Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Kar o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Lily o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  bryś o Wolne tematy (25 – …
  Sudbina Srba o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  miś puchatek o Sprawa biskupa Torres’a – odwo…
  miś puchatek o Wolne tematy (25 – …
  Marucha o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  Marucha o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
  Voodoosch o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  lewarek.pl o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (11 – 2023)

Posted by Marucha w dniu 2023-02-07 (Wtorek)

48-letni Szaj Karamosta założył fikcyjne państwo „Jaszar El” i ogłosił się jego królem. Ale na tym nie koniec: zaczął produkować paszporty i tablice rejestracyjne tego państwa.

Nie bardzo spodobało się to policji izraelskiej, mimo wielu tysięcy lat historii Izraela – życia z oszustw i grabieży.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2023/02/03/wolne-tematy-10-2023/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2023/02/10/wolne-tematy-12-2023/

Gajowy Marucha

Komentarzy 217 do “Wolne tematy (11 – 2023)”

 1. Carlos said

  Opowieść o trzech miastach
  Hipokryzja Waszyngtonu w sprawie „międzynarodowego porządku opartego na zasadach”
  PHILIP GIRALDI • 7 LUTEGO 2023

  Można by rzeczywiście chcieć rozważyć, że „międzynarodowy porządek oparty na zasadach” promowany przez administrację Joe Bidena mógłby mieć pewną wartość, gdyby coś takiego faktycznie istniało i było stosowane jednakowo do wszystkich przestępców. Oczywiście w rzeczywistości „zasady”, o których mowa, nie są ani uzgodnione, ani kierowane przez żaden szeroki międzynarodowy konsensus i są jedynie sztuczką wykorzystywaną do wspierania interesów Stanów Zjednoczonych i ich najbliższych sojuszników. W rzeczywistości „zasady”, takie jakie są, są najczęściej ignorowane, aby dać przepustkę złym zachowaniom, jakie wykazują Stany Zjednoczone i ich przyjaciele.

  Jeśli „reguły” miały w rzeczywistości nałożyć ograniczenia na gwałtowne interakcje między narodami, zastanów się przez chwilę nad faktycznymi wynikami Stanów Zjednoczonych w tym zakresie. Ostatnie sondaże pokazują, że Stany Zjednoczone z dużą przewagą uważane są przez inne narody za najniebezpieczniejszy kraj na świecie. Osąd ten opiera się nie tylko na historycznych wspomnieniach z Hiroszimy i Nagasaki, ale także na wojnie w Wietnamie i obaleniu rzekomych „lewicowych” reżimów w miejscach takich jak Iran, Chile i Gwatemala. Interwencje zbrojne na większą lub mniejszą skalę są stałym elementem amerykańskich inicjatyw na Karaibach iw Ameryce Łacińskiej od czasów wojny hiszpańsko-amerykańskiej.

  Niedawno wybuchła globalna wojna z terroryzmem, rozpętana na całym świecie w oparciu o potępienie przez Stany Zjednoczone krajów, które nie były postrzegane jako podążające za czerwoną linią Waszyngtonu w sprawie terroryzmu. Doprowadziło to do bezsensownych i ostatecznie nieudanych interwencji w Afganistanie, Iraku, Libii i Somalii, w których według niektórych szacunków miliony cywilów zginęły bezpośrednio lub pośrednio, a same Stany Zjednoczone podtrzymywały wojnę poprzez drukowanie bilionów dolarów w zasadniczo waluty fiducjarnej i zaciągania ogromnych długów, kurczaka, który wkrótce wróci do domu na grzędę. W Afganistanie, a także w Jemenie i Iraku Stany Zjednoczone zaangażowały się w ukierunkowane zabójstwa, a także profilowane zabójstwa ludności cywilnej przy użyciu dronów.

  Najbardziej kłopotliwym aspektem całej przemocy zapoczątkowanej przez Stany Zjednoczone jest to, że nie ma żadnych faktycznych zasad, z wyjątkiem klaunów Blinken-Biden-Austin w Waszyngtonie, powołujących się na bezpodstawne groźby pochodzące z krajów niezdolnych do wyrządzenia jakiejkolwiek szkody, takich jak Iran lub kraje jak Rosja i Chiny, które wcześniej nie miały zamiaru stawić czoła amerykańskiemu kolosowi wojskowemu.

  Tak więc Waszyngton jest bijącym sercem polityki, która wywołała zamieszanie na całym świecie, a jednocześnie przybliża zegar zagłady do ostateczności, która może równie dobrze nadejść wraz z wojną nuklearną. A całe to pozowanie jest dosłownie na nic, dla złej sprawy wspierającej skorumpowany, autokratyczny reżim w kraju, który nie jest demokracją i nie ma widocznych ramp. Hipokryzja tych w Białym Domu i Kongresie, a także w mediach, którzy tak lekkomyślnie traktują życie i fortunę swoich współobywateli, dosłownie jest nie do uwierzenia.

  Jeśli Waszyngton jest pierwszym z trzech miast, które rozważam, Moskwa z pewnością musi być numerem dwa, ponieważ jest na celowniku amerykańskiej hipokryzji, oskarżanej o odejście od międzynarodowego porządku „opartego na zasadach” poprzez inwazję na Ukrainę w ciągu roku temu. Rosja jednak widzi to inaczej. Kreml argumentował, że wielokrotnie próbował wynegocjować porozumienie z Ukrainą w oparciu o dwie fundamentalne kwestie, które według niego zagrażają jego własnemu bezpieczeństwu narodowemu i tożsamości. Pierwszym z nich jest nieprzestrzeganie przez Ukrainę Porozumień Mińskich z lat 2014-2015, które przyznały dużą autonomię regionowi Donbasu, obszarowi bezsprzecznie zamieszkanemu przez etnicznych Rosjan, podobnie jak Krym.

  Niedawno była kanclerz Niemiec Angela Merkel wymknęła się, że nigdy nie było zamiaru przestrzegania Porozumienia Mińskiego, sugerując, że to wszystko było farsą mającą na celu wzmocnienie Ukrainy w celu wejścia do NATO i, jeśli to konieczne, walki z Rosją. W rzeczywistości porozumienia były ignorowane od samego początku, a ukraińska milicja i inne elementy zbrojne użyły artylerii do ostrzału Donbasu, zabijając szacunkowo 15 000 mieszkańców, głównie etnicznych Rosjan, co wydaje się potwierdzać niezależne źródła.

  Drugą istotną kwestią bezpieczeństwa narodowego dla Moskwy były plany zaoferowania Ukrainie członkostwa w NATO, co postawiłoby potencjalnie potężniejszy wrogi sojusz wojskowy na wyciągnięcie ręki. Prezydent Rosji Władimir Putin wielokrotnie zwracał uwagę, że obie kwestie można było negocjować, a Zełenski musiał tylko zgodzić się na utrzymanie swojego kraju jako „neutralnego”, tj. niezwiązanego z żadnym sojuszem wojskowym, oraz na honorowanie jakiejś rozsądnej autonomii dla Donbasu. Podobno to Stany Zjednoczone i Wielka Brytania popchnęły Ukrainę do odrzucenia wszelkich rosyjskich żądań w celu rozpoczęcia wojny na wyniszczenie z wykorzystaniem życia Ukraińców w celu zdestabilizowania rządu Putina i zmniejszenia jego zdolności do przeciwstawienia się dominacji USA i Zachodu.

  I jest oczywiście historia, że ​​​​Stany Zjednoczone od dawna mieszały się w Europie Wschodniej, pomimo obietnicy, że nie wykorzystają rozpadu Związku Radzieckiego do rozszerzenia NATO na wschód. Stany Zjednoczone doprowadziły do ​​„zmiany reżimu” na Ukrainie w 2014 r., aby usunąć rząd przyjazny Moskwie. Ale w tym przypadku rosnące zaangażowanie USA i NATO w walki było niezwykle niebezpiecznym wydarzeniem, ponieważ doprowadziło do eskalacji konfliktu i przekształcenia go w coś, co może stać się niszczycielską wymianą nuklearną. Chciałoby się, aby natychmiast zainicjowano rozejm w celu przerwania walk, a następnie poważne negocjacje w celu rozwiązania sporu terytorialnego. Ale oczywiście Stany Zjednoczone, które udzieliły Zełenskiemu ponad 100 miliardów dolarów pomocy, Dała jasno do zrozumienia, że ​​nie jest zainteresowana wynegocjowanym porozumieniem, chyba że Putin zgodzi się jako pierwszy krok do budowy zaufania wycofać się z całego okupowanego terytorium Ukrainy, w tym z Krymu. Innymi słowy, musi się poddać.

  To, czy Moskwa zerwała z „porządkiem międzynarodowym opartym na zasadach”, zależy w dużej mierze od tego, jak zdefiniujemy zagrożenia. Z pewnością Waszyngton zachowywał się przez ostatnie dwadzieścia lat co najmniej o wiele gorzej niż Rosja, co raczej potwierdza, że ​​„zasady” są zasadniczo wygodną fikcją. I wreszcie, moim trzecim miastem do rozważenia jest Jerozolima, rzekoma stolica państwa Izrael. Ponieważ państwo żydowskie jest prawdopodobnie albo najbliższym sojusznikiem Waszyngtonu, albo, jak wielu uważa, ogonem, który faktycznie macha psem z Białego Domu, pouczające jest przyjrzenie się jego zachowaniu w celu zbadania, czy Stany Zjednoczone stosują jednolite standardy zarówno wobec przyjaciół, jak i wrogów, kiedy wymierza karę oskarżonym o łamanie zasad.

  Jeśli Stany Zjednoczone są uważane przez społeczność światową za najniebezpieczniejsze państwo „supermocarstwo”, Izrael musi być uważany za wiodącego pariasa wśród mniejszych, bardziej skoncentrowanych regionalnie narodów. A jego kontrola nad Białym Domem, Kongresem i krajowymi mediami w USA jest taka, że ​​nigdy nie jest za nic pociągana do odpowiedzialności. Ostatnio miał miejsce atak żołnierzy izraelskich na obóz uchodźców palestyńskich w Jenin na Zachodnim Brzegu, w którym zginęło dziesięciu Arabów. W odwecie palestyński bandyta zastrzelił następnie siedmiu Izraelczyków w Jerozolimie, zanim sam został zabity. Przemawiając z Gabinetu Owalnego, prezydent Biden uznał za stosowne wspomnieć tylko o palestyńskim kontrataku, mówiąc jedynie, że „to był atak na cywilizowany świat”. Początkowy izraelski atak, w którym zginęło 10 osób, nie został nawet przytoczony,

  Podczas innej demonstracji w Białym Domu, gdzie leżą jej priorytety, zeszłoroczne zastrzelenie przez izraelskiego żołnierza palestyńsko-amerykańskiej dziennikarki Shireen Abu Akleh doprowadziło ostatecznie do wezwania Białego Domu do wszczęcia śledztwa, mimo że Biden i spółka otwarcie kupili rząd izraelski kłamie, że był to wypadek, prawdopodobnie wywołany przez wielu palestyńskich terrorystów strzelających w okolicy, co nie było prawdą. I nie spodziewajcie się żadnego realnego sprzeciwu wobec izraelskiej polityki strzelania w pierwszej kolejności ze strony Kongresu, który zaledwie w zeszłym tygodniu usunął kongresmenkę Ilhan Omar z Komisji Spraw Zagranicznych, ponieważ była „antysemicką” z powodu krytyki zachowania Izraela.

  Izraelskie ministerstwo obrony zaznaczyło, że nie będzie współpracować w żadnym dochodzeniu w sprawie jego zachowania, a historia Abu Akleha od tego czasu zniknęła. Izrael zabił także innych obywateli amerykańskich bez żadnych konsekwencji, w tym Rachel Corrie i 34 marynarzy na pokładzie okrętu wojennego USS Liberty w 1967 roku. Nigdy wcześniej rząd nie zabijał Amerykanów tylko po to, by co roku otrzymać nagrodę w wysokości 3,8 miliarda dolarów od amerykańskich podatników. Rząd państwa żydowskiego również niedawno zasygnalizował, że jego polityka swobodnego strzelania do palestyńskich cywilów i ich zagranicznych zwolenników nie zostanie zmieniona. Izraelscy żołnierze i policjanci, którzy zabijają Palestyńczyków, których rutynowo określa się jako „terrorystów”, prawie nigdy nie są ścigani ani ścigani, aw niektórych przypadkach byli chwaleni w mediach i promowani.

  A izraelska kontrola nad głównymi częściami rządu federalnego USA wydaje się zacieśniać. Na konferencji prasowej w zeszłym tygodniu Departament Stanu USA odmówił potwierdzenia , że ​​Izrael jest w nielegalnej okupacji dużej części Palestyny, ani nie przyzna, że ​​Izrael posiada arsenał nuklearny.

  Historia Izraela w stosunkach z sąsiadami jest nieco podobna do amerykańskiego wzorca egzekwowania zasad, choć rzadko nawet zawraca sobie głowę usprawiedliwieniem swojego zachowania. Rozpoczęła nawet wielką wojnę, atakując wszystkich swoich sąsiadów po tym, jak fałszywie skarżyła się, że „grożą” w 1967 r., po czym nielegalnie przejęła i okupowała ich terytorium. Obecnie regularnie bombarduje Syrię, a także zaatakowała Iran, Liban i Palestyńczyków w Gazie. Zamordował irańskich naukowców i techników.

  Izrael dokonał inwazji i okupacji południowego Libanu oraz ułatwił masakrę Palestyńczyków osiedlonych w tamtejszych obozach. Ani Syria, ani Iran nigdy nie zaatakowały Izraela ani nawet nie groziły, że to zrobią, ale Izrael uparcie twierdzi, że jest zagrożony i próbuje przekonać Bidena, by przyłączył się do niego w ataku na Irańczyków. Nowy, skrajnie rasistowski prawicowy rząd premiera Benajmina Netanjahu w szczególności zwiększa presję na Palestyńczyków poprzez działania, które są nielegalne w świetle prawa międzynarodowego, bez pisku wychodzącego z Białego Domu. Wyburzenia domów, konfiskaty mienia, punkty kontrolne i inne całodobowe prześladowania Palestyńczyków również stają się coraz częstsze, gdy Izraelczycy rozszerzają okupację Zachodniego Brzegu.

  A niektórzy Izraelczycy myślą również o czymś większym, w postaci ludobójstwa, jeśli chodzi o ich palestyńskich sąsiadów. Wybitny prawicowy członek izraelskiego parlamentu być może zasugerował, co on i wielu jego kolegów chcieliby, aby zrobiono z pozostałymi Palestyńczykami. Zvika Fogel, członek koalicji rządzącej, wezwał do „ostatecznej wojny” przeciwko Palestyńczykom, aby „ujarzmić ich raz na zawsze”, po międzynarodowym potępieniu wtargnięcia ministra bezpieczeństwa Itamara Ben-Gvira do meczetu Al-Aqsa w okupowanej Wschodniej Jerozolimie , dodatkowe nielegalne posunięcie mające na celu zapewnienie całkowitej kontroli nad dostępem do świętych miejsc muzułmańskich. Fogel odpowiedział na krytykę, mówiąc w wywiadzieże izraelska polityka wszczynania wojny z Palestyńczykami „co dwa lub trzy lata” nie była już wystarczająco dobra i że powinna odbyć się ostatnia wojna, aby „ujarzmić ich raz na zawsze. Byłoby warto, bo to będzie ostateczna wojna…

  Jest to więc opowieść o trzech miastach. Moskwa jest zaangażowana w wojnę, która przynajmniej ma uzasadnienie, tak jak należy i trzeba sprzeciwiać się zbrojnym interwencjom między dwoma sąsiednimi krajami. Rosyjskiej operacji sprzeciwiły się Stany Zjednoczone, które bezmyślnie eskalowały wojnę i stworzyły sytuację, która może być katastrofalna dla wszelkiego życia na planecie. Waszyngton jest także wielkim hipokrytą w grze, ponieważ w ciągu ostatnich dwudziestu lat zachowywał się znacznie gorzej niż Moskwa. A potem jest Jerozolima, czy jak ktoś woli, Tel Awiw. Potworny Izrael wyróżnia się tym, jak zdobywa nagrodę za bycie absolutnie najgorszym w swojej nieludzkości i zbrodniach wojennych, bez nagany ze strony Waszyngtonu lub Joe Bidena kiedykolwiek za naruszenia „międzynarodowego porządku opartego na zasadach”.

  Philip M. Giraldi, Ph.D., jest dyrektorem wykonawczym Council for the National Interest, fundacji edukacyjnej podlegającej odliczeniu od podatku 501(c)3 (Federalny numer identyfikacyjny #52-1739023), która poszukuje polityki zagranicznej USA w większym stopniu opartej na zainteresowaniach na Bliskim Wschodzie. Strona internetowa to Councilforthenationalinterest.org, adres to PO Box 2157, Purcellville VA 20134, a jej adres e-mail to inform@cnionline.org

  https://www.unz.com/pgiraldi/a-tale-of-three-cities/

 2. Zasłyszane od Palestyńczyka: Tylko wojna scala ten kraj. Bez wojny ten kraj się rozleci na skutek sił odśrodkowych.

 3. revers said

  Tymczasem z treści listu komisarza Didiera Reyndersa do szefów organizacji sędziowskich nie wynika, że doszło do porozumienia na linii Warszawa-Bruksela w tej kwestii.

  „Polska będzie musiała wykazać, że te kamienie milowe zostały osiągnięte, zanim będzie mogła nastąpić jakakolwiek wypłata w ramach Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności” – tłumaczy dalej Reynders.
  ….
  Jak podkreśla komisarz, „realizacja poszczególnych kamieni milowych zostanie oceniona na podstawie obowiązujących przepisów, gdy Polska złoży pierwszy wniosek o wypłatę w ramach Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności”. „Konieczne jest, aby nowe przepisy były zgodne z prawem unijnym” – dodaje polityk.

  Źródło: RMF FM

  https://dorzeczy.pl/kraj/401602/bez-porozumienia-ws-kpo-komentarz-didiera-reyndersa.html

 4. Zbigniew Kozioł said

  @207 (poprzednie). Dotyczy: https://www.fronda.pl/a/Fizyk-kwantowy-mowi-wprost-Bog-stworzyl-swiat-2,211097.html
  Michio Kaku to raczej hochsztapler, a nie osoba wierząca. Żyje od dawna z tego, co nazywane bywa popularyzacją fizyki. W jego licznych wypowiedziach/książkach łatwiej jednak znajdziemy magię, niż naukę. Trudno byłoby wskazać obecnie kogoś poważnego ze świata nauki, kto traktowałby jego na serio. Zauważmy też, że chociaż używa słowa „Bóg”, to raczej ma na myśli jakąś „Inteligencję”. Ten nurt narracji ma już dłuższą tradycję i wcale nie jest związany z ludźmi wierzącymi. Fronda, świadomie czy nie, wciska nam tutaj kit.

 5. lewarek.pl said

  Jak się nie ma leopardów, to dobra psu i mucha.

  Minister finansów Łotwy Arvils Aszeradens wystąpił z inicjatywą przekazywania Ukrainie za darmo samochodów skonfiskowanych kierowcom prowadzącym pojazd pod wpływem alkoholu.
  Zgodnie z obowiązującym na Łotwie prawem pojazdy skonfiskowane pijanym kierowcom są sprzedawane na aukcjach, w których uczestniczyć mogą osoby fizyczne i prawne. Minister finansów opowiada się zaś za wprowadzeniem do przepisów poprawek, które będą umożliwiać przekazywanie skonfiskowanych pojazdów za darmo walczącej Ukrainie.
  Na Łotwie policja może skonfiskować pojazdy kierowców, w których krwi wykryto ponad 1,5 promila alkoholu.
  https://pch24.pl/lotwa-samochody-skonfiskowane-pijanym-kierowca-zostana-podarowane-ukrainie-niecodzienny-pomysl-ministra-finansow/

 6. osoba prywatna said

  Gdzie się podziały jajka? Liczne badania pokazują, że przeciwciała żółtka jaja blokują wiązanie wielu wariantów białka kolczastego SARS-CoV-2 (Covid-19)
  .https://twitter.com/WiktoriaKrasno2/status/1622605190145638400?cxt=HHwWgICwldq004QtAAAA

 7. Peryskop said

  Wyrwane z 4 : … chociaż używa słowa „Bóg”, to raczej ma na myśli jakąś „Inteligencję”.

  Czyżby doktor Zbigniew Kozioł sugerował, że Bóg jest bytem pozbawionym inteligencji ?

  Przecież zapewne bynajmniej.

  Zatem jednak Ockham słusznie brzytwą radził, ażeby nie mnożyć ponad niezbędne minimum.

  Ale kto określi owo „niezbędne” ?

  Przerosty w teologii, fizyce, oraz w każdej innej dziedzinie mamy z braku brzytwy – którą uchwyciły chazarskie małpy, i golą kogo chcą.

 8. Carlos said

  Co oznacza „niesprowokowany”?
  Jakuba G. Hornberger

  Zwróć uwagę na następujące zdanie z wczorajszego artykułu w wiadomościach New York Times autorstwa Michaela Schwirtza i Antona Troianovski na temat rosyjskiej inwazji na Ukrainę: „Mr. Próba Putina nałożenia pozory szlachetności na niesprowokowaną inwazję, która zabiła tysiące cywilów i zamieniła kolejne miliony w uchodźców, została podjęta w rosyjskim mieście znanym niegdyś jako Stalingrad, w 80. rocznicę zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami, które zmieniło kurs II wojny światowej”. (kursywa dodana).

  Obowiązującym słowem jest „niesprowokowany”.

  Po pierwsze, jest to dziwne słowo dla reporterów, ponieważ ma bardziej charakter komentarza lub artykułu redakcyjnego. Reporterzy wiadomości mają relacjonować wiadomości, a redakcja gazety ma wydawać opinie i komentarze do wiadomości. Schwirtz i Troianovski robią jedno i drugie w swoim artykule.

  Po drugie i ważniejsze dla mnie, nie mogę zrozumieć, jak Schwirtz i Troianovski nie mogą dostrzec, że rosyjska inwazja została sprowokowana. Został sprowokowany świadomie, celowo i celowo.

  Teraz można argumentować, że inwazja Rosji na Ukrainę nie była uzasadniona. To inne słowo niż „niesprowokowany”. Inwazja może być jednocześnie „sprowokowana” i „nieuzasadniona”. Mam przeczucie, że Schwirtz i Troianovski chcieli użyć słowa „nieuzasadniony”, a nie „niesprowokowany”.

  Kiedy runął mur berliński w 1989 roku, Związek Radziecki wycofał swoje wojska z Europy Wschodniej, Układ Warszawski został rozwiązany, a Związek Radziecki rozwiązany. Jeśli chodzi o Rosję, zimna wojna się skończyła.

  Nie dotyczy to jednak Stanów Zjednoczonych, a konkretnie Pentagonu, CIA i NSA. Zimna wojna była bardzo korzystna dla amerykańskiego establishmentu bezpieczeństwa narodowego pod względem stale rosnącej władzy w ramach federalnej struktury rządowej i stale rosnącej hojności finansowanej przez podatników w celu finansowania zimnowojennej machiny wojskowej Ameryki, w tym jej ogromnej armii żarłocznych „obrońców”. ” kontrahentów, którzy uzależnili się od karmienia przy publicznym korycie.

  Tak więc, podczas gdy Rosja była gotowa do pójścia naprzód, amerykański establishment bezpieczeństwa narodowego nie był. Był zdeterminowany, aby nie odpuścić swojej zimnowojennej rakiety.

  NATO powstało po II wojnie światowej, aby rzekomo chronić Europę Zachodnią przed inwazją Związku Radzieckiego. Ale pomysł takiej inwazji był od początku niedorzeczny. Rosja została zniszczona przez wojnę. W wyniku wojny zginęło aż 27 milionów obywateli radzieckich. To 27 milionów ludzi! To dużo ludzi. Co więcej, cała potęga przemysłowa kraju została zdziesiątkowana.

  Sowieci wiedzieli, że jeśli rozpoczną wojnę ze swoimi byłymi partnerami i sojusznikami z II wojny światowej, Stany Zjednoczone natychmiast przyjdą im z pomocą. Stany Zjednoczone nie poniosły żadnych szkód w swoich zdolnościach przemysłowych i nadal były w pełni zdolne do wystawienia ogromnej armii. Co więcej, Stany Zjednoczone miały monopol na bomby atomowe i wykazywały chęć użycia ich przeciwko ludziom mieszkającym w zaludnionych miastach. Tak więc nigdy nie było żadnej realistycznej możliwości, że Związek Radziecki zamierza zaatakować Europę Zachodnią. NATO nie służyło żadnemu celowi.

  Przypomnijmy, że jedną z głównych przyczyn wszystkich śmierci i zniszczeń, jakich Rosja doświadczyła podczas wojny, była niespodziewana inwazja Niemiec na Związek Radziecki, inwazja, która prawie zakończyła się niemieckim podbojem Rosji. Wojska niemieckie dotarły aż do Stalingradu, zanim spotkały się z klęską, dzięki nieustępliwości narodu rosyjskiego i brutalności rosyjskiej zimy.

  Nie popełnijcie błędu: niemalże podbój ich kraju przez Niemcy – oraz masowa śmierć i zniszczenie dokonane przez Niemcy w ich kraju – wyryły się w zbiorowym sumieniu narodu rosyjskiego. Żadne rosyjskie pokolenie nigdy tego nie zapomni. Tak więc, kiedy Niemcy decydują się na wysłanie czołgów na Ukrainę w nadziei, że Ukraina ostatecznie przystąpi do NATO, co umożliwi niemieckim czołgom, żołnierzom i rakietom ustawienie się na granicy z Rosją, należy przynajmniej zrozumieć, dlaczego naród rosyjski może czuć się trochę nieswojo z tego powodu.

  W rzeczywistości artykuł Schwirtza i Troianowskiego kpił z prezydenta Rosji Władimira Putina za wykorzystanie 80. rocznicy zwycięstwa Rosji pod Stalingradem do wygłoszenia przemówienia o wojnie na Ukrainie. W swoich szyderstwach Schwirtz i Troianovski najwyraźniej nie są w stanie wskazać związku między bliskim podbojem Rosji przez Niemcy a obecnym pragnieniem Niemiec włączenia Ukrainy do NATO, co umożliwiłoby Niemcom rozmieszczenie czołgów, rakiet i żołnierzy wzdłuż rosyjskiej granicy.

  Po zakończeniu zimnej wojny NATO wypełniło swoją pozorną misję. Nie było już groźby inwazji Związku Radzieckiego na Europę Zachodnią. Tak więc ten stary zimnowojenny dinozaur najwyraźniej powinien był wyginąć.

  Zamiast tego Pentagon postanowił utrzymać istnienie NATO i, co gorsza, zaczął wykorzystywać NATO do wchłaniania byłych członków Układu Warszawskiego, co umożliwiało Stanom Zjednoczonym i Niemcom przemieszczanie ich wojsk, rakiet, baz i uzbrojenia na wschód, tj. coraz bliżej granicy z Rosją.

  Nic dziwnego, że w trakcie tego procesu Rosja gwałtownie się sprzeciwiała. Rosja nieustannie pytała: jeśli zimna wojna naprawdę się skończyła, to po co to robić? Odpowiedzią NATO było, że nie ma się czym martwić. Stany Zjednoczone i Niemcy były narodami miłującymi pokój, które nigdy nie zaatakują Rosji.

  To oczywiście śmieszny pomysł. Ze swojej strony Niemcy dokonały już agresji na Związek Radziecki podczas II wojny światowej, co spowodowało śmierć 27 milionów Rosjan, całkowite zniszczenie kraju i prawie podbój Rosji. Ze swojej strony Stany Zjednoczone były, jak powiedział Martin Luther King, „największym dostawcą przemocy na świecie”.

  Jak ktokolwiek mógłby nie rozumieć, dlaczego Rosja byłaby zaniepokojona rozszerzeniem NATO w kierunku granicy z Rosją, zwłaszcza gdy nie było ku temu dobrego powodu?

  Ponieważ Rosja nieustannie sprzeciwiała się rozszerzeniu NATO, Rosja dała jasno do zrozumienia, że ​​istnieje jedna „czerwona linia”, która ostatecznie sprowokuje rosyjską reakcję – groźbę wchłonięcia Ukrainy do NATO. Umożliwiłoby to Niemcom i Stanom Zjednoczonym umieszczenie czołgów, pocisków nuklearnych, baz, uzbrojenia i żołnierzy na granicy Rosji. Biorąc pod uwagę wcześniejszą inwazję Niemiec na Związek Radziecki i skłonność USA do przemocy, było to dla Rosji nie do przyjęcia.

  Stany Zjednoczone i Niemcy, działając poprzez NATO, świadomie, celowo i celowo przekroczyły tę „czerwoną linię”, doskonale wiedząc, że jest to „czerwona linia” dla Rosji. Grożąc wchłonięciem Ukrainy do NATO, wiedzieli, że Rosja odpowie, ponieważ Rosja powiedziała, że ​​odpowie.

  Tak więc, kiedy prezydent Biden twierdził, że jego „wywiad” dowiedział się, że Rosja dokona inwazji na Ukrainę, był nieszczery. Wiedział, że Rosja dokona inwazji, ponieważ Rosja mówiła, że ​​dokona inwazji, jeśli Stany Zjednoczone, Niemcy i inne mocarstwa NATO przekroczą „czerwoną linię”, grożąc wchłonięciem Ukrainy do NATO.

  Nie ma więc wątpliwości, że Pentagon, działając za pośrednictwem NATO, rzeczywiście sprowokował Rosję do inwazji na Ukrainę. Znowu można argumentować, że działania Pentagonu nie usprawiedliwiały rosyjskiej inwazji na Ukrainę, ale nie można racjonalnie powiedzieć, że rosyjska inwazja była „niesprowokowana”, jak to zrobili wczoraj Schwirtz i Troianovski w swoim artykule w New York Times.

  Przedruk za zgodą Fundacji Przyszłość Wolności .
  https://www.lewrockwell.com/2023/02/jacob-hornberger/what-does-unprovoked-mean/

 9. marcinxw said

  Jakich wielu tysięcy lat historii Izraela? Państwo Izrael proklamowało niepodległość w 1948 roku…

 10. osoba prywatna said

  Jest kocimiętka i…….
  .https://twitter.com/Naprawnik/status/1621889035516928000?cxt=HHwWgICzsYLfjYItAAAA

 11. osoba prywatna said

 12. osoba prywatna said

  Żona obleśnego ryja jechała po pijaku, lecz….. trzymała kurs. Kara złagodzona.
  .https://twitter.com/MichalSipika/status/1622878433695899648

 13. osoba prywatna said

  Kilka lat temu uformowała się w Tokio nowa grupa samurajów. Noszą dżinsowe kimona, współczesne kapelusze, ale w rękach zamiast mieczy dzierżą chwytaki do zbierania śmieci i odpadków, którymi jednak posługują się równie sprawnie, co prawdziwi samuraje 1/4
  .https://twitter.com/dal_refleksje/status/1622888096617603075

 14. osoba prywatna said

  Liczba kotów domowych w Japonii przewyższa już liczbę psów i wciąż rośnie. Media społecznościowe w tym kraju pełne są zdjęć i filmów tych zwierząt, które potrafią zebrać czasami wiele tysięcy serduszek. Skąd bierze się ta fascynacja Japończyków 1/9
  .https://twitter.com/dal_refleksje/status/1621824423065178118?cxt=HHwWjMDSjYqu8IEtAAAA

 15. osoba prywatna said

  Ostatni raz jazda autem stresowała mnie jakieś 12 lat temu, gdy pierwszy raz musiałem samodzielnie pojechać w dłuższą podróż, do tego autem pożyczonym od rodziców. Potem stres zniknął. Gdy muszę gdzieś jechać, wsiadam, jadę i niczym się nie martwię. Tak było aż do teraz, gdy przyszło mi przejechać pół Polski autem elektrycznym, do tego zimą, czyli w najmniej sprzyjających warunkach. Dojechałem do domu, ale jakim kosztem?
  https://www.chip.pl/2023/02/auto-elektryczne-zima-trasa

 16. osoba prywatna said

  Kolega z pracy był jakoś w listopadzie na szkoleniu wojskowym na 9 dni. Tak oto został wyekwipowany.
  .https://twitter.com/piwowg/status/1618664159520100353

 17. osoba prywatna said

  Ambasador ukraińskich interesów @MorawieckiM
  w Berlinie:
  .https://twitter.com/Bob_Gedron/status/1615110694889824265

 18. osoba prywatna said

  Mateusz Morawiecki daje 80 mln zł publicznych pieniędzy na stworzenie we Wrocławiu centrum imienia swego ojca Kornela
  https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,29332118,mateusz-morawiecki-daje-80-mln-zl-publicznych-pieniedzy-na-powstanie.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=TT_Gazeta_Wyborcza&disableRedirects=true

 19. Marucha said

  Re 9:
  Czy Pan rozróżnia „państwo” i „naród”?

 20. Marucha said

  Re 14:
  Być może ciasnota odgrywa jakąś rolę…

 21. Yagiel said

  Taka osoba: Bridget Brink – była posłem Biden’USA na Słowacji, potem awansowała na posła na Ukrainie !
  Otóż czy ta pani żyje jeszcze, bo chodzą słuchy, że została aresztowana przez Błałe Kapelusze za zdradę stanu (łapówy dla Zele z kolegami) osadzona i osądzona w Guantanamo i powieszona tam: 14 oktiabria/października 22.
  z dostępnych mi skrawków to nie wynika:
  „The U.S. ambassador to Ukraine was not arrested | AP News
  apnews.com › article › fact-check-ambassador-to-ukr…
  14 paź 2022 · “BREAKING: US Special forces have arrested US Ambassador to Ukraine Bridget Ann Brink on charges of high treason,” one tweet alleged. “US Cyber …” , tj.
  „Ambasador USA na Ukrainie nie został aresztowany | Wiadomości AP
  apnews.com › artykuł › fakt-check-ambassador-to-ukr…
  14 paź 2022 · „ŁAMANIE: Amerykańskie siły specjalne aresztowały ambasador USA na Ukrainie Bridget Ann Brink pod zarzutem zdrady stanu” – głosił jeden z tweetów. „Amerykański Cyber…”

  Ktoś ją widział żywą po 14 paździe.22.?

  A przy okazji; rokowania „Biden’a” bardzo krótkie ! Bo te tajne papiery w garażu to lipa, żeby w jej cieniu niewidoczne stały się miliardy dla U, a bardziej: przez U dla samyx siebie demokratów… A ponieważ Kamala nie może zastąpić, gdyż jej rodzice nie są obywatelami USA – padnie na tę z Senatu bodaj… Lecz nie wiem na pewno (czy ona żyje, czy jak Biden)

 22. osoba prywatna said

  Google usunelo już część wyszukiwań o szkodliwości chityny ,teraz same pozytywy wyskakują 🐛🦗🪳🤮
  https://dakowski.pl/austria-owady-zawieraja-struktury-uczulajace-ktore-moga-wywolac-alergie-az-do-wstrzasu-anafilaktycznego-ostrzezenie-przez-pokarmami-z-owadow/

 23. osoba prywatna said

  Re 20
  Bardzo możliwe, że tak jest. Bo kot jeśli chodzi o przestrzeń jest z pewnością mniej wymagający pod tym względem niż pies.

  Polowanie na lasy. O co tu chodzi?
  https://dakowski.pl/polowanie-na-lasy-o-co-tu-chodzi/

 24. Carlos said

  Mistyfikacja chińskiego balonu szpiegowskiego
  7 lutego 2023

  Paula Craiga Robertsa

  Po mistyfikacji Russiagate, mistyfikacji Covid i mistyfikacji powstania, mamy teraz mistyfikację chińskiego balonu szpiegowskiego

  Według Waszyngtonu i kuriozalnych mediów, Chiny wysłały balon, który zdaniem Pentagonu „może” być załadowany materiałami wybuchowymi, aby szpiegował Amerykę. Jeden z najwyższych rangą generałów powiedział, że podobne balony weszły wcześniej niewykryte w przestrzeń powietrzną USA. Balon jest ogromny – 200 stóp wysokości i waży ponad kilka tysięcy funtów. Jeśli więc tak duży obiekt może niepostrzeżenie wejść w naszą przestrzeń powietrzną, czy oznacza to, że znacznie mniejsze międzykontynentalne międzykontynentalne rakiety balistyczne również mogą? https://www.rt.com/news/571066-chinese-spy-balloon-explosives/

  Zrozum, że to, co się tutaj dzieje, to celowe stworzenie incydentu w celach propagandowych, aby podsycić więcej wrogości wobec Chin i wydać więcej pieniędzy na obronę w Azji. Nie mamy malezyjskiego samolotu pasażerskiego, który można winić Chinom, ale mamy balon meteorologiczny.

  Reprezentant Jim Himes (D, Conn.) został poddany praniu mózgu podczas odprawy w Pentagonie i mówi, że amerykańscy urzędnicy „dużo się nauczą” z fragmentów „chińskiego statku szpiegowskiego”, który został zestrzelony. https://www.theepochtimes.com/well-learn-a-lot-from-downed-chinese-spy-craft-top-intelligence-democrat_5037236.html?utm_source=Goodevening&src_src=Goodevening&utm_campaign=gv-2023-02-06&src_cmp= gv-2023-02-06&utm_medium=email&est=Y7JND2vR9qWS6bv3mTwO7wQqxu9qkY7BJfSUntz5oDicE3MmqSPUhA%3D%3D

  Dwóch innych durnych członków Izby Reprezentantów, jeden republikanin, drugi demokrata, deklaruje, że zdmuchnięty z kursu balon meteorologiczny „pogwałcił amerykańską suwerenność”. https://www.theepochtimes.com/well-learn-a-lot-from-downed-chinese-spy-craft-top-intelligence-democrat_5037236.html?utm_source=Goodevening&src_src=Goodevening&utm_campaign=gv-2023-02-06&src_cmp= gv-2023-02-06&utm_medium=email&est=Y7JND2vR9qWS6bv3mTwO7wQqxu9qkY7BJfSUntz5oDicE3MmqSPUhA%3D%3D

  Chińskie wyjaśnienie jest jedynym, które ma sens:

  „To cywilny statek powietrzny wykorzystywany do badań, głównie meteorologicznych. Dotknięty przez Westerlies iz ograniczonymi możliwościami samosterowania sterowiec znacznie zboczył z zaplanowanego kursu. Strona chińska wyraża ubolewanie z powodu niezamierzonego wejścia sterowca w przestrzeń powietrzną USA z powodu nieprzewidzianego i niezamierzonego wyniku. Strona chińska będzie nadal komunikowała się ze stroną amerykańską i odpowiednio poradziła sobie z tą nieoczekiwaną sytuacją spowodowaną wiatrem i ograniczoną zdolnością sterowania”. (Tłumaczenie używa terminu „siła wyższa”, nieprzewidziane zdarzenie).

  Ale historia szpiegowska trwa. Jest to potrzebne do pogorszenia stosunków z Chinami, drugim mocarstwem nuklearnym, z którym Waszyngton robi wszystko, by się antagonizować. Należy pamiętać, że w dzisiejszych czasach szpiegostwo odbywa się za pomocą satelitów, a nie balonów pogodowych. Jeśli Chiny używają balonów do szpiegowania USA, dlaczego Chiny wysłały balon nad Kolumbię. Dlaczego Chiny szpiegują Amerykę Południową? https://www.theepochtimes.com/chinese-authorities-confirm-that-balloon-spotted-over-latin-america-is-chinese_5036552.html?utm_source=Goodevening&src_src=Goodevening&utm_campaign=gv-2023-02-06&src_cmp=gv- 2023-02-06&utm_medium=email&est=A%2Bq%2BmHT0%2Far2YCpkxGAoJhKzlU7akx%2F7ECnWns40jjR8g67O3pdYGw%3D%3D

  Kolumbijskie wojsko ustaliło, że balon nie stanowił zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego, obrony ani bezpieczeństwa lotniczego. Waszyngtonowi brakuje zdolności kolumbijskiej armii, ponieważ Waszyngton zajmuje się tworzeniem mistyfikacji.

  Spróbuj pomyśleć o czymś, o czym rząd powiedział prawdę. Zatoka Tonkińska? Rubinowy grzbiet? Waco? Bomba w Oklahomie? 9/11? Broń masowego rażenia Saddama Husajna? Użycie broni chemicznej przez Asada? Kaddafiego? Russiagate? Powstanie 6 stycznia? Covid? Covid szczepionka? Ukraina? Malezyjski samolot pasażerski? Znajdź jedną rzecz, która była prawdziwa.

  Wszystkie kłamstwa rządu, papugowane przez prostytutki, mają na celu realizację tajnych planów. Ludziom robi się pranie mózgów kłamstwami, aby zgadzali się z programami. Tak działa rząd USA. Nie ma już amerykańskich mediów. Po prostu ministerstwo indoktrynacji. Proszę tylko oficjalne narracje. Wszystko inne to dezinformacja.

 25. Peryskop said

  Raport z wczorajszego trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii:

  Raczej HAARP za kłody Erdogana pod NATO oraz kolaborację Bashira z Iranem.

 26. osoba prywatna said

  Kolejny zbieg okoliczności?

  Dzień przed trzęsieniem ziemi turecki mister spraw wewn. mówł ambasadorowi USA w Ankarze:

 27. osoba prywatna said

  Pejsaty narodowiec od marszów.
  .https://twitter.com/Korczarowski/status/1622690490406604823

 28. osoba prywatna said

  Tureckie media społecznościowe również skupiają się na dziwnym zachowaniu ptaków na krótko przed trzęsieniem ziemi

  .https://twitter.com/ann56502906/status/1622867709447880705?cxt=HHwWgoC-savlyoUtAAAA

 29. Greg said

  Trochę o podziemnych miejscach dla nich, bo przygotowują się do katastrofy.

  .https://www.youtube.com/watch?v=0IkQ7PW95fA

 30. osoba prywatna said

  Szef firmy samolotowej który chciał wprowadzić obowiązkowe szczepionki.
  .https://twitter.com/ann56502906/status/1622656531232698369?cxt=HHwWgsC9iZPh6oQtAAAA

 31. Greg said

  Do połowy wartościowe, reszta dla tutejszych płasko…..

 32. Listwa said

  @ 4 Zbigniew Kozioł said

  Ale mówiąc to powiedział prawdę:
  „istniejemy w świecie rządzonym przez stworzone zasady, zasady, podług których funkcjonuje świat, zostały w jego ocenie „ukształtowane przez unierwsalną inteligencję, a nie przez przypadek”

  Chocaż w tym już pobłądził : „Jak sądzimy, umysł Boga to kosmiczna muzyka strun wybrzmiewająca przez złożoną z 11 wymiarów nadprzestrzeń”

 33. Listwa said

  ad 27
  To tez słuszne: „Żyjemy w świecie stworzonym podług zasad przez niewyobrażalną inteligencję”
  – DNA jest najlepszym na to dowodem, owej niewyobrażalnej inteligencji.

  Biada róznym mondrakom odrzucającym Pana Boga i to co przekazał ludziom.

 34. Boydar said

  Gdyby powiedział inaczej nie byłby Japończykiem, i tak daleko dotarł, prawie jak Matka Kurka (na razie stwierdziłem że Bóg istnieje) albo jakoś tak

 35. revers said

  Zaachodnie Haarpy dzialaja w Turcji i Syrii

  https://www.bitchute.com/video/BUx3rnGMz29X/

  przynoszaszac trzesienia i zaglae naroom Syrii i Turcji.

  O dziwowo czlowieczenstwo miedzy wydawalo by sie zwasnionymi narodami bierze gore mimo akcji sztanistycznych koncernu Pfizera i wysyka z Armenii i Iranu ratownikow od katastrof laadowych.

  Na lotniskach w Turcji laaduja obok siebie zeespoly ratownicze z Iranu i Izraela.

 36. Yagiel said

  AD Revers – jeśli zaxodnie/xazarskie HAARP to zrobiły, to -skracam łańcuszek logiczny – co tam teraz ląduje przy okazji pomocy humanitarnej ? Erdogan dziękuję bodaj 50 państwom i 17 prezydentom za pomoc – co mówi wyraźnie wściekły/?/ na kogo ? Jestem podly, wiem, wszelako 10 tys zabitych i 100 tys rannych to tylko w urcji czy także w tym drugim państwie, o którym się nie mówi i nie pokazuje ? To samo trzęsienie na granicy dwóch państw – słyszał ktoś o pomocy dla tego drugiego ? Może to chodzi o… o Syrię ? Niemożliwe ! Strrrraszne państwo. NIe ma o czym pisać.

  Bo prze-ż nie ma mowy o jakichś tajnych tunelach łączących… nie-nie, w ogóle „nasz świat” Zaxodu kończy się na granicy Turcji… Czy jakoś tak, patrząc od strony Jizraela. (Żydzi wylądowali w Damaszku..czt raczej w Aleppo?)

 37. Peryskop said

  Re WT-10 125

  https://marucha.wordpress.com/2023/02/03/wolne-tematy-10-2023/#comment-1053725

  26 Pitagoras Zielonooki said, że jego mamie w wieku 80 wysiadła pamięć.

  Zbyszku, nie zablokowaleś statyn ?

  https://pracownia4.wordpress.com/2011/12/09/standardowy-lek-ktory-ma-bardzo-szkodliwy-wplyw-na-pamiec/

 38. osoba prywatna said

  Dr Lucyna Kulińska i dr Leszek Sykulski, nagranie ze spotkania w Jaworznie 6 lutego
  https://www.bitchute.com/video/LmevtQOSh1Q2/

 39. revers said

  re31, ad30

  do tego Syria ma nalozonee ciezkie sankcje przez tzw/ zehumanizowany zachod, ktrore obejmuja tez leki, sprze ratowniczy, zywnosc.

  Kogo to obchodzi z zginela pod gruzami niemal cala rozina jeej z siostr Assada.

  Najwazniejsze ze ogrodnik Borrello z Brukseli jest w ransie i obwini rosje za kolejna pomoc humanitarna dla syrii.

  z wizyty w Malii, gdzie niedawno czeszc prokaafiego z Trypolis opozycja z synem Kadafeigo na czele znalazla schronienie przed zbojeckim zachodem, z zbojeckimi wartosciami, zbojeckim prawem zachodnim.

  Borrel o Ławrowie

  Josep Borrell oskarżył Rosję i Siergieja Ławrowa o rozpowszechnianie kłamstw

  „Rosja wykorzystuje manipulację informacyjną i ingerencję jako główne narzędzie tej wojny. Ta wojna to nie tylko używanie materiałów wybuchowych, bomb, pocisków i zabijanie ludzi.

  Chodzi o świadomość ludzi, o to jak zdobyć ludzkie umysły, intelekt, zrozumienie. I widzę bardzo konkretnie, na podstawie mojego osobistego doświadczenia, że ta walka trwa.

  Minister Ławrow w tych dniach znowu objeżdża Afrykę – Mali, Erytrea – no cóż, to są dla nich łatwe kraje, ale inne nie są takie łatwe. I oni tam rozpowszechniają kłamstwa na temat tego, kto jest winien temu, co się dzieje”.

 40. Peryskop said

  Re 122 WT-10 Bezpartyjna said : Panie Peryskopie a co Pan myśli o jodzie?

  Warto wziąć pod rozwagę uwagi tu :
  https://portal.abczdrowie.pl/jezdzisz-nad-polskie-morze-by-uzupelnic-niedobory-jodu-lekarze-obalaja-powszechny-mit

  Ale także w #125, oraz to :
  https://marucha.wordpress.com/2023/01/26/transmutacja-biologiczna-skad-sie-bierze-wapn-w-jajkach/#comment-1053807

  Proszę tylko nie popadać w załamkę.
  To jedynie część mojej esencji wiedzy, zbieranej konsekwentnie przez 5 dekad.

  Pani, Marucha, Yagiel, Boydar, prof. Z.P.Listwa, dr Kozioł, czy Bardzo Piwowar – ciułaliście wiedzę Wam dostępną. Też obfitą, lecz zbieraną pod specyficznymi własnymi kątami.

  Stąd czasem nam tu zabulgoce…

  Tak czy owak raczej warto dbać o w miarę urozmaiconą dietę, lecz ze świadomością, że :

  • osłabiamy tym skuteczność bio-transmutacji – na zasadzie : nieużywany organ zanika;

  • supple są najlepsze – lecz dla producentów;

  • bo zwykle pomijany jest stan walencyjny pierwiastka, czyli wartościowość – a poprzez to zdolność do tworzenia bio-związków przydatnych organizmowi;

  • dopaść dany bio-element (lub jego suppla) potrzebny do zachowania homeostazy – połknąć, strawić, wchłonąć przez kiszki, i wrzucić do krwio-obiegu – to są tylko wstępne fazy procesu dietetycznego;

  • clou tkwi w dostarczeniu danego bio-elementu (lub jego suppla) do komórek tkanki, która go akurat potrzebuje;

  • LECZ w formie PRZYSWAJALNEJ !

  • inaczej zostanie wydalony, albo przetworzony przez enzymy na variant przyswajalnym – lecz ze sporym nakładem energii.

  Oczywiście, już samo pobieranie „skarbów kulinarnych” (czy jakichś tam suppli) może dawać korzystny efekt PLACEBO, gdy wierzymy, że połykamy to „coś” dla zdrowia.

  Jako zodiakalna Ryba stawiam na ryby !
  Prócz smaku, mam dawki witaminy D3, oraz jod.
  Wszystko w wersji przyswajalnej – chelatowanej.

  wiki fiki miki : Produktami spożywczymi o dużej zawartości jodu są ryby morskie, zwłaszcza białe (dorsz, mintaj, makrela, flądra), owoce morza, algi i rośliny rosnące na glebach o dużej zawartości jodu.

  Alga morszczyn pęcherzykowaty nie pobiera jodu z wody morskiej, lecz przeciwnie : transmituje jod z pierwiastków zawartych w słonej wodzie.

  Warto zjeść czasem sushi, bo to algi + ryba.

  Japy nie są gamonie, więc unikają mięs, a wcinają warzywa, ryby, i inne co morskie. Co ciekawe na ich stołach zawsze dyżurują trzy słoiczki : sól, pieprz i ajinomoto – czyli umami, czyli glutaminian sodu, czyli pozbawiony własnego smaku polepszacz innych smaków. Wcinają to i dożywają późnej starości – zazwyczaj w zdrowiu.

  Warto czasem pokruszyć skorupkę jajka i chapnąć, bo to jest NAJLEPIEJ BIO-PRZYSWAJALNA FORMA WAPNIA.

  Zdrowia życzę Pani Bezpartyjno, i pogody ducha !

 41. Ad. 24

  Balonu radar nie wykrył, bo wiązka się nie odbiła od powierzchni. 🙂 Po prostu przeszła na wylot. Jednak, że radar nie wykrył tego, co podwieszone było… Może zbyt małe było?

 42. revers said

  a wszystko po to byc sluga ua, xua nie dawna KORONA, i szczycic sie serwelializmem

  Michalkiewicz wyjaśnia, że Polska poprzez zawarcie umowy z Ukrainą stała się ‚sługami tego narodu’

  Stanisław Michalkiewicz opisał podstawy, na których odbywa się pomoc dla Ukrainy. W opinii publicysty, nie jest to dobra wiadomość dla Polaków i „ktoś powinien się tym zająć”.

  Michalkiewicz wskazał, że…

  https://legaartis.pl/blog/2023/02/07/michalkiewicz-wyjasnia-ze-polska-poprzez-zawarcie-umowy-z-ukraina-stala-sie-slugami-tego-narodu/

 43. Czaruś said

  Proszę posłuchać tego: https://www.youtube.com/watch?v=hG80pPZkeFM (sprzed 10 miesięcy!).

 44. ojojoj said

  NOBODY’S SAFE UNTIL GATES IS BEHIND BARS.

  .https://www.bitchute.com/video/ga4Q1stCl2a3/

 45. Peryskop said

  7.02.2023 Musisz to wiedzieć (1596) Dziennikarze mają tropić polityków, a nie ich chronić jako psy systemu
  .https://youtu.be/jG7mT3d_2r4

  7.02.2023 Musisz to wiedzieć (1597)
  „Nie bójta się bumby atomowej, bumba nic wam nie zrobi”
  .https://youtu.be/ZrUbeZKkNdc

 46. CBA said

  re 25 Raczej HAARP za kłody Erdogana pod NATO oraz kolaborację Bashira z Iranem.””…Proponuję wpisać..USGS.GOV I ZOBACZYĆ ILE TRZĘSIEN KAŻDEGO DNIA NA ŚWIECIE……I NIE PISAĆ GŁUPOT..!! W ASZCHABADZIE…1948 potężne trz. zginęło ponad 100 tys. ludzi.!!

 47. Yagiel said

  Zgadzam si e z Revers@41/z Michalkiewiczem – JeszczePolska/JP to sługa narodu „Sługi narodu” /to tytuł seriału za kasę Kołomojskiego/, gdzie owa nie o Narodzie Ukrainy, tylko o Narodzie Xazarówm więc mówiąc po prostu:
  ta wojenka jest rozpaczliwą próbą XazarMafii/XM utrzymać się ponad państwami jako „oko znad piramidy”
  JP zostanie na tyle zużyta/wyssana, na ile XM uzna to za konieczne; nie ma we włądzach JP, ani przy Wiejskiej ani przy Miejskiej, nikogo, kto nie jest sługą xazarów/XM – na ile więc JP zostanie wyssana z uzbrojenia, bogactw i krwi
  na skutek uprzedniego wyssania z roz-UM’u
  to trudno powiedzieć komuś, kto nie jest xazarkiem-władzką w JP ani tym bardziej Xazarem nad-państwkowym…
  PRL po II Światowej nie była bytem samodzielnym – II RzPlita po I Światowej nie była bytem samodzielnym – pod hymnem „Jeszcze Polska” nie może być bytem samodzielnym mental-politycznie…
  Czy zatem Nasz los jest skończony/przesądzony ? Matki Boskiej/THEOTOKOS by spytać
  dlatego
  proponuję tu felieton z DIEŃ TB wygłoszony na koniec 22. lecz o przyszłości w 23: Trzecia Zapowiedź/Tajemnica Fatimska
  o tym, że Rosja stanie się ocalicielką Ludzkości/Ziemi.
  .https://www.youtube.com/watch?v=qbdjjHlMEh8
  nie będę streszczał felietonu, tj. czegoś w rodzaju Orędzia Kremlowskiego UURBI ET ORBI
  chcę wyłącznie zwrócić uwagę na wskazany podmiot: Rosja !
  Matka Boska ogłosiła mw Portugalji wieść tę w maju 1917 r. – zanim Rosja upadła w masakrę bolszewicką
  Matka Boska to ogłosila dzieciom katolickim – reszcie pomachała Słońcem
  papa katolicki JP 2 pół roku przed rozpadem CCCP odprawił Poświęcenie Rosji, nie CCCP, tzn.
  Watykan wydał zgodę na rozbiór CCCP w celu odrodzenia się Rosji – przez straty i cierpienia własne (ale i drugich)
  po 31 latach przypomina to felietonista kremlowski na Dień TB, tj.
  Kreml przyjął poświęcenie papieskie z Watykanu ? by dokonało się… ?
  Ton tego felietonu/orędzia wydaje się ponad-religijny w sensie instytucji Kościoła i Cerkwi – oby zgodnych w tym

  Co/ś do tego doać ? Może to… dosłuchać do końca felietonu/orędzia.
  I ufać, że Rosja ocali każdego chcącego ocalenia. Lecz człowieka każdego – nie państwa czy państwka każdego: straty i cierpienia musiały i muszą być. Jeśli Rosja z ciepień z śmierci-niemal odrodziła się, może nawet z martwych wstała
  to przcie po to, by ocalać
  lecz nie politycznie – wiarą.
  A to nie pasuje Xazarom
  a to ix, jako Mafię nad-państw., wyklucza…
  lecz leczyć się może, zmartwychciałjakJPwstać może każda dusza
  tak w Rosji, jak w JP – jeśli chce

  To tyle na dzień i rok dobry 😉 od Dień TB

 48. osoba prywatna said

  B. dobry artykuł.
  https://zorard.wordpress.com/2023/02/07/refleksje-na-rocznice-rozpoczecia-wojny-na-ukrainie/

 49. Yagiel said

  Przepraszam, zapomniałem podać, kto to ten felietonista/orędownik: Aleksandr Artamonow…
  na czym to mu przerwano ?

 50. CBA said

  /?/ Wytłumaczenie jest proste. Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii nie zostało „zaplanowane” przez złowrogie elity. Wynika z przyczyn naturalnych – ruchów tektonicznych ziemi.

  „Źródło wstrząsów zlokalizowane było na głębokości 20 km (wg EMSC). Trzęsienie ziemi było skutkiem rozładowania naprężeń powstałych na styku Platformy Arabskiej i Anatolijskiej na Uskoku Wschodnioanatolijskim” – podkreśla Państwowy Instytut Geologiczny w komunikacie.
  RADZĘ POCZYTAĆ PROF. KSIĄŻKIEWICZA „WULKANY I TRZĘSIENIA ZIEMI”.!!
  PS Trzęsienie ziemi w Turcji. Czym jest HAARP?

  Placówka badawcza High-frequency Active Auroral Research Program (HAARP) często bywa elementem dezinformacyjnych treści. HAARP nie może wpływać na trzęsienia ziemi, ponieważ skupia się na badaniu procesów, które zachodzą w atmosferze naszej planety. Program jest prowadzony przez Uniwersytet Alaska w Fairbanks.

 51. revers said

  o to walczylismy, by obalic flache w magdalence i wprowddzic gendrowa kumune

  W Oklahomie aktywiści transgenderowi przypuścili szturm na miejscową legislaturę, aby zapobiec uchwaleniu ustawy zakazującej zmiany płci poniżej 18 roku życia i zakazującej nauczycielom potajemnego promowania zmiany płci u uczniów.

  🧔♀ Nazwijcie mnie bigotem, ale nie chciałbym, żeby ta partia znalazła się w pobliżu dzieci💥

  za boleslawem wwielkim.

 52. Yagiel said

  (o! widzę, Dień TB pod specjalnym baczeniem)
  Optymistyczna niespodzianka od „Ukrainca w polsce”:

  80 czy 85 % mieszkańców JP opowiedziało sie przeciw likwidacji gotówki ! Co jeszcze ciekawsze ten „Ukrainiec w Polsce” mówił o tym ze zrozumieniem a nawet z aprobatą/pochwałą ! No-no…
  Jakiś czas go nie słuchałem – może coś mu się odmieniło ? No i może wzrasta zawrtość myślenia w głowach mieszkańców JP – kto wie ? (na Wolumenie kupno-sprzedaż tylko za gotówkę 🙂 no!)

 53. osoba prywatna said

 54. Yagiel said

  AD/do CBA@50 – pisze pan z takim przekonaniem… 2 dni temu czytałem wieści: była w nich głębokość 2 km
  kompletnie nienaturalna – od pana jest wieść o glębo. 20 km; pewnie ktoś w śmendiach coś pomylił…
  Co nie zmienia faktu, że Turcji oraz Syrii dostało sie trzęsieniem – a teraz i powodzią – akurat w momencie, gdy wydostawała się z finanse-kryzysu zmajstrowanego przez Jizrael & Co.; a wydostawałą się np. dzięki współpracy gospodarczo-finansowej z Rosją no i zarazem z BRICS ! te okoliczności oraz ogólniejsza hipoteza, że od 40 lat co najmniej spada % zdarzeń rzeczywiście naturalnych wśród katastrof klimatycznych i geologicznych – wzrasta bowiem % katastrof naturlanych przez Xazarów – niektórzy mówią naturlanych=rukatwornyz…

  Lecz najbardziej dziwne jest, że ABC używa argumentu/?/, że HAARP jest cacy, bo prowadzony przez Universytet Alaska – no mojiściewy ! Może jeszcze pod patronatem Fauci czy innego Schwab’a ?

  Nie neguję, że trzęsienie ziemi ww. mogło być rzeczywiście naturalne, a nie naturlane – tylko niech by pan był łaskaw darować sobie argumenty t. Universytet Alaska – hm ? Może już prędzej na Univerwytet Warszawski czy inną WAT… Gdyż nie jest prawdą, że skrót WAT oznacza: Wojskowa Akademia Tektoniczna, ależskąd! a MZ zajmuje się rzeczywiście zdrowieniem ludzi – to działoby się akurat przy nieistnieniu MZ/zabijania/ a tym bardziej WHO ! Zdrowiem się zajmuje ministerstwo w sensie likwidacji zdrowia: oczywiście po mału, po składkach – ale przed rentami/eeryturami… Ministerstwa Obrony/Defense zajmują się głównie wymyślaniem wrogów i atakowaniem ich daleko od własnych terytoriów/granic; zaś ME/eeeedukacji/ pilnują, by tok obowiązku szkolnego służył postępującemu ogłupianiu młodzieży zatruwanej przez MZZZ szczypami; a kogo nie zabiją ani zatrują na autystyków, tych pakują do woja…
  Do woja marsz, do wo-o-ja !
  A ty nie płacz, miła, go-o-ja…
  Tu walczaków na mięczaków
  wdzięków twych niewartych
  zrobi-my !

  podpisano:
  Eugenik Xazarski, herbu Zielona Jemioła Aj-Waj !!!

 55. Peryskop said

  Re 46 ListwaCBA+400+ said : … Proponuję wpisać..USGS.GOV I ZOBACZYĆ ILE TRZĘSIEN KAŻDEGO DNIA NA ŚWIECIE……I NIE PISAĆ GŁUPOT

  Zbyszku, proponuję, żebyś „wiedzę” choćby nt preparaten mRNA poczerpał sobie też z US.GOV.

  I pokazał w Gojówce swe znaleziska.

 56. wewewe said

  Znalezione:

  Ann, wpisz w google pfizer od tyłu i będziesz miała odpowiedź. Rezifp z tłumaczenia hebrajskiego, wymawia się jak Resheph, czyli Bóg plag, przypadek?.
  Pfizer=Resheph
  Moderna= mode rna
  Comirnaty= anagram myocartin (myocardin)
  Biontech= bio nano technologia…

  .https://twitter.com/GiorgioGregor/status/1622951251095826433

 57. revers said

  Geolog Frank Hoogerbets twituje 2 lutego b.r. ze juz za 3 dni , miezy 4-6 lutego wystapi duze ca 7.5 M trzesienie ziemi na terenie Turcji, Syrii.

  https://www.msn.com/en-us/news/world/who-is-frank-hoogerbeets-scientific-evidence-behind-the-prediction-of-earthquakes-in-turkey-and-syria/ar-AA17cur6

  Skaad to wiedzial lub pomogl ustawic haarp?

 58. revers said

  🇦Norweski pakiet pomocy dla Ukrainy. Premier Morawiecki: „Tak buduje się europejską solidarność”

  -„Gdy jako jeden z pierwszych mówiłem o koncepcji windfall tax uznano to za herezję, dziś Norwegia przeznacza nadmiarowe zyski z handlu gazem i ropą na pomoc Ukrainie; tak buduje się europejską solidarność” – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

  Premier Norwegii Jonas Gahr Store zapowiedział nowy pięcioletni pakiet pomocy dla Ukrainy na zakup broni oraz pomoc cywilom o wartości 75 mld koron (ok. 6,7 mld euro). Pieniądze mają pochodzić ze sprzedaży gazu i ropy.

  -Od 2023 roku w ciągu pięciu lat każdego roku Ukraina ma otrzymywać 15 mld koron (1,3 mld euro).

  komentarz w kanale telegramu pod postem

  „Nadmiarowe zyski??? Co to za nowomowa? Wszystko co wypracują banki ponad kosztami są nadmiarowymi zyskami. Oddajcie to ludziom a nie bandytom.”

  p.s.Jakos nadmiarowe zyski banksterow i big vipow pasuja do nadmiarowych zgonow.

 59. Marucha said

  Re 57:
  Przewidywanie trzęsień ziemi jest możliwe, acz – o ile wiem – nie daje stuprocentowej pewności.

  Wiele zwierząt też jest w stanie je przewidzieć: pisarz grecki, ale żyjący w Italii, Elian (175-ok. 235 r. n.e.) w dziele O właściwościach zwierząt pisał: Psy, woły, świnie, kozy, węże i inne zwierzęta potrafią przewidzieć nadchodzącą klęskę głodu. One pierwsze wyczuwają zbliżającą się zarazę, albo trzęsienie ziemi…

 60. CBA said

  re 55 Skaad to wiedzial””….z psiej dupy.!! Geologia tak poszła do przodu, że…male pojęcie o tym mamy…i potem piszemy takie dyrdymały.!! Są spece od tych spraw, są inst. bad. b. dobrze wyposażone i zajmujące się przede wszystkim wulkanami i trzęsieniami ziemi../naturalnie nie tylko ich przewidywaniem/.!! Byłem na Etnie niezbyt daleko od krateru..od tej pory były chyba 2/3 wybuchy; geolodzy tam są w stanie określić możliwość wybuchu in spe.

 61. CBA said

  re 60 Re 57:
  Przewidywanie trzęsień ziemi jest możliwe, acz – o ile wiem – nie daje stuprocentowej pewności. P. Marucha, naturalnie…Ale określenie /daty ha ha/ to takie wróżenie trochę z fusów. Ale, ale zależy to od wielu czynników. Oni też mogą się myli; a natura często nieobliczalna. ps Módlmy się tylko za Yellowstone…niech tak zostanie jak jest, bo…kataklizm na cały prawie świat. NIE MA DNIA, ABY W KALIFORNII NIE BYŁO TRZĘSIEŃ /sprawdzam/.!!

  ————
  Te daty to co najwyżej kilka dni do przodu,
  Admin

 62. Listwa said

  @ 25 Peryskop said

  Ukraina nie dysponuje takimi nagraniami a tyle mówią i okrótnych bombardowaniach miast przez Rosję .

 63. CBA said

  /?/ Naukowcom rosyjskim należy wierzyć; info z mag. popularnonaukowego . „Wewnątrz naszej planety rośnie tzw. czarna dziura, a przyczyną jest..uruchomienie Wlk. Zderzacza Hadronów na granicy Szwajcarii i Francji. Naukowcy przewidują, że Ziemię czeka wielki wybuch, który spowoduje wypływ na powierzchnię i zagładę ludzkości. ps Możemy być pewni; we wnętrzu Ziemi ciągle coś dzieje. /mam na myśli jądro i nie tylko/.

 64. Listwa said

  okrutnych

 65. Peryskop said

  … okrutnych jak HAARP

  Bodaj w celu zastraszenia wrogów USA –
  zatrważającymi możliwościami technologii HAARP chwalił się publicznie chazAryjczyk

  William Sebastian Cohen (ur. 28.01.1940) – amerykański polityk, działacz liberalnego skrzydła Partii Republikańskiej, który w latach 1979–1997 pełnił urząd senatora ze stanu Maine, a następnie (1997–2001) sekretarza obrony w administracji prezydenta, demokraty Billa Clintona.

  On już wiedział :

  HAARP (ang. High Frequency Active Auroral Research Program) – program wojskowych badań naukowych prowadzonych wspólnie przez US Air Force, US Navy i DARPA oraz budowany przez BAE Systems – wielonarodowy koncern przemysłu zbrojeniowego i lotniczego, powstały 30.11.1999 z połączenia British Aerospace (BAe) i Marconi Electronic Systems (MES) (część zbrojeniowa General Electric Company plc).

  Główne centrum badawcze HAARP ?znajduje się? niedaleko miejscowości Gakona na Alasce. W projekcie bierze udział kilka mniejszych ośrodków w Platteville, w stanie Kolorado, Fairbanks na Alasce oraz Obserwatorium Arecibo w Portoryko.

  Budowa stacji rozpoczęła się w 1993. Pierwszy obiekt funkcjonalny został ukończony zimą 1994.

  Zestaw nadawczy składa się z 180 elementów antenowych (ustawionych w układzie prostokątnym w 12 rzędach po 15 kolumn) o mocy netto emitowanego promieniowania 3,6 MW i efektywnej mocy ERP około 575 MW. Częstotliwość nadawania jest wybierana w zakresie od 2,7 do 10 MHz.

  W 2005 naukowcy pracujący w HAARP opublikowali informację o wytworzeniu sztucznej zorzy polarnej za pomocą silnych, zogniskowanych fal radiowych wysokiej częstotliwości.

  Bajki o zorzach to tylko przykrywka.
  Widziałem to na północy Szwecji w 1995. Obecnie zorze wyświetlają też nad Anglią.

  Prototyp w Gakona już nie istnieje, za to uruchomiono wiele usprawnionych instalacji, są także mobilne na statkach.

  HAARPy służą do poszukiwań złóż, do wzbudzania trzęsień ziemi w dowolnym miejscu, do osuwania zboczy oraz wałów przeciwpowodziowych, robienia zapadlin, oraz do modyfikacji klimatu – pod Gretkę.

  Prawdopodobnie też do sterowania lokalnie naszymi nastrojami en masse.

  Wystarczają zespoły anten fazowych, jonosfera, satelity do korygowania kierunku oraz lokalne sensory (bodaj już zastąpione czujnikami na satelitach).

  Chińczycy i Rosjanie mają swoje HAARPy.

  Rosjanie są niezłymi strategami, dlatego można domniemywać, że tak nietypowo zaproponowaną lokalizacją Igrzysk Zimowych wciągnęli przeciwników w pułapkę.
  Pierwsza Klimatyczna Wojna Światowa właściwie zaczęła się w roku 2007, kiedy Prezydent Rosji Władymir Putin (1952-) podjął się zorganizować XXII Zimową Olimpiadę w Sochi 7÷23.02.2014

  – PIERWSZĄ W HISTORII ROZGRYWANĄ W REJONIE O KLIMACIE SUB-TROPIKALNYM !

  https://marucha.wordpress.com/2018/01/06/trwa-wojna-pogodowa-to-rosja-zeslala-nad-usa-sroga-zime/#comment-726875

  O genezie broni klimatycznej tamże w #34.

  Jako Klops gdy Marucha blokuje Peryskopa.

 66. osoba prywatna said

  Lekcja
  https://bb-i.blog/2023/02/06/lekcja/

 67. revers said

  https://www.mediafire.com/file/8dsl4wf6cntwnwg/ptakiturcjaprzedkataklizmem.mp4/file
  [video src="https://www.mediafire.com/file/8dsl4wf6cntwnwg/ptakiturcjaprzedkataklizmem.mp4" /]

  Faktycznie ptaki byly niespokojne tuz przed kataklizmem jak w video wyzej

  Ale nadal brakuje informacji o 50 glowicch atomowych w bazie NATO Incirlik bedaca w zasiegu epicentrum trzesienia Ziemii.

  https://www.military.com/daily-news/2023/02/06/us-reports-no-injuries-incirlik-air-base-after-massive-earthquake-turkey.html

 68. Greg said

  Straszne i zarazem wzruszające.

  .https://www.youtube.com/watch?v=YeSMbLpwC6Y

 69. bardzo said

  Ad 40: Panie Perry – Firma Ajinmoto produkuje nie tyle glutaminian, ile inozyniany, które też wykazują smak umami. Skorupki jajek trzeba dokładnie umyć, aby usunąć resztki białka i wygotować aby pozbyć się mikroorganizmów, zwłaszcza proteolitycznych. Po wysuszeniu trzeba je zmlić (nie znam poprawnej formy tej ekspresji) na pyłek, aby nie powodowały wrażenia piaszczystości w potrawach.

  Suplementy trzeba stosować mądrze, np. witamina C przyswaja się w ilości około 40 mg jednorazowo, niezależnie od dawki. Warto zauważyć, że witamina C syntetyczna jest efektywniejsza (i tańsza) niż tzw. naturalna z cytrusów. W obecnych czasach ogólnodostępna żywność może okazać się niepewnym źródłem mikroelementów. Piwo zawiera witaminę C dodawaną jako przeciwutleniacz, ale nie można traktować piwa jako źróódła biologicznie aktywnej witaminy C.

  Pytanie być może retoryczne: Czemu etykietka tranu nie podaje informacji o witaminach? W czasach naszej młodości tran podawano głównie jako źródło witaminy D.

 70. osoba prywatna said

  BANDERA -UKRAINSKI BOHATER

  .https://www.youtube.com/watch?v=3mX4wr8h0lM

 71. matirani said

  Adrianie, a który rekomendujesz i dlaczego? ( https://marucha.wordpress.com/2023/02/03/wolne-tematy-10-2023/#comment-1053948 )
  M

 72. Listwa said

  @65 Peryskop

  „HAARPy służą do poszukiwań złóż, do wzbudzania trzęsień ziemi w dowolnym miejscu, do osuwania zboczy oraz wałów przeciwpowodziowych, robienia zapadlin”
  – może jeszcze do robienia Peryskopów z bambusa?

 73. Listwa said

  ad 72 poszukianiom złóż służą …. trzęsienia ziemi.

 74. lewarek.pl said

  Chrześcijanin w zwierciadle duszy żyda. Obraz niewiernych w Talmudzie
  https://www.bibula.com/?p=138776
  Długie. Ciekawe.

 75. lewarek.pl said

  Od 1 września 2023 roku wszystkie święta nieruchome w Kościele Greckokatolickim na Ukrainie będą obchodzone zgodnie z kalendarzem gregoriańskim, tak jak w Kościele Rzymskokatolickim. Grekokatolicy na Ukrainie będą zatem obchodzić Boże Narodzenie 25 grudnia, uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia, uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca, wspomnienie Św. Mikołaja 6 grudnia, a święto Opieki Najświętszej Bogurodzicy (Pokrowy) – 1 października.
  Jednocześnie, Wielkanoc i wszystkie związane z nią święta będą obchodzone jak wcześniej, według starego systemu.
  https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainski-kosciol-greckokatolicki-przechodzi-na-kalendarz-gregorianski/

 76. osoba prywatna said

  Polski geniusz „okradziony” przez Google i Microsoft. Nie zarobił ani grosza na swoim pomyśle
  .https://www.youtube.com/watch?v=jopRSglvh4Q

 77. scyzoryk said

  @72 Listwa
  >może jeszcze do robienia Peryskopów z bambusa?
  Raczej do strugania listew.

 78. Adrian said

  Współcześni ludzie są bardzo uzależnieni od elektryczności, pomimo jej kosztów i negatywnego wpływu jej wytwarzania na środowisko.

  Ale co by było, gdyby elektryczność była dostępna dla wszystkich, a jej wytwarzanie było znacznie łatwiejsze? Szwajcarska wioska Linden ma znacznie więcej szczęścia niż większość ludzi, elektryczność jest dla nich łatwiej dostępna, a wytwarzanie energii łatwiejsze. Od ponad 40 lat żyją z generatora stworzonego przez Paula Baumana. Składa się z dysków, które obracają się za pomocą sił oddziaływania elektrostatycznego. Pionierskie urządzenie nie zyskało powszechnej popularności, ku uciesze firm produkujących prąd konserwatywnymi metodami.

  Podobno do wyczerpania zasobów planety dowiemy się o takich wynalazkach tylko przypadkowo iz dużym opóźnieniem.

 79. CBA said

  re 61…no i geofizycy też chyba mają udział w tych badaniach ?!

 80. CBA said

  /?/ Niemcy napisali na port. „Polen will noch mehr: Jetzt auch Kampfjets für Kiew – plus Reparationen”” …i tak dalej i tak dalej. Ja…odpisałem im…
  Polen will“ Nicht Polen, nur diejenigen, die hinter seinem Ruecken stehen u.dieses Eis „drehen“. So ist es richtig. Amen. I dali to..!!

 81. norbi said

 82. Maverick said

  Łapanki na ulicach Oddesy wyłapują Naziści Rosjan, Węgrów i Polaków aby za nich ginęli.

 83. Greg said

  Apokaliptyczna synchronizacja, znów przewijają się cyfry 9/11, proroków przybywa, czas przyspieszył, i ta Turcja/Syria & Watykan !

  .https://www.youtube.com/watch?v=eT6Jp4JX4qQ

 84. Głos Prawdy said

  Przerażające kostiumy i istny szał na 65. ceremonii Grammy

  5 lutego 2023 roku w Los Angelesie odbyła się coroczna 65-a ceremonia wręczenia premii „Grammy”. Tego roku głównym triumfatorem została Beyoncé, która otrzymała od razu cztery statuetki i tytuł samej utytułowanej wykonawczyni w historii premii. Oprócz jej na sali byli obecne światowi gwiazdorzy i gwiazdy Hollywoodu. Nic dziwnego, że wydarzenie takiej skali przepełnione było słynną symboliką.. Uczestnicy ceremonii otwarcie oddawali daninę swojemu rogatemu gospodarzowi, a ich stroje więcej przypominały kostiumy dla Halloween.

 85. Głos Prawdy said

  te diaboliczne ceremonii iluminatów po całym świecie, które wykonują na zlecenie tak zwane gwiazdy, właśnie przyciągają na ludzkość zagładę na niewidzialna dotąd skalę. A gdzie nie ma Chrystusa i Maryi -tam jest Boża Sprawiedliwość. Sądzę, że liczba tych, którzy zginęli w Turcji będzie większą od 15 -20 tyś. Już jest 9 tysięcy.

 86. NyndrO said

  https://www.terazmuzyka.pl/polly-samson-poslala-ostra-wiazke-rogerowi-watersowi-reakcja-gilmoura-mowi-wszystko/?fbclid=IwAR0xSEwnuyR410Gb-HW3cmb0BFj9yZBoV-F2Jlf337l06D92ERwZIF8a7_U

 87. Greg said

  Już jest 11000 tys. zabitych, Turcja & Syria.

 88. Listwa said

  @ 77 Scyzoryk said

  Jak jesteś taki Scyzoryk to wystrugaj sobie Haarpa.
  Może nawet wywołasz trzęsienie ziemi albo nawet własne osuwisko.

  Tylko nie wymagaj wiary w bzdury.

 89. Greg said

  Noo……tego nie komentuję !

  .https://www.youtube.com/watch?v=TaXG1H9JIeQ

 90. NICK said

  Fuku coś tam.
  WTC.
  „Trzęsienie”… .
  [pomniejsze straty; program+]

  Ludzie się nie liczą.
  Chyba, że 8 milionów… .

  Nie.
  Nie we Polsce.
  Ogółem.
  Zostanie.
  Dali wam!
  Nadzieję, że.
  Będziecie „wybranymi”.
  Że TY będziesz we gronie 0,5 mld „szczęśliwców”.

  Modlić się.
  Wam należy.

  P.S.
  Nanorurko.
  Tak jak pisałem.
  1/10.
  Dobrze oceniasz.

 91. NICK said

  Nie lubię gostków, którzy bezpodstawnie i bez logiki, chociażby, deprecjonują Gospodarza, Grega, Listwę, Lubelaka… i innych.
  Tutejszych.

  Przepraszam za pominięcie innych, nie mniej zacnych.

  Wspomnę jeszcze dwoje.

  Lily.
  Nauczyłaś mnie wiele. Dziękuję.

  KrzysztofieM.
  Zawsze bywaj. Esencjo.

 92. NICK said

  Aaa.
  Przepraszam.
  +
  Kozioł rogaty.
  Choć za.
  Bardzo.
  Szaty.
  I Bardzo dobrze.
  Bywaj Matriani.
  Celuj dobrze.

  P.S. Jak już ‚wchodzę’ to nie mogę się oprzeć.

 93. NICK said

  W Polsce.
  Ceny cukru, węgla, benzyny, gazu, energii elektrycznej… .
  Sztucznie były zawyżone.
  Kto skorzystał?

 94. revers said

  Roger Waters w ONZ

  Jeden z założycieli brytyjskiej grupy Pink Floyd, Roger Waters, wezwał na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ do natychmiastowego zawieszenia broni na Ukrainie

  „Nie wychowaliśmy naszych córek i synów, by byli mięsem armatnim dla waszych dział. Naszym zdaniem jedynym rozsądnym kierunkiem działania jest dziś natychmiastowe zawieszenie broni na Ukrainie. Bez żadnych „jeśli”, bez „ale” – powiedział.

  „Prezydencie Biden, prezydencie Putin, prezydencie Selensky, Stany Zjednoczone, NATO, Rosja, Unia Europejska, wszyscy, proszę o zmianę kursu teraz, wynegocjujcie zawieszenie broni na Ukrainie dzisiaj” – dodał Waters.

  Przed palacami w Anglii

  Boris Johnson próbuje zbliżyć się do Zeleńskiego przez tłum pod Pałacem Westminsterskim, gdzie ukraiński prezydent przybył z Sunakiem.

  To tutaj Zelenski ma się spotkać z brytyjskim królem Karolem III

  -Takiej żenady Anglia nie doświadczyła od dawna. Оd czasów jedynie księżniczki Di, która od czasu do czasu łamała protokół.

  Dla Anglików tradycje są bardzo ważne.
  Protokół ubioru podczas wizyty u króla jest przepisany od wieków.

  A teraz świat zobaczył tę matową, zieloną ropuchę.

  I Anglicy to przełknęli?

  i samoloty bojowe przelknaa.

 95. NICK said

  „Dla Anglików tradycje są bardzo ważne.”
  By wyssać inne Narody.

 96. Yagiel said

  Łuna jest Złota i niska: w 9/10 pełni, bo jakby przygnieciona z góry poduchą … Jej śmiech nad Wisłą już nieco rozmazany za galęziami-pazurami zimowych Drzew… Niska i Złota jest.

  Kiedy zajrzałem i oglądnąłem tę Polkę, która przelicza wszystko dzianie się na 9/11 i APOKALIPSIS – zobaczyłem z boku w kolumnie propozycji Żyrinowskiego bodaj z 2018 r. W studio sołowiowa na żywo, mając za sąsiada Yakoba Kedmi, wygłosiłanalizę/projekcję przyszłości Iranu i Turcji ze względu na interesy Rosji i ewent. wielu milionów uciekinierów wojennych – bo angloSaksy/Xazaria dla mnie/ zrobią Wielką Wojne na Bliskim Wsch.
  .https://www.youtube.com/watch?v=VlgEuQqjzIA
  Wygląda na to,
  że Żyrinowski bardzo wiedział, o czym mówi – mina Kedmi świadczy o tym wyszie słow.
  w skrócie/ANALOGII: AngloSaxy/Xazaria miesza na Bliskim Wscho. dla dobra Jizraela, ale to się skończy wojną – co jest powtórką Sparty wobec HELLADY II z Atenami na czele…
  Maoa, którą pokazał Żyrinowski – zdaje się jego własna koncepcja – warta jest stop-klatki…
  Ostatki Turcji i Iranu wejdą w Rosję, a Kurdystan odrodzi się , jak RzPlita, tyle że z 4 części.

  Żyrinowski to wielce wybitna postać – ta Polka od 9/11 wydaje się skromna a zorientowana – co mówi, przeraża. a mówi to samo, co Jackowski, tylko wiecej – co mówiłą ponoć przed nim i w komentarzach spór, czy on z niej ściąga/ł – ?
  Te dwie osoby aż nie wydaje się o-sobami a współ-sobą ! Włąściwie to z Żyrinowskim – trójkąt.
  Aż mi wstyd, że taki mało w GEO-METRII oblatany jestem 😦
  dałem linkę do Ż ?

  dwa fakty od Ż: za imp. Brytyj. 300 milionami Hindusów zarządzało ilu AngloSasów/Xazarów ? Uwaga: 900 ! żyr. to powtórzył, jak powtarza się DIVIDE ET IMPERA, a właściwie DIS-PUTA ET IMPERA ! DIS-PUTA w sensie DIS-CORDIA
  a drugi fakt: ten XXI-wieczny scenariusz dla Bliskiegi Wschodu rozpisali XazarMafia 150 lat temu… Ciut się przez ten czas działo i zmieniło, znaczy bardzo wiele się zmieniało – żeby nic nie zmieniło się dla Cofl/XazaMafii…

  Trudno mi nie docenić czy nie lubić Żyrinowskiego; Żyda z pasją wskazującego swych i Rosji największych wrogów:
  AngloSaxów/Xazarów – bo on wybrał Rosję znaczy CCCP, znaczy Rosję czy jak ją tam Żydzi nazywają… ?
  Kto by to mógł być polskim Żyrinowskim ?

 97. Greg said

  Cześć Nick-u !
  Nie mam siły już tu pisać, руки опускаются !!!

 98. NICK said

  Dyrygent.
  Kolejny.
  https://www.bing.com/videos/search?q=dyrygent+rieu&docid=608021164732792398&mid=D687CDD9173E919DE3C9D687CDD9173E919DE3C9&view=detail&FORM=VIRE

 99. NICK said

  Greg.
  Ostrzegałem.

  APEL.
  Gospodarzu.
  Ty wiesz.

  To jest APEL.
  Kolejny.

  Po tym?
  Zasłona spadnie jak we teatrze.
  Lalek.
  Bravo! Bravo!

  NIE.
  Idziemy spać we błogostanie.
  NIE.

  Do lucyfera!!!
  Ale już.

  Ja tam nie chcę… .

 100. Greg said

  ,,Kto by to mógł być polskim Żyrinowskim ?”
  Każdy, który pisze w gajówce jest Żyrinowskim ! ?

 101. Yagiel said

  AMERYKANIE WYSADZILI NORD STREAM I II !
  Taki tytuł na der,wp.pl ?? Łoj, was is das ? Czyżby Niemcy postanowili pokłócić się z Biden’USA ?
  .https://wiadomosci.wp.pl/media-to-sluzby-usa-wysadzily-gazociagi-nord-stream-na-baltyku-6864389453876064a
  ale uwaga:
  „To służby USA wysadziły gazociągi Nord Stream na dnie Morza Bałtyckiego – twierdzi dziennikarz śledczy Seymour Hersh. Jego słowa cytuje „The Times”. ” Aha więc ! Rebe Hersh postanowił pokłócić się z Biden’USA, a Niemcy przyklasnęli i wypuścili tę płotkę w bagienku JeszczePolska…
  Pytanie zatem: w czyjim imieniu rebe Hersh – ? Zapewne CofL. But WHY ? O co common ?
  Nie mi to wiedzieć… Wspomnę jeno, że inny xazarek, znany nam jako Radek Sikorski natychmiast podziękował USA !
  Znaczy Xazarzy już drugi raz wskazują na USA ? Ależ nawet trzeci ! Bo-ć przeurocza Lizz Tras nawet 10 sek nie wytrzymała, gdy od Xazarów cynki dostała…
  Oj, coś bardzo się Xaza starają:
  na sprawców USA wyznaczają !
  No bo jeśli nie na USA – ?
  padłoby na Xazarusa…

  Co tam się dzieje, że Xazary topią USA ? co prawda tylko w oczach Europejsów, Ale – !

  Michalkiewicz już dawno opowiadał o marzeniu Niemców/Hitlerynki: Europeizacja Europy ! Znaczy: wyzwolenie spod USA-zaboru ! ale że jak/co ? to już IV Reich nie z kremlem tylko w WH wojujo ? Londyn, a właściwie pod-Londyn przestraszyłsie zatopienia POSEJDONEM ? A dopiero co Schwab w Davos przebierał się za „I am the King of the OLIMP !” Jakaś-ciś schizofrenia w CofL ?

 102. Bezpartyjna said

  „Niewiarygodne. Nigdy nie natknąłem się na nic podobnego” – twierdzi Nick Castro, który zawodowo zajmuje się usuwaniem szkodników z kalifornijskich domów. Zwykłe „zlecenie” na dzięcioła miało nieoczekiwany przebieg. Okazało się, że ptak zgromadził w ścianach domu ponad 300 kg żołędzi https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-dzieciol-chowal-w-scianach-setki-kilogramow-zoledzi-wezwano-,nId,6582979#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  U mnie na wiosnę też taki jeden dzioborożec stuka zawzięcie w drzewa, ale większym szkodnikiem nie jest 😵
  Natomiast koty mają nową kawiarenkę w postaci dwóch budek dla kocurkōw, muszę popatrzeć co z tego wyniknie.
  ===========
  Dziękuję za wiadomości o jodzie 🙂

 103. NICK said

  Yagiel.
  Napisz trzy krótkie oceny.
  Sytuacji.

  Każdy może pisać jak Ty… .
  Nie memłaj.

  (Nie chodzi o to;
  by wejść; w pro toto)

  Bo.
  Jeżeli.
  Byśmy.
  Chcieli.
  Pierdolić.
  Trzy po trzy?
  No. To. Oczy.
  Otrzyj.

  Pisz NORMALNIE.
  Albo wcale.

 104. revers said

  No panowie, grubo, grubo, polska szatanem stoi, nie rzadna robaczkowa szlachta lub wiara w Boga

  Rosja podobno przechwyciła na Ukrainie transport adrenochromu – informuje Real Raw News.

  Najbardziej kontrowersyjna obecnie strona w internecie po raz kolejny zaskakuje nas wiadomościami nie z „tej” rzeczywistości.

  W tym przypadku transport Adrenochromu jadący z Ukrainy do Warszawy w celu wysłania do Stanów Zjednoczonych został przechwycony przez rosyjskie siły specjalne (Spenatz), które zabiły żołnierzy pilnujących przesyłki.

  Szczególne w tym raporcie jest to, że źródłem relacjonującym Real Raw News nie jest Amerykanin, ale domniemany agent rosyjskiego wywiadu Andriej Zakharov.

  Zaczyna od przypomnienia 50 dzieci uratowanych w podobnej akcji, z których pięcioro podobno zmarło w wyniku tortur stosowanych przez ukraińskich porywaczy dzieci.

  Prezydent Rosji utworzył „specjalną grupę” sił Spenatzu, która miała zająć się wyłącznie aresztowaniem pośredników, producentów, dystrybutorów i transportowców tej substancji pozyskiwanej z krwi torturowanych dzieci:
  Wszyscy zostali poinstruowani, aby wizualnie zidentyfikować lepką substancję.

  W niedzielę 5 lutego grupa ta odniosła podobno ważne zwycięstwo, przechwytując ciężarówkę i przyczepę w drodze z południowej Ukrainy do miasta Brześć na granicy z Polską.

  Rosyjski agent nie ujawnia, skąd dowiedział się o rzekomym transporcie ani dlaczego przechwycił go na autostradzie, a nie w miejscu pochodzenia, ale mówi, że z mapy drogowej wynikało, że przewożona jest „penicylina” i inne antybiotyki do wstrzykiwania, co trudno wytłumaczyć, bo na Ukrainie brakuje leków i jest to niezgodne z tym, że były one wywożone do Polski.

  Ciężarówka nie była jednak załadowana penicyliną, ale adrenochromem, który charakteryzuje się tym, że jest lepki i mieni się pod wpływem światła słonecznego.

  „Lokatorzy ciężarówki byli Ukraińcami i nie współpracowali ze śledztwem, więc zostali rozstrzelani jako zbrodniarze wojenni” – czytamy w raporcie.

  Przed podpaleniem ciężarówki przechowywali część materiału do badań laboratoryjnych.

  Przesyłka miała lecieć z Warszawy na lotnisko Delaware w Stanach Zjednoczonych.
  Przez RAFA

  https://realrawnews.com/2023/02/putin-intercepts-adrenochrome-shipment-headed-to-united-states/

  jesli to nie fake news, ale nawet w fake newsach jest ziarko do rzeczy. Ginely dzieci z sierocincow w Chersonie po ukrainskiej stronie Dniepru.
  .

 105. Yagiel said

  Ało! jaki ciekawy koentarz do trzęsienia Turcją : od Złoj Ekołog, znaczy od Chranitieli-Wierszytieli :
  .https://dzen.ru/video/watch/63e1fb3a143d3b1e7d495d1d
  po 1. kto wiedział przedtem, się przygotowal: np. USA wysłąły lotniskowiec po 50 rakiet atomowych
  po 2. kto skorzystał ? na pewno USA i na pewniej Kreml; zniszczenie wymaga odbudowy – a ta wymaga pieniędzy, a o te trudno będzie bez gazowego HUBu w Turcji na rosyjski gaz…
  po 3. Tym samym Turcja na kilka długich lat wypada z extra-ligi światowej jako ważny gracz polityczno-gospodarczy

  Co wszystko zapewne nie ma najmniejszego znaczenia wobec jakże naukowych osiągnięć Univerytetu Alaska.
  Oraz nie będzie zdjęcia Erdogan’a…

  Więc całe to trzęsienie Turcją (oraz Syrią) o ludności 100 mln – razem z Turkami niemiecko-języcznymi w al Germanija czy Al Austrija – to jak tąpnięcie w polskiej kopalni, może z zapadnięciem się jakiegoś iasteczka nad nią ? dla Turcji to 2-3 miesiące usilnych starań – i tyle. Ba! ale znowuż te 2-3 miesiące jakby ważnowate ! ZE wypowiedział bowiem
  po 4. Turcją też mocno zatrzęsło w 39. i nie bardzo miała jak włączyć się w II Światową jako Imperium Osmanskie… czyżby za chwilę III Światowa – ? ANALOGIA od ZE.

  Aż sie spytam: aż taka cwana byłaby Turcja, żeby drugi raz uniknąć krwawej ofiary na zyczenie Xazary ?
  Bo przeż te 15 tys (+Syria) to oże być 1/100 ofiar Wojny, gdy…

 106. Czaruś said

  ad. 99/ P. Nick! Nie wzywaj pan lucyfera do Gajówki! Nie godzi się!!! ;-)))

 107. revers said

  re86

  Limp Bizkit wymiata w nowym fake wydaniu

 108. Trzęsienie ziemi w Turcji i w Syrii. Do Turcji pomagać pojechali Polacy. A kto pojechał do Syrii? Czy może kraje NATO Assadowi pomagać nie będą?

 109. lewarek.pl said

  Ukraińcy użyli broni chemicznej przeciwko rosyjskim żołnierzom w rejonie Soledaru. Tu film pokazujący jak na żołnierzy przechodzących przez kanał czy rzeczkę ukraiński dron zrzuca niewielki ładunek chemiczny:
  [video src="https://zggg98sgwbg1gh.bitchute.com/nnwlaOOuDM1W/aXntU7BQ95qy.mp4" /]
  A na tym filmie ukraińscy żołnierze pokazują przygotowane puszki z takimi ładunkami:
  [video src="https://seed306.bitchute.com/nnwlaOOuDM1W/OJuvJPmC3WkH.mp4" /]

 110. lewarek.pl said

  Żeby wyświetlić oba filmy, należy skopiować i wpisać ich adresy URL między cudzysłowami, ale bez nich.
  Pierwszy film jest drastyczny.

 111. Ad. 109

  Pierwszy film, to ewidentny kit.

 112. Yagiel said

  śmendia niemieckie na JP podają, że w Lublinie szczury atakują ludzi – chyba nie z głodu ? więc z czego ?
  TVPiS podaje w wiadomościach ,że idą Mrozy, a lalka w Pogodzie – że idzie ocieplenie. Może z powodu tej roz-dwojki szczury atakują, bo qźwa jak planować sex-rozmnoż-i wogól ?! A szczury mają przecie twarde zasady, a nie jakieś tam człowiekowate bzdury…

  w Rosji prof. Katasonow traktuje Państwo poważnie i spodziewa się poważnych bilansów Banku Centralnego – tymczasem ostatni miesięczny był w październiku ! Katasonow mówi, że w kwietniu BC musi sę wyspowiadać przed GosDumą, więc… uśmiecha się zażenowany. I mówi po prostu, że BC sabotuje Rosję ! nie wywiązuje się bowiem nie tylko z obowiązku sprawozdań, bo są poważniejsze nie; np. BC nie jest kredytodawcą biznesu rosyjskiego ! Kredyty dają banki komercyjne ! No ale nie od wczoraj wiadomo, że Banki Centralne wcale nie są Narodowe/Państwowe, tylko Xazarskie –
  .https://www.youtube.com/watch?v=0wjD20rnvyg
  Moskwa czy Warszawa czy Waszyngton to przykłady z wieeeelu. I jak budżet Rosji nie spina się – bo co by innego ukrywali w BC ? – tak nie spina się, nie równoważy budżet JP, itd w NATO – no może z wyjątkiem Nordwegii. No i Niemiec, ale to po raz ostatni, bo budżet’23 już im się nie zrównoważy… Bo albo budżet Biden’USA, albo Bundesa.

  O U nie ma co wspominać ! Katasonow wie i mówi otwarcie, że tam już nie ma ukrainskich właścicieli: co trzymają oligarchowie, to właściwie trzyma „koliektywnyj Rokefeler”, np. BlackRock,, czyli po prostu Xazarska Mafia. Co prawda podpisy w większości są amerykanskie – tia, jak podpisy w Banku Centr. Rosji rosyjskie. ze też umie podpisać się po ukrainsku – poliglota 😉
  A żeby było jeszcze zabawniej – Katasonow lubi angdoty – cokolwiek podpisuje Ze, ,napisane jest wUSA albo … na Kremlu ! Co oczywiście tylko jego anegdota i kto chce, nadal może przejmować się ofiarami wojny na U albo trzęsienia ziemi w T i S. Tyle jest ludziów o dobrych sercach ! Nie twierdzę, że o zdrowych… Tym bardziej nie o zdrowych głowach.

  Jest jeszcze pewien Bułgar, może nie aż jak prof. Katasonow, lecz uważany i cytowany – nazywa się Płamen Paskow.

  skomentował okładkę THE ECONOMIST’23 – na filmiku jest może 5 % komenta, bo to na YT, ale że Bułgar mówi po rosyjsku, coś tam zrozumiałem… Ogólnie to tyle, że na wysokości władzek państewkowych to szczytu tej Piramidy Włądzy nawet nie widać… Zresztą może nie należy patrzeć ku górze ? Może należy zejść pod Piramidę… ? Ba! ale tam znowuż wąskie korytarzyki, niskie przejścia, że aż wygodniej byłoby pełzać na brzuchu. Który mam, jeno nie chce mi się go ścierać w tak podpiramidalny sposób… Lepiej go przytulić 😉

  Po Łunnistej Nocy – Słoneczny Dzień ! A Mroźna była i Mroźny jest że ha ! No prze-pięk-nia-ście !
  W Przyrodzie wszystko się pięknie bilansuje… czasami tak pięknie, że aż strasznie ! Jak to HELLENOWIE nazywali…?

  Pozdrowienie panu NICKu !

 113. Adrian said

  Dziś mija 80 rocznica rozpoczęcia rzezi wołyńskiej.

  9 luty 1943 r. – wymordowanie przez oddział UPA Hryhorija Perehijniaka „Dowbeszki-Korobki” mieszkańców polskiej wsi Parośle (przeszło 150 Polaków).
  ===============
  Ukraińscy żołnierze strzelają do poddających się rosyjskich żołnierzy.
  🔞 t.me/infowarpolska
  📢 t.me/wywiadcywilny
  💸 BuyCoffee.to/infowar

  https://pbs.twimg.com/media/FoeQMWDWIAISlvW?format=jpg&name=small
  https://pbs.twimg.com/media/FoeQMWBWAAEg7S_?format=jpg&name=small

  🔸Egzekucja jeńców WDW na obrzeżach Kijowa
  🔸Nóż Egzekucja jeńca rosyjskiego Piotra Jegorczewa
  🔸Kraken i egzekucja jeńców rosyjskich w Charkowie
  🔸Egzekucja jeńców rosyjskich w Czernihowie
  🔸Egzekucja jeńców DPR w Makiejewce

  🔸Uciskanie kolan 3 jeńcom rosyjskim w Swatowie
  🔸Torturowanie jeńca rosyjskiego metalowym przedmiotem w plecach i zmuszanie go do czołgania się
  🔸Tortury elektryczne jeńca DRL w Ługańsku
  🔸Użycie broni chemicznej przeciwko rosyjskim żołnierzom w Bachmucie

  🔸Egzekucja kilku rosyjskich jeńców wojennych w lesie wiosną w Charkowie
  🔸Strzelanie do nieuzbrojonych żołnierzy Ru w Charkowie zdarzało się wielokrotnie.
  🔸Egzekucja rosyjskiego jeńca wojennego przez hiszpańskich najemników
  🔸Egzekucja młodego rosyjskiego jeńca wojennego przez legion gruziński przyznany przez amerykańskiego najemnika

  🔸Dzisiejszy film To są wydarzenia uchwycone NA FILMIE, a ja mógłbym jeszcze wymieniać. Do dziś ani jeden zidentyfikowany sprawca nie został złapany ani ukarany przez żadną ze stron (Teymuraz Kizanshvili nie jest potwierdzony), niektóre z tych zbrodni wojennych zostały uznane przez ONZ.
  Co robią flanki wokół Bahmuta?
  https://pbs.twimg.com/media/FoesBvlWcAEGO1x?format=png&name=small

  Francja zabiega o znaczne rozszerzenie unijnych sankcji wobec PMC Wagnera Mały Napoleon jest wściekły, że jego francuska legia cudzoziemska jest rektowana w Afryce i na Ukrainie przez Wagnera

  SpaceX wyłączył usługę internetową Starlink, aby kontrolować ukraińskie drony wojskowe, ponieważ ich produkt „nigdy nie miał być używany jako broń”. – prezes firmy Gwynne Shotwell, Reuters.

  Jak dotąd żaden kraj europejski nie wysłał pomocy humanitarnej do Syrii… a jeszcze rok temu liczyło się każde jedno życie.

 114. Adrian said

  Łotewski żołnierz opowiada o użyciu przez Ukraińców chloru w Bachmucie

  „Czy Ukraińcy użyli broni chemicznej?” – pytał widz w telewizji Riga TV24.

  W odpowiedzi major Narodowych Sił Zbrojnych i oficer sztabu Zemessardze Janis Slaydins zapytał tylko: „W którym sektorze?”.

  Odpowiadając na pytanie widza, przyznał:

  💬”Mam informacje, że chlor był używany wcześniej w rejonie Bachmut. Trzeba znać konkretne miejsce (wiadomość o którym pojawiła się w internecie). Nie mogę więc od razu powiedzieć. Ale jest to całkiem możliwe, bo w centralnej części frontu na pewno są takie zapasy. Nie mam jednak żadnych oficjalnie potwierdzonych informacji.
  https://t.me/ndp_pl
  =========4
  Amerykański wywiad i marynarka wojenna stoją za wysadzeniem gazociągu Nord Stream – takie sensacyjne ustalania opublikował dziennikarz śledczy Seymour M. Hersh, laureat nagrody Pulitzera. Według jego informatorów operacja była ściśle tajna i przygotowywana przez kilka miesięcy.

  Według jego wersji w czerwcu 2022 roku nurkowie US Navy podczas letnich ćwiczeń NATO pod kryptonimem BALTOPS 22 podłożyli zdalnie detonowane ładunki wybuchowe w okolicach Nord Stream. Dziennikarz dodał, że te informacje pochodzą od źródła z bezpośrednią znajomością planowania operacyjnego.

  Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/sensacyjne-doniesienia-ws-nord-stream-za-wybuchem-stoi-cia-i-us-navy

 115. osoba prywatna said

  700 m. Tyle będzie dzielić turbinę od zabudowań

  Czytaj więcej na https://zielona.interia.pl/eko-technologie/energetyka/news-700-m-tyle-bedzie-dzielic-turbine-od-zabudowan,nId,6586981?parametr=zobacz_takze#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 116. osoba prywatna said

  Norymberga 2.0 i beznadziejne prawybory Nowej Nadziei
  https://iluminata.pl/norymberga-2-0-i-beznadziejne-prawybory-nowej-nadziei/#norymberga-20

 117. Anucha said

  W Japonii mówi się, że człowiek ma trzy twarze.
  Pierwszą, którą pokazuje całemu światu. Drugą, którą pokazuje swojej rodzinie i bliskim przyjaciołom, oraz trzecią, której nie pokazuje nikomu. To właśnie ta twarz odzwierciedla to, kim naprawdę jesteśmy.

  Dodam od siebie, że kobiety mają czwartą, którą odsłaniają tylko wybranym facetom.😀

 118. osoba prywatna said

  Mam dwie ręce i nimi kręcę, a w ogóle to nazywam się Mentzen.

 119. ? said

  Anthony Fauci publicznie przyznał się, że kłamał, przyznając że szczepienia były naukową i publiczną porażką zdrowotną.
  Całość: https://mariuszjagora.substack.com/p/fauci-przyznaje-publicznie-kamaem
  To, że Anthony Fauci kłamał podejrzewali wszyscy, ale mało kto przypuszczał, że otwarcie i publicznie się do tego przyzna.

  .https://twitter.com/MariuszJagora/status/1623266640048672769?cxt=HHwWgsC-_ZOagIctAAAA

 120. osoba prywatna said

  Ten dzień, kiedy przez chwilę reżimowe media mówią prawdę

 121. Adrian said

  Pojawiły się szczegóły zabójstwa polskich najemników na Ukrainie

  3 dni temu Ukraincy zamordowali 80 Polskich najemników, bo odmówili ukrainskiego rozkazu, którego i tak by nie przezyli. Ukraincy nie tylko ich rozstrzelali, ale poobcinali im rece, nogi i genitalia, aby nie można było zidentyfikować tej osoby!

  Taka wdziecznosc Ukrainca cudzoziemcom którzy przyszli pomagac.

  https://t.me/ndp_p
  Idioci, którzy zginęli, to nie nasza wojna, a po drugie Wołyń ich nic nie nauczył

 122. NICK said

  Dobrze Czaruś (106) ;).

  Coś o Pitoniu i Sykulskim.
  Nawiasem to nie podobają misię.
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2023/02/08/jasnogorskie-gusla-z-polskim-ruchem-antywojennym-w-tle/

 123. NyndrO said

  Czwartą, podobnie jak piątą, szóstą itd. 😉

 124. NICK said

  Od Matki Polki; bo warto pamiętać, że:

  2. Historycznie UKRAINY NIGDY NIE BYŁO. – Ukraina powstała 8 grudnia 1991 w wyniku spisku „Zachodu” – „Układ w Białowieży”. „Dzikie Pola” cywilizowała Polska, – wszystkie miasta na Ukrainie budowali Polacy – Lwów, Kijów, Stanisławów, Winnica, Połtawa, Chadzybej (czyli Odessa)

  Proszę odwiedzić wspaniałą stronę „Kresy Wschodnie” – przypomnieć sobie historie Kresów http://przemysl.wkki.pl/przemysl/dzieje/rus/rus.html lub
  Terytorium Ukrainy w świetle kartografii – przegląd map – na tych mapach NIE MA UKRAINY
  http://przemysl.wkki.pl/przemysl/dzieje/rus/Kartografia/kartografia.

 125. Jowram said

  Po.prawie 107 latach turcja zaczyna placic dlug wobec wymordowanych chrzescijan ormian w zapomnianym juz dzis ludobojstwie 1.5 mln armenczykow ktorych duchy trzesieniem ziemi w geniazep przypomnialy ludziom ze wlasnie to stad wywieziono wszystkich Ormian i od tego przekletego dzis miasta zaczela sie rzez chrzescijan przez wojska otomanskie.dzis ich potomkowie byc moze diswiadczyli tylko ostrzezenia bo ich zamiarem jest wymordowac kurdow.

 126. NICK said

  Tak. RZEŹ nad rzezie.
  Teraz, z drugiej strony, Azerowie fikają.
  Ormian kilku poznałem. Piękny, waleczny, chrześcijański i czysty Naród. Z niespotykaną mocą przetrwania.

  Turcja, mam nadzieję, jest w potrzasku?

 127. revers said

  Polska nazwała sensem swojego istnienia klęskę Rosji.

  Pomysł ten wyraził polski premier Morawiecki w rozmowie z włoską gazetą Corriere della Sera.

  „Wojnę na Ukrainie uważamy przede wszystkim za egzystencjalne zagrożenie dla Polski i całej Europy. Jeśli Rosja ją wygra, wszystkie analizy geopolityczne mogą zostać odrzucone. Polska nie wybrała swojego miejsca na mapie, ale w pełni rozumie odpowiedzialność, jaka się z tym wiąże. Zwycięstwo nad Rosją ma zarówno polski, jak i europejski sens państwowy”.

  jes coraz lepiej, do ustaniego polinika dla anglosyjonu i kabaly

 128. Carlos said

  Nick , daj szanse Sykulskiemu , Wierni Polsce Suwerennej zawsze uwalaja inicjatywy ,ktore nie pochodza od nich. Wystarczy, ze Sykulski uswiadamia spiacych polaczkow , to juz jest wystarczajacy plus ,by ich popierac- a potem zobaczymy ,co z tego wyrosnie. Ja tez popieralem PIS w 2005 roku, tylko ,na szczescie po 6 miesiacach ,juz wiedzialem o swojej pomylce. Niestety 95% ” szikawowian” dalej popiera bandytow.

 129. osoba prywatna said

 130. maksj said

  Tak Panie Jowram, należy dodać, że tamtą zbrodnią kierował żydowski Donmeh, młodoturcy, sekta założona w siedemnastym wieku przez kabalistę Sabataja Cwi, potomstwo węża z Ogrodu.

  „Podwyższa się Polakom wiek emerytalny tak, aby Polacy pracowali do śmierci, ale Polska ma środki na wypłacanie po 100 euro miesięcznie, i to dożywotnio, tym obywatelom Izraela, którzy zostali zaklasyfikowani jako poszkodowani na ziemiach polskich w latach 1939-1956” – to oficjalnie, ile płacimy naprawdę, tego nikt się nie dowie.

 131. revers said

  https://dziennik-polityczny.com/2023/02/09/janusz-kowalski-zrobil-to-na-mownicy-sejmowej-wszystko-sie-nagralo-ludzie-patrzyli-i-nie-mogli-uwierzyc/

  Nie otwiera sie strona o mownicy sejmowej i przekretach pisowcow, z na szybko powstalych funduszy, funduszkow dla siebie. Moze jaki stenogram z wrzutka?

 132. osoba prywatna said

  Podatek od zrzutek – zero moralności tylko biznes
  https://iluminata.pl/podatek-od-zrzutek-zero-moralnosci-tylko-biznes/

 133. revers said

  ad130

  https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8657355,janusz-kowalski-sejm-premyslaw-czarnek-posel-solidarna-polska.html

 134. osoba prywatna said

  Ostatnio “rodowity Słowianin” Sławomir Mentzen z nowej partii Nowa Nadzieja o identycznej nazwie jak Izraelska partia Nowa Nadzieja (hebr. תקווה חדשה, Tikwa Chadasza) opublikował wideo po którym maski opadły. Z racji tego iż jego oficer prowadzący musiał szybko zadzwonić z ochrzanem co on robi?! Lub z własnego opamiętania się jaki krytyczny błąd popełnił zostało ono szybko usunięte. Ale w Internecie nic nie ginie zatem robię reupload
  https://iluminata.pl/poradnik-przetrwania-na-gpw-czesc-i-wladza-i-opozycja/#comment-477

  Zobaczcie na tą skasowaną wypowiedź, w której ten cwaniaczek w krawaciku całkowicie się zdemaskował. Już pierwsza wypowiedź o “zużywaniu ludzi” pokazuje jego pogardę do istoty ludzkiej i brutalne podejście. I to tuż po tym jak władza sobie prawną ucieczkę od mobilizacji by mieć więcej czasu na ucieczkę! Następnie wyszedł jego rynsztokowy jęzor. Ta “azjatycka dzicz” jak to gość sam mający mocno mongolskie rysy twarzy określił ma gwałcić i mordować. On sam takimi wypowiedziami robi wszystko by do tego doszło. Dlaczego sam nie poszedł na front tylko nagrywa takie durne filmiki?

 135. Jowram said

  https://histmag.org/Rzez-Ormian-pierwsze-ludobojstwo-XX-wieku-11087

 136. Głos Prawdy said

  Rosyjskie siły specjalne na Ukrainie przechwyciły ciągnik chłodniczy, który wiózł oczyszczony adrenochrom z Ukrainy do Warszawy, gdzie ładunek miał zostać załadowany na samoloty lecące do USA, powiedział Real Raw Agent FSB Andriej Zacharow.

  Jak informowaliśmy w zeszłym miesiącu, w FSB powiedzieli, że producenci Adrenochrome z „głębokiego państwa” w Stanach Zjednoczonych byli tak przerażeni odwetem wojskowych, że otworzyli placówki w krajach Europy Wschodniej, zwłaszcza na Ukrainie, sympatyzujące z przestępczym reżimem Bidena.

  W styczniu Specnaz uratował 50 uwięzionych wychudzonych dzieci z farmy adrenochromów pod Szostką na Ukrainie. Ich porywacze tak często wysysali krew i płyn nadnerczy z ich delikatnych ciał, że ich przeżycie zależało od pozostania w śpiączce medycznej i żywienia dożylnego. Zacharow poinformował, że pięciu z 50 zmarło z powodu ran odniesionych w niewoli.

  Na rozkaz Putina FSB podjęło szeroko zakrojoną inicjatywę, aby śledzić i eliminować producentów, sprzedawców, kupujących, pośredników i wszystkich zaangażowanych w produkcję i eksport koktajlu farmaceutycznego, który Putin nazwał „diabelską pracą”.
  https://ok.ru/drugoymire/topic/155380420783512

 137. Głos Prawdy said

  Zielenski rozpłakał się na występie w cyrku – Parlamencie Europejskim. Lata aktorstwa nie poszły na marne, dajcie „Oscara”https://t.me/c/1496775874/3387

  Anglosasi witają sprzedawce ukraińskiego narodu, który zagnał na rzeźnię setki tysięcy osób na korzyść USA i Brytanii.https://t.me/c/1496775874/3383

 138. Adrian said

  Patent Nikoli Tesli złożony w Urzędzie Patentowym USA pod numerem US511916A. Patent na ten oscylator Tesli, który eksperci czule nazywają maszyną do trzęsienia ziemi, został złożony przez Nikolę Teslę w 1894 r. http://patents.google.com/patent/US51191

 139. Adrian said

  Oleg Soskin, wybitny ukraiński ekonomista i antyrosyjski ideolog, powiedział, że utrata Bachmuta byłaby katastrofalna, ponieważ nastąpiłby „szybki postęp”. Mówi, że Zachód nie rozumie jego znaczenia, a także karci kierownictwo Kijowa za porażkę w Krzemieńnej.

  Co jest lepsze, Wojskowi Technokraci Przemysłowi czy Wojskowy Kompleks Przemysłowy?
  https://pbs.twimg.com/media/FohaTVbWIAEXgLN?format=jpg&name=small

 140. osoba prywatna said

  Chińczycy nakręcili zabawny film na temat słynnego „Balonu”

 141. NICK said

  Carlos.
  Nie mam sił by zabierać Sykulskiemu szanse.
  Wyraziłem osobistą opinię. Obserwuję go od dawna.
  Zdania nie zmienię.
  Niech Tobie czas pokaże.

 142. Listwa said

  @ 91 NICK said
  +

  @ 134 Osoba Prywatna said

  Ktoś kto przecenia rolę finansów i podatków staje blisko traktowania ludzi jako zasoby. A to krok juz do zrobienia nawet z nowej nadziei parszywego obozu i pogubieniu sie w prawdziwych wartościach.

 143. revers said

  Putin mógł osobiście zatwierdzić dostawę Buka, który zestrzelił lot MH17

  Informują o tym prowadzący śledztwo w tej sprawie, którzy organizują dziś w Hadze konferencję prasową.

  Prokuratorzy pokazali jako dowód nagrania dwóch przechwyconych rozmów telefonicznych z udziałem gauleitera Krymu Siergieja Aksjonowa. W obu rozmowach gauleiter stwierdził, że decyzja o wysłaniu Buka zapadła „najpierw”.

  Prokuratorzy powiedzieli, że wyczerpali wszystkie drogi dochodzenia, więc kończą sprawę i nie zamierzają wnosić nowych zarzutów.

  Prezerwatywa to 98% obrony. Specjalne łącze FSO jest niewiele gorsze od prezerwatywy.

 144. Adrian said

  Ukraiński parlament Rada Najwyższa przygotowuje projekt ustawy, która pozwoli wojskom NATO wkroczyć na Ukrainę
  .https://twitter.com/SprinterBV0000/status/1623671292426698755

  Komentarze z netu:

  Shittttt 💩 staje się prawdziwy.
  *;
  Coraz bardziej zalatuje padliną…

 145. osoba prywatna said

  POLSKA OCZAMI MŁODEGO CZŁOWIEKA. NO TO JAK? SZURAMY DALEJ?
  .https://www.youtube.com/watch?v=ufAIW48E4Sk

 146. NICK said

  Rafał Mora Vlog.
  Polak z Rumunii. Polecam.
  Teraz, dla przerywnika, nieco luzu.
  Nie bać ich.

 147. Carlos said

  Zapomnialem Nick ze Ty z lepszej gliny ulepiony😊

 148. Greg said

  Bez obrazu, ale obraz nieważny, ważna treść !
  Słucham Jarka od dawna, jeden z ostatnich normalnych.

  .https://www.youtube.com/watch?v=J8uHAOrpozc

 149. osoba prywatna said

  Papież Franciszek pojechał do Afryki bronić „uciśnionych homoseksualistów” oraz totalne „rozjechanie antropologiczne” synodu o synodalności !
  https://zmianynaziemi.pl/bezcenzury/papiez-franciszek-pojechal-do-afryki-bronic-ucisnionych-homoseksualistow-oraz-totalne

 150. Adrian said

  https://t.me/TeorieSpiskowe_321Crypto/249482

  Egzekucja Rosjan przez ukrów

 151. NICK said

  Na początku był Raj.
  Ewa z Ziobra powstała potem. Czyjego to wiadomo. A po co? To nie wiem.
  Następnie zerwała jabłko… .

  Adam jest taki jak współcześni.
  Ale Dlaczego?

  Glina to glina. Tylko i aż.
  Bywaj Car-losie.
  Zostawmy Gajówkę od naszej dyskusji.

 152. Maverick said

  W Polsce nasi umiłowani przywódcy najmniej przejmują się interesami Polski i Polaków.
  Podsumowanie strat Rosji i Ukrainy w konfliktcie o zatrzymanie hegemonii USA i przemienie słowiańkich krajów w bundystany.

  ​https://www.youtube.com/watch?v=2MGt3FnWBkI

 153. Greg said

  Zgadzam się z tezą, że to, co spotkało Turcję, jest zapłatą za rzeź Ormian !

 154. Adrian said

  Wszystko idzie zgodnie z planem.
  Wojna demograficzna sie rozkreca na dobre.
  Ukraincy dostaja wszystko zaplacone od lekarzy poczawszy poprzez zakwaterowanie i zabezpieczenia bytu dzieciom.
  Polacy musza placic z wlasnej kieszeni i najczesciej sie ustawiac na koncu kolejki zyciowej.
  Coraz wiecej spoleczenstwa polskiego czuje sie klasa druga a nawet trzecia…
  Za lat 10-15 i Polaków zetrą na proszek

  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8415015,dzieci-z-ukrainy-w-polsce-ukrainski-baby-boom.html
  Ukraiński baby boom w polskich szpitalach
  Od początku wojny urodziło się w Polsce dwa razy więcej dzieci ukraińskich niż w tym samym czasie w zeszłym roku.

 155. Listwa said

  Mądre:

 156. osoba prywatna said

  Im bardziej ścierwomedia zaprzeczają tym bardziej wierzę, iż to Haarp mógł zadziałać. Podobnie było po wybuchu plandemii, gdzie wszystkie tuby jankiela straszyły grypą przebraną za cowid i naganiały do szpryc i noszenia namordników.

  https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-trzesienie-ziemi-w-turcji-wywolane-przez-haarp-uwaga-na-fake,nId,6584867

  https://wiadomosci.wp.pl/twierdza-ze-znaja-prawde-o-trzesieniu-ziemi-to-woda-na-mlyn-putina-6864304977545824a

  https://polskieradio24.pl/5/1223/artykul/3115967,trzesienie-ziemi-w-turcji-i-syrii-uwaga-na-fake-newsy-przyklady

 157. CBA said

  RE 134 Te wszystkie…nowy ład,nowy początek, nowy start itd Śmierdzi gównem na odległość..!!

 158. NICK said

  Listwa. (155).
  Prawda.
  Coś podobnego już dziś napisałem.

 159. osoba prywatna said

  ”Ty chYouju Już nie uciekniesz. Hit my car. I want Insurance” London

  .https://www.youtube.com/watch?v=kYw1f9yh6y8

 160. C said

  ad. 118/ Mentzen chwali się, że jego dziadek był Niemcem, a ja myślę iż był Niemcem żydowskiego pochodzenia.
  ad. 122/ Popieram Pana zdanie co do tych dwóch osobników.
  ad. 128/ Wszyscy tzw. przeciwnicy władzy w okresie po 1989 r. to „kontrolowana opozycja” wywodząca się z chazarów lub ukrów. Mają na celu ogłupienie Polaków, przestawienie patriotów polskich na boczny tor. Każdy z nich, jeśli pogrzebać w ich życiorysach, na początku współpracował z kolejnymi władzami, a teraz dopiero się nawrócił i udaje WIELKIEGO POLAKA. Baju, baju!

 161. NICK said

  ” wywodząca się z chazarów lub ukrów. „

 162. osoba prywatna said

  Slava kokainu 😆Слава Кокаине

  .https://www.youtube.com/watch?v=zVM4AGZ7stI

 163. CBA said

  re 135 Dobrze, że w tekście jest podane, że Kurdowie też mają łapy umoczone w krwi ormiańskiej. !! ps Na zachodzie mają Ormianie…Azerów…też dobre dranie !! Autor pisze jak było spotkanie w Budapeszcie w ramach „Partnerstwo dla Pokoju” to oficer-Azar zarąbał siekierą śpiącego Ormianina, Markariana.!!! A głupie Madziary…wypuścili go po kilku latach; a tam w ojczyźnie
  powitali go- jak …bohatera.!! ORMIANIE MAJĄ WIELE DO- ZAWDZIĘCZENIA /ZSRR/ROSJI. Tam jest ich najwięcej.! Polecam Falkowskiego „Armenia.Obwód zamknięty”. NA PRAWY BRZEGU WISŁY W STOLICY…jest rest. ormiańska.

 164. Maverick said

  Mój link nie działa powyżej więc podaję na rumble,
  https://rumble.com/v28w9kq-podsumowanie-strat-wojennych-rosji-i-ukrainy-dane-opublikowane-w-turcji-..html

  Podsumowanie strat wojennych na Ukrainie, w celu zatrzymanie hegemoni USA nad krajami słowiańskimi.

 165. CBA said

  re 159 ad. 118/ Mentzen chwali się, że jego dziadek był Niemcem, a ja myślę iż był Niemcem żydowskiego pochodzenia.””..A pewnie,że tak. Oni to takie żydo-szkopy
  lub szkopo-żydy./jak kto woli/…tak en general.!

 166. osoba prywatna said

  Cała prawda o robieniu wyborów do sejmu w Polsce

  .https://www.youtube.com/watch?v=B8xL1Aki4JQ

 167. NICK said

  Powtórzę to, co tu było, a co rozpowszechniam indziej.
  Wynalezienie, stworzenie, wyprodukowanie… .
  Szczep-pionki antywirusowej i wirusom podobnych.
  JEST!
  Utopią.

 168. Miło mi, że ktoś podziela moje zdanie na temat pseudonaukowego bełkotu pojawiającego się w przestrzeni publicznej. 🙂

 169. NICK said

  https://sjp.pwn.pl/slowniki/utopia.html

 170. NICK said

  Lao che.
  Śpiewało dla nikogo.
  https://www.bing.com/videos/search?q=hydropiek%c5%82owst%c4%85pienie+lao+che&docid=607997675573696497&mid=2D810CE8EAF1C4EFA1402D810CE8EAF1C4EFA140&view=detail&FORM=VIRE

 171. NICK said

  No i jeszcze Miś.
  Kafel to lubił.
  https://www.bing.com/videos/search?q=mi%c5%9b+lao+che.+&view=detail&mid=063C78E383376FE08D41063C78E383376FE08D41&FORM=VIRE

 172. osoba prywatna said

  Jacek M. Norkowski OP: Niszczenie Cywilizacji Łacińskiej a w szczególności medycyny
  https://www.bitchute.com/video/4Ol7HYGBPiCk/

 173. NICK said

  Posłuchajcie trzy razy.
  Bajkę.
  O Misiu.

  Gdzie jest. Mój matematyk. Ze jues-ej?
  Jesteś?
  Pisz.
  Ponieważ to potrzebne.

 174. NICK said

  OP.
  Medycyny nie ma.
  W sensie normalnym.

 175. osoba prywatna said

 176. NICK said

  Za dwa lata.
  Nie będzie Prawa i Medycyny.
  HUK.

 177. Boydar said

  https://geekweek.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/news-czy-w-polsce-doszlo-do-kolejnego-samozaplonu-czlowieka-zjawi,nId,6587142

 178. osoba prywatna said

  Jak długo będą żyć zakleszczeni….
  https://rumble.com/v28snnu-jak-dugo-bd-y-zakleszczeni…..html

 179. Yagiel said

  strasznie za dużo się dzieje! Tzn. śmendialny szum-chaos ma zawalić nas ogromnym śmietniskiem „u nas dowiesz się najszybciej” – swany bezsens Xazarów. Oni wiedzą, że trza dać 95% nadmiar śmiecia, żeby 5 % mogło robić swoje…
  Ba – swoje ! Swoje otóż to tylko Xazary Globalne robiom – reszta tzw. narodowych władz to aktorzy jak Zele; także i w tym sensie, że Żydzi czy Xazarzy zgrywają się na Ukrainców, Polaków czy Rosjan, czy Amerykanów czy Francuzów… Znaczy te 95 5 ma zajęcie zayebiste w stylu „kto zostanie Mistrzem Świata w ?” albo „czy diana była w ciąży bliźniaczej z Dodi ?” albo „czy Kasia Ci nosi kurtkę absolutnie MUST HAVE! ?” – to jest miazga/pulpa ludzka człoko-kształtna: już tylko kształ-wydmuszka… te 4.5 % „władz narodowych” też ma zayebiste zajęcie: łatwo durniom kłamać, ale – ile można bez wyrzygu z nudów ? Higiena polega więc na zmienianiu co 4, 5 czy 7 lat liderów-kłamczuszków-zarzygańców 😉 I y się ty emocjonujemy, tymi 99.5 % ludzio-kształtów i spraweczek- śmendialeczek…

  Tu, na Gajówce proporcje są znacznie lepsze, ale nadmiar-byle-czego – chyba tak musi być, żeby nie oderwać się od „narodowej tożsamości” – hm ? Ta „narodowa tożsamość” w 99.5 % jest niczym-śmietnikiem-pulpą dla …. blabla!
  Więc:
  pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic !
  i warto mieć zdrowy dys-tans do…
  niech sie bawio w co tam chco
  mamy szanse przy-ciut-dalej nich żyć

  Co z tego, co Tu wpisaliśmy tydzień-miesiąc-rok temu ma jeszcze jakąś wartość ? Och, nie spieszmy się tak z nowymi wpisami – nie śpieszmy się w przyszłość: niech na nas poczeka…

  3 lata temu nie było jeszcze wojny na U – nie było ? Dla tych 0.5 % już była, tylko nam o tym nie powiedzieli jeszcze
  5 lat temu nie było jeszcze FAKEdemii srovidowej – była już w realizacji, tylko nam jeszcze…
  150 lat temu któś skreślił Europę i wolną/z powietrza elektrycność – nam nie powiedzieli… 150 lat temu Babcie mojej Babci nie słuchały radia, nie miały nawet lamp naftowych – co one robiły 9 lutego o 20. ? spały już pod pierzynami z mężami swymi – Dziadkami Dziadka mojego 🙂 I chyba cieszyli się sobą podpierzyniaście…
  Czy to byli Polacy ? Bóg jeden wie. Mieli polskie nazwiska – nie sami sobie zrobili Polskę’1918, to nie dziecko podpierzyniaste 😉 No ale jeśli 150 lat temu 0.5 % skreślili Europę, to po co odtworzyli firmę „Polska/RzPlita II” ?
  Po co zmarnowali 150 lat na hodowlę Europy Narodów, którą teraz likwidują ? Ukraia jest wzorcówką:może za miesiąc już cała Europa taka ? Włącznie z częścią Rosji po tej stronie Uralu – ? 150 lat kreowania wysypiska śmieci mentalnych na gruzach powiedzmy cywilizacji chrześciJanskiej ? Na tym ciągle zarabiają – nie rzygają jeszcze z nudów ? Może mają emocje, jak poyeby na walkach psów czy ludziów w klatkach ? – I takie to proste ? Zwierzęco proste ?
  To o czymprzez godzinę 3 lata temu …
  ‚ 471 064 wyświetlenia 1 lip 2019 #ДеньТВ #экономика #олигархи
  В чем суть полицентричной модели мира, на которую делает ставку часть мировой элиты. Чем она отличается от многополярной и какое место в ней будет отведено РФ. Об это и многом другом беседуют директор института ЕАЭС Владимир Лепехин и ведущий Игорь Шишкин.”, tj.
  „471 064 połączenie 1 lip 2019 #DayTV #economy #oligarchs
  Na czym polega istota policentrycznego modelu świata, o jaką część światowej elity chodzi. Czym różni się ona od wielobiegunowej i jakie miejsce zajmie w niej Federacja Rosyjska. O tym i wielu innych rzeczach rozmawiają dyrektor Instytutu EAEU Władimir Lepekhin i prezenter Igor Szyszkin.”
  ? macie czas-i-ochotę ?
  .https://www.youtube.com/watch?v=0LU9It0mc00

  No ale z drugiej strony: gdyby nie łaska czy potrzeba emocji XazarMafii 150 lat temu – mnie/nas by nie było !
  Więc odrobina wdzięczności i dla XM od nas należy się 😉 Odrobina; te 0.5 % mojej radości Życia po swojemu. Taże Tu z wai, Szanowni. A przecież nas nie ma – w sensie normalnym 😉 Na szczęście – jest i zdrowy sens. My.
  Kłaniam się

 180. osoba prywatna said

  «Yuval Noah Harari jest gejem; w roku 2002 poznał swojego męża Itzika Yahava. Przyznał, że stracił dziewictwo z Klausem Schwabem i że wielu światowych przywódców straciło dziewictwo z Schwabem ze Światowego Forum Ekonomicznego».
  https://babylonianempire.wordpress.com/2022/08/20/dziewictwo-yuvala-noaha-harari/

  ———-
  Dawniej mówiono: pederasta, w skrócie pedał…
  Admin

 181. revers said

  Wszystko idzie zgodnie z planem. Lat 10-15 i Polaków zetrą na proszek

  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8415015,dzieci-z-ukrainy-w-polsce-ukrainski-baby-boom.html

  Kto to mowil jak nie jaki profesio Hartman? i wielu innych rebe , Was polakow za jeden, kilka dekad nie bedzie

 182. osoba prywatna said

  DOKUMENT NAUKOWY: Super Broń do powodowania trzęsień ziemi, osuwisk, lawin śnieżnych i erupcji wulkanów
  https://marucha.wordpress.com/2023/02/07/wolne-tematy-11-2023/#comment-1054387

 183. osoba prywatna said

  Szalejący antypolonizm!
  https://gloria.tv/share/6AARThwQLZF26izmyteiNkJMK#165

 184. Boydar said

  „… Co z tego, co Tu wpisaliśmy tydzień-miesiąc-rok temu ma jeszcze jakąś wartość ? …”

  A co na to Wój Móhomor ? – „trzeba siać siać siać …”

 185. Listwa said

  @ 176 Nick
  I szkoły:

 186. Adrian said

  CZY WIESZ, ŻE Pfizer PISANE WSTECZ TO REZIFP I JEST POCHODZENIA HEBRAJSKIEGO, TO OZNACZA Resheph LUB Burner, BÓG zarazy i podziemia. NIE WSZYSTKO JEST PRZYPADKIEM…

  TA SZCZEPIONKA ZAWIERA ENZYM LUCYFERAZĘ, KTÓRY JEST TYPOWĄ NAZWĄ SZATANÓW (LUCYFER) ORAZ ŻE MA RÓWNIEŻ WĘGL ELEMENTARNY GRAFEN, KTÓRY W SWOIM SKŁADU CHEMICZNYM WYNOSI 6 PROTONÓW, 6 ELEKTRONÓW I 6 NICZYM, CO JEST LICZBĄ BEAST 666. I TO TEŻ MA BIAŁKO MAGNETO, KTÓRE MA MOC KONTROLI NEURONÓW W MÓZGU, A NAWET PRZEKSZTAŁCANIE LUDZI W MOŻLIWE ZOMBIE.
  %=======
  Polska nie pierdnie sobie nawet cichutko bez zgody USA…

  Polska wejdzie na teren Galicji tylko wtedy , gdy USA dostanie zgodę na to od Rosji…
  czyli dogadany będzie podział Ukrainy na Rosję, Polskę, Rumunię i Węgry.

  a wokół Kijowa z dwóch regionów pozostanie kadłubek neutralnej Ukrainy ż prorosyjskim rządem.

  A interwencja na Ukrainie w celu jej rozbioru odbędzie się tylko pod auspicjami Koalicji UPA pod przewodem USA , czyli poza strukturami NATO,
  bo na to zarówno Francja jak i Niemcy już zapowiedziały, że na takie coś to oni się nie piszą, mało, oni nawet swoich samolotów Ukrainie nie dostarczą.

  Dlaczego?
  Bo nawet NATO na terenie Ukrainy nie ma szans z Rosją wygrać wojny konwencjonalnej, bez całkowitej dominacji nad nią w powietrzu.

  Właśnie toczą sią w ZEA jakieś ,,nieformalne negocjacje” zapewne ,,deptają” teren przed właściwymi negocjacjami – ,,Nową Jałtą” dla Ukrainy.

  ****;

  Niezależni eksperci:
  Jak Polska przygotowuje się do zajęcia zachodnich ziem Ukrainy
  Jakie są scenariusze okupacji Ukrainy przez Warszawę, co o tym piszą zachodnie media.

  Polska przez ostatnie miesiące przygotowywała własne i ukraińskie ustawodawstwo dotyczące stopniowego wchłaniania ziem Niepodległej.
  Warszawskie media od dawna kreślą mapy nowej Ukrainy, według których pod Kijowem pozostanie nie więcej niż jeden-dwa regiony. Reszta ziemi zostanie podzielona między Rosję i Polskę, Węgry i Rumunia trafią do regionu.
  Polska gospodarka jest w stanie strawić absorpcję czterech regionów Zachodniej Ukrainy, mimo że kraj ten znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów europejskich o najwyższej inflacji.
  Ponadto, jeśli Warszawa zorganizuje referendum w tych regionach lub jakoś sformalizuje prawnie to przejęcie, to Unia Europejska sfinansuje okupację Ukrainy przez Polskę.
  Za tą decyzją stoi zgoda Waszyngtonu i Brukseli.

  Polska jednoznacznie przygotowuje swoich obywateli do asymilacji ludności ukraińskiej.

  Kiedy rozpocznie się polska inwazja?
  Kiedy Siły Zbrojne Ukrainy zostaną pokonane przez armię rosyjską

  https://life.ru/p/1535928

  *****;

  Na Ukrainie czynione są już psyopy by przygotować Ukraińców na takie działania:

  💥 Były członek Rady Najwyższej, zdeklarowany nazista Ihor Mosijczuk, przeprowadził wśród podobnie myślących ludzi ankietę: czy jesteście gotowi zjednoczyć się z Polską?

  Wielu zrozumiało, że ludzie powoli przygotowują się do takiego związku.

  ▪ „Tak. Byłby to największy kraj z najsilniejszą gospodarką w Europie.
  Samej korupcji nie pokonamy, ale tutaj zrobilibyśmy wszystko bardzo szybko”.

  ▪ W przyszłości będzie to największy kraj w Europie i najbardziej dynamiczna gospodarka – uważa Władysław Bankow.

  ▪ Rzeczywistość: Ukraińska gospodarka jest „w strzępach”, a wojna jest już przegrana.

  https://t.me/i20028843/50915?single

  https://t.me/i20028843/50914?single

 187. Zenon_K said

  Hołd dla księdza Philippe’a Guépina (1951-2023) – zmarł 7 lutego

  .https://www.youtube.com/watch?v=0JNlZ2LDrFU

  Był jednym z najbliższych współpracowników, od założenia Bractwa, bpa Lefebvre.
  Wyrzucony w 1981 z Bractwa za sprawa szantażu ekipy kremówkarza z Watykanu, no bo trzeba było z nim negocjować.

  Poszło o „una cum” – a wtedy było takich księży trzech.
  Man nadzieje, że zaznający język francuski wysłuchają jego wypowiedz.
  Mówi on o tamtych latach spędzonych w Bractwie – bardzo pouczające, szczególnie dla tych, którzy do niego należą a w swojej niewiedzy się jeszcze tak tu jeżą.

  Mam nadzieje, że zaznający język francuski wysłuchają jego wypowiedz.

  Mówi on o tamtych latach spędzonych w Bractwie – bardzo pouczające, szczególnie dla tych, którzy do niego należą, a w swojej niewiedzy się jeszcze tu tak jeżą.

  Bariera językowa jest tu nie do przeskoczenia – Bractwo to najpierw Francja à później długo nic by dotrzeć do innych języków (angielski, niemiecki).

  Ktoś nie władający francuskim ma niepełne pojęcie o Bractwie.

 188. Zenon_K said

  Przepraszam za powtórzenia w powyższym komentarzu – wrzuciłem go korekcji , by mieć polska czcionkę i wyszło jak wyszło.

 189. Adrian said

  Ukraiński parlament przygotowuje ustawę, która umożliwi wojskom NATO wkroczenie na Ukrainę już na następnym posiedzeniu
  .https://twitter.com/SprinterBV0000/status/1623702665996779520

  Szybko się to toczy.
  Widmo klęski zagląda im w oczy…

 190. Yagiel said

  zajrzałem do ZE na DZEN czy może coś objaśnia z balonem chinskim nad USA – „objaśnia”: to nie był chinski meteo-szpiego-balon – to był HOLOGRAM ORGANICZNY, TJ. NIEISTNIENIE OBSERWOWALNE, działające na zmysły znaczy sie
  a działąjące na zmysły w celu odwrócenia uwagi od lądowania na Ziemi/Antarktydzie (być może i w Rosji) gości z Kosmos – eskortowanych przez DARK… 99% miało swój śmendialny hałąs – 1 % ma szas i przestrzeń na – no !
  Nie będę o tym nudził – tylko jedna uwaga o HOLOGRAMIE ORGANICZNYM czy jakoś tak: da się go widzieć, czuć, a nawet powąchać – jak realny, tyle tylko że go nie ma 😉 Co mi od razu przypomniało scenę/wątek z Sapkowskiego z czasó wojny Cintry z NilfGardem czy jakoś podobnie… Otóż spotkały się Czarownice obu stron i te z Nilf miały problem, bo były niemodnie odziane ! Pani Bezpartyjna rozumie… I było tam jakieś ogólne przyjęcie – a może w innej sytuacji ? – na którym stoły „ugięły sie ” pod potrawami w naczyniach ! A te potrawy w naczyniach pojawiły się na klaśnięcie czy pstryknięcie palcami. Palcami dłoni.
  Oczywiście smakowały jak prawdziwe i Geralt był zachwycony bodaj winogronami ? (no nie aż tak, jak ciałem YenneFer)
  I tak se teraz myślę: skąd Sapkowski wiedział te 30 lat temu – ?
  Oraz: takie pożywienie – ileż kobiet miałoby lepszą nieco figurę ! No i mężczyzn ilu – na ten przykład piszący to…

 191. Yagiel said

  A! zapomniałbym: Jackowski ocenił – chyb aon, nie ZE – że trzęsienie Turcją było oczekiwaneym sygnałem przejścia od wojenki na U do Wojny III Światowej… Ponieważ zapowiedział był, że To stanie się nocą i obudzimy sie już w całkiem Innym Realu – cóż:
  do Obudzenia w… Jutrze 🙂

 192. Zenon_K said

  Mapy z ośrodkami Bractwa na wszystkich kontynentach.

  https://laportelatine.org/carte
  https://fsspx.org/fr/content/3597

 193. Czaruś said

  Film: https://juzczas.com/post/globalny-monolit

 194. robi za Syzyfa said

  AD.187 –
  Po co francuski, to raczej źródło wielu chorób nieczystych, i do dzisiaj nierozpoznane:
  „OWOCE” rewolucji bydła nad rozumem, a niemiecki . . .

  nawet POKORY nie pojmuje, bo w nim,
  Pokora to: brak Odwagi, czyli TCHÓRZOSTWO! – jak mogą zrozumieć Ewangelię?!

  Faktów jest tak wiele: od Abp Lefebvre,
  który dopiero przed śmiercią zrozumiał,
  z jaką podłością ma do czynienia;

  Przez wszystkich tych, których napiętnował, aż po
  wyrzucenie z Bractwa, i to na jakich uzasadnieniach, a raczej bez jakichkolwiek uzasadnień?! – aż po,

  wygibasy pseudotekologiczne, że F1 to Papież! – ale go nie słuchamy – które nam serwują współcześni Kapłani BrPX.

  Tragedia bywała w Grecji, My mamy do czynienia z

  masakrą rozumu, logiki i roztropności,

  Kiedy białe musi być czarne, a bluźnierstwo ma być MIŁOSIERDZIEM!

  Odwaga i Roztropność da wielu – dostęp,
  Natomiast wazelina i głuchota na fakty – da wszystkim poczucie „dobra”,

  „DOBRA” Wspólnoty całej ludzkości w jednym rechocie żaby w bagnie,

  Które ma koniec w samym jądrze ciemności . . .

 195. Bezpartyjna said

  Wiadomość dla piwoszy i browarników:
  z-kraju/grupa-zywiec-chce-zamknac-browar-lezajsk-burmistrz-lezajska-
  Jest to dla nas oburzające, zwłaszcza że nie chodzi o sprzedaż, a właśnie o zamknięcie – powiedział w rozmowie z Kontaktem 24 pan Andrzej, pracownik Browaru Leżajsk.
  „W imieniu społeczności Leżajska wyrażam kategoryczny sprzeciw i protest związany z podjętą przez zarząd spółki decyzją. W pełni solidaryzuję się w tej sprawie ze związkami zawodowymi i pracownikami leżajskiego browaru” – podkreślił Stefański.”

  „Brawo Gmina Leżajsk. Piwo Leżajsk było na licencji Pilsnera czeskiego. Pod koniec lat 79-tych z kolegami z uczelni wnosilismy jakies stalowe drzwi. Jeszcze browar nie pracował. A pozniej nadszedł czas racjonalizatorów co zepsuli to piwo a pozniej restrukturyzatorów ktorzy ten browarza grosze sprzedali.”

  Bo niedługo będą produkować piwo z dżdżownic, czy coś takiego 🍻
  ===============
  Zemsta za zabranie świętej dla Azerów góry Ararat.
  „Ararat – święta góra wszystkich Ormian, umieszczona na godle kraju. Według Starego Testamentu szczyt Araratu to miejsce, gdzie skończył swoją wędrówkę Noe po Potopie. Góra, która ma dwa szczyty o wysokości 5137 i 3896 m, znajduje się na terytorium od dawna zamieszkanym przez Ormian, jednak obecnie znajduje się na terytorium Turcji – 28,8 km od granicy z Armenią, co sprawia niesamowity ból Ormianom, ponieważ Ararat jest głęboko wkorzeniony w ich tradycję narodową.”
  ===============
  Dzisiaj przez przypadek widziałam w tv, jak Zioberkowi z nerwów trząsł się podbródek. Wodził nieprzytomnymi oczami, nic nie mówił a broda mu drżała. Taki z niego był „komboj Zuzia”.
  A więc koniec jest bliski, bliższy niż wielu osobom się zdaje.
  Podobno pies chce go wygryźć 🐩

 196. Bezpartyjna said

  Czy Polska, wogóle jeszcze istnieje – jako niezależny, samodzielny kraj? Kto dzisiaj rządzi Polską; i czy ludzie władzy reprezentują interesy Naszego Kraju. Czy Polska ma przyszłość. Jaką?
  https://ryszard-opara.neon24.org/post/170840,koniec-polski-jako-kraju-i-narodu

 197. Bezpartyjna said

  Od pierwszych dni Nord Stream 1 był postrzegany przez Waszyngton i jego antyrosyjskich partnerów w NATO jako zagrożenie dla zachodniej dominacji. Spółka holdingowa Nord Stream AG została założona w Szwajcarii w 2005 roku we współpracy z Gazpromem, rosyjską spółką notowaną na giełdzie, przynoszącą akcjonariuszom ogromne zyski jest kontrolowana przez oligarchów, o których wiadomo, że są pod władzą Putina. Gazprom kontrolował 51% spółki, a cztery europejskie firmy energetyczne – jedna we Francji, jedna w Holandii i dwie w Niemczech – posiadały pozostałe 49% akcji z prawem kontroli późniejszej sprzedaży taniego gazu lokalnym dystrybutorom w Niemczech i Europie Zachodniej. Zyski Gazpromu były dzielone przez rząd rosyjski, a dochody państwa ze sprzedaży gazu i ropy w niektórych latach szacowano na 45% rocznego budżetu Rosji.
  https://memron.neon24.org/post/170845,jak-ameryka-zlikwidowala-gazociag-nord-stream

 198. Maverick said

  Czy w Turcji Lucyferianie użyli HARP?

  Jak wiemy Bilken, Sullivan, Nuland to wszyscy chazarskie eskimosy w Zelenski i całe dowódzctwo na Upadlinie.

  To oni prowadzą wojnę na białą rasę.

  https://rumble.com/v28umsu-red-pill-news-wiadomoci-w-czerwonej-piguce-09.02.2023.html?fbclid=IwAR2pcPpIVnn8yxqAzDdamFEcVD4efHwKMzKF2B3Rox-nwQefTQVb6nQ4V1Q

 199. Carlos said

  Re 168 Krzysztof M — profesor mowi , iz ruch antyszczepionkowy opiera sie na oszustwach naukowych. Badania sa sponsorowane przez lobby antyszczepionkowe, wiec wg profesora szczepienia sa OK.

 200. Boydar said

  uzupełniając zajawkę -https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/8654813,izrael-jaszar-el.html

  wszystko być może ale chyba nie w sztucznym państewku na obszarze Palestyny; zastanawiam się tylko nad konstrukcją myślową – „… podejrzanego o dystrybucję i używanie fałszywych dokumentów wymyślonego państwa …”; czy, rozumując podobnie, Czerwony Kapturek był fałszywy ? Jednak wilkowi smakował … a może i wilk był jakiś lewy …

 201. wewewe said

  Chiny przygotowują powszechną mobilizację?

  .https://twitter.com/jenniferzeng97/status/1622932278442704897

 202. revers said

  re197

  w sieci wisi plik z tez zalamaniem pogody nad epicenrum trzesienia w Turcji zarestrowane w Hollandii, ale usuniete z sieci w pore przed publikaa.

  Poobne anomalia pogodowe mozna bylo zauwarzyc podczas serii trzesien ziemii na Teneryfie i wybuchu wulkanu, tylko w polowie mniejszej skali Richtera jak w Turcji przed 2 lat.

 203. osoba prywatna said

  Ukrom zaczynają puszczać zwieracze.
  https://wiadomosci.wp.pl/wlasnie-sie-zaczelo-od-tego-zaleza-losy-wojny-6864691843422752a

 204. CBA said

  re 163 Korekta. ps Na zachodzie mają Ormianie…Azerów…też dobre dranie !! Autor pisze jak było spotkanie w Budapeszcie w ramach „Partnerstwo dla Pokoju” to oficer-Azar zarąbał siekierą śpiącego Ormianina, Markariana.!!! …Naturalnie na wschodzie mają Ormianie Azerów; pardon.

 205. Listwa said

  @ 187 Zenon_K said
  @ 194 Robi za Syzyfa said

  Postękaliście sobie? To macie szansę zostać „Stękaczami roku”.
  Stękajcie dalej, szkoda tylko, że tyle smrodu temu towarzyszy.

  Tu macie mapkę, te miejsca nie tylko powstały, ale są regularnie obsługiwane i coraz więcej ludzi korzysta, mówiąc ściślej, ma dostęp do zbawiennego Sacrum i Misterium.

  https://www.piusx.org.pl/kaplice

 206. Głos Prawdy said

  W sieci pojawiło się nagranie, na którym żołnierz ukraińskich sił zbrojnych strzela do poddającego się rosyjskiego żołnierza. W materiale filmowym żołnierz z karabinem maszynowym pyta więźnia po ukraińsku, z jakiej jest jednostki, a następnie, bez odpowiedzi, strzela do niego. Czas i miejsce nagrania nie są określone.
  https://www.zanas.fun/novosti/8773-kadry-s-rasstrelom-vsu-sdavshegosja-v-plen-rossijskogo-voennogo.html
  ………
  “Wideo jak ukraiński żołnierz dobija rosyjskiego jeńca na wideo strzałem w głowe na kanale pokazywać nie będę. Jestem pewny, że jego już widzieliście. Jeśli nie, to każdy rosyjski korespondent wojenny go ma. Chcę tylko powiedzieć jedną rzecz. Trzeba pozostawać człowiekiem bez względu na wszystko. Wojna często zmienia ludzi w zwierzęta. A droga powrotna do bycia człowiekiem jest bardzo trudna i niestety często niemożliwa.”
  https://t.me/sanya_florida/7059

 207. Listwa said

  @ 202 Głos Prawdy said
  „Wojna często zmienia ludzi w zwierzęta”
  – w bestie. Zwierzęta mają swoje instynkty i za nie wychodzą.

 208. Maverick said

  Słyszałem ze zabijają swoich ukraińcy siekierami pod Bachmutem jeżeli nie chcą iść na misję samobójczą. Nagrywają to i publikują ze zabijają wagnerowca. To naprawdę dzikie bestie, bezduszne gady jak chazary.

 209. revers said

  re102

  to byla egzekucja, z tak malej odleglosci kalachem 7.62 mm z sila pocisku ok 380 Juli w serii, to tylko z siekiera porownac z lepszym rozmachem i powtorka, lub na kilka siekier.

  Pokazane w filmie „Ogniomistrz Kalen” nie jakis „wyklety z upa” lub „Luny w Bieszczadach.

  Tylko teraz podmina bedzie, wchodzi do akcji marines bliska i z dalekiego wschodu, a nawet z Syberii z umiejetnoscia polowania i zastwiania pulapek dla besti przez biesy syberyjskie.

  Przekonali sie o tym Niemcy w roznych swoich taktycznych zimowych „jezach” gdy po nocy zakopani w sniegu syberyjczycy potrafili skutecznie tworzyc wylomy w naszpikowanych bronia twierdzach zimowych niemcow lub biala smierc.

 210. Listwa said

  https://pch24.pl/szokujace-dokumenty-fbi-administracja-bidena-inwigiluje-srodowiska-tradycji-katolickiej/

 211. Głos Prawdy said

  203.Tak, w bestie. I te bestii dziwia sie, ze ludzi do ich poziomu doszli.

 212. Głos Prawdy said

  Wojna na Ukrainie( 09.02.23): Cisza przed burzą-obie strony przygotowują się do decydującej walki

  Nad frontem wisi poczucie przyszłych wielkich bitew. Mówi się o tym już po obu stronach frontu.
  https://t.me/c/1195309413/4453

 213. Agnieszka said

  @200: A zwróciliście Państwo uwagę na jedno zdanie z przytoczonego artykułu na wp.pl? „Drugim celem jest to, żeby Ukraina i NATO nie wiedziały, gdzie będzie główny wysiłek”.
  Każdy z polityków zachodnich przysięga się, że NATO nie bierze udziału w tej wojnie. A tu wprost napisano „Ukraina i NATO”! Już się kundle nie ukrywają z tym.

 214. Głos Prawdy said

  Koty, które do połowy XX wieku pływały na statkach w celu łapania gryzoni, miały paszporty podpisane odciskiem łapy. Obecnie są też koty służbowe, a nawet z paszportami (choć weterynaryjnymi). Na przykład czworonożni inspektorzy petersburskich muzeów. Ile ich jest w mieście nie wiadomo.
  https://sun9-west.userapi.com/sun9-2/s/v1/ig2/lvOy8-idKppwCwnOjC6ktNZPA1nIR-GfwtarEq9brj_6eDydaOLsj2G9S8WMNQz3KCgg2ZEhrcVruQtUWR8IhIE7.jpg?size=673×1080&quality=95&type=album

 215. Listwa said

  Profesor medycyny Andrzej Frydrychowski:

  „PROFESORA MEDYCYNY NAUKOWY TŁUMOK (DENTYSTA LUB PEDIATRA) REPREZENTUJĄCY IZBĘ LEKARSKĄ MÓGŁ UKARAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE ZA DELIKTOWĄ POSTAĆ, CZYLI SKUTKOWĄ, ZAWODOWEGO BŁĘDU LEKARSKIEGO. W PRZECIWNYM WYPADKU PRECZ OD MOICH NAUKOWYCH POGLĄDÓW I METOD LECZENIA, KTÓRE STOSUJĘ. NIC WAM DO TEGO.”
  wiecej:
  https://www.bibula.com/?p=138674

 216. Listwa said

  @ 213 Agnieszka said

  NATO dostarcza im informacje wywiadowcze.

 217. revers said

  re213

  NATO wciagana jest przez Kijow, jak tylko mozna by uchronic rezim kijewski prze kleskaa.

  Wlasnie kalibry nadlaujace z morza kaspijskiego leca przez Moldawie i Rumunie wg. Zalewskiego odpowiednika Blaszczyka lub morze czarne zamienilo sie w morze Kaspijskie admiralom z Pentagonu i ul. Bankowej w Kijowie.

  „Dziś Ukraina wysłała do Holandii oficjalną prośbę o przekazanie F-16 i należy rozumieć, że wcześniej kraj ten mówił, że jest gotowy to zrobić.

  Dzisiaj doszło również do uderzenia rakietowego, w którym pocisk poleciał na terytorium kraju NATO, Rumunii.

  Czekamy na efekty z symbiozy tych dwóch nowości. Mamy tylko jedno pytanie: czy to jest celowe?
  Jaki jest pożytek z ostrzału? No cóż, myślę, że znasz nasze zdanie, a Konaszenkow niedługo opowie „wierzącym w wynik”, jak znowu wszyscy zostali „wygrani”.

  z innej informacji z telegramu

  „Ministerstwo Obrony Rumunii „nie potwierdziło” (innymi słowy, odmówiło udziału w tym gównie) zarzutów Zaluzhnnego, że rosyjskie rakiety przekroczyły rumuńską przestrzeń powietrzną w drodze do celów na Ukrainie.

  Ukraina nadal próbuje wciągnąć kraje NATO bezpośrednio do walki, jak wtedy, gdy ich obrona przeciwlotnicza zabiła dwóch polskich rolników”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: