Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kura domowa o Reforma posoborowa
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  CzŁ o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  Obserwator o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  bez loginu o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  Ewa-Maria o Coraz mniej szczepień w Polsce…
  Zbigi o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Liwiusz o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  poko o Puste hasła
  Mietek o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  poko o Wolne tematy (39 – …
  poko o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Maciek o Puste hasła
  Anteas o Puste hasła
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Lamentacje dekadenckie

Posted by Marucha w dniu 2023-03-21 (Wtorek)

Jeśli komuś byłoby potrzeba poszlak, czy nawet dowodów, że Zachód pogrąża się w dekadencji, że to są – jakby powiedział Witkacy – jego „los ultimos podrigos” – to ma ich całe mnóstwo do wyboru. Oto przykłady. Kiedy pod koniec lat 70-tych po raz pierwszy byłem w Paryżu, przebywający tam cudzoziemcy, to znaczy – Arabowie, czy Senegalczycy – chcieli, by uważano ich za Francuzów.

Nie tylko zresztą oni. Podczas winobrania pracowałem z jegomościem nazwiskiem Chmura. Miał ciemną skórę, ale nie był ani Murzynem, ani Hindusem. Kiedy po dwóch dnia wspólnej pracy doszliśmy do konfidencji, zapytałem go – a ty Chmura, coś ty za jeden – on odparł, że jest Francuzem.

– Jasne – ja na to – ale tak naprawdę, to kto ty jesteś? Okazało się, że jest Maorysem – ale jego dziadek był sierżantem we francuskich wojskach kolonialnych, więc uważał się za Francuza.

Minęło 20 lat i sytuacja się zmieniła. Kiedy socjalistyczny minister Lang rozpoczął wojnę z muzułmańskimi uczennicami, zabraniając im przychodzenia do szkoły w chustach, że niby zagrażają one „laickości Republiki”, jakiś muzułmański ośrodek wydał plakat, na jednej połowie przedstawiający Europejkę, pewnie Francuzkę, z „irokezem” na wygolonej głowie, z gołym brzuchem i tatuażami, a obok niej – ładną muzułmańską dziewczynę w chuście, zaś napis głosił: „co wybierasz?” Jasne było, że o żadnej integracji nie ma mowy, że jest tylko pogarda.

Z podobną pogardą zetknąłem się wiele lat później w Victorii, stolicy Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Akurat odbywał się tam przemarsz białych golasów płci obojga, którzy w ten sposób przeciwko czemuś protestowali. Pochód zamykał goły starowina z balkonikiem, cały zsiniały, bo od Pacyfiku wiał chłodny wiatr. Z nosa zwisała mu kapka i wzbudzał wyłącznie politowanie. Ale chyba tylko we mnie – bo na chodnikach stali Chińczycy i Hindusi, którzy na widok białych golasów wprost tarzali się od śmiechu.

Jeszcze 100 lat temu nikomu nie przychodziła do głowy myśl, że kultura europejska jest taka sama, jak wszelkie inne, a już na pewno nie – że jest od tych innych gorsza. Nikt nie widział nawet potrzeby by to udowadniać. Po pierwsze dlatego, że nie byłoby komu, a po drugie – że to się rozumiało samo przez się.

Teraz znaczna część Europejczyków, podobnie jak i Amerykanów, własną kulturą pogardza, wyobrażając sobie, że te inne są lepsze i rzeczywiście mają do zaproponowania coś, czego kultura europejska nie ma i nie będzie miała.

Inna rzecz, że większość z tych ludzi tak naprawdę europejskiej kultury nie zna, a tylko w najlepszym razie jakieś jej imitacje, takie same, jak w Las Vegas imitacje wielkich miast świata.

To zwątpienie dotknęło nawet najtwardszego jądra kultury, jakim jest religia. II Sobór Watykański to ziarno wątpliwości zasiał, no a teraz już w obfitości możemy spożywać owoce tego zatrutego drzewa w postaci np. „dialogu z judaizmem”, czy innymi takimi wynalazkami. Tymczasem religie mają to do siebie, że muszą być prawdziwe, bo jeśli są co do tego jakieś wątpliwości, to nie ma co się taką religią przejmować. Toteż na użytek ekumenizmu wykombinowano co innego; że w każdej jest ziarenko prawdy, że wszystkie drogi prowadzą na ten sam szczyt.

W takiej jednak sytuacji o wyborze drogi decyduje jej wygoda; po co miałbym wdrapywać się na szczyt po stromych skałach, ryzykując w każdej chwili skręcenie karku, kiedy tuż obok wiedzie na szczyt wyasfaltowana droga, po której śmigają klimatyzowane autokary?

Toteż nic dziwnego, że w tej sytuacji coraz więcej ludzi uznaje się za ostatnią instancję również i w tych sprawach, więc tylko patrzeć, jak demokracja zatriumfuje również w tej dziedzinie; Pana Boga będzie się wybierało w powszechnym głosowaniu, ustaliwszy uprzednio w referendum Jego przymioty. Właściwie już to mamy, skoro prezentujący się jako katolik, co prawda nowoczesny, niemniej jednak, pan Szymon Hołownia odgraża się, że gdy tylko w Polsce obejmie władzę, to zarządzi referendum w sprawie aborcji. A dlaczego tylko w sprawie aborcji? Czyż nie można urządzić referendum w sprawie uchylenia grzechu pierworodnego, czy zniesienia nie tylko piątego, ale również szóstego i siódmego przykazania?

Na naszych oczach spełnia się spostrzeżenie Mikołaja Gomeza Davili, że Kościół zwątpiwszy, iż ludzie będą postępowali zgodnie z jego nauczaniem, zaczął nauczać tego, co ludzie robią? Czyż nie do tego właśnie zmierza słynna „droga synodalna”?

Akurat przeczytałem sobie takie parafialne podsumowanie tej całej „synodalności” i okazało się, że jedynym konkretem są pederaści – żeby ich nie „wykluczać”, ani nie „stygmatyzować”. Słowem – pełna amikoszoneria, oczywiście na początek, bo pederastom amikoszoneria na długo nie wystarczy i zapragną dominacji.

Podobne objawy dekadencji widać w nauce. Jeszcze opierają się jej nauki ścisłe, bo mosty nie powinny się walić, a samoloty nie powinny spadać – ale w pozostałych dziedzinach triumfuje „nauka przodująca” – jak Józef Stalin nazywał fantasmagorie Trofima Łysenki. Już nie wystarczy, że fakty ustala się drogą demokratycznego głosowania – jak to się stało z decyzją Światowej Organizacji Zdrowia, ze zboczenia płciowe nie są żadnymi zboczeniami, tylko szlachetnymi ”orientacjami”, a koryfeusze „nauki przodującej” nie ustają w ciągłym odkrywaniu coraz to nowych płci, od czego powstaje „straszliwa wiedza, że Byt się zgęszcza i rozrzedza”. W rezultacie niestabilna emocjonalnie szwedzka nastolatka „głupoty powagą najmądrzejszych wodzi za łby”.

Bo właśnie okazało się, że przez podobną sobie aktywistkę z partii Zielonych w norweskim parlamencie, została nominowana do pokojowej Nagrody Nobla.

Z tymi Zielonymi jest tak samo, jak kiedyś z Czarnymi: „Czarni są Czerwoni, bo są jeszcze Zieloni”. Ale Czarni już się zorientowali, że walka z klimatem to rodzaj choroby umysłowej Białych, którym zieloność padła na mózgi, więc nie przeszkadzają im walczyć z klimatem, wszelako pod warunkiem, że oni nie będą im przeszkadzali wypić i zakąsić. Może i mają rację, bo gdyby wariat zaczął domyślać się, że może być wariatem, to by znaczyło, że wraca do zdrowia.

Niech tedy się nawzajem duraczą genderactwem, niech się gżą wszyscy ze wszystkimi, zwłaszcza w kościołach podczas nabożeństw – bo w ten sposób – jak tłumaczyła tępawemu marszałowi Greczce Caryca Leonida – „moją staną się zdobyczą”. A wtedy będzie całkiem inna rozmowa – jak to w proroczej wizji przewidział Janusz Szpotański w nieśmiertelnym poemacie „Bania w Paryżu”, wspominając o Alim Khadafie, „jeszcze dzikszym od tygrysa”. – „Ali nie znosił zaś tych bab. Wnet by ją ubrał w gelabiję, spuściłby suce lanie kijem, po czym umieścił ją w haremie pod czujną eunucha strażą.” Czyż nie takie jest nasze przeznaczenie?

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 9 do “Lamentacje dekadenckie”

 1. Kapsel said

  …. Zachód pogrąża się w dekadencji….

  Helsinki: Greta Thunberg otrzyma doktorat honoris causa z teologii

  https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/418876/finlandia-thunberg-otrzyma-doktorat-honoris-causa-z-teologii.html

  Bardzo dobry program Tomasza Sommera na ten temat

  Sommer: Oddzielcie klimatyzm od państwa!

  .https://www.youtube.com/watch?v=E3A53y_qXsc

 2. Kapsel said

  Bardzo interesujące świadectwo z Białorusi….. kredyt mieszkaniowy dla rodziny wielodzietnej to znaczy z trójką dzieci i powyżej ,rozłożony na 40 lat i na 1%….

  Nie wszyscy ulegli propagandowym opowiastkom, jakoby na Białorusi „prześladowano Polaków”. W dzisiejszym wydaniu Tomasz Jankowski rozmawia z Pawłem Jańskim, który wraz z rodziną przeniósł się tam z Wielkiej Brytanii i postanowił rozpocząć nowe życie. Jak mu się wiedzie i czego oczekuje od nowego domu?

  Polak, który wybrał Białoruś

  .https://www.youtube.com/watch?v=FKbbO37q2d4

 3. JW said

  Ostatnio miałem do czynienia z Nigeryjką z włoskim paszportem. O sobie powiedziała (niepytana), że jest Włoszką. Powstrzymałem się od szerokiego uśmiechnięcia się i w trakcie dalszej rozmowy wyszło, że bardzo podoba się jej kultura Włoch i przyjechała do Polski m.in. po to, bo poznać naszą. Dziewczyna całkiem młoda, 20-letnia, więc pewnie jeszcze ma jakieś złudzenia, że w Warszawie dostrzeże ślady polskiej kultury, którą nawet ja, stary warszawiak, widzę już tylko w ilościach śladowych.

 4. Boydar said

  szwedzka … chłe chłe …

 5. minka said

 6. Greg said

  @ Kajtek
  Mogę sobie na to pozwolić i powiedzieć, że masz rację, ale z wyjątkiem ,,widzę tę obłudę gajówki” !!!
  Gdyby gajówka była obłudna, nie umieściłbym w niej, ani jednego komentarza.

  ———-
  Kajtka już tu nie będzie.
  Admin

 7. Boydar said

  mnie tam nie zraża, lubię wiedzieć co kto myśli, a Mój Ulubiony Stanisław jest dość szczery w przekazie, zaznaczam – szczery w przekazie, znaczy się w pokazaniu co myśli o

  a z tego przekazu i myślenia to już ja sam wyciągam wnioski, których by nie było gdyby

  Pan Kajtek jak rozkapryszone dziecko, gdyby nie rozkapryszone, to zabrałby zabawki i wióra na swoje podwórko, ale nie, musowo wywalić szachownicę, znaczy się gołąb

 8. Leo said

  @Kajtku, dojrzejesz to może odkryjesz tę prawdę, że nie istnieje na świecie osoba, której poglądy byś popierał w stu procentach. Naszym zadaniem jest te poglądy poznać i potrafić odsiewać: jeśli mówi o tym, słucham uważnie, jak zmienia temat na tamten, wyłączam i idę sprzątać.

  Dobrym przykładem jest ten o żydach – gdy mówcy, których poważam jak np. Peterson, zaczynają mówić o zjawiskach, których autorami są żydzi, zaczynają kłamać. I wtedy przestaję słuchać, ale wiem, że gdy mowa na inne tematy, można i warto przychylić im ucha.

 9. oszolomklasyczny said

  We Lwowie i tych miejscach gdzie żyją „obywatele ukrainy” POLSKIEGO, rosyjskiego, czeskiego, białoruskieg czy rumunskiego … narodowego POCHODZENIA, to nazistowski reżim żyda Zelenskiego i jego mafia wspierana przez żydów z USA na WIELKĄ skalę organizują w pewnych REGIONACH tej nazistowskiej „ukrainy”niesamowitą OBŁAWĘ na młodzinców w wieku od 15 roku życia (czyli dzici).
  Te ŁAPANKI i OBŁAWY są po to, aby tych młodych ludzi PRZYMUSEM wcielić do tzw. „wojska ukrainskieg”, którzy NIE mają pojęcia o „wojsku” aby poubierać w mundury „ukrainskie”, a następnie WEPCHNĄĆ w rejony objęte lokalną strtzelaniną, aby tam bez sensu zgineli, czyli PRZEMIELI ich w maszynce do mielenia NIE potrzebnego etnicznego „mięsa”… na przygotowywanym terytorium fabrykowanej Khazarii !
  Cały ten bandycki KRYMINALNY preceder jest DOZOROWANY przez tego żydowskiego kryminalistę Zelenskiego i jego krwawą totalitarną mafie, co popiera żydoska administracja neokonów z Waszyngtonu.
  Mechanizm tych kryminalnych ŁAPANEK i OBŁAW młodych osobników z rejonów gdzie mieszkają MNIEJSZOŚCI etniczne na tzw. „ukrainie” wyjaśnia od 14 minuty Mateusz Piskorski po przestudiowaniu tego procederu:

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: