Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  CzŁ o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  Obserwator o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  bez loginu o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  Ewa-Maria o Coraz mniej szczepień w Polsce…
  Zbigi o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Liwiusz o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  poko o Puste hasła
  Mietek o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  poko o Wolne tematy (39 – …
  poko o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Maciek o Puste hasła
  Anteas o Puste hasła
  Czesio i muchy o Coraz mniej szczepień w Polsce…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie popełnili ludobójstwa

Posted by Marucha w dniu 2023-03-17 (Piątek)

Biuro Komisarza Praw Człowieka ONZ, po analizie informacji specjalnej grupy śledczej, ogłosiło, że strona rosyjska nie popełniała na Ukrainie zbrodni ludobójstwa. Informacji na ten temat próżno jednak szukać w polskojęzycznych mediach głównego nurtu.

Przeczyłaby ona przyjętej bezkrytycznie na użytek polityczny narracji o rzekomym rosyjskim bestialstwie.

Ogrom cierpień

W raporcie ONZ czytamy o tragicznych skutkach toczącej się wojny. Do 15 lutego tego roku życie, przede wszystkim w wyniku ostrzałów artyleryjskich i rakietowych, stracić miało 8006 cywilów. 13 287 osób cywilnych zostało rannych.

8 mln osób opuściło terytorium Ukrainy, udając się poza jej granice, zaś 5,4 mln zmuszonych zostało do opuszczenia swego miejsca zamieszkania i przenosin do innej części kraju. Według ekspertów ONZ, 18 mln Ukraińców potrzebuje pomocy humanitarnej.

Zbrodnie wojenne obu stron

Specjalna komisja ONZ uznała, że obie strony popełniały w czasie trwającego już ponad rok fazy bezpośredniego konfliktu zbrodnie wojenne oraz, być może, również zbrodnie przeciwko ludzkości. Zalicza do nich przede wszystkim rosyjskie uderzenia dokonywane w pobliżu obiektów cywilnych (wymieniane są Mariupol, Krzemieńczuk i Kramatorsk), a także ostrzały rakietowe infrastruktury energetycznej. Te ostatnie jednak, jak twierdzą eksperci, niekoniecznie przeprowadzane były świadomie przeciwko ludności cywilnej.

[Szkoda, że eksperci z ONZ nie zauważyli, że Bandersyny celowo umieszczali magazyny broni i amunicji albo w obiektach cywilnych, albo w ich pobliżu – admin]

Grupa obserwatorów ONZ poinformowała o ukraińskich zbrodniach wojennych, m.in. w Izjumie, gdzie wojska podległe Kijowowi używały bomb kasetowych oraz min przeciwpiechotnych, wbrew ratyfikowanej przez Ukrainę konwencji o ich zakazie.

W czasie, gdy Izjum kontrolowali Rosjanie, „9 maja 2022 roku ostrzelana została dzielnica mieszkalna, wskutek czego zginęły trzy osoby, a sześć zostało rannych. 14 lipca 2022 roku dokonano ostrzału okolic rynku miejskiego, w którym rany odniosły dwie starsze kobiety. 16 lipca 2022 roku kilka pocisków trafiło w dzielnicę mieszkalną, w tym w przedszkole, w którym ukrywało się wówczas 250 osób. Zginęło dwóch starszych ludzi” – czytamy w raporcie.

Żywe tarcze

Zdaniem ONZ, obie strony wykorzystywały obiekty cywilne do prowadzenia działań zbrojnych, co prowadziło do zagrożenia zdrowia i życia ludności cywilnej i często kończyło się tragicznie. Stronie rosyjskiej wypomniano przebywanie wojskowych na terenie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej.

Strona ukraińska regularnie rozmieszczała jednostki wojskowe na terenie obiektów cywilnych. „Tak było m.in. w Czernihowie, gdzie siły obrony terytorialnej rozlokowały swój sztab w szkole nr 18, a niektórych wojskowych – w szkole nr 21”. Szkoły te były jednocześnie wykorzystywane do dystrybucji pomocy humanitarnej ludności, a w efekcie ich ostrzał doprowadził do ofiar cywilnych.

Bucza

Słynna Bucza była, zdaniem ONZ, miejscem popełnienia zbrodni wojennej przez Rosjan. Komisja uznała, że zginęło tam 68 osób, głównie mężczyzn. Przypomnijmy, że Kijów uparcie twierdzi, iż rozstrzelano tam 461 osób.

Wiele innych zebranych danych świadczy o szeregu zbrodni popełnianych na ludności cywilnej, przede wszystkim w pierwszych tygodniach wojny, w obwodzie kijowskim. Komisja ONZ nie stwierdziła jednak żadnych dowodów na popełnienie przez którąkolwiek ze stron zbrodni ludobójstwa. Mówił o tym stojący na czele misji norweski prawnik Erik Møse.

Represje

Komisja odnotowała szereg informacji o stosowaniu tortur w ramach masowych represji prowadzonych przez ukraińskie organy bezpieczeństwa wobec ludności podejrzewanej o kolaboracjonizm. Stosowano m.in. pozorowane egzekucje, pozbawianie snu i różne sposoby poniżającego traktowania. Komisja zaznacza, że do zbadania tych wątków należy jeszcze powrócić.

Raport wskazuje na szereg zbrodni wojennych popełnianych przez obie strony, charakterystycznych dla wszystkich konfliktów zbrojnych. W żadnym razie nie uzasadnia jednak tez głoszonych przez propagandę tzw. Zachodu w tym zakresie.

MP
https://myslpolska.info

Komentarzy 13 do “ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie popełnili ludobójstwa”

 1. Polo said

  https://wiadomosci.wp.pl/wydano-nakaz-aresztowania-putina-6877456552086304a

  Te kurwy mają jakąś misje to samo co w „pandemii”.

 2. Ale dlaczego? said

  Chociaż niektórzy na tym świecie szukają prawdy…

 3. Piotr B. said

  Tak Rosjanie popelnili ludobojstwo a jankesi w Jugoslawi siali POKOJ. Mysla ze Putin to Tito ktory juz nic nie mogl zrobic bo byl kilka metrow ponizej.Dlatego gebelsowka caly czas nadaje o tym ze Putin jest chory bo sami na zacisnietych zwiaraczach boja sie ze poleci.

 4. Marek said

  Nieuznawany przez Rosję międzynarodowy trybunał karny w Hadze wydał nakaz aresztowania Władimira Putina, a także rzeczniczki praw dziecka Marii Lwowej-Bełowej. Nawet Stany Zjednoczone nie uznają tej bandy europejskich idiotów w Hadze. Kreml skomentował decyzję MTK w Hadze o wydaniu nakazu aresztowania Władimira Putina i rosyjskiej rzeczniczki praw dziecka Marii Lwowej-Bełowej: „Rosja, podobnie jak wiele innych państw, nie uznaje jurysdykcji tego sądu, w związku z czym wszelkie decyzje tego rodzaju są dla Federacji Rosyjskiej nieważne z prawnego punktu widzenia”. Papier toaletowy – tak decyzję idiotów z Hagi skomentował Dmitrij Miedwiediew.

  https://politikus.info/events/150568-sud-v-gaage-vydal-order-na-arest-putina.html

 5. Cypo said

  Czy mógłbym poprosić o link do oryginalnego raportu ONZ?
  Z góry dziekuje

 6. atomek said

  Cypo, wejdz w zrodlo pod artykulem, tam jest na czerwono,sciaga jako pdf,ale przydalby sie link tez do strony onz

 7. Marucha said

  Re 5:
  Widzę, że ma Pan trudności z korzystaniem z wyszukiwarek, a wystarczy (np. na Google) wrzucić „United Nations Court Putin” i od razu znajdzie Pan
  >https://news.un.org/en/story/2023/03/1134732

 8. mate29 said

  Przypuszczam ,że Prezes tego Trybunału – profesor z Krakowa ma ukraińskie korzenie

 9. kuba said

  dlaczego nie podaje pan zadnych linkow do tego oswiadczenia czy ustalen komisarza ONZ ?? bo tak sobie pisac to mozna o wszytskim prawda ?

  ————-
  Proszę uważniej czytać.
  Admin

 10. Cypo said

  Re 7:
  Skoro chce Pan być złośliwy, nie ma sprawy. Widzę, że ma Pan problemy z czytaniem ze zrozumieniem 🙂 Poprosiłem grzecznie o raport ONZ, w którym to padają słowa, że to co stało się w Buczy nie było ludobójstwem. Wydaje mi sie to dosyć podstawowym pytaniem, szczególnie biorąc pod uwagę że cały Pański artykuł jest bazowany na owym raporcie.

  Naprawdę, tak niewiele trzeba w internecie żeby nie wyjść na gbura, wystarczy poprostu odpowiadać na pytania, a nie silić się na jakieś uszczypliwości. Widzę jednak że to ponad Pańskie dobre maniery.

 11. Sudbina Srba said

  Ad.10
  re: ‚poproszę o …linki’
  Sam sobie poszukaj, żeby móc dyskutować.

  Ja sie dziwie, ze ktoś może prosic o linki!!!!
  To sam nie może sobie znaleźć odpowiedniej informacji???
  Linki z ONZ sa dostępne!!
  To co taki czlowiek wie o tym, co sie dzieje na wiecie?

 12. Sudbina Srba said

  Z linkami czy bez – zachodzi pytanie?
  Dlaczego ICC – ten International Clown Convention – nie jest uznawany przez USA, i 40 innych państw takich jak np. Chiny, India, Arabia Saudyjska, Turcja a Rosja, Izrael i USA WYCOFAŁY swoje członkostwo.

  1.Ten ICC został założony i zafundowany przez pana Sorosa.
  2. Rosja- a głównie prez. Putin jest oskarżony o to , ze ewakuował osoby cywilne , w tym dzieci, ze strefy zagrożonej konfliktem.

  To zyd Zielenski obiecal walczyc do ‚ostatniego Ukrainca’. A tu tyle dzieci mu …uciekło?
  Zielenski nie zgodził sie na ewakuacje dzieci ze strefy zagrozonej?
  Dzieci nie należą do wojny! Wygląda na to, ze pianista Zieuenski chciał sie tych dzieci pozbyć ….mniej humanitarnie.
  Miały zostać i zginąć?
  /Przypominam: Polska przyjęła chore i niepełnosprawne dzieci z ukraińskich sierocińców. To wolno???/

  Czy to znaczy, ze troska o bezpieczeństwo dzieci jest zbrodnią – ale mordowanie ich bombami zasługuje na … Nagrode Nobla?

  I to Zielenskiego a także polski rząd powinno sie oskarżyć o ludobójstwo, za to ze zgodzili sie na ewakuacje milionów Ukraincow z dziecmi – do Polski i Zachodniej Europy!

  3. USA nie uznaje ICC. (Zadna tajemnica, każdy moze sobie sprawdzic!)
  Czy to znaczy, ze jesli Putin przyleci do Nowego Jorku – to go Amerykanie maja obowiazek złapać i dostarczyc do Hagi?

  4. Amerykanom udalo sie zamordowac Miloszewicza – bez zadnej przyczyny. Podobie Kadafiego, Husseina…
  Nie pytali o zezwolenie ICC?

  5. Dlaczego Madeline Albright – Secretary of State -(odpowiednik ministra spraw zagranicznych USA ) nie wzięto za fraki za to, ze z radością opowiadała w oficjalnym wywiadzie, ze ..” warto było wymordować pol miliona irackich dzieci???

  Nic dziwnego, ze ten ICC to International Clown Club. Debile!

  Madeleine Albright – The deaths of 500,000 Iraqi children was worth it for Iraq’s non existent WMD’s
  https://www.seabreeze.com.au/Videos/View/11886984/Other/Madeleine-Albright-The-deaths-of-500000-Iraqi-children-was-worth-it-for-Iraqs-non-existent-WMDs/

 13. Marucha said

  Re 11:
  Wszelkie pytania o linki powinno się skierować do autora oryginalnego artykułu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: