Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  CzŁ o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  Obserwator o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  bez loginu o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  Ewa-Maria o Coraz mniej szczepień w Polsce…
  Zbigi o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Liwiusz o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  poko o Puste hasła
  Mietek o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  poko o Wolne tematy (39 – …
  poko o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Maciek o Puste hasła
  Anteas o Puste hasła
  Czesio i muchy o Coraz mniej szczepień w Polsce…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Sprawa biskupa Torres’a – odwołanego za to, że nie podporządkował się kultowi boga-szczepionki

Posted by Marucha w dniu 2023-03-28 (Wtorek)

W Kościele, w którym wśród duszpasterzy panoszą się herezje, dochodzi do sytuacji, w której zacny biskup – wierny doktrynie Kościoła i obrońca prawa do życia – zostaje usunięty z urzędu przez Rzym.

Czym zawinił? – Czy zakwestionował celibat księży? – Czy błogosławił pary gejowskie? – Czy powiedział, że nie wiemy, co Jezus naprawdę powiedział, ponieważ w jego czasach nie było żadnych nagrań?

– Z pewnością nie. Jego winą stało się to, że nie poparł kampanii szczepień Covid prowadzonej na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Amerykański portal pro-life LifeSiteNews – który uważnie śledził całą historię – również dlatego, że biskup, o którym mowa jest wielkim obrońcą życia ludzkiego – opisał ją niedawno.

Fakty są takie, że monsignor Daniel Fernández Torres, Portorykańczyk, został usunięty ze swojej diecezji Arecibo.

Decyzja Bergoglio o nagłym usunięciu go z kierownictwa diecezji miała być spowodowana w dużej mierze tym, że biskup bronił sprzeciwu sumienia wobec szczepionek. Delegat apostolski Puerto Rico (państwa de facto stowarzyszonego ze Stanami Zjednoczonymi, będącego swego rodzaju protektoratem) zażądał jego rezygnacji po tym, jak biskup Fernández Torres odmówił podpisania listu wystosowanego przez konferencję biskupów wyspy, ogłaszającego ścisły wymóg szczepień dla księży i pracowników diecezji. List ten domagał się również, aby wewnątrz kościołów podczas mszy funkcjonował podział na wiernych zaszczepionych i niezaszczepionych, czyli faktyczna segregacja tych ostatnich.

Ów list był w intencjach portorykańskiego episkopatu zdecydowaną i szybką odpowiedzią na ponaglenia płynące z Watykanu, według których szczepienie miało być “moralnym obowiązkiem”, słynnym “aktem miłości“, o którym mówił Bergoglio.

Kilka dni wcześniej biskup Fernández Torres wydał oświadczenie, w którym bronił prawa do odmowy poddania się szczepieniu ze względu na sumienie i nalegał, że “jest rzeczą dopuszczalną, aby wierny katolik sprzeciwił się ze względu na sumienie, rzekomo obowiązkowemu charakterowi szczepionki Covid-19”.

Jego list odzwierciedlał stanowiska kilku innych prałatów oraz samą notę doktrynalną Watykanu na temat szczepionek Covid, w której stwierdzono, że “z założenia szczepienie nie jest obowiązkiem moralnym i dlatego powinno być dobrowolne”. Jego poparcie dla praw sumienia wynikało również z faktu, że wszystkie szczepionki Covid dopuszczone do użytku w Stanach Zjednoczonych zostały opracowane lub przetestowane przy użyciu linii komórkowych pochodzących z abortowanych dzieci.

To, co było uzasadnioną prośbą o ochronę wolności sumienia, okazało się jednak poważną “niesubordynacją” wobec papieża i stało się pretekstem do pozbycia się niepokornego biskupa.

Z niektórych źródeł, podawanych przez LifeSiteNews, wynika, że najbardziej aktywny wśród braci w episkopacie w domaganiu się głowy biskupa z Arecibo był arcybiskup González Nieves – znany ze swych ultra-progresywnych stanowisk w kwestiach moralnych i jednocześnie będący otwarcie pro-LGBTQI. Arcybiskup wezwał na pomoc kardynała Chicago – Cupicha, również znanego z pozycji w stylu niemieckim, prosząc go o swego rodzaju “wizytę apostolską”, a następnie autorytatywnie zdał relację sprawującym władzę na temat “antyszczepionkowego” biskupa.

Na skutki nie trzeba było długo czekać: monsignor Torres został natychmiast – i bez jakiegokolwiek uzasadnienia – usunięty, a na jego miejsce Bergoglio zainstalował monsignora Alberto Arturo Figueroa Moralesa, do tej pory biskupa pomocniczego archidiecezji San Juan, będącego zarazem prawą ręką Gonzáleza Nievesa.

Biskup Torres przerwał miesiące milczenia wydając kilka dni temu oświadczenie. “Nadal odczuwam tę samą konsternację, którą czułem, gdy nagle poproszono mnie o rezygnację i gdy w pośpiechu przeprowadzono odwołanie” – napisał w liście skierowanym do “wszystkich, którzy towarzyszyli mi duchowo”. “Po roku, powtarzam dokładnie te same słowa, jakie znalazły się w publicznym oświadczeniu, które złożyłem 9 marca 2022 roku” – dodał.

W oświadczeniu z marca 2022 roku, biskup Arecibo potępił usunięcie go przez papieża Franciszka, nazywając je “działaniem całkowicie niesprawiedliwym”. “Nie przeprowadzono przeciwko mnie żadnego procesu – powiedział wówczas – ani też o nic nie byłem formalnie oskarżony, ale po prostu pewnego dnia delegat apostolski ustnie poinformował mnie, że Rzym prosi mnie o rezygnację”. “Powiedziano mi, że nie popełniłem żadnego przestępstwa, ale że jakoby nie byłem posłuszny papieżowi oraz, że nie byłem w dostatecznej jedności z moimi braćmi biskupami z Puerto Rico” – wyjaśnił dalej prałat.

Faktycznie, arcybiskup San Juan Roberto González Nieves stwierdził w niektórych swoich wypowiedziach, że biskup Fernández Torres został usunięty za rzekomą “niesubordynację wobec papieża”, ale bez żadnego formalnego oskarżenia.

Tak naprawdę nie można stwierdzić jakiegokolwiek śladu nieposłuszeństwa wobec władzy papieża ze strony biskupa. Być może irytował fakt, że seminarium, monsignora Torres’a kwitło powołaniami, a jego diecezja była pełna inicjatyw apostolskich z wielkim pożytkiem dla wiernych. Po jego odwołaniu pojawiły się petycje; zebrano tysiące podpisów, ale Rzym nie zareagował na nie w żaden sposób.

W liście biskup podkreśla swój smutek z powodu pozbawienia go urzędu, ale wzywa katolików oburzonych skandalami w Kościele do “modlitwy i zawierzenia”. “Kiedy w roku 1990 wstąpiłem do seminarium, uczyniłem to pełen nadziei i przekonany, że Bóg powołał mnie do służby Kościołowi do końca życia”.

Przez lata Fernández Torres był jedynym katolickim prałatem na wyspie, który regularnie stawał w obronie życia, rodziny i wolności religijnej, stanowiąc moralny punkt odniesienia dla całego kraju. “Dzięki niemu została osiągnięta jedność wysiłków na rzecz ochrony życia ludzkiego, naturalnej rodziny oraz podstawowych praw człowieka” – stwierdziła senator Joanne Rodríguez Veve.

Monsignor Hector Aguer, emerytowany arcybiskup La Platy (Argentyna), w ostrym oświadczeniu potępiającym usunięcie, nazwał Torresa “człowiekiem Boga, wiernym wielkiej Tradycji Kościoła”. Najwyraźniej bycie takim nie wystarczyło. Prawdopodobnie stało się to winą.

Za rzekomą niesubordynację wobec dyrektyw Jefe Máximo – polegającą na nie oddawaniu czci nowej formie bałwochwalstwa – biskup Torres drogo zapłacił.

Źródło:
>https://www.aldomariavalli.it/2023/03/25/la-vicenda-del-vescovo-torres-rimosso-per-non-aver-ceduto-al-culto-del-dio-vaccino/
>https://www.lifesitenews.com/news/bishop-removed-by-pope-francis-after-opposing-vaxx-mandates-tells-scandalized-catholics-to-pray-and-trust/

https://www.bibula.com

Komentarzy 35 do “Sprawa biskupa Torres’a – odwołanego za to, że nie podporządkował się kultowi boga-szczepionki”

 1. Marek said

  Paczamama, pseudoekologia, igły, genderyzm, modernizm, zydzizm – czego jeszcze nie rozumiemy?
  Franciszek odszedł już od wiary, czy jeszcze poczekamy na orzeczenie, ciekawe kogo?

 2. Greg said

  Franek przeszedł sam siebie, nawet Trockiego i Lenina.

 3. Быдлошевский Л.З. said

  +++ Instaurare omnia in Christo +++

  Psalm 50 w wykonaniu prawoslawnych Asyryjczykow ktorzy w ilosci okolo 2000 osob w jednej malej gruzinskiej wiosce uchowali sie od stuleci razem z ich aramejskim jezykiem ktorym mowil Jezus Chrystus i jego bliscy a i pierwsza Ewangelia tj. sw. Mateusza tez byla w tym jezyku pierwotnie napisana. Te spiewy niebianskie wykonano na czesc obecnego wowczas w Gruzji papieza Franciszka.

  Autor : Быдлошевский Л.З.

 4. Papież FI jako anioł …

  … anioł zagłady

  „linii komórkowych pochodzących z abortowanych dzieci “, których ważnym dostawcą są kobiety z Ukrainy i naturalnie odpowiednie instytucje zdrowotne, których tam niemało, także wyspecjalizowanych w covid-19.

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/10/17/inne-dane/#InneDan

  ściśle kooperujących z firmami zachodnich wartości.

  Nie jest w tym nic niezwykłego, że kolejny papież dokonuje stopniowo czystki kadr, po pracy przygotowawczej swych poprzedników.

  Czy można się dziwić, że kolejny papież chce wziąć udział w wojnie, która ma być zwycięska, po stronie zwycięzców ?

  Demon tzw. pandemii: Bill Gates

  Plandemia covid-19 była jedynie epizodem w tej wojnie wyniszczenia ludzkości, ale czy ludzkość kiedyś spostrzeże, że to ona jest celem tej wojny ?

 5. Link ma być

  „… po stronie zwycięzców ?” patrz „Demon wojny: Buffett”

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/11/14/demon-tzw-pandemii-bill-gates/#Buffett

 6. Także żydobanderowcy

  https://marucha.wordpress.com/2023/03/24/pamietajmy-o-losie-serbow/#comment-1062486

 7. Bydloszewskij L.Z. said

  +++ Instaurare omnia in Christo +++

  ks. dr. hab. Dariusz Oko – profesor Papieskiego Uniwersytetu w Krakowie nie tylko ksiazke pt. ” Lewandowa mafia” napisal byl ale i tez ostatnio wywiadow na ten temat wiele w „Jewtubie” zamiescil.No bo przeciez tych kilka godzin na przeczytanie tej ksiazki czy tez ogladniecie powyzszego 54 minutowego wywiadu z ks. dr. hab. Oko nie poswiecicie. Wiec Wam w punktach tak po owsiakowemu czyli „nice and easy” powyzszy wywiad z autorem ksiazki wyloze, dobrze ?

  1. Dopiero w 2005 r. papiez Benedykt XVI wydal zakaz wyswiecania homoseksualnych klerykow na kaplanow ?

  2. W USA ponad 50 % biskupow i ponad 40 % kleru katolickiego sa homoseksualistami o czym informuje byly ambasador Watykanu w USA abp. Vigano. Podobny procentowy udzial jest tez w Canadzie i Ameryce pld. W obu Amerykach zamiast Kosciola Rzymsko-Katolickiego mamy dzisiaj Kosciol Rzymsko-Homoseksualny ?

  3. Wsrod duchowienstwa katolickiego na swiecie homoseksualna arystokracja tzw. „Lewandowa mafia” rzadzi heteroproletariatem. Zawladnely pedaly prawie caly Watykan i prawie cala sluzbe dyplomatyczna tego kraju na swiecie ?

  4. Proces pedalizacji kosciola rozpoczal sie po II Soborze Watykanskim czyli przed 55 laty kiedy w ramach milosci blizniego swego jak siebie samego otworzono bramy seminariow duchownych dla Sodomiakow i Gomoriakow ?

  5. Popieranie „swoich” w karierze zawodowej nie jest typowe tylko dla kosciola katolickiego gdyz obserwuje sie to zjawisko w innych srodowiskach jak sztuka, muzyka, teatr itp. Podaje przyklady bestii homoseksualnych jak ks. kard. Mc Carrica i ks. kard. Gulbinowicza, ks. abp Pätza, ks. abp. Wesolowskiego, ks. bp Janiaka czy pralata Charamzy ?

  6. W USA setki ksiezy umarlo na AIDS a zakonnice-pielegniarki w szpitalach katolickich informuja o gorszacych scenach z udzialem tych smiertelnie chorych zboczencow ? (Nota bene moja kuzynka kilkanascie lat przepracowala jako zakonnica-pielegniarka z watykanskim obywatelstwem w slynnej Klinice Gemelli).

  7. Typowym dla tej biskupiej mafii jest oplywanie w luksusach jak chocby opat z klasztoru na Monte Cassino ktory ukradl z zakonnej kasy 0,5 mln euro na sponsorowanie swoich kochankow czy innych partnerow.

  8. Kosciol jest przez „Lewandowa mafie” sparalizowany i ubezwlasnowolniony a listy ze skargami na homoseksualnych kaplanow z calego swiata sa w Watykanie przez tamtejsze lobby homoseksualne skrzetnie niszczone i nawet nie docieraja do papieza czy do jego najblizszego otoczenia ?

  9. Stwierdzil w wywiadzie ks. dr. hab. Dariusz Oko ze w niektorych instytucjach koscielnych czy zakonach to tylko zakonnice i psy sa heteroseksualne 🙂Z wielkim smutkiem i bolem wysluchalem powyzszy wywiad i przeczytalem ksiazke bo pomimo ze sam jestem dzis prawoslawnym chrzescijaninem to zaczynalem jako dziecko sluzbe ministrancka w katolickim kosciele przedsoborowym i bardzo dobrze wspominam ten okres kiedy mialem zaszczyt nakrywac bialym swiezo wypranym i wykrochmalowym koronkowym obrusem stol panski czyli balaski przed Komunia swieta.

  Nota bene chyba teraz w koncu na stare lata zrozumialem dlaczego Watykan „recamy y nogamy” broni sie przed zniesieniem celibatu wsrod swoich duchownych co koscioly wschodnie vel prawoslawne juz przed prawie 1000 lat wprowadzily zezwalajac swoim kaplanom zakladanie rodzin i wychowywanie wlasnych dzieci. Malo kto tez wie ze nawet i ksieza katoliccy moga sie zenic u tzw. greko-katolikow czyli u Ukraincow podleglych od 1596 r. Watykanowi od czasow tzw. Uni Brzeskiej i bedacych czescia Kosciola Katolickiego i jednoczesnie de facto Ukrainskim kosciolem narodowym. Wielu, bardzo wielu Banderowcow z UPA mialo tatusiow ksiezy katolickich a i prawie wszystkie cerkwie w Bieszczadach byly greko-katolickie czyli mowiac jezykiem polskim ukrainskimi.

  Mozna ? Widac mozna…

  Autor: Bydloszewskij L.Z.

 8. Marek said

  Ukraiński nazista Dmytro Korczyński wzywał do palenia kościołów Patriarchatu Moskiewskiego na Ukrainie: „Jeśli wejdziesz do kościoła i usłyszysz moskiewskie dzwony, to wszystko, możesz go podpalić, zrób to spokojnie. Nawiasem mówiąc, pożar w takich przypadkach jest normalny. Niszczenie, zaśmiecanie jest złe, ale można to podpalać, bo jak się ma przestarzałe ikony i książki, to można to z szacunkiem spalić, to nie będzie uwłaczanie godności np. Najświętszej Maryi Panny, to może będzie zrobione. Można też spalić te kurniki, które nazywają kościołem, chociaż jestem temu przeciwny, nie nawołuję do tego. Byłoby miło to zobaczyć, ale nie wzywam do tego ”- powiedział nazistowski Korchinsky. Dzwony kościelne nie dają spokoju faszystowskim złym duchom

  Pod linkiem filmik z nazistą, niestety z rutube, więc moga być problemy z otwarciem.
  Pomaga Opera z włączonym VPN

  https://politikus.info/events/150788-nacist-korchinskiy-prizval-szhigat-hramy-moskovskoy-patriarhii.html

  Koktajle Mołotowa spaliły kościół UOC w obwodzie tarnopolskim. „Całkowicie spłonął ołtarz, ołtarz, ołtarz i środkowa część świątyni. Kielichy były całe stopione, ale ikony – nieliczne ocalały. Cerkiew dopiero co została zbudowana, nawet nie do końca. To jest mój teren, mój prywatny teren – powiedział rektor cerkwi, arcybiskup Georgy Tsezaruk.

  Wczoraj ukraińskie MSZ wezwało ONZ do powstrzymania się od „politycznych ocen” działań Kijowa wobec UOC. Ukraina w opinii wielu donosicieli jest demokratycznym państwem europejskim, w którym „gwarantowana jest wolność wyznania”. A przetrwanie parafian i integralność kościołów nie jest na Ukrainie gwarantowana.

  https://politikus.info/events/150787-v-ternopolskoy-oblasti-sozhgli-hram-upc.html

  Przetłumaczono z http://www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

  MSZ Ukrainy wezwało wczoraj ONZ do powstrzymania się od „politycznych ocen” działań Kijowa wobec UPC. Ukraina jest demokratycznym krajem europejskim, według wielu panheadów, w którym „gwarantowana jest wolność wyznania”. A Ukraina nie gwarantuje przetrwania parafian i integralności kościołów. W kontakcie z4 Koledzy z klasy

  https://politikus.info/events/150787-v-ternopolskoy-oblasti-sozhgli-hram-upc.html

 9. UZA said

  „Być może irytował fakt, że seminarium, monsignora Torres’a kwitło powołaniami, a jego diecezja była pełna inicjatyw apostolskich z wielkim pożytkiem dla wiernych. ”

  Prawdopodobnie o to przede wszystkim chodziło. Bergoglio został wyznaczony do roli likwidatora Kościoła, rozumianego jako przedstawicielstwo, widoczny znak Królestwa Bożego na ziemi. Teraz KK ma być tylko jedną z agentur diabelskiego Systemu. Nie bez powodu Watykan wyszukuje i tępi wszelkie prężne, żyjące wiarą społeczności – diecezje, parafie, zgromadzenia zakonne. To co spotkało portorykańskiego Biskupa jest po prostu jednym z elementów całego ciągu smutnych wydarzeń .

  Szprycoterror stanowił tylko swego rodzaju test na ślepe posłuszeństwo. Zawsze to podkreślałam, że nie bez racji zaproponowano ludziom preparaty oparte na nowatorskiej, niesprawdzonej technologii, opracowane w bardzo krótkim czasie, co każdemu myślącemu (nawet niekoniecznie wierzącemu w Boga) człowiekowi powinno zapalić czerwoną lampkę. W dodatku jeszcze do produkcji wykorzystano materiał z abortowanych dzieci. Bergogliański Kościół problemu w tym nie widział, czym sam wystawił sobie świadectwo.

 10. Marek said

  2. W USA ponad 50 % biskupow i ponad 40 % kleru katolickiego sa homoseksualistami o czym informuje byly ambasador Watykanu w USA abp. Vigano. Podobny procentowy udzial jest tez w Canadzie i Ameryce pld. W obu Amerykach zamiast Kosciola Rzymsko-Katolickiego mamy dzisiaj Kosciol Rzymsko-Homoseksualny ?

  ===
  czy tezy powyższe są równie wiarygodne jak miliony ofiar świętej inkwizycji?
  liczby wyprowadzono z sondaży telefonicznych, ankiet duchowieństwa, czy innym sposobem?

 11. Listwa said

  @ 10 Marek said

  Źle tam sie dzieje i to jest fakt. Najprwdopodobniej to prawda. Bierze się też stąd, że zakaz przyjmowania homoseksualistów do Seminsriów w USA to niby dyskryminacja. I przyjmowali aby uniknąć sankcji.
  ———-

 12. axel said

  Satanista Bergoglio. Nic dodać nic ująć.

 13. Marucha said

  Re 7:
  Gwoli ścisłości: grekokatolicki ksiądz nie może się żenić po przyjęciu święceń. Natomiast mężczyzna żonaty może zostać księdzem. Gdy już wypróbuje uroki małżeństwa.

  Nb. Łemkowie, Bojkowie i Huculi nie byli Ukraińcami.

 14. maksj said

  Niebywała wielkość i dobroć Chrystusa wobec człowieka (kto widział mnie, widział Ojca) – czy dobrzy ludzie mają inny wybór? Chrystus przyszedł właśnie do ludzi odrzuconych, poniewieranych, prostych i prostolinijnych, dlatego jego nauki są nie do zaakceptowania przez mądrość ludzką, czyli uczonych w piśmie i faryzeuszy – filozofia i obłuda – faryzeizm to fałsz w człowieku. Nigdy za nic nie przepraszał, wiedział, że jest ponad całą ludzkością, a jednak był taki ludzki jak żaden człowiek!
  Jeden z piękniejszych fragmentów nauki Zbawiciela. Jezus Chrystus nie był Żydem, gdyby tak było, zostałby przez nich zaakceptowany.

 15. Kapsel said

  Re 14

  ….. Jeden z piękniejszych fragmentów nauki Zbawiciela. Jezus Chrystus nie był Żydem, gdyby tak było, zostałby przez nich zaakceptowany. …

  Tak to jest jeden z piękniejszych fragmentów Ewangelii a ja oprócz tego mam jeszcze dwa inne ulubione , które nieustannie towarzyszą mi przez życie

  …Potem Jezus odszedł stamtąd i podążył w stronę Tyru i Sydonu. 22 A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: «Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha». 23 Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: «Odpraw ją, bo krzyczy za nami!» 24 Lecz On odpowiedział: «Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela»9. 25 A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: «Panie, dopomóż mi!» 26 On jednak odparł: «Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom». 27 A ona odrzekła: «Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów». 28 Wtedy Jezus jej odpowiedział: «O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz!» Od tej chwili jej córka była zdrowa….

  ….Gdy wszedł do Kafarnaum, zwrócił się do Niego setnik i prosił Go, 6 mówiąc: «Panie, sługa mój leży w domu sparaliżowany i bardzo cierpi» 7 Rzekł mu Jezus: «Przyjdę i uzdrowię go». 8 Lecz setnik odpowiedział: «Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo, a mój sługa odzyska zdrowie. 9 Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: „Idź!” – a idzie; drugiemu: „Chodź tu!” – a przychodzi; a słudze: „Zrób to!” – a robi». 10 Gdy Jezus to usłyszał, zdziwił się i rzekł do tych, którzy szli za Nim: «Zaprawdę powiadam wam: U nikogo w Izraelu nie znalazłem tak wielkiej wiary. 11 Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim. 12 A synowie królestwa zostaną wyrzuceni na zewnątrz – w ciemność; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów». 13 Do setnika zaś Jezus rzekł: «Idź, niech ci się stanie, jak uwierzyłeś». I o tej godzinie jego sługa odzyskał zdrowie…..

 16. lewarek.pl said

  ad 14. Maksj
  Jezus Chrystus nie był Żydem, gdyby tak było, zostałby przez nich zaakceptowany.

  A co to pan tu za nową teologię tworzy? Oczywiście, że Jezus był Żydem, po Matce Żydówce. Polecam lekturę Nowego Testamentu.
  A dlaczego Żydzi Jezusa nie zaakceptowali jako Mesjasza, to na ten temat napisano już całe biblioteki. Proponuję udać się do jednej z nich.

  ——
  A nie Aramejczykiem?
  Admin

 17. miś puchatek said

  Judejczycy uważali Nazaretańczyka z Galilei za cudzoziemca. Mimo że urodzony w Judei.

 18. Tadeusz Kaktus said

  Bismarck próbował zlikwidować to sanktuarium. Niemcy korzystając z chciwości pojedynczych urzędników w Polsce, nie rezygnując nigdy że swoich planów, nawet po stu latach realizują program likwidacji.

 19. lewarek.pl said

  A nie Aramejczykiem?
  Admin

  No, jednak nie. Ewangelie św. Mateusza i św. Łukasza, które przedstawiają dwa różne rodowody Jezusa (egzegeci zakładają, że jeden z nich jest rodowodem Józefa, a drugi rodowodem Maryi), wywodzą Jego pochodzenie z Żydów, i to z samego rodu królewskiego Dawida. Jest to zresztą zgodne z tym, co o Mesjaszu mówią proroctwa Starego Testamentu.
  Jezus był Żydem pośród swoich rodaków: apostołów, ludu, który za Nim chodził, faryzeuszy i saduceuszy. Również Sanhedryn skazał Go na śmierć jako Żyda, na podstawie rzekomego bluźnierstwa przeciwko religii żydowskiej. Jakimś cudzoziemcem najwyższa żydowska rada kapłańska w ogóle by się nie zajmowała.
  Ja, Panie Gajowy, rozumiem tęsknoty za tym, żeby Jezus okazał się nie-Żydem, bo to naród, który źle się sprawował i sprawuje wobec innych narodów. Ale tak chciał Bóg i wobec tego faktu stajemy bezradni.
  Zresztą po co się tym zajmujemy, i to posuwając się nieraz aż do negowania ewangelii? Żydowskie pochodzenie Jezusa jest problemem dla Żydów – i od dwóch tysięcy lat nie mogą się z nim uporać – a nie dla chrześcijan. Dla nas Jezus Chrystus jest Synem Bożym i Odkupicielem.

 20. Obrona suspendowanych Kapłanów za Tradycję Świętą, sprzeciw wobec Komunii do rąk.
  W obronie Prawa Kanonicznego łamanego przez hierchię.

  A dzieje się to w czasach, kiedy prawem kanonicznym walczy się z prawem kanonicznym,
  Mszą Świętą walczy się z Mszą Świętą,
  Chrystusem walczy się z Chrystusem,
  Ewangelią walczy się z Ewangelią,
  Słowem Bożym walczy się ze Słowem Bożym

  dlatego
  Modernism delenda est!

 21. lewarek.pl said

  ad 17. Mis Puchatek
  Judejczycy uważali Nazaretańczyka z Galilei za cudzoziemca. Mimo że urodzony w Judei.

  Nie! Co to w ogóle za pomysł? Mówili o nim „Galilejczyk”, ale Galilejczycy to też Żydzi, tak jak Ślązacy to też Polacy.
  Ludzie, czytajcie Pismo św.! Chociaż Nowy Testament. Chociaż ewangelie. Tam jest wszystko jasno wyłożone.

 22. Gość said

  Jezus był Ukraińcem!

 23. Marek said

  Wywiad z ks prof. Okiem z kom.3 warto przesłuchać. Ciekawe informacje o Benedykcie 16 vs mafia lawendowa.

 24. Gość said

  Ale wam odbiło. Zero historii.

  Kupcie sobie najnowsze „Zawsze Wierni” poświęcone w całości niemal sprawom żydów. Tam jest fragment o tym jak katolik (tradycjonalista) ma mówić o narodowości Pana Jezusa podczas jego 33 lat pobytu na Ziemi.
  Jest też dużo o talmudzie i wydarzeniach w Izraelu i Palestynie. Aż się zdziwiłem, że to wszystko napisali…

  ===
  Żydów podbił Babilon. Babilon został podbity przez Persów. A Persja przez Greków/Macedończyków. Po upadku państwa Aleksandrosa Wielkiego władze nad Syrią i Palestyną przejął Seleukos i potem jego potomkowie. Jeden z nich Antioch IV Epifanes rozpoczął krwawe przeładowania żydów. Ci wzniecili powstanie i odtworzyli królestwo Izraela ale wiele ziem pod machabejskim panowaniem było już zdejudaizowanych. Centrum zamieszkiwała ludność mieszana etnicznie i religijnie zwana Samarytanami. Północ (Galilea) i wybrzeże były zhellenizowane (greckie). Dlatego kolejni królowie machabejscy (Hasmoneusze) wysyłali w te tereny osadników żydowskich z tych ziem gdzie jeszcze mieszkali żydzi (Judea), żeby je na powrót zjudaizować.I tak z żydowskiej Judei na południu wysyłano kolonistów na północ do Galilei. I ojciec lub dziadek św. Józefa musiał się przeprowadzić z Betlejem judzkiego do Nazaretu na północy. Podobnie chyba rodzice Maryji mieszkali w Jerozolimie podczas gdy Ona sama za swoim mężem ruszyła do Nazaretu z którego nie pochodziła co oznacza, że jeszcze w czasach rzymskich gdy już państwo hasmonejskie nie istniało Galilea nie była do końca jeszcze zasiedlona żydami. Nawet cześć apostołów nosiła greckie imiona (Andrzej – Andros, Bartłomiej czyli Natanael z Kany Galilejskiej zwany Bar Ptolemeos (syn Ptolemeusza). Oznacza to, że hellenizm był wówczas jeszcze bardzo silny i wielu żydów było pod jego wpływem od pokoleń! Każdy niech sobie przypomni te dwie monety na oczach Osoby której ciało owinięte było Całunem Turyńskim! Tak silny wpływ wywarli Grecy na Bliski Wschód, że wiele lat po upadku ich państwa ta kultura nadal tam panowała. Spory kawał Nowego Testamentu spisano w koine – starożytnej, wschodniej grece.
  Językiem ojczystym Pana Jezusa był aramejski. Język bardzo stary, używany przez plemiona pustyni gdzieś mniej więcej na terenie dzisiejszej południowo – zachodniej Syrii. O Aramejczykach słyszymy po raz pierwszy głęboko w Starym Testamencie. Galilea oprócz hellenizmu była również pod ich silnym wpływem bo jak powiedziałem północ i centrum Palestyny zostały siłą wynarodowione z żydostwa pod względem kulturowym i dopiero machabeusze zaczęli je na powrót judaizować.

  ale

  Wiemy z Nowego Testamentu, że zarówno Pan Jezus, Jego Matka jak i św. Józef, Zachariasz i Elżbieta, a pewnie i Joachim i Anna oraz wszyscy Apostołowie obchodzili żydowskie święta religijne typu np. pascha, odwiedzali świątynię Jerozolimską itp. Wiemy, że Pana Jezusa poddano obrzezaniu (2 luty), że w synagodze w Nazarecie pozwolono mu czytać żydowskie święte pisma (mniejsza co było potem…). Kobiecie kananejskiej pod Tyrem (dziś w Libanie) Pan Jezus powiedział, że jest posłany do owiec z Izarela. Można przykładów mnożyć.
  Czyli wszycy oni przyszli na świat wśród narodu żydowskiego bo tak miało być! Bo żydzi byli tym narodem wybranym w którym miał przyjść Mesjasz na świat. I stąd cały Stary Testament i Jego zapowiedzi przez tysiąc lat (już Dawid o Nim pisał)! Ale żydzi się na Mesjasza wypięli bo tak też miało być. I gdy już powstały Ewangelie to oni napisali Talmud i w tym tamudzie same bluzgi i kłamstwa na Pana Jezusa, Matkę Bożą i chrześcijan (jest w Zawsze Wiernych) i wtedy do żydzi odrzuciwszy Mesjasza i Jegi Kościół popadli w totalny już obłęd, stali się Jego największymi wrogami i myśląc, że są nadal narodem wybranym poczęli tworzyć spisek NWO w celu zaprowadzenia totalitarnej władzy nad gojami i nad całym światem choć nie oznacza to,że każdy bez wyjątku żyd taki jest ale ten trend u nich dominuje bo odrzucili Boga, myśl że są wybrani a tymczasem nowym narodem wybranym jest Kościół czyli wszystkie narody, które uznają Pana Jezusa za Zbawiciela.

 25. Marucha said

  Jeszcze trochę o pochodzeniu Jezusa:

  Choć hebrajski był językiem, w którym zapamiętywano teksty biblijne, to na Bliskim Wschodzie w I wieku językiem używanym na co dzień był aramejski. I z pewnością to w tym języku Jezus rozmawiał ze swymi interlokutorami i nauczał.

  Nowy Testament zachował ślady aramejskich wyrażeń idiomatycznych. Takich jak: „abbà” (ojcze), którym Jezus zwracał się do Boga (Mk 14, 36; Ga l4, 6), „talitàcum” (dziewczynko, wstań) do córki Jaira (Mk 5,41), „effatà” (otwórz się) do głuchoniemego, a przede wszystkim wołanie z krzyża (Mk 15, 34): Eloí, Eloí lamà sabactàni” (Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?).

  – Joachim Jeremias wyliczył 27 słów aramejskich, przypisywanych Jezusowi w Ewangeliach i źródłach rabinicznych – przypomina Marguerat.

  Za https://pl.aleteia.org/2020/11/24/jakimi-jezykami-mowil-jezus/

  Mój komentarz:
  Jezus, jako Syn Boga i sam będąc Bogiem, nie może być przypisany do żadnego narodu, gdzie by się nie urodził.
  Trójca Święta nie jest w 33% żydowska.

 26. Listwa said

  @ 15 Maksj

  „Jezus Chrystus nie był Żydem, gdyby tak było, zostałby przez nich zaakceptowany.”
  – nie poszło o to, jakiej był narodowości, ale o to co nauczał, co wnosił, że wprowadzał Nowy Testament zamiast Starego. No i oczywoście, że pogonił bankierów.

  @ 21 Lewarek.Pl

  Jak czytajcie, to Jezus Chrystus to jedna osoba i dwie natury. Czasami Jezus Chrystus mówił o sobie jako Syn Boży i jak Syn Boży, czasami jako syn człowieczy i jak syn człowieczy.

  I to trzeba odróżniać, także w zakresie przynależności etnicznej.

  @ 25 Marucha said

  Mój komentarz:
  Jezus, jako Syn Boga i sam będąc Bogiem, nie może być przypisany do żadnego narodu, gdzie by się nie urodził.
  Trójca Święta nie jest w 33% żydowska.

  – dobre.

 27. Listwa said

  @ 20 Ewelina Anna (@AnnaKingaS) said

  Dzielna Polska niewiasta.

  Oni walą karami i wydalają ze stanu kaplańskiego.
  Ale tylko dlatego że mają stołki i pieczątki. A to za mało żeby sie usprawiediwić i za mało żeby mieć rację.

 28. Kapsel said

  KS. PROF. JÓZEF KRUSZYŃSKI
  DLACZEGO WYSTĘPUJĘ PRZECIWKO ŻYDOM?

  /fragment/

  Opierając znajomość żydów na Piśmie św., wyrabiamy w sobie pewien sentymentalizm,
  pewien liryczny nastrój względem długowiecznego narodu, przechodzącego tak różne koleje,zwłaszcza od czasu swego rozproszenia. Nie należy się dziwić, że takie uczucia rodzą się w duszy chrześcijanina, który zwykł patrzeć na Pismo św. jako na księgę natchnioną przez Boga. Zrozumieli to dobrze żydzi od czasu, jak tylko się znaleźli w rozproszeniu pomiędzy narodami chrześcijańskiemi i dlatego niejednokrotnie potrafili ich haniebnie oszukiwać.Spoglądając jednak na życie spółczesnych żydów, widziałem ogromny przedział pomiędzy żydostwem, z którem stykamy się dzisiaj, a Izraelitami z okresu Starego Testamentu,Widziałem nadto wielką różnicę co do ich charakteru,dążeń, obyczajów i zwyczajów, a nade wszystko wierzeń i nadziei. Skąd wzięła się ta różnica ? Jak to wszystko się stało, że dzisiejsi żydzi to niby ci sami, ale nie ci sami? Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że istnieje cała przepaść, zwłaszcza co do przekonań religijnych, pomiędzy żydami doby obecnej, a Izraelitami Starego Testamentu. Zupełnie niesłusznie utożsamiamy dzisiejszych żydów z Izraelitami z czasów przedchrystusowych, a jeszcze większy popełniamy błąd, gdy moralną wartość dzisiejszego żydostwa opieramy na tych wskazaniach Starego Testamentu, które odnoszą się do dawnych przodków dzisiejszych Icków, Mośków itd. Bardzo wielu autorów chrześcijańskich właśnie w ten sposób formuje sąd swój o żydach, i dlatego popełnia błędy. Żydostwo dzisiejsze jest całkiem inne, bardzo mało podobne do biblijnego. Weźmy sobie to za pewnik i sprawdzian w badaniu kwestji
  żydowskiej

  Click to access ks.-j.-kruszynski-dlaczego-wystepuje-przeciw-zydom.pdf

  ks. Józef Kruszyński

  TALMUD
  Co zawiera i czego naucza

  Click to access ks.-j.-kruszynski-talmud-co-zawiera-i-czego-naucza.pdf

  Ksiądz Kruszyński ma bogaty dorobek naukowy i pisarski. Ogłosił drukiem około 50 prac samoistnych oraz drugie tyle rozpraw i większych artykułów w czasopismach. Oprócz tego opublikował ponad tysiąc przyczynków i recenzji. Zajmował się przede wszystkim biblistyką i gromadził w swym prywatnym zbiorze wszelkie judaika (większość z nich została zniszczona w czasie II wojny światowej). W maszynopisie pozostawił pisane pod koniec życia „Moje wspomnienia”. W latach 1925–1933 rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

  Za zasługi dla Kościoła został uhonorowany godnością kanonika kolegiaty kaliskiej, kanonika kapituły katedralnej włocławskiej (1922), papieskiego prałata domowego (1926), protonotariusza apostolskiego (1930). Był odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

  Ks. infułat Józef Kruszyński zmarł 10 sierpnia 1953 r. i spoczywa na włocławskim cmentarzu w kwaterze kapłańskiej. W katedrze włocławskiej jego nazwisko widnieje na tablicy upamiętniającej proboszczów parafii katedralnej.

 29. Sudbina Srba said

  74
  Gość
  re: „Ale wam odbilo..”
  Komu?
  Ja mysle, ze Gosc ma tez kłopoty z historią i Biblią.
  Żydów w historii Bliskiego Wschodu nie było. Były różne plemiona hebrajskie. Przeważnie bandyckie rabusie pustyni.
  Dlatego zostali przepędzeni z UR bo ich juz nie mogli mieszkańcy Ur i Uruk dłużej ścierpieć. Dlatego przepędzeni z Ur uciekli do Kanaanu gdzie były okrutne zwyczaje religijne (m.inn. ofiary z dzieci) i hebrajskie plemiona przejęły niektóre praktyki.
  Mieszkańcy Judy to byli przedstawiciele różnych ras i grup.
  Stary Testament opisuje bandyckie podboje Hebrajczyków.
  Wspólnym miejsce nomadów hebrajskich był Sziloh – można to nazwać…stolicą.
  W Starym Testamencie pisze przecież wyraźnie, ze te dzikie plemiona hebrajskie nie miały wstępu do Jerozolimy.
  Jerozolimę wybudowali Jebuzejczycy.
  I ta biedna Jerozolima nalezala do:

  2000BC – 1500 BC Kaananu
  1500 BC -1100 BC Egipcjan
  1100 BC – 800 BC Hebrajczykow
  800BC – 600 BC Asyryjczykow
  600BC – 500 BC Babilonii
  500BC – 350 BC Persow
  350BC- 250 BC Macedonii
  250BC- 200 BC Hebrajczykow
  200BC – 50 AD Rzymian
  50 AD – 500 AD Bizancjum
  No a potem, wiadomo do Krzyzowcow (chyba 200 lat) i potem muzulmanow.

  No wiec Zydzi ani nie wybudowali Jerozolimy ani nie spedzili wiekszosc czasu tam. I w Jerozolimie jest pelno swietych miejsc innych religii.

  A teraz prawnie, według ONZ Jerozolima nalezy do Palestyńczykom i o to sie rozchodzi, ze USA ani ONZ, ani żadne państwa do niedawna nie chciały uznac Jerozolimy jako stolicy Izraela.
  Trump popełnił nie lada wyczyn ofiarowując Jerozolime … Żydom.
  I znów, zgodnie ze Starym Testamentem, krol Salomon był apostatą i mial liczne potomstwo … różnych wyznań i narodowości. Sam zreszta nie byl czystej krwi Żydem/Hebrajczykiem. Matka byla Hetytką.
  Hebrajczycy nie stanowili większości mieszkańców Bliskiego Wschodu ani nawet Judei..

  Byc może dlatego nie wspominają o starożytnych
  żydach ówcześni historycy: Herodot przeciez osobiście zwiedził cały Bliski Wschód i opisywał wszystkie napotkane plemiona i ich wierzenia i tradycje. O zydach nigdzie nie wspomina.
  Wiec z tym ‚żydostwem’ mieszkańców Judei należy raczej byc ostrożnym.
  „Jude’ – (mieszkaniec Judei) , po francusku czyta sie Żid, co nie świadczy ani o religii ani narodowości.

  W Średniowieczu ‚biznesmeni’ z Bliskiego Wschodu znani byli z handlu biżuterią i różnymi świecidełkami. Anglicy tych handlarzy nazywali „Jew”- od ‚jewellery’ – po rosyjsku ‚jewreje’ .

  A Święta Inkwizycja byla przede wszystkim wymierzona przeciwko tym Żydom, którzy kontynuowali praktyki kananejskie.

 30. UZA said

  „Niemcy korzystając z chciwości pojedynczych urzędników w Polsce, nie rezygnując nigdy ze swoich planów, nawet po stu latach realizują program likwidacji.”

  Jacy Niemcy ?! Oni już nic nie mają do gadania nawet we własnym kraju, który pozostaje terytorium okupowanym. I nie są już nawet protestantami, są zestrachanymi niewolnikami, wyznawcami Mammona i szprycy. Wrogiem Kościoła i wrogiem Maryi nie są żadni Niemcy tylko sam diabeł.

 31. Lily said

  Re 5;Prostopopolsku
  ” Dr.John Coleman Published This
  in 1993:At Least 4Billion”Useless
  Eaters” be Culled by 2050.
  December 24,2021.
  From the book The Conspirator’s
  Hierarchy: The Story of Committee of 300 by Dr. John Coleman
  (fmr. Ml-6 Intelligence Analyst),
  published in 1993 „.
  https://humansarefree.com/2022/
  12/4-billion-useless-eaters-culled-by-2050.html

 32. Carlos said

  http://www.israelshamir.net/Polish/polish12.htm

 33. Gość said

  Sudbina Srba @

  Spadaj schizofreniku. Mnie historii nie ucz!
  Wystarczy lektura m.in. Pisma Świętego żeby twoje bajki zdmuchnąć niczym kurz.
  „wypędzono ich z Ur” – a o powołaniu Abrama któremu Bóg kazał opuścić to miasto już nie słyszałeś biblisto – historyku?
  Tyle są warte twoje wpisy.

 34. Ale dlaczego? said

  Dziwna rzecz.
  Ścierwomedia podały, że papież znowu chory i nie weźmie udziału prawdopodobnie w świętowaniu Zmartwychwstania. Znowu?

 35. robi za Syzyfa said

  Na tabliczce Krzyża napisano : I N R I !

  Jezus Nazareński Król Judeorum !

  Gdzie tu jest ŻYD?!

  Żyda wymyślono ok. XVIII wieku dla uproszczenia sobie pisma, zupełnie pomijając semantykę, bo co ma:

  sefardyjczyk, chazar, hasyd, kabalista, etc. – z Judeorum?!!

  Ks. Poradowski prosto to ujmuje – mozaizm to wybraństwo, a reszta: talmudów, kabał aż po habady lubawicze – to uzurpatorzy i zbrodniarze, wyznawcy szatana!

  Właśnie o to chodzi, że nie mógł być Żydem,
  bo odwoływał się do Tory, a nie do żadnej innej mrzonki
  chorych umysłów ludzkich! – bo chociażby faryzeusze i sadyceusze, są wyraźnie wskazani, jako ci,
  którzy nie są z naszego Ducha, bo się buntują jak barany . . .

  Piszę na kolanie, więc będę wdzięczny za poprawki, ale w temacie, bo bardzo ważny, a nie co do mojej osoby . . . proszę.

  A co do rasy, to nie mieli z Semitami nic wspólnego,
  bo w przeciwieństwie do Semitów,
  ich twarze pokrywały się rumieńcem!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: