Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kura domowa o Reforma posoborowa
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  CzŁ o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  Obserwator o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  bez loginu o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  Ewa-Maria o Coraz mniej szczepień w Polsce…
  Zbigi o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Liwiusz o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  poko o Puste hasła
  Mietek o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  poko o Wolne tematy (39 – …
  poko o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Maciek o Puste hasła
  Anteas o Puste hasła
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Raport ONZ: Ukraina naruszała prawa jeńców wojennych

Posted by Marucha w dniu 2023-03-25 (Sobota)

Misja Obserwacyjna ONZ ds. Praw Człowieka na Ukrainie przedstawiła dwa nowe raporty – dotyczące traktowania jeńców wojennych oraz ogólnej sytuacji w zakresie praw człowieka na Ukrainie za okres sześciu miesięcy do 31 stycznia 2023. W pierwszym z dokumentów misja ONZ wskazała m.in. na naruszenia praw rosyjskich jeńców wojennych przez stronę ukraińską.

Raport opiera się na wywiadach z około 400 jeńcami wojennymi, z których połowa to Ukraińcy, którzy zostali zwolnieni, a druga połowa to Rosjanie przetrzymywani w niewoli na Ukrainie. Obserwatorzy z ramienia ONZ udokumentowali dziesiątki doraźnych zabójstw jeńców wojennych dokonanych zarówno przez siły rosyjskie, jak i ukraińskie, a także stosowanie tortur, żywych tarcz i innych nadużyć wobec jeńców wojennych.

Jak podaje agencja UNIAN Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy uznało, że Misja Monitorująca Prawa Człowieka ONZ postąpiła niedopuszczalnie, decydując się na zrównanie Ukrainy jako ofiary z Rosją, która jest agresorem.

Zgodnie z oświadczeniem resortu, wziął on pod uwagę raporty przygotowane przez Misję Obserwacyjną ONZ, „Jesteśmy wdzięczni misji obserwacyjnej za jej pracę, w szczególności dokumentowanie naruszeń prawa międzynarodowego w zakresie praw człowieka i międzynarodowego prawa humanitarnego popełnionych przez Federację Rosyjską w kontekście zbrojnej agresji na Ukrainę. Jednocześnie uważamy, że niedopuszczalne jest zrzucanie odpowiedzialności na ofiarę agresji. Zgodnie z Kartą Narodów Zjednoczonych Ukraina ma prawo do samoobrony” – stwierdzono w oświadczeniu.

Głos w sprawie zabrał także Rzecznik Praw Obywatelskich Rady Najwyższej Ukrainy Dmytro Lubinets. Wyraził on zdziwienie, że „przedstawiciele ONZ ani razu nie mówili na osobistych spotkaniach o rzekomych naruszeniach praw rosyjskich więźniów na Ukrainie”.

/red/
https://myslpolska.info

Komentarzy 19 do “Raport ONZ: Ukraina naruszała prawa jeńców wojennych”

 1. "Druga Japonia" cz. 2 said

  Film pokazuje prawdę o sytuacji w Polsce i na Białorusi, kto jest odpowiedzialny, za zrujnowanie polskiej gospodarki, oraz dlaczego media atakują Aleksandra Łukaszenkę.

 2. Boydar said

  gdyby mówili to ich helikopter miałby wypadek

 3. Siu said

  Poniżej przykład formie odezwy jak rosjanie traktują swoich żołnierzy. Normalnie doradztwo niczym mafia, płacisz łapówkę albo idziesz na pierwszą linię frontu.

 4. maksj said

 5. Kojak said

  Banderowcy naruszali prawo ? Hi, hi, hi . KOn by od tego zadechl z szyderczego smiechu . Z tymi smieciami i odpadkami ludzkimi nie ma zadnego i nigdy nie moze byc zadnego porozumienia Porozumienie z nimi to i owszem na cmentarzu, bo jesli ktos im zaufa to juz moze sie czuc jak nieboszczyk

 6. Liwiusz said

  Ukraińcy dostają sygnały z których wynika, że ich mocodawcy od nich się odwrócą. Polskojęzyczna agentura CIA robi teraz prowokację przy granicy z Kaliningradem.
  Polskojęzyczny „dyplomata” Adam Hałaciński rozbija inicjatywy pokojowe w OBWE. Anglosasi pakują nas do wojny jak dziewięćdziesiąt lat temu.

  Sprawy jeńców są ciekawe dla historyków. Tutaj mamy wykaz poszczególnych narodowości wziętych do niewoli w ZSRR.

  https://historyancient.ru/sv/the-life-of-hitler/secrets-of-the-third-reich-jews-in-the-service-of-the-wehrmacht-of-the-third-reich/

  O udziale poszczególnych narodowości w II wojnie światowej przeciwko Związkowi Radzieckiemu przekonująco świadczy liczba jeńców wojennych w Związku Radzieckim według składu etnicznego w okresie od 22.06.1941 do 02.09.1945.
  Sowieci wzięli do niewoli łącznie 3 770 290 żołnierzy w tym:
  Niemcy 2 389 560, Japończycy
  639 635, Węgrzy 513 767, Rumuni 187367, Austriacy 156682, Czesi i Słowacy 69 977, Polacy 60280, Włosi 48 957, Francuzi 23136, Jugosłowianie 21830, Mołdawianie 14129, Chińczycy 12928, Żydzi 10173, Koreańczycy 7785, Holendrzy 4729, Mongołowie 3608, Finowie 2377.

  W niemieckiej armii w ZSRR walczyło co najmniej 10 173 Żydów, tyle wzięto do niewoli.
  O tym historia milczy.

 7. Sceptyk said

  Warto obejrzeć, niedługie. Tłumaczenie bardzo niedoskonałe, no ale …
  .https://www.youtube.com/watch?v=U31IfXis15s

 8. Maverick said

  Max Kolonko przedstawia:

 9. Maverick said

  Tak wyglądają rekruci do amerykańskiego wojska, zdolni nie chcą ginąć za kabalarzy. Za firmy zbrojeniowe i NWO.

  Czy Oni wytrzymają tydzień na froncie??

  JAK MYŚLICIE TO BĘDZIE WYGLĄDAŁO gdy dojdzie do gorącej wojny?

  Biden thinks that he is a king of the planet, and everyone must obey his wishes and orders. Of course I’m wrong suggesting that Biden is able to think, he barely is able to read what is prepared for him. Biden doesn’t think he is a puppet of a Deep State. The rulers of the USA installed Biden in order to show what „demokratura: ( a new word for gangsters democracy) looks like.
  This is what a recruits to the American army look like today. Fruits of woke generation, the talented don’t want to die for the cabalists, and psychopaths. For arms companies and the NWO run by banksters. Will they last a week at the front?? HOW DO YOU THINK IT WILL LOOK LIKE if hot war will start for real? If you think everything honky dory you are wrong. We are already in world war III, however not declared yet.

 10. Awanturnicy ZŁODZIEJE neokoni DZISIAJ wysłali US Bomber B-1 Lancer do ZATAKOWANIA Krymu?? said

  Bezkarni rozuchwaleni „Neoconi” z „deep Waszyngtonu” i ZALEGALIZOWANI MEGA-złodzieje z New Yorku, którzy najwięcej się NAKRADLI „łatwych US $$$” w USA drukując tony tych zielonych BEZ pokrycia US $$$ w rzydowskich PRYWATNYCH drukaraniach o naziwe „Federal Reserve” oraz za pomocą „porzyczania masy $$$” CYFEREK wypisywanych na monitorach komputerów ZBANKRUTOWALI cały system FINANSOWY za pomocą bezczelnych różnego rodzaju OSZUSTW na „stakach” … itp w USA, aby ZATUSZOWAĆ te ich ZŁODZIEJSTWA robią wszystko, aby WYWOŁAĆ goracą wijnę z Rosją i Chinami !

  Ci zalegalizowanie bezkarni ZŁODZIEJE i OSZUŚCI z USA z „systemu finansowego” BANKRUTUJĄ systematycznie banki, przeciętnie co 8 lat i to ich NIE rozliczane złodziejstwo nazywają „KRYZYSEM finansowym”… za co PŁACĄ przeciętni ludzie na całym Świecie.

  Najlepszą metodą, aby oni NIE byli rozliczani z tych ich złodzejskich PRZEKRĘTÓW finansowych, na których oni się strasznie BOGACĄ z tego ich kryminalnego procederu , to za pomocą PRZEKUPIONYCH „polityków, prezydentów i wojskowych” oraganizują potężne KONFLIKTY wewnętrzne w swoich krajach oraz też KONFLIKTY międzynarodowe i WOJNY !

  Rozpentanie jakiejś wojny miedzynarodowej GWARANTUJE bezkarność tym oszustom-złodziejom, gdyż urzędy panstwowe wtedy NIE mają czasu zajmowaniem się dochodzeniem PRZEKRĘTÓW finansowych wewnątrz państwa.

  „US Panic !! Russian SU-27 Intercepts US Bomber B-1 Lancer Over Black Sea” :

  Dzisja 25 marca 2023 roku na Morzu Czarnym w pobliżu Krymu doszło do szokującego KOLEJNEGO incydentu AWANTURNICTWA międzynarodowego USA:

  Strategiczny USA bombowiec B-1 Lancer zaczoł latać w pobliżu Krymu i PROWOKOWAŁ siły powietrzne Rosji, aby rosyjskie myśliwiece SU-27 przechwycił amerykański bombowiec, które jego OBSERWOWAŁY z „bliska” !

  Ta prowokacja i AWANTURNICTWO USA spowodowało podwyższenie ESKALACJI napięcia między Rosją i USA !

  Jak by ZAREOGOWAŁY amerykańskie siły powietrzne, gdyby rosyjskie strategiczne bombowice Tu-160 się zaczoły „patrolować” czyli latać w pobliżu akwenu wodnego Florydy lub New Yorku lub wogóle wybrzeża USA … ???

  Po CO wogóle Waszyngton wysyła swoje bombowce strategiczne B-1 Lancer w pobliże granicy Rosji aby PROWOKOWAŁY do wojny ???

  Na dobrą sprawę, to ta obecna AWANTURNICZA tzw. „ukraina” to już TYLKO KAWAŁEK „relistate” czyli kawełek ZRUJNOWANEJ ziemi nadzianej bombami i gospodarczego BANKRUTA, przez którą ma wyleciec w powietrze całe USA lub kawałeg Globu ziemskiego ????

 11. Olo said

  @Liwiusz said:

  „Ukraińcy dostają sygnały z których wynika, że ich mocodawcy od nich się odwrócą”.

  Marne pocieszenie w sumie. Jeśli wiosenna ofensywa Banderlandu na Rosję nie powiedzie się, Rosja wypchnie uzbrojonych po zęby banderowców z Ukrainy, którzy trafią głównie do Polin, gdzie najpierw zrobią Wołyń-bis, a potem zamienią Polin w nowy Banderland, skąd dalej będą prowadzić wojnę przeciw Rosji. Poliniacy o tym wiedzą, więc próbują wciągnąć Polskę do wojny z Rosją jako państwo NATO, co mogłoby uchronić Polin od tego scenariusza. Tak czy owak państwo wpadło w pułapkę i czeka nas Armagedon.

 12. Быдлошевский Л.З. said

  Test…- 💓💓💓

 13. Быдлошевский Л.З. said

  By udokumentować ten proces pozwolę sobie na przytoczenie konkretnych danych. I tak w USA średnia pensja w roku 1971 wynosiła 10 622 USD rocznie. Nowe mieszkanie kosztowało 25 200 USD, a więc przy bardzo oszczędnym życiu, po pięciu latach, można było kupić mieszkanie na własność.
  Samochód w 1971 roku kosztował w USA 3560 USD, czyli z rocznych poborów, oszczędnie żyjąc, można było kupić samochód za gotówkę. Studia na najlepszej uczelni, na Harvardzie, kosztowały w 1971 roku 2600 USD, czyli 30% rocznej, średniej pensji średniego Amerykanina. Bilet do kina kosztował 1,5 USD, a benzyna 0,40 USD.
  Po zerwaniu kotwicy złota, do której był przypięty dolar, średnia pensja urosła w 2020 roku do kwoty 35 977 USD, czyli o 240% w relacji do roku 1971. Nie był to jednak wynik bogacenia się narodu amerykańskiego, ale wręcz przeciwnie, to wynik gigantycznej inflacji jaka zżarła od początku lat 70-tych, do 2020 roku 95% wartości dolara. W roku 2020 mieszkanie kosztowało już 340 000 USD, czyli jego cena wzrosła w relacji do 1971 o 1250%.
  I to jest klucz do zrozumienia, jak elity opanowały społeczeństwo, jak przejęły nad nim kontrolę. To także odpowiedź na to dlaczego to społeczeństwo stało się niezdolne do walki, do oporu. Strach, kolejne pokolenia opanował strach, obawa przed bankructwem, utratą pracy, stałego dochodu koniecznego do utrzymania kredytu, bez którego młode pokolenie Amerykanów nie było w stanie już kupić podstawowych dóbr, mieszkania, samochodu.
  Samochód w roku 2020 kosztuje już w USA 36 800 USD, w relacji do roku 1971 jego cena urosła o 930%, studia na Harvardzie kosztują w 2020 roku 51 925 USD, wzrost o 1900%, bilet do kina 9,26 USD wzrost o 520%, benzyna 2,54 USD wzrost o 540%.
  W roku 1971 roku można było z pensji około 1000 USD miesięcznie utrzymać się za 30% tej kwoty. Ta pensja w roku 2020 wynosiła już średnio 3066 USD, ale ceny, na skutek inflacji, poszybowały tak wysoko, że trzeba 60-70% pensji by się utrzymać. To z tego powodu Amerykanie są konformistami, milcząco akceptują bandycki system jaki przekształcił wolnych Amerykanów w stado bydła kontrolowanego przez dług.
  Dlaczego przytaczam te dane? Ano dlatego że ten sam mechanizm został wmontowany w Polskę po 1989 roku. Jeżeli ktoś pyta się dlaczego Polacy nie buntują się przeciwko tej bandyckiej pandemii, to już ma odpowiedź.
  Jeszcze w 2004 roku zadłużenie Polaków w kredytach hipotecznych sięgało kwoty 5 mld EUR. Dziś to kwota rzędu 150 mld EUR, zadłużenie w kredytach komercyjnych w roku 2004 wynosiło około 180 mld, dziś to kwota rzędu 1,4 bln złotych.
  Czy teraz rozumiecie politykę niskich stóp procentowych, prowadzoną przez NBP od dekad, politykę taniego pieniądza? Tak, nasycić Polaków kredytami, pożyczkami, by stali się bezwolni i ulegli i te kredyty mają dzisiaj prawie wszyscy przedsiębiorcy, właściciele restauracji, barów, hoteli, pensjonatów, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, miliony obywateli.
  Jak sami widzicie Polacy byli przygotowywani do tej pandemii od 1989 roku, w ramach tego planu zniszczono polski przemysł, by społeczeństwo nie mogło się bogacić, nie weszło na drogę prowadząca do niezależności.
  Tyko na południu Polski, gdzie rodziny wytężenie pracowały, z pokolenia na pokolenie, gdzie panuje głęboka wstrzemięźliwość i nieufność do sektora bankowego, infrastruktura jest wolna od obciążeń. Nie dziwmy się zatem, że właśnie w tym kierunku poszło uderzenie i jak sami widzicie ostrze lockdownu wymierzone jest nadal w regiony zamieszkałe przez Polaków z dziada – pradziada.

 14. Dang said

  „Jak by ZAREOGOWAŁY amerykańskie siły powietrzne, gdyby rosyjskie strategiczne bombowice Tu-160 się zaczoły „patrolować” czyli latać w pobliżu akwenu wodnego Florydy lub New Yorku lub wogóle wybrzeża USA … ???”
  Rosjanie nie latają tak blisko USA gdyż Amerykanie mogą rosyjskie samoloty zestrzelić, a Rosja nie chce bezpośredniej konfrontacji z USA. Z drugiej strony, Amerykanie wiedzą, że Rosjanie nie zestrzelą amerykańskich samolotów nawet jak te latają w pobliżu rosyjskich granic. Póki co Rosjanie nie odważyli się jeszcze zestrzelić amerykańskich dronów. A zestrzelenie drona to nie to samo, co zestrzelenie samolotu.
  Michaił Onufrienko jest jednym z rosyjskich komentatorów omawiających przebieg wojny na Ukrainie. Wywiad z nim tłumaczy wiele aspektów odnoszących się do przebiegu tej wojny.

 15. Liwiusz said

  https://www.bpb.de/themen/migration-integration/laenderprofile/english-version-country-profiles/510002/ukraine-emigration-and-displacement-in-past-and-present/

  Ukraina – Emigracja i przesiedlenia w przeszłości i teraźniejszości.

 16. Liwiusz said

  https://www.bbc.com/japanese/65078783

  26 marca 2023
  Ukraińska kontrofensywa nie może rozpocząć się bez dodatkowego uzbrojenia, mówi Zełenski Yomiuri Shimbunowi.
  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że kraj nie może rozpocząć kontrofensywy przeciwko Rosji, dopóki nie nadejdzie dodatkowe wsparcie militarne ze strony zachodnich sojuszników. Powiedział w wywiadzie dla Yomiuri Shimbun 25-go.
  Zełenski powiedział w rozmowie z Yomiuri Shimbun, że bez dodatkowych czołgów, artylerii i systemu artylerii rakietowej wysokiej mobilności M142 (HIMARS) ukraińskie wojska nie mogą zostać wysłane na front .
  Powiedział też, że sytuacja na wschodzie Ukrainy jest „niedobra”.

  Teraz ukraiński patriota powinien zostawić pod krzesłem Zelenskiego teczkę z bombą.

 17. Ad. 13

  Warto do tych danych dodać ceny energii w USA. Od lat 70-tych do dziś. Wraz z analizą zyskowności sprzedawanej energii i analizą „gdzie podziały się zyski ze sprzedaży energii?”.

 18. Dario61 said

 19. WI42 said

  @3 Siu

  Czy aby filmik był autentyczny? SBU Ukrainy ma rozboduwane służby dezinformacji – CIPSO
  https://www.google.com/search?q=ukrainian+cipso&rlz=1C1CHBF_enPL866PL866&oq=cipso+ukr&aqs=chrome.2.69i57j0i13i19i512j0i19i22i30l2j0i10i19i22i30.12641j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8
  Duża szansa, że może być ich dzieło

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: