Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kura domowa o Reforma posoborowa
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  CzŁ o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  Obserwator o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  bez loginu o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  Ewa-Maria o Coraz mniej szczepień w Polsce…
  Zbigi o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Liwiusz o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  poko o Puste hasła
  Mietek o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  poko o Wolne tematy (39 – …
  poko o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Maciek o Puste hasła
  Anteas o Puste hasła
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Operacja „Menora”, czy jakaś inna?

Posted by Marucha w dniu 2023-03-23 (Czwartek)

W dniach ostatnich (najwyraźniej zapowiadane w proroctwach „dni ostatnie” właśnie nadeszły), rząd „dobrej zmiany” podał informację o schwytaniu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego grupy dywersantów – jak się okazało – nie Rosjan, tylko innych: Białorusów i Ukraińców – którzy mieli „monitorować” transporty broni przez Polskę na Ukrainę, a poza tym „przygotowywali” akcje dywersyjne.

Żadnych szczegółów oczywiście nie podano, bo ABW, podobnie jak kiedyś SB, tradycyjnie chroni się za murami tajności. Czemu ta „tajność” służy, tego do końca nie wiemy, więc równie dobrze może służyć realizowaniu polskich interesów państwowych, jak też – ukrywaniu łajdactw bezpieczniackich.

Zaangażowanie naszych mężyków stanu w prowadzoną przez USA z Rosją na Ukrainie wojnę do ostatniego Ukraińca sprawia, że Rosja rzeczywiście mogła zwerbować tu jakichś agentów, żeby w razie potrzeby monitorowali linie kolejowe na Podkarpaciu. To oczywiście możliwe – ale właściwie po co ruskim szachistom takie wiadomości? Przecież przy pomocy choćby satelitów szpiegowskich mogą te transporty śledzić w czasie rzeczywistym i pewnie to robią, chociaż też nie bardzo wiadomo po co, bo jak wiemy, chociaż wojna na Ukrainie trwa już od ponad roku, to jak dotąd żadna linia kolejowa nie została przez Rosjan zniszczona, a nawet – zaatakowana.

W związku z tym – jak niedawno przechwalał się jakiś ukraiński dygnitarz – 98 procent tamtejszych pociągów – pewnie i tych, wiozących transporty ciężkiej broni i amunicji – nie ma żadnych opóźnień. Jeśli to prawda – a chyba to prawda – to pod tym względem gorsza sytuacja panuje na kolejach polskich, chociaż Polska – przynajmniej na razie, bo jak będzie wkrótce, tego nie wiemy – nie jest objęta bezpośrednimi działaniami wojennymi.

Ale być może z zagadkowych powodów ruscy szachiści rzeczywiście zwerbowali w Polsce jakichś agentów i wyznaczyli im takie groteskowe zadania, a ABW ich chwalebnie wyłapała. Zatem to, że wiadomość podana przez rząd jest prawdziwa, jest całkiem możliwe – ale to tylko jedna z wielu możliwości.

Druga możliwość jest taka, że żadnych ruskich dywersantów nie złapano, a tylko ABW ogłosiła o przeprowadzeniu takiej operacji, żeby pod tym pretekstem porozdawać agentom ordery i premie pieniężne. Dopuszczam taką możliwość na podstawie osobistych doświadczeń z bezpieczniakami ABW. Pan red. Leszek Szymowski wykrył bowiem i podał do wiadomości, że w roku 2012 ABW przeprowadziła operację „Menora”, w której tak zwanymi „figurantami” byli: prof. Jerzy Robert Nowak, Waldemar Łysiak i ja. Ta nasza trójka miała przygotowywać na kolejną rocznicę powstania w getcie warszawskim coś tak okropnego, że nawet między sobą nawzajem utrzymywała to w tajemnicy. Ale energiczna akcja ABW zapobiegła katastrofie, a z zagadkowych powodów żaden z „figurantów” nie został o tym nawet powiadomiony.

Inna sprawa, że nie ma obowiązku informowania „figurantów” o prowadzeniu przeciwko nim sprawy operacyjnego rozpracowania, więc prawo nie zostało złamane. Ale dzięki doświadczeniom zdobytym jeszcze za pierwszej komuny, kiedy to sprawy operacyjnego rozpracowywania przeciwko mnie prowadziła SB, zanim jeszcze red. Szymowski całą rzecz ujawnił, zorientowałem się, że coś się dzieje.

Oto w sieci ukazała się fałszywka z moim rzekomym zobowiązaniem do współpracy z SB. Przy pomocy szefa lubelskiego oddziału IPN – bo fałszerz używał pieczęci tego właśnie oddziału – udało się potwierdzić, że to fałszywka, a ponieważ holenderski administrator serwera w rozmowie telefonicznej powiedział mi, że może ujawnić tożsamość komputera tylko prokuraturze lub policji, złożyłem w Policji zawiadomienie o przestępstwie z pełną dokumentacją, obejmującą również opinię lubelskiego oddziału IPN, który zapowiadał również ze swojej strony, zawiadomienie prokuratury.

Minęło 6 miesięcy, po czym pani z Policji przesłuchała mnie na okoliczność faktów, które na piśmie im podałem. Kiedy zapytałem ją, czy skontaktowali się z Holendrem, odparła, żebym nie wtykał nosa w nie swoje sprawy. Na takie dictum byłem już prawie pewien, że policja chroni konfidenta ABW, który wykonywał zlecone przez nią zadanie obsrania mnie, a po upływie dalszych 6 miesięcy uzyskałem pewność, gdy prokuratura poinformowała mnie o umorzeniu śledztwa z powodu niemożności skontaktowania się z holenderskim administratorem serwera, z którym ja skontaktowałem się w minutę.

Zatem również dobrze żadnych ruskich dywersantów mogło nie być, tylko bezpieczniacy z ABW wykombinowali sobie, żeby przed Świętami Wielkanocnymi podzielić trochę forsy i listków do wieńca sławy.

No dobrze – ale dlaczego do tej bezpieczniackiej spółdzielni przyłączył się również rząd „dobrej zmiany”? Myślę, że mógł to zrobić przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze – mamy rok wyborczy, a w tej sytuacji co to komu szkodzi pokazać, jak rząd, za pośrednictwem ABW, własną piersią zasłania nasz nieszczęśliwy kraj przed Putinem?

To mogłoby być trochę kłopotliwe, bo gwoli większej wiarygodności trzeba by tych dywersantów opinii publicznej pokazać, ale od czego mury tajności? Łukaszenka nawet już pokazał, ale nasza strona wszystko otacza mgłą tajemnicy. Śledztwo w tej sprawie prokuratura może bowiem prowadzić tak samo długo, jak śledztwo przeciwko panu Mateuszowi Piskorskiemu, który – jak pamiętamy – trzymany był w tzw. „areszcie wydobywczym” przez 3 lata, po czym wszystko zakończyło się, może nie tyle wesołym oberkiem, co po prostu zakończyło bez żadnych konsekwencji dla nikogo, jeśli nie liczyć 200 tys. złotych poręczenia majątkowego.

Jeśli tedy śledztwo będzie ciągnęło się bez jakichś spektakularnych rezultatów do wyborów, to może to być wskazówka, że żadnych dywersantów nigdy nie było, tylko fachowcy od „pijaru” wymyślili taką atrakcję dla wyznawców Zjednoczonej Prawicy.

Ale to jest powód, można powiedzieć – zwyczajny – w którym nie ma żadnych elementów demonicznych. Drugim bowiem powodem, a którym elementy demoniczności już by się pojawiły, jest próba wytworzenia w Polsce nastroju szpiegomanii po to, by pod tym pretekstem rozprawić się ze wszystkimi, którzy nie poddają się propagandzie wymyślanej przez pierwszorzędnych fachowców z ukraińskiego Sztabu Generalnego i powtarzanej potem przez warszawskie niezależne media głównego nurtu.

Jak bowiem widzimy, blokowanie przez ABW portali internetowych, jak np. portalu nczas.com, może nie wystarczyć, podobnie jak może nie wystarczyć wyrzucenie z pracy pana doktora Leszka Sykulskiego. Gdyby tak udało się im udowodnić kolaborację z ruskimi szachistami, a zwłaszcza – patronat medialny nad dywersantami, to można by pozbyć się ich za jednym zamachem i zagwarantować w ten sposób jedność moralno-polityczną narodu – jak za Edwarda Gierka. Niezawisłe sądy zrobią, co tam będzie trzeba i to zarówno te rządowe, jak i te nierządne, bo w tej sprawie, podobnie jak w wielu innych, między „dobrą zmianą”, a obozem zdrady i zaprzaństwa panuje całkowita jedność ponad podziałami.

Toteż wszyscy przeznaczeni do odstrzału spotkają się z zarzutem: wiecie, rozumiecie, z wami jest brzydka sprawa – po czym zostaną umieszczeni aż do odwołania w areszcie wydobywczym, gdzie będą mogli się pocieszać, że jak zamykają, to będą wypuszczać.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 14 do “Operacja „Menora”, czy jakaś inna?”

 1. kajtek said

  sam jesteś menora

  jeśli michalkiewisze bronią Sykulskiego to jak udowadniał M.Maciak o Sykulskim że to człowiek systemu…

  Michakewicz i jak to leciało Polską rządzi kondominium rosyjsko niemieckie prawda to? tyle żeś o tym propagował

  ———
  Panie Kajtek, to z tym „kondominium” to było dawno.
  Admin

 2. Kwal said

  Kajtek bez majtek !

 3. emilo said

  a me 2 wcześniejsze wpisy to niby gdzie?

  widzę że admin tu jest innym odpowiada broniąc i jak zawsze Michalkiewicza a inne znikają bez wieści.

 4. Rick said

  Jak powstanie oficjalny Ukropolin to przestępstwa ABW będą niczym wobec przestępstw SBU. Nowa formacja czyli SBW podniesie poziom totalitaryzacji życia Polaków do nieznanych nam granic absurdu, obrzydzenia, upodlenia, poniżenia. Granic stworzonych przez banderowską organizację ukraińską – ludzi Dzikich Pól, z dziada pradziada owładniętych rządzą krwi i wszelkiego bestialstwa. Współcześnie to nazistowskie zdziczenie nagradzane jest miliardami dolarów przez równie obłąkanych, ale wizją totalnej władzy światowej żydoamerykańskich bankierów i polityków.
  Przestępstwa ABW powinny być piętnowane i rozpowszechniane, jak każdego obywatela, który nadużywa swojej władzy pełniąc jakikolwiek urząd. W interesie samego ABW leży wyjaśnienie opisanej sprawy i ukaranie winnych. W innym przypadku może okazać się, że w pewnych okolicznościach trzeba będzie tę organizację jako szkodliwą dla interesów Polski i zagrażającą jej bezpieczeństwu zdelegalizować a winnych ukarać śmiercią, po uprzednim przywróceniu tej kary do kodeksu karnego.

 5. lewarek.pl said

  Prześmiewcze uwagi pana Stanisława o niepotrzebnych agentach, gdy są satelity, to trochę jak kulą w płot. Nie wszystko da się ustalić z góry i w dzień przy słonecznej pogodzie. Gdybym był szefem rosyjskiego wywiadu, to bym nawtykał w Polsce agentów jak rodzynków w cieście. I to nie tylko przy granicy, ale i tu, i tam, i na czerwonym dywanie, i pod stołem, i ówdzie… Jakieś papiery, zdjęcia zawsze się znajdą, a nawet jak nie, to nie byłyby to wielkie pieniądze. Bigfarma na przykład nie płaci aż tak dużo…
  Zresztą, co ja się tu wymądrzam. Amator przy pierwszorzędnych fachowcach, którzy już się pewnie dawno sprawą zajęli.

 6. minka said

  CZY ZATRZYMANIE „RUSKICH SZPIEGÓW” TO WSTĘP DO NISZCZENIA PRZECIWNIKÓW PiS-U?

 7. IZAKkundel said

  POLACY my nic nieugramy dyskusjami zebraniami z wladza Ktora nie reprezentuje Polskich interesow Bo ona nie moze bo sluzy Obcym korporacjom z zachodu glownie….Pis Po Solidarna Polska Nowoczesna Holownia czy Hujownia 2050 To wciaz ta sama klika oszustow i ZDRAJCOW….OBecna nomenklatury polityczne w POLSCE poprostu trzeba ZMIESC Z TERYTORIUM POLSKI….Obecne sily ukryte rozkladaja Nasze Panstwo od Srodka. Na co my Narodowcy I POLACY NIE POZWOLIMY…….

 8. zagłoba sum said

  Drogi Kajtku! Nawet dzieci w przedszkolu rozumieją, ze Maciak to po rostu fałszywa flaga! Wystarczy przypomnieć sobe jego teksty z czasów gigantycznego oszustwa zwanego „pandemią”… Ponadto krytykujący Michalkiewicza niech się zastanowią, KTO zarządza tzw. słuzbami?.. Otóz kryminalista Kamiński, prawomocnie skazany a następnie „ułaskawiony” przez kamrata z zydomarksistowskiego gangu dowcipnie zwanego „prawo i sprawiedliwość”, niejakiego Dudę, antypolskiej kreatury na posadzie przedydĘta RP. Daje do myślenia?

 9. Boydar said

  Kamiński to tylko ekonom na tym folwarku, i niewykluczone że ma stosowne kompetencje. Dla nas istotne jest tylko, czyje dyrektywy realizuje i komu one mają służyć. Taki dla naprzykładu Ziuk był zwykłym bandytą i to nie tylko kolejowym, a teraz mu pomniki stawiają. Patrząc na historię, nie on jeden, zawsze mało było na górze przyzwoitych.

 10. lewarek.pl said

  ad 8.
  kryminalista Kamiński, prawomocnie skazany a następnie „ułaskawiony” przez kamrata

  Błąd! Kamiński nie został skazany. Duda ułaskawił go przed rozprawą. Co dodaje sprawie dodatkowego smaczku.

 11. revers said

  A tak przy okazji, rzymski, czy rzymianski nakaz aresztowania wydany przez MTK, a teraz podrzymany przez wolny Erewan?

  Wiac ze jakas rura z ropa i gazem zadzialala z arbejdzanu do europy z tantienami i kasa za przepust la Erewania.

  „Armeński sąd orzeka, że Erewań musi zatrzymać Putina i wysłać go do Hagi – media.

  Sąd Konstytucyjny Armenii orzekł, że zobowiązania określone w Statucie Rzymskim Międzynarodowego Trybunału Karnego są zgodne z konstytucją. To właśnie ten sąd wydał wcześniej nakaz aresztowania prezydenta Rosji”

  Kto by sie przejmowal zachodnimi babyliftami od ww2 …

  https://de.m.wikipedia.org/wiki/Operation_Babylift?fbclid=IwAR11f-UrB59jUr6YdLFmftfVBE8OHDDaVVdV-4yc8UGEYd1EJFmKGT51IOk

  w koncu z okupowanej Polski rowniez wywieziono z 200 tys. dzieciakow na zachod w latach 1939-1945 r. i zaden MTK nawet nie zajaknal sie, lub ziewnal.

 12. Operacja „Menora”

  taką też nazwę nosi największe europejskie centrum żydostwa zainicjowane przez grandziarza Kolomojskiego w Dniepropietrowsku, pewnie obmyślonym na stolicę Międzymorza, w każdym razie operacja „Menora” stworzenia tzw. „Lebensraum” dla żydów na terenach zarządzanych chwilowo z Kijowa twa nadal. Miejscowa ludność jest likwidowana lub eksmitowana z tych terenów, co nawet trybunał w Haadze zauważył w odniesieniu do nieletnich i obarczył za to odpowiedzialnością (karną) obywatela Rosji W. Putina, bowiem W. Putin w przeciwieństwie do zarządcy Ukraińców z ramienia kachału Zełenskiego, kazał wycofać nieletnich z terenów będących pod ostrzałem banderowskich band Zełenskiego, co jest sprzeczne z celem operacji „Menora” i podlega karze trybunału. Zełenski zgodnie z celem operacji „Menora” pozostawił nieletnich pod rosyjskim odstrzałem, w końcu operacja „Menora” ma usunąć ludność tubylczą z terenów pod żydowskim zarządem Zełenskiego.

  https://marucha.wordpress.com/2023/02/25/bialoruski-neonazista-pochowany-na-powazkach/#comment-1057579

  Zarządcy wyznaczeni przez administrację USA do panowania nad Polakami z wielką ochotę wspierają operację „Menora” przyjmując mieszkańców terenów wokół Kijowa jako swego rodzaju elitę, przyznając tej elicie większe prawa niż miejscowym podatnikom. Z drugiej strony ci zarządcy zaopatrują żydów na Ukrainie nie tylko w nasze pieniądze ale też broń i żołnierzy, z których ponoć już ok. 2.5 tysiąca padło. Krótko mówiąc jesteśmy przez zarządców z ramienia USA okradani, nie inaczej, jak było to z zarządcami UE.

  Priorytet tzw. uchodźców z terenów zarządzanych przez Kijów wobec miejscowej ludności jest konsekwentnie egzekwowany we wszystkich krajach podległych czy okupowanych przez USA. Nakaz priorytetu obowiązuje nie tylko w Europie (UE) ale także w Azji n.p. w Japonii. Celem faworyzowania przybyszów znad Dniepru jest przekonanie ich do nie powracania na tereny oczyszczone z miejscowej ludności, co jest założeniem operacji „Menora”.

  Należy sobie uświadomić, że operacja „Menora” stała się szczególnie pilna, w związku z tym, że koczownicy umieszczeni w Palestynie wypasożydowali już tamte tereny, zużyli wody, jakie służyły ludziom tam przez tysiąclecia, wystarczy spojrzeć na stan Morza Martwego, dopiero koczownicy uczynili go definitywnie martwym.

  Sposobem życia nomadów jest wyeksploatować środowisko do jego granic, zanim ta zaraza pójdzie dalej, porównanie z szarańczą jest tu całkiem odpowiednie. Stan środowiska naturalnego łatwo jest wyjaśnić, jeśli uwzględnić, że w ostatnich wiekach globalne zarządzanie światem zostało zdominowane przez pasożydy naszego środowiska, które przy dalszym zarządzaniu przez pasożydy musi niezawodnie kolabirować

 13. revers said

  Komisja Europejska powinna zwiększyć finansowanie dla Polski w celu obrony przed Rosją

  Polski europoseł Joachim Brudziński zaapelował do Komisji Europejskiej o zwiększenie finansowania wysokich wydatków Polski na wojsko.

  Według niego już ze względu na swoje położenie geograficzne Rzeczpospolita jest zobowiązana do ponoszenia dodatkowych kosztów na wzmocnienie swoich zdolności obronnych.

  Nic nowego … 💰💰💰💰

 14. CBA said

  re 10 Lew. Błąd! Kamiński nie został skazany. Duda ułaskawił go przed rozprawą. Co dodaje sprawie dodatkowego smaczku…..SUPER UWAGA,,,,TAK BYŁO !!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: