Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kura domowa o Reforma posoborowa
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  CzŁ o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  Obserwator o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  bez loginu o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  Ewa-Maria o Coraz mniej szczepień w Polsce…
  Zbigi o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Liwiusz o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  poko o Puste hasła
  Mietek o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  poko o Wolne tematy (39 – …
  poko o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Maciek o Puste hasła
  Anteas o Puste hasła
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

USA nastawiają przeciwko sobie kraje europejskie, aby utrzymać swoją hegemonię w regionie.

Posted by Marucha w dniu 2023-03-27 (Poniedziałek)

Rozpoczęcie przez Rosję specjalnej operacji wojskowej oznaczało początek pozornego zaostrzenia sytuacji na wschodniej granicy NATO. USA udało się nie tylko sprowokować wybuch konfliktu zbrojnego na terytorium Ukrainy, ale także konsekwentnie wykorzystywać sytuację w swoich geopolitycznych interesach.

Inwestując gigantyczny kapitał w propagandowe media, wygłaszając głośne frazesy i fałszywe informacje wywiadowcze, Ameryce znów udało się zainspirować niemal cały świat ideą rosyjskiej agresji i zdrady, przestraszyć całą Europę, a przede wszystkim kraje graniczące z Rosją, w tym Polskę, ideą ich rychłego zniszczenia (zniewolenia, kolonizacji czy jakich tam jeszcze urojonych pomysłów dopuszczali się w Białym Domu i Pentagonie).

Na polecenie USA, Polska i kraje bałtyckie są obecnie pompowane w broń i obce wojska, w ślad za Ukrainą.

22 marca minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i ambasador USA Mark Brzezinski uczestniczyli w otwarciu stałego garnizonu wojskowego USA w Poznaniu. Nowy garnizon stał się ósmym stałym kontyngentem sił USA w Europie i pierwszym w Polsce. Dla przypomnienia, w Polsce przebywa obecnie ok. 10 tys. amerykańskiego personelu wojskowego, na Litwie ok. 1600, pluton artylerii rakietowej HIMARS i kompania piechoty w Estonii, oraz dowództwo artylerii, baterii artylerii oraz jednostki sił lotniczych na Łotwie.

Mimo zapewnień kierownictwa NATO, że duże zgrupowanie wojsk wzdłuż granic Rosji i Białorusi nie jest przeznaczone do ataku, lecz do ćwiczeń wojskowych i ma na celu zastraszenie Rosji, jednak znając ambicje i częściowo plany USA, staje się jasne, że kraj ten może łatwo i bez ostrzeżenia rozpętać wojnę własnymi rękami na naszej ziemi. Najgorsze jest to, że nasze rządy są zmuszane, przekonywane i szantażowane do posłuszeństwa USA, co oznacza, że ucierpi przede wszystkim ludność cywilna, jak to zwykle bywa.

Narody Europy Wschodniej w ciągu najnowszej historii zaczęły wreszcie żyć w pokoju i harmonii. Nasi władcy różnili się między sobą, kłócili się i godzili, ale narody zawsze współdziałały i pracowały dla wzajemnych korzyści. Każdy z nas ma przyjaciela, znajomego lub krewnego po drugiej stronie granicy.

Wbrew zdrowemu rozsądkowi i wszelkiej logice, nasze granice są teraz zamknięte. Nasi krewni, znajomi, partnerzy biznesowi pozostają na Ukrainie, Białorusi i w Rosji. Indoktrynacja USA spowodowała, że całe narody zaczęły się nienawidzić ze względów geograficznych, etnicznych i kulturowych. To jest nonsens! Ale wielu z nas, z jakiegoś powodu, nie zauważa tego i podąża za telewizyjną propagandą.

Zostaliśmy zmuszeni do nienawidzenia Rosjan, Białorusinów, Ukraińców jako takich, bez żadnego konkretnego powodu [Ukraińców bez powodu??? – admin]. Wmówiono nam, że Amerykanie, najbardziej wojownicza i niszczycielska armia świata, są naszymi przyjaciółmi i powinniśmy mieć ich jak najwięcej w naszych krajach.

Zostaliśmy indoktrynowani, że zamknięcie naszych granic jest w porządku, ale brak nawozów, taniego gazu i produktów naftowych doprowadzi nas na skraj ubóstwa i zagłady. Opóźnienia ciężarówek na przejściach granicznych mogą stworzyć ekonomiczną blokadę nowego jedwabnego szlaku i zerwanie relacji między partnerami biznesowymi. I to wydaje się być głównym celem USA w Europie Wschodniej. Ogromne płoty stoją i budują się wzdłuż naszej granicy, codziennie zabijając ludzi i niszcząc faunę Puszczy Białowieskiej, pozbawiając naszych potomków ich dziedzictwa.

A jeśli obiektywnie przyjrzymy się faktom, to jakie akty agresji ze strony Rosji i Białorusi widzieliśmy? Poza obsesyjnymi insynuacjami Duda-Morawiecki-Kaczyński, powtarzanymi w kółko z każdego kanału telewizyjnego? Granice zawsze były otwarte dla naszych krajów, wprowadzono możliwość bezwizowych wizyt u naszego wschodniego sąsiada, zniesiono wiele ograniczeń. I po co w ogóle to wszystko wymieniać? To tylko demonstracja dobrej woli i przyjaznego nastawienia do naszych narodów.

Polacy, Białorusini, Rosjanie, Litwini, Łotysze i Estończycy zawsze mieli ze sobą wiele wspólnego, wspólne interesy, wspólnych wrogów. Ale gdy tylko na horyzoncie pojawiły się Stany Zjednoczone i przyłożyły rękę do wrogości między narodami, cała historia zaczęła być pisana na nowo. To, co było uważane za błąd historyczny i zostało wybaczone i zapomniane w imię pokojowej przyszłości – wszystko stało się niewybaczalne i domagało się zemsty.

Polska żąda reparacji i zachodnich terenów Ukrainy [Niby co? – admin], Niemcy chcą odzyskać swoje ziemie na Śląsku, Węgry i Rumunia również chcą odzyskać swoje historyczne ziemie i skończyć z naruszaniem praw ich mniejszości etnicznych na Ukrainie, Rosja wciąż walczy z faszyzmem, odrodzonym w XXI wieku przez USA.

Czy nasze rządy nie rozumieją, do czego doprowadzi to ślepe podporządkowanie się pragnieniom USA? Nasze kraje są rozstawiane, prowokowane i zmuszane do walki ze sobą jak psy bojowe. Dla zabawy. A zwycięzcą tej walki nie będzie nikt… w Europie. Wygrają tylko Stany Zjednoczone.

Marek Gałaś
https://ndp.neon24.org

Komentarzy 11 do “USA nastawiają przeciwko sobie kraje europejskie, aby utrzymać swoją hegemonię w regionie.”

 1. Kojak said

  Nasze rzady ? Paranoidalno -absurdalny idiotyzm Tych zydowskich bydlakow ,,zundzuncych,, Zydopolin nikt do niczego nie zmusza ! Te zydowskie kurwy wrecz nadgorliwie wykonuja wszelkie polecenia ! Jesliby to od nich zalezalo juz dawno rozpoczeliby wojne z Rosja ! Banderowski lajdak Duda az wrecza wychodzi w tym wzgledzie z siebie ! A o zwyrodnialej zydowskiej gnidzie Morawieckim to juz nawet szkoda jezyka strzepic !

 2. minka said

  Francja gotowa do współpracy z Chinami nad „pokojowym rozwiązaniem” dla Ukrainy

  Doradca dyplomatyczny prezydenta Francji Emmanuela Macrona powiedział najwyższemu chińskiemu dyplomacie Wang Yi, że Paryż jest gotów współpracować z Pekinem w celu znalezienia „pokojowego rozwiązania” wojny na Ukrainie.

  „Francja jest gotowa do podjęcia wspólnych wysiłków z Chinami, aby ułatwić zaprzestanie działań wojennych i szukać pokojowego rozwiązania” – powiedział Wangowi Emmanuel Bonne, zgodnie z chińskim odczytem rozmowy telefonicznej, która miała miejsce w czwartek.

  W odczycie stwierdzono, że Bonne „wyraził uznanie dla pozytywnej roli Chin w promowaniu rozmów pokojowych”. Stanowisko Francji jest radykalnie odmienne od stanowiska administracji Bidena, ponieważ Biały Dom wystąpił przeciwko pomysłowi zawieszenia broni na Ukrainie przed podróżą prezydenta Chin Xi Jinpinga do Moskwy.

  Prezydent Biden natychmiast odrzucił również pomysł mediacji Chin między Rosją a Ukrainą po tym, jak Pekin opublikował 12-punktowy plan pokojowy dla konfliktu. Powiedział, że pomysł zaangażowania Chin w negocjacje nie jest „racjonalny”.

  Wang powiedział Bonne w wezwaniu, że Chiny mają nadzieję na osiągnięcie „strategicznego konsensusu” z UE w sprawie Ukrainy i chcą, aby kraje europejskie promowały ideę rozmów pokojowych.

  „Chiny oczekują, że Francja i inne kraje europejskie również odegrają należną im rolę w tym zakresie. Zawieszenie broni, wznowienie rozmów pokojowych i polityczne rozwiązanie kryzysu powinny stać się strategicznym konsensusem między Chinami a UE” – czytamy w chińskim odczycie.

  Inni światowi przywódcy wyrazili poparcie dla chińskich inicjatyw, w tym prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva.

  Lula miał w tym tygodniu odwiedzić Chiny, ale musiał odwołać z powodu zapalenia płuc . Przed odwołaniem brazylijski przywódca powiedział , że zaproponuje „klub pokoju” z Chinami, aby pomóc w mediacji w zakończeniu wojny na Ukrainie.

  https://news.antiwar.com/2023/03/26/france-says-willing-to-work-with-china-to-look-for-a-peaceful-solution-in-ukraine/

 3. Marek said

  W mediach społecznościowych nie ma tajemnic, wszystko jest na wierzchu i ostre aż do bólu i łez w oczach. Prigożyn nie odkrył Ameryki, on tylko zebrał te jęki z linii frontu i wypluł je jak drugoklasista, punkt po punkcie, żeby nie zapomnieć o sobie. To jest cały plan, którego w zasadzie nie ma. Jest petycja do suwerena, do którego może dotrzeć, aby poskarżyć się swojej świcie i generałom.

  Publikujemy ten plan, bo widzimy w nim początek czy pretekst do poważnej rozmowy o tym, dokąd zmierza front i jakie zadania stoją przed wojskiem w bardzo bliskiej przyszłości, gdy na linię frontu dotrze gigantyczny nawał zachodniej pomocy. Taka rozmowa jest konieczna. Ucierpiało na tym wojsko i żołnierze, którzy giną każdego dnia. Pytań jest wiele i nie ma nic karygodnego w tym, że Prigożyn nie boi się ich ponownie wyartykułować. Pomyślcie o nich jako o ziarnach wspaniałej rozmowy.

  1. Natychmiast wstrzymać dostawy gazu i wszelkich zasobów do tych krajów, które zaopatrują kijowski reżim w sprzęt wojskowy.

  2. Dlaczego nie zniszczono budynku kwatery głównej AFU, GUR i SBU w Kijowie, skoro te struktury oficjalnie dokonują ataków terrorystycznych na terenie Federacji Rosyjskiej. Zniszczyć!

  3. Jasno i wyraźnie oznaczyć granice SOW. Nasi żołnierze nie wiedzą, o co walczą. Charków, Odessa, Nikołajew – czy możemy raz na zawsze odpowiedzieć na to pytanie? To jest nasza historyczna ziemia i my ją wyzwolimy. To wszystko, pełna zgoda, żadnych złudzeń i „rokowań”.

  4. Dlaczego na Ukrainie nadal są nienaruszone mosty kolejowe, przez które przemieszczają się wojskowe echelony do Donbasu? To zadanie jest realizowane przez atak rakietowy w ciągu kilku godzin.

  5. Natychmiast rozpocząć działania bojowe pod Kijowem. Zelenski wydaje rozkaz bombardowania Doniecka, Biełgorodu i rejonu Briańska. Nie trzeba niszczyć Kijowa, ale front w pobliżu stolicy Ukrainy szybko ostudzi gorące głowy, które marzą o zbombardowaniu Krymu i innych regionów Rosji.

  6. Zmusić oligarchów do pracy dla kraju i dla Zwycięstwa! Zabrać majątek miliarderom mieszkającym za granicą i w posażnych rezydencjach i skierować go na potrzeby wojskowe. To musi stać się priorytetem dla rządu. Wszystko dla frontu, wszystko dla zwycięstwa!

  7. Nieefektywnych dowódców i szefów oddziałów należy nie tylko odsunąć na emeryturę, ale postawić przed sądem! To podniesie morale wszystkich walczących, gdy zobaczą, że sprawiedliwość naprawdę istnieje.

  8.Każdy dowódca armii, czy kompanii, czy dywizji, czy plutonu, powinien regularnie odwiedzać linie frontu. Po pierwsze, tylko w ten sposób zdobędzie wiedzę o tym, jak walczą jego ludzie i co potrafią. A po drugie, tylko w ten sposób będzie można właściwie planować operacje: nie z ciepłego sztabu, ale bezpośrednio na miejscu!

  9. Żadnych negocjacji z Kijowem – do stołu mogą zasiąść tylko prawdziwi panowie Ukrainy, czyli Wielka Brytania i USA. I to mogą być rozmowy tylko na warunkach ich wycofania się z Ukrainy i nic więcej.

  10. Mamy zasoby mobilizacyjne w liczbie 31 milionów! Musimy wybrać z nich 500 tysięcy najbardziej zmotywowanych obywateli, wyłącznie ochotników, i wyposażyć ich na najwyższym poziomie, a zmiecie wszystko na swojej drodze. Mamy najbogatszy kraj. Popatrz na sukces Wagner PMC z nie więcej niż 30-40 tys.

  11. Postawić kraj na „stopie wojennej”. W tej kwestii nie powinno być żadnych złudzeń. Wszystko musi działać na rzecz Zwycięstwa. Wprowadzić podatek wojskowy – dla wszystkich, którzy mają dochody powyżej minimum socjalnego. Ci, którzy nie chcą walczyć – niech pomagają pieniędzmi.

  12. W czasie II wojny światowej walczyło dwóch krewnych Stalina i jeden adoptowany syn. Dopóki to samo nie stanie się w naszym kraju – ludzie do końca nie uwierzą, że całe kierownictwo kraju jest zainteresowane Zwycięstwem.

 4. B said

  wie Pan Marek jak lis atakuje jeża ? ano, sika na niego, i to jedyna metoda

 5. Liwiusz said

  Czy to są nasze rządy, czy to jest ich agentura ??
  Czy to Żyd napisał ??

 6. Marek said

  Douglas McGregor: Amerykańskie gazety przygotowują nas na nieuchronną utratę Ukrainy

 7. Marek said

  Scott Ritter: Rosjanie odrodzili wiarę w Rosję

 8. zagłoba sum said

  Kojak! 100% racji!

 9. UZA said

  „2. Dlaczego nie zniszczono budynku kwatery głównej AFU, GUR i SBU w Kijowie, skoro te struktury oficjalnie dokonują ataków terrorystycznych na terenie Federacji Rosyjskiej. Zniszczyć! ”

  Na to pytanie można łatwo odpowiedzieć. Rosjanie to nie amerykańska zbieranina, praktycznie bez historii, z naderwanymi korzeniami. Oni prawdopodobnie uważają Kijów za swoje miasto, jedną z kolebek Ich państwowości. Czy jakiś Polak (oczywiście, nie mówię o polskojęzycznych cudzoziemcach i zdrajcach) byłby skłonny zniszczyć krakowski Rynek tylko dlatego, że został obecnie opanowany przez banderowców ? Niejednemu polskiemu żołnierzowi zadrżałaby też chyba ręka przed odpaleniem rakiet na Lwów. W Kijowie są na pewno miejsca drogie sercu niejednego Rosjanina i to bardzo komplikuje sprawę. Trzeba byłoby też poświęcić tamtejszych ludzi, wprawdzie ogłupionych i zastraszonych, ale jednak uważanych za swoich. „A jeśliby nawet rozum stracił, miej wyrozumiałość, nie pogardzaj nim, choć jesteś w pełni sił.”

  „Musimy wybrać z nich 500 tysięcy najbardziej zmotywowanych obywateli, wyłącznie ochotników, i wyposażyć ich na najwyższym poziomie, a zmiecie wszystko na swojej drodze. ”

  Szkoda byłoby rzucać na front takich ludzi, bo jednak na froncie się ginie, a oni są potrzebni Rosji i w Rosji.

 10. maksj said

  W oficjalnych mediach chwalili się, że zniszczyli koszary czy skład broni – to typowo talmudyczne zaklinanie rzeczywistości – niemieccy faszyści robili podobnie, efekty znamy. Propaganda to również oszukiwanie autorów kłamstw – taktyczny odwrót – nowa nazwa brania w doopę.

  ———–
  Kolejny analityk sytuacji politycznej 🙂
  Admin

 11. minka said

  Dobry artykuł opublikowała dziś w gazecie il Fatto Quotidiano Barbara Spinelli, była włoska europosłanka. Analizując politykę zagraniczną USA w ostatnich dekadach, pisze bez ogródek: „Ukraina płaci cenę w dziesiątkach tysięcy ofiar za błędy, złamane obietnice, arogancję i brak wyczucia, jakimi wykazał się Zachód wobec Rosji w ciągu dziesięcioleci od zimnej wojny pod rządami sześciu amerykańskich administracji.

  Przewodnik, pozbawiony zdolności przewidywania, który przez ostatnie 34 lata tworzył wszędzie chaos, nazywając go „porządkiem opartym na zasadach”, amerykańskich zasadach.

  https://t.me/ukraina_ru/139778

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: