Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kura domowa o Reforma posoborowa
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  CzŁ o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  Obserwator o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  bez loginu o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  Ewa-Maria o Coraz mniej szczepień w Polsce…
  Zbigi o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Liwiusz o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  poko o Puste hasła
  Mietek o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  poko o Wolne tematy (39 – …
  poko o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Maciek o Puste hasła
  Anteas o Puste hasła
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Tortura nadziei

Posted by Marucha w dniu 2023-03-23 (Czwartek)

Tortura de la esperanza, torture of hope, tortura nadziei – to jedna z najgorszych katuszy psychicznych, jakie człowiek wymyślił dla człowieka. Temat wielu opowiadań i filmów. Była stosowana m.in. przez hiszpańską Inkwizycję. Skazaniec czy podejrzany jest informowany, że przyszło ułaskawienie, że będzie zwolniony. Pozwala mu się przejść do innego pomieszczenia… po czym zamyka z powrotem.

Inna wersja to umyślne umożliwienie ucieczki – zostawiony niby przez zaniedbanie klucz w drzwiach itp. Osadzony ucieka, nie wiedząc, że straż już czeka gotowa, żeby go w odpowiednim miejscu złapać. „Ucieczka” czy „przygotowanie do zwolnienia” musi trwać na tyle długo, żeby więzień uwierzył, że rzeczywiście jest wolny.

A figa! Żartowaliśmy, zmieniliśmy zdanie, to była pomyłka.

Ta bezkrwawa procedura ma niesamowitą moc łamania ludzi. Bywa stosowana przez różnych zwyrodnialców, którzy porywają ludzi, głównie kobiety, żeby się nad nimi znęcać, wykorzystywać seksualnie. Celowo zostawiają oni uchylone drzwi, ofiara myśli, że ma szansę ucieczki, biegnie korytarzem – a tam zamiast drzwi na wolność… oprawca na nią czeka. No i oczywiście znęca się z podwójną mocą, karząc ją za próbę ucieczki.

Taki numer czasem udaje się powtórzyć – ofiara ponownie daje się nabrać. Tak czy inaczej rozwala to psychikę; ofiara bezwolnie poddaje się wykorzystywaniu, nie próbuje się więcej bronić ani uciekać, często popada w syndrom Sztokholmski.

Sven Hassel, który trafił do obozu koncentracyjnego dla Niemców za dezercję, opisuje w książce „Legion Potępieńców” swoje przeżycia. W pewnym momencie sądził, iż padł ofiarą die Tortur der Hoffnung. Okazało się, że się mylił – naprawdę zwolniono go z obozu. Kazano mu ubrać mundur, wyczyścić paznokcie i zaprowadzono go do biura komendanta. Usłyszał: „Więzień 552318A – do zwolnienia. Odmaszerować!” Wówczas olśniło go: „a więc torturują mnie jeszcze w ten sposób”. Sądził, że za chwilę usłyszy rechot esesmanów, którzy zrobili sobie z niego żart.

Postanowił, że nie da im tej satysfakcji i nie pozwoli się ogarnąć „przedwczesnej nadziei”. Kazali mu usiąść na zewnątrz w korytarzu i czekać. Nikt się nie śmiał. Sven czekał ponad godzinę, myśląc o tym, jak źli i małostkowi są ludzie, którzy posuwają się do takiego okrucieństwa. A jednak wyprowadzono go na zewnątrz i kazano wsiąść do samochodu. Dopiero wtedy uwierzył. Trafił do jednostki karnej.

Sven Hassel przeżył potworne rzeczy, ale uniknął skutków die Tortur der Hoffnung, tortura de la esperanza. Kiedy długo nie wierzysz, że jesteś wolny, ale w końcu zaczynasz wierzyć. Wierzysz i ogarnia cię wielka ulga i radość, może nawet euforia. I wtedy okazuje się, że z ciebie zakpiono, że to była zmyłka. Mój Boże, jak bardzo wolałabym nie znać tego uczucia. Ktoś, kto to przeżył, nie uwierzy już NIGDY.

Marta Cipiszewska
Facebook

Komentarzy 7 do “Tortura nadziei”

 1. „stosowana przez różnych zwyrodnialców”

  metoda, których jest cała masa

  http://pppolsku.blogspot.com/2012/09/wybrane-teksty-1.html#Metody_walki

  od tysiącleci w programie tego cierpiącego „tułactwa”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  Raz spotkałem tę zbrodniczą swołocz w Paryżu, z niebywałym tupetem żądali ode mnie, że mam się im wysługiwać w ich planach. No cóż, lud, który uważa się za wybrany, zalicza inne ludy do bydła. Zresztą jak w przypadku osła stosuje metodę marchwi i pałki, i ta metoda fantastycznie funkcjonuje zarówno u Amazon, jak dokumentuje inny tekst, jak też w Kijowie.

 2. Crestone said

  Ubrał mundur? W co?

 3. JADAM said

  W.Sz. Pani Marto
  Jest W>Sz. Pani ogromnie odważną Damą /Kobitką/ (Panienką ? )
  *****
  Za tekst/feletonik

 4. Voodoosch said

  Ta metdoa jest stosowana przez dzisiejszy system globalistyczny. mowia, ze musisz robic to i to. placic tyle i tyle, wszystko zeby w przyszlosci bylo lepiej, a w przyszlosci jest tylko gorzej. Przyklad z Ukropolinu:
  – Zakonczmy komune, bedzie zylo sie lepiej.
  – Wejdzmy do Unii bedzie zylo sie lepiej.
  – Jeszcze tylko dwa tygodnie i zdejmniesz maseczke i wszystko bedzie lepiej.
  – Jeszcze troche musimy zacisnac pasa, zeby dowalic Putinowi i wtedy bedzie lepiej.
  … No i jakos k***a ni jest lepiej.

 5. Ad. 3

  … No i jakos k***a ni jest lepiej.

  No i co? Ale wyjechać można kiedy się chce! … … 🙂

 6. matirani said

  Ciekaw jestem czy rzeczywiscie hiszpanska inkwizycja takie metody stosowala… watpie, to zapewnie kolejny wymysl zydów przeciwko KK.

 7. Boydar said

  polska język trudna

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: