Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kura domowa o Reforma posoborowa
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  CzŁ o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  Obserwator o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  bez loginu o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  Ewa-Maria o Coraz mniej szczepień w Polsce…
  Zbigi o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Liwiusz o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  poko o Puste hasła
  Mietek o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  poko o Wolne tematy (39 – …
  poko o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Maciek o Puste hasła
  Anteas o Puste hasła
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Stan zagrożenia epidemicznego będzie przedłużony

Posted by Marucha w dniu 2023-03-20 (Poniedziałek)

Ministerstwo Zdrowia proponuje przedłużenie do końca kwietnia stanu zagrożenia epidemicznego, który obecnie obowiązuje do 31 marca 2023 r. – informuje Prawo.pl. Jak podaje serwis, samorządy postulują, aby stan ten przedłużyć do końca czerwca, by uniknąć problemów prawnych i organizacyjnych.

Według Prawo.pl resort zdrowia planuje, by stan zagrożenia epidemicznego obowiązywał przynajmniej do końca kwietnia, ale nie wyklucza, że dłużej. Według rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego obowiązuje on do 31 marca 2023 r.

Jak podaje serwis, obecnie w administracji rządowej i samorządach terytorialnych trwa przegląd regulacji prawnych, które trzeba będzie poprawić wraz ze zniesieniem stanu zagrożenia epidemicznego, bowiem wpływa on na obowiązywanie wielokrotnie nowelizowanej tzw. ustawy covidowej, która odnosi się do kilkudziesięciu innych ustaw.

„Termin zniesienia stanu epidemicznego chcemy ustalić optymalnie z punktu widzenia adresatów tych norm, to znaczy nie chcemy wprowadzać nadmiernego zamieszania związanego z ewentualnym zakończeniem tego stanu zagrożenia” – deklaruje przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia, cytowany przez Prawo.pl.

Jak wyjaśnia serwisowi Jakub Kowalski, wspólnik w Kancelarii Radców Prawnych Mierosławski, Galus, Możeś, w wielu przepisach wprowadzono przepisy przejściowe, na przykład trzech miesięcy czy sześciu miesięcy, które dają czas na przystosowanie się do zmian. Zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego nie będzie oznaczało automatycznego powrotu do stanu sprzed 14 marca 2020 r.

Zgodnie z informacjami Prawo.pl o dłuższy czas na dostosowanie się do trybu działania sprzed pandemii apelują samorządy terytorialne. Dla powiatów największym problemem jest funkcjonowanie zespołów do spraw orzekania o niepełnosprawności.

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, na podstawie art. 15h tzw. ustawy covidowej, ważność zachowują orzeczenia o niepełnosprawności lub jej stopniu, których termin upłynął po 31 marca 2020 roku, czyli wejściu w życie nowelizacji o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Przepisy te stracą ważność po 60 dniach, od odwołania stanu zagrożenia.

Według serwisu samorządowcy obawiają się, że powrót do „zwykłego trybu” spowoduje lawinę wniosków od osób, którym skończyła się ważność orzeczenia i w efekcie zakorkowanie działalności komisji.

Zdaniem Bernadetty Skóbel, radcy prawnego Związku Powiatów Polskich, bardziej racjonalnym byłby termin 30 czerwca. „Między marcem a czerwcem będą obywać się walne zgromadzenia dotyczące zatwierdzania sprawozdań finansowych. Przedłużenie terminu do kwietnia może rodzić niepewność co do tego, czy organ, który zwołuje walne zgromadzenie, może skorzystać z trybu zdalnego” – mówi Bernadeta Skóbel, cytowana przez Prawo.pl.

Na podstawie: Prawo.pl
Źródło: PAP-MediaRoom.pl

https://wolnemedia.net

Komentarzy 19 do “Stan zagrożenia epidemicznego będzie przedłużony”

 1. Mietek said

  Że się tak zapytam, czy ten Covid jeszcze jest w obiegu? Pytam się serio, gdyż zima za nami, a ja nic nie wiem, czy jeszcze ktoś choruje? Czy są jakieś problemy z tym związane?

 2. Zbigniew Kozioł said

  Zapewne nie zdajecie sobie sprawy z tego, że ten stan, tak naprawdę (przypuszczam) zostaje wciąż z nami z powodu Ukraińców. Otóż obecnie cudzoziemcy mają ogromne ulgi, gdy chodzi o fomalności związane z pobytem w Polsce: nie muszą przedłużać swego prawa do pobytu, wyrabiać sobie nowego paszportu, etc. Mnie trudno było uwierzyć, gdy zacząłem zgłębiać ten temat.

 3. Boydar said

  musi cuś jeszcze do załatwienia jest …

 4. Wlodek said

  „…Czy są jakieś problemy z tym związane?…” [Mietek]

  Nie po to wprowadzili srowidowy zamordyzm, żeby po jego „odwołaniu”, znowu było jak przedtem.

  „Zagrożenie” może przeminąć, ale „obostrzenia” dla jednych, a „ułatwienia” dla innych chcą nadal pozostawić:
  „…Zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego nie będzie oznaczało automatycznego powrotu do stanu sprzed 14 marca 2020 r…”.

  Nie „automatycznie” oznacza jedynie zyskanie czasu na odpowiednie skrojenie ustaw, sprawiających wrażenie powrotu do normalności.

 5. Listwa said

  @ 1 Mietek said

  Jak widać jest:

 6. Listwa said

  Przy okazji, ciekawa sprawa, nie ma leczyć konia, dzieci nienarodzone mordować trza:

 7. revers said

  re1

  sasiadka byla dzis z sasiadem u lekarza W ZOZ ie, zrobili im testy i wyszedl test pozytywny dla covida sasiadce mimo ze razem spia z sasiadem, korzystaja z tych samych sanitariatow, kuchni, spozywaja te same posilki wychaja te same powietrze z mikroflora.

  Sprawa rozwojowa bo cala rozina 4 osobowa chora jest, a objawy u reszty rowziny sa typowe dla grypy, przeziebien , cala czworka chora

  Ale co przywiezli sasiedzi z dolu z tej samej klatki schodowej z Ukrainy, tego nie wiadomo, tajemnica ponad sluzbowa. Ukrainska sasiadka tez prowadzi bogate zycie towarzyskie i zawodowe z przyjaciolmi z ukrainy, ktorych trudno skatalogowac, ziagnozowac zdrowotnie czy nie z jakego nowego starego biolabu nie pochodza.

  Temat jak najbardziej aktualny i zarazliwy tym bardziej ze przyjaciele zza wielkiej kaluzy intensywnie pracuja nad bronia biologiczna wschodnich luow i wschodnich DNA masowego razenia.

  Do tego przyjaciele od zabojczych eboli z us patentami maja juz swoje garnizony z pozwoleniem w Poznaniu.

  Nie na darmo rozwiazalo sie w RP dwa pulki biochemiczne zeby mieszac jankesom w zabojczych wojnach mikrobiologicznych z wschodnimmi DNA po Chiny i Azje.

 8. NICK said

  Będzie.
  Wprowadzony.
  STAN.
  Wojny.

 9. Olo said

  Znaczy się Krwawy Karzeł i jego żydobanderowska wataha szykują kolejne mordy na Polakach…

 10. Greg said

  Nie chceta Kościoła, wolna wola, ale będzie niewola !
  Do końca życia i po śmierci.

 11. adsenior said

  polactwo jerozolimskie z warszawki, dalej prowadzi tresurę POLAKÓW-gojów!

 12. Listwa said

 13. voodoosch said

  Ad.1
  Srowid wciaz jest. W UK chyba kilka milionow chorych ale ktos stwierdzil, ze spada do rangi zwyklej grypy sezonowej, no i magicznie wszyscy przestali sie bac? Telewizor i media to potezna bron.

 14. Olo said

  Nie da się tak łatwo wkręcić Polaków w wojenki z sąsiadami, to kaczyzm będzie kontynuował sanitarne i ekonomiczne ludobójstwo. Aż oczyści Polskę z Polaków.

 15. Siekiera_Motyka said

  Ad. 12 – Ufać rządom ???

  „W trwających od 1962 roku eksperymentach przypominających tortury uczestniczyło 311 dzieci w wieku 4-14 lat, w tym wiele z sierocińców. Badania miały wykazać wpływ genów oraz środowiska na rozwój schizofrenii.

  Autorem filmu „Poszukiwanie siebie” jest jedna z ofiar tajnego projektu Per Wennick, który dorastał w domu dziecka. „To nie tylko moja historia, ale także wielu innych dzieci” – stwierdził twórca dokumentu.

  Jak wspomina Wennick, mając 11 lat zgodził się „przeżyć przygodę”, za którą obiecano mu kieszonkowe w wysokości 16 koron. Chłopiec został przyprowadzony do piwnicy miejskiego szpitala w Kopenhadze. Zamiast zabawy mężczyzna dziś pamięta tylko cierpienie. Chłopiec został przypięty do krzesła, a do jego kończyn i serca przymocowano elektrody. Przez słuchawki puszczano głośne, przenikliwe dźwięki. Test miał ujawnić, czy Wennick posiada cechy psychopatyczne.”

  https://londynek.net/wiadomosci/article?jdnews_id=82591

 16. Sebastian said

  W zeszłym miesiącu amerykańskie Centra Kontroli Chorób po raz kolejny przedłużyły ogłoszenie stanu zagrożenia zdrowia publicznego w związku z pandemią COVID, tym razem do 11 stycznia 2023 r. Aby usprawiedliwić utrzymywanie nas w strachu, federalnych urzędników ds. zdrowia ostrzega złowieszczo, że „twindemia” bardziej zakaźnego zmutowanego szczepu wirusa SARS-CoV-2, w połączeniu ze szczególnie złym sezonem grypowym, może spowodować, że więcej z nas będzie bardzo chorych tej jesieni i zimy, jeśli wszyscy nie dostaniemy szczepionki na COVID i grypę w w tym samym czasie. Pewien wysokiej rangi lekarz rządowy powiedział z kamienną twarzą: „Naprawdę wierzę, że właśnie dlatego Bóg dał nam dwie ręce — jedną do szczepionki przeciw grypie, a drugą do szczepionki na COVID”.

  Ale Amerykanie zmęczyli się wirusową pornografią i chociaż większość Amerykanów dostała przynajmniej jedną szczepionkę przeciwko COVID, sondaże pokazują, że tylko 14 procent dzieci poniżej piątego roku życia dostało jedną szczepionkę. Istnieją oznaki, że Amerykanie kwestionują stale zmieniającą się liczbę zastrzyków przypominających COVID, które są agresywnie reklamowane przez Big Pharma i urzędników państwowych, którzy usilnie próbują nas przekonać, że będziemy potrzebować zastrzyku COVID co roku. W tej bardzo lukratywnej kampanii marketingowej dwaj producenci szczepionek mRNA COVID, Pfizer i Moderna, zarobili 50 miliardów dolarów tylko w 2021 i 2022 roku, obiecując kolejne miliardy zysków w nadchodzących latach.

  Te dwie firmy farmaceutyczne sprzedają biologiczny produkt niszczący komórki, który nazywa się szczepionką, ale w żaden sposób nie przypomina żadnej innej szczepionki, jaką kiedykolwiek wstrzyknięto ludziom w celu teoretycznie zwalczania dziwnie zmutowanego koronawirusa, który zachowuje się jak żaden inny wirus, który kiedykolwiek zakażał ludzi. Biologiczny mRNA został opisany jako „przekształcenie organizmu w maszynę do produkcji szczepionek”, podczas gdy jeden naukowiec wyjaśnia, że ​​szybko mutujący wirus SARS-CoV-2 jest „zasadniczo wirusową ewolucją na sterydach”. Ale nadal wydaje się, że nikt odpowiedzialny za reakcję na pandemię COVID nie wie dokładnie, skąd ten wirus na sterydach pochodzi ani jaki dokładnie rodzaj szkód on – lub genetycznie zmodyfikowane składniki produktu mRNA – wyrządza biologicznej integralności populacji ludzkich .

  Szczepionki COVID mRNA są związane z wieloma nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi, zwłaszcza tymi, które zagrażają krwi i sercu i mogą powodować śmierć. W Internecie nazwano to „zastrzykiem skrzepu”, nawet wtedy, gdy właściciele platform mediów społecznościowych próbują uciszyć wszelkie rozmowy o poważnych reakcjach na szczepionkę COVID zgłaszane w Internecie, w literaturze medycznej, amerykański system zgłaszania zdarzeń niepożądanych szczepionek (VAERS). Do VAERS zgłoszono ponad 1,3 miliona zdarzeń niepożądanych po szczepieniach mRNA COVID, w tym uszkodzenie serca, mózgu i układu odpornościowego oraz śmierć. Te 1,3 miliona zgłoszeń stanowi ponad połowę wszystkich reakcji na szczepionki zgłoszonych dla wszystkich szczepionek, odkąd VAERS zaczął funkcjonować w 1990 r. na mocy ustawy National Childhood Vaccine Injury Act z 1986 r. , podczas gdy mniej niż jeden procent wszystkich reakcji na szczepionki jest zgłaszany do VAERS.

  Szczepionka COVID mRNA jest najbardziej reaktywną szczepionką, jaką kiedykolwiek rozprowadzono w USA dla całej populacji.

  https://www.nvic.org/newsletter/nov-2022/weaponizing-covid-to-promote-collectivism

 17. NICK said

  Lud we swej masie przećwiczony.
  Hulaj dusza.
  Piekło nadchodzi.

 18. W końcu wojna trwa nadal

  więc „Stan … (nadzwyczajny/wojenny) … będzie przedłużony”.

  Wojna przeciwko ludzkości została rozpętana w 2020. roku, plan egzekucji ludności nazwano „Plandemia covid-19”. Celem wojny jest masowa redukcja populacji ludzkiej. Aby zwiększyć efekt, Londyn (city) nakazał zastosować na Ukraińcach i Rosjanach sprawdzone pociski ze zubożonego uranu(DU), podobnie jak w Jugosławii i Iraku

  https://marucha.wordpress.com/2023/03/20/przejechalam-droga-smierci-w-iraku/#comment-1061472

  Można śmiało orzec, że Ukraińcy w tej wojnie są liczeni za bydło rzeźne.

  https://marucha.wordpress.com/2023/03/06/wojny-wschodu-z-zachodem/#comment-1059072

  Zapowiedziała użycie pocisków DU szkocka baronessa Anabel Goldi, mająca niezwykłe upodobanie w zdeformowanych ciałach noworodków ukraińskich, rosyjskich, irackich czy po prostu serbskich. Nawet na łożu śmierci będzie mogła potwierdzić, to moje dzieło, przyczyniłam się do stworzenia tych fantastycznych form ludzkich.

 19. revers said

  Bezkolcowa sperma tez jest w cenie od 3,5k do 15k za ladunek jadrowy spermy bezkolcowej.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: