Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kura domowa o Reforma posoborowa
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  CzŁ o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  Obserwator o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  bez loginu o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  Ewa-Maria o Coraz mniej szczepień w Polsce…
  Zbigi o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Liwiusz o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  poko o Puste hasła
  Mietek o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  poko o Wolne tematy (39 – …
  poko o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Maciek o Puste hasła
  Anteas o Puste hasła
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Pamiętajmy o losie Serbów

Posted by Marucha w dniu 2023-03-24 (Piątek)

24 lata temu, 24 marca 1999 roku, NATO rozpoczęło bombardowanie Serbii. Na narodzie serbskim dokonano zbrodni pod kryptonimem operacyjnym „Miłosierny Anioł”.

Serbia podobno miała zostać ukarana za zbyt nadmierne użycie siły wobec części swoich obywateli, albańskich rebeliantów (czytaj: separatystów), z południowej serbskiej prowincji Kosowo i Metochija*, o których w dyplomatycznym języku państw określających się „wspólnotą międzynarodową” (również w Polsce) mówiono eufemistycznie – bojownicy o wolność, czy też partyzanci.

Od połowy lat dziewięćdziesiątych serbskie siły bezpieczeństwa musiały bronić konstytucyjnego porządku kraju przed rebelią części albańskiej mniejszości narodowej, na czele której stała organizacja zbrojna nazywająca się Wyzwoleńczą Armią Kosowa (skrót w języku albańskim UCK).

UCK powstała w 1994 roku. Źródłem jej finansowania była różnego rodzaju działalność przestępcza, głównie handel narkotykami. Jej podstawowym celem była secesja i utworzenie z południowej serbskiej prowincji niezależnego albańskiego państwa Kosowa, a celem ostatecznym realizacja dziewiętnastowiecznego planu utworzenia Wielkiej Albanii (połączenie Albanii z obszarami zamieszkałymi głównie przez Albańczyków w innych krajach bałkańskich: Serbia, Macedonia, Czarnogóra, Grecja).

Organizacja ta do ataków terrorystycznych po raz pierwszy przyznała się w 1996 roku, kiedy to jej członkowie przeprowadzili zamachy bombowe na obozy dla serbskich uchodźców z Chorwacji znajdujące się na terenie Kosowa i Metochii. (w czasie największych czystek etnicznych w 1995 r. ponad 200.000 Serbów zostało wygnanych przez „demokratyczne” władze Chorwacji, za co na ten kraj nie spadło nawet „b” od bomby).

UCK przyznała się do zabicia w 1997 roku około 50 osób, a w roku 1998 trwała już regularna wojna między serbskimi siłami bezpieczeństwa i oddziałami UCK. W lipcu, przed ofensywą serbskiej policji, UCK kontrolowało jedną trzecią terytorium Kosowa i Metochii. Walki zostały przerwane po rozbiciu sił albańskich oraz w obliczy gróźb rozpoczęcia bombardowań NATO.

W 1998 r. albańscy separatyści dokonali 1.884 akcji terrorystycznych, w których zginęło 115 policjantów i 173 cywilów, a porwano 292 osoby (31 zabito, nieznany jest los 142, uciekło 9 osób, a 110 wypuszczono na wolność).

W okresie od 01.01.1999 do 07.03.1999, a więc na dwa tygodnie przed rozpoczęciem bombardowań, przeprowadzono 421 akcję terrorystyczną, w których zginęło 11 policjantów i 77 cywilów, porwano 34 osoby (5 zabito, nieznany jest los 9, 5 uciekło, a 15 wypuszczono). Reasumując, w przeciągu mniej niż dwa i pół roku w Serbii uzbrojeni Albańczycy z UCK zamordowali 462 osoby, a o 151 osobie zaginął wszelki ślad.

Czy jest jakiekolwiek państwo na świecie, które pozwoliłoby na podobną rebelię na własnym terytorium i nie zrobiłoby wszystkiego w celu stłumienia jej i zniszczenia paramilitarnych jednostek porywających i zabijających z zimną krwią cywilów?

Warto w tym miejscu przypomnieć, że UCK w połowie lat dziewięćdziesiątych widniała na liście zagranicznych organizacji terrorystycznej sporządzanej przez Departament Stanu USA, a specjalny wysłannik Billa Clintona ds. Bałkanów, Robert Gelbard stwierdził dla Agence France Press (23.02.1998), że UCK bez wątpienia jest grupą terrorystyczną. Pomimo tego UCK została zdjęta z listy organizacji terrorystycznych, o czym informował Wall Street Journal Europe z dnia 11.01.2001 r.

Skutki bombardowań

Pierwsze bomby spadły na Serbię o godzinie 19.45 w dniu 24.03.1999 r. Naloty trwały codziennie przez jedenaście tygodni, dokładnie 78 dni. NATO rozpoczęło bombardowania używając początkowo 650 samolotów, ale pod koniec akcji w „obrocie” było już około 1600 maszyn (dwie trzecie to samoloty bojowe). Wykonano dziesiątki tysięcy nalotów i zrzucono kilkadziesiąt tysięcy ton bomb.

Podczas bombardowań używano amunicji ze zubożonym uranem (zatruwających na wiele, wiele lat glebę i wodę, czego wynikiem jest wzrost chorób nowotworowych), bomb kasetowych (rozpryskujących się na małe ładunki, których duży procent nie wybucha i jest szczególnym zagrożeniem dla dzieci przez wiele lat) oraz bomb grafitowych (niszczących system energetyczny, w wyniku czego cierpią przede wszystkim cywile).

W bombardowaniach NATO zginęło około 2.000 cywilów – obywateli ówczesnej Jugosławii (w tym 90 dzieci) oraz ponad 1.000 żołnierzy i policjantów. Najwięcej cywilów zginęło w atakach na: wieś Koriša (87), kolumnę samochodów (75), pociąg przejeżdżający przez most w wąwozie Grdelica (55), miasteczko Surdulica (25), miasteczko Aleksinac (17), budynek Telewizji Serbskiej w Belgradzie (16), Niš – drugie po wielkości miasto w Serbii (15). Zraniono lub odniosło obrażenia około 6.000 osób. Bezpośrednie szkody materialne wynoszą około 30 miliardów dolarów.

W wywiadzie dla Radio Belgrad 2 prof. Noam Chomsky w październiku 2008 roku stwierdził, że w przypadku Kosowa i bombardowania Serbii jest niesłychanie trudno, a wręcz niemożliwe, ujawnienie nawet podstawowych faktów, nawet tych istniejących w dokumentacji Departamentu Stanu i NATO.

Według niego, stosunek wobec Serbii stał się częścią religijnej fundamentalistycznej doktryny o interwencji humanitarnej, a każda próba ujawnienia elementarnych, na faktach opartych dowodach o bombardowaniu, napotyka na straszliwy opór.

Profesor Chomsky za najważniejszy dowód uznaje wypowiedź jednego z najwyższych przedstawicieli administracji Billa Clintona, zastępcy Sekretarza Stanu Strobe Talbota, który w czasie bombardowań Serbii był jedną z kluczowych osób w Departamencie Stanu odpowiedzialnych za sprawy wschodnioeuropejskie, a rok temu poparł on książkę swojego współpracownika Johna Morrisa słowami: – Jeżeli chcecie się dowiedzieć, co tam się wydarzyło powinniście przeczytać tę książkę.

A co John Morris w niej napisał? – Bombardowanie Kosowa i Serbii nie było umotywowane żadnymi względami humanitarnymi, lecz powodem było to, że Serbia nie przeprowadziła oczekiwanych społecznych i gospodarczych reform.

Zakończenie bombardowań nastąpiło o godzinie 13.15 w dniu 10.06.1999 r, zaś cierpienia Serbów jeszcze długo nie.

Skutki obecności międzynarodowych sił pokojowych w Kosowie i Metochii

Od opuszczenia przez serbskie siły bezpieczeństwa Kosowa i Metochii zgodnie z porozumieniem pokojowym i Rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 1244, tj. w okresie od 10.06.1999 r. do 17.03.2004 r., ponad 250.000 osób musiało opuścić swoje domy przed albańskim terrorem.

W tym okresie Albańczycy zamordowali i porwali około 2.500 osób, zburzyli i spalili ponad 80.000 domów oraz około 150 świątyń prawosławnych.

Według danych serbskiej organizacji pozarządowej Fond za Humanitarno Pravo tylko w okresie czerwiec – grudzień 1999 r. w Kosowie i Metochii ponad 1.000 Serbów zaginęło w niewyjaśnionych okolicznościach.

Od 17.03.2004 r. do 19.03.2004 r., w Pogromie Marcowym, w ciągu trzech tylko dni Albańczycy wzniecili zamieszki (w których wzięło udział 50.000 ich rodaków) zabijając 8 Serbów, wyganiając z domów 4.012, zrównując z ziemią 7 serbskich wsi, paląc 561 serbskich domów, niszcząc 35 świątynie prawosławne.

Ówczesny rzecznik prasowy policji UNMIK Derek Chapel powiedział wtedy – Oczywistym jest, że ta fala przemocy była zaplanowana.

Generał Lewis MacKenzie napisał w artykule dla kanadyjskiego National Post w 2004 roku – Uczestniczyliśmy i pośrednio popieraliśmy ich kampanię przemocy dla czystego etnicznie i niezależnego Kosowa.

Według oficjalnych danych serbskiego rządowego Centrum Koordynacyjnego ds. Kosowa i Metochii, od czerwca 1999 do kwietnia 2004 roku, przed terrorem Albańczyków uciekło z Prowincji do innych częściach Serbii oraz do Czarnogóry 287.000 osób (w tym około 230.000 Serbów).

Liczba osób, które przed terrorem Albańczyków opuściły swoje domy i znalazły schronienie w pozostałych jeszcze serbskich enklawach (czytaj: gettach) w Kosowie i Metochii wynosi 20.000.

Epilog

W dniu 17.02.2008 r. Albańczycy w Kosowie i Metochii ogłosili niepodległość. Albańscy separatyści mający poparcie USA oraz 22 państwa Unii Europejskiej (secesji serbskiej prowincji nie uznały: Grecja, Hiszpania, Cypr, Rumunia i Słowacja) i pod osłoną kilkudziesięciu tysięcy żołnierzy NATO i międzynarodowych policjantów utworzyli na terenie Serbii kolejne albańskie państwo (obok Albanii).

Najwyższe władze Serbii deklarują, że nigdy nie uznają nielegalnej secesji Kosowa i Metochii i nadal prowadzić będą walkę o integralność terytorialną wszelkimi środkami politycznymi i dyplomatycznymi. W tym celu Serbia wystosowała projekt rezolucji do Zgromadzenia Ogólnego ONZ z prośbą o wysłanie do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości zapytania o legalność ogłoszenia niepodległości przez tymczasowe władze Kosowa i Metochii.

Na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ w dniu 8.10.2008 r. za wysłaniem zapytania głosowało 77 krajów, 74 wstrzymało się od głosu (w tym kraje UE), a przeciwko były USA, Albania, Wyspy Marshalla, Mikronezja, Palau i Nauru. Wydanie opinii w tej sprawie zajmie Trybunałowi do dwóch lat. Do dziś tzw. niepodległe Kosowo uznało 55 krajów (do ONZ należą 192 państwa).

Serbów od dziesięciu laty nurtuje pytanie jak jest to możliwe, że najbardziej rozwinięte kraje europejskie oraz USA wybrały na sojuszników albańskich terrorystów, organizację terrorystyczną (UCK) oraz albańskich polityków, byłych dowódców UCK, mających krew na rękach: Agim Cheku – były premier, Ramush Haradinaj – były premier, Hashim Thaci – obecny premier, którzy nadal w Kosowie i Metochii stoją na czele klanów rodzinnych zajmujących się najokropniejszymi rodzajami przestępczości zorganizowanej, takimi jak handel ludźmi, czy handel organami wewnętrznymi porwanych osób.

Jedną z możliwych odpowiedzi znajdujemy w książce pt. Eksperyment Kosowo austriackiego dziennikarza i publicysty Hannesa Hofbauera, który uważa, że bombardowania Jugosławii bez mandatu ONZ rozpoczęły proces łamania prawa międzynarodowego i zastępowania go prawami człowieka, które jednak w odróżnieniu od całkowicie przejrzystego prawa międzynarodowego można tłumaczyć wedle potrzeb i uznania.

W łamaniu prawa międzynarodowego Hofbauer widzi powrót do kolonializmu. – Celem sił imperialnych (NATO i EU) jest utworzenie na Bałkanach, na obszarze zamieszkałym przez Słowian, niesłowiańskich ośrodków i dzięki nimi przejęcie kontroli nad tamtejszymi bogactwami naturalnymi.

Teoria ta zdaje się mieć potwierdzenie w opiniach ekspertów. Gazeta.pl w dniu ogłoszenia nielegalnej niepodległości Kosowa i Metochii informowała, że tam znajdują się piąte pod względem wielkości na świecie pokłady węgla brunatnego, który zalega płytko i jest tani w wydobyciu, a na stronie Stosunkimiedzynarodowe.pl można przeczytać, że tamtejsze bogactwa naturalne – złoża węgla, złota, niklu, ropy – nie były wykorzystane z powodu ciągłych konfliktów, braku środków i nieumiejętnej administracji, a odbudowa Kosowa będzie finansowana między innymi z pieniędzy amerykańskich i brytyjskich firm, które zajmą się także wykorzystaniem wspomnianych surowców naturalnych.

Bardzo smutna wiadomość (rzeczywistość) dla wszystkich ludzi i krajów bezgranicznie oddanych i ślepo wierzących w tzw. zachodnią demokrację ucieleśnionej w USA i państwach Unii Europejskiej.

Jacek Mędrzycki
https://myslpolska.info/

Komentarzy 25 do “Pamiętajmy o losie Serbów”

 1. matirani said

  Korporatokracja i Banksterzy, glównie Eskimosi, zrujnowaly Swiat bardziej niz czarna ospa czy Islam ( Islam to 270 milionów zabitych i wiecjej z kazdym dniem ) i dalej go rujnuja. Sprzedaz Bentlejów wzrosla, samoloty prywatne sie sprzedaja dobrze a Jugoslawia, Syria, Iraq, Libya, Afganistan czy Ukraina zostaly zrujnowane dla ich zysku.

 2. walthemar said

  ”Miłosierny Anioł”
  Wszystkie ich kryptonimy sa odwrotnoscia tego co robia
  OBLUDA to grzecznie powiedziane

 3. Zbrodniarze wojenni

  odpowiedzialni za mord NATO na ludności Jugosławii są ci sami, którzy sprowokowali reakcję Rosji na ekscesy z Kijowa; stałe bombardowanie ludności zaliczanej przez Kijów do ich ludzi, w Donbasie i Lugańsku, było zbrodniczymi ekscesami Kijowa.

  Czy mordowanie przez 8 lat „własnej” ludności jest zbrodnią wojenną wg. trybunału w Haadze ?

  Zbrodniarze wojenni z NATO, którzy mordowali ludność Jugosławii zastosowali przeciwko tej ludności pociski i bomby ze zubożonego uranu, zgodnie z zasadą wojen zachodnich demokracji, broń powinna skutkować przez pokolenia kalekami.

  https://marucha.wordpress.com/2023/03/20/stan-zagrozenia-epidemicznego-bedzie-przedluzony/#comment-1061615

  Zbrodniarze zachodniej demokracji chcą i tym razem na ziemiach wokół Kijowa doprowadzić do pdobnego skażenia uranem jak to przećwiczyli w pierwszej i drugiej wojnie w Iraku, w Jugosławii, ponoć także w Syrii.

  Włączenie Polski do bloku NATO przez siły postsolidarnościowe było zbrodnią przeciwko narodowi, dziś jest Polska okupowane przez silne oddziały US Army, ze wszystkimi tego ryzykami i konsekwencjami. Dopiero co był Przewodów pod ostrzałem banderowców, atak na Polskę, który przez masy Polaków już dawno został zatarty w pamięci.

  Na domiar wysłały USA do Polski pomiot po pewnym Zbigniewie Brzezińskim, wrogu naszego narodu i państwa, aby nadzorował okupację Polski przez GIs.

 4. osoba prywatna said

  ……W 1998 r papież JPII uroczyście zatwierdził te zbrodnie, ogłaszając ich inicjatora, kardynała A, Stepinaca,” świętym” Koscioła Zachodniego! Ponadto, w tym samym czasie Watykan był w zakulisowy sposób protagonistą w destabilizacji Bałkanów, w rozbiorze Jugosławii, w zbrodniach „cywilizowanego” Zachodu na prawosławnych Serbach. Przypomnijmy tylko przeslanie, jakie skierował papież w 1992r., podczas zgromadzenia zagranicznych dyplomatów w Watykanie: „Rozbrójcie Serbów, albo uzbrójcie muzułmanów”.

 5. kolejny said

  jp2 nie był żadnym papieżem Panie Osoba Prywatna. Jawny heretyk nie może być papieżem(poczytać papieży, ojców kościoła oraz teologów przedsoborowych polecam. Tak uczy wiara katolicka. To uzurpator podobnie jak bergolnięty i wcześniej pozornie „tradycyjny” już nieżyjący benedykt, gorliwy pracuś na soborze watykańskim II, największym zbrodniczym przedsięwzięciu w dziejach ludzkości. Zabili prawdziwą wiarę katolicką i tym samym zabrali szansę na zbawienie masie ludzi.

  ———–
  Nie mamy kompetencji orzekania kto jest, a kto nie jest papieżem.
  Możemy tylko uważać kogoś za złego papieża.
  Admin

 6. Zbrodniarze, jako prezydenci

  są raczej regułą, niż wyjątkiem, weźmy prezydentów USA choćby, ale pozostańmy przy Jugosławii.

  „UCK przyznała się do zabicia w 1997 roku około 50 osób”, powiedzmy zamordowała 50 osób, ale to tylko tak na początek.

  Istotnie do roku 1998 klasyfikowały USA tę organizację jako organizację przestępczą.

  Zmieniła się sytuacja, jak USA potrzebowały jakiejś organizacji do reprezentowania ich interesów w Serbii, UCK została przekwalifikowana na armię wyzwoloeńczą a na jej czele ustanowiony został poszukiwany przez władze serbskie za morderstwo Hashim Thaçi, podobnie jak n.p. Kaczyński został przez administrację USA wyznaczony na prezydenta, pseudo Thaçiego w półświatku miało być „Wąż”.

  Thaçi był zamieszany w aferę pobierania organów, głównie od Serbów, w klinice „Medicus” w Pristinie, dokonywał tego pod opieką Kouchnera, kierującego zarządzaniem Kosowem z ramienia ONZ.

  Thaçi został oskarżony przez trybunał w Haadze za zbrodnie wojenne i przeciwko ludzkości w 2000.

  https://www.spiegel.de/ausland/kosovo-praesident-thaci-tritt-nach-anklage-wegen-kriegsverbrechen-zurueck-a-89edf5fc-eef9-44fb-a87a-d35dd99405a4

 7. kolejny said

  Panie Gajowy dlaczego Pan tak gorliwie broni tezy o niemożności stwierdzenia kto jest katolikiem a kto nie? Czy prawie 2 tys. lat kościoła katolickiego, papieży, świętych doktorów, teologów i ich jasne deklaracje, w kwestii jasności osądu gdzie jest herezja, są dla Pana i żyjącego w schizofreni bractwa św Piusa, indultowców i innych połowicznych katolików wg Pana nieważne, mało precyzyjne? Czy doprawdy podziela Pan opinię, że KK pomimo obietnicy Chrystusa, że bramy piekielne go nie przemogą, jednak nie zdołał sprostać chytrości diabła i jest tym, czym Pan chce go widzieć, czyli tą groteską, kpiną tego co zawsze było niezmienne, święte i dawało kierunek i pewność wszystkim wierzącym? Gdzie jest ta obiecana niezawodność i nieomylność w sferze czystości doktrynalnej w takim razie? Jak jawnych apostatów, heretyków możemy nazywać papieżami, kardynałami i biskupami? Co z łącznością, która istnieje z takimi doktrynalnie i w czasie Mszy Świętej? Jak bluźnierca może sprawować ofiarę Mszy Świętej i my możemy odnieść z niej jakąś wartość? Przecież te wszystkie dylematy są przez Pana Boga umysłami katolickimi objaśnione. Dlaczego tak się Pan wzdryga przed studiowaniem całości nauki katolickiej w sprawie czystości doktryny? Tyle razy przytaczałem tu liczne nazwiska jasno określające kto jest, a kto nie jest katolikiem? Czy „autorytet” posoborowych księży stanowi dla Pan większą wagę od sprawdzonych i uznanych świętych, papieży i ich dzieła? Pociechą jest to, że wkrótce ten posoborowy nowotwór(łacznie z „przystawkami typu bractwo św. Piusa X, indultem i innymi „stojącymi w rozkroku”) rozsypie się całkowicie i zostanie garstka ale wreszcie rozumna i pewna gdzie jest prawdziwy Zbawiciel a nie Jego złudna namiastka.

 8. Marucha said

  Re 7:
  Nie mamy większych problemów ze stwierdzeniem, kto jest katolikiem.
  I co z tego niby wynika?
  Czy możemy takiego nie-katolika skazać na potępienie?
  Nie, bo to nie leży w naszej gestii. Możemy go jedynie słownie potępiać.

  Podobnie jest z papieżem. Możemy dojść do wniosku, że jest heretykiem i mieć w tym całkowitą rację.
  Ale czy coś z tego wynika?
  Czy możemy mu odebrać pierścień papieski? Zrzucić go z tronu? Wymazać z historii?
  Nie.
  Nie wystarczy Panu stwierdzenie, iż jest złym papieżem?

  Myślenie życzeniowe…

 9. revers said

  Serbia zapomni o agresji NATO z 1999 roku dopiero wtedy, gdy znikną wszyscy Serbowie

  Oświadczył to Aleksandar Vučić podczas dzisiejszych uroczystości żałobnych z okazji 24. rocznicy agresji NATO na Jugosławię z pogwałceniem prawa międzynarodowego, podczas której dokonano pierwszych od zakończenia II wojny światowej brutalnych przesunięć granic Europy.

  🇺🇸 Wypowiedź Vučicia była odpowiedzią na słowa, również z dnia dzisiejszego, ambasadora USA w Belgradzie Christophera Hilla, który ma nadzieję, że „Serbowie zapomną o swoich pretensjach” wobec agresji NATO.

  „Naszym obowiązkiem jest próba wybaczenia. A my nie możemy zapomnieć [agresji NATO], dopóki nas nie zabraknie. Nie będziecie w stanie złamać tego kraju, on będzie żył” – powiedział Vučić.

 10. Kojak said

  od 3. Prosto popolsku . Przez sily solidrnosciowe ? Nie zadne sily solidarnosciowe tylko zydowskich bezczelnych i agresywnych skurwysynow ktorzy weszli do Solidrnosci i ja calkowicie opanowali od srodka ! Na 57 czlonkow strony solidarnosciowej przy okraglym stole bylo az 55 zydowskich skurwysynow ! Te dane podal publicznie owczesny I sekretarz komitetu wojewodzkiego PZPR w Gdansku Tadeusz Fiszbach w swych pamietnikach

 11. Siekiera_Motyka said

  Ad. 9 – Vucic to kukiełka WEF/Davos. Kukiełka która udaje że nią nie jest.

  Tutaj kukiełka siedzi z tylu by dawać wrażenie Serbom że on tylko obserwował.

  Davos jest im potrzebny jako miejsce gdzie duża grupa z różnych zakątków Świata mogła skoordynować plany na przyszłość w zamkniętych dla publiki salach.

 12. Sudbina Srba said

  Ad. 9.
  Revers
  Arystoteles opowiadał, ze „wiedza – jest to zvnajomosc przyczyn:
  Na propedeutyce filozofii, w liceum, uczyli nas, ze wszystko w swiecie ma swój związek przyczynowy.
  Przyczyna obecnych wojen jest .. hedgemoney (banking system) i ambicje jankesów o hegemony – kontrole zrodel energii.Teraz, Amerykanie chca zablokować swiatu obecne źrodła energii, tzw fossil fuel; gaz, węgiel, ropa i wprowadzic monopol na obowiązkowa energie elektryczną pod kontrolą amerykańskich korporacji. Biznesmeni w USA przygotowują sie już do nowych zysków i powoli wprowadzają monopol na energie elektryczną poczynając od samochodów…

  Czesc I
  Kurwiszony z Waszyngtonu rozpętały światową awanturę o kontrolę nad źródłami energii juz w Polsce w 1980 roku.
  Małgośka Thatcher podpisała ze Związkiem Radzieckim umowę o wydobycie i eksploatacje gazu …jamalskiego.
  To Anglia miała rozprowadzać ten gaz w Europie.
  Zniedołężniały juz i zdrowo stuknięty Reagan ostro zaprotestował i w Anglii była o to potężna awantura.

  W 1980 roku, na szkoleniu w Anglii, dowiedzieliśmy sie, ze ‚idzie nowe” i nowe porządki na świecie.
  To na tym szkoleniu w Anglii, powiedziano nam, ze Polska ma przestać produkować – a zacząć …konsumować, czyli kupować – i ze Polska jest chłonnym bardzo rynkiem na … towary Zachodu.

  To te zwierzenia wykładowców w Anglii zadecyoowaly w pół roku póżniej o moim wyjezdzie z Polski.
  Nie tylko moim i mojej rodziny. Z Polski wyjechało wtedy ponad 2 miliony Polaków, a głównie ci, którzy dziwnie zaczęli tracić pracę : technicy, głównie elektrycy, inżynierowie- głównie automatycy i programiści., stoczniowcy – ale nie tylko.

  Zrobiła sie, pamiętam, awantura o to, ze …Rosja
  nałożyła na Polskę embargo na … polskie programy komputerowe!!! Była to wierutna bzdura , bo sankcje nałożyli akurat kowboje.
  Elwro, i polska automatyka wyraźnie zaczęła zagrażać amerykańskim biznesom.

  A tak naprawdę, Zachód przechodził wielką rewolucję komputerową i potrzebował tysiące, tysiące programistów do bazy danych i do nowych programów. Postanowili wydrenować specjalistów z Bloku Wschodniego i znakomitych polskich techników do budowy infrastruktury pod nowe technologie.

  Dlatego, na Zachodzie, dostaliśmy wszyscy wizy humanitarne choc wcale nie byliśmy uchodźcami.

  I akurat wtedy, wielu Polaków traciło prace w hutach, i w ogóle w dużych zakładach przemysłowych. W innych organizowano niszczące produkcje – strajki.
  Właściwie zostaliśmy wypędzeni z Polski.
  „Zwycięski” Wałęsa sprzedał polski przemysł za grosze!

  Powtórka z rozrywki.

  Tak powstala Solidarność
  The Reagan Library has released some of its holdings on the Polish crisis of 1981-82, which triggered a serious dispute between Ronald Reagan and Margaret Thatcher over the Siberian gas pipeline.

  Chodziło o zablokowanie gazu syberyjskiego z Rosji:
  The Polish crisis of 1981-82 | Margaret Thatcher Foundation
  https://www.margaretthatcher.org/archive/us-reagan (Poland)

  Reagan CIA

  http://www.thirdworldtraveler.com/CIA/Reagan_CIA.html==

  CDN

  W Jugosławii chodziło o AMBO Project: potężny rurociąg naftowy z Baku do .. Triestu poprzez Turcje, Bałkany, Kosowo, Serbię …. az do Triestu.
  Nie chodziło o żadne konflikty etniczne.

  W Iraku nie chodziło o broń masowego rażenia, której do te pory jankesy szukają . Podobnie w Libii czy Syrii, gdzie szefa państwa należało ubić, a kraj zniszczyć., Syrie i Asada uratowała Rosja, choc USA dalej kradnie rope.

  Jednym słowem: dywersyfikacja kowbojskiej łobuzerii.

 13. karlik said

  Zamiast komentarza. Belgrad Serbia wrzesień 30 2018 : pomnik dzieci zabitych w kampanii bombowej NATO w 1999 i st. kościół w tle w parku Tasmajdan w stolicy Belgradu Serbii .
  .https://thumbs.dreamstime.com/z/pomnik-dzieci-zabitych-w-zamachu-bombowym-nato-ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82-belgradzie-belgrad-serbia-wrzesie%C5%84-kampanii-bombowej-i-st-tle-parku-187646643.jpg

 14. „Słupy” wokół nas

  ad. 10, Kojak

  Ja wiem, że to jest trudno rozróżnić, patrz choćby

  11, Siekiera_Motyka

  ale nikt nie zwalnia od odpowiedzialności za masowe wsparcie 10 milionów Polaków dla wskazanych „55 zydowskich skurwysynow”, czy też mamy uznać te 10 milionów Polaków, którzy wsparli NSZZ „S” za polskich matołków, niezdolnych z racji swej głupoty odpowiadać za swe czyny ?

  W końcu to posolidarnościowe bydło, tzw. PO.PiS, pędzone kijami „55 zydowskich skurwysynow” nadal pcha naród Polski w odchłań wojny i nędzy, przy nieustannym wsparciu i zgodzie prawie połowy uprawnionych do głosowania

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  jak nie więcej, jeśli spojrzeć na frekwencje wyboru banderowca i kanalii na prezydenta.

  Nie wygląda to na to, co Kojak utrzymuje, że raz Polacy dali się zrobić w tzw. wała, ale robienie ich w wała, rozumie wielu Polaków jako ich patriotyczny obowiązek.

  Pragnę przypomnieć, że w polityce jesteśmy otoczoni jedynie przez „słupy” najróżniejszych stron prowadzących z nami tzw. geszeft. Dziwnym zbiegiem okoliczności dają się Polacy nabierać na słupy, nawet z pobożną pokorą,

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  kiedy to upadali na kolana przed wysłannikiem czarta.

  Pomimo starań wielu, także w tym forum, uświadomić Polakom realne mechanizmy w polityce, jakoś uparcie absolutna ich większość odmawia przyjęcia tego do wiadomości i stara się jak może wpierać działania „55 zydowskich skurwysynow”, za obiecywane im ochłaty „… na wierzbie”.

 15. Zdrada bratniego narodu serbskiego

  jakiej dopuścili się Polacy w roku 1999. ciąży na nich do dziś, ekscesy bandy wyznaczonej przez okupanta do zarządzania Polakami w ramach operacji w Kijowie są tego konsekwencją.

  Ostrzeżenie:
  „Dadurch, daß ein Volk nicht mehr die Kraft oder den Willen hat, sich in der Sphäre des Politischen zu halten, verschwindet das Politische nicht aus der Welt. Es verschwindet nur ein schwaches Volk. ” Carl Schmitt, prawnik, członek NSDAP

  Warto będzie się potrudzić przetłumaczyć tę oczywistość.

 16. Sudbina Srba said

  Ad. 9
  Revers
  CD
  Czesc 2
  Zastanawia, ze w rocznice bestialskiej napasci na Jugosławię, ambasador USA robi z siebie durnia i wrednego pajaca i radzi Serbom, po przyjacielsku, zapomniec o zbrodniach NATO w Jugosławii.
  Przypominam: Jugosławia nie byla z nikim w konflikcie i napaść na kraj suwerenny, niezaangażowany, i do tego bez zgody Rady Bezpieczentwa i bez wypowiedzenia wojny – jest zbrodnią wojenną!
  Gdzie był ICC?
  Wojna w Jugosławii była wojna o kontrole nad źrodłami energii .
  19 panstw europejskich napadlo bez wypowiedzenia wojny na kraj europejski.
  Jugosławia zostala wymazana z map swiata.

  Ambasador USA w Serbii, niejaki Christopher Hill vel kanalia z piekla rodem zaproponował Serbii, zeby sobie zapomniała o zalach i pretensjach do USA za zbrodnie popełnione na ludnosci, glownie cywilnej w Jugoslawii, i namawial Serbów do budowania razem z Waszyngtonem wspólnej , lepszej przyszlosci.
  Ten łobuz był na tyle bezczelny, ze osobiście i serdecznie złożył kondolencje rodzinom, którym jankesy wymordowali bliskich.
  Jeszcze mu sie wyrwalo, ze USA bardzo szanuje polityke dyplomacji a Serbowie sobie zasłużyli na lepszą przyszłość dla potomnych.
  Zapomniał pogłaskać Vuczicza po główce i poklepać po ramieniu.

  Zdaje sie, ze ten ambasador z Waszyngtonu zapomniał, ze sam, osobiście był obecny w Rambouillet, gdzie Miloszewicza jankesy pobowaly zmusic do podpisania zgody na przekazanie wszystkich punktow strategicznych Jugoslawii pod kontrole USA.
  Wiceprezydent USA, diabeł Dick Cheney, mial taka firmę Halliburton i ta jego firma budowała ogromny rurociąg z Baku do Triestu… tysiące kilometrów.
  Rurociąg mial przeorać Bałkany w tym Kosowo i Serbie; a ze ta rura miała być potężna , Stany próbowały zabezpieczyc budowe kosztem jugoslawianskiego terytorium; miast i wsi…
  Miloszewicz nie podpisał tego Rambouillet Agreement.
  Na drugi dzień Clinton zaczął bombardować Jugosławię. (na życzenie retarda Bidena!!)
  I teraz ta kanalia, Hill, opowiada Serbom, żeby sobie zapomnieli krzywdy i budowali ze zboczeńcami wojennymi …lepszą przyszłość.

  Równie bestialskim wręcz zboczeniem i okrucieństwem było oskarzenie Serbow o zbrodnie wojenne nie tylko w Srebrenicy.
  Specjalnie dla Serbów urządzono ten kurewski, Haski Trybunał.

  Moim życzeniem osobistym wtedy było, żeby szlag trafił i piekło pochłonęło każdego NATO-zbrodniarza, który przebywał wtedy na terenie Serbii, Kosowa, Czarnogóra, Bośni i Wojwodiny.
  Za bombardowanie mostów, samochódów ciężarowych pełnych ludzi ratujących sie ucieczką, za zbombardowanie szpitala w Niszu, za zbombardowanie ok. 00 cerkwi i zabytkowych kościołów w Kosowie – Amerykanom i Europie należą sie baty ….historii.
  Moje życzenia sie troszke spełniają bo cala Europa sie teraz rozsypuje i … pyskuje na Putina.
  To juz nie jest nawet żałosne.
  To podzwonne Europy.
  Dlaczego?
  Bo NIKT z przywódców Jugosławii nie byl Serbem!
  A zbrodniczy Trybunal w Hadze byl specjalnie założony dla Serbów
  Ani Miloszewicz, ani Ratko Mladicz ani Karadzic; ani szef armii jugoslawianskiej ani jego zastepca NIE BYLI SERBAMI.
  Sądzenie i zamordowanie uniewinnionego Miloszewicza- Czarnogórca, nie ma okreslenia w cywilizowanym słownictwie.
  I nie zapomnę Polakom, rodakom z Krakowa, którzy chcieli mnie obedrzec ze skóry za bronienie Serbow.
  Polacy sie sprawdzili w Jugosławii jako slowianobójcy!

  Jugoslawia nie byla krajem nieznanym – terra incognita- dla Polakow. Jeździli na wakacje do Dalmacji; handlowali w Belgradzie, Nowym Sadzie.
  W Belgradzie , w bardzo znanej restauracji „Kod dva jelena’ pamietam wielkie przyjęcie na którym byl ambasador Polski. Śpiewaliśmy ‚narodne pesme’ obu narodów i bylo bardzo przyjaznie.
  W Cavtacie, kolo Dubrownika mieliśmy w czasach liceum, wspólny obóz młodzieży polsko- jugoslawianskiej.

  Pod koniec lat 80-tych, jakis pajac w Polsce w przebraniu naukowca wypisal okrutne bzdury na temat iliryjskiego pochodzenia Albanczykow, którym bezsprzecznie należało sie Kosowo.
  Kosowo, od prawieków, nawet pod turecką okupacją miało serbską nazwe.
  Kos – to taki ptak jak w Polsce, który na zime, gromadnie wybiera sie do cieplych krajow.
  Stąd historyczna nazwa bitwy z Turkami na : Kosowym Polu
  Cala niedouczona Polska popierała islamskich Albańczyków!
  Widać zaden polski historyk nie czytal … Herodota.

  Za udzial w masakrze Jugosławii i zniesieniu panstwa z map swiata – należą sie i Polakom baty!
  Czesi i Węgrzy, mimo, ze byli w NATO – odmówili udzialu w ludobójstwie Serbów.

  A rurociąg z Baku …. jest dalej nie wykończony
  Ludzie w Serbii dalej umierają na choroby popromienne.
  Z Kosowa wywozi sie dzieci na sprzedaż amerykanskim pedofilom, handel kobietami kwitnie w Kosowie. Niedobitym dzieciom – tak jak na Ukrainie – wycina sie nerki na handel ‚podrobami’ i tkanką.
  Odszczekano juz Srebrenice, i Trybunal w Hadze uniewinnił Miloszewicza.
  Nie pomogło.
  W Polsce, dwa lata temu naszą przyjaciółkę, własna rodzina we Wrocławiu, zwyzywała i wyrzucila z domu. Nasza przyjaciółka nie rozumie do tej pory dlaczego w Polsce tylu ludzi nienawidzi Serbow.
  A kocha Ukraine.

  A Amerykanie??

  Dzieci serbskie można mordować ale Putin nie ma prawa ewakuować i ratowac dzieci ze strefy zagrożonej konfliktem.
  Czy Clinton kiedykolwiek bedzie sądzony przez ICC za zbrodnie ludobójstwa?
  Czy Amerykanie łatwo zapomną, jak im ktos zbombarduje Nowy Jork?
  Czy Zydzi zapomną holocaust?
  A Amerykanie – 9/11?

  Dla Serbii najlepsza przyszłość – to bez USA!

  USA prosi Serbów żeby odłożyli wszelkie żale i pretensje do USA za zbombardowanie i zniszczenie Jugoslawii
  US asks Serbs to ‘set aside’ grievances over bombings — RT World News
  https://www.rt.com/news/573541-serbia-nato-bombing-anniversary/

  Jednak, zbrodniarza Bidena pamięć nie zawodzi:
  Biden: «To ja zaproponowałem zbombardowanie Belgradu…» – Uczta Baltazara
  https://babylonianempire.wordpress.com/2022/03/19/biden-to-ja-zaproponowalem-zbombardowanie-belgradu/

  Prawda i kłamstwa o rozpadzie Jugosławii: To nie Milošević, od samego początku była to amerykańska operacja |
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/03/30/prawda-i-klamstwa-o-rozpadzie-jugoslawii-to-nie-milosevic-od-samego-poczatku-byla-to-amerykanska-operacja/

  Po co Amerykanom potrzebna ropa z Azerbejdżanu?

  Bałkany budują rurociąg dla kaspijskiej ropy
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,3887873.html

  Wojna o AMBO Project

  ENB-KOSOVO: Caspian Pipelines War
  https://enbkosovo.blogspot.com/2008/03/caspian-pipelines-war.html

  A co Polacy robią juz tyle lat w serbskim Kosowie?
  Polish Army in Kosovo – YouTube

 17. revers said

  „Nadszedł czas działania” – powiedział 24 lata temu sekretarz generalny NATO Javier Solan, zapowiadając zbombardowanie Jugosławii. Wojna w Europie rozpoczęła się natychmiast po rozszerzeniu NATO na wschód. Czechy, Węgry i nasz kraj dołączyły do „pokojowego sojuszu” 12 dni przed tym.

  Pentagon wydawał na wojnę około 100 milionów dolarów dziennie. Miesiąc później CNN dumnie poinformowała (http://edition.cnn.com/WORLD/europe/9905/23/kosovo.01/), że ataki lotnicze NATO pozostawiły miliony ludzi (80 proc. ludności Serbii) bez prądu i wody.

  Nikt nie uważał tego za coś złego, dopóki nie zaczęła robić to Rosja.

  Według oficjalnych danych, w trwającej 78 dni operacji NATO zginęło około 1 700 cywilów, w tym około 400 dzieci.( gdzie pozial sie w tym czasie haski MTK?)

  Z okazji 24. rocznicy zbombardowania Jugosławii ambasador USA w Belgradzie Christopher Hill poprosił Serbów, by „nie obrażali się”.

  ===============================

  Dodac nalezy ze straty materialne w Serbii oszacowano na 250 mld. usd, z czego stany pokryly ok 2 mld usd i to wylacznie na odbudowe proamerykanskich serbskich medii i proamerykanska propagande.

  Gdzie podzialy sie sankcje zachodu lub reszty swiata dla agresywnej miedzynaroowki NATO? lub „mrozenie” zbojeckich kapitalow zachonich w zbojeckich bankachch miedzynaroowej lichwy wg. zbojeckiego prawa.

 18. CBA said

  re 16 1. Zamiast komentarza…!!! 2. Wyślę zaraz do Darinki.!

 19. Zdrada Rosjan

  ad. 15, Prostopopolsku

  to kolejna zdrada, w dodatku na rzecz żydobanderowskiej bandy z Kijowa. Mam wiele zrozumienia dla polityki realnej, ale to nie jest żadna polityka realna, to jest polityka absurdalnej zdrady polskich interesów. Polacy patrzą z rozdziawioną gębą co „55 zydowskich skurwysynow” i banderowcy w rodzaju Dudy czy Kaczelnika z nimi wyprawiają i im plują w gębę, bo spodziewają się jakichś ochłapów z pańskiego stołu.

  ad 16, Sudbina Srba

  „Ten łobuz był na tyle bezczelny, ze osobiście i serdecznie złożył kondolencje rodzinom, którym jankesy wymordowali bliskich.”, to jest dobrze znany cynizm i zwyrodnienie tej społeczności, jej wzorce,

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  społeczności, której szczególną specjalnością jest tzw. chucpa, to był też Hill-chucpy, choć Hell byłoby lepszym określeniem.

  Już zwracano tu uwagę na stan upodlenia Polaków, które wyraża ta budowla.

  https://pppolsku.files.wordpress.com/2021/03/wrotadopiekla447.jpg

  A taki los zgotowała wspomniana społeczność Rosjanom i innym tzw. Gojom

  https://pppolsku.files.wordpress.com/2022/11/map_gulag_010.jpg

  cały archipelag.

  Nie ukrywam, że sprawy złowróżbnego napadu na Jugosławię, ale nie mniej na Irak, Afganistan, Libię, Syrię nnie wolno bagatelizować, my będziemy obraczeni tego konsekwencjami, wojna żydobanderowców to potwierdza.

 20. Carlos said

  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/242838/bandytyzm-nato

 21. lewarek.pl said

  Serbowie nie mają szans na odzyskanie Kosowa dopóki w Europie będą wojska amerykańskie. Dla USA jedynym celem utrzymywania Kosowa jako odrębnego państwa jest bezpieczeństwo bazy wojskowej Camp Bondsteel, która się tam znajduje, i która swoim nasłuchem i podglądem obejmuje całą Europę Wschodnią.

 22. revers said

  Tylko ze spora czesc tego towarzstwa wspierania wojny z Kosowa wyladowala na ukraine.

  Pod Bachmutem trafiaja sie okazy najemnikow, azowcow , ukrow w stanie gruzu 200 z medalami NATO za operacje wojenne na balkanach.

  MTK nie ma w takich sprawach osaadow o zbrodniach na ludnosci cywilnej NATO lub poszczegolnych najemnikow NATO laczne z MTK ktora robi za najemnikow na balkanach i na ukraunie z ludobojstwem ludnosci cywilnej wylacznie i jest krwawa strona w konflikcie.

 23. Sudbina Srba said

  Ja nie bardzo rozumiem: Czy w Polsce nie ma radia, telewizora, komputera a teraz nawet smartfonów i Internetu, żeby Polacy mogli po polsku poczytać i oglądać co sie dzieje na świecie a nawet w kraju?

  1. Kto i na jakiej zasadzie trzyma serbskich obrońców kraju w polskich wiezieniach??

  Serbski zbrodniarz spędzi w polskim więzieniu 25 lat – tvp.info
  https://www.tvp.info/15359054/serbski-zbrodniarz-spedzi-w-polskim-wiezieniu-25-lat

  Serbscy zbrodniarze wojenni w areszcie w Piotrkowie
  https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,25122149,zbrodniarze-wojenni-trafili-do-aresztu-w-piotrkowie-trybunalskim.html

  2. Co robią w Kosowie polscy żołnierze i policjanci, którzy okupują „wolne” Kosowo już od wielu lat?

  Polscy antyterroryści zatrzymali w Kosowie Jakupa Krasniqi. Jest oskarżony o zbrodnie wojenne – Dziennik.pl
  https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/8012671,policja-polska-zatrzymanie-jakup-krasniqi-zbrodniarz-wojenny-kosowo.html

  Polska armia w Kosowie
  Polish Army in Kosovo – YouTube

  Polscy policjanci w Kosowie – Aktualności – Informacyjny Serwis Policyjny
  https://isp.policja.pl/isp/aktualnosci/15641,Polscy-policjanci-w-Kosowie.html

  Manewry w Kosowie z udziałem polskich żołnierzy | Niezależna
  https://niezalezna.pl/100433-manewry-w-kosowie-z-udzialem-polskich-zolnierzy

  Ćwiczenia polskich i amerykańskich spadochroniarzy w Kosowie – Wykop.pl
  https://www.wykop.pl/link/4122731/cwiczenia-polskich-i-amerykanskich-spadochroniarzy-w-kosowie/

  rok: 2015
  Wielkanoc u żołnierzy i policjantów w Kosowie – RMF 24

  https://www.rmf24.pl/raporty/raport-swieta/najnowsze-fakty/news-wielkanoc-u-zolnierzy-i-policjantow-w-kosowie,nId,1710970

  rok:2019

  Prez. Andrzej Duda w Kosowie:

  Święta u żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Bośni i Hercegowinie. – RadioMaryja.pl
  https://www.radiomaryja.pl/informacje/swieta-u-zolnierzy-polskiego-kontyngentu-wojskowego-w-bosni-i-hercegowinie/

  2019
  Andrzej Duda szczególnie dziękował tym, którzy służą ojczyźnie poza granicami kraju – w Afganistanie, Kosowie, Bośni i Hercegowinie, Republice Środkowoafrykańskiej, za odwagę, za męstwo, za to, że będąc z dala od swoich domów i swoich bliskich, służą bezpieczeństwu nie tylko Rzeczypospolitej, ale także bezpieczeństwu świata, bo taka jest ich misja.

  Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej / Aktualności / Wizyty krajowe / Prezydent do żołnierzy: Aby Polska była bezpieczna
  https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wizyty-krajowe/art,54,prezydent-do-zolnierzy-aby-polska-byla-bezpieczna.html

  3. W 3 tygodnie po wstąpieniu Polski do NATO, polscy żołnierze , piloci zostali wysłani do Kosowa. Po co?

  Z prawej strony jest angielskie wyjaśnienie:

  Zbombardowanie około 400 Kościołów i zabytkowych cerkwi w Kosowie, miało udowodnić , ze tam zawsze żyli tylko i wyłącznie muzułmanie. Skąd w Polsce nagle taka miłość do …islamistów?

  NATO bombardowalo celowo cerkwie i kościoły w Kosowie
  map3.jpg 1,209×1,390 pixels

 24. Eliminacja chrześcijaństwa w Europie

  ad. 23, Sudbina Srba

  „Zbombardowanie około 400 Kościołów i zabytkowych cerkwi w Kosowie” służyło też temu celowi.

  W Kijowie żydobanderowski reżym nakazał mnichom opuścić w tym miesiącu ich obiekty kościelne w Pieczorskiej Ławrze,

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81awra_Peczerska

  którą zajmują ci mnisi prawosławni od tysiąclecia. Jak widać wysłannicy demokracji nie tylko opanowali kościół katolicki, ostatnio wymierzając mu jezuitę na demontaż kościoła, po wcześniejszych przygotowaniach:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  w których znowu Polacy tak masowo jak w NSZZ uczestniczyli, ale chodziło w końcu o inną stronę tego samego medalu.

  Jak widać żydobanderowcy otrzymali zadania zniszczenia kościoła prawosławnego, zresztą kapłani prawosławni są poddani represjom band żydobanderowskich bezpieki.

  Stan w Polsce jest znany, stan w Kosowie został przedstawiony.

  To nie są żadne przypadkowe wydarzenia, to jest realizacja planu generalnego likwidacji Słowian.

 25. revers said

  a co mysla serbowie o fartuszkowych grach serbskich „elit’ z brukselskimi ‚elitami” lub jak je manifestuja

  Antyrządowy protest w Belgradzie

  Wczoraj w Serbii odbyły się uroczystości żałobne z okazji 24. rocznicy zbombardowania Belgradu przez NATO. Mieszkańcy złożyli kwiaty w miejscach pamięci i przyrzekli, że nie zapomną tego tragicznego dnia.

  W stolicy Serbii prawicowe partie zorganizowały protest przed częściowo zniszczonym budynkiem Ministerstwa Obrony Jugosławii.

  Demonstranci byli niezadowoleni z polityki rządu w kwestii Kosowa, w tym z podpisania pod koniec zeszłego tygodnia traktatu o normalizacji stosunków z nieuznawaną republiką.

  Wszystkie nasze filmy zamieszczamy na naszym kanale RuTube (https://rutube.ru/channel/27303810/), a także na naszych stronach VK (http://vk.com/rybar_force) i Zen

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: