Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  CzŁ o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  Obserwator o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  bez loginu o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  Ewa-Maria o Coraz mniej szczepień w Polsce…
  Zbigi o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Liwiusz o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  poko o Puste hasła
  Mietek o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  poko o Wolne tematy (39 – …
  poko o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Maciek o Puste hasła
  Anteas o Puste hasła
  Czesio i muchy o Coraz mniej szczepień w Polsce…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Putin i putinizacja

Posted by Marucha w dniu 2023-03-23 (Czwartek)

Piszę ten tekst 23 lutego 2023 roku, czyli w przeddzień rocznicy rosyjskiego ataku na Ukrainę. Myślę, że rok od wybuchu wojny to dobry czas na małe podsumowanie sytuacji światowej i wewnętrznej, która wynika z wydarzeń za naszą wschodnią granicą. Zaznaczam, że tekst stanowi moją autorską analizę politologiczną i fragmentów dotyczących rosyjskiego rozumowania nie należy odczytywać jako pochwały tej agresji.

Po rosyjskim ataku wielu komentatorów zastanawiało się co było iskrą, katalizatorem wybuchu wojny? Oczywiście, od 2014 roku obydwa państwa były w fatalnych stosunkach. Rosja nigdy nie uznała przewrotu na Majdanie i nowej ekipy, która wtenczas doszła do władzy, dodatkowo anektowała Krym i wspierała separatystyczne państewka w Doniecku i Ługańsku.

Od kilku lat od czasu do czasu Ukraińcy ostrzelali pobliski Donieck, a w miarę często dochodziło do strzelanin na granicach. Jednak od potyczek do wojny jest sporo miejsca.

Dlaczego wojna nagle wybuchła na całego? Dziś znamy już odpowiedź. Najprawdopodobniej bezpośrednią iskrą była wyrażona przez Kijów chęć wstąpienia do NATO, co oznaczałoby przesunięcie granic tego paktu mocno na wschód i możliwość budowy amerykańskich baz wojskowych pod rosyjskim nosem. Prawdopodobnie Ukraińcy negocjowali także z Amerykanami i Brytyjczykami rodzaj oddzielnego paktu wojskowego, w wyniku którego bazy takie mogłyby powstać bez czekania na akcesję, lecz na ten temat mamy tylko pogłoski, a wywiady wszystkich stron pilnie strzegą swoich tajemnic.

Rosyjski atak miał na celu zapobieżenie obydwu tym możliwościom, stanowiąc akt wojny prewencyjnej. Jakkolwiek może się to nam wydać dziwne, to z punktu widzenia rosyjskiego mamy do czynienia z wojną prewencyjną, a więc obronną. Sytuacja stała się analogiczna do kryzysu kubańskiego z 1962 roku, gdy Amerykanie byli gotowi zaatakować Kubę, gdyż wykryli na niej radzieckie rakiety z głowicami atomowymi. Wtedy też mocarstwo bało się słabszego państwa, które mogłoby zostać użyte jako platforma rakietowa. Przewidział ten rozwój wydarzeń już kilka lat temu amerykański analityk prof. John Mersheimer, pisząc, że w momencie w którym NATO rozpocznie negocjacje z Ukrainą, to Rosja uderzy. I miał rację. Niestety.

Jakie były cele Putina? Wedle niemieckich analityków z German Foreign Policy, w kwietniu 2022 roku – po dwóch miesiącach walk – na stole znajdowało się porozumienie pokojowe. Na jego mocy Ukraina miała zapisać w konstytucji neutralność i zakaz przebywania na jej terytorium obcych wojsk, a także uznać status quo terytorialne na Krymie, w Doniecku i Ługańsku. Tekst układu miał odrzucić Kijów za brytyjskim podszeptem. Skoro Putin był gotowy porozumienie podpisać, to zawierało ono spełnienie rosyjskich celów minimum. Neutralność + status quo graniczne.

Warunki te wydają się nam logiczne, jeśli popatrzymy na sposób w jaki Rosjanie dokonali agresji. Zaatakowali ze wszystkich możliwych kierunków – od Kijowa po Chersoń – mając do dyspozycji armię mniejszą od ukraińskiej. Braki liczebne nadrabiali wielokrotną przewagą w czołgach, rakietach, artylerii i lotnictwie. Jednak siły rosyjskie były mocno rozproszone, co zmuszało je do toczenia bitew granicznych na całej linii frontu, tak jak gdyby nie chodziło o Blitzkrieg do określonego punktu, tylko o wymuszenie na Ukrainie akceptacji warunków pokojowych.

Wojna na całego, tak naprawdę, to rozpoczęła się od kontrofensywy wojsk ukraińskich i odbicia tzw. Charkowszczyzny. Wtedy dopiero Putin zrobił to, co powinien zrobić pierwszego dnia: ogłosił częściową mobilizację, aby zniwelować przewagę liczebną armii ukraińskiej. Gdy piszę te słowa, czekamy na wielką rosyjską kontrofensywę siłami wojsk wzmocnionych przez rezerwistów. Skończył się pokaz siły Moskwy i czas negocjacji. Teraz dopiero wojna zacznie się na całego.

Przy okazji zmieniły się i jej cele. Początkowo Putinowi chodziło o neutralność Ukrainy i o traktat pokojowy legalizujący terytorialne status quo. Obecnie chodzi o aneksję wszystkich ziem rosyjskojęzycznych Ukrainy, czyli o ok. 1/3 jej terytorium. Moskwa zdaje sobie sprawę, że po tej wojnie żadnej przyjaźni rosyjsko-ukraińskiej już nie będzie. Dlatego trzeba przyłączyć tyle ziem rosyjskojęzycznego wschodu, ile się da. Pozostałe terytorium jest obracane w ruinę za pomocą ataków rakietowych.

Miliony Ukraińców uciekło z kraju, którego ludność zmniejszyła się z 44 milionów do ok. 20-25. Najwięcej uciekło młodych ludzi, co widzimy na polskich ulicach. Uciekli za granicę i większość z nich już nigdy nie wróci. Po wojnie Ukraina będzie pustynią, gdzie pozostaną sami emeryci, ze zniszczoną infrastrukturą, prawdopodobnie pozbawiona ziem wschodnich, na dziesiątki lat zadłużona w USA i przejęta za bezcen przez zachodnie korporacje.

Celem rosyjskim przestała być neutralizacja militarna Ukrainy, lecz jej maksymalne zniszczenie i depopulacja przez wymuszoną emigrację. [Słusznie – admin]

Przy okazji doszło do putinizacji świata zachodniego. Wojna i wskazanie wroga elity rządzące zawsze traktowały jako znakomity pretekst do ograniczenia swobód. Wolność została postawiona pod znakiem zapytania już przy tzw. pandemii, a mobilizacja wojenna jeszcze ten proces pogłębiła.

Gdy Joe Biden wygłasza w Warszawie wielką mowę o walce z Putinem o „wolność”, to w tym czasie służby wyłączają portal „Najwyższego Czasu!”. Dlaczego? Ano dlatego, że walczymy z Putinem o wolność słowa. Dlatego, że Putin cenzuruje Internet. Dlatego państwa liberalno-demokratyczne muszą czynić to samo, tyle, że w imię obrony „wolności”.

Najpierw ocenzurowano portale uznawane za prorosyjskie – i nikt nie protestował. To przyszedł drugi etap: cenzurowanie portali antyrządowych, sympatyzujących z Konfederacją. W ramach walki z Putinem na Zachodzie dochodzi zatem do własnej wersji putinizacji. Krytycy są blokowani, zwalniani z pracy, dostają z KRRiT kary za… brak rejestracji swoich kanałów na YT. Takie szykany w stylu Łukaszenki [?? – admin], które będą narastać z każdym miesiącem. Walcząc z Putinem świat zachodni wybrał własną wersję putinizacji.

Adam Wielomski
https://konserwatyzm.pl/

Komentarzy 12 do “Putin i putinizacja”

 1. Krzysiek1956 said

  „Putinizacja”, „szykany w stylu Łukaszenki”…
  Komuś się podobają te chazarskie pierdoły??

 2. Leo said

  Pan Adam po prostu nie potrafi wyjść poza narzuconą narrację o „agresji” i „złych satrapach ze wschodu” vs. „dobry, demokratyczny zachód”. Niestety ta naiwność całkowicie skreśla w moich oczach tego pana. Jakby żył dotąd pod kamieniem.

  ———–
  Może nie chce utracić pracy?
  Admin

 3. UZA said

  „Przy okazji doszło do putinizacji świata zachodniego.”

  A cóż to w ogóle jest za zwierz ten „świat zachodni” ? Czy nie jest to przypadkiem puste pudło rezonansowe dla orkiestry, wygrywającej melodie skomponowane na Wschodnim Wybrzeżu ? W takim razie o żadnej „putinizacji” nie może być mowy , bo właśnie Prezydent Putin najbardziej uwiera kompozytorów z Deep State. Stąd to propagandowe wzmożenie i skandaliczny pomysł z nakazem aresztowania głowy suwerennego państwa. Skoro kogoś aż tak nienawidzą, to znaczy, że ten ktoś im naprawdę przeszkadza. Bo samą Rosję, to oni nawet lubią (tak bardzo, że chcieliby Ją posiąść na własność).

 4. emilo said

  Może nie chce utracić pracy?
  Admin
  —————
  Gdzie tu logika adminie Marucha?

  Jak się boi i wypisuje brednie to na jaki uj go tu wstawiasz aby czytelników wqurwić?

  ———–
  Jak się qrwa nie podoba, to spadaj.
  Admin

 5. Leo said

  Marucho jeden ty nasz!!! Jeśli obawiam się, że mówienie prawdy może w danym momencie historii przyspożyć mi poważnych problemów, to wtedy nie poruszam tych wątków zamiast kłamać na ich temat. Używam innych określeń, zamiast „agresji rosyjskiej” można powiedzieć o „wydarzeniach na wukrainie” i już. Wilk śpi, posada ocalona a słuchacze nie odnoszą mylnego (?) wrażenia, że mówca jest ignorantem w omawianej kwestii.

  ———
  Zgadzam się z Panem. Uznaję jednak, że nie ma na świecie chyba drugiej osoby, z którą mógłbym się zgadzać na 100% w każdym temacie.
  Admin

 6. lewarek.pl said

  Zajęcie przez Rosję jednej trzeciej Ukrainy i zakończenie wojny to wizja dość ponura, jeżeli na pozostałych dwóch trzecich nie zostanie ustanowiony prorosyjski rząd i nie zacznie się proces ich denazyfikacji. W istocie byłaby to przegrana Rosji.
  Ustanowienie na Ukrainie prorosyjskiego (czyli antyamerykańskiego) rządu zlikwidowałoby lub rozciągnęłoby w odległą przyszłość kwestię spłaty zobowiązań Ukrainy wobec Zachodu.
  Wielomski zdaje się zakładać najgorszy z rosyjskiego, a również polskiego punktu widzenia, scenariusz, że centralna i zachodnia Ukraina pozostanie poza sferą wpływów Rosji. Nie sądzę jednak, żeby ludzie na Kremlu byli tak głupi.
  To raczej Wielomski, dopuszczając taki rozwój sytuacji, ma w tej materii intelektualne niedostatki.

 7. Rick said

  Nie ma żadnej wojny Rosji z Ukrainą. Jest za to wojna Rosji z USA, które wysługuje się ukraińskimi burkami.
  Sami Ukraińcy nie mają nic do powiedzenia – dotychczas byli zwykłymi burkami, jednak USA postanowiło wychować je w sposób jak najbardziej agresywny tworząc z nich rasę niebezpieczną nieczułą na ból i konsekwencje dla siebie i innych.
  Niestety z psami agresywnymi nie ma dyskusji – je po prostu można tylko uśpić.
  Jeśli mówimy o Ukrainie jako o państwie – to państwo de facto nie istnieje. Natomiast istnieje banderowska ukraińska i przekupna organizacja przestępcza, które to państwo reprezentuje. Jej zadaniem jest przekształcić jak najwięcej burków ukraińskich w agresywne psy szczekające dotychczas na podwórku Rosji a teraz gryzących nogawki.

  Najbardziej tajemniczą jest odpowiedź na pytanie: kto reprezentuje państwo Rosja? Prawdopodobne jest to, że komuś zależy nie tyle na wygranej co na jak najdłuższym prowadzeniu tej operacji aby zwiększyć prawdopodobieństwo rozpadu Rosji. Czy Putin jest zdrajcą Rosji, który gra na dwa fronty? A może jest szantażowany a może tylko oszukiwany?
  Niezależnie od odpowiedzi fakty wskazują na to, że wątpliwości co do rosyjskości władzy w Rosji są poważne.

 8. Ad. 5

  to wtedy nie poruszam tych wątków zamiast kłamać na ich temat.

  Pan by oczywiście bohatersko zlekceważył delikatne sugestie ze strony „ręki, która karmi”… 🙂 Już to widzę… 🙂

 9. Wywrotowiec said

  Pan Lewarek:
  Oczywiscie ma pan racje mowiac,ze pozostawienie reszty U samej sobie jest calkowicie bezsensowne i na darmo by zgineli zolnierze R

 10. oszolomklasyczny said

  Transhumanizm jest starszy od samej Bibli i Koranu! . Odczlowieczenie stosowali u swoich wiernych Arcykaplani Abrahamowi rownoczesnie wraz z odlamem Allahowym ( to jest jedna Korporacja ) . Religijny Transhumanizm polega na obcieciu zywcem , bez znieczulenia !napletka u niemowlaka☠️. Arcykaplani perfekcyjnie wiedza ze taki ” zabieg” czyni z takiego dzieciaka a pozniej doroslego ” wiernego” istote bezgranicznie ulegla !i slepo poddancza !wzgledem Jego ” Pasterza”💀. w USA pare lat temu obcinano na masowa skale napletki takze u niemowlakow Gojow!. Tylko masowe sady i wysokie odszkodowania z tego przestepstwa !zatrzymaly ten zbrodniczy proceder.. Wlasnie widzimy od kilkustuleci zorganizowany i globalny holokaust dokonywany na bialym ( nieobrzezanym) = niezdehumanizowanym czlowieku. 😱 ruwniez zbrodniczo a nawet bardziej niszczycielsko dziala na czlowieka …..KOZIROCTWO!!!. Setki badan w calej Europie dowiodly ze ….juz w drugim pokoleniu w zwiazkach kozirodczych …..😱rodza sie Debile lub w lagodniejszej formie potomstwo silnie zacofane w Nauce i pojmowaniu nauki , postrzegania i rzeczywistosci w ktorej egzystuje. Badacze koziroctwa podaja dla przykladu Turcje , tam juz niemal caly Turecki narod niczym sie nie interesuje ! tylko pornografia !!i rozwiazlym sexem na okraglo dzien i noc😱w Krajach Muzulmanskich juz dawno zaprzestano tlumaczen wiekich dziel pisarzy ,klasykow , poetow , kompozytorow muzyki itp Europejskich czy Rosyjskich . Obecnie od kilku dekad Arcykaplani Abrahama , Izaaka , Aarona i Jakuba zatracaja sie w wysilkach aby oglupic , rowniez biale narody Slowianskie ! dlatego jestesmy swiadkami masowego ! metodycznego ! uboju bialych ludzi ( gojow) na terenie U.Yevreyskiej : cala wielka Yugoslawia ☠️ , Balkany , Obecnie Ukraina i w kolejce juz szykuja chrystowiercow z Polin !!! a niedostatek zywieniowy juz zaglada i do Gojow z Niemiec, Anglji, Francji , Wloch , Polski itp . A…. w tej zawierusze wojennej jakas ” reka opatrznosci” baaardzo skutecznie chroni obrzezanych wybrancow Marduka i Allaha🙏😳.Nawet checzeni juz sie wycofali z tej wojny ? na frontach umieraja tylko i wylacznie goje chrystowiercy💀

 11. CBA said

  re 7 p. Rick, zamiast komentarza…daję !!!!

 12. Liwiusz said

  https://zavtra.ru/events/lideri_rf_i_knr_dogovorilis_o_vseob_emlyushem_partnyorstve_i_strategicheskom_vzaimodejstvii

  Lista nagłówków dokumentów podpisanych przez Putina i Xi Jinpinga.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: