Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  CzŁ o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  Obserwator o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  bez loginu o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  Ewa-Maria o Coraz mniej szczepień w Polsce…
  Zbigi o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Liwiusz o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  poko o Puste hasła
  Mietek o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  poko o Wolne tematy (39 – …
  poko o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Maciek o Puste hasła
  Anteas o Puste hasła
  Czesio i muchy o Coraz mniej szczepień w Polsce…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

„Goudomor” jak Hołodomor, czyli nadwrażliwość po ukraińsku

Posted by Marucha w dniu 2023-03-22 (Środa)

Niedawno Ukraińcy przebywający w Polsce wyrażali oburzenie nazwą kanapki „Goudomor” w Burger Kingu, głosząc opinię, że jest to „objaw głupoty i braku empatii”. „Osobom, które nie mają pojęcia o historii, ta nazwa nie będzie przypominać nic. Natomiast osobom, które mają minimalną wiedzę, nazwa będzie od razu przywoływać na myśl jedną z największych zbrodni w dziejach.

Uważam, że jest to strzał w kolano dla tej firmy. Albo jest to objaw głupoty, albo braku wiedzy, albo braku empatii wobec ludzi, którzy zostali doświadczeni przez tę tragedię” – jęczał wówczas w mediach prezes Związku Ukraińców w Polsce Miron Skórka.

Skoro wprowadzona do menu kanapka o nazwie „Głodomór” brzmi podobnie do ukraińskiego słowa „Hołodomor” to jest problem Ukraińców, a nie Polaków, ani nawet amerykańskiej sieci fast-foodów. Tymczasem Burger King pod wpływem krytyki zdecydował się usunąć kanapkę o dyskusyjnej nazwie ze swego menu.

Cóż nie jestem Burger Kingiem, ale obrażeni wyraźnie jednak zapomnieli o akcji sprzed kilku lat, a konkretnie z początku 2015 roku z imprezy, gdzie „wręczono prześmiewcze nagrody „Watnika Roku”. Gdy w kijowskiej knajpy Bar Hot były takie dania jak: „rzeź wołyńska”, mięsny burger „odeski dom związków zawodowych” (gdzie w maju 2014 ukraińscy nacjonaliści żywcem spalili kilkadziesiąt osób), czy też potrawa „zgwałcona emerytka”. A na deser podano tort w kształcie dziecka, które leży na rosyjskiej fladze.

Happening był autorstem niejakiej Jeleny Wasiliewej, która przedstawia się jako założycielka „grupy informacyjnej Gruz-200”. Mam nadzieję, że karma (przecież baba o takich poglądach w Boga raczej nie wierzy) to mściwa suka i cały ten szajs do niej wróci. W zwielokrotnionym wzmocnieniu.

Mentalność chazarsko-turańska

Zawsze mówiłem, że ukraińskość to połączenie najgorszych cech potomków Hunów, Chazarów, Moskali, Tatarów i innej, napływowej, turańskiej swołoczy z obszaru Wielkiego Stepu. A sama nazwa „watnik” to z kolei jak podają ukraińskie media „potoczne określenie osoby bezkrytycznie wierzącej w rosyjską propagandę”. A samo rozdanie owych „nagród” z… czterech liter miało być „wyśmianiem ruchów prorosyjskich i propagandy na ich usługach”. Tylko bardzo ciekawa forma. Charakterystyczna dla tego pożal się Boże „narodu”.

Jakoś „Babiego Jaru” nie było…

Bardzo ciekawe poczucie humoru. Brakowało tylko jakiegoś dania o nazwie „Babi Jar”, gdzie Ukraińcy pomagali Niemcom mordować Żydów. Jednak ten numer by nie przeszedł, bo owi szydercy dostaliby takiego plaskacza, że ich buraczane twarzoczaszki by się trwale odkształciły. A może nawet lokal miałby wybuch gazu, który zabrałby do Piekła ze sobą obsługę. I gdybyśmy mieli polskie, a nie tylko polskojęzyczne służby to tak właśnie by się z wyżej wymienioną knajpą stało…

Oczywiście zeszłoroczna sprawa wycofania kanapki „głodomor” z Burger Kinga bo Ukraińcy mieli skojarzenia z Hołodomorem to kolejny przejaw nadwrażliwości Ukraińców na swoje rzeczywiste i wyimaginowane krzywdy.

Za to Polacy przyjmują każde splunięcie od naszych, ukraińskich „braci”, jakby to był deszcz. A mielibyśmy za co ich oskarżyć. Od Wołynia i OUN-UPA, po Eneja, Czerwoną Kałynę i wiceministra…

Zdzisław Markowski
https://myslpolska.info

Komentarze 4 do “„Goudomor” jak Hołodomor, czyli nadwrażliwość po ukraińsku”

 1. Krzysztof said

  Modlę się do Boga aby dał Polakom rozum , ażebyśmy się w końcu obudzili i pognali tą „ukraińską swołocz”, łącznie z ich słógusami w „naszym rządzie do diabła.

 2. Barbara Chojnacka said

 3. Chasyd said

  Autor artykułu mógłby popracować nad własną polszczyzną,

 4. Krzysztof55 said

  Przypomnjmy: Hołodomor czyli monumentalny ukraiński mit
  https://marucha.wordpress.com/2022/12/11/holodomor-czyli-monumentalny-ukrainski-mit/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: