Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kura domowa o Reforma posoborowa
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  CzŁ o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  Obserwator o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  bez loginu o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  Ewa-Maria o Coraz mniej szczepień w Polsce…
  Zbigi o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Liwiusz o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  poko o Puste hasła
  Mietek o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  poko o Wolne tematy (39 – …
  poko o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Maciek o Puste hasła
  Anteas o Puste hasła
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Misja pokojowa NATO? Szykuje się ARMAGEDON!

Posted by Marucha w dniu 2023-03-29 (Środa)

Działania militarne są zawsze ściśle związane z polityką. A jeśli chodzi o lokalne konflikty, starcia polityczne zwykle pozostają niezauważone przez resztę świata. W przypadku Ukrainy sytuacja jest jednak inna.

Konflikt dotyczy światowego mocarstwa, które bez wprowadzenia stanu wojennego i przeprowadzenia powszechnej mobilizacji wojskowej, w ciągu roku walczy w pojedynkę z całym blokiem NATO. Niezwykłym pozostaje fakt, że Ukraina i jej pomocnicy, którzy mają na razie militarną przewagę nad Rosją, w tej walce przegrywają.

Już gołym okiem widać, że szanse ukraińskiego Führera na zwycięstwo maleją z dnia na dzień ze względu na krytyczną sytuację sił zbrojnych. Kijowskiemu reżimowi nic nie pomoże: ani pomoc finansowa udzielana przez większość państw, ani dostarczanie uzbrojenia. Przyczyny tego stanu kryją się w zmniejszeniu potencjału bojowego wojska ukraińskiego: wysoki wskaźnik ofiar wśród żołnierzy, rosnąca liczba dezerterów, brak uzbrojenia, a także ogromna korupcja we władzach Ukrainy i w ukraińskich siłach zbrojnych.

Jest całkowicie oczywiste, że taki stan rzeczy może wkrótce skłonić Stany Zjednoczone i sojuszników Kijowa do przeniesienia kontyngentu zbrojnego NATO na Ukrainę. Przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów gen. Mark Milley przyznał, że taka możliwość istnieje. Powiedział, że USA i NATO są gotowe „przejść do ofensywy, aby wyzwolić całą Ukrainę, w tym Donbas i Krym”.

Podobne oświadczenie złożył Joe Biden podczas wystąpienia w Rzeszowie. Według niego amerykańscy żołnierze będą mieli okazję ocenić odwagę Ukraińców, gdy „…dotrą na miejsce”. Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w różnych rezolucjach przygotowało wszelkiego rodzaju „uzasadnienia” dla wejścia wojsk z państw koalicji na Ukrainę. Amerykański CBS News opublikował wypowiedzi żołnierzy 101. Dywizji Powietrznodesantowej USA rozlokowanej w Rumunii pod koniec 2022 roku. Według wojskowych, przybyli do tego kraju, by bronić NATO, ale „jeśli dojdzie do eskalacji militarnej lub ataku na NATO, są oni całkowicie przygotowani do przekroczenia granicy i wkroczenia na Ukrainę”.

Nie jest jednak tajemnicą, że USA będą wspierać ukraińskiego Führera do samego końca. Co najmniej, dlatego, że konflikt ten został wywołany i aktywnie finansowany przez Waszyngton, aby podjąć próbę izolacji Europy od Federacji Rosyjskiej. W ciągu ostatnich dekad przedstawiciele Białego Domu dążyli do zbudowania jednobiegunowego świata poprzez obalanie niedogodnych rządów dla Amerykanów i powoływanie ich marionetek.

W tym przypadku porażka Kijowa oznaczałaby koniec amerykańskiej dyktatury. Co więcej, postawiłaby pod znakiem zapytania potrzebę istnienia całego Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Jest absolutnie zrozumiałe, że reżim Zełenskiego trzyma się tylko dzięki finansowej i wojskowej pomocy NATO i USA, które stają się prawdziwą stroną konfliktu na Ukrainie. Sojusz jest zaangażowany w niego bezpośrednio poprzez przekazywanie broni, ale także prowadzenie szkoleń w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech i innych krajach. USA pompują Ukrainę bronią, dostarczają jej dane wywiadowcze, zapewniają także bezpośrednie uczestnictwo najemników i dowódców w konflikcie, co nie tylko przedłuża walki i prowadzi do większej liczby ofiar, ale także sprawia, że sytuacja zbliża się do przekroczenia „czerwonej linii” w kierunku niebezpiecznego starcia militarnego między Rosją a NATO. Sojusznicy Kijowa po prostu nie mogą w sposób nieograniczony rozszerzać pomocy dla Ukrainy bez ryzyka eskalacji.

Konsekwencje wkroczenia wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego na terytorium Ukrainy mogą być katastrofalne i mogą być rozpoczęciem III wojny światowej. Przed tym jednak ostrzegł prezydent Rosji Władimir Putin, który w przemówieniu przed rozpoczęciem specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie powiedział, że „bezpośredni atak na Rosję doprowadzi do klęski i tragicznych konsekwencji dla potencjalnego agresora”.To znaczy, że sytuacja może w końcu przekształcić się w konflikt atomowy. Wątpliwe, by kraje NATO zaakceptowały taki rozwój wypadków w imię Ukrainy.

Obecnie Ukraińcy płacą tysiącami ofiar za błędy i arogancję władz, niespełnione obietnice, za chaos stworzony przez Amerykanów, którzy teraz nazywają to „porządkiem”.A także za to, że rząd wyraził zgodę i pomógł Waszyngtonowi w odrodzeniu nazizmu i zabijaniu własnych obywateli w Donbasie. Niezmiennym tylko pozostaje fakt, że Biały Dom nie zatrzyma się przed niczym, by utrzymać światową dominację. Jeżeli nie powstrzymamy amerykańskiej Rzeszy obecnie, rozpętają kolejne wojny na całym świecie i utopią Europejczyków we krwi własnych obywateli!

Hanna Kramer
NDP
https://ndp.neon24.org

Komentarzy 17 do “Misja pokojowa NATO? Szykuje się ARMAGEDON!”

 1. Czy istnieje państwo „Ukraina”? – formalnie nie istnieje.
  Czy Ukraina jest członkiem NATO? – nie jest.
  Czy Ukraina jest formalnie w stanie wojny z Rosją? Czy wypowiedziała Rosji wojnę?

  Więc czym wytłumaczy NATO (czy USArmy) wkroczenie swoich sił zbrojnych na obce terytorium?
  Co mówi na ten temat prawo międzynarodowe?

 2. Быдлошевский Л.З. said

  +++ Instaurare omnia in Christo +++

  Dokladnie 100 lat temu judeochrzescijanie posoborowi po objeciu wladzy w prawoslawnej Rosji rozpoczeli planowe wyburzanie i grabiez swiatyn oraz mordowanie duchowienstwa wiec i dzisiaj A.D. 2023 w Polsce nic takiego nowego ci judeochrzescijanie nie wymyslili tylko kopiuja stare sprawdzone bolszewickie metody walki z „ciemnota” i „zacofaniem”.

  A Miniej Izraelowicz Gubelmann zwany dla sciemy ludu prawoslawnego „jaroslawskim” a mogl sie wabic nawet „lancuckim” albo „rzeszowskim” byl prezesem „Zwiazku Wojujacych Bezboznikow” w ZSRR przez dlugich i owocnych 26 lat i wydawal owczesna „Gazete Wyborcza” czyli gazete „Bezboznik” co sobie mozecie powyzej poogladac i to pod muzyke z kultowego filmu „Mistrz i Malgorzata” jakie to fajne obrazki ten Miniej suwerenom radzieckim serwowal niczym Ojciec Aaadaaam polskim suwerenom serwuje i to o wiele dluzej niz Brat Gubelmann bowiem juz 30 lat !

  Autor: Быдлошевский Л.З.

 3. Listwa said

 4. Lily said

  ” Elites finally reveal their #1 enemy: CHRISTIANS „.
  By; WND Staff.
  https://www.wnd.com/2022/06/elities-finally-reveal-1-enemy-christians/

 5. revers said

  Metropolita Ławry Kijowsko-Peczerskiej Paweł nazwał kijowski reżim „wnukami” prześladowców Kościoła podczas rewolucji październikowej i powiedział, że „Apokalipsa zaczyna się od Ukrainy”.

  „29 marca my, mnisi, ponad 200 osób, musimy opuścić Ławrę Kijowsko-Peczerską, nasz dom. Wnuki rewolucji, wnuki przywódców prześladowców Kościoła Chrystusowego, dziś chowają się za dobrem. Prawdopodobnie Apokalipsa zaczyna się od Ukrainy” – powiedział.

  Również, jego zdaniem, katedry Wniebowzięcia i Refektarz Ławry Kijowsko-Peczerskiej zostały „zbezczeszczone” po przekazaniu ich do OCU.

  „Będziemy bronić naszych praw do ostatka, bronić naszych świątyń do ostatka. Są ludzie, którzy zakładają szaty kapłańskie i marzą o zbezczeszczeniu wszystkiego, co się da. Zbezcześcili katedry Wniebowzięcia i Refektarz. Jeśli kalają Kościół, to bluźnią Chrystusowi” – powiedział.”

  to z kim rab zelenski? raz z bolszewikami, raz z nazistami z gory syon?

 6. Greg said

  EUROPA OSTATNIA BITWA cz-1.

  https://www.cda.pl/video/922718111

 7. Ignorant said

  Myślę, że wkroczenie USA na Ukrainę to jednak niedorzeczność. USA nie zwiążą tutaj swoich sił wiedząc, że może się otworzyć dla nich drugi front w Azji. Póki co próbują otworzyć drugi front Rosjanom w Mołdawii i Gruzji, a ostatnio również w Izraelu – bo chyba tylko chęcią zwasalizowania tego kraju i popchnięcia go do otwartej wojny na Bliskim Wschodzie można wyjaśnić trwającą tam ostatnio kolorową rewolucję, o której zorganizowanie syn Bibiego oskarżył USA .

 8. Greg said

  Z lektorem.
  https://gloria.tv/post/1YLzuHLp4fmiERvVAVPiLmxsV#400

 9. UZA said

  „przejść do ofensywy, aby wyzwolić całą Ukrainę, w tym Donbas i Krym”.

  Jak to „wyzwolić” ? Ten typ nowomowy można było stosować w Kosowie – oblezionym przez Albańczyków, którzy chcieli oderwać to zajęte przez siebie terytorium od Serbii. W Donbasie mamy jednak inną sytuację: tamtejsi mieszkańcy właśnie chcieli się uniezależnić od Banderlandu, a teraz idzie właśnie o to, żeby tych biednych ludzi na siłę wepchnąć do tworu, do którego należeć nie chcą. Nie chodzi zatem o „wyzwolenie” tylko o „zniewolenie”.

 10. marwina22 said

  A Polacy nadal naiwni, czy nie wiecie że w kwietniu Pan D podpisze panu Z w Warszawie podległość, sprzeda nas i będziemy jednym krajem?Wtedy już jawnie będą wysłać Polaków na ubój!!!Obudźcie się frajerzy, sprzedają was bezczelnie!

 11. O co toczy się bój, czyżby o „Niebiańską Jerozolimę” na Ukrainie, albo teraz już w Rosji?

  Ta „Niebiańska Jerozolima” w rzeczywistości nie odnosi się do nowego miejsca zamieszkania Żydów na obszarach Ukrainy, czy dawnej lub obecnej Rosji, bo oni już tam są. „Niebiańska Jerozolima” jest raczej synonimem żydowskiego kapitalizmu i jego opanowania światowego systemu finansowego, o przetrwanie których toczy się właśnie bój, ponieważ system ten nie może funkcjonować w obecnej postaci jawnego już pasożytnictwa na narodach i państwach – ten system morduje wszelką działalność gospodarczą i blokuje rozwój.

  Ten system i jego syjonistyczni właściciele muszą odejść, ale na razie chronią ich militarne arsenały USA i zwasalizowane bydełko liderów syjonistycznych reżimów Zachodu – tu szczególnie wybija się syjonistyczna, żydowska IIIRP/Polin.
  Syjoniści są już chyba świadomi, że albo zwyciężą Rosję, Chiny, Indie i utrzymają prymat żydowskiego kapitalizmu z zawłaszczonym systemem finansowym, albo czeka ich śmierć, a przynajmniej upadek ich imerium zła, czyli USA. Na dłuższą metę ten konflikt nie może zakończyć się remisem, bo remis pogrąża syjonistów.

 12. maria said

  po co mamy pisać wam komentarze skoro jes cenzurujecie i blokujecie???

 13. revers said

  Korea Północna poczyniła postępy w miniaturyzacji swoich głowic jądrowych, zwiększając zdolność do przeprowadzenia celnego uderzenia nuklearnego – Bloomberg

  „W tym momencie potencjał nuklearny Korei Północnej osiągnął etap, na którym USA prawdopodobnie nie są w stanie zagwarantować przechwycenia w 100%”.

  – Wczoraj ujawniono, że 500 000 żołnierzy z Korei Północnej jest gotowych wziąć udział w działaniach wojennych na Ukrainie po stronie Rosji, jeśli Chiny wyrażą na to zgodę.

 14. Liwiusz said

  https://rmx.news/poland/union-between-poland-and-ukraine-would-be-2nd-largest-state-in-europe-feature-most-powerful-military-argues-foreign-policy-magazine/

  Amerykański magazyn przekonuje, że zjednoczona Polska i Ukraina mogłyby stanowić przeciwwagę dla francusko-niemieckiego centrum władzy w Europie

  Jak Niemcy i Francuzi nie będą chcieli finansować armii ukraińskiej a potem polskiej, to nam Amerykanie dowiozą bomb i damy sobie z nimi radę.
  Może być wojna w drugą stronę. Polacy już strzelali do Niemców z amerykańskiej i brytyjskiej broni.

 15. Piotr B. said

  Kolorowa rewolucja w Izraelu to nie jest przypadek.Ortodoksyjne zydostwo juz od lat w Nowym Jorku w lipcu demonstruje swoje niezadowolenie z powodu panstewka izraelskiego.Kiedys tam pojechalem i rozmawialem z jakims przywodca grupy z 1/2 godziny.Z tej dyskusji wynika ze samo powstanie Izraela jest niezgodne z ich doktryna ROZPROSZENIA….a wiec ich egzystencji pokojowej w spolecznosciach innych panstw.Dla nich to jest CIOS ktorego nigdy… powiedzial… NIE zaakceptuja.

 16. UZA said

  „Z tej dyskusji wynika ze samo powstanie Izraela jest niezgodne z ich doktryna ROZPROSZENIA….a wiec ich egzystencji pokojowej w spolecznosciach innych panstw.Dla nich to jest CIOS ktorego nigdy… powiedzial… NIE zaakceptuja.”

  Oni różne rzeczy mówią, mogą nawet przysięgać, co potem anulują w jakieś tam swoje święto, dlatego nie warto przywiązywać zbyt wielkiej wagi do ich słów. Sądzę, że pasuje im zarówno rozproszenie jak i państwo żydowskie. Wiemy przecież, że jak któryś za bardzo narozrabia w miejscu rozproszenia, to zawsze może się ewakuować do Izraela i tam go nikt nie ruszy, bez względu na to, czego by nie zrobił. Dobrze jest mieć taki azyl, uzbrojony po zęby i broniony dodatkowo przez jankeskiego goryla.

  Nie można natomiast wykluczyć, że wybrani stali się już tak liczni i ambitni, że zaczęły się między nimi tarcia. Tak przecież i drzewiej bywało, kiedy w grę wchodził majątek i pozycja. Alboż to Jakub nie wykiwał Ezawa ? Być może jakaś konkurencyjna grupa chciała przejąć państwo żydowskie, a tam już byli tacy, którzy się wygodnie urządzili przy korycie i nie chcieli odpuścić. A może, wobec niepowodzenia tamtego planu, konkurenci postanowili stworzyć sobie własne państwo w innym miejscu ?

 17. Piotr B. said

  I juz stworzyli,tylko im cos Rosja przeszkadza.Nawet oficjalnie wybrali ICHNIEGO prezydenta,ktory z miejsca zaczal sztorcowac tych co nie chca dawac srodkow na wyludnianie terenow .Jedynie poliniaki
  sumiennie wspieraja we wszystkim co posiadaja,ale poliniakami zarzadza ichni ZIEC i stara sie jak moze.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: