobrze w PRL, to i teraz znajdą dla siebie miejsce, takich jak on, jest i było w Polsce wielu.

 16. Mietek said

  Oficer wywiadu USA Ritter: Plan Białego Domu osłabienia władzy Putina nie powiódł się..

  Waszyngton chciał wykorzystać konflikt na Ukrainie m.in. do osłabienia władzy Władimira Putina, ale ten plan się nie powiódł.

  „Nie dbamy o Ukrainę, jesteśmy gotowi ją poświęcić dla próby zmiany władzy w Moskwie”

  Władze amerykańskie spodziewały się wykorzystać zaostrzenie sytuacji i antyrosyjskie sankcje do własnych celów.

  „Można powiedzieć, że to wszystko porażka. Putin stał się jeszcze silniejszy.

  Ponadto Waszyngton nie może nic zrobić, aby zmienić sytuację”

  Działania Stanów Zjednoczonych doprowadziły do ​​tego, że Rosja stała się o rząd wielkości silniejsza militarnie.

 17. osoba prywatna said

 18. osoba prywatna said

 19. osoba prywatna said

 20. Carlos said

  Cejrowski jest czosnkowy na 200%

 21. Ad. 20

  Cejrowski jest czosnkowy na 200%

  „Niech się nazywają złodziejami, byle tylko nie kradli.” 🙂 („Wielki Szu”)

 22. errorous said

  Kiedyś lubiłem Cejrowskiego, ale jak powiedział że woli Stary Testament od Nowego, to zacząłem powątpiewać o jego inteligencji.
  Ale z tym chodzeniem boso, to ma rację!

  Grounding: Exploring Earthing Science and the Benefits Behind It

  https://www.healthline.com/health/grounding

 23. Szczepan Zbigniewski said

  Panie Mietek pan to zawsze wstawia optymistycznie filmy i komentarze a front od 2014 roku na przedmieściach Doniecka i nawet przez ten czas nie drgnął. 🤔

 24. Lily said

  Na jednym ze swoich filmow,
  nagrywanym w panstwie na
  Bliskim Wschodzie powiedzal.
  ” Dlaczego po naszej stronie”,
  chodzilo o brame.

 25. Piotr B. said

  11…Pani Irmino „Szczesliwi nasi bratankowie Wegrzy, ze maja takiego premiera”I Rosjanie o tym wiedza.I wiedza o tym ze kiedy oni straca kontrole na Wschod od Odry,wladze natychmiast przejmuja istoty pejsate i juz nastepuje likwidacja Slowian…milionami nawet, jak to bylo w czsie rewolucji pazdziernikowej i prawie 70 lat pozniej…Podczas transformacji w ostatnim 40 leciu znow wdraplaly sie na szczyty wladzy te same ludki i znow dzieje sie to samo co 100 lat temu..PARANOJA.Wegrzy jakos szybciej zalapali o co chodzi a moze maja mniejsza ilosc %-towa tego natretnego stworu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: