Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Znowu Kosowery!
  Sebastian o Znowu Kosowery!
  Adrian o Wolne tematy (39 – …
  ? o Wolne tematy (39 – …
  Sebastian o McNamara’s Misfits: wojs…
  Sebastian o Zwi Migdal: Żydowska mafia spr…
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Liwiusz o Pod wieżami Włodzimierza
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Co zostanie z Ukrainy – 09.03.2023.

Posted by Marucha w dniu 2023-03-09 (Czwartek)

Mówi płk MacGregor…
… w drugiej części wywiadu przeprowadzonego przez Claytona Morrisa:

MacGregor: Rząd ukraiński jest bardzo słaby. Utrzymywany jest u władzy przez radykalnych neonazistów, którzy grożą zamordowaniem każdego, kto im zagraża. Zabijają żołnierzy, którzy opuszczają front, którzy próbują uciekać. Wypełniają szeregi starcami, kobietami, młodymi chłopcami. To jest szaleństwo. Jak długo to może trwać?

Cóż, to jest w rękach Rosjan. Jedynym sposobem, by Rosjanie położyli temu kres, jest wkroczenie na północ od południa, marsz z północy Białorusi, otoczenie Kijowa i danie do zrozumienia, że to koniec. To jest to, co Rosjanie ostatecznie muszą zrobić. Jeśli tego nie zrobią, to będzie się to tylko przeciągać. My będziemy nadal wysyłać broń, a oni będą zabijać Ukraińców, aż nie zostanie z nich prawie nikt.

I proszę pamiętać, że wszyscy ukraińscy uchodźcy, z którymi rozmawiamy w Europie Zachodniej – jest ich może osiem lub dziewięć milionów – i kolejne dwa miliony wewnątrz Rosji [trzy miliony – przypis ZB] – wszyscy oni mówią to samo: ‚Nigdy nie wrócimy!’ Więc nie wrócą. Więc populacja spadła z około 37,4 do 18-22 milionów.

Ukraina jest martwa jako państwo narodowe, moim zdaniem. Już jest martwa. 40% infrastruktury jej miast jest zniszczone. Cała baza przemysłowa, wszystko co jest naprawdę wartościowe na Ukrainie, jest w rękach Rosjan. A to jest tradycyjnie rosyjskie i ludzie, którzy tam mieszkają to Rosjanie.

To jest właśnie sedno sprawy. Więc nie wiem, co się stanie z Ukrainą, poza tym, co właśnie usłyszeliście. I pamiętajmy, że każde małe państwo wie, że jeśli chce wygrać, to wygra tylko wtedy, gdy może sprowadzić kogoś silniejszego, kto wygra za niego wojnę. Serbii udało się nakłonić Rosję do przyłączenia się do walki z Austro-Węgrami, co oczywiście wywołało I wojnę światową. Przystąpiliśmy do wojny w 1917 roku i wyszliśmy z niej wzmocnieni w 1918 roku, ponieważ Brytyjczycy i Francuzi przegraliby pierwszą wojnę światową z Niemcami, gdybyśmy do niej nie przystąpili.

Strategicznie w Europie wyłoniłby się zupełnie inny obraz. Zostaliśmy wprowadzeni jako środek ratowania brytyjskiego i francuskiego imperializmu. Więc – wie pan – takie rzeczy zdarzały się już wcześniej. Nie widzę żadnych przesłanek, by Amerykanie mieli się na to zgodzić.

A druga rzecz: nasze siły zbrojne są w fatalnym stanie.

Clayton Morris: Zgadza się.

MacGregor: Kogo zamierzamy wysłać? – Myślę, że z całej armii – ktoś mi powiedział – moglibyśmy wysłać tam może 50 tysięcy żołnierzy bojowych. To znaczy żołnierzy, którzy zbliżą się do wroga i go zniszczą. Armia jest w rozsypce. Jestem pewien, że Milley przekazał tę złą wiadomość Bidenowi i jego kolegom. Więc nie sądzę, żeby coś takiego miało się wydarzyć.

Myślę, że Zelenski… to tylko czcze gadanie. Powie wszystko, co musi powiedzieć, żeby utrzymać się przy władzy. Chce, żebyśmy zrobili wszystko, co możliwe, żeby go tam zatrzymać. Chcemy go tam zatrzymać. Ale korzyści z trzymania go w nieskończoność skurczą się w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Clayton Morris: Wydaje się, że to już się dzieje w zwiększonym i przyspieszonym tempie. Ale wydaje się, że Stany Zjednoczone nadal zwiększają liczbę broni. To niewiarygodne. Mamy dwa raporty tego samego dnia o tym, że Lockheed Martin zwiększa produkcję HIMARS i wykorzystuje je do zaspokojenia popytu na Ukrainie. Jednocześnie mamy przyznanie, że USA po prostu nie ma pojęcia, gdzie ta broń trafia. Wygląda więc na to, pułkowniku, że będziemy nadal wysyłać ciężką… broń dalekiego zasięgu, a o to właśnie prosi Ukraina.

MacGregor: Cóż, niech pan pamięta, że pieniądze, które wspierają to wszystko, tak naprawdę nie opuszczają Waszyngtonu. Są po prostu przetwarzane przez wojskowo-przemysłowo-kongresową machinę.

Clayton Morris: Racja.

MacGregor: Więc Pentagon wysyła broń, a potem bierze pieniądze, które dostaje od Kongresu i wlewa je w przemysł obronny i mówi im, że musicie zastąpić to, co wysyłamy, a dodatkowo musicie produkować więcej. I tu właśnie mamy problemy – tak na marginesie. Nie mamy zdolności do uzupełniania zapasów. A ludzie mówią teraz o Chinach. I czego ludzie w Stanach Zjednoczonych nie rozumieją: przenieśliśmy naszą bazę produkcyjną do Chin. To prawda. Niekoniecznie zrobiliśmy to dobrowolnie. Zrobiły to elity. Uznały, że jest to sposób na zarabianie pieniędzy.

Ale rezultat jest taki, że Chiny mają teraz bazę przemysłową do produkcji wojskowej, która jest potencjalnie dwa razy większa niż baza przemysłowa, którą mieliśmy podczas II wojny światowej.

Teraz właśnie odrzuciliśmy propozycję pokojową Chin. Nawet jej nie rozważaliśmy. A jeśli Pekin miał jakieś zastrzeżenia co do wspierania Rosji, to teraz wątpliwości zostały usunięte. A więc Chiny wyślą Rosji wszystko, czego ta potrzebuje, ponieważ zakładają, że będą następni w US-menu. Wydaje się, że nie zdajemy sobie sprawy z wpływu, jaki mamy na resztę świata. A to, co zrobiliśmy sobie sami, jest problemem nie do rozwiązania.

Co do broni, to dalej będziemy ją tam wysyłać, bo ludzie u nas się wzbogacają. Na Ukrainie też są ludzie, którzy się wzbogacają. Wiemy, że Ukraińcy cały czas odsprzedają dużo broni. Widzimy ją w Kosowie, widzimy w Iraku, widzimy ją wszędzie. To nic nowego. Chociaż dziś rano powiedziano mi, że kilku obserwatorów stwierdziło, iż teraz mamy kontrolę nad wszystkim, więc mamy doskonały przegląd wszystkich broni i miejsc ich pobytu. Wiecie, to jest na równi z obserwacjami jednorożców i elfów, a także dobrej wróżki.

Clayton Morris: Racja.

MacGregor: Ale taki jest stan rzeczy. Więc nie, nic się nie zmieni. To będzie trwało nadal. I dlatego Rosjanie muszą dojść do wniosku, że tylko oni mogą zakończyć tę wojnę. I muszą to zrobić.

Clayton Morris: Więc co zostało z Ukrainy? – Mam na myśli to, że uważasz, iż Ukraina jest martwa – jest skończona…?

MacGregor: Myślę, że tak jest. Tak, to jest wielka tragedia. Nie wiem, jak to ukraińskie państwo narodowe może przetrwać. To zawsze był sztuczny konstrukt. Zawsze było w nim zbyt wielu nie-Ukraińców, co oznaczało, że trzeba było podjąć decyzję: w porządku, jesteś obywatelem Ukrainy, ale możesz być Rosjaninem; jesteś obywatelem Ukrainy, ale możesz być Tatarem; jesteś obywatelem Ukrainy, ale możesz być kimkolwiek, bylebyś przysięgał wierność Ukrainie i robił tu interesy. Będziemy z tobą współpracować.

Możecie mieć swój własny język, własne szkoły i tak dalej… Ta możliwość została utracona. To była część porozumienia mińskiego. Tego domagali się Rosjanie. Teraz to się skończyło. Tak więc terytorium, na którym siedzą teraz Rosjanie, nigdy nie zostanie zwrócone Ukraińcom. Rosjanie nigdy go nie opuszczą. To jest część Rosji. Rosja połknie więcej Ukrainy, zanim to wszystko się skończy. Śmiem twierdzić, że większość Ukrainy na wschód od Dniepru. Ale Rosjanie wiedzą też, że Odessa i Charków to dwa rosyjskojęzyczne miasta. One nigdy nie były ukraińskie. Zawsze były rosyjskie. Jestem pewien, że będą na to nalegać.

Prawdziwe pytanie brzmi, co zrobić z resztą Ukrainy, zachodnią częścią Ukrainy, która jest naprawdę ukraińska, a nie częściowo ukraińska. Nie wiem. Chodzi mi o to, że Polacy już chyba chcą ją pozyskać w ramach odbudowy wielkiego Imperium Polsko-Litewskiego. Nie wiem. W tej chwili w grę wchodzą różnego rodzaju szalone pomysły i poglądy. Nic z tego nie ma wspólnego z nami, Clayton! Nic!

Clayton Morris: Zgadza się.

MacGregor: I dlatego amerykańscy żołnierze nie jadą tam walczyć.

Clayton Morris: Cóż, panie pułkowniku, dziękuję bardzo jak zawsze. Dziękuję za analizę i subtelności. Naprawdę to doceniamy. I zobaczymy, jak Waszyngton będzie w stanie śledzić wszystkie te bronie wysyłane na Ukrainę. To będzie fascynujące. Dziękuję bardzo, pułkowniku, doceniamy to jak zawsze.

MacGregor: Dziękuję!

>https://uncutnews.ch/colonel-macgregor-die-ukraine-wurde-zerstoert-und-es-ist-nichts-mehr-uebrig-und-der-ukrainische-praesident-hat-zugegeben-dass-us-truppen-erforderlich-sein-werden/

Opracował: Zygmunt Białas
https://zygumntbialas.neon24.org

Komentarze 44 do “Co zostanie z Ukrainy – 09.03.2023.”

 1. Spojrzenie europejskie

  „Strategicznie w Europie wyłoniłby się zupełnie inny obraz. Zostaliśmy wprowadzeni jako środek ratowania brytyjskiego i francuskiego imperializmu.”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  Zarówno I. jak II. Wojna służyła temu celowi jak w linku, w gruncie rzeczy były to wojny o dominację USA. USA wkroczyły do obu wojen, aby skasować łup i trybut, no i przystąpić do okupacji.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  Trybut za I. wojnę został ostatecznie wypłacony dopiero w 2010. roku. Kolonia, jaką jest RFN, dostarcza czołgów na wojnę USA przeciwko Rosji, chociarz USA z dużym prawodopodobieństwem dokonały aktu wojennego przeciwko RFN, rurociąg NS.

 2. Powtórzenie linku

  jest błędem, drugi link:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/oszalamiajaca/#CzegoPolacy

  Do Admin: Prosiłbym o skasowanie tekstu „2023-03-09 (Czwartek) @ 19:24:49” jeśli się da

 3. Co zostanie z krainy U po wybiciu tubylców ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2023/01/08/jak-wymordwac-ludzkosc/#Rzez

 4. Mietek said

  Sztylety zdemolowały banderland.

 5. Maverick said

  Upadlina to bijące serce lucyferiańskiej, i chazarskiej mafii.

  Przebudzeni ludzie to rozumieją. Dlatego na czółka sobie nie naklejają upadlińskiej flagi.

 6. Bezpartyjna said

  Realnie jednak po bliższej obserwacji łatwo dostrzec, że rzekoma ukrainizacja jest bardziej niż powierzchowna. Nie tylko ogranicza się do wybranych elementów popkultury, prymitywnej rozrywki i promocji, ale w istocie nie tyle ma kultywować ukraińskość, co ją kreować i kierunkować. Chodzi raczej o hybrydyzację – stworzenie nowej wykorzenionej papki mającej zastąpić tak świadomość ukraińską, jak i polską w ramach nowego tworu geopolitycznego, będącego w całości dziełem kulturowej i ideologicznej hegemonii anglosaskiej.
  https://chart.neon24.org/post/171215,ukrainizacja-czy-hybrydyzacja-o-wojnie-kulturowej

 7. maksj said

  Komuś bardzo zależy aby wybić Kraińców i w puste miejsce weszli nieproszeni goście. Teraz widać jak na dłoni kim są te bestie zza oceanu i co nas czeka pod ich okupacją – życie ludzkie dla nich jest niczym, zresztą to są wyznawcy Thomasa Malthusa i innych rzeźników, oraz przedstawiciele talmudycznej miłości do człowieka – nie wiadomo czy to są w ogóle istoty ludzkie? „Ludzie”, którzy opanowali USA to perfidni złodzieje, z tego kraju zostanie ruina, mogą założyć nowe państwo z kasą, którą ukradli Amerykanom – złodziej okradł złodzieja – brak im tylko terytorium.

  Czy obywatela Krainy już widzą kto im robi dobrze, czy w swej nienawiści do Rosjan będą ginąć, budując nieświadomie Chazarię? Nie dziwię się, że „polskie” chazarki tak klaszczą w szpony i przebierają kopytami.
  Hunter Biden kradł kasę na Krainie, przepraszam – robił interesy – nie ma szans na pokój, trzeba zatrzeć ślady – nie tylko on – wojna dla synów diabła to krwawe żniwa. Jeden z nich powiedział, że łatwiej zabić milion niż ich kontrolować, i robią to skutecznie.
  Po pozorem fałszywej troski o ludzkość, pokój czy obywateli Krainy, można mordować do woli – Ameryka zawsze walczy o pokój metodami podobnymi do tych, dzięki którym wymordowali prawowitych mieszkańców USA, z którymi też podpisywali porozumienia pokojowe, teraz trzymają ich w rezerwatach, podobno w trosce o ich zdrowie.

  Widzicie co nas czeka gdy wejdziemy do wojny? – a może nasze terytorium też jest potrzebne jako miejsce dla Chazarów, dlatego tak usilnie pchają nas na pierwszą linię?

  W filmach holyłudzkich zawsze ktoś komuś coś ukradł, a ten ktoś znowu coś ukradł i zabił – to wrodzone złodziejstwo czy pokazywanie rabunku jako cnoty i zalety? Za takie filmy nawet nagrody otrzymują – to musi być zaleta w tamtej kulturze. Wiem, wiem, to tylko kino, ale kino odzwierciedla ludzką mentalność.

 8. bryś said

  Ciągłe zwalanie odpowiedzialności na Rosję. Rosja musi, Rosja powinna, to zależy od Rosji – kłamliwe piii…enie. Od początku robią wszystko żeby Rosjan wyciągnąc dalej w pole i eskalować konflikt. Bo u „nas” nie da się nic zrobić. Facet kłamie wg. mnie. A przynajmiej manipuluje. Tak samo gadali „eksperci” – Rosja napadnie, wkrótce, zaraz, Rosja napada w marcu, itp…

 9. z ukosa said

  Wszystko wskazuje na to, że zgliszcza, smród… i miliony banderowców w Polin.

 10. Liwiusz said

  Czy zakończenie wojny na Ukrainie zakończy wojnę Anglosasów z BRICS czy ją nasili ??
  Czy Unię Jewropejską będzie stać na finansowanie amerykańskich wojen i odbudowę Ukrainy ??
  Czy Niemcy dalej planują stworzenie drogi do rosyjskich surowców przez Ukrainę ??

 11. Kar said

  ..trzeba sobie tez pewne rzeczy dopowiedziec., bo w temacie wstydliwie niepokojaca cisza..A co zrobia z tzw. Surplus/nadwyzka roznej masci zuzytych niepotrzebnych ukrow (tych wojowatych w szczegolnosci). Ruskie nie zaakceptuja pod zadnym warunkiem pod swoim nosem…pseudo NATO smiecia. Widzimisie, ze Polin bedzie szerko otwarta na multi wplyw ukr-badziewia juz wkrotce.,

 12. Marek said

  Washington Post napisał, że koszt ukraińskich złóż przejętych pod kontrolę Rosji, zgodnie z ich wyliczeniami, to 12,4 bln dolarów. Jednocześnie samo wydanie amerykańskie odnosiło się do kanadyjskiej firmy prowadzącej badania w zakresie zagrożeń geopolitycznych. Według tych anonimowych zagranicznych analityków, Kijów [czytaj: USA] stracił: ·
  11% – ropy
  20% – gazu ziemnego
  42% – złóż metali
  33% – metali ziem rzadkich.

 13. I dlatego Rosjanie muszą dojść do wniosku, że tylko oni mogą zakończyć tę wojnę. I muszą to zrobić.

  Rosja powiedziała wyraźnie – neutralność. A że Jankesi przeszkadzają w osiągnięciu neutralności, to wojna będzie trwała. Aż do Bugu.

 14. Stanisław Potocki said

  Oczywiście z większością można się zgodzić. Tylko wiadomo,że to są poglądy z amerykańskiego punktu widzenia i np. dla Polaków stwierdzenie,że zachodnia tzw. Ukraina jest tylko ukraińska to jest jednak trochę obelga. Właściwie wszystkie miasta,większe i mniejsze noszą bardzo dużo śladów polskości,leżą tam pod ziemią miliony zmarłych Polaków na przestrzeni wieków. Chociaż żeby nie było watpliwości-obecnei w polskim interesie narodowym nie jest żadne przyłączanie tych ziem do Polski tylko zachowanie obecnych granic,które mamy od 1945 roku i zadbanie o to by Polska znów stała się państwem monoetnicznym,państwem Polaków co musi się wiązać ze zmiana polityki przyjmowania obcokrajowców i ,być może, również z innymi działaniami jak np. pozbawianiem obywatelstwa polskiego i zmuszeniem ich do przyjęcia przez nie obywatelstwa ich „partnerów” Polek,które wiążą się z obcokrajowcami i rodzą im dzieci (problem dotyczy już ponad miliona Polek co ma w konsekwencji fatalny wpływ na polską demografię,powoduje olbrzymie problemy społeczne w sytuacji gdy milion czy dwa miliony Polaków nie ma szansy na znalezienie partnerki i założenie rodziny i wreszcie doprowadza do sytuacji gdzie coraz mniej procentowo jest obywateli polskich,którzy naprawdę są etnicznymi Polakami i którzy po prostu Polakami się czują).

 15. Kojak said

  Oby zostaly z nich popioly ,ruiny i zgliszcza i Oni sa wszyscy cacy ale jak przyjdzie co do czego to wyciagna znowu siekiery ,sierpy i noze i beda nas rabac i rznac jak dawniej . Ostatnio sluchalem, w Radiu TOK FM audycji w ktorej bylo dwoje Ukraincow i to takich z wyzszej polki Byla kobieta znana miedzynarodowa aktorka , dramaturg ,rezyser i facet, znany pisarz z doktoratem . Mieszkaja w Polsce bo po tzw wojnie przeflancowali sie do Polski . Pili przez 45 minut z dziubka, jak to im w Polsce dobrze, jak ich zyczliwie Polacy przyjeli i traktuja ! Az tu nagle rozmowa przypadkowo zesliznela sie na temat tzw zbrodni wolynskiej ,i jakby nagle w nich piorun strzelil ! Ona zaczela pokretnie krecic i uciekac od tematu a facio jeszcze bardziej krecil i zaczynal byc prawie wyraznie bezczelny. Ona widzac co on nadaje probowala przemycic jeszcze za wszelka cene tzw zbrodnie w Buczy (ktora byla ordynarnie kryminalna jawnie hitlerowska prowokacja banderowcow na Ukrainie o rzekome mordy dokonane przez Rosjan , o czym ona doskonale wie !) I ci z tzw wyzszej polki przyjeli taka postawe a co dopiero zwykli Ukraincy !

 16. Janekzlasu said

  Rozgorzała taka walka o pokój że kamień na kamieniu nie zostanie!

 17. UZA said

  „Chodzi mi o to, że Polacy już chyba chcą ją pozyskać w ramach odbudowy wielkiego Imperium Polsko-Litewskiego. Nie wiem. W tej chwili w grę wchodzą różnego rodzaju szalone pomysły i poglądy. Nic z tego nie ma wspólnego z nami, Clayton! Nic!”

  Myślę, że tę wypowiedź Amerykanina, reprezentującego amerykański punkt wiedzenia, ofiary pisowskiej propagandy powinny sobie wydrukować i powiesić nad łóżeczkami. To coś takiego jak słynne „Point de rêveries, Messieurs”. Jeżeli są jacyś Polacy, którym marzy się odzyskanie Lwowa i Stanisławowa przy amerykańskiej pomocy, to wreszcie powinni się ocknąć i zrozumieć, że nic z tego nie będzie. I chwała Bogu !

  „…w polskim interesie narodowym nie jest żadne przyłączanie tych ziem do Polski tylko zachowanie obecnych granic,które mamy od 1945 roku i zadbanie o to by Polska znów stała się państwem monoetnicznym, państwem Polaków …”

  O to, to ! Święte słowa ! Nic dodać, a ując można by słowo „znów”. Sądzę, że nasze problemy biorą się właśnie stąd, że nigdy nie byliśmy państwem monoetnicznym.

 18. Bór said

  podżegacz wojenny tchórz małgorzata gosiewska
  https://wolnemedia.net/dr-ozdyk-zaleca-wicemarszalek-sejmu-z-pis-jakies-badania/

 19. Boydar said

  „… a co zrobią z …” – Pan Kar

  no i właśnie ten problem rozwiązuje deal z Yankesami, Ameryka (i jej wasale) dostarczają banderowcom płonne nadzieje, banderowcy się Ruskim stawiają, a Rosja jak Leon Zawodowiec – sprząta dokładnie i sumiennie, żeby już nic nie zostało i nigdy

  Panie Boże zapłać !

 20. Kar said

  19/p. Boydar

  ..z praktyki I doswiadczenia odpady zza Buga wyladuja u nas ..(Zapiewajlo-Duda I reszta pustynnej szajki zadba o to. Ma sie rozumiec, ze caly proces dolewki na nasz koszt).,taki jest plan globalnych ekonomow

 21. Boydar said

  jak mawiały Starożytne Gumisie – „w tym szaleństwie jest metoda”, w takim razie będą ich Ruscy gonić na tankach aż do Berlina, i słusznie 🙂

 22. Sudbina Srba said

  Od jakiegoś czasu, gdzie sie tylko da, probuję przypominać chińską szkołę wojowania mistrza SUN TZU (Tse).
  I nawet tutaj, na gajówce, pozwolę sobie przypomnieć moje niedawne wspominki o Napoleonie, który nawet spalił Moskwę – ale jej nie zdobył i ze Rosjanie stosują w swojej taktyce metody przypominające troche chińską szkołę strategiczną, jak np:
  Wroga sie nie atakuje frontalnie bo to może przynieść za duże straty w ludziach i ze trzeba ‚odczekać’ az sie wróg osłabi po pierwszym, zawziętym ataku. I trzeba czekać na pierwsze potknięcia wroga. (Bo niech mu sie przez chwile zdaje, ze zwycięża)

  No więc strategia wojenna nie jest nowa: tak Rosjanom udało sie przepędzić Napoleona az do Paryża , a Hitlera do Berlina.
  Niedawno zmarły deputat do rosyjskiej Dumy, W. Żyrynowski, obiecywał, ze Rosjanie przepędzą … Unię Europejską razem z NATO – az do Brukseli.

  I kiedy Rosjanie wycofali sie spod Kijowa – banda oszczerców huczała, ze ‚Ruskie sie wystraszyły Ukrów i dali dyla spod Kijowa”.

  Nie pomogły tłumaczenia znawców od wojen, ze to był manewr taktyczny: Rosjanie zablokowali Kijów, żeby bandy Azowa nie mogły za wcześnie ruszyć do ataku na Donbas.
  Przepychanka na Donbasie jest tłumaczona totalną słabością militarną…Rosji – a potęgą Zielenskiego, który, nota bene, sie uparł, żeby z Bachmutu zrobić …. Termopile!

  Podobne bzdety opowiadali alianci o rosyjskiej armii w czasie II-ej wojny światowej: ‚Rosjanie mają karabiny na sznurkach i gwałcą europejskie kobiety’.
  Propaganda – nihil novi.

  A tymczasem, nieuki na Zachodzie nie nauczyły sie jednej bardzo ważnej zasady w stosunkach – nie tylko miedzynarodowych:
  ‚Przyjaciół nie należy przeceniać – a wrogów … nie wolno nie doceniać’.

  Śmiali sie tez oszczercy, ze Rosjanom zabrakło amunicji a Putin …dogorywa.
  Nikt juz nie chce pamietac, ze to USA w 1959 roku, w ramach tzw. Rezolucji Captive Nations – 1959, przyznało Donbasowi status niezależnej, samodzielnej republiki.
  Do czasow Obamy corocznie obchodzono w Bialym Domu obchody samodzielnej… Kosakii – bo tak nazwala Donbas prez. Roosevelt: Cossakia.
  A teraz kowboje sie upierają, ze Donbas od prawieków należy do Ukrainy!
  Niemało dziwi , ze pełno ‚uczonych Polaków i strategów’ powtarza te same androny.

  W związku z tą Cossakią – bardzo mnie wzruszyła kozacka kompozycja Igora Rastierjajewa „Jermak”, który w 2014 roku wyśpiewał swoje kozackie żale po napadzie armii ukropskiej na Donbas:

  Dońskie Kozaki
  2014
  Игорь Растеряев. Ермак. – YouTube

  A w innej, bardzo pouczającej kompozycji słowno -muzycznej z obrazkami – ten sam piosenkarz odsłania nam kulisy rosyjskiej strategii:

  ‚Kagda my adstupajem – my idiom wpieriod’.

  Bardzo ładna piosenka o zwycieskiej armii Związku Radzieckiego nad hitlerowskimi Niemcami:
  Rosyjska Droga (do zwycięstwa)
  Игорь Растеряев – Русская дорога – YouTube

  Inna wersja tej samej piosenki jest tez bardzo …obrazkowa.
  Niełatwa jest rosyjska droga do zwycięstwa

  Bardzo ładna piosenka
  Rosyjska droga (metoda)

  (1) Igor Rasteryaev – The Russian Road [MidJourney] – YouTube

 23. MatkaPolka said

  Jurij Podoliaka – relacje z wojny na bieżąco – kilka razy dziennie

  https://t.me/s/podolaka_v_mire

  również wypowiedzi Onufrenko, Prigożina (Wagner),

  Brifing Ministerstwa Obrony FR – 9 03 2023 – gen. Konaszenkow

 24. oszolomklasyczny said

  Jest oczywistym ! Te same ” sily” z korporacji Abrahamowych Gusel obecnie zatracaja sie w wysilkach aby …ZNISZCZYC AMERYKE👹 Prosze samemu sprawdzic !! ze w krotkiej histori Ameryki tylko kilku !🤔prezydentow zmarlo smiercia naturalna dozywajac poznego wieku ! . Miarzdzaca wiekszosc prezydentow i viceprezydentow zmarla glownie na ….wylewy? krwi do mozgu i zatrucia👿 juz nie bede pisal ilu prezydentow zamordowano strzalem w plecy czy glowe☠️. w Polsce przed wizyta Papiez Polaka nikt nie oglaszal o Polskich obozach zaglady starszych braci w wierze? ani tez o cholokauscie! W czasie naibardziej krwawej wojny w Polsce nie zamordowano ANI jednego generala ????Natomiast po wizytach papieskich …… zostalo zamordowanych az 8 generalow ?? juz nie wspomne ilu politykow , klasy A Leppera czy dziennikazy , pisarzy , profesorow , ekspertow od wypadkow itp (samych sie powiesilo:) czy strzelio sobie w plecy!. Prosze zauwazyc ? ze na Ukrainie umieraja glownie Slowianie!!. Ukraina wlada tylko kilku okolo 4 ” naszych ludzi” 😇 prezydent ma pseldonim Zelenski ! co dziennie umiera nawet do tysiaca bialych ludzi:( . Teraz prosze policzyc ilu w Polin mamy pseldonimow? rasy Zelenski???

 25. MatkaPolka said

  Polskie kanały informacyjne na Telegramie – i wiele innych

  https://t.me/s/pl_news_front

  ht..tps://t.me/s/newsfactory_pl

  ht..tps://t.me/s/infokju

  ht..tps://t.me/s/infodefPOLAND

  ht tps://t.me/s/dostawcy?

 26. Tadeusz said

  Najlepiej żeby po chazarii pozostał tylko popiół i ruiny. Niestety na tych terenach żyją Rosjanie, Polacy, Węgrzy , Rumuni i Słowacy oraz Huculi. Prawdziwych chazarów jest może ze 25-35% (dane sprzed SOW).

 27. Liwiusz said

  Amerykanie odbili piłeczkę i oskarżyli Ukraińców o wysadzenie Nord Stream.
  Teraz zaczęło się szukanie „dowodów”.
  Co to znaczy ??
  Zachód odwraca się od Ukraińców, a żeby zachować twarz, zwala winę na Ukraińców.

 28. Sudbina Srba said

  re: Liwiusz
  No, to jeśli Amerykanie opowiadają prawdę to… czy Niemcy nadal bedą posyłać bron na Ukrainę?

 29. Ad. 26

  Najlepiej żeby po chazarii pozostał tylko popiół i ruiny.

  Na razie ruiny, to oni budują. 🙂

  https://i0.wp.com/www.panivoyager.pl/wp-content/uploads/2018/02/0967.jpg?resize=770%2C490

 30. Dang said

  Wojna na Ukrainie jeszcze potrwa, a jej wynik jest trudny do przewidzenia. Trudno się zgodzić z tezami tego eksperta, choćby na temat słabości ukraińskiego rządu. Ten rząd potrafił po pierwsze zmobilizować społeczeństwo do walki i to nie tylko „probanderowską” zachodnią część Ukrainy, ale również jej regiony rosyjskojęzyczne. Ukraiński rząd potrafił zapewnić sobie pełne wsparcie Zachodu, przede wszystkim dlatego, że nie uległ kiedy rosyjskie wojska miały inicjatywę strategiczną. Ukraiński prezydent jest centralną postacią tego dramatu i nikt nie ma tam wątpliwości, że to on jest liderem w tej walce, co kontrastuje z postawą rosyjskiego przywódcy, który wciąż się chowa z plecami niekompetentnego ministra Szojgu.
  W Rosji wielu oczekiwało, że skoro Putin przyznał niedawno, że stawką w tej wojnie jest przetrwanie Rosji to że rosyjski lider stanie na czele najwyższego organu zajmującego się jego obroną, tj. STAWKI. Tak jak to zrobił w czerwcu 41 r Józef Stalin. Nic takiego nie miało miejsca. Putin po raz kolejny wygłosił długą listę obietnic bez pokrycia pokazując tym samym, że nie ma na tyle silnego charakteru, żeby unieść ciężar tej wojny. Jak wiadomo, wojnę tę sprokurowali Amerykanie mający doskonałe rozeznanie w mechanizmach podejmowania decyzji na Kremlu oraz w barku predyspozycji u rosyjskiego lidera do śmiałych i odważnych posunięć. Skutkiem tego Rosja ugrzęzła w tej wojnie, a w jej zwycięstwo wierzą jedynie sprzyjający jej propagandyści. Na Kremlu raczej w zwycięstwo nie wierzą, na co wskazują działania rosyjskiego kierownictwa.

 31. CBA said

  re 14 Zamiast komentarza…!!!

 32. UZA said

  „Ten rząd potrafił po pierwsze zmobilizować społeczeństwo do walki i to nie tylko „probanderowską” zachodnią część Ukrainy, ale również jej regiony rosyjskojęzyczne. Ukraiński rząd potrafił zapewnić sobie pełne wsparcie Zachodu, przede wszystkim dlatego, że nie uległ kiedy rosyjskie wojska miały inicjatywę strategiczną.”
  „Ukraiński prezydent jest centralną postacią tego dramatu…”

  Czyżbyśmy mieli w Gajówce wizytę kolejnego trolla ?
  Zawsze się w takich wypadkach zastanawiam, czy lepiej ignorować, czy dawać odpór i dochodzę do wniosku, że oni mogą odbierać nasze milczenie jako zachętę albo dowód, że zasiali w nas jakieś wątpliwości. A zatem, gwoli wyjaśnienia:

  1. Ukraińców z Hałyczyny nie trzeba było mobilizować, bo Oni są przepojeni nienawiścią i zawsze chętni do bitki, skoro więc nadarzyła się okazja, polecieli bić Ruskich, tak samo jak kiedyś ochoczo poszli rezać Lachiw poświęconymi przez ich popów nożami, widłami i siekierami. A jak wygląda mobilizacja pozostałych, to można sobie obejrzeć na licznych filmikach, jak wyłapują potencjalnego rekruta i siłą wloką w kamasze.

  2. Od kiedy to narzędzie zapewnia sobie wsparcie, tego, kto się nim posługuje ? Zachód wypuścił banderowców na Rosjan, że zaś pod zachodnią protekcją Banderland jest bankrutem – rozkradzionym i do cna przeżartym korupcją – inicjatorzy muszą też zapewnić swojemu mięsu armatniemu dostawy broni oraz obsługę propagandową.

  3. Ukraiński prezydent nie jest postacią dramatu, tylko – jako aktor – taką postać odgrywa. Nie wykazuje przy tym jakiejś szczególnej wirtuozerii, raczej się zgrywa i schlebia gustom mało wymagającej publiczności .

 33. CBA said

  re 10 BRICS…a w jęz. amer. brick to gość na którym można polegać.! Ma też inne znaczenia..

 34. CBA said

  re 7 Komuś bardzo zależy aby wybić Kraińców i w puste miejsce weszli nieproszeni goście.””….i DLATEGO..to tak trwa i trwa. A głupole pierdolą, że Putler wie co robi; on gówno drobi; trzeba widzieć las a nie drzewa w nim!!!

 35. CBA said

  re 15 P. Kojak.. w Radiu TOK FM…tego gówna się ..NIE słucha. ps W czwartkowej Rzepie zobaczyłem tyt. „Prez. Biden …od dawna …lubił Polaków; ha ha ha.!!

 36. CBA said

  re 18 podżegacz wojenny tchórz małgorzata gosiewska”
  Proszę o mocne. adekwatne określenie, tak po męsku. To wyżej to taki standard…

 37. Marucha said

  Re 30:
  Uśmiałem się z admiracji, jaką Dang żywi dla pacynki Zełeńskiego. A już najbardziej z tego: „Ukraiński rząd potrafił zapewnić sobie pełne wsparcie Zachodu, przede wszystkim dlatego, że nie uległ kiedy rosyjskie wojska miały inicjatywę strategiczną”. Można paść na wznak…

  Nie wiem, czy to skrajna naiwność/głupota, czy prowokacja.
  Nie twierdzę, że Dang to troll albo agent wpływu. Ale zachowuje się, jak by nim był.

 38. UZA said

  „Putler wie co robi”

  Jaki znowu Putler ?! Gdyby Prezydent Putin miał coś wspólnego z Hitlerem, to przecież musiałby żywić sympatię do wytatuowanych w swastyki banderowców i ich czołgów z emblematami zapożyczonymi od III Rzeszy. Tymczasem wielką słabość do tego wszystkiego wykazuje właśnie „wolny, demokratyczny świat”. Toż właśnie Zachód wysyła tam leopardy, żeby je sobie banderowcy mogli pomalować jak tygrysy.

 39. Liwiusz said

  Hitler walczył i przegrał z armią dowodzoną i uzbrojoną przez Anglosasów. Putin walczy z armią dowodzoną i uzbrojoną przez Anglosasów. To przynajmniej łączy ich obu.

 40. Dang said

  Ok. panie Dang, wrzucam pański komentarz na forum.
  Admin
  ———————-

  Panie Marucha, proszę rozwinąć tę myśl, gdyż mnie Pan naprawdę zafascynował. Na czym ma polegać moja głupota, lub prowokacja? W końcu to Zachód dostarcza Ukrainie nowoczesny sprzęt i to w coraz większych ilościach. Chyba, że ktoś tu wierzy w bajki, że w krajach NATO nie potrafią produkować broni lub zwiększyć jej produkcję. Amerykanie już zwiększyli produkcję m.in. pocisków, a w odróżnieniu od Rosjan nie są objęci embargiem. Rosja bez chińskiej broni tej wojny nie wygra, ale czy Chiny będą jej ją dostarczać?
  Są tacy, co wierzą, że Rosja postępuje wg. z góry ustalonego planu i jej liderzy potrafili przewidzieć rozwój wypadków. Czy aby na pewno? Wiadomo że rosyjski plan zakładał pokonanie Ukrainy w ciągu kilku dni. Tak się nie stało, co przynajmniej dla wojskowych powinno było być oczywiste od samego początku. W sumie „słaba” Ukraina jest coraz lepiej wyposażona i ma nad przeciwnikiem przewagę w systemach łączności, wywiadu satelitarnego i precyzyjnych broni, gdyż może korzystać z potencjału NATO. A rosyjska armia? Rosja przeprowadziła jedną mobilizację, która od razu wykazała katastrofalny stan zaplecza. W magazynach nie doliczono się m.in. 1.5 mln kompletów mundurowych, o czym minister Szojgu powinien był wiedzieć jeszcze przed 24 lutego 2022 r. Ale on obiecał rosyjskiemu prezydentowi „operację specjalną”, tj. małą, zwycięską wojenkę. I mimo tego, że zawiódł na całej linii to nadal piastuje on swoje stanowisko. Może taki kraj wygrać tę wojnę? W końcu jest to wojna ze zjednoczonym Zachodem.

 41. lewarek.pl said

  36. CBA
  Proszę o mocne. adekwatne określenie, tak po męsku.

  Mówisz i masz: Małgorzata Gosiewska – chuj.

 42. Boydar said

  „… Wiadomo że rosyjski plan zakładał pokonanie Ukrainy w ciągu kilku dni …”

  zapomniał Pan napisać, że „jak powszechnie wiadomo” …

  krainę U można było pokonać (co rozumieć pod określeniem „pokonać” ?) przez parę dni metodą amerykańską – naloty dywanowe, napalm, agent orange, w końcu bomby atomowe, ale przez te parę dni nie dałoby się zrealizować podstawowego celu Rosji – debanderyzacji

  i ta wojna będzie trwać aż ostatni banderowiec zostanie zneutralizowany

 43. Dang said

  Panie Boydar zamiast stosować tanie chwyty erystyczne to może warto zachować więcej bezstronności. Dla mnie ta wojna to przede wszystkim tragedia Ukraińców i Rosjan, którzy giną w skutek głupoty i cynizmu rządzących. Jednym z odkryć tej wojny to postawa Ukraińców, którzy są gotowi ginąć za swój kraj. Takie są fakty i dlatego „metody amerykańskie” nie mają tu zastosowania. Gdyby miał Pan większe pojęcie o prowadzeniu wojen to wiedziałby, że „metody amerykańskie” sprawdzają się jedynie wtedy, kiedy jedna ze stron jest bardzo słaba, lub ma słabe morale. W Wietnamie „metody” te się nie sprawdziły.

  Żeby dokonać „debanderyzacji” Rosja musiałaby zająć całe terytorium Ukrainy, co nigdy nie było celem tej operacji. „Debanderyzacja”, czy „denazyfikacja” to jedynie hasła propagandowe mające uzasadnić Rosjanom, dlaczego ich kraj prowadzi tę wojnę. Jej przyczyną jest „geopolityka”, czyli zapobieżenie instalacji amerykańskich rakiet pod Charkowem, gdyż postawi to Rosję w beznadziejnej sytuacji strategicznej. Po roku prowadzenia tej wojny Rosja tego celu nie osiągnęła i nie ma żadnych możliwości nacisku na USA, żeby zrezygnowali z wykorzystania Ukrainy jako swojego nuklearnego przyczółka. Putin źle ocenił zagrożenie w 2014 r, ale w końcu on był pochłonięty olimpiadą w Soczi. Gdyby w styczniu 2014 r zrobił wielkie manewry u granic Ukrainy to nie jest pewne, czy Amerykanie odważyliby się na obalenie Janukowicza. Zamiast tego zwlekał z decyzją, co jest u niego typowe i doprowadził do kryzysu, z którego nie ma teraz pojęcia, jak się można wyplątać. Nie bez przyczyny Henry Kissinger określił go jako naiwnego, sentymentalnego głupka. Amerykanie mają dokładny portret psychologiczny Putina. Inaczej mówiąc, Putin niczym nie jest w stanie ich zaskoczyć i dlatego to oni kontrolują sytuację, a Rosja jedynie reaguje na rozwój wypadków, zwykle z opóźnieniem. Putin zresztą niedawno sam przyznał, że w lutym 2014 r powinien był wprowadzić wojska na Ukrainę. Rok temu twierdził, że było to niemożliwe.

 44. UZA said

  „Jednym z odkryć tej wojny to postawa Ukraińców, którzy są gotowi ginąć za swój kraj. ”

  To tylko propagandowe slogany. Banderowcy nie poszli na tę wojnę, żeby ginąć, lecz po to, żeby zabijać i napawać się cierpieniem ofiar (czego dowiedli okrutnie znęcając się nad bezbronnymi rosyjskimi jeńcami a wcześniej nad ludnością cywilną Doniecka i Ługańska czy nad naszymi Rodakami na Wołyniu). Oni po prostu to lubią. Ci natomiast, których zmobilizowano i wcielono do wojska, poszli ginąć, bo musieli – jak to rekruci w każdej wojnie.

  „Nie bez przyczyny Henry Kissinger określił go jako naiwnego, sentymentalnego głupka.”

  To określenie więcej mówi o Kissingerze niż o Putinie. W pewnym kręgu kulturowym, który Amerykę posiadł i który Nią zarządza, naiwnym sentymentalizmem i głupotą jest to, co my uważamy za moralność i sumienie. Mądry i godny szacunku jest dla nich ten, kto potrafi innych zastraszyć, wykołować, ograbić i zniszczyć. I właśnie dlatego Rosjanie mogą ich zaskoczyć i są dla nich nie do rozpracowania . Bo Rosjanie myślą po słowiańsku, zupełnie inaczej niż tamci i mogą się zachować z ich punktu widzenia zupełnie nieracjonalnie i nieprzewidywalnie. Zwłaszcza teraz, kiedy wreszcie do Nich dotarło, właśnie dzięki mądralom z Ameryki, że to wojna o wszystko , o być albo nie być.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: