Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kura domowa o Reforma posoborowa
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  CzŁ o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  Obserwator o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  bez loginu o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  Ewa-Maria o Coraz mniej szczepień w Polsce…
  Zbigi o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Liwiusz o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  poko o Puste hasła
  Mietek o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  poko o Wolne tematy (39 – …
  poko o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Maciek o Puste hasła
  Anteas o Puste hasła
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Tanie show Trybunału w Hadze ścigającego Putina

Posted by Marucha w dniu 2023-03-29 (Środa)

Medialną burzę wywołał teatralny spektakl Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. Chodzi o niedawną decyzję o nakazie aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina oraz rosyjskiej Komisarz ds. dzieci Marii Lwowej-Bełowej. MTK zarzuca Putinowi odpowiedzialność za zbrodnie wojenne polegające na bezprawnych deportacjach dzieci z okupowanych terenów Ukrainy do Rosji.

W związku z powyższym, nasuwa się kilka refleksji i pytań, których zabrakło w mediach głównego nurtu.

Skoro hascy prawnicy pochylają się nad losem dzieci deportowanych z terenów Ukrainy, to dlaczego nie zainteresował ich los dzieci z tychże terenów, które były wcześniej zabijane na tle narodowościowym?

W tym kontekście przypomnę, że od 2014 roku ukraińskie władze, łamiąc porozumienia mińskie, dopuszczały się zbrodni na ludności cywilnej, m.in. poprzez wielokrotne ostrzały Donbasu, wskutek czego śmierć poniosły rosyjskojęzyczne dzieci.

Czym zatem kierują się prokuratorzy z Hagi, że do tej pory nie wydali nakazu aresztowania wobec decydentów z Ukrainy odpowiedzialnych za te zbrodnie? Wygląda na to, że w opinii Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze deportacja dzieci z terenów objętych działaniami zbrojnymi została uznana za zbrodnię, ale zabijanie dzieci z tych terenów już zbrodnią nie jest.

Przy okazji upominania się o los dzieci, warto przywołać do dyskusji niezwykle istotny problem. Rosja i Ukraina znajdują się w niechlubnej czołówce państw świata, gdzie od pokoleń dokonuje się największej liczby aborcji. Aby uzmysłowić, że jest tu mowa o prawdziwej zbrodni – a nie jakimś tam „zabiegu” – powołam się na opinie naukowców oraz przypomnę jurysdykcję z Hagi.

Steve A. Jacobs z Uniwersytetu Chicago, podczas pisania pracy doktorskiej przeprowadził szerokie badania dotyczące poglądów innych naukowców na kwestię tego, kiedy zaczyna się życie. W tym celu zadał pytanie 5557 biologom, którzy reprezentowali 1058 instytucji akademickich na świecie. 96 proc. z nich stwierdziło, że życie zaczyna się w momencie poczęcia. Co znamienne, aż 85 proc. badanych stwierdziło, że podziela poglądy pro-choice, 89 proc. zapewniło, że ma liberalne poglądy, a 63. proc. z nich oceniło, że są ludźmi niereligijnymi.

Na ukraińskim portalu hromadske.ua, w artykule z 30 marca 2017 roku nt. projektu ustawy ograniczającego aborcję, wyraźnie napisano: «Na podstawie wyników ultrasonografii i wewnątrzmacicznego obrazowania optycznego ustalono, że dziecko poddane aborcji doświadcza takich samych cierpień jak dorosły zakatowany na śmierć.»

Przypominam, że Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze powstał po to, aby sądzić m.in. zbrodnie przeciwko ludzkości i ludobójstwo.

Definicja zbrodni przeciwko ludzkości wygląda następująco: «ogólne określenie pewnych przestępczych zachowań skierowanych przeciwko określonej grupie społecznej, np. narodowościowej, etnicznej, rasowej, wiekowej, religijnej lub światopoglądowej». Z kolei ludobójstwo to: «zbrodnia przeciwko ludzkości, obejmująca celowe wyniszczanie całych lub części narodów, grup etnicznych, religijnych lub rasowych, zarówno poprzez fizyczne zabójstwa członków grupy, jak i wstrzymanie urodzeń w obrębie grupy, stworzenie warunków życia obliczonych na fizyczne wyniszczenie, czy przymusowe odbieranie dzieci».

Dlaczego zatem prokuratorzy z Hagi nie wystosowali jeszcze listu gończego za zbrodniarzami odpowiedzialnymi za masowe aborcje na terenach Rosji i Ukrainy? Przecież ktoś konkretny odpowiada za realizację planu depopulacji narodów rosyjskiego i ukraińskiego.

Agnieszka Piwar
https://www.bibula.com

Komentarzy 15 do “Tanie show Trybunału w Hadze ścigającego Putina”

 1. Mietek said

  Przecież ten cały cyrk z tym sądem, to nic innego jak akt desperacji upadajacego zachodu, szkoda tylko tracić czas, gdyż ta cała desperacja doprowadzi ich do totalnej degradacji na świecie, tą decyzją zamknięte zostały wszystkie możliwości negocjacji.
  A świat idzie do przodu, już na jesień do BRICS dołączą kolejne kraje, będą to, Arabia Saudyjska oraz Algieria, a następni czekają już w kolejce.
  Cała UE pogrąża się w kryzysie i długach, dzisiaj Niemcy podały że ich długi wynoszą już prawie 3 biliony euro, do tego cały czas utrzymująca się inflacja, w pisowskim państwie 18,4% A w Rosji ok 4% Dług zagraniczny Rosji aktualnie wynosi 380 mld dol, i spadł w stosunku do zeszłego roku o 100 mld dol. A pisiory tylko w lutym zaciągali pożyczki na prawie 30 mld złotych.
  Do końca roku żeby pokazać się wyborcom, pisuar pożyczy jeszcze ze 100 mld złotych, na różne trzynastki czy czternastki, w przyszłym roku sobie odbiją na różnych podatkach.
  Tak więc, w tym roku wyborczym dobrze się odżywiać, bo w przyszłym roku nawet na cebulę nie będzie nas stać, już kosztuje ok 7 zlotych.

 2. Mietek said

  Dlaczego Zachód nie planuje umorzyć długów wobec Ukrainy, na wzór Polski?
  29 marca.

  Dług zewnętrzny Ukrainy wynosi już 132 miliardy USD, a łączna kwota — 173 miliardy USD. Władze ukraińskie nie proszą jednak Zachodu o wybaczenie długu. Kraje zachodnie również nie otrzymują takich propozycji, ukraińskie media przekazują.

  Obecnie płatności z tytułu długu publicznego Ukrainy są jedynie opóźnione, co jest logiczne, ponieważ chociaż kraj ten zaciąga długi, w ten czy inny sposób należy ponownie poprosić o pożyczkę. Ekonomiści zastanawiają się jednak, dlaczego Kijów nie prosi o restrukturyzację lub umorzenie długów.

  Możliwe byłoby odpisanie 50%, a resztę zrestrukturyzowanie na 10-15 lat przy minimalnym odsetku 1-2%. Co więcej, był już podobny przypadek: w latach 90. dług został umorzony Polsce w ramach tego samego programu.

  Jednak dla Zachodu nie jest to już opłacalne z powodu pojawienia się tak niebezpiecznego precedensu.

  Można tylko się zapytać, a kto spłaci długi Zachodu?

 3. Mietek said

  The Washington Times: Rosja kształtuje nowy porządek świata — nie ma w nim miejsca dla USA..
  28 marca 2023r

  Stany Zjednoczone ryzykują przegraną z nowym porządkiem światowym, jeśli Rosji i Chinom uda się zrealizować swoje plany.

  Prezydent Xi Jinping spędził w zeszłym tygodniu trzy dni w Moskwie, gdzie spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

  W negocjacjach przywódcy Federacji Rosyjskiej i Chin dyskutowali o możliwości rozszerzenia współpracy w celu zniszczenia wpływów Zachodu.

  « Jeśli obie potęgi osiągną swój cel, Stany Zjednoczone nie tylko nie będą na czele tabeli, ale nie będą miały miejsca na drugim końcu »,

  Nieregularne wycofanie się USA z Afganistanu w 2021 r., Oprócz niepewnej polityki zagranicznej administracji Biden, było wyraźnym znakiem upadku Ameryki dla Putina. Na tym tle Rosja przyspieszyła zbliżenie z Chinami, a także zmniejszyła dolary amerykańskie w rezerwach walutowych.

  « Rosnące stosunki między Rosją a Chinami doprowadziły już Moskwę do przekształcenia do 17% rezerw walutowych na juana »,

  Chiny również nie czują się słabe przy Stanach Zjednoczonych. Oferują przyjaźń tym krajom, które wcześniej zostały odrzucone przez Stany Zjednoczone. W szczególności Pekin znalazł podejście do Arabii Saudyjskiej, jednego z najważniejszych krajów Bliskiego Wschodu.

  « Podczas gdy prezydent Biden szaleje, Chiny i Rosja wydają się zamierzać aby ustanowić nowy porządek świata, w którym niestety nie ma miejsca dla Ameryki »,

  No proszę, aż miło czytać.

 4. karlik said

  „3000 wietnamskich sierot zostało wywiezionych z Wietnamu i zostały przekazane do adopcji rodzinom w USA.”

  Ciekawe, czy Prezydenta SZAP też ktoś ściga?

  Wikipedia nie podaje w j.polskim, to może Polacy mają nie wiedzieć.

  .https://de.wikipedia.org/wiki/Operation_Babylift

  śladowe po polsku np. .https://m.interia.pl/interia-tv/video,vId,1755106

 5. Mietek said

  Business Times: Chiny były gospodarzem pierwszej oferty sprzedaży LNG za juana..
  29 marca 2023r

  Chińska spółka państwowa CNOOC sprzedawała skroplony gaz ziemny ( LNG ) dla Francuskiej TotalEnergies dla waluty Chin, donosi Business Times w odniesieniu do danych z Szanghajskiej Giełdy Ropy i Gazu Naturalnego.

  Tak więc pierwsza transakcja sprzedaży zasobów dla juana odbyła się w Chinach. Doniesiono, że wyeksportowano 65 tysięcy ton LNG, które następnie wysłano do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

  Przypomnijmy, że CNOOC jest trzecim co do wielkości goskompanią naftową w Chinach. Zajmuje się sprzedażą, produkcją, przetwarzaniem ropy i gazu w morskiej części Chin i innych krajów. French TotalEnergies — to największa francuska korporacja działająca w ponad 130 krajach.

  No proszę, jak szybko zachodzą zmiany na świecie.

 6. Mietek said

  Kedmi: USA w histerii – Rosja rozpoczęła odliczanie dla nich na Ukrainie..
  29 marca 2023r

  Specjalna operacja Rosji na Ukrainie stała się najgorszym problemem dla Stanów Zjednoczonych. Izraelski ekspert Jacob Kedmi powiedział, że odliczanie rozpoczęło się dla Amerykanów.

  Brak radzenia sobie z Rosją na Ukrainie stał się ogromnym problemem dla Stanów Zjednoczonych.

  Demokraci pod wodzą Joe Bidena znaleźli się w impasie, pomagając reżimowi kijowskiemu.

  Bez szybkich i rzeczywistych rezultatów, których nie mogą osiągnąć, Demokraci nie mogą mieć zagwarantowany wybór w 2024 r. Według Kedmi konfrontacja z Rosją na Ukrainie niszczy wszystkie plany amerykańskiego establishmentu, więc histerycznie szukają sukcesu, zdając sobie sprawę, że czas jest coraz krótszy.

  « Rozpoczął się najgorszy problem dla dzisiejszych Amerykanów – odliczanie.

  A wybory już w przyszłym roku. Przedłużający się konflikt na Ukrainie praktycznie niszczy wszystkie taktyki Partii Demokratycznej w wyborach. W obecnym stanie Ukrainy nie ma szans na wygraną w wyborach.

  Pilnie, histerycznie potrzebują pewnego rodzaju zwycięstwa na Ukrainie. I słusznie powiedział: każde porozumienie pokojowe dla nich – porażka », powiedział Kedmi.

  Ekspert zwrócił uwagę na słowa sekretarza stanu USA Anthony’ego Blinkena dotyczące niedopuszczalności zawieszenia broni na Ukrainie. Szef amerykańskiej dyplomacji wyjaśnił swoją logikę faktem, że Rosja podobno miałaby czas na wzmocnienie armii. Według Kedmi Federacja Rosyjska nie potrzebuje rozejmu w celu wzmocnienia armii tak, jak powinna, przy aktywnej wrogości. Według słów Blinkena analityk usłyszał nastroje defetystyczne i nazwał rosyjskie wzmocnienie militarne najgorszą tragedią dla Waszyngtonu.

  « Jeśli przetłumaczysz to, co powiedział na normalny język, to jego zdaniem już przegrali. Jeśli nie są w stanie pokonać jeszcze jednego metra od Rosji, przegrali ten konflikt.

  Nie oznacza to, że Rosja już wygrała, że prawdziwi obywatele Ukrainy wygrali –, ale oni już przegrali » ”,

  Izraelski ekspert jest przekonany, że Rosja stopniowo wdraża politykę zapewniającą bezpieczeństwo zagraniczne. Według Kedmi rosyjski prezydent Władimir Putin przeszedł już do wdrożenia ultimatum, który został nominowany przez NATO w 2021 r.

 7. minka said

  Amerykanie „wykastrują” Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze, chcą bowiem by to nie on zajmował się „zbrodniami rosyjskimi na Ukrainie”, a stworzony pod ich auspicjami „specjalny trybunał hybrydowy”;

  https://ukrainian.voanews.com/a/ssha-pidtrymaly-stvorennia-trybunalu-dlia-rozsliduvannia-agresiii-rosiii/7024879.html

 8. Liwiusz said

  Ponad 14 000 kubańskich dzieci zostało uprowadzonych przez Stany Zjednoczone w czasie rewolucji.
  W lutym 1963 r. administracja Kennedy’ego dodała potężny bodziec do tych wyjazdów: ogłosiła, że ​​Kubańczycy przybywający do Stanów Zjednoczonych bezpośrednio z Kuby zostaną przyjęci jako uchodźcy.

  https://www.reuters.com/markets/commodities/chinas-xinxing-invest-2-bln-suez-canal-economic-zone-egyptian-cabinet-2023-03-23/

  Chińska firma Xinxing Ductile Iron Pipes zamierza zainwestować 2 miliardy dolarów w huty żelaza i stali w Strefie Ekonomicznej Kanału Sueskiego, poinformował w czwartek rząd Egiptu.
  Fabryki są planowane w strefie przemysłowej egipskiego portu Ain Sokhna nad Morzem Czerwonym, opracowanej przez chińską firmę Tianjin TEDA , i będą produkować żelazne rury i wyroby stalowe, w tym na eksport, podano w oświadczeniu.

  Chińczycy przejmą kontrolę nad Kanałem Sueskim. Odcinają Amerykanom drogi wodne na Pacyfik. Działają też w rejonie Kanału Panamskiego. RPA przystąpiła do BRICS to utrudni Amerykanom opłynięcie Afryki.
  Pozostaje Amerykanom budować bazy wojskowe w Australii i Japonii.

 9. Boydar said

  a pisałem, że z tym „wyrokiem” to genialna ruska ustawka …

 10. minka said

  Ściganie selektywne MTK

  Marjorie Cohn

  Podwójne standardy MTK w traktowaniu Ukrainy i Palestyny ​​wynikają w dużej mierze z politycznego przymusu ze strony Stanów Zjednoczonych, które nie są nawet stroną statutu rzymskiego sądu, pisze Marjorie Cohn.

  17 marca, nieco ponad rok po inwazji Rosji na Ukrainę, Karim Khan, główny prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK), ogłosił , że Izba Przygotowawcza (PTC) wydała nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina za popełnienie zbrodni wojennych na Ukrainie. PTC wydała również nakaz aresztowania Marii Lwowej-Bełowej, komisarz ds. praw dziecka w Kancelarii Prezydenta Federacji Rosyjskiej, za te same zbrodnie wojenne.

  Podczas gdy Stany Zjednoczone świętują wydanie nakazu aresztowania Putina, naciskają na MTK, aby powstrzymał się od ścigania Izraelczyków i Amerykanów. Istnieją podwójne standardy w traktowaniu przez MTK sytuacji na Ukrainie i w Palestynie. Wynika to w dużej mierze z politycznego przymusu ze strony Stanów Zjednoczonych, które nie są nawet stroną Rzymskiego Statutu MTK.

  PTC potwierdziło, że istnieją „uzasadnione podstawy”, by sądzić, że Putin i Lvova-Belova bezprawnie deportowali i przekazywali „co najmniej setki” ukraińskich dzieci z okupowanych terenów Ukrainy do Federacji Rosyjskiej.

  Porównajmy to z postępowaniem MTK w sprawie dochodzeń w sprawie zbrodni wojennych w Palestynie.

  Po siedmiu latach bez zarzutów

  Po pięcioletnim badaniu wstępnym były główny prokurator MTK Fatou Bensouda stwierdził, że istnieją uzasadnione podstawy , by sądzić, że izraelscy przywódcy popełnili zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości w Palestynie, w tym umyślne zabijanie, umyślne powodowanie poważnych obrażeń, nieproporcjonalne użycie siły i transfer Izraelczyków na terytorium Palestyny. Bensouda znalazł również rozsądną podstawę do zbadania możliwych zbrodni wojennych popełnionych przez przywódców palestyńskich, w tym celowych ataków na ludność cywilną, wykorzystywania cywilów jako żywych tarcz oraz tortur i umyślnego zabijania. MTK wszczął formalne dochodzenie dwa lata temu.

  Ale nie wydano żadnych nakazów aresztowania i nie było widocznych postępów w kierunku pociągnięcia do odpowiedzialności izraelskich przywódców, w tym premiera Benjamina Netanjahu. Jedną ze zbrodni wojennych badanych przez MTK jest bezprawne przesiedlanie izraelskich Żydów do osiedli położonych na ziemi palestyńskiej.

  W grudniu 2022 r. trzy wiodące palestyńskie organizacje praw człowieka wydały wspólne oświadczenie skierowane do Zgromadzenia Państw-Stron Statutu Rzymskiego (ramię zarządzające MTK), stwierdzając: „Nie widzieliśmy żadnego konkretnego kroku w tym dochodzeniu, żadnych działań ze strony Prokuratorowi przerwać błędne koło bezkarności”.

  Organizacje prawicowe odróżniały bezczynność prokuratora MTK w sprawie Palestyny ​​od sytuacji na Ukrainie. „Ważne jest również, aby ten sam poziom uwagi, aktywności i zasobów był stosowany w innych sytuacjach, w tym w Palestynie, aby uniknąć postrzegania wybiórczości i upolitycznienia” – napisały grupy. „Ofiary nie powinny konkurować o sprawiedliwość, a podwójne standardy nie powinny mieć miejsca”.

  USA wykolejone dochodzenie ICC w Afganistanie

  Stany Zjednoczone udaremniły próbę ścigania urzędników amerykańskich za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości popełnione podczas wojny w Afganistanie. Wstępne badanie rozpoczęto w 2007 roku, ale zezwolenie na oficjalne śledztwo trwało 13 lat.

  W marcu 2020 r. MTK ostatecznie zezwolił na formalne dochodzenie urzędników amerykańskich, afgańskich i talibskich w sprawie zbrodni wojennych popełnionych podczas „wojny z terroryzmem”. Prokurator MTK znalazł uzasadnione podstawy, by sądzić, że zgodnie z polityką USA członkowie CIA popełnili zbrodnie wojenne. Obejmowały one tortury, okrutne traktowanie, zamachy na godność osobistą, gwałty i inne rodzaje przemocy seksualnej wobec osób przetrzymywanych w ośrodkach detencyjnych w Afganistanie, Rumunii, Polsce i na Litwie.

  We wrześniu 2021 r., trzy miesiące po objęciu stanowiska głównego prokuratora MTK, Khan zawęził krąg i umorzył śledztwo w sprawie przywódców USA i ich sojuszników. Ograniczył śledztwo do przestępstw popełnionych przez talibów i filię ISIS w Afganistanie. Kiedy administracja Bidena zniosła sankcje, które Donald Trump nałożył na personel ICC, „zrobiła to z milczącym zrozumieniem, że śledztwo sądu w sprawie zbrodni amerykańskich nie zostanie wznowione” – napisała Alice Speri w The Intercept.

  „To była ewidentnie decyzja polityczna – tak naprawdę nie ma innej interpretacji” – powiedziała Jennifer Gibson, prawniczka z grupy praw człowieka Reprieve . „Dało to Stanom Zjednoczonym, Wielkiej Brytanii i ich sojusznikom kartę wyjścia z więzienia”.

  Rosja i USA zagrażają MTK

  Chociaż MTK nie ma sił policyjnych, 123 strony Statutu Rzymskiego mają obowiązek aresztować Putina i Lwową-Bełową, jeśli udają się do swoich krajów. Chociaż jest mało prawdopodobne, że zostaną aresztowani, możliwość aresztowania prawdopodobnie utrudni ich podróże międzynarodowe.

  Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew (i wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji) ostrzegł, że jakakolwiek próba aresztowania Putina będzie równoznaczna z „wypowiedzeniem wojny ” Moskwie. Przywołał groźbę „apokalipsy nuklearnej” i powiedział: „Całkiem możliwe jest wyobrażenie sobie pocisku hipersonicznego wystrzelonego z Morza Północnego z rosyjskiego statku w sądzie [ICC] w Hadze”.

  Rząd USA groził także MTK. W 2002 r. administracja George’a W. Busha usunęła podpis Stanów Zjednoczonych ze Statutu Rzymskiego, a w następnym roku Kongres uchwalił ustawę o ochronie członków amerykańskich służb . Zawiera klauzulę zwaną „Ustawą o inwazji haskiej”, która stanowi, że jeśli obywatel USA lub sojusznik zostanie zatrzymany przez MTK, wojsko USA może użyć siły zbrojnej, aby go uwolnić. Dotyczyłoby to bliskiego sojusznika USA, Izraela.

  Co więcej, administracja Busha skutecznie szantażowała 100 krajów, które były stronami Statutu Rzymskiego, zmuszając je do podpisania dwustronnych porozumień o immunitecie, w których obiecywały nie przekazywać amerykańskich obywateli MTK, w przeciwnym razie Stany Zjednoczone wstrzymałyby im pomoc zagraniczną.

  Ponadto Stany Zjednoczone, które odmawiają przystąpienia do MTK, wyraziły „ poważne zaniepokojenie próbami MTK sprawowania jurysdykcji nad izraelskim personelem ”. Chociaż Izrael nie jest stroną Statutu Rzymskiego, MTK uznał, że ma jurysdykcję nad zbrodniami wojennymi popełnionymi w Palestynie. W 2012 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ uznało Palestynę za nieczłonkowskie państwo-obserwator w ONZ. Palestyna przystąpiła do Statutu Rzymskiego, stając się tym samym członkiem Państw-Stron MTK.

  Miedwiediew nazwał MTK „ prawnym niebytem ”. Ale chociaż ani Rosja, ani Ukraina nie są stronami Statutu Rzymskiego, Ukraina zaakceptowała jurysdykcję MTK do ścigania przestępstw na swoim terytorium.

  https://consortiumnews.com/2023/03/29/the-iccs-selective-prosecution/

 11. Voodoosch said

  Nie cieszyłbym się na rosyjsko-chinskie NWO. Tak jak niecieszylbym się na anglosaskie NWO. Wydaje mi się, że gubimy „większy obraz”, bo jest naprawdę ogromny. Powiedziałbym że globalny. Rok temu zrodził się nowy pomysł (a raczej został wprowadzony). Tak jak w większości „rozwiniętych” krajów istnieją dwie partie polityczne, które niby się spierają i niby walczą że sobą, to wtedy kiedy idzie rozkaz z góry, są spójne. Przykład srowid. Ten niby podział na liberalny zachód i tradycyjny wschód to tylko i wyłącznie teatr wielkiego resetu/globalnego NWO/ i ogólnie wspólnie działających elit. Otwórzcie oczy i zobaczcie, że to jest wciąż ta sama gra tylko na nieco wyższych obrotach. Chiny, Rosja, Stany, UK i ich poplecznicy grają w tą samą, jedną grę, a wy myślicie, że tu się jakiś podział prawdziwy zrobił i Putin z Ksi wygra i będzie pięknie na wschodzie. Za dwa lata będą sobie łapki podawać Jankesy z Ruskimi i dalej robić z nas niewolników.
  KAŻDY RZĄD JEST TWOIM OPRAWCĄ. Obudź się gajówkowiczu!

  ——
  Pan coś wie…
  Admin

 12. Kar said

  11/zgoda z mojej strony:…czeka nas „spojny-zorganizowany” kop w dupe od globalistycznej…pustynnej lobuzeri. Na dzisiaj: trust no one motto

 13. Gość said

  Było tak w pierwszej połowie XX wieku, że globaliści wyprodukowali adolfa tak jak wcześniej ZSRR. I potem dali kasę jednym i drugim żeby się bili i janki z angolami też przy okazji. I tak się pobili, a na końcu adolf zwiał i gdzieś go ukryli. Stalin dostał trochę ziemi, żydki państwo po 2 tyś. lat a une zrobiły UE, NATO i ONZ, które bez wojenki nie byłyby możliwe.

  Mordechaj pinokio przyleciał z Davos i powiedział, że po wojnie będzie NWO. Skąd on wie co będzie po wojnie?

 14. w Naiwiekszej koloni Starszych braci w wierze USA juz dwokrotnie ( w roznych okresach )Dwaj senatorowie zlozyli oficyjalne pozwy 🤠o ….schwytanie i ukaranie Boga Ojca ! w pozwie oskarzyli Boga Ojca ze bardzo zle sie dzieje w Jego Swiecie a szczegolnie….w USA . w Uzsadnieniu tego oskarzenia ! szczegolnie podkreslono : dlaczego ? i u kogo ????caly swiat goi jest zadluzony😡. Tymi senatorsmi byli Afroamerykanie . Oczywiscie po tym oficyjalnym zlozeniu oskarzenia w Sadzie NAIWYZSZYM😎starcili posady senatorskie i zostali sami oskarzeni o : Przejawy antysemickie 🤑a nawet o …bialy ekstremizm😂 Pozniej te ostatnie oskarzenie uchylono😄

 15. Sudbina Srba said

  Trybunał ściga Putina?
  Jaki Trybunał??

  Putin – YouTube

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: